Čo na nás chystá Čína, presne podľa Rockefellerovho plánu ?

Že celý škandál s operáciou koronavírus bol naplánovaný (1), o tom je snáď už zbytočné písať, pretože touto dobou to už najskôr každý vie. Tisíce lekárov, biochemikov a iných vedeckých a zdravotných pracovníkov nám o tom podali nesčíselné dôkazy. Protesty proti násilným opatreniam vzrastajú po celom svete a operácia korona je verejne odhaľovaná ako kriminálny čin, ako celosvetový zločin, ako útok proti človeku s cieľom nastolenie Nového svetového poriadku, čo je poriadok diktatúry a násilia. Nielen že bol Covid19 starostlivo naplánovaný a mimochodom niektorí hovoria, že ten názov je kódovaný a údajne znamená Certificate of Vaccine ID by AI (Potvrdenie o očkovacom ID umelou inteligenciou, čiže Artificial Intelligence). Ako to, že AI? Jednotka je prvé písmeno v abecede a deviate písmeno je I (anglická abeceda nemá ch).

Tento plán na spôsobenie celosvetovej pandémie bol pripravovaný pekných pár rokov. dávno boli podané patenty všelijakého druhu:

Patent US7279-327 Vlastníctvo všetkých práv na túto chorobu (2007);

Patent US7220-852 Právo na vírus sám (2007);

Patent US7776-521 Právo na jeho zistení (2010).

Ďalej existujú patenty na vypátranie vírusu pomocou mobilu, záznamy o tom, že Dr. Fauci platil laboratórium vo Wuhan, ktorá vírus vyrábala. Anthony Fauci, Ralph Baric a CDC (Center pre kontrolu chorôb) boli tí hlavné, ktorí s celou záležitosťou začali. Chceli mať dokonalú kontrolu nad vírusom, takže ho nechali patentovať. Pretože ale nie je možné patentovať prirodzenú látku, ktorú vytvorila príroda, už to je dôkaz, že koronavírus je umelý a bol vyvinutý v laboratóriu.

Lenže – či bol tento vírus umelo vyrobený, tak je to ťažké previnenie proti medzinárodným biologickým a chemickým zmluvám a zákonom.

Snáď z toho dôvodu podalo CDC žiadosť na patentový úrad, aby ich patenty boli držané v tajnosti, ako privátne. Takto mali kontrolu nad tým, keby niekto chcel začať do týchto záležitostí pátrať a tým je pripraviť o očakávaný zisk. A zisk to mal byť podstatný, pretože vďaka Bayh-Dole zákonu z r. 1979 majú vedci, ktorých výskum bol financovaný daňovými poplatníkmi, plné právo ponechať si výťažky z predaja novo vynájdeného produktu. Čo je doslova hanebné. V r. 2013 bola vládna podpora na účely výskumu pozastavená, čo ale neznamená, že sa prestalo na novom výskume pracovať. O dva roky neskôr, keď sa situácia vyostrila, začali Američania zadávať výskum do zahraničia, v prípade koronavírusu, do Wuhan. WHO (Svetová organizácia pre zdravie) im bola v tejto akcii akosi nápomocná, pretože neustále vydávala protichodné správy, presne podľa toho, ako im to Komunistická strana Číny cez ich vedúceho Tedros Ghebreyesuse diktovala. V r. 2017 novinári dokonca zistili, že WHO minie viac peňazí za cestovanie než za výskum liečby chorôb.

Talianske štáte média priniesli v r. 2015 správu o vývoji vírusu v Číne (2). Rockefeller Foundation vydala o tejto pandémii dokument už v r. 2010, pod názvom Scenáre pre budúcnosť technológie a medzinárodný vývoj (Scenarios for the Future of Technology and International Development) (3). Prezident Ghany nás vo videu varoval a presne popísal čo sa bude diať a čo sa naozaj, ako podľa scenára, deje. Rockefeller Foundation vydala ďalší 30-stranový dokument o tom, ako testovať Covid-19 a tento plán je dnes takisto presne dodržiavaný (4). Zaujímavé je, že dátum vydania majú napísané ako „Embargováno až do 12:01, 21. apríla 2020.“ To znamená, že to už dávno mali napísané a len čakali na správnu dobu, presne podľa vopred vypracovaného plánu. A rovnako tak podľa ich plánu postupuje celá svetová plándemia.

A potom nám chcú dať očkovanie, ktoré zmení naše DNA natoľko, že prestaneme byť ľudia. Ako hovorí vyšetrujúci novinár Anthony Patch, ktorý strávil dlhé roky skúmaním plánov na ovládanie sveta:

„Najprv bude vypustený umelý koronavírus. Následkom toho budú ľudia požadovať očkovanie, aby ich ochránilo. Toto očkovanie pridá každému ďalšiu vrstvu DNA, takže sa z človeka stane hybrid. Ich DNA prejde skoro okamžite podstatnou genetickou zmenou, ktorá spôsobí, že ľudia stratia schopnosť myslieť sami za seba a ani si nebudú vedomí toho, čo sa stalo. Takto budú ľahšie ovládateľní. Stanú sa otrokmi našich (zločinných) elít.

Doktorka Carrie Madej, ktorá už bola spomínaná v mojich minulých článkoch, toto potvrdzuje. Vyše 20 rokov strávila výskumom DNA a očkovaniu a dnes hovorí, že naozaj, od týchto nových očkovaní sa dá očakávať, že pre-programujú naše vlastné DNA a urobia z nás hybridy. Zároveň nás napoja na umelú inteligenciu (počítače) skrze digitálne identifikačné čipy, čo otvára celý ďalší výber možností kontroly každého z nás.

Vírus prišiel z Číny to tiež  vieme!

Čínska virolóžka LiMeng Yan, ktorá pracovala pre čínsku odnož WHO a tiež ako špecialistka na virológiu v Hong Kongskej Škole verejného zdravia musela zmiznúť do Ameriky, pretože sa bála o život. Bola totiž spoluautorkou dokumentu, ktorý popisoval situáciu s Covidom. Vírus prišiel naozaj z Číny a bol súčasťou obrovského vedeckého podvodu, uvaleného na svet, pretože tento vírus je biologická zbraň, vyvinutá čínskou komunistickou vládou.

LiMeng hovorí, že boli použité biologické poznatky a analýzy, ktoré dokázali, že SARSCoV2 bol umelo vyrobený v laboratóriu. Bol vyrobený s použitím šablonovitého vírusu ZC45 / ZXC21, ktorý vlastnili vojenské laboratória, obhospodarované Čínskou komunistickou stranou. Koronavírus má nízku smrteľnosť u tých, ktorých napadne. Ale to, že je nemožné ho zistiť a izolovať, z neho robí ideálnu biozbraň, ktorá je schopná zničiť celú ľudskú spoločnosť. Komunistická Čína si je toho vedomá a preto zničili všetky dôkazy o výrobe, aby nevyšlo najavo, akému protiľudskému výskumu sa venovali.

Čína je náš vzor ?

Ako hovorí David Icke (5), či chceme vedieť čo sa na nás chystá, potom je dobré sa pozrieť na Čínu, pretože to, čo sa zavádza postupne tam, je skúšobná prevádzka a to bude postupne presunuté aj k nám. Čína je digitálny diktátorský systém, je to prechod do skutočného komunizmu. Každý, kto chce získať vodičský preukaz, musí poskytnúť odtlačky prstov, nechať oskenovať svoju tvár, podstúpiť skúšku na DNA a poskytnúť číslo mobilu za účelom sledovania (tracking). Na uliciach v Číne je asi 200 miliónov kamier, ktoré neustále sledujú všetkých ľudí a vyhodnocujú ich spoločenský status. Spoločenský status je súhrn bodov, ktoré človek dostáva za správne správanie. Pre určenie výšky týchto bodov sa prihliada , na kriminálne záznamy, lekárske informácie a  akademickým výsledkom. Tiež nakupovanie je hodnotené a v supermarketoch sú všetci ľudia monitorovaní a sledovaní čo kupujú. Kúpiť si alkohol znamená stratu niekoľkých bodov. Keď niekto neskoro zaplatí splátku na pôžičku, opäť stráca body. Ľudia sú monitorovaní aj čo do počtu krokov, ktoré denne urobia. Korupcia je v Číne nevídaných rozmerov a všadeprítomná. Na príklad vyšetrujúci reportér, ktorý objavil prípad vydierania na vysokých miestach, bol za to súdený a musel nielen vydať verejné ospravedlnenie, ale ešte zaplatiť pokutu. Keď na ňom súd vymáhal ďalšiu pokutu, novinár odmietol a kvôli tomu bol daný na čiernu listinu a jeho spoločenský status šiel úplne dolu. Bol označený za nečestného, ​​bol zadržaný a uväznený, pričom proti nemu bolo vznesené obvinenie. 70 krát za rok bol vypočúvaný a bolo mu vyhrážali čo sa stane, keď nebude spolupracovať. Dnes nesmie cestovať a vzťahujú sa na neho aj iné obmedzenia. Rovnako tak ale sú na čiernej listine všetci tí, ktorí dlhuje nejaké peniaze.

Extrémne prípady tohto monitorovania sa vyskytujú v meste Kašgar, kde sú násilím zadržiavaní Uighurové. Táto skupina ľudí sa previňuje tým, že vyznáva moslimskú vieru. proti nim podnikané vrcholne neľudské akcie; ženy sú po druhom dieťati povinne sterilizované, muži sú často zadržiavaní v záchytných táboroch , kde musia 12 hodín denne študovať komunistickú propagandu. Pri najmenšom podozrení sú občania povolaní na políciu, kde im prvýkrát vezmú vzorku krvi, potom musia nahrať vzorku hlasu, nechať si vziať otlačky prstov a nechať oskenovať tvár. Podľa mnohých je Kaštar snáď to najväčšie otvorené väzenie na svete. A to je dnešná Čína. Nevýhodou Číňanov je, že nemajú žiadny styk s vonkajším svetom, takže si myslí, že takýto systém sledovania populácie je správny.

Čo my s tým máme spoločné?

To, že Komunistická strana Číny financuje a podporuje súčasné ničenie (6), kynoženie, rabovanie a podpaľačstvo v Amerike už dnes tiež veľa ľudí vie. Trevor Loudon, ktorý sa zaoberá sledovaním teroristických a iných radikálnych skupín a ich vplyvom na politické udalosti, diskutoval podrobnosti tohto spojenia pri rozhovore s novinárom na videu, ktoré bolo ihneď cenzurované a  odstránené. Organizácie, ktoré ovládajú, platia a vedú BLM a Antifa sú všetky čínskeho pôvodu, založené na Marxistické ideológiu a ich cieľom je odpor voči prezidentovi Trumpovi a nastolenie komunizmu v Amerike a potom všade inde na svete. Freedom Road Socialist Organization (Socialistická organizácia cesty ku slobode) plánuje v Amerike založiť novú komunistickú stranu, priamo podľa čínskeho vzoru. Niektorí jej vedúci činitelia žijú ešte v Číne. Táto organizácia naplánovala a uskutočnila súčasné zločinné vzbury v hlavných amerických mestách. Keď bol Donald Trump zvolený za prezidenta, ich politický tajomník vyhlásil: „Teraz budeme musieť byť štyri roky v uliciach, aby sme protestovali proti Trumpovi a urobili celú krajinu neovládateľnou.“

O tom, že to čínski komunisti myslí vážne svedčí aj prítomnosť ich vojsk v Kanade (7). Desaťtisíce vojakov už boli presídlené do Vancouveru a na ostrov v jeho blízkosti. Stalo sa tak na podklade zmluvy, ktorú podpísala čínska Národná oslobodzujúce armáda (PLO, People ‚Liberation Army) s kanadským globalisticko-komunistickým Premiérom Justinom Trudeau koncom r. 2019. Podľa tejto zmluvy môžu byť čínske vojenské jednotky umiestnené kdekoľvek na kanadskej pôde, bez toho aby im k tomu miestne úrady museli dať povolenie, alebo aj o nich vedieť. Podľa miestnych pozorovateľov je veľká časť čínskeho vojska ubytovaná na Stanley parku, čo je obrovský ostrov tesne vedľa Vancouveri. Miestni ľudia už do parku nemôžu, pretože tento prevzali čínski vojaci. Samozrejme, z Kanady sa tieto vojská môžu pomerne ľahko a nepozorovane presunúť do Ameriky, v prípade snahy o jej prevzatie. Bežne, čínski pašeráci cestujú do Ameriky tajne skrze mesto Minneapolis, kde navyše už dnes nie je polícia a dozor je zastavený z Moslimov, ktorí postupujú podľa šaríja zákona a akýkoľvek zločin na ne-moslimoch pre nich nie je zločin, ale čestný čin. Ale prečo práve Čína sa začala správať ako globálny policajt? Podľa môjho úsudku, globalisti už nechcú aby Amerika viedla vojensky. Aj pritom, čo sa táto krajina navyvádzala po celom svete, nie je pre nich dosť krutá. Americkí vojaci, aj keď musí byť z rozkazu vedenia často nadrogovaní, aby boli schopní vykonávať rozkazy, sa často po návrate do civilu zrútia, ochorejú, prepadnú psychickým poruchám, alebo si vezmú život. Preto chcú dnes globalisti povýšiť Čínu na svetového drába, pretože tam je možné nájsť všetky vojensky-potrebné vlastnosti i bez drog. Čína by samozrejme urobila najlepšie, keby sa starala o svoje vlastné problémy a neskúšala sa rozpínať do celého sveta. Ich najväčší priehrada na svete, nazvaná Priehrada troch strží (Three Gorges Dam), ktorej stavba trvala 12 rokov a kvôli ktorej museli byť presunuté milióny obyvateľov, sa pomaly rúca. Údajne boli na jej stavbu použité podradné materiály, snáď sa aj so všetkým príliš ponáhľalo a vtedajšíiechyby budú mať v budúcnosti desivé následky. Priehrada je umiestnená na veľtoku Yangtze a keby nevydržala nápory vôd, spláchla by so sebou obrovské množstvo miest a mestečiek, o miliónoch ľudí ani nehovoriac. 11 miliónové mesto Wuhan je odtiaľ vzdialené len asi 360 km a zrejme aj na sútoku s morom sa nachádzajúci mesto Šanghaj by niečo také pocítilo. Už pri záplavách, ku ktorým došlo predo 2 mesiacmi, museli evakuovať 300,000 ľudí.

Nič dobrého pre Ameriku a celý svet.

Je veľa tých, ktorí by Amerike priali, aby padla. Aký následok by to ale malo pre nás a pre celý svet? (8) Ako hovorí už spomínaný Trevor Loudon, keby Amerika stratila svoju ekonomickú pružnosť, stratila by súčasne i vojenskú moc. Potom by prestala byť hlavnou svetovou silou a upadla by do podradnosti. Lenže vesmír neznáša vákuum. Čoskoro by sa vyskytol niekto, kto by skúšal uchvátiť toto prvenstvo či už po dobrom, či po zlom. Kto by to asi bol, kto by zaujal miesto Ameriky? Keď uvažujeme realisticky, tak by to bolo buď Rusko, alebo Čína, alebo možno spolok národov ako je Rusko, Čína, Irán, Severná Kórea, Kuba, Venezuela, Nikaragua a Vietnam. Tento spolok by nebolo potrebné vytvárať, pretože už je na tom pracované, čo dosvedčuje málo známa organizácia Šanghajská Kooperativa (Shanghai Cooperation Organization). Bola založená v r. 2001 a je to ekonomické, politické a vojenské spojenie, ktoré vzniklo medzi Ruskom, Kazachstanom, Kirgizskom, Tadžikistanom a Uzbekistanom. Ich takzvané „pozorovateľské“ štáty sú okrem iných Irán, India, Pakistan, Mongolsko a Afganistám. A „partneri v diskusii“ sú Sri Lanka a Bielorusko. Pridajte k tomu všetky novo-komunistickej krajiny ako sú Južná Afrika, Brazília, Ekvádor, Argentína a väčšina medzinárodných Islamských teroristických krajín a máte nový vládnucej blok, z ktorého všetci sú proti-Amerického zmýšľania. Turecko v Európe by bol takisto problém. Turecko má veľmi silnú armádu, moderné zbrane a dalo by sa povedať, že je až po zuby ozbrojené. Keby Amerika prejavila slabosť, okamžite by na ňu zaútočili, pretože je to militaristický národ, zvyknutý využiť slabosti protivníka. Takže keby Amerika zlyhala, bola by to len otázka času, než by tieto krajiny prevzali celý svet. Možno by si potom svoje územia rozdelili, takže by sa mohlo stať, že by nám vládli a prikazovali Číňania. Nakoniec – už v r. 2016 odovzdala čínskemu prezidentovi pražská Premiérka Adriana Krnáčová v akomsi nezmyselne nabubrelo geste kľúče od mesta a Prezident Zeman s ním podpísal zmluvu o spolupráci. Takže sa všetci takzvaní nekomunisti ponúkali čisto komunistickej, diktátorskej krajine, ktorá neuznáva základné ľudské práva a pre ktorú ľudský život nemá cenu. Ale milí zlatí, to nebola žiadna formalita, ani náhoda. V politike nie sú náhody; nikdy! Nie, to bol zámer. Vtedy nás všetkých odovzdali Číne. Už dopredu vedeli, čo príde. A preto sa máme aj my v Prahe a rovnako tak v Dolnej Lhote nad Váhom a všade inde čoho obávať. Takže by som navrhovala kúpiť nejaké sviece a dať ich do kostola s modlitbou za amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pretože keď on to nezvládne, tak nás bude čakať trpká budúcnosť a budeme naozaj závidieť tým mŕtvym, ako sa hovorí v Biblii. Bohužiaľ, tento článok vyšiel oveľa dlhší ako bolo zamýšľané. Ale informácií je toľko a je naozaj nutné ich dať von čo najskôr, že nebolo iné riešenie.

Vyšlo : svobodnenoviny.eu

 

(1)Ultimate Proof: Covid-19 Was Planned To Usher In The New World Order – Prepare For Change

(2)(4) Il video Rai-Leonardo del 2015 sul virus creato in Cina in laboratorio. La comunità scientifica… – YouTube

(3)Co plánuje Rockefellerova Nadace pro náš svět – detaily | NWOO.ORG

(4)National Covid-19 Testing Action Plan – The Rockefeller Foundation

(5)(4) Exposing China’s Digital Dystopian Dictatorship | Foreign Correspondent – YouTube

(6)Groups behind U.S. riots linked to Chinese Communist Party – DC Clothesline

(7)Arm Yourselves and Prepare; China Massing “Tens-of-Thousands” of Troops in Prince Rupert and Vancouver Canada. Invade USA? – The Blogging Hounds

(8)(4) Trevor Loudon – LOCKDOWN into Minnesota Maoist Revolution, 10 June, 2020. The Cold Minnesota Spring. – YouTube

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 84

Celkové hodnotenie: 21.83

Priemerná čítanosť: 4128

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  Marek Krajčí: Na oddlženie nemocníc by malo ísť v budúcom roku asi 575 mil. eur

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Na oddlženie nemocníc v budúcom roku by malo ísť 575 miliónov eur. V utorok to na tlačovom…

  Robert Fico: Medzi kandidátmi na generálneho prokurátora nie je ani jeden, koho by chcel Smer podporiť

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Strane Smer-SD sa nepáči ani jeden z kandidátov na generálneho prokurátora. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal líder…

  Prezidentka sa vyjadrila opatrne. Považovala by za správne, ak by bolo celoplošné testovanie dobrovoľné

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude rešpektovať ďalšie kolo celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na koronavírus. Považovala by za…

  Aj po útokoch vo Viedni platí v SR druhý stupeň teroristického ohrozenia. Lazarov vysvetlil s čím súvisí

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   V SR platí druhý stupeň teroristického ohrozenia aj po nedávnych útokoch vo Viedni. TASR to potvrdil hovorca ministerstva…

  Drucker žiada, aby boli zasadnutia ústredného krízového štábu verejné: "Závery tak, ako ich prezentuje Matovič na tlačovkách, sú nedôveryhodné. Často sú to viac jeho pocity, ako reálne závery odborníkov"

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Mimoparlamentná strana Dobrá voľba vyzýva premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby boli zasadnutia ústredného krízového štábu, pandemickej komisie a…

  Premiérovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, sa má…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Facebook opravil závažnú chybu v Messengeri, ktorá umožňovala špehovanie používateľov

  0 icon

  Sociálna sieť Facebook v nedávnej minulosti opravila závažnú chybu v službe Messenger, ktorá umožňovala špehovanie používateľov. Išlo o špecifické povolenie, ktoré umožňovala útočníkovi získať nevyhnutné povolenia, aby mohol počúvať čo sa deje v okolí napadnutého používateľa prostredníctvom mikrofónu zariadenia. Na tému upozorňuje portál latesthackingnews.com. Chyba bola objavená v protokole WebRTC…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA