• Názory a stanoviská o súdnictve 1/5. Neuveriteľné praktiky vymáhačských firiem! Bónus, Slovensko nemá datové schránky!

  Publikované 24.11. 2017 o 20:59 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na počudovanie začnem od konca, Slovenské súdnictvo eviduje vyše 2 milióny exekúcii, rozhodovanie je priam rituálne bez ohľadu na dôvody, ako vo výrobnej linke na bežiacom páse. Zaoberá sa vôbec niekto príbehmi občanov? Ministerstvo spravodlivosti nie je o spravodlivosti, ale o zákonnosti, bez ohľadu na to, či sú zákony dobré alebo zlé, úspešný je ten, ktorého konanie sa neprieči zákonom. Ak sú zákony zlé tak spravodlivosti sa občan nedovolá. O súdnictve sa toho už toľko napísalo, že ďalšie komentáre a články sa už vôbec neoplatí ani len čítať. Ale je tu volná parketa o ktorej sa oplatí aspoň hovoriť. Ministerstvo spravodlivosti nech sa premenuje na Ministerstvo zákonnosti a o spravodlivosti nech rozhoduje občiansky tribunál v ktorom sa občan môže brániť svojím príbehom.

  Pani Anna zo Žiliny nemá otvorený blog, ale napísala mi a požiadala, aby som zverejnil jej obavy z nekalých praktík vymáhačských firiem. Aby som neporušil kódex blogéra, neuverejňujem doslovný opis listu, ale len jeho obsah.

  Pani Anna je zhrozená, že v Žiline firma M.B.A vymáha pohľadávky, ktoré skupuje od nebankoviek veľmi čudným spôsobom. Píše, že bez akéhokoľvek výpočtu pošlú oznámenie so sumou, ktorá je neúnosne nadhodnotená voči pôvodnému dlhu. Nechce tým naznačiť, že ľudia nemajú splácať svoje dlhy, ale určite nie takým brutálnym spôsobom, že pohľadávka narastie o 200 až 300 %!!! Najskôr pošlu výzvu, aby pohľadávku dlžník uhradil do 7 dní a hneď na to nasleduje červená obálka, aby všetci susedia videli s čiernym nápisom – EXEKÚCIA MAJETKU.

  Pani Anna sa pýta, či môžu vymáhači zastupovať exekútora bez súdu, lebo prax v Žiline je taká, že títo vymáhači, podotýka, ktorí sú väčšinou so základným vzdelaním, rovno berú majetok na pokrytie dlžnej sumy. Pričom sa správajú ako mafiánci, nakoľko ich vôbec nezaujíma sociálna situácia, len berú čo v byte nájdu cenného. Najviac ju rozčuluje spôsob vymáhania, nakoľko ich nezaujíma, či sú v druhotnej platobnej neschopnosti, čo by mohol súd pri súdnom vymáhaní zohľadniť.

  Pani Anna prišla o bývanie preto, lebo ju podviedli a realitná kancelária ju podvodným spôsobom pripravila o byt. Podnet na prokuratúre má už vyše 5 rokov a vyšetrovanie stále nemá konca. Aby prežila so svojími dvomi maloletými deťmi, musela si zobrať komerčný nájomný byt ale aj pôžičku od nebankovky, aby vládala splácať komerčný drahý byt. Takto sa dostala do druhotnej platobnej neschopnosti.

  List je plný emócii a žiaľu s množstvo otáznikov, či je toto možné v demokratickej spoločnosti, aby si podvodníci žili na úkor slušných a pracujúcich ľudí. Ona si nepožičala peniaze na dovolenku alebo hazard ale z tiesne, aby prežila so svojími deťmi, navyše z dôvodov, že na nej bol spáchaný trestný čin podvodu, ktorý prokuratúra nie je schopná dokončiť.

  Na záver kladie otázku, dokedy budú občania znášať toto subtílne mučenie, veď ona sa stala obeťou trestných činov a nikoho nezaujíma „nútené“ zadĺženie. Spoločnosť sa premenila na „občianskú vojnu“ – kto z koho. Štátna moc podporuje iba podvodníkov a vymáhačov, ktorých je podľa pani Anny viac ako slušných občanov a právna pomoc je nulová – pretože dnes advokát ani ústa neotvorí, pokiaľ mu nezložíte zálohu, ktorá sa rovná minimálne jednému mesačnému platu.

  Na záver vyzáva pani Anna, aby poslanci s touto záležitosťou niečo urobili, lebo občania sú bezmocní a nezostane im nič iné, len ísť do ulíc a urobiť poriadok sami. Poukazuje na neznesiteľnú situáciu bežných rodín. Ľudia si musia požičiavať na prežitie, lebo ich mzdy su tak malé, že nepokryjú bežné náklady na život, majú nedoplatky na plyn, elektrinu, vodu a keď deti chcú študovať tak zadĺženie stúpa. Dôchodcovia majú dlhy a exekúcie, lebo nezvládajú platiť náklady na bývanie a drahé lieky. Dokedy to budeme znášať?

  Ako ďalej? Pozrite si krátke video a pridajte sa k „poškodeným občanom“, alebo prejavte solidaritu tým, že prepošlete teto odkaz čo najširčej verejnosti, nech sa ľudia dozvedia kde je problém a ako ho treba riešiť:

  Bónus 1:

  Nevymožiteľnosť práva a neobjektívne média uprednostňujúc hudobné klipy pred diskusnými reláciami zapríčinili úpadok morálky do takej miery, že kým švajčiari sa aj v hostincoch rozprávajú o referendových otázkach, v naších pohostinstvách sa väčšinou rozprávajú samé pi.oviny, tak si aj ja dovolím hovoriť o užitočnejších pi.ovinách tento raz – prečo nemáme datové schránky so zaručeným elektronickým podpisom pre každého občana ako v susednom Česku?

  https://www.youtube.com/watch?v=–Y35AJuHdk

  Anketa, kto má lepšie argumenty?

  Prinášam komentáre a odpovede z minulého blogu medzi mnou a pánom Danielom Jankechom.

  Daniel Jankech

  Pán Molnár.
  Váš blog pokladám za bludy. Samozrejme poviem prečo.
  – Otázka znie, prečo si myslíte, že zánik socializmu musel niekto riadiť KGB, ŠTB, CIA a tiež svetlonoc a bosorky. Odpoveď je jednoduchá. Neveríte totiž na slobodu a túžbu po nej. Ste totiž sám vnútorne neslobodný.
  Nežná revolúcia bola nežnou preto, lebo represívne zložky naozaj nezasiahli. Nezasiahli však preto, lebo sami cítili že socializmus sa rúca a stačí doň iba trochu postrčiť.
  Žiadny režim pokiaľ je postavený na násilí, vraždách a kradnutí majetku druhým totiž nevydrží a zrúti sa na tej túžbe po slobode.
  A keby aj represívne zložky aj zasiahli na spôsob Rumunska, nezvíťazili by, totiž veľký brat ZSSR, nás už nedržal pod krkom.
  .
  Vy ako tvrdíte sa nemáte dobre. Tu sa tiež treba spýtať prečo: Nemáte prácu? Ale práce je predsa dosť. Zle Vám platia? Nuž tak skúste inú prácu. Alebo je to len v závisti tým majetnejším čo vzbudzuje vo Vás pocit nepokoja a nespokojnosti so svojim postavením?
  Ale možno je to v tej slobode. Áno, pre niekoho je to nesmierne ťažké bremeno. Samostatné rozhodovanie je totiž aj o zodpovednosti a tá môže ťažiť.
  Nuž ja pokladám dnešnú spoločnosť aj napriek jej nedokonalosti za raj na zemi. A užívam si ho. Nie, nie som žiadny zbohatlík a nezarábam veľa. Ale som slobodný a to sa nedá ničím zaplatiť.

  Ján Molnár  Daniel Jankech •

  Pán Jankech,
  Ak tento blog sú bludy, prečo na Pithart povedal pravdu o 17. novembri, že nešlo o „nežnú revolúciu“ ale o odovzdanie moci vytunelovanim socializmu cez študentskú revolúciu. Blud je študentská revolúcia 89, to je blud, nemohol vtedy sopliak Budaj s hercom Kňažkom poraziť armádu, políciu, ľudové milície a nastoliť kapitalizmus. Bola to zrada hlúpeho proletariátu, taká je Holá PRAVDA. Organizátorom bola americká CIA a stretnutie Gorbačova s Reganom v ponorke. Tým nechcem povedať, že ľudia nechceli ZMENU, ale chceli zmenu podľa Dubčeka Socializmus s ľudskou tvárou. Ja som korunný svedok, že každého kto nebol v ich štruktúrach a chcel sa zúčastniť politickej súťaže prenasledovala bývala ŠTB. Keď tak strašne obhajujete toto zriadenie a urážate aj môjho syna Michala na blogoch novinyN znamená to, že práve Vy ste našim prenasledovateľom alebo hlúpim sedliakom, ktorý ničomu nerozumie, drží hubu a krok a preto mu dajú pokoj a má sa relatívne dobre. Inak na tej foto som v pozadí aj ja, ale nechceli ma pustiť na tribúnu.

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár netárajte. Vyjadrenie jedného politika ( ak sa tak vôbec vyjadril) nič neznamená. Navyše socializmus bol na pokraji ekonomického a morálneho zrútenia. Stačilo iba postrčiť a zrútil sa. Impulzom bolo násilie voči študentom. No a potom samozrejme súdruhovia odovzdali moc ľudu a tí si volili to čo volili. Ani súdruhovia už socializmus budovať nechceli. A nechce sa mi s Vami prieť o konšpiráciách. Faktom je že socializmus na celej čiare zlyhal. A tam kde je žijú ľudia kratšie a sú chudobní.
  .
  Socializmus s ľudskou tvárou je úplný nezmysel. Ak by teda mal mať ľudskú tvár, museli by sa odstrániť krivdy na obyvateľstve, vrátiť majetok okradnutým, vyplatiť obrovské odškodné pozostalým obetí a pod. A taktiež by sa museli otvoriť hranice aby sme mohli slobodne cestovať.
  A ak by sa vrátil majetok ukradnutý v boľševickej revolúcií, tak by s ním musel mať každý právo slobodne nakladať. Ale vtedy by to asi nebol socializmus však. Ten je totiž založený na ukradnutí majetku občanom a vraždením odporcov.
  Len tak mimochodom, prečo si pán Molnár takí ľudia ako ste Vy, či Váš syn a podobne zmýšľajúci nechcete ten socializmus vybudovať tak či tak? Skúste na spôsob izraelských kibucov. Vy budete mať medzi sebou socializmus a my ostatní slobodu a demokraciu. Teda tú budete teda mať tak či tak, my Vám ju nemienime brať. Ale budete si žiť po socialisticky.
  Či k Vášmu socializmu potrebujete náš majetok? No tak socializmus s ľudskou tvárou asi nevybudujete.
  .
  Vášho syna neurážam. Avšak musí sa naučiť že ak napíše blog objavia sa aj kritici jeho myšlienok. Nuž tiež chce socializmus, ale nevie ako ho vybudovať. Hovorí o výsledku nie o spôsoboch jeho výstavby. Má v tom riadny chaos a okrem toho nemá žiadne morálne zásady v kontexte budovania toho socializmu. Ak by ich totiž mal, zistil by, že bez násilia to asi nepôjde a násilie je nemorálne.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech administrátor mi zamzal reakciu, ta ešte raz.

  17. LISTOPAD 1989 Dokumentarista Adam Kretschmer, který mimo jiné působil na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, hovoří o tom, co se dělo okolo 17. listopadu 1989 a jaká byla úloha jednotlivých aktérů. „Ve zkratce – Gorbačov dal místním pohlavárům jasně najevo, jaké vedení zde bude, a Američanům, že se tohoto prostoru vzdá

  Co si myslíte o 17. listopadu? Opět se vás budu ptát na některá kontroverzní tvrzení jako v našich předešlých rozhovorech. Miroslav Dolejší tvrdí, že masakr na Národní třídě byl předem připraven a že byl koncipován jako signál zahájení převratu…

  Já bych si to dovolil přeformulovat. Zásah na Národní třídě byl připraven, stejně tak celý následující info proces. Otázka je stále kým. To, že zásah provedly jednotky SNB a věci byly monitorovány a KGB prezentovány generálem Gruškem, a že zde máme fingovanou smrt studenta Martina Šmída, která bývá spojována se studentským agentem Růžičkou, tedy přímo „podstaveným“ kádrovým příslušníkem StB Zifčákem, nám vše spíše znepřehledňuje.
  —————————–
  https://www.infovojna.sk/art…
  —————————-
  Pán Jankech, máte šťastie, že sme nepresadili priznanie formou MUČENIA, lebo darebák sa nikdy dobrovoľne neprizná, ale raz príde, že sa vysvetlí ako vražda Kenedyho aj vraždy „nežnej revolúcie“

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár. Ešte raz. Netárajte.
  Vašu teóriu nepotvrdzuje jedna vec jasná z logiky. V každej socialistickej krajine v Európe zanikol socializmu inak, Rumunsko je jasným dôkazom. Nie je to však podstatné. Podstatná je hlbšia časť problematiky. A to je fakt, že bolo len otázkou času, kedy socializmus padne Bol totiž morálne a ekonomicky neudržateľný. Je príznačné, že padol vtedy, keď nás prestal dusiť veľý brat ZSSR, keďže socializmus by padol už dávno. ( Maďarsko 1956, ČSSR 1968, Poľsko 80-te roky) ,Ale keď už veľký brat nedusil, jednoducho padol. Tie ostatné teórie sú len takou nepodstatnou epizódkou…
  PS .. formou mučenia chcete vystavať ten socializmus s ľudskou tvárou však:-)

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech, ešte raz neblafujte,
  vrabce na stromoch už vedia, čo Vy sa snažíte zatajovať a oblbovať verejnosť, že socializmus padol revolúciou zdola, že Budaj s Kňažkom porazili armádu, políciu, ľudové milície a podobne. Treba povedať to čo povedal Pithart, Dolejší a tisíce prenasledovaných, že to bola nie „študentská revolúcia“ ale politický prevrat komunistických aparátnikov nie komunistov, ktorí porazili FŠIZMUS, proletariát bol hlúpy a oklamaný, lebo by nikto nesúhlasil s prechodom na hurá kapitalizmus, ja som bol tiež za ZMENU, pracoval som v televízii, ako ne komunista som nemohol nič viac len asistovať pričom komunisti a ŠTb-áci zarábali, teda som patril medzi tých čo chceli ZMENU.

  Ale kritizujem skutočnosť, že moc prevzali komunistickí aparátnici, ktorí po 89-tom nedovolili nikomu, kto nepatril medzi zradcov aby sa zúčastnil politickej súťaže!!!!! Zachovali sa horšie ako FAŠISTI, organizovanou presilou proti obyčajným ľuďom, ktorí túžili po ZMENE ale zmene k lepšiemu, ťo sa nestalo, rozkráda sa podnes a bude sa kradnúť pokiaľ budú vládnuť Mečiarovci, Ficovci, Dzurindovci, všetci darebáci, ktorí sa zúčastnili na prenasledovaní ľudí s iným politickým názorom.

  Ja som mal takýto názor:

  https://youtu.be/XDrahByseZM

  Pod kontrolou televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Komu to vtedy vyhovovalo keď „oni si sľúbili lásku – zbohatnúť“, keby ma nechali na pokoji ani by som neprotestoval, ale ma prenasledujú do dnešného dňa, ešte aj v tejto minúte musím bojovať o Holý život. A nie som sám, preto som za VENDETU a porážku novodobého fašizmu, lebo toto je len o Vašej slobode, nie o mojej slobode. Slobodným konaním jedného nesmie byť porušená sloboda druhého. Preto na zlodejov treba prísnejšie a nie v rukavičkách. SMRŤ NOVODOBÉMU FAŠIZMU!!!! Som za slobodu, bratstvo a rovnosť.

  Daniel Jankech

  Myslím že som už pán Molnár povedal všetko podstatné. Ak ste sa obrnili odmietaním faktov je to Vaša vec.
  Samozrejme ani demokratický pluralizmus nie je najideálnejší, ale nikto nič lepšie nevymyslel. Mimochodom, aspoň to si vážte, že môžete vysloviť slobodný názor. To ste za červených nemohli a to hlavne bez následkov.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Daniel Jankech, zle si myslite, že ste povedal všetko podstatné, stále ste neuznal fakty, že prechod zo socializmu na kapitalizmus nebol z vôle ľudu ale z vôle mocných zemegule Gorbačova zastupujúci ZSSR a Regana zastupujúci USA, sloboda a demokracia prišla len pre Vás a Vám podobným, ktorým zatvárali ústa dolármi, ktoré navyše boli načierno vytlačené, môj sused Milan Kadnár ich nosil vo svojom služobnom Mercedesi v kufroch a podplácal komunistických „zradcov“ aby nekládli odpor a zinscenovali tzv. „nežnú revolúciu“. Bola to vlastizrada!!!!! História pozná od vrážd rôznych kráľov jedlami napustenými jedmi, že vlastizrada sa opláca, lebo vždy sa dostanú k moci menejcenní ľudia, tí potom nemajú chrbtovú kosť a zneužívajú svoju moc na prenasledovanie pokrokov zmýšľajúcich ľudí. Súčasne zriadenie nie je ani demokraticky pluralizmus ani kapitalizmus je to nová zdokonalená forma FAŠIZMU, nadradenosť jedných, ktorí sú pri informáciach a zotročovania druhých – pracujúcich. Svoj názor som vyslovoval aj za červených už v roku 1986 som mal súkromne vide štúdio ORION a združenie video fórum občanov, len vtedy to mohli robiť len odborníci so vzdelaním, teraz môže hoci kto robiť hoci čo. To nie je sloboda keď slobodným konaním jedného sa ohrozuje sloboda druhého. Teda budúcnosť je v inom spoločenskom usporiadaná, iným volebným systémom a inými vlastníckymi vzťahmi, zatiaľ majú Švajčiari najvyspelejšiu tzv. „priamu demokraciu“. To je môj vzor a to aj presadím.

  Hlasujte, kto má lepšie argumenty: Daniel Jankech alebo Ján Molnár

  https://www.hakl-molnar-zoznam.cloud

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Premiér Pellegrini verí, že nebudeme opäť rekordérmi vo volebnej účasti: "Dúfam, že extrémistických a nacionalistických prúdov v europarlamente nebude extrémne veľa"

  Banská Bystrica 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dušan Hein)   Predseda vlády Peter Pellegrini verí, že vo voľbách do Európskeho parlamentu zvíťazia na Slovensku proeurópske strany, ktoré budú pokračovať aj v integračných snahách a v celkovej reforme EÚ, pretože tá nás neminie. Konštatoval to v sobotu popoludní v Banskej Bystrici…

  Eurovoľby v Česku sa skončili, účasť v sobotu nepresiahla 30 percent

  Praha 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V Česku sa skončili voľby do Európskeho parlamentu. Miestnosti sa uzavreli v sobotu o 14.00 h SELČ, presne 24 hodín po ich otvorení v piatok popoludní. Výsledky bude možné zverejniť až v nedeľu po 23.00 h, keď sa skončia eurovoľby v Taliansku. Pre europoslancov…

  Klaus sa tvrdo pustil do EÚ: Hrozí likvidácia ČR, cieľom Bruselu je vymazať národné štáty z mapy Európy

  Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Jozef Jakubčo)   Na pozadí prebiehajúcich volieb do Európskeho parlamentu bývalý prezident ČR Václav Klaus ostro skritizoval EÚ. Svoj názor vyjadril na diskusnom stretnutí s podnikateľmi v Brne. Podľa neho je totiž hlavným cieľom Bruselu likvidácia národných štátov prostredníctvom stále hlbšej integrácie. Predvolebné debata je však…

  Vedci našli prekvapujúci vzťah medzi fúzmi a onkologickými ochoreniami. Pre českých i slovenských mužov je veľmi dôležitý

  Kansas 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pexels)   Americkí vedci odhalili spojenie medzi prítomnosťou fúzov na mužskej tvári a znížením rizika onkologických ochorení - rakoviny dolnej pery. Jeho vplyv je podobný vplyvu vlasov na hlave "Zdá sa, že fúzy chránia pery podobne rovnako, ako vlasy chránia hlavu," vysvetlil pre Medicalxpress autor štúdie…

  Dnešné voľby sú podľa Bárányho „pokojné, korektné a nudné“

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Dnešné voľby do Európskeho parlamentu je možné charakterizovať ako „pokojné, korektné a nudné“. Pre médiá to skonštatoval predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány Komisia sa pritom podľa neho kontinuálne zaoberá obdržanými podnetmi, napríklad v oblasti kampane a…

  Čaputová: Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ, silným elementom sú protieurópske sily. Kiska: Nemali by sme dovoliť, aby nás reprezentovali ľudia, s ktorými nezdieľame rovnaké hodnoty

  Bratislava 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Michal Svítok)   Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu Čaputová…

  Spice Girls odštartovali comebackové turné

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Crossick/PA via AP)   Britská skupina Spice Girls v piatok v Dubline odštartovala očakávané comebackové turné. Štvorica, bez Victorie Beckham, sa na koncertné pódium vrátila po siedmich rokoch Emma Bunton, Melanie Brown, Melanie Chisholm a Geri Horner sa v dublinskom Croke Park predstavili pred asi…

  V Novom Meste sa päť občanov v žltých vestách domáhalo zrušenia volieb

  Bratislava 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Milan Drozd)   Volebný okrsok v bratislavskom Ružinove, kde sa v sobotu počas volieb do Európskeho parlamentu (EP) emotívne domáhala voliť Američanka, nebol jediným miestom, kde musela zasahovať polícia. Riešiť situáciu musela aj v Novom Meste, kde sa päť občanov dožadovalo zrušenia volieb "Do volebného okrsku na Mikovíniho…

  Uchádzačov o post lídra konzervatívcov pribúda, ďalším je Hancock

  Londýn 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kirsty Wigglesworth)   Zápas o to, kto nahradí britskú premiérku Theresu Mayovú, sa ešte oficiálne nezačal, ale počet uchádzačov o post rýchlo narastá. Minister zdravotníctva Matt Hancock v sobotu oznámil, že bude kandidovať na post lídra Konzervatívnej strany a tým aj na post britského premiéra. Okrem neho…

  Čo sa to s tým naším školstvom deje? Niekde prednášatelia s kuklami na hlavách, inde sexualizujú deti gender dňami. Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi zas predviedli scénku o Hlavných správach, že aj za komunistov by si to bolo ťažko predstaviť

  Spišská Nová Ves 25. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   Tento týždeň sa na sociálnych sieťach objavil úryvok scénky z jednej zo základných škôl zo Spišskej Novej Vsi, v ktorom sa mali deti zahrať na príslušníkov rodiny a diskutovať o jednotlivých médiách, pričom náš portál mal podľa tejto scénky uverejňovať články,…

  Obyvatelia obce Osadné, známej z rovnomenného filmu, vnímajú EÚ dvojako. Miestny duchovný k europrojektu: "Nemali sme dostatočný lobing, peniaze sa na nás nezvýšili"

  Osadné 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Tomáš Doboš)   Obyvatelia obce Osadné v Sninskom okrese, kde sa pred viac ako desiatimi rokmi nakrúcal rovnomenný film, v ktorom vycestovali vtedajší starosta i miestny duchovný do Bruselu, aby zalobovali za výstavbu domu smútku i vytvorenie duchovného centra, vnímajú Európsku úniu pozitívne i negatívne. Účasť v sobotných…

  František odsúdil rozhodnutia ukončiť tehotenstvá na základe prenatálnych vyšetrení: "Je v poriadku najať si na vyriešenie problému vraha?"

  Vatikán 25. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Umelé prerušenie tehotenstva nie je možné odpustiť ani v prípade, že je plod vážne chorý alebo mu hrozí smrť. V sobotu sa tak vyjadril pápež František a zároveň vyzval lekárov a kňazov, aby podporovali rodiny, aby takéto tehotenstvá nevzdávali Na konferencii venovanej interrupciám…

  Hamilton víťazom kvalifikácie na VC Monaka

  Monte Carlo 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Britský pilot Lewis Hamilton sa stal víťazom sobotňajšej kvalifikácie na nedeľňajšiu Veľkú cenu Monaka formuly 1, šieste podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta Tridsaťštyriročný úradujúci a päťnásobný svetový šampión jazdiaci vo farbách tímu Mercedes utvoril časom 1:10,166 min nové absolútne maximum mestského okruhu…

  Francúzska polícia pátra po podozrivom v súvislosti s piatkovým výbuchom

  Paríž 25. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Sebastien Erome)   Francúzska polícia pátra po podozrivom v súvislosti s piatkovou explóziou na pešej zóne v Lyone. Incident si vyžiadal 13 prevažne ľahko zranených, pričom 11 z nich bolo ešte v sobotu ráno v nemocnici Polícia v sobotu požiadala o pomoc svedkov a zverejnila fotografiu…

  Minulosť sa opakuje: Fíni šokovali hviezdnych Rusov, rozhodol kapitán Anttila

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Hokejisti Fínska sa po troch rokoch opäť predstavia vo finále majstrovstiev sveta. V sobotňajšom popoludňajšom semifinále šampionátu na Slovensku zdolali hviezdami nabitý výber Ruska tesne 1:0. Hrdinom stretnutia sa stal kapitán Marko Anttila, ktorý rozhodol o postupe svojho tímu gólom v 51.…

  Zemetrasenie v Japonsku. Pred príletom Trumpa sa triasli budovy v Tokiu

  Tokio 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara, Pool)   Stredne silné zemetrasenie zasiahlo v sobotu východné Japonsko. Budovy sa triasli aj v hlavnom meste Tokio, niekoľko hodín pred príchodom prezidenta USA Donalda Trumpa. Informovala o tom celoštátna televízna stanica NHK Podľa americkej geologickej služby USGS malo zemetrasenie magnitúdu 5. Epicentrum zemetrasenia…

  "Chcete vidieť mŕtvoly?!" Vodič, ktorý si fotil v Nemecku nehodu, dostal od policajta lekciu a pokutu

  Bavorsko 25. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot-Twitter-BR24)   Vodiči si pri čakaní v kolóne fotili smrteľnú nehodu, až ich oslovil dopravný policajt, či by si mŕtveho človeka nechceli prehliadnuť zblízka. Tým ich chcel upozorniť, že ich konanie nie je morálne správne. Za svoje správanie boli aj pokutovaní. Informuje portál Lidovky   Situáciu na videu zachytil spravodajský server…

  Rusko a Vietnam pripisujú veľký význam výnimočným stykom a všestranným strategickým partnerským vzťahom medzi sebou

  Moskva 25. mája 2019 (HSP/Kremlin.ru/Foto:TASR/AP-Evgeniya Novozhenina)   Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin prijal v Kremli predsedu vlády Vietnamskej socialistickej republiky Nguyen Xuan Phuca. „Vidieť Vás v Kremli je pre mňa veľkým potešením,“ vyhlásil ruský líder. „Nemusím hovoriť o formálnej stránke našich vzťahov, ktoré majú bezpochyby strategický charakter, sú založené na…

  TopDesat

  Cukor: Príznaky, ktoré ťa zastihnú pri jeho nadmernej konzumácii

  0

  Cukor je jednoducho vynikajúci! A všetko, čo ho obsahuje, je chutné taktiež. Sladký kryštalický cukor je zrejme všade. Väčšina z nás ho miluje a nevieme si tak predstaviť ani jeden deň bez našej obľúbenej sladkosti. Avšak to, čo sa môže javiť ako nevinné potešenie, je skutočne dôvodom mnohých zložitých zdravotných…

  Šťastie, ktoré ti dokáže, že netrvá večne

  0

  Šťastie, ak ho náhodou stretneš, sa nezvykne zdržiavať dlho. Nasledujúce obrázky ti ukážu, ako to vyzerá, keď sa rozhodne odísť. Šťastie býva prchavé. Často sa stáva, že si človek myslí, že ho už má, a presne v tej chvíli sa mu život obráti hore nohami. Preto je oveľa lepšie hľadať…

  Japonsko - krajina, v ktorej je možné všetko

  0

  Japonsko je krajina, ktorú by si mal aspoň raz za život navštíviť. Krásna architektúra, milí ľudia, mnoho turistických pamiatok a odlišný spôsob života, si určite nájdu miesto v tvojom srdci. Japonsko je plné tradícií, ale aj moderných prístrojov, ktoré často predbiehajú aj naše najtrúfalejšie predstavy. Stretneš sa tu s tými…

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Vo svete IT

  Protiúder Číny na sankcie USA voči Huaweiu môže byť pre americký Apple zdrvujúcim

  0

  Ekonomická vojna medzi USA a Čínou naberá na obrátkach. Zatiaľ čo USA zaradilo spoločnosť Huawei a jeho dcérsku spoločnosť HiSilicone na zoznam „entity list“, vďaka čomu s nimi americké spoločnosti nemôžu obchodovať, tak Čína má v rukáve žolíka, ktorého ešte nevytiahla. Apple môže mať obavy z budúcich krokov Číny Portál Techspot.com poukázal na report analytika…

  Ďalší smartfón z kuchyne Xiaomi prešiel certifikáciou. Na ceste by mohol byť nový model Xiaomi Mi 9T

  0

  Ako je u Xiaomi zvykom, tak v rámci jednej produktovej rady prináša viacero zariadení. Mohli sme to vidieť pri viacerých modelových radoch, napr. pri Mi 8 smartfónoch, ale aj pri nedávno predstavenej Mi 9-deviatke. Najnovšie to vyzerá tak, že spoločnosť rozšíri modelovú verziu Mi 9 o ďalšie zariadenia, ktoré na konci dňa…

  Na čínsky Huawei sa sype jeden problém za druhým. Najnovšie bol „vykopnutý“ z Wi-Fi aliancie

  0

  Huawei posledné dni musí riešiť jeden problém za druhým. Potom čo ich americká vláda zaradila na „entity list“ (pozn. redakcie: spoločnosti, s ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať), tak spoločnosť čelí vážnym problémom, ktoré ohrozujú produkciu nových zariadení. Pár dni dozadu to vyzeralo, že po dočasnom zažehnaní krízy s operačným systémom…

  Po prvýkrát v histórii sa podarilo študentom zhotoviť a vypustiť raketu, ktorá dosiahla hranicu vesmíru!

  0

  Skupina študentov vypustila 21.5.2019 raketu, ktorá je pravdepodobne prvou raketou postavenou a navrhnutou študentmi, ktorá presiahla hranice vesmíru. Tomuto úspechu predchádzala desaťročná neformálna súťaž medzi strojárskymi školami po celom svete, tvrdí USC Rocket Propulsion Laboratory v stanovisku. Píše portál Space.com. Interná analýza ukázala, že toto študentské zariadenie pod názvom Traveler IV…

  Ford a Agility Robotics spájajú sily. Takto by malo vyzerať v budúcnosti doručovanie balíkov – autonómne auto a robot ako poslíček

  0

  Spoločnosť Ford chce byť hnacím motorom v inováciách. Dôkazom toho má byť oznámenie spolupráce so spoločnosťou Agility Robotics, s ktorou chcú vytvoriť autonómne auto s robotom, ktorý bude roznášať balíky. Poslíčkovia s šoféri nemajú vo vízii spoločnosti priestor Americká automobilka Ford prostredníctvom svojho blogu oznámila spoluprácu so spoločnosťou Agility Robotocis, ktorých ambíciou je…

  Facebook by už v budúcom roku mohol spustiť vlastnú digitálnu menu „GlobalCoin“

  0

  Necelý mesiac dozadu sme Vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Facebook oprašuje projekt Libra, ktorý zastrešuje digitálnu menu. Podľa informácií, ktoré sme Vám priniesli, sme sa mali už približovať k ostrému spusteniu tohto masívneho projektu, avšak bez presného termínu. Najnovšie, portál BBC.com prišiel s reportom, v ktorom načrtá konkrétnejší termín. Digitálna…

  TopSpeed

  Video Audi A4 quattro B8 4x4 test

  0

  Typ A4 je najmenšie Audi v ponuke výrobcu s klasickým pohonom oboch náprav quattro. Menšie typy ako A3, TT, Q2 a Q3 majú motor naprieč, a teda komerčne označovaný pohon quattro je v skutočnosti haldex. Inými slovami, malé Audiny majú viaclamelovú medzinápravovú spojku, od A4 vyššie je medzi nápravami skvelý…

  Finalisti ankety Európske auto roka 1989

  8

  Porotcovia ankety Európske auto roka si v roku zmien vo východnom bloku Európy a našej nežnej revolúcie 1989 vybrali troch finalistov. Boli nimi Fiat Tipo, Opel Vectra A a Volkswagen Passat B3. Všetky boli v minulosti na našich cestách bežné. Prvé dve však takmer úplne vymizli. Relatívne často však môžete ešte stále…

  CEO Mercedes dostal od BMW na dôchodok darček (v reklame)

  4

  V automobilovom svete funguje istý princíp doťahovania sa, ktorý má zaujímavý podtón v podobe reklamy. Netreba predstavovať mnohé reklamy z celého sveta, v ktorých si zo seba automobilky vzájomne robia srandu. A je tu ďalšia. Aktuálne na tému odchodu dlhoročného CEO Mercedes, Dietera Zetsche. Ten odišiel z čela predstavenstva 22. mája 2019. BMW pripravilo vtipnú reklamu,…

  Kolóny na diaľniciach pre nehody. Dajú sa vodičom zľahčiť?

  13

  Kolóny na diaľniciach pre nehody boli, sú a obávam sa, že budú. Vodiči stojaci v zápche zvyknú mať pociť, že na nich záchranné zložky kašlú. Nie je to tak, sú však oveľa dôležitejšie veci, ako fakt, že niekto sedí v aute a čaká. Ak je už skutočne zle, v horúčavách rozdávajú…

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  12

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  3

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  KAMzaKRÁSOU

  Čo je hypokaliémia? Môže ťa až paralyzovať, preto nepodceňuj jej symptómy!

  1

  Nevidíme ich, no prijímame ich každý deň v strave, prípadne prostredníctvom výživových doplnkov. Minerály sú pre procesy v organizme kľúčové a ich nedostatok spôsobuje zdravotné problémy a ťažkosti. Nedostatok draslíka v tele tiež nie je práve ideálny stav. Čo je hypokaliémia a prečo sa jej radšej vyhnúť?

  Neuveriteľné syndrómy, o ktorých vie len málokto! Nebudeš tomu veriť! (II. časť)

  1

  Dnes budeme venovať priestor nezvyčajným a pomerne zriedkavým chorobám, ktoré strpčujú životy ľudí. Verte tomu, že i keď niektoré z nich môžu vyvolať úsmev na tvári, ide však o ťažkosti, ktoré postihnutým ľuďom znepríjemňujú život tak, ako si ani v niektorých momentoch nevieme predstaviť. Neuveriteľné syndrómy s bizarnými prejavmi vás šokujú.

  Počula si už o poldennom pôste? Spoznaj výhody intermittent fasting!

  1

  Najpopulárnejší je v dnešnej dobe práve 16:8. Väčšinou je rozdelený nasledovne: o 7:00 večer prestanete jesť a pôjdete si ľahnúť o 11:00 – takto získate 4 hodiny bez jedla. Ďalších 8 hodín spíte (do 7:00) a už vám zostáva vydržať iba 4 hodiny bez jedenia. Počas tohto pôstu je dôležité piť veľa tekutín. Káva, čaj…

  Vyhraj 4x telové sérum Fascianista SkinNova Body Serum v hodnote 83 €

  2

  Prečo by omladzovanie malo byť zamerané len na tvár? So skrášľujúcim programom FASCIANISTA ponúka Juvena luxusnú omladzujúcu starostlivosť pre celé telo! Unikátna zmes intenzívnych výživných zložiek preniká hlboko do pokožky, kde vďaka exkluzívnej technológii Juvena SkinNovaSC aktivuje každú jednu bunku. Pre vysokoúčinné ošetrenie pokožky tela, skvelý pocit a spevnenie postavy.…

  TEST: Annemarie Börlind 2-fázový hyalurónový shake

  4

  Ak trpíte dehydrovanou pleťou, dá sa s tým niečo robiť, a to celkom promptne. Stačí, ak začnete pleti dávať to, čo potrebuje prostredníctvom kvalitnej pleťovej starostlivosti. My sme pre vás testovali 2-fázový hyalurónový shake Annemarie Börlind, ktorý sľubuje práve chýbajúcu hydratáciu.

  Rôzne druhy vločiek - ako si vybrať tie najlepšie? Zabudni na otrepanú klasiku!

  6

  Keď sa povedia ovsené vločky, každý si hneď predstaví zdravý životný štýl, raňajky v miske s ovsenými vločkami, ovocím, orieškami, prípadne medom a zaliate najlepšie rastlinným mliekom, či jogurtom. Ale čo tie ostatné vločky? Hrajú vedľajšiu úlohu oprávnene, alebo ste ich jednoducho ešte neobjavili v obchode, či zostávate verní klasike? Objavte s nami benefity…

  Svetlo sveta

  Poklady, ktoré získavaš účasťou na Svätej omši

  0

  Najvyššou formou modlitby je účasť na Svätej omši. Svätá omša je centrom života katolíka a jej primát potvrdila aj pri zjavení vo Fatime samotná Panna Mária, ktorá vizionárov upozornila, že Svätá omša má prednosť pred akýmkoľvek jej zjavením. Primát Svätej omše potvrdil Boh už v prvých troch Božích prikázaniach. Sláviť…

  Špičkoví liberáli v západnej Európe začínajú čítať evanjelium, situácia je vážna

  0

  Slovenskí liberáli a žial aj časť kresťanskej politickej scény sa vybíjajú v pohone na „fašistov“, “dezinformátorov” a “konšpirátorov”. Zaradená je samozrejme povinná mediálna paľba na katolíkov v intenzite štýlu Charlie Hebdo. Čo sa liberálom podarilo je devalvácia slova “slušnosť” a “progresívny”. Za obeť zástupného “antifašistického“ odboja DenníkaN padol naposledy skrze političku LePen-ovú…

  Katolícke charizmatické hnutia dostanú jasnejšie pravidlá

  0

  Svätá stolica sa snaží reagovať na rozmáhajúci sa trend hnutí charizmatickýej obnovy v Katolíckej cirkvi. Tieto hnutia sa neraz vyvolávajú otázky, či fungujú v konštitúcii Katolíckej cirkvi a slúžia nielen k hľadaniu emočného zážitku, ale k prehĺbeniu plnosti katolíckej viery v súlade s Magistériom Cirkvi. Svätá stolica ohlásila, že za…

  24. 5. Panna Mária Pomocnica kresťanov

  0

  Pri obrane Európy pred vpádom moslimov, sa rozmohla v Cirkvi zbožnosť k Panne Márii Pomocnici kresťanov. Prvýkrát tento titul nachádzame u sv. Jána Chryzostoma z roku 345. Don Bosco patril k popredným novodobým svätcom, ktorí hlásali úctu k Panne Márii Pomocnice kresťanov a v Turíne jej vystaval aj baziliku. V roku 1572 počas útokov moslimskej Otomanovej ríše, prišlo k priamemu…

  Stanislaw Dzivisz prijal 3500 gréckokatolíkov zo Slovenska

  0

  Gréckokatolícki veriaci zo Slovenska v sobotu 18. mája putovali do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, kde sa konala ich jubilejná 10. metropolitná púť. Pred samotným začiatkom púte zavítal medzi 3500 gréckokatolíkov emeritný krakovský arcibiskup metropolita kardinál Stanisław Dziwisz, ktorý vo svojom príhovore poukázal na Cirkev ako na neustále sa rozvíjajúce spoločenstvo. „Európa…

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Armádny Magazín

  Roketsan predstavil mestskú bojovú raketu

  0

  CIDA je 90 mm riadená podporná zbraň s krátkym dosahom určená pre operácie v mestskom bojovom prostredí. Turecký Roketsan ju opisuje ako „vylepšenú inteligentnú raketu“, a zverejnil vývoj dvoch nových ľahkých systémov podporovaných zbraní pre bojové operácie v mestskom prostredí: CID

  KTO NAOZAJ VYHRAL VO ŠVAJČIARSKU?

  0

  Švajčiarska priama demokracia umožňuje švajčiarskym občanom rozhodovať aj v zásadných politických otázkach na základe výsledkov občianskeho referenda. V dňoch 18. a 19. mája 2019 referendom švajčiarski občania rozhodovali o zavedení tzv. Európskej zbrojnej "zákazovej" smernici do švajčiarskej legislatívy.

  Českí poľovníci a ostatní majitelia zbraní bojujú spoločne za ústavné právo na zbraň

  0

  Na národnej výstave poľovníctva Natura viva v Lysej nad Labem bola 22. mája 2019 podpísaná dohoda o dlhodobej spolupráci medzi ľudskoprávnou bezpečnostnou organizáciou LIGA LIBE zastrešujúcou vyše 200 tisíc petentov petície proti odzbrojeniu a reprezentujúcu

  Ruské ministerstvo obrany ukázalo nové obrnené auto K-4386 Tajfún

  0

  Najnovšie obrnené auto K-4386 Tajfún, určené na vykonávanie výpočtov mobilných prenosných protilietadlových raketových komplexov MANPADS, sa ukázalo vo Voroncovskom výcvikovom teréne 726. Centra protivzdušnej obrany Ruskej armády. Na testovacom mieste sa testujú dve najnovšie obrnené vozidlá. Uvádza

  Haftarova PVO zostrelila stíhačku F-1 s portugalským pilotom

  0

  Haftarova protivzdušná obrana zostrelila francúzsku stíhačku Dassault Mirage F-1 na palube s portugalským pilotom. Stíhačka F-1 bojovala na strane protihaftarovskej prozápadnej líbyjskej Vlády národnej jednoty, informoval ruský portál topcor. [caption id="attachment_1795" align="alignnone" width="640"]

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. [caption id="attachment_1759" align="alignnone" width="1920"]

  Tvoja Svadba

  Salty bar: Slané dobroty na svadbu

  0

  Sladkosti patria k svadobnému stolu akosi automaticky. Milujeme krásne vyzdobený ovocný stôl alebo candby bar resp. sladký stôl. Čokoládové a ovocné koláčiky krásne vyzerajú, voňajú a chutia ešte lepšie. Ale čo tak pripraviť pre svadobných hostí slané pochutiny? Salty bar (slaný bar) resp. snack bar poteší všetkých, ktorí si radi po pár pohárikoch…

  Svadobné stoličky pre nevestu a ženích: Ako ich vyzdobiť?

  0

  Svadba je čarovným dňom, kedy kladieme dôraz na rôzne maličkosti. Svadobné poháre si nechávame špeciálne gravírovať, zháňame svadobné podbradníky, konfety, vešiaky na oblečenie či svadobné ŠPZ-tky. Ako označiť stoličky pre nevestu a ženích? Inšpiráciu nájdete v článku!

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Tvoje Zdravie

  Čo všetko o spermiách musíš vedieť, ak (ne)chceš otehotnieť?!

  0

  Teória toho, ako vzniká dieťa je celkom jednoduchá, v praxi však môžu budúci rodičia prežívať muky. Oplodnenie nie je jadrová veda, no pre niektoré páry to nie je samozrejmosť. V tomto článku zistíte všetko o spermiách, aby ste dokázali zvýšiť šance stať sa rodičmi, prípadne v opačnom prípade ak sa…

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…