Čo na nás chystá Čína, presne podľa Rockefellerovho plánu ?

Že celý škandál s operáciou koronavírus bol naplánovaný (1), o tom je snáď už zbytočné písať, pretože touto dobou to už najskôr každý vie. Tisíce lekárov, biochemikov a iných vedeckých a zdravotných pracovníkov nám o tom podali nesčíselné dôkazy. Protesty proti násilným opatreniam vzrastajú po celom svete a operácia korona je verejne odhaľovaná ako kriminálny čin, ako celosvetový zločin, ako útok proti človeku s cieľom nastolenie Nového svetového poriadku, čo je poriadok diktatúry a násilia. Nielen že bol Covid19 starostlivo naplánovaný a mimochodom niektorí hovoria, že ten názov je kódovaný a údajne znamená Certificate of Vaccine ID by AI (Potvrdenie o očkovacom ID umelou inteligenciou, čiže Artificial Intelligence). Ako to, že AI? Jednotka je prvé písmeno v abecede a deviate písmeno je I (anglická abeceda nemá ch).

Tento plán na spôsobenie celosvetovej pandémie bol pripravovaný pekných pár rokov. dávno boli podané patenty všelijakého druhu:

Patent US7279-327 Vlastníctvo všetkých práv na túto chorobu (2007);

Patent US7220-852 Právo na vírus sám (2007);

Patent US7776-521 Právo na jeho zistení (2010).

Ďalej existujú patenty na vypátranie vírusu pomocou mobilu, záznamy o tom, že Dr. Fauci platil laboratórium vo Wuhan, ktorá vírus vyrábala. Anthony Fauci, Ralph Baric a CDC (Center pre kontrolu chorôb) boli tí hlavné, ktorí s celou záležitosťou začali. Chceli mať dokonalú kontrolu nad vírusom, takže ho nechali patentovať. Pretože ale nie je možné patentovať prirodzenú látku, ktorú vytvorila príroda, už to je dôkaz, že koronavírus je umelý a bol vyvinutý v laboratóriu.

Lenže – či bol tento vírus umelo vyrobený, tak je to ťažké previnenie proti medzinárodným biologickým a chemickým zmluvám a zákonom.

Snáď z toho dôvodu podalo CDC žiadosť na patentový úrad, aby ich patenty boli držané v tajnosti, ako privátne. Takto mali kontrolu nad tým, keby niekto chcel začať do týchto záležitostí pátrať a tým je pripraviť o očakávaný zisk. A zisk to mal byť podstatný, pretože vďaka Bayh-Dole zákonu z r. 1979 majú vedci, ktorých výskum bol financovaný daňovými poplatníkmi, plné právo ponechať si výťažky z predaja novo vynájdeného produktu. Čo je doslova hanebné. V r. 2013 bola vládna podpora na účely výskumu pozastavená, čo ale neznamená, že sa prestalo na novom výskume pracovať. O dva roky neskôr, keď sa situácia vyostrila, začali Američania zadávať výskum do zahraničia, v prípade koronavírusu, do Wuhan. WHO (Svetová organizácia pre zdravie) im bola v tejto akcii akosi nápomocná, pretože neustále vydávala protichodné správy, presne podľa toho, ako im to Komunistická strana Číny cez ich vedúceho Tedros Ghebreyesuse diktovala. V r. 2017 novinári dokonca zistili, že WHO minie viac peňazí za cestovanie než za výskum liečby chorôb.

Talianske štáte média priniesli v r. 2015 správu o vývoji vírusu v Číne (2). Rockefeller Foundation vydala o tejto pandémii dokument už v r. 2010, pod názvom Scenáre pre budúcnosť technológie a medzinárodný vývoj (Scenarios for the Future of Technology and International Development) (3). Prezident Ghany nás vo videu varoval a presne popísal čo sa bude diať a čo sa naozaj, ako podľa scenára, deje. Rockefeller Foundation vydala ďalší 30-stranový dokument o tom, ako testovať Covid-19 a tento plán je dnes takisto presne dodržiavaný (4). Zaujímavé je, že dátum vydania majú napísané ako „Embargováno až do 12:01, 21. apríla 2020.“ To znamená, že to už dávno mali napísané a len čakali na správnu dobu, presne podľa vopred vypracovaného plánu. A rovnako tak podľa ich plánu postupuje celá svetová plándemia.

A potom nám chcú dať očkovanie, ktoré zmení naše DNA natoľko, že prestaneme byť ľudia. Ako hovorí vyšetrujúci novinár Anthony Patch, ktorý strávil dlhé roky skúmaním plánov na ovládanie sveta:

„Najprv bude vypustený umelý koronavírus. Následkom toho budú ľudia požadovať očkovanie, aby ich ochránilo. Toto očkovanie pridá každému ďalšiu vrstvu DNA, takže sa z človeka stane hybrid. Ich DNA prejde skoro okamžite podstatnou genetickou zmenou, ktorá spôsobí, že ľudia stratia schopnosť myslieť sami za seba a ani si nebudú vedomí toho, čo sa stalo. Takto budú ľahšie ovládateľní. Stanú sa otrokmi našich (zločinných) elít.

Doktorka Carrie Madej, ktorá už bola spomínaná v mojich minulých článkoch, toto potvrdzuje. Vyše 20 rokov strávila výskumom DNA a očkovaniu a dnes hovorí, že naozaj, od týchto nových očkovaní sa dá očakávať, že pre-programujú naše vlastné DNA a urobia z nás hybridy. Zároveň nás napoja na umelú inteligenciu (počítače) skrze digitálne identifikačné čipy, čo otvára celý ďalší výber možností kontroly každého z nás.

Vírus prišiel z Číny to tiež  vieme!

Čínska virolóžka LiMeng Yan, ktorá pracovala pre čínsku odnož WHO a tiež ako špecialistka na virológiu v Hong Kongskej Škole verejného zdravia musela zmiznúť do Ameriky, pretože sa bála o život. Bola totiž spoluautorkou dokumentu, ktorý popisoval situáciu s Covidom. Vírus prišiel naozaj z Číny a bol súčasťou obrovského vedeckého podvodu, uvaleného na svet, pretože tento vírus je biologická zbraň, vyvinutá čínskou komunistickou vládou.

LiMeng hovorí, že boli použité biologické poznatky a analýzy, ktoré dokázali, že SARSCoV2 bol umelo vyrobený v laboratóriu. Bol vyrobený s použitím šablonovitého vírusu ZC45 / ZXC21, ktorý vlastnili vojenské laboratória, obhospodarované Čínskou komunistickou stranou. Koronavírus má nízku smrteľnosť u tých, ktorých napadne. Ale to, že je nemožné ho zistiť a izolovať, z neho robí ideálnu biozbraň, ktorá je schopná zničiť celú ľudskú spoločnosť. Komunistická Čína si je toho vedomá a preto zničili všetky dôkazy o výrobe, aby nevyšlo najavo, akému protiľudskému výskumu sa venovali.

Čína je náš vzor ?

Ako hovorí David Icke (5), či chceme vedieť čo sa na nás chystá, potom je dobré sa pozrieť na Čínu, pretože to, čo sa zavádza postupne tam, je skúšobná prevádzka a to bude postupne presunuté aj k nám. Čína je digitálny diktátorský systém, je to prechod do skutočného komunizmu. Každý, kto chce získať vodičský preukaz, musí poskytnúť odtlačky prstov, nechať oskenovať svoju tvár, podstúpiť skúšku na DNA a poskytnúť číslo mobilu za účelom sledovania (tracking). Na uliciach v Číne je asi 200 miliónov kamier, ktoré neustále sledujú všetkých ľudí a vyhodnocujú ich spoločenský status. Spoločenský status je súhrn bodov, ktoré človek dostáva za správne správanie. Pre určenie výšky týchto bodov sa prihliada , na kriminálne záznamy, lekárske informácie a  akademickým výsledkom. Tiež nakupovanie je hodnotené a v supermarketoch sú všetci ľudia monitorovaní a sledovaní čo kupujú. Kúpiť si alkohol znamená stratu niekoľkých bodov. Keď niekto neskoro zaplatí splátku na pôžičku, opäť stráca body. Ľudia sú monitorovaní aj čo do počtu krokov, ktoré denne urobia. Korupcia je v Číne nevídaných rozmerov a všadeprítomná. Na príklad vyšetrujúci reportér, ktorý objavil prípad vydierania na vysokých miestach, bol za to súdený a musel nielen vydať verejné ospravedlnenie, ale ešte zaplatiť pokutu. Keď na ňom súd vymáhal ďalšiu pokutu, novinár odmietol a kvôli tomu bol daný na čiernu listinu a jeho spoločenský status šiel úplne dolu. Bol označený za nečestného, ​​bol zadržaný a uväznený, pričom proti nemu bolo vznesené obvinenie. 70 krát za rok bol vypočúvaný a bolo mu vyhrážali čo sa stane, keď nebude spolupracovať. Dnes nesmie cestovať a vzťahujú sa na neho aj iné obmedzenia. Rovnako tak ale sú na čiernej listine všetci tí, ktorí dlhuje nejaké peniaze.

Extrémne prípady tohto monitorovania sa vyskytujú v meste Kašgar, kde sú násilím zadržiavaní Uighurové. Táto skupina ľudí sa previňuje tým, že vyznáva moslimskú vieru. proti nim podnikané vrcholne neľudské akcie; ženy sú po druhom dieťati povinne sterilizované, muži sú často zadržiavaní v záchytných táboroch , kde musia 12 hodín denne študovať komunistickú propagandu. Pri najmenšom podozrení sú občania povolaní na políciu, kde im prvýkrát vezmú vzorku krvi, potom musia nahrať vzorku hlasu, nechať si vziať otlačky prstov a nechať oskenovať tvár. Podľa mnohých je Kaštar snáď to najväčšie otvorené väzenie na svete. A to je dnešná Čína. Nevýhodou Číňanov je, že nemajú žiadny styk s vonkajším svetom, takže si myslí, že takýto systém sledovania populácie je správny.

Čo my s tým máme spoločné?

To, že Komunistická strana Číny financuje a podporuje súčasné ničenie (6), kynoženie, rabovanie a podpaľačstvo v Amerike už dnes tiež veľa ľudí vie. Trevor Loudon, ktorý sa zaoberá sledovaním teroristických a iných radikálnych skupín a ich vplyvom na politické udalosti, diskutoval podrobnosti tohto spojenia pri rozhovore s novinárom na videu, ktoré bolo ihneď cenzurované a  odstránené. Organizácie, ktoré ovládajú, platia a vedú BLM a Antifa sú všetky čínskeho pôvodu, založené na Marxistické ideológiu a ich cieľom je odpor voči prezidentovi Trumpovi a nastolenie komunizmu v Amerike a potom všade inde na svete. Freedom Road Socialist Organization (Socialistická organizácia cesty ku slobode) plánuje v Amerike založiť novú komunistickú stranu, priamo podľa čínskeho vzoru. Niektorí jej vedúci činitelia žijú ešte v Číne. Táto organizácia naplánovala a uskutočnila súčasné zločinné vzbury v hlavných amerických mestách. Keď bol Donald Trump zvolený za prezidenta, ich politický tajomník vyhlásil: „Teraz budeme musieť byť štyri roky v uliciach, aby sme protestovali proti Trumpovi a urobili celú krajinu neovládateľnou.“

O tom, že to čínski komunisti myslí vážne svedčí aj prítomnosť ich vojsk v Kanade (7). Desaťtisíce vojakov už boli presídlené do Vancouveru a na ostrov v jeho blízkosti. Stalo sa tak na podklade zmluvy, ktorú podpísala čínska Národná oslobodzujúce armáda (PLO, People ‚Liberation Army) s kanadským globalisticko-komunistickým Premiérom Justinom Trudeau koncom r. 2019. Podľa tejto zmluvy môžu byť čínske vojenské jednotky umiestnené kdekoľvek na kanadskej pôde, bez toho aby im k tomu miestne úrady museli dať povolenie, alebo aj o nich vedieť. Podľa miestnych pozorovateľov je veľká časť čínskeho vojska ubytovaná na Stanley parku, čo je obrovský ostrov tesne vedľa Vancouveri. Miestni ľudia už do parku nemôžu, pretože tento prevzali čínski vojaci. Samozrejme, z Kanady sa tieto vojská môžu pomerne ľahko a nepozorovane presunúť do Ameriky, v prípade snahy o jej prevzatie. Bežne, čínski pašeráci cestujú do Ameriky tajne skrze mesto Minneapolis, kde navyše už dnes nie je polícia a dozor je zastavený z Moslimov, ktorí postupujú podľa šaríja zákona a akýkoľvek zločin na ne-moslimoch pre nich nie je zločin, ale čestný čin. Ale prečo práve Čína sa začala správať ako globálny policajt? Podľa môjho úsudku, globalisti už nechcú aby Amerika viedla vojensky. Aj pritom, čo sa táto krajina navyvádzala po celom svete, nie je pre nich dosť krutá. Americkí vojaci, aj keď musí byť z rozkazu vedenia často nadrogovaní, aby boli schopní vykonávať rozkazy, sa často po návrate do civilu zrútia, ochorejú, prepadnú psychickým poruchám, alebo si vezmú život. Preto chcú dnes globalisti povýšiť Čínu na svetového drába, pretože tam je možné nájsť všetky vojensky-potrebné vlastnosti i bez drog. Čína by samozrejme urobila najlepšie, keby sa starala o svoje vlastné problémy a neskúšala sa rozpínať do celého sveta. Ich najväčší priehrada na svete, nazvaná Priehrada troch strží (Three Gorges Dam), ktorej stavba trvala 12 rokov a kvôli ktorej museli byť presunuté milióny obyvateľov, sa pomaly rúca. Údajne boli na jej stavbu použité podradné materiály, snáď sa aj so všetkým príliš ponáhľalo a vtedajšíiechyby budú mať v budúcnosti desivé následky. Priehrada je umiestnená na veľtoku Yangtze a keby nevydržala nápory vôd, spláchla by so sebou obrovské množstvo miest a mestečiek, o miliónoch ľudí ani nehovoriac. 11 miliónové mesto Wuhan je odtiaľ vzdialené len asi 360 km a zrejme aj na sútoku s morom sa nachádzajúci mesto Šanghaj by niečo také pocítilo. Už pri záplavách, ku ktorým došlo predo 2 mesiacmi, museli evakuovať 300,000 ľudí.

Nič dobrého pre Ameriku a celý svet.

Je veľa tých, ktorí by Amerike priali, aby padla. Aký následok by to ale malo pre nás a pre celý svet? (8) Ako hovorí už spomínaný Trevor Loudon, keby Amerika stratila svoju ekonomickú pružnosť, stratila by súčasne i vojenskú moc. Potom by prestala byť hlavnou svetovou silou a upadla by do podradnosti. Lenže vesmír neznáša vákuum. Čoskoro by sa vyskytol niekto, kto by skúšal uchvátiť toto prvenstvo či už po dobrom, či po zlom. Kto by to asi bol, kto by zaujal miesto Ameriky? Keď uvažujeme realisticky, tak by to bolo buď Rusko, alebo Čína, alebo možno spolok národov ako je Rusko, Čína, Irán, Severná Kórea, Kuba, Venezuela, Nikaragua a Vietnam. Tento spolok by nebolo potrebné vytvárať, pretože už je na tom pracované, čo dosvedčuje málo známa organizácia Šanghajská Kooperativa (Shanghai Cooperation Organization). Bola založená v r. 2001 a je to ekonomické, politické a vojenské spojenie, ktoré vzniklo medzi Ruskom, Kazachstanom, Kirgizskom, Tadžikistanom a Uzbekistanom. Ich takzvané „pozorovateľské“ štáty sú okrem iných Irán, India, Pakistan, Mongolsko a Afganistám. A „partneri v diskusii“ sú Sri Lanka a Bielorusko. Pridajte k tomu všetky novo-komunistickej krajiny ako sú Južná Afrika, Brazília, Ekvádor, Argentína a väčšina medzinárodných Islamských teroristických krajín a máte nový vládnucej blok, z ktorého všetci sú proti-Amerického zmýšľania. Turecko v Európe by bol takisto problém. Turecko má veľmi silnú armádu, moderné zbrane a dalo by sa povedať, že je až po zuby ozbrojené. Keby Amerika prejavila slabosť, okamžite by na ňu zaútočili, pretože je to militaristický národ, zvyknutý využiť slabosti protivníka. Takže keby Amerika zlyhala, bola by to len otázka času, než by tieto krajiny prevzali celý svet. Možno by si potom svoje územia rozdelili, takže by sa mohlo stať, že by nám vládli a prikazovali Číňania. Nakoniec – už v r. 2016 odovzdala čínskemu prezidentovi pražská Premiérka Adriana Krnáčová v akomsi nezmyselne nabubrelo geste kľúče od mesta a Prezident Zeman s ním podpísal zmluvu o spolupráci. Takže sa všetci takzvaní nekomunisti ponúkali čisto komunistickej, diktátorskej krajine, ktorá neuznáva základné ľudské práva a pre ktorú ľudský život nemá cenu. Ale milí zlatí, to nebola žiadna formalita, ani náhoda. V politike nie sú náhody; nikdy! Nie, to bol zámer. Vtedy nás všetkých odovzdali Číne. Už dopredu vedeli, čo príde. A preto sa máme aj my v Prahe a rovnako tak v Dolnej Lhote nad Váhom a všade inde čoho obávať. Takže by som navrhovala kúpiť nejaké sviece a dať ich do kostola s modlitbou za amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pretože keď on to nezvládne, tak nás bude čakať trpká budúcnosť a budeme naozaj závidieť tým mŕtvym, ako sa hovorí v Biblii. Bohužiaľ, tento článok vyšiel oveľa dlhší ako bolo zamýšľané. Ale informácií je toľko a je naozaj nutné ich dať von čo najskôr, že nebolo iné riešenie.

Vyšlo : svobodnenoviny.eu

 

(1)Ultimate Proof: Covid-19 Was Planned To Usher In The New World Order – Prepare For Change

(2)(4) Il video Rai-Leonardo del 2015 sul virus creato in Cina in laboratorio. La comunità scientifica… – YouTube

(3)Co plánuje Rockefellerova Nadace pro náš svět – detaily | NWOO.ORG

(4)National Covid-19 Testing Action Plan – The Rockefeller Foundation

(5)(4) Exposing China’s Digital Dystopian Dictatorship | Foreign Correspondent – YouTube

(6)Groups behind U.S. riots linked to Chinese Communist Party – DC Clothesline

(7)Arm Yourselves and Prepare; China Massing “Tens-of-Thousands” of Troops in Prince Rupert and Vancouver Canada. Invade USA? – The Blogging Hounds

(8)(4) Trevor Loudon – LOCKDOWN into Minnesota Maoist Revolution, 10 June, 2020. The Cold Minnesota Spring. – YouTube

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 122

Celkové hodnotenie: 23.53

Priemerná čítanosť: 3658

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Krajniak: Vďaka núdzovému stavu vieme zadarmo doručiť ochranné pomôcky

  0icon

  Bratislava 25. februára (TASR/HSP/Foto:TASR- Dano Veselský)   Núdzový stav potrebujeme okrem iného na to, aby sme vedeli pomôcť klientom i zamestnancom zariadení sociálnych služieb. Vďaka…

  USA uvalili na Dobroslava Trnku a jeho syna sankcie

  0icon

  Washington 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Americký rezort diplomacie vo štvrtok zakázal bývalému generálnemu prokurátorovi SR Dobroslavovi Trnkovi a jeho synovi Jakubovi vstup…

  Krajská prokuratúra: Smrť Violy nebola spôsobená cudzím zavinením. Zlyhalo jej srdce pri opakovanom tupom násilí

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Viola Macakova)   Smrť Violy Macákovej, ku ktorej došlo v novembri 2019, údajne nebola spôsobená cudzím zavinením a bezprostrednou príčinou úmrtia…

  Ombudsmanka: Slovensko je jedinou krajinou Európy, ktorá karantenizuje celé rómske komunity

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko je v druhej vlne pandémie jedinou krajinou v Európe, kde naďalej dochádza ku karantenizácii celých rómskych…

  Nadal sa pre problémy s chrbtom odhlásil z turnaja v Rotterdame

  0icon

  Rotterdam 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hamish Blair)   Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude štartovať na turnaji ATP v…

  Vláda SR znížila dotáciu na modernizáciu športovej infraštruktúry a stopla projekt výstavby cyklistického centra

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Slovenská vláda skresala o viac ako 20 miliónov eur financie na modernizáciu športovej infraštruktúry na roky 2021 a…

  Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán K. zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR…

  Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície, uviedla Kolíková

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Odborná verejnosť sa zhoduje na potrebe zmeniť súdnu mapu. Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe…

  Penta predáva mäsokombinát Mecom. Biznis s mäsom preberú Číňania

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Investičná skupina Penta po štrnástich rokoch ukončuje svoje pôsobenie v sektore spracovania mäsa. V pondelok oznámila očakávaný predaj…

  Čína schválila ďalšie dve vakcíny proti ochoreniu COVID-19

  0icon

  Tchaj-Pej 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Čína vo štvrtok schválila ďalšie dve vakcíny proti koronavírusu pre širšie použitie. Tamojšie regulačné orgány podmienečne odobrili…

  TopDesať

  10 domov v Belgicku, ktoré sú také škaredé, až je neuveriteľné, že vôbec existujú

  0 icon

  Vďaka blogerovi Hannesovi Coudenysovi a samozrejme aj samotným architektom sa Belgicko stalo notoricky známou krajinou pre svoje bizarné budovy. V roku 2012 sa Coudeny rozhodol začať dokumentovať zvláštnosti belgickej architektúry na Instagramovom účte s názvom „Ugly Belgian Houses“, alebo teda po našom "Škaredé domy v Belgicku", ktorým dáva belgické výtvory do povedomia nadšencom…

  Prekliata budova Dakota a záhadné udalosti

  0 icon

  Newyorská budova, ktorú v rokoch 1880 až 1884 postavili na 72. ulici v mestskej časti Upper West Side na Manhattane, sa vždy spájala so záhadnými udalosťami. Prinášame ďalší zaujímavý článok o udalostiach, ktoré sa jednoducho vysvetliť nevedia. Budovu Dakota navrhol architekt Hnery Janeaway Hardenbergh (1847 až 1918). Jej výstavbu financovali Newyorčania Isaac Merritt…

  Y2K: Najväčší podvod v dejinách? 1. časť

  0 icon

  Y2K, označované aj ako chyba tisícročia, je predmetom nášho ďalšieho článku, v ktorom vám priblížime, o čo vlastne išlo. 31. decembra 1999 celý svet s napätím čakal, čo spôsobí tzv. „problém roku 2000“. Nakoniec sa nič vážne nestalo a mnohí tvrdia, že išlo o najväčší podvod v dejinách. V rámci dvojdielneho článku sa spoločne pozrieme na údajne…

  10 celebrít, ktoré ukrývajú nečakaný skrytý talent

  0 icon

  Celebrity žijú pod mikroskopom. Napriek tomu sa niektorým z nich podarilo ukryť tajný talent. Čomu sa venujú mimo herectva či hudby? Niektoré z celebrít sa začali venovať maľovaniu ešte pred tým, ako sa stali celebritami, iné objavili svoj talent až neskôr v živote. Niektoré celebrity maľovali pod pseudonymom a je možné, že si…

  Satan a jeho tajné posolstvá 1. časť

  0 icon

  Elvis Presley, The Beatles, Led Zeppelin, Judas Priest ... Množstvo hudobných interpretov sa stretlo s obvineniami, že ich texty obsahujú tajné Satanove posolstvá, ktorý vzývajú zlé bytosti. Čo je na tom pravdy, sa pozrieme spoločne v rámci dvojdielneho článku s názvom Satan a jeho tajné posolstvá. Neuvedomená správa je zamaskované znamenie, ktoré človek za…

  Vo svete IT

  Rover Perseverance zachytil haváriu pristávacieho modulu

  0 icon

  Pristávací modul „Sky Crane,“ ktorý zniesol na povrch Marsu rover Perseverance, minulý týždeň havaroval. Dobrou správou je, že rover zachytil fotografie, píše portál Space. Pristávací modul bol posledným krokom počas „siedmich minút strachu.“ Ide o časový úsek, v ktorom musí misia sama prejsť tenkou atmosférou Marsu, spomaliť a dosadnúť na…

  Ľudia so sklonmi k extrémizmu si nedokážu poradiť so zložitými úlohami: Tvrdí to nová štúdia

  0 icon

  Extrémizmus každého druhu môže byť nebezpečný. Jedinci sa môžu v určitých prípadoch obrátiť na násilie, aby dokázali všetkým naokolo svoju pravdu. Bol to práve extrémizmus, ktorý prispel k nespočetnému množstvu tragédií, píše portál IFLScience. Výskumníci z University of Cambridge však tvrdia, že prišli na to, čo môže stáť za extrémistickým…

  Toto je TOP 10 celosvetovo najpopulárnejších smartfónov za rok 2020. Zoznam vás určite prekvapí

  0 icon

  Každoročný rebríček najpopulárnejších smartfónov za predošlý rok je opäť na stole. Tentokrát prišla s komplexným reportom za rok 2020 analytická spoločnosť Omdia, ktorej výsledky boli zverejnené na zahraničnom portáli Phonearena.com. Spoločnosť Omdia vytvorila zoznam „najpopulárnejších“ smartfónov za rok 2020, ktorý vychádza z celkových dodávok týchto zariadení po celom svete. Výsledky…

  Google Mapy dostávajú tmavý režim. Takto si ho môžu aktivovať prví šťastlivci, ktorí ho už majú k dispozícii!

  0 icon

  V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google začala s distribúciou viacerých nových funkcií pre Android smartfóny. Jednou z nich je aj natívna podpora tmavého režimu pre aplikáciu Google Mapy. Tmavý režim v Google Mapách je postupne distribuovaný Spoločnosť Google v súvislosti s uvoľnením tejto funkcie…

  Sčítanie obyvateľov 2021: Kde, kedy a ako? Pozor, prebieha online!

  0 icon

  Sčítanie obyvateľov na našom území má dlhú históriu, ktorej začiatok sa datuje ku koncu 18. storočia. Ide tak o jeden z najstarších druhov štatistík, ktorý sa v pravidelných intervaloch opakuje. Jeho cieľom je zistiť nielen to, koľko ľudí žije na území štátu, či miest, ale aj zistiť bližšie demografické informácie…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný plán USA o obetovaní Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 25. februára 2021 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi uviedol, že USA nedokázali „podplatiť“ Ruskú federáciu tým, že jej odovzdali pobaltské štáty a Ukrajinu.   Dnes je hlavným geostrategickým cieľom Washingtonu narušenie vzťahov medzi Ruskom a Čínou. Obe mocnosti považujú Američania za kľúčových oponentov. Moskva vystup

  Debut slovenského rýpadla na vojenskej výstave v Abu Dhabí

  0 icon

  Abu Dhabí, 25. februára 2021 (AM) - História spoločnosti CSM INDUSTRY sa v Československu začala písať v roku 1967. V roku 1976 sa začala výroba legendárneho univerzálneho dokončovacieho stroja UDS. Za 50 rokov sa na celom svete vyrobilo a exportovalo viac ako 30 000 strojov a konštrukčných mechanizmov UDS. Stroj je…

  Ako cvičenie NATO takmer vyvolalo jadrovú vojnu so ZSSR

  0 icon

  Rusko, 25. februára 2021 (AM) – Kvôli rozsiahlemu cvičeniu NATO Able Archer sa ZSSR v roku 1983 pripravoval na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi, píše The Drive s odvolaním sa na odtajnené materiály amerického ministerstva zahraničia. Dokument obs

  Vrtuľníky Bell Huye II putujú do libanonských vzdušných síl

  0 icon

  FORT WORTH, Texas (25. februára 2021) – Spoločnosť Bell tento mesiac dodala libanonským vzdušným silám (LAF) tri vrtuľníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíria existujúcu flotilu letectva Libanonu, ktoré ich plánuje nasadiť pri najrôznejších pátracích a záchranárskych operáciách, pri transporte vojakov alebo počas hasičských a p

  Bezkonkurenčná Derivácia. Najnovší protilietadlový delostrelecký komplex

  0 icon

  Rusko, 25. február 2021 (AM) - Viete, že Rusko o 5-7 rokov dodá na trh asi 50 nových druhov zbraní a špeciálnej techniky? Určite bude medzi nimi protilietadlový delostrelecký komplex „Derivácia-PVO“ 2S38, predurčený na boj s dronmi, riadené rakety „Grom-E1“ a „Grom-E2“...  

  Svetlo sveta

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

  V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

  0 icon

  V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

  Dokedy budeme pozerať na našu slávnu históriu českými očami?

  0 icon

  Stanovisko k stvárneniu dokumentu o sv. Cyrilovi a Metodovi Vážený pán generálny riaditeľ, na začiatok musíme len zopakovať, že idea vytvoriť a odvysielať vo verejnoprávnej RTVS „Slovenský panteón“ je dobrá a nádejná, realizácia už menej. Po tom, čo sme vzniesli pripomienky k Andrejovi Hlinkovi, robíme tak aj k časti venovanej sv. Cyrilovi a Metodovi. Ide nám o to, aby Panteón bol…

  KBS: Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi

  0 icon

  Katolícki biskupi združení v Konferencii biskupov Slovenska na 98. plenárnom zasadnutí, ktoré sa konalo online formou, prijali vyhlásenie ku kampaniam, ktoré zneužívajú sčítanie obyvateľstva. Text prináša Tlačová kancelária KBS v plnom znení. Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi “My, katolícki biskupi Slovenska, zídení cez internet na 98. plenárnom zasadaní KBS, s veľkým znepokojením vnímame ako…

 • icon FOTO DŇA