• Názory a stanoviská o súdnictve 1/5. Neuveriteľné praktiky vymáhačských firiem! Bónus, Slovensko nemá datové schránky!

  Publikované 24.11. 2017 o 20:59 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na počudovanie začnem od konca, Slovenské súdnictvo eviduje vyše 2 milióny exekúcii, rozhodovanie je priam rituálne bez ohľadu na dôvody, ako vo výrobnej linke na bežiacom páse. Zaoberá sa vôbec niekto príbehmi občanov? Ministerstvo spravodlivosti nie je o spravodlivosti, ale o zákonnosti, bez ohľadu na to, či sú zákony dobré alebo zlé, úspešný je ten, ktorého konanie sa neprieči zákonom. Ak sú zákony zlé tak spravodlivosti sa občan nedovolá. O súdnictve sa toho už toľko napísalo, že ďalšie komentáre a články sa už vôbec neoplatí ani len čítať. Ale je tu volná parketa o ktorej sa oplatí aspoň hovoriť. Ministerstvo spravodlivosti nech sa premenuje na Ministerstvo zákonnosti a o spravodlivosti nech rozhoduje občiansky tribunál v ktorom sa občan môže brániť svojím príbehom.

  Pani Anna zo Žiliny nemá otvorený blog, ale napísala mi a požiadala, aby som zverejnil jej obavy z nekalých praktík vymáhačských firiem. Aby som neporušil kódex blogéra, neuverejňujem doslovný opis listu, ale len jeho obsah.

  Pani Anna je zhrozená, že v Žiline firma M.B.A vymáha pohľadávky, ktoré skupuje od nebankoviek veľmi čudným spôsobom. Píše, že bez akéhokoľvek výpočtu pošlú oznámenie so sumou, ktorá je neúnosne nadhodnotená voči pôvodnému dlhu. Nechce tým naznačiť, že ľudia nemajú splácať svoje dlhy, ale určite nie takým brutálnym spôsobom, že pohľadávka narastie o 200 až 300 %!!! Najskôr pošlu výzvu, aby pohľadávku dlžník uhradil do 7 dní a hneď na to nasleduje červená obálka, aby všetci susedia videli s čiernym nápisom – EXEKÚCIA MAJETKU.

  Pani Anna sa pýta, či môžu vymáhači zastupovať exekútora bez súdu, lebo prax v Žiline je taká, že títo vymáhači, podotýka, ktorí sú väčšinou so základným vzdelaním, rovno berú majetok na pokrytie dlžnej sumy. Pričom sa správajú ako mafiánci, nakoľko ich vôbec nezaujíma sociálna situácia, len berú čo v byte nájdu cenného. Najviac ju rozčuluje spôsob vymáhania, nakoľko ich nezaujíma, či sú v druhotnej platobnej neschopnosti, čo by mohol súd pri súdnom vymáhaní zohľadniť.

  Pani Anna prišla o bývanie preto, lebo ju podviedli a realitná kancelária ju podvodným spôsobom pripravila o byt. Podnet na prokuratúre má už vyše 5 rokov a vyšetrovanie stále nemá konca. Aby prežila so svojími dvomi maloletými deťmi, musela si zobrať komerčný nájomný byt ale aj pôžičku od nebankovky, aby vládala splácať komerčný drahý byt. Takto sa dostala do druhotnej platobnej neschopnosti.

  List je plný emócii a žiaľu s množstvo otáznikov, či je toto možné v demokratickej spoločnosti, aby si podvodníci žili na úkor slušných a pracujúcich ľudí. Ona si nepožičala peniaze na dovolenku alebo hazard ale z tiesne, aby prežila so svojími deťmi, navyše z dôvodov, že na nej bol spáchaný trestný čin podvodu, ktorý prokuratúra nie je schopná dokončiť.

  Na záver kladie otázku, dokedy budú občania znášať toto subtílne mučenie, veď ona sa stala obeťou trestných činov a nikoho nezaujíma „nútené“ zadĺženie. Spoločnosť sa premenila na „občianskú vojnu“ – kto z koho. Štátna moc podporuje iba podvodníkov a vymáhačov, ktorých je podľa pani Anny viac ako slušných občanov a právna pomoc je nulová – pretože dnes advokát ani ústa neotvorí, pokiaľ mu nezložíte zálohu, ktorá sa rovná minimálne jednému mesačnému platu.

  Na záver vyzáva pani Anna, aby poslanci s touto záležitosťou niečo urobili, lebo občania sú bezmocní a nezostane im nič iné, len ísť do ulíc a urobiť poriadok sami. Poukazuje na neznesiteľnú situáciu bežných rodín. Ľudia si musia požičiavať na prežitie, lebo ich mzdy su tak malé, že nepokryjú bežné náklady na život, majú nedoplatky na plyn, elektrinu, vodu a keď deti chcú študovať tak zadĺženie stúpa. Dôchodcovia majú dlhy a exekúcie, lebo nezvládajú platiť náklady na bývanie a drahé lieky. Dokedy to budeme znášať?

  Ako ďalej? Pozrite si krátke video a pridajte sa k „poškodeným občanom“, alebo prejavte solidaritu tým, že prepošlete teto odkaz čo najširčej verejnosti, nech sa ľudia dozvedia kde je problém a ako ho treba riešiť:

  Bónus 1:

  Nevymožiteľnosť práva a neobjektívne média uprednostňujúc hudobné klipy pred diskusnými reláciami zapríčinili úpadok morálky do takej miery, že kým švajčiari sa aj v hostincoch rozprávajú o referendových otázkach, v naších pohostinstvách sa väčšinou rozprávajú samé pi.oviny, tak si aj ja dovolím hovoriť o užitočnejších pi.ovinách tento raz – prečo nemáme datové schránky so zaručeným elektronickým podpisom pre každého občana ako v susednom Česku?

  https://www.youtube.com/watch?v=–Y35AJuHdk

  Anketa, kto má lepšie argumenty?

  Prinášam komentáre a odpovede z minulého blogu medzi mnou a pánom Danielom Jankechom.

  Daniel Jankech

  Pán Molnár.
  Váš blog pokladám za bludy. Samozrejme poviem prečo.
  – Otázka znie, prečo si myslíte, že zánik socializmu musel niekto riadiť KGB, ŠTB, CIA a tiež svetlonoc a bosorky. Odpoveď je jednoduchá. Neveríte totiž na slobodu a túžbu po nej. Ste totiž sám vnútorne neslobodný.
  Nežná revolúcia bola nežnou preto, lebo represívne zložky naozaj nezasiahli. Nezasiahli však preto, lebo sami cítili že socializmus sa rúca a stačí doň iba trochu postrčiť.
  Žiadny režim pokiaľ je postavený na násilí, vraždách a kradnutí majetku druhým totiž nevydrží a zrúti sa na tej túžbe po slobode.
  A keby aj represívne zložky aj zasiahli na spôsob Rumunska, nezvíťazili by, totiž veľký brat ZSSR, nás už nedržal pod krkom.
  .
  Vy ako tvrdíte sa nemáte dobre. Tu sa tiež treba spýtať prečo: Nemáte prácu? Ale práce je predsa dosť. Zle Vám platia? Nuž tak skúste inú prácu. Alebo je to len v závisti tým majetnejším čo vzbudzuje vo Vás pocit nepokoja a nespokojnosti so svojim postavením?
  Ale možno je to v tej slobode. Áno, pre niekoho je to nesmierne ťažké bremeno. Samostatné rozhodovanie je totiž aj o zodpovednosti a tá môže ťažiť.
  Nuž ja pokladám dnešnú spoločnosť aj napriek jej nedokonalosti za raj na zemi. A užívam si ho. Nie, nie som žiadny zbohatlík a nezarábam veľa. Ale som slobodný a to sa nedá ničím zaplatiť.

  Ján Molnár  Daniel Jankech •

  Pán Jankech,
  Ak tento blog sú bludy, prečo na Pithart povedal pravdu o 17. novembri, že nešlo o „nežnú revolúciu“ ale o odovzdanie moci vytunelovanim socializmu cez študentskú revolúciu. Blud je študentská revolúcia 89, to je blud, nemohol vtedy sopliak Budaj s hercom Kňažkom poraziť armádu, políciu, ľudové milície a nastoliť kapitalizmus. Bola to zrada hlúpeho proletariátu, taká je Holá PRAVDA. Organizátorom bola americká CIA a stretnutie Gorbačova s Reganom v ponorke. Tým nechcem povedať, že ľudia nechceli ZMENU, ale chceli zmenu podľa Dubčeka Socializmus s ľudskou tvárou. Ja som korunný svedok, že každého kto nebol v ich štruktúrach a chcel sa zúčastniť politickej súťaže prenasledovala bývala ŠTB. Keď tak strašne obhajujete toto zriadenie a urážate aj môjho syna Michala na blogoch novinyN znamená to, že práve Vy ste našim prenasledovateľom alebo hlúpim sedliakom, ktorý ničomu nerozumie, drží hubu a krok a preto mu dajú pokoj a má sa relatívne dobre. Inak na tej foto som v pozadí aj ja, ale nechceli ma pustiť na tribúnu.

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár netárajte. Vyjadrenie jedného politika ( ak sa tak vôbec vyjadril) nič neznamená. Navyše socializmus bol na pokraji ekonomického a morálneho zrútenia. Stačilo iba postrčiť a zrútil sa. Impulzom bolo násilie voči študentom. No a potom samozrejme súdruhovia odovzdali moc ľudu a tí si volili to čo volili. Ani súdruhovia už socializmus budovať nechceli. A nechce sa mi s Vami prieť o konšpiráciách. Faktom je že socializmus na celej čiare zlyhal. A tam kde je žijú ľudia kratšie a sú chudobní.
  .
  Socializmus s ľudskou tvárou je úplný nezmysel. Ak by teda mal mať ľudskú tvár, museli by sa odstrániť krivdy na obyvateľstve, vrátiť majetok okradnutým, vyplatiť obrovské odškodné pozostalým obetí a pod. A taktiež by sa museli otvoriť hranice aby sme mohli slobodne cestovať.
  A ak by sa vrátil majetok ukradnutý v boľševickej revolúcií, tak by s ním musel mať každý právo slobodne nakladať. Ale vtedy by to asi nebol socializmus však. Ten je totiž založený na ukradnutí majetku občanom a vraždením odporcov.
  Len tak mimochodom, prečo si pán Molnár takí ľudia ako ste Vy, či Váš syn a podobne zmýšľajúci nechcete ten socializmus vybudovať tak či tak? Skúste na spôsob izraelských kibucov. Vy budete mať medzi sebou socializmus a my ostatní slobodu a demokraciu. Teda tú budete teda mať tak či tak, my Vám ju nemienime brať. Ale budete si žiť po socialisticky.
  Či k Vášmu socializmu potrebujete náš majetok? No tak socializmus s ľudskou tvárou asi nevybudujete.
  .
  Vášho syna neurážam. Avšak musí sa naučiť že ak napíše blog objavia sa aj kritici jeho myšlienok. Nuž tiež chce socializmus, ale nevie ako ho vybudovať. Hovorí o výsledku nie o spôsoboch jeho výstavby. Má v tom riadny chaos a okrem toho nemá žiadne morálne zásady v kontexte budovania toho socializmu. Ak by ich totiž mal, zistil by, že bez násilia to asi nepôjde a násilie je nemorálne.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech administrátor mi zamzal reakciu, ta ešte raz.

  17. LISTOPAD 1989 Dokumentarista Adam Kretschmer, který mimo jiné působil na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, hovoří o tom, co se dělo okolo 17. listopadu 1989 a jaká byla úloha jednotlivých aktérů. „Ve zkratce – Gorbačov dal místním pohlavárům jasně najevo, jaké vedení zde bude, a Američanům, že se tohoto prostoru vzdá

  Co si myslíte o 17. listopadu? Opět se vás budu ptát na některá kontroverzní tvrzení jako v našich předešlých rozhovorech. Miroslav Dolejší tvrdí, že masakr na Národní třídě byl předem připraven a že byl koncipován jako signál zahájení převratu…

  Já bych si to dovolil přeformulovat. Zásah na Národní třídě byl připraven, stejně tak celý následující info proces. Otázka je stále kým. To, že zásah provedly jednotky SNB a věci byly monitorovány a KGB prezentovány generálem Gruškem, a že zde máme fingovanou smrt studenta Martina Šmída, která bývá spojována se studentským agentem Růžičkou, tedy přímo „podstaveným“ kádrovým příslušníkem StB Zifčákem, nám vše spíše znepřehledňuje.
  —————————–
  https://www.infovojna.sk/art…
  —————————-
  Pán Jankech, máte šťastie, že sme nepresadili priznanie formou MUČENIA, lebo darebák sa nikdy dobrovoľne neprizná, ale raz príde, že sa vysvetlí ako vražda Kenedyho aj vraždy „nežnej revolúcie“

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár. Ešte raz. Netárajte.
  Vašu teóriu nepotvrdzuje jedna vec jasná z logiky. V každej socialistickej krajine v Európe zanikol socializmu inak, Rumunsko je jasným dôkazom. Nie je to však podstatné. Podstatná je hlbšia časť problematiky. A to je fakt, že bolo len otázkou času, kedy socializmus padne Bol totiž morálne a ekonomicky neudržateľný. Je príznačné, že padol vtedy, keď nás prestal dusiť veľý brat ZSSR, keďže socializmus by padol už dávno. ( Maďarsko 1956, ČSSR 1968, Poľsko 80-te roky) ,Ale keď už veľký brat nedusil, jednoducho padol. Tie ostatné teórie sú len takou nepodstatnou epizódkou…
  PS .. formou mučenia chcete vystavať ten socializmus s ľudskou tvárou však:-)

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech, ešte raz neblafujte,
  vrabce na stromoch už vedia, čo Vy sa snažíte zatajovať a oblbovať verejnosť, že socializmus padol revolúciou zdola, že Budaj s Kňažkom porazili armádu, políciu, ľudové milície a podobne. Treba povedať to čo povedal Pithart, Dolejší a tisíce prenasledovaných, že to bola nie „študentská revolúcia“ ale politický prevrat komunistických aparátnikov nie komunistov, ktorí porazili FŠIZMUS, proletariát bol hlúpy a oklamaný, lebo by nikto nesúhlasil s prechodom na hurá kapitalizmus, ja som bol tiež za ZMENU, pracoval som v televízii, ako ne komunista som nemohol nič viac len asistovať pričom komunisti a ŠTb-áci zarábali, teda som patril medzi tých čo chceli ZMENU.

  Ale kritizujem skutočnosť, že moc prevzali komunistickí aparátnici, ktorí po 89-tom nedovolili nikomu, kto nepatril medzi zradcov aby sa zúčastnil politickej súťaže!!!!! Zachovali sa horšie ako FAŠISTI, organizovanou presilou proti obyčajným ľuďom, ktorí túžili po ZMENE ale zmene k lepšiemu, ťo sa nestalo, rozkráda sa podnes a bude sa kradnúť pokiaľ budú vládnuť Mečiarovci, Ficovci, Dzurindovci, všetci darebáci, ktorí sa zúčastnili na prenasledovaní ľudí s iným politickým názorom.

  Ja som mal takýto názor:

  https://youtu.be/XDrahByseZM

  Pod kontrolou televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Komu to vtedy vyhovovalo keď „oni si sľúbili lásku – zbohatnúť“, keby ma nechali na pokoji ani by som neprotestoval, ale ma prenasledujú do dnešného dňa, ešte aj v tejto minúte musím bojovať o Holý život. A nie som sám, preto som za VENDETU a porážku novodobého fašizmu, lebo toto je len o Vašej slobode, nie o mojej slobode. Slobodným konaním jedného nesmie byť porušená sloboda druhého. Preto na zlodejov treba prísnejšie a nie v rukavičkách. SMRŤ NOVODOBÉMU FAŠIZMU!!!! Som za slobodu, bratstvo a rovnosť.

  Daniel Jankech

  Myslím že som už pán Molnár povedal všetko podstatné. Ak ste sa obrnili odmietaním faktov je to Vaša vec.
  Samozrejme ani demokratický pluralizmus nie je najideálnejší, ale nikto nič lepšie nevymyslel. Mimochodom, aspoň to si vážte, že môžete vysloviť slobodný názor. To ste za červených nemohli a to hlavne bez následkov.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Daniel Jankech, zle si myslite, že ste povedal všetko podstatné, stále ste neuznal fakty, že prechod zo socializmu na kapitalizmus nebol z vôle ľudu ale z vôle mocných zemegule Gorbačova zastupujúci ZSSR a Regana zastupujúci USA, sloboda a demokracia prišla len pre Vás a Vám podobným, ktorým zatvárali ústa dolármi, ktoré navyše boli načierno vytlačené, môj sused Milan Kadnár ich nosil vo svojom služobnom Mercedesi v kufroch a podplácal komunistických „zradcov“ aby nekládli odpor a zinscenovali tzv. „nežnú revolúciu“. Bola to vlastizrada!!!!! História pozná od vrážd rôznych kráľov jedlami napustenými jedmi, že vlastizrada sa opláca, lebo vždy sa dostanú k moci menejcenní ľudia, tí potom nemajú chrbtovú kosť a zneužívajú svoju moc na prenasledovanie pokrokov zmýšľajúcich ľudí. Súčasne zriadenie nie je ani demokraticky pluralizmus ani kapitalizmus je to nová zdokonalená forma FAŠIZMU, nadradenosť jedných, ktorí sú pri informáciach a zotročovania druhých – pracujúcich. Svoj názor som vyslovoval aj za červených už v roku 1986 som mal súkromne vide štúdio ORION a združenie video fórum občanov, len vtedy to mohli robiť len odborníci so vzdelaním, teraz môže hoci kto robiť hoci čo. To nie je sloboda keď slobodným konaním jedného sa ohrozuje sloboda druhého. Teda budúcnosť je v inom spoločenskom usporiadaná, iným volebným systémom a inými vlastníckymi vzťahmi, zatiaľ majú Švajčiari najvyspelejšiu tzv. „priamu demokraciu“. To je môj vzor a to aj presadím.

  Hlasujte, kto má lepšie argumenty: Daniel Jankech alebo Ján Molnár

  https://www.hakl-molnar-zoznam.cloud

   

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Európska komisia: Dôsledky tvrdého brexitu najviac pocítia samotní Briti

  Brusel 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   Európska komisia (EK) v pondelok uviedla, že Európska únia sa pripravuje na tzv. brexit bez dohody, ako však upozornila hovorkyňa Komisie Natasha Bertaudová, najviac bude dôsledkami takéhoto scenára trpieť samotná Británia Hovorkyňa počas pravidelného stretnutia s novinármi pripomenula, že odchod Británie bez dosiahnutia…

  V USA dostal muž, ktorý zavraždil trojročného chlapca, doživotie

  Lufkin 19. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:KTRE News Twitter)   V Texase poslali na doživotie muža, ktorý sa priznal k vražde trojročného chlapca. Bobby Woods Jr. polícii povedal, že jeho priateľka Billie Jean Cuttler bola tehotná a potrebovali v dome, v ktorom žilo niekoľko rodín, viac priestoru Preto sa rozhodol, že zabije…

  Po samovražde finančníka Epsteina odvolali šéfa väzenského úradu

  Washington 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Susan Walsh)   Americký minister spravodlivosti William Barr odvolal v pondelok úradujúceho riaditeľa Federálneho väzenského úradu Hugha Hurwitza. Stalo sa tak vyše týždňa po tom, ako vo federálnej väznici spáchal samovraždu finančník Jeffrey Epstein, uviedla agentúra AP Hurwitz pôsobil na poste riaditeľa od mája 2018. Dôvody…

  Iránsky tanker, zadržiavaný 6 týždňov v Gibraltári, už smeruje do Grécka

  Londýn 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Marcos Moreno)   Iránsky ropný tanker, ktorý bol zadržiavaný šesť týždňov v britskom zámorskom území Gibraltár, už smeruje ku Grécku. Informovala o tom webová stránka Marinetraffic.com sledujúca trasy námorných plavidiel. Podľa tlačovej agentúry DPA Teherán ocenil pondelkové prepustenie svojho tankera "Vždy sme to vnímali tak, že…

  Trump zdôraznil Módímu potrebu zmierniť napätie medzi Indiou a Pakistanom

  Washington 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   Americký prezident Donald Trump sa v pondelok telefonicky rozprával s indickým premiérom Naréndrom Módím a vyzval ho na zmiernenie napätia medzi Indiou a Pakistanom, vyvolaného sporom o región Kašmír "Prezident zdôraznil, aké dôležité je zmierniť napätie medzi Indiou a Pakistanom a zachovať mier…

  Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

  Bratislava 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Vládna strana Most-Híd a mimoparlamentná SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do parlamentných volieb do konca augusta. O výsledkoch pondelkového stretnutia informovali na tlačovej konferencii podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz a Peter Őry z SMK Nateraz sa strany dokázali dohodnúť na 17 z…

  Poľskí záchranári pátrajú po filmovom producentovi, ktorý sa stratil v jazere

  Varšava 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:MSN Polska Twitter)   Poľskí záchranári pátrajú po prominentnom podnikateľovi a filmovom producentovi Piotrovi Wožniakovi-Starakovi, ktorý je nezvestný od víkendu, keď spadol z motorového člna do jazera. S odvolaním sa na tamojšie médiá a úrady o tom v pondelok informovala agentúra AP Wožniaka-Staraka nikto nevidel od…

  SNS chce v prípade stratifikácie počkať na stanovisko Smeru

  Bratislava 19. augusta 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič, SITA-Branislav Bibel)   Slovenská národná strana (SNS) chce v prípade stratifikácie nemocníc počkať na stanovisko strany Smer- SD. Strana to uviedla pre agentúru SITA v rámci odpovede na otázku, či podporí reformu zdravotníctva aj v prípade, ak nepôjde o ústavný zákon Hovorkyňa rezortu…

  Lustrovaní novinári zvažujú spoločné podanie na súd

  Bratislava 19. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Novinári lustrovaní v kauze poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča zvažujú spoločné podanie na súd. V civilnej žalobe by si chceli uplatniť nárok na nemajetkovú ujmu za zásah do osobnostných práv a do súkromia. Prípadné odškodné chcú venovať na prospešný účel súvisiaci s témou vraždy…

  Macron vidí "reálnu šancu" pre mier na Ukrajine

  Bormes-les-Mimosas 19. augusta 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Gerard Julien)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v pondelok stretol so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom a vyhlásil, že po zvolení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského existuje "reálna šanca" pre mier na Ukrajine Rovnako vyjadril nádej, že sa v "nadchádzajúcich niekoľkých týždňoch" zúčastní na summite…

  Bloomberg: Väčšie škody než clá spôsobujú Trumpove vyjadrenia na Twitteri

  New York 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   Americké clá na čínsky dovoz sú jedným z dôvodov spomaľovania globálnej ekonomiky. Avšak neistota, ktorú vyvoláva spôsob politiky prezidenta Donalda Trumpa realizovanej prostredníctvom Twitteru, má podľa expertov ešte väčší negatívny vplyv Neistota týkajúca sa obchodu môže podľa správy od Bloomberg Economics spôsobiť,…

  Na parížskej Notre-Dame obnovili čistiace a spevňujúce práce

  Paríž 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)   Do parížskej katedrály Notre-Dame, spustošenej ešte v apríli požiarom, sa v pondelok vrátili špecialisti, ktorí po takmer mesiaci obnovili práce zamerané na jej zaistenie. Informuje o tom agentúra AP s tým, že experti mali na sebe ochranný odev vrátane jednorazovej spodnej bielizne Čistiace…

  Loď s migrantmi na palube odmietla už druhú ponuku Španielska

  Barcelona 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Elio Desiderio)   Plavidlo Open Arms organizácie Proactiva, na palube ktorej sa nachádza vyše 100 migrantov, odmietlo už druhú ponuku španielskej vlády na zakotvenie, ktorá sa tentoraz týkala prístavu na ostrove Menorca. Informovala o tom v pondelok agentúra APA "Naša loď sa nachádza 800 metrov od…

  Šiestak v štáte Ohio potrestaný za slová, že rodovo-zmätený kamarát "je chlapec, nie dievča"

  Ohio 19. augusta 2019 (HSP/Life Site News/Foto:Pixabay)   Len 11-ročného chlapca si predvolala zástupkyňa riaditeľa školy pretože spolužiačkam povedal, že jeho kamarát, ktorý „prechádza premenou“ na dievča – je „chlapec nie dievča.“ Zástupkyňa chlapca varovala, že „môžu prísť následky,“ ak bude naznačovať, že jeho kamarát je chlapec a označovať ho v mužskom…

  Netanjahu: Izraelu a Ukrajine to pôjde "lepšie spolu"

  Kyjev 19. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Efrem Lukatsky)   Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyzval v pondelok na užšie vzťahy s Ukrajinou. Urobil tak počas stretnutia s nedávno zvoleným ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve Podľa analytikov je táto Netanjahuova cesta súčasťou úsilia o upevnenie postavenia jeho strany Likud medzi Izraelčanmi ukrajinského pôvodu…

  Dwayne Johnson sa oženil

  New York 19. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP/Invision-Chris Pizzello)   Americký herec a wrestler Dwayne Johnson, známy aj ako The Rock, sa oženil. Jeho manželkou sa v nedeľu na Havaji stala Lauren Hashian. Štyridsaťsedemročný rodák z kalifornského Haywardu potvrdil radostnú správu na službe Instagram, kde sa podelil aj o svadobné fotografie Dvojica…

  "Nepriateľ Porošenka číslo jeden" Sam Kislin: "V USA proti Porošenkovi začali niekoľko trestných stíhaní vrátane kauzy krádeže miliardy eur MMF"

  Moskva 19. augusta 2019 (HSP/Foto:MORF)   Ukrajinské médiá informujú, že do Nezáležnej po dlhšej prestávke pricestoval „nepriateľ Petra Porošenka číslo jeden“ – americký miliardár ukrajinského pôvodu Sam Kislin. V súčasnosti je ekonomickým poradcom bývalého primátora New Yorku Rudolfa Guilianiho. Prečo znova prišiel na Ukrajinu a aké udalosti sa v súvislosti s jeho príchodom dajú…

  Plavba Grety cez Atlantik ekologická nebude: Dve posádky lode a najmenej 4 lety lietadlom

  Bratislava 19. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth/SITA/AP-Frank Augstein)   Kapitán jachty Malizia, na ktorej sa vezie do New Yorku Greta Thunbergová, sa do Európy vráti letecky. Tento spôsob prepravy chce pritom aktivistka obmedziť. S jachtou popláva späť nový, pravdepodobne až päťčlenný tím, ktorý dorazí do Spojených štátov tiež letecky. A navyše zatiaľ…

  TopDesat

  Moskovské metro: Keď je cesta zaujímavejšia ako jej cieľ

  0

  Uznávame, krása je vo veľkej miere subjektívna. No pri pohľade na tieto fotografie sa minimálne väčšina z nás zhodne, že moskovské metro patrí medzi tie naj architektonické skvosty na svete. Výstavbu moskovského metra ruskí pohlavári prvýkrát oznámili v 30. rokoch 20. storočia. Obyvatelia boli fascinovaní tým, ako by nové moskovské metro mohlo…

  Mitrochinov archív odhalil zákulisie Kremľa

  0

  Dôstojník bezpečnosti roky zbieral najtajnejšie dokumenty a schovával ich v kufroch v pivnici na chate. Potom ich prepašoval na Západ. Mitrochinov archív ukazuje, ako Sovietsky zväz vnímal zvyšok sveta. Tajné služby sú hlboko zakonšpirované. Členov viažu k mlčanlivosti až do ich smrti. Najtajnejšou z tajných služieb, bol bez pochyby Výbor štátnej bezpečnosti – KGB v Sovietskom zväze. Sídlo…

  Top 10 nových zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

  0

  V kinách už pred nejakým časom debutoval zombie film Mŕtvi neumierajú od Jima Jarmuscha. Pri tejto príležitosti sme sa vám rozhodli predstaviť Top 10 zaujímavých zombie filmov z posledných rokov. Nech sa páči. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=u5tlmpF_Fco[/embed] 10) Aurora

  Od narodenia nevidí. Na YouTube vysvetlil, že slepota má aj svoje svetlé stránky

  0

  Hendikep, nech je už akýkoľvek, sťažuje ľuďom život v nepredstaviteľnej miere. Zdravý človek si nedokáže predstaviť, aká je totálna slepota. Ale ak máš naozaj záujem dozvedieť sa viac o tom, čo nevidiaci ľudia zažívajú a ako vnímajú svet, máme pre teba dobrú správu. Existuje (minimálne) jedna osoba, ktorá sa snažiť odpovedať na tieto…

  90-dňoví snúbenci po 90 dňoch - shakespearovská dráma v priamom prenose

  0

  Chantel Everett a Pedro Jimeno - jeden z najvýbušnejších párov, ktorý stál v centre pozornosti reality šou 90-dňoví snúbenci (90 Day fiancé), si fanúšikovia zamilovali, pretože ich neustále dokázal zásobovať vypätými emóciami, divokými hádkami a neustávajúcou drámou. Komplikovaná história ich vzťahu neleží len na ich pleciach, tento príbeh má v…

  Trápi ťa bolesť zubov? Týchto 8 domácich rád ti určite pomôže

  0

  Určite sme už všetci zažili neznesiteľnú bolesť zubov. Podľa prieskumu má viac ako 90 % ľudí zubné kazy. A to je dôvod, prečo sme sa rozhodli, že ti prinesieme osvedčené domáce rady, ktoré ti určite zmiernia bolesť v ťažkých chvíľach. Najmä cez víkendy, lebo ako už býva zvykom, zuby ťa…

  Vo svete IT

  GPD MicroPC: Jeden z najmenších notebookov na svete je dostupný už aj pre Slovákov

  0

  Spoločnosť GPD, ktorá sa už roky zaoberá vývojom a výrobou mikropočítačov, nám ešte začiatkom tohto roka predstavila nový prírastok do svojho portfólia – mikropočítač GPD MicroPC. Ten by mal potencionálnych záujemcov osloviť hlavne kvôli dobrej výdrži batérie, kompaktným rozmerom, všestrannej využiteľnosti, skvelej výbave z hľadiska konektivity a v neposlednom rade,…

  Toto boli prvé telefóny súčasných najväčších 5 výrobcov smartfónov na svete

  0

  V  súčasnosti predajom mobilných smartfónov kráľujú spoločnosti Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi a HMD Global (pozn. redakcie: pod značkou HMD Global sa schováva ex-fínska Nokia). Ich súčasné vlajkové lode poznáme veľmi dobre, spomeniete si však na ich úplne prvý telefón? Pri určení najväčších výrobcov smartfónov sme vychádzali z dát IDC za…

  Nokia chce opäť zabojovať o lepšiu pozíciu na trhu s dostupnými smartfónmi. Na IFA 2019 predstaví tieto novinky

  0

  Medzinárodná výstava IFA 2019, ktorá sa koná v nemeckom hlavnom meste Berlín, zrejme prinesie ďalšie zaujímavé novinky zo sveta dostupných smartfónov. Na mysli máme hlavne očakávané prírastky od spoločnosti HMD Global, ktorá chce pod značkou Nokia predstaviť hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Overený výrobca, ktorý sa už zopár rokov snaží o…

  Redmi 8: Poznáme ďalšie špecifikácie jedného z najočakávanejších smartfónov strednej triedy

  0

  Redmi 8 je jedným z  najočakávanejších smartfónov strednej triedy, ktorý má byť predstavený už čoskoro. Dnes, v  skorých radných hodinách sme sa dozvedeli, že smartfón bude s vysokou pravdepodobnosťou uvedený na trh po boku chytrej televízie Redmi. Konkrétne 29. augusta. Medzi časom sa objavili ďalšie informácie týkajúce sa špecifikácií smartfónu,…

  Tim Cook vysvetľoval Donaldovi Trumpovi, že zavedením nových ciel na tovar z Číny poškodí Apple a pomôže Samsungu

  0

  Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa koncom minulého týždňa stretol s  americkým prezidentom, Donaldom Trump. Na spoločnej večeri preberali dopady sankcií v podobe zvýšenia cla na dovoz čínskeho tovaru a služieb. Having dinner tonight with Tim Cook of Apple. They will be spending vast sums of money in the…

  CEO Xiaomi naznačil dátum predstavenia smartfónu Redmi Note 8

  0

  Spoločnosť Redmi koncom augusta plánuje oficiálne predstaviť novú chytrú televíziu so 70“ uhlopriečkou a  4K rozlíšením. Vyzerá to však tak, že okrem televízie bude predstavený aj smartfón Redmi Note 8, ktorý posledné týždne plní plátky médií. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com. Redmi Note 8 bude predstavený 29. augusta Generálny riaditeľ…

  TopSpeed

  Najkrajšie palubné dosky. 5 naj v segmente štvormiestnych kupé

  0

  Štvormiestnych kupé, či GT určených na dynamické zvládanie dlhých ciest je dnes ako šafranu. No hoci medzi obsiahlou ponukou SUV a prémiových crossoverov akoby na prvý pohľad strácali pôdu pod nohami, v skutočnosti je ich prítomnosť v modelovom portfóliu pre vybrané automobilky doslova otázkou prestíže. Tomu samozrejme prispôsobujú aj ich prepychové…

  Najpredávanejšie autá sveta? Dve z troch naj má Toyota

  0

  Najnovšie údaje analytického webu focus2move.com za prvý polrok 2019 sumarizujú rebríček najúspešnejších áut. Najpredávanejšie autá sveta vedie Toyota Corolla. Toto japonské auto je neohrozený víťaz. Na druhom mieste je americký pick-up Ford F-Series a na treťom opäť Toyota RAV4. Značka Toyota dominuje aj rebríčku najčastejšie vyberaných značiek automobilov.

  Bugatti Centodieci vzdáva hold modelu EB 110. Jeho cena vyráža dych

  3

  Automobilka Bugatti je v posledných rokoch známa nielen svojimi hyperšportovými autami, ale aj schopnosťou vyťažiť zo svojho mena maximum. Čo model, to limitovaná edícia s cenou často presahujúcou hranice zdravého rozumu. Výnimkou v tomto smere rozhodne nebude ani posledný prírastok v rodine zberateľských verzií – Bugatti Centodieci za 9 miliónov eur.

  Najkrajšie americké autá - našich TOP 10

  3

  Motor vpredu, pod kapotou V8, zadný náhon a poriadna porcia výkonu. To sú pravé americké klasiky ako Ford Mustang alebo Dodge Charger. No ktoré „ameriky“ sú najkrajšie? Moderné superšporty ako Ford GT či Chevrolet Corvette alebo klasiky zo 70. rokov? Prinášame zoznam 10 najkrajších amerických áut. Zoznam je subjektívny, preto…

  Finále šprintérskeho seriálu PowerFest sa odohrá v Trenčíne

  0

  Posledné kolo šampionátu disciplíny drag racing sa odjazdí 24. augusta a vo väčšine kategórií sa o víťazoch rozhodne práve na trenčianskom letisku. Piata bitka Majstrovstiev Slovenska v šprintoch áut a motocyklov prinesie najväčšiu koncentráciu konských síl, akú môžete na Slovensku zažiť, a kuriózne duely extrémnych mašín. Finále šprintérskeho seriálu sa bude…

  Šprint Supra a Cayman GTS a TT RS a Alpine A110. Kto prekvapí?

  2

  V poslednom čase sa na internete objavilo viacero šprintov novej Supry, z ktorých sa zdá, že auto má viac výkonu, ako je písané v papieroch. Šprint Supra a Cayman GTS a TT RS a Alpina A110 môže prekvapiť, aj keď víťaz by sa mohol zdať jasný hneď dopredu.

  KAMzaKRÁSOU

  Moderné chodenie naboso: Táto zábavka môže byť pre teba nebezpečná!

  4

  Vedeli by ste si predstaviť, že by ste chodili po ulici úplne bosí? Niektorí ľudia na chodenie naboso nedajú dopustiť a praktizujú ho celkom bežne. Hovoria pri tom o návrate k prírode s argumentmi, že keď sa narodí dieťa, tiež sa učí bosej chôdzi. V tomto článku sa dozviete, aké…

  TEST: ARTISTRY STUDIO™ Paris Sada na úpravu obočia 3 v 1

  2

  Hovorí sa, že obočie je rám celej tváre. Ak si ho vytrháme, necháme narásť a zhustnúť, nafarbíme či upravíme ceruzkou alebo gélom, vždy to náš vzhľad ovplyvní. Pekne upravené a tvarované obočie v správnej farbe pritom pôsobí elegantne a žene pridáva na pôvabe. Úprava obočia je pre mnohé nevyhnutným krokom pri líčení, ktorý nemožno…

  Elegantná puzdrová sukňa: Nesmrteľný kúsok ako základ šatníka

  3

  Už je to dávno, čo Christian Dior priniesol revolúciu, ktorá sa týka ženských sukieň. Ako prvý prišiel na svet s puzdrovou sukňou ako novou formou oblečenia, ktoré lichotí každej ženskej postave. S detailom na krásne ženské krivky môžeme povedať, že puzdrová sukňa je jednou z mála kúskov oblečenia, ktoré sa tešia takej obľube. Elegantná…

  Video 12-ročná make-up artistka Natthanan z Thajska a jej nové BMW za nemalé peniaze

  2

  Vôbec nie je tajné, že youtuberi si dokážu natáčaním videí zarobiť nemalé peniaze. Niektorí sa tým taja a iní dokážu povedať na rovinu, aké môžu byť spolupráce s rôznymi značkami výnosné. No uverili by ste, že už 12-ročná make-up artistka Natthanan z Thajska si vďaka svojej práci dokázala kúpiť luxusné BMW rady 7…

  Partnerský horoskop: Ktoré znamenia sú vhodné pre Strelca?

  0

  Vo vzťahu, kde je jedno zo znamení ohnivé a druhé vzdušné, je to vždy zaujímavé a určite aj podnetné. Vzduch jednoducho dodáva ohňu na sile, hoci niekedy to môže trochu prepísknuť a dôjde aj k neželanému požiaru. Tak je to aj v prípade spojenia Strelca a Vodnára. Magneticky sa priťahujú a spoločne objavujú to, čo by im…

  Ako podporiť vykašliavanie? Dýchacím cestám pomôžu listy tejto známej rastliny!

  2

  V prírode nájdeme množstvo bylín, ktoré majú blahodarný vplyv na respiračný systém človeka. Mnohé sú nápomocné pri boji proti nepríjemnému kašľu či upchatých dutinách. Dokážu podporiť liečbu zápalu priedušiek či stlmiť teplotu. Ľudová medicína radí medzi byliny na dýchacie ťažkosti aj eukalyptus guľatoplodý. Na účinky tohto stromu s liečivými listami…

  Svetlo sveta

  Prieskum odhalil, že 69% katolíkov neverí v prítomnosť Krista v Eucharistii. Biskup to považuje za budíček.

  0

  Rozsiahly prieskum medzi katolíkmi uskutočnenými popredným PAW inštitútom odhalil, že Katolícka cirkev bude musieť posilniť katechézu v otázke učenia Cirkvi o Božom Tele a Krvi. Podľa výsledkov až dve tretiny veriacich v USA neveria v učenie Cirkvi v tejto otázke. Podľa odhadov situácia v iných krajinách západnej Euópy nemá dôvod…

  Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii

  0

  Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach privíta 15. septembra 2018 tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska. Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program, ktorý potrvá štyri dni. Začne sa v piatok 13. septembra o 17:00 mariánskou hodinkou, svätou omou a…

  Pápež dáva Švédsko svetu za vzor v imigračnej otvorenosti. Štatistika nárastu znásilnení hovorí o opaku.

  0

  V nedávnom rozhovore pre Vatican News pápež František uviedol Švédsko ako krajinu, ktorá by mala byť modelovým príkladom pre ostatné štáty sveta v otvorenom prístupe k imigrácii. Pápež uviedol, že Švédsko dobré pozná, pretože „krajina je plná imigrantov z Latinskej Ameriky. Všetkých ich prijali. Majú tam organizáciu a tá za…

  V Cirkvi ožíva slávenie omší tvárou k Bohu

  0

  Trnavský arcibiskup Orosch nedávno uverejnil správu, že v kaplnke bude slúžiť tradičnú svätú omšu, ktorá je historicky známa ako „ad orientem.“ Tento druh svätej omše bol v Cirkvi zaužívaný až do II. Vatikánskeho koncilu. Veľká časť Katolíckej Cirkvi len s ťažkosťou prijímala zmeny v slávení svätej omše, ktorej jedným z…

  Svätý Otec František požehnal ružence pre rodiny obetí vojny v Sýrii

  0

  Požehnaním ružencov pre tisíce sýrskych rodín, ktoré vojna pripravila o niektorého z najbližších, pápež František podporil dobročinnú kampaň nadácie ACN – Pomoc trpiacej cirkvi s názvom „Uteš môj ľud“. Pri poludňajšej modlitbe 15. augusta pozval veriacich k modlitbe za pokoj pre Sýriu a Blízky východ. Šesťtisíc ružencov odovzdajú v Sýrii…

  Exorcista Marcin: Ak politici pozvú diabla do národa, v Klokočove im nebudeme vedieť všetkým pomôcť

  0

  „Treba prehovoriť, treba povedať veci tak ako sa majú.“ Týmito slovami začal pred veriacimi v Klokočove svoj príhovor exorcista otec Matúš Marcin upozornil, že sa nachádzame uprostred duchovného boja a každý sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť. „Toto tu nie je len politický boj, ale ide o duchovný…

  Armádny Magazín

  Dvojdňová horská pátracia akcia dopadla úspešne

  0

  Od včera prebiehala v horách nad obcou Klenovec veľká záchranná akcia. 70-ročný hubár sa nevrátil do svojho bydliska. Množstvo policajtov, hasičov, záchranárov a miestnych dobrovoľníkov prehľadávalo okolité členité lesy. Využité boli terénne vozidlá aj drony, Ešte v noci bol nasadený stopársky pes, neskôr psy cvičené na plošné prehľadávanie. Nezvestný starš

  Pilotka Indických vzdušných síl tvrdí, že videla kolegu Abhinandana na MiGu-21 ako zostrelil pakistanskú F-16

  0

  Pár dní dozadu (16. júla) sa v indickej tlači objavila správa, uvádzajúca prítomnosť „dôležitého očitého svedka indického víťazstva vo vzdušnom boji 27. februára tohto roku“. Týmto dôležitým svedkom celej udalosti je veliteľka letky indického letectva Minti Agarwal. Je to zároveň prvá žena v indickom vojenskom letectve, ktorá bo

  Reakcia skúseného ochrankára na útok mačetou

  0

  Nemecká výcviková akadémia Force on Force, zverejnila zaujímavé video z Juhoafrickej republiky. Ochrankár v obchode pohotovo reagoval na útočníka ozbrojeného mačetou. https://www.facebook.com/starsgermany/videos/572583626605938/?t=16 Ochrankár ostal pokojný, predpokladal útok sečnou zbraňou, je zrejmá jeho skúsenosť s odrazením útoku nožom, nacvičeným úhybom odrazil útok

  České ministerstvo obrany nakúpi 71 nákladných automobilov od spoločnosti TATRA TRUCKS

  0

  Vo štvrtok 15. augusta podpísali námestník pre riadenie Sekcie vyzbrojovania a akvizícií MO Filip Říha spolu s podpredsedami predstavenstva TATRA TRUCKS a.s. Petrom Hendrychom a Miloslavom Mahut kúpnu zmluvu na dodanie nákladných terénnych ťažkých a stredných automobilov. [caption id="attachment_4481" align="alignnone" width="640"]

  Aktualizované : Na východe Slovenska prebieha pátracia akcia

  0

  Od stredy prebieha pátracia akcia po nezvestnom mužovi v lesoch v okolí obcí Rozhanovce, Chrastné a Čižatice. 56-ročný Ondrej Gajdoš z obce Chrastné je nezvestný od pondelka. Naposledy bol videný pri autobusovej zastávke v Rozhanovciach. Okolité polia prehľadáva vrtuľník ministerstva vnútra. Akcie sa zúčastňujú príslušníci KR Polície SR, dobrovoľní hasiči…

  Video: Palestínčan zaútočil nožom na policajtov v Jeruzaleme

  0

  Videozáznam vysielané v izraelskej televízii ukazujú, ako sa dvaja mladí muži blížia k policajnému dôstojníkovi blízko vchodu do mešity Al-Aqsa. Mladí muži bodajú policajta, vzápätí ich niekoľkokrát postrelia ďalší dôstojníci. [video wid

  Tvoja Svadba

  Pampová tráva: Prečo si získa aj teba a ako ju zakomponovať do výzdoby?

  0

  Pampová tráva alebo Pampas Grass je „kvetina“, ktorá pripomína zlaté dozreté obilie. Hodí sa teda ako výzdoba na koniec leta, kedy sa oslavuje žatva. Kedysi si dokonca mladé nevesty, ktoré sa vydávali po žatve, nechali na hlavu položiť veniec z dozretej pšenice. Pampová tráva je o niečo viac nóbl. Jej pestovanie sa…

  Nočné svadobné fotografie so svetlami: Romantika, ktorá ti vyrazí dych!

  0

  Svadba je o detailoch. O premyslených zákuskoch, kvetoch, pozvánkach a iných maličkostiach, ktoré vytvárajú svadobnú atmosféru. Musíme však povedať, že najdôležitejším prvkom celej svadby je osvetlenie. Žiarovky, sviečky, prskavky sú tým, čo rozžiari svadobnú miestnosť a urobí vaše fotografie perfektnými. Svadobné osvetlenie je tým nevyhnutným prvkom, vďaka ktorému svadba vonku pokračuje aj po západe…

  Najhoršie svadobné faux pas: Toto na svadbe určite nerob!

  0

  Opiť sa pod obraz boží, predvádzať kung-fu na tanečnom parkete alebo flirtovať so ženíchom? Riešiť s partnerom pred všetkými svadobčanmi včerajšiu večernú hádku o ponožkách na pohovke? Sedieť v kostole počas obradu v slnečných okuliaroch? Fotenie so zapnutým zvukom alebo bleskom? Zabudnúť mená nevesty a ženícha? Toto je len niekoľko…

  Dážď na svadbe pre šťastie? Na čo myslieť a čo pripraviť vopred?

  0

  Nie je to nič príjemné. Dážď na svadbe narobí vrásky a prináša so sebou toľko starostí. My si ale dnes povieme ako ho zvládnuť bez starostí a dokonca niektoré jeho vlastnosti využiť v náš prospech. Prečo? Lebo svadba je radostná udalosť, a preto si ju nedáme pokaziť nejakými dažďovými kvapkami.

  Svadobná výzdoba domu, dverí a oplotenia: Tieto nápady ťa inšpirujú

  1

  Svadobná hostina sa vo väčšine prípadov odohráva vo svadobnej sále, hotelovej reštaurácii a tie poriadne divoké bývajú najčastejšie v kultúrnych domoch slovenských obcí či dediniek. Tradične sa ale hostia pred obradom stretávajú u nevesty doma, kde môže prebiehať odobierka alebo len neformálne stretnutie, kde sa nové rodiny spoznávajú predtým, kým sa spoja do…

  Ako sa správne starať o svadobné šaty: Povieme ti, čo robiť a čo nie!

  2

  Vybrali ste si ich a sú nádherné. Vaše svadobné šaty sú dôležité a zároveň krehké. Pri zaobchádzaní s nimi musíte dávať pozor na detaily. Ako sa správne starať o svadobné šaty pred aj po svadbe? Stačí nasledovať niekoľko základných pravidiel a vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam aj tomu, aby sa vaše šaty trvalo poškodili.

  Tvoje Zdravie

  TOP 5 dôvodov, prečo jesť avokádo: Doprajte si ho ešte dnes!

  0

  Patríte medzi milovníkov avokáda, alebo ste toto netradičné exotické ovocie ešte ani neochutnali? Ak už je váš vzťah k avokádu akýkoľvek, dnes sa o ňom dozviete množstvo zaujímavých i dôležitých informácií. Vedeli ste napríklad, že obsahuje viac draslíka ako známe banány? Alebo že má plod hruškovca amerického blahodarný vplyv na…

  TOP bylinky na kožné problémy: Ktoré zatočia s akné, mastnou pleťou či ekzémom?

  0

  Bylinky si dokážu poradiť s mnohými zdravotnými problémami, a to niekedy i lepšie, ako klasické lieky. Môžu pomôcť potlačiť zažívacie ťažkosti aj upokojiť myseľ a zlepšiť spánok. Rovnako si mnohé z nich dokážu poradiť aj s kožnými ochoreniami a rozličnými problémami s pokožkou. Účinné môžu byť pri liečbe akné a…

  Čo prezrádza jazyk o našom zdraví? Pozor, môže to byť aj závažné ochorenie

  0

  Čo prezrádza jazyk o našom zdraví? Jazyk každého človeka je jedinečný a má odlišné vlastnosti, ktoré odrážajú jeho vnútorné zdravie. Tvar, farba, povlak a textúra jazyka nám môžu napovedať veľa, naznačiť nám, že niečo v našom tele nie je v poriadku a naše telo je v nerovnováhe.

  Rozprávanie sa so sebou: Neuveríte, čo samovrava dokáže!

  0

  Samovrava bola odjakživa odsudzovaná ako niečo neprirodzené, ako niečo nenormálne a človeka, ktorý ju praktizoval považovali skôr za blázna. Dnes je však všetkému inak. Podľa odborníkov je samovrava zdravá a má podľa nich pozitívny vplyv na budovanie osobnosti. Aj rozprávanie sa sám so sebou má svoje pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, aby ste z neho profitovali.

  Aké sú prejavy nedostatku vitamínu A? Na tieto si dajte veľký pozor!

  0

  Ak nemá telo dostatok vitamínu A, môže to viesť i k zníženiu produkcie pohlavných hormónov či spomaleniu celkového pohlavného vývoja. Deficit často súvisí s problémami s plodnosťou. Najmä pri testoch na mužoch bol zistený negatívny vplyv nedostatku vitamínu A na produkciu spermií. Medzi ďalšie príznaky deficitu spomínanej látky radíme zníženie…

  Prevencia aterosklerózy: Týchto 5 vecí môžete pre svoje zdravie spraviť i vy!

  0

  Ateroskleróza je charakteristická postupným poškodzovaním vnútornej výstelky stien jednotlivých ciev, pričom v týchto miestach následne dochádza k ukladaniu tukových látok, napríklad cholesterolu. V dôsledku tohto procesu sa vnútorný priemer tepien neustále zužuje. To má následne negatívny vplyv na prietok krvi aj okysličovanie a zásobovanie buniek i tkanív krvou. Riziková je pritom pri ochorení i…