Čo na nás chystá Čína, presne podľa Rockefellerovho plánu ?

Že celý škandál s operáciou koronavírus bol naplánovaný (1), o tom je snáď už zbytočné písať, pretože touto dobou to už najskôr každý vie. Tisíce lekárov, biochemikov a iných vedeckých a zdravotných pracovníkov nám o tom podali nesčíselné dôkazy. Protesty proti násilným opatreniam vzrastajú po celom svete a operácia korona je verejne odhaľovaná ako kriminálny čin, ako celosvetový zločin, ako útok proti človeku s cieľom nastolenie Nového svetového poriadku, čo je poriadok diktatúry a násilia. Nielen že bol Covid19 starostlivo naplánovaný a mimochodom niektorí hovoria, že ten názov je kódovaný a údajne znamená Certificate of Vaccine ID by AI (Potvrdenie o očkovacom ID umelou inteligenciou, čiže Artificial Intelligence). Ako to, že AI? Jednotka je prvé písmeno v abecede a deviate písmeno je I (anglická abeceda nemá ch).

Tento plán na spôsobenie celosvetovej pandémie bol pripravovaný pekných pár rokov. dávno boli podané patenty všelijakého druhu:

Patent US7279-327 Vlastníctvo všetkých práv na túto chorobu (2007);

Patent US7220-852 Právo na vírus sám (2007);

Patent US7776-521 Právo na jeho zistení (2010).

Ďalej existujú patenty na vypátranie vírusu pomocou mobilu, záznamy o tom, že Dr. Fauci platil laboratórium vo Wuhan, ktorá vírus vyrábala. Anthony Fauci, Ralph Baric a CDC (Center pre kontrolu chorôb) boli tí hlavné, ktorí s celou záležitosťou začali. Chceli mať dokonalú kontrolu nad vírusom, takže ho nechali patentovať. Pretože ale nie je možné patentovať prirodzenú látku, ktorú vytvorila príroda, už to je dôkaz, že koronavírus je umelý a bol vyvinutý v laboratóriu.

Lenže – či bol tento vírus umelo vyrobený, tak je to ťažké previnenie proti medzinárodným biologickým a chemickým zmluvám a zákonom.

Snáď z toho dôvodu podalo CDC žiadosť na patentový úrad, aby ich patenty boli držané v tajnosti, ako privátne. Takto mali kontrolu nad tým, keby niekto chcel začať do týchto záležitostí pátrať a tým je pripraviť o očakávaný zisk. A zisk to mal byť podstatný, pretože vďaka Bayh-Dole zákonu z r. 1979 majú vedci, ktorých výskum bol financovaný daňovými poplatníkmi, plné právo ponechať si výťažky z predaja novo vynájdeného produktu. Čo je doslova hanebné. V r. 2013 bola vládna podpora na účely výskumu pozastavená, čo ale neznamená, že sa prestalo na novom výskume pracovať. O dva roky neskôr, keď sa situácia vyostrila, začali Američania zadávať výskum do zahraničia, v prípade koronavírusu, do Wuhan. WHO (Svetová organizácia pre zdravie) im bola v tejto akcii akosi nápomocná, pretože neustále vydávala protichodné správy, presne podľa toho, ako im to Komunistická strana Číny cez ich vedúceho Tedros Ghebreyesuse diktovala. V r. 2017 novinári dokonca zistili, že WHO minie viac peňazí za cestovanie než za výskum liečby chorôb.

Talianske štáte média priniesli v r. 2015 správu o vývoji vírusu v Číne (2). Rockefeller Foundation vydala o tejto pandémii dokument už v r. 2010, pod názvom Scenáre pre budúcnosť technológie a medzinárodný vývoj (Scenarios for the Future of Technology and International Development) (3). Prezident Ghany nás vo videu varoval a presne popísal čo sa bude diať a čo sa naozaj, ako podľa scenára, deje. Rockefeller Foundation vydala ďalší 30-stranový dokument o tom, ako testovať Covid-19 a tento plán je dnes takisto presne dodržiavaný (4). Zaujímavé je, že dátum vydania majú napísané ako “Embargováno až do 12:01, 21. apríla 2020.” To znamená, že to už dávno mali napísané a len čakali na správnu dobu, presne podľa vopred vypracovaného plánu. A rovnako tak podľa ich plánu postupuje celá svetová plándemia.

A potom nám chcú dať očkovanie, ktoré zmení naše DNA natoľko, že prestaneme byť ľudia. Ako hovorí vyšetrujúci novinár Anthony Patch, ktorý strávil dlhé roky skúmaním plánov na ovládanie sveta:

“Najprv bude vypustený umelý koronavírus. Následkom toho budú ľudia požadovať očkovanie, aby ich ochránilo. Toto očkovanie pridá každému ďalšiu vrstvu DNA, takže sa z človeka stane hybrid. Ich DNA prejde skoro okamžite podstatnou genetickou zmenou, ktorá spôsobí, že ľudia stratia schopnosť myslieť sami za seba a ani si nebudú vedomí toho, čo sa stalo. Takto budú ľahšie ovládateľní. Stanú sa otrokmi našich (zločinných) elít.

Doktorka Carrie Madej, ktorá už bola spomínaná v mojich minulých článkoch, toto potvrdzuje. Vyše 20 rokov strávila výskumom DNA a očkovaniu a dnes hovorí, že naozaj, od týchto nových očkovaní sa dá očakávať, že pre-programujú naše vlastné DNA a urobia z nás hybridy. Zároveň nás napoja na umelú inteligenciu (počítače) skrze digitálne identifikačné čipy, čo otvára celý ďalší výber možností kontroly každého z nás.

Vírus prišiel z Číny to tiež  vieme!

Čínska virolóžka LiMeng Yan, ktorá pracovala pre čínsku odnož WHO a tiež ako špecialistka na virológiu v Hong Kongskej Škole verejného zdravia musela zmiznúť do Ameriky, pretože sa bála o život. Bola totiž spoluautorkou dokumentu, ktorý popisoval situáciu s Covidom. Vírus prišiel naozaj z Číny a bol súčasťou obrovského vedeckého podvodu, uvaleného na svet, pretože tento vírus je biologická zbraň, vyvinutá čínskou komunistickou vládou.

LiMeng hovorí, že boli použité biologické poznatky a analýzy, ktoré dokázali, že SARSCoV2 bol umelo vyrobený v laboratóriu. Bol vyrobený s použitím šablonovitého vírusu ZC45 / ZXC21, ktorý vlastnili vojenské laboratória, obhospodarované Čínskou komunistickou stranou. Koronavírus má nízku smrteľnosť u tých, ktorých napadne. Ale to, že je nemožné ho zistiť a izolovať, z neho robí ideálnu biozbraň, ktorá je schopná zničiť celú ľudskú spoločnosť. Komunistická Čína si je toho vedomá a preto zničili všetky dôkazy o výrobe, aby nevyšlo najavo, akému protiľudskému výskumu sa venovali.

Čína je náš vzor ?

Ako hovorí David Icke (5), či chceme vedieť čo sa na nás chystá, potom je dobré sa pozrieť na Čínu, pretože to, čo sa zavádza postupne tam, je skúšobná prevádzka a to bude postupne presunuté aj k nám. Čína je digitálny diktátorský systém, je to prechod do skutočného komunizmu. Každý, kto chce získať vodičský preukaz, musí poskytnúť odtlačky prstov, nechať oskenovať svoju tvár, podstúpiť skúšku na DNA a poskytnúť číslo mobilu za účelom sledovania (tracking). Na uliciach v Číne je asi 200 miliónov kamier, ktoré neustále sledujú všetkých ľudí a vyhodnocujú ich spoločenský status. Spoločenský status je súhrn bodov, ktoré človek dostáva za správne správanie. Pre určenie výšky týchto bodov sa prihliada , na kriminálne záznamy, lekárske informácie a  akademickým výsledkom. Tiež nakupovanie je hodnotené a v supermarketoch sú všetci ľudia monitorovaní a sledovaní čo kupujú. Kúpiť si alkohol znamená stratu niekoľkých bodov. Keď niekto neskoro zaplatí splátku na pôžičku, opäť stráca body. Ľudia sú monitorovaní aj čo do počtu krokov, ktoré denne urobia. Korupcia je v Číne nevídaných rozmerov a všadeprítomná. Na príklad vyšetrujúci reportér, ktorý objavil prípad vydierania na vysokých miestach, bol za to súdený a musel nielen vydať verejné ospravedlnenie, ale ešte zaplatiť pokutu. Keď na ňom súd vymáhal ďalšiu pokutu, novinár odmietol a kvôli tomu bol daný na čiernu listinu a jeho spoločenský status šiel úplne dolu. Bol označený za nečestného, ​​bol zadržaný a uväznený, pričom proti nemu bolo vznesené obvinenie. 70 krát za rok bol vypočúvaný a bolo mu vyhrážali čo sa stane, keď nebude spolupracovať. Dnes nesmie cestovať a vzťahujú sa na neho aj iné obmedzenia. Rovnako tak ale sú na čiernej listine všetci tí, ktorí dlhuje nejaké peniaze.

Extrémne prípady tohto monitorovania sa vyskytujú v meste Kašgar, kde sú násilím zadržiavaní Uighurové. Táto skupina ľudí sa previňuje tým, že vyznáva moslimskú vieru. proti nim podnikané vrcholne neľudské akcie; ženy sú po druhom dieťati povinne sterilizované, muži sú často zadržiavaní v záchytných táboroch , kde musia 12 hodín denne študovať komunistickú propagandu. Pri najmenšom podozrení sú občania povolaní na políciu, kde im prvýkrát vezmú vzorku krvi, potom musia nahrať vzorku hlasu, nechať si vziať otlačky prstov a nechať oskenovať tvár. Podľa mnohých je Kaštar snáď to najväčšie otvorené väzenie na svete. A to je dnešná Čína. Nevýhodou Číňanov je, že nemajú žiadny styk s vonkajším svetom, takže si myslí, že takýto systém sledovania populácie je správny.

Čo my s tým máme spoločné?

To, že Komunistická strana Číny financuje a podporuje súčasné ničenie (6), kynoženie, rabovanie a podpaľačstvo v Amerike už dnes tiež veľa ľudí vie. Trevor Loudon, ktorý sa zaoberá sledovaním teroristických a iných radikálnych skupín a ich vplyvom na politické udalosti, diskutoval podrobnosti tohto spojenia pri rozhovore s novinárom na videu, ktoré bolo ihneď cenzurované a  odstránené. Organizácie, ktoré ovládajú, platia a vedú BLM a Antifa sú všetky čínskeho pôvodu, založené na Marxistické ideológiu a ich cieľom je odpor voči prezidentovi Trumpovi a nastolenie komunizmu v Amerike a potom všade inde na svete. Freedom Road Socialist Organization (Socialistická organizácia cesty ku slobode) plánuje v Amerike založiť novú komunistickú stranu, priamo podľa čínskeho vzoru. Niektorí jej vedúci činitelia žijú ešte v Číne. Táto organizácia naplánovala a uskutočnila súčasné zločinné vzbury v hlavných amerických mestách. Keď bol Donald Trump zvolený za prezidenta, ich politický tajomník vyhlásil: “Teraz budeme musieť byť štyri roky v uliciach, aby sme protestovali proti Trumpovi a urobili celú krajinu neovládateľnou.”

O tom, že to čínski komunisti myslí vážne svedčí aj prítomnosť ich vojsk v Kanade (7). Desaťtisíce vojakov už boli presídlené do Vancouveru a na ostrov v jeho blízkosti. Stalo sa tak na podklade zmluvy, ktorú podpísala čínska Národná oslobodzujúce armáda (PLO, People ‘Liberation Army) s kanadským globalisticko-komunistickým Premiérom Justinom Trudeau koncom r. 2019. Podľa tejto zmluvy môžu byť čínske vojenské jednotky umiestnené kdekoľvek na kanadskej pôde, bez toho aby im k tomu miestne úrady museli dať povolenie, alebo aj o nich vedieť. Podľa miestnych pozorovateľov je veľká časť čínskeho vojska ubytovaná na Stanley parku, čo je obrovský ostrov tesne vedľa Vancouveri. Miestni ľudia už do parku nemôžu, pretože tento prevzali čínski vojaci. Samozrejme, z Kanady sa tieto vojská môžu pomerne ľahko a nepozorovane presunúť do Ameriky, v prípade snahy o jej prevzatie. Bežne, čínski pašeráci cestujú do Ameriky tajne skrze mesto Minneapolis, kde navyše už dnes nie je polícia a dozor je zastavený z Moslimov, ktorí postupujú podľa šaríja zákona a akýkoľvek zločin na ne-moslimoch pre nich nie je zločin, ale čestný čin. Ale prečo práve Čína sa začala správať ako globálny policajt? Podľa môjho úsudku, globalisti už nechcú aby Amerika viedla vojensky. Aj pritom, čo sa táto krajina navyvádzala po celom svete, nie je pre nich dosť krutá. Americkí vojaci, aj keď musí byť z rozkazu vedenia často nadrogovaní, aby boli schopní vykonávať rozkazy, sa často po návrate do civilu zrútia, ochorejú, prepadnú psychickým poruchám, alebo si vezmú život. Preto chcú dnes globalisti povýšiť Čínu na svetového drába, pretože tam je možné nájsť všetky vojensky-potrebné vlastnosti i bez drog. Čína by samozrejme urobila najlepšie, keby sa starala o svoje vlastné problémy a neskúšala sa rozpínať do celého sveta. Ich najväčší priehrada na svete, nazvaná Priehrada troch strží (Three Gorges Dam), ktorej stavba trvala 12 rokov a kvôli ktorej museli byť presunuté milióny obyvateľov, sa pomaly rúca. Údajne boli na jej stavbu použité podradné materiály, snáď sa aj so všetkým príliš ponáhľalo a vtedajšíiechyby budú mať v budúcnosti desivé následky. Priehrada je umiestnená na veľtoku Yangtze a keby nevydržala nápory vôd, spláchla by so sebou obrovské množstvo miest a mestečiek, o miliónoch ľudí ani nehovoriac. 11 miliónové mesto Wuhan je odtiaľ vzdialené len asi 360 km a zrejme aj na sútoku s morom sa nachádzajúci mesto Šanghaj by niečo také pocítilo. Už pri záplavách, ku ktorým došlo predo 2 mesiacmi, museli evakuovať 300,000 ľudí.

Nič dobrého pre Ameriku a celý svet.

Je veľa tých, ktorí by Amerike priali, aby padla. Aký následok by to ale malo pre nás a pre celý svet? (8) Ako hovorí už spomínaný Trevor Loudon, keby Amerika stratila svoju ekonomickú pružnosť, stratila by súčasne i vojenskú moc. Potom by prestala byť hlavnou svetovou silou a upadla by do podradnosti. Lenže vesmír neznáša vákuum. Čoskoro by sa vyskytol niekto, kto by skúšal uchvátiť toto prvenstvo či už po dobrom, či po zlom. Kto by to asi bol, kto by zaujal miesto Ameriky? Keď uvažujeme realisticky, tak by to bolo buď Rusko, alebo Čína, alebo možno spolok národov ako je Rusko, Čína, Irán, Severná Kórea, Kuba, Venezuela, Nikaragua a Vietnam. Tento spolok by nebolo potrebné vytvárať, pretože už je na tom pracované, čo dosvedčuje málo známa organizácia Šanghajská Kooperativa (Shanghai Cooperation Organization). Bola založená v r. 2001 a je to ekonomické, politické a vojenské spojenie, ktoré vzniklo medzi Ruskom, Kazachstanom, Kirgizskom, Tadžikistanom a Uzbekistanom. Ich takzvané “pozorovateľské” štáty sú okrem iných Irán, India, Pakistan, Mongolsko a Afganistám. A “partneri v diskusii” sú Sri Lanka a Bielorusko. Pridajte k tomu všetky novo-komunistickej krajiny ako sú Južná Afrika, Brazília, Ekvádor, Argentína a väčšina medzinárodných Islamských teroristických krajín a máte nový vládnucej blok, z ktorého všetci sú proti-Amerického zmýšľania. Turecko v Európe by bol takisto problém. Turecko má veľmi silnú armádu, moderné zbrane a dalo by sa povedať, že je až po zuby ozbrojené. Keby Amerika prejavila slabosť, okamžite by na ňu zaútočili, pretože je to militaristický národ, zvyknutý využiť slabosti protivníka. Takže keby Amerika zlyhala, bola by to len otázka času, než by tieto krajiny prevzali celý svet. Možno by si potom svoje územia rozdelili, takže by sa mohlo stať, že by nám vládli a prikazovali Číňania. Nakoniec – už v r. 2016 odovzdala čínskemu prezidentovi pražská Premiérka Adriana Krnáčová v akomsi nezmyselne nabubrelo geste kľúče od mesta a Prezident Zeman s ním podpísal zmluvu o spolupráci. Takže sa všetci takzvaní nekomunisti ponúkali čisto komunistickej, diktátorskej krajine, ktorá neuznáva základné ľudské práva a pre ktorú ľudský život nemá cenu. Ale milí zlatí, to nebola žiadna formalita, ani náhoda. V politike nie sú náhody; nikdy! Nie, to bol zámer. Vtedy nás všetkých odovzdali Číne. Už dopredu vedeli, čo príde. A preto sa máme aj my v Prahe a rovnako tak v Dolnej Lhote nad Váhom a všade inde čoho obávať. Takže by som navrhovala kúpiť nejaké sviece a dať ich do kostola s modlitbou za amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pretože keď on to nezvládne, tak nás bude čakať trpká budúcnosť a budeme naozaj závidieť tým mŕtvym, ako sa hovorí v Biblii. Bohužiaľ, tento článok vyšiel oveľa dlhší ako bolo zamýšľané. Ale informácií je toľko a je naozaj nutné ich dať von čo najskôr, že nebolo iné riešenie.

Vyšlo : svobodnenoviny.eu

 

(1)Ultimate Proof: Covid-19 Was Planned To Usher In The New World Order – Prepare For Change

(2)(4) Il video Rai-Leonardo del 2015 sul virus creato in Cina in laboratorio. La comunità scientifica… – YouTube

(3)Co plánuje Rockefellerova Nadace pro náš svět – detaily | NWOO.ORG

(4)National Covid-19 Testing Action Plan – The Rockefeller Foundation

(5)(4) Exposing China’s Digital Dystopian Dictatorship | Foreign Correspondent – YouTube

(6)Groups behind U.S. riots linked to Chinese Communist Party – DC Clothesline

(7)Arm Yourselves and Prepare; China Massing “Tens-of-Thousands” of Troops in Prince Rupert and Vancouver Canada. Invade USA? – The Blogging Hounds

(8)(4) Trevor Loudon – LOCKDOWN into Minnesota Maoist Revolution, 10 June, 2020. The Cold Minnesota Spring. – YouTube

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 238

Celkové hodnotenie: 22.15

Priemerná čítanosť: 3921

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Slovensko zaplatí EÚ pokutu 277 miliónov EUR za dovážaný čínsky textil a obuv

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2021 (HSP/Christianitas/Foto:TASR/AP - Greg Baker)   Pokiaľ sa slovenskí daňoví poplatníci tešili pri návštevách predajní obuvi a šiat z toho, že ušetrili aspoň nejaké…

  Rijád žiada prepustenie muža zadržaného v Paríži v kauze Chášukdží

  0icon

  Paríž 8. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Virginia Mayo,TASR/AP-Hasan Jamali)   Francúzska polícia v utorok na parížskom Letisku Charlesa de Gaulla zadržala jedného z podozrivých z vraždy novinára…

  EMA A ECDC podporili miešanie vakcín pri očkovaní

  0icon

  Haag 8. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Marcus Brandt/dpa)   Európska lieková agentúra (EMA) a Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) podporili miešanie rôznych typov vakcín…

  Ak dobehneme Maďarsko v očkovaní, budeme mať aj rovnaké štatistiky úmrtnosti?

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Maya Alleruzzo, HSP)   Ako to vlastne je s tou nebezpečnosťou Covidu-19 a s užitočnosťou či dokonca nevyhnutnosťou očkovania? To je…

  Dnes bude jasno až polojasno, s teplotami do 5 stupňov

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Roessler/dpa, Pixabay)   Dnes bude na Slovensku jasno až polojasno, na severe a východe spočiatku miestami oblačno. V nižších polohách…

  SIS nepriamo označila Progresívne Slovensko ako ľavicových extrémistov. Bihariová podráždene reaguje

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Irenu Bihariovú z Progresívneho Slovenska (PS) rozhorčilo, že Slovenská informačná služba (SIS) vo svojej oficiálnej správe pri popise…

  Bude Omikron nakoniec našou „spásou“ a zničí argumenty tých, čo chcú očkovať všetkých?

  0icon

  Berlín 8. decembra 2021 (HSP/Bednár/Foto:TASR/AP-Jerome Delay, Christophe Gateau)   Systémové médiá v Nemecku, ale aj inde v EÚ, okamžite začali vehementne robiť – a neustále…

  USA uvalili za porušovanie ľudských práv sankcie na ľudí v Iráne, Sýrii, Ugande

  0icon

  Washington 8. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Spojené štáty uvalili sankcie na vyše desiatku ľudí a organizácií v Iráne, Sýrii a Ugande. Obvinili ich z prepojenia…

  Šeliga hovorí o ultimáte pre seniorov: "Ak budú aj naďalej riskovať svoje zdravie, je namieste, aby štát nariadil povinné očkovanie"

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý podpredseda parlamentu, poslanec Juraj Šeliga zo strany Za ľudí sa pridáva ku radikálnym politikom, ktorí sú za povinné…

  Súd nariadil Azerbajdžanu a Arménsku, aby nezhoršovali svoj spor

  0icon

  Haag 8. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Wikimedia)   Sudcovia Medzinárodného súdneho dvora (ICJ) nariadili Azerbajdžanu a Arménsku, aby nezhoršovali svoj spor. Obe strany sa podľa nich majú…

  TopDesať

  Neohľaduplnosť týchto ľudí je naozaj príšerná

  0 icon

  Neohľaduplnosť niektorých ľudí je naozaj príšerná. Na týchto fotografiách uvidíš zopár takýchto ľudí, ktorí robia svojmu okoliu zle. Zozbierali sme pre teba zopár fotografií. Po ich vzhliadnutí budeš zrejme trocha nahnevaný, ale to je v poriadku. Nie každý sa vie s týmito vecami ľahko vyrovnať. Neohľaduplnosť niektorých ľudí je totižto…

  Tipy, ako sa vyhnúť či zbaviť opice z alkoholu

  0 icon

  Pre väčšinu ľudí, ktorí nemajú šťastné gény odolné voči bolehlavu, má pitie na večierkoch a oslavách nevyhnutný a nepríjemný sprievodný príznak pôsobiaci hneď na ďalší deň. Ako sa zbaviť opice? Búšenie hlavy a podráždený žalúdok nemusia byť vždy výsledkom bujarého silvestrovského oslavovania. Tu si môžeš prečítať zopár múdrych tipov, ako odvrátiť účinky brutálnej…

  Impozantné Monument Valley: 1. časť

  0 icon

  Naša Zem ponúka dych berúce útvary. Inak tomu nie je ani v prípade Monument Valley. Na pustej arizonskej náhornej plošine sa dvíhajú k oblohe obrovské skalné útvary z červeného pieskovca, ktoré pripomínajú zrúcaniny monumentálnych stavieb. Ojedinelú krásu Monument Valley - alebo ak chcete - Údolia monumentov - vytvárajú impozantné stolové…

  10+ úžasných porovnávacích fotografií, ktoré ti ukážu novú perspektívu

  0 icon

  Perspektíva je úžasná vec. Často dokážeme skutočne oceniť veci len vtedy, ak ich môžeme porovnať s niečím iným, napríklad miestom, vekom alebo časom. Tu je niekoľko skvelých porovnávacích fotografií. :) Tento zoznam porovnávacích fotografií, ktorý zostavil portál Bored Panda, ukazuje na pomerne obyčajných fotografiách novú perspektívu, od zmeny krajiny v priebehu rokov až po technologický pokrok. 1. Vľavo matka,…

  Rainbow bridge ako div sveta: 2. časť

  0 icon

  Počuli ste už o Rainbow bridge (Dúhovom moste) z ružového pieskovca, ktorý sa nachádza v južnom Utahu v Spojených štátoch? Ak nie, určite by ste mali začať prvou časťou nášho článku. A - samozrejme - pokračovať touto druhou, ktorá je zároveň nateraz poslednou o oblúku, ktorý americký prezident Theodore Roosevelt…

  Armádny Magazín

  "Pláštenka člena posádky sa dostala do prívodu vzduchu F-35": v Británii pomenovali dôvod pádu stíhačky

  0 icon

  Veľká Británia, 8.december 2021 (AM) – Minulý týždeň sa objavili zábery z pádu stíhačky F-35 do mora z paluby britskej lietadlovej lode Queen Elizabeth. Zábery ukazujú, ako sa bojové lietadlo vyvalí na okraj vzletu veľmi nízkou rýchlosťou a ako sa pilot katapultuje pri súčasnom páde lietadla do mora.

  V obrannom rozpočte USA sa navrhuje 300 miliónov dolárov pre Ukrajinu

  0 icon

  USA, 8.december 2021 (AM, Sputnik) – V Spojených štátoch predložili návrh obranného rozpočtu na rok 2022. Text zverejnil osobitný výbor Snemovne reprezentantov. Návrh zákona neobsahoval

  Zakážeme pohraničníkom smartfóny: V súvislosti s popravami migrantov na hraniciach Ukrajiny sa konalo mimoriadne zasadnutie

  0 icon

  Ukrajina, 8.december 2021 (AM) – Začiatkom decembra sme informovali o streľbe ukrajinských pohraničníkov na migrantov, ktorí sa presúvali z Bieloruska na Ukrajinu

  GLOBSEC za hlavnú hrozbu na Slovensku označuje sympatie k Rusku

  0 icon

  Slovensko, 8.december 2021 (AM) – Sympatie Slovákov k Rusku sú jednou z najväčších slabín v kontexte zraniteľnosti krajiny voči zahraničnému vplyvu. Uvádza sa to v štúdii medzinárodnej poradenskej spol

  Obmedzená zóna: Prečo moderné lietadlá nikdy nelietajú nad Antarktídou

  0 icon

  Antarktída, 8.december 2021 (AM) – Existuje niekoľko dôvodov a všetky súvisia s bezpečnosťou ľudí na oblohe. Prečo Antarktída nikomu nepatrí?   1. decembra 1959, keď vrcholila studená vojna, bola Antarktída vyhlásená za demilitarizovanú a bezletovú zónu. Svetové spoločenstvo sa dôvodne obávalo militarizácie šiesteho kontinentu a

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA