• Názory a stanoviská o súdnictve 1/5. Neuveriteľné praktiky vymáhačských firiem! Bónus, Slovensko nemá datové schránky!

  Publikované 24.11. 2017 o 20:59 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na počudovanie začnem od konca, Slovenské súdnictvo eviduje vyše 2 milióny exekúcii, rozhodovanie je priam rituálne bez ohľadu na dôvody, ako vo výrobnej linke na bežiacom páse. Zaoberá sa vôbec niekto príbehmi občanov? Ministerstvo spravodlivosti nie je o spravodlivosti, ale o zákonnosti, bez ohľadu na to, či sú zákony dobré alebo zlé, úspešný je ten, ktorého konanie sa neprieči zákonom. Ak sú zákony zlé tak spravodlivosti sa občan nedovolá. O súdnictve sa toho už toľko napísalo, že ďalšie komentáre a články sa už vôbec neoplatí ani len čítať. Ale je tu volná parketa o ktorej sa oplatí aspoň hovoriť. Ministerstvo spravodlivosti nech sa premenuje na Ministerstvo zákonnosti a o spravodlivosti nech rozhoduje občiansky tribunál v ktorom sa občan môže brániť svojím príbehom.

  Pani Anna zo Žiliny nemá otvorený blog, ale napísala mi a požiadala, aby som zverejnil jej obavy z nekalých praktík vymáhačských firiem. Aby som neporušil kódex blogéra, neuverejňujem doslovný opis listu, ale len jeho obsah.

  Pani Anna je zhrozená, že v Žiline firma M.B.A vymáha pohľadávky, ktoré skupuje od nebankoviek veľmi čudným spôsobom. Píše, že bez akéhokoľvek výpočtu pošlú oznámenie so sumou, ktorá je neúnosne nadhodnotená voči pôvodnému dlhu. Nechce tým naznačiť, že ľudia nemajú splácať svoje dlhy, ale určite nie takým brutálnym spôsobom, že pohľadávka narastie o 200 až 300 %!!! Najskôr pošlu výzvu, aby pohľadávku dlžník uhradil do 7 dní a hneď na to nasleduje červená obálka, aby všetci susedia videli s čiernym nápisom – EXEKÚCIA MAJETKU.

  Pani Anna sa pýta, či môžu vymáhači zastupovať exekútora bez súdu, lebo prax v Žiline je taká, že títo vymáhači, podotýka, ktorí sú väčšinou so základným vzdelaním, rovno berú majetok na pokrytie dlžnej sumy. Pričom sa správajú ako mafiánci, nakoľko ich vôbec nezaujíma sociálna situácia, len berú čo v byte nájdu cenného. Najviac ju rozčuluje spôsob vymáhania, nakoľko ich nezaujíma, či sú v druhotnej platobnej neschopnosti, čo by mohol súd pri súdnom vymáhaní zohľadniť.

  Pani Anna prišla o bývanie preto, lebo ju podviedli a realitná kancelária ju podvodným spôsobom pripravila o byt. Podnet na prokuratúre má už vyše 5 rokov a vyšetrovanie stále nemá konca. Aby prežila so svojími dvomi maloletými deťmi, musela si zobrať komerčný nájomný byt ale aj pôžičku od nebankovky, aby vládala splácať komerčný drahý byt. Takto sa dostala do druhotnej platobnej neschopnosti.

  List je plný emócii a žiaľu s množstvo otáznikov, či je toto možné v demokratickej spoločnosti, aby si podvodníci žili na úkor slušných a pracujúcich ľudí. Ona si nepožičala peniaze na dovolenku alebo hazard ale z tiesne, aby prežila so svojími deťmi, navyše z dôvodov, že na nej bol spáchaný trestný čin podvodu, ktorý prokuratúra nie je schopná dokončiť.

  Na záver kladie otázku, dokedy budú občania znášať toto subtílne mučenie, veď ona sa stala obeťou trestných činov a nikoho nezaujíma „nútené“ zadĺženie. Spoločnosť sa premenila na „občianskú vojnu“ – kto z koho. Štátna moc podporuje iba podvodníkov a vymáhačov, ktorých je podľa pani Anny viac ako slušných občanov a právna pomoc je nulová – pretože dnes advokát ani ústa neotvorí, pokiaľ mu nezložíte zálohu, ktorá sa rovná minimálne jednému mesačnému platu.

  Na záver vyzáva pani Anna, aby poslanci s touto záležitosťou niečo urobili, lebo občania sú bezmocní a nezostane im nič iné, len ísť do ulíc a urobiť poriadok sami. Poukazuje na neznesiteľnú situáciu bežných rodín. Ľudia si musia požičiavať na prežitie, lebo ich mzdy su tak malé, že nepokryjú bežné náklady na život, majú nedoplatky na plyn, elektrinu, vodu a keď deti chcú študovať tak zadĺženie stúpa. Dôchodcovia majú dlhy a exekúcie, lebo nezvládajú platiť náklady na bývanie a drahé lieky. Dokedy to budeme znášať?

  Ako ďalej? Pozrite si krátke video a pridajte sa k „poškodeným občanom“, alebo prejavte solidaritu tým, že prepošlete teto odkaz čo najširčej verejnosti, nech sa ľudia dozvedia kde je problém a ako ho treba riešiť:

  Bónus 1:

  Nevymožiteľnosť práva a neobjektívne média uprednostňujúc hudobné klipy pred diskusnými reláciami zapríčinili úpadok morálky do takej miery, že kým švajčiari sa aj v hostincoch rozprávajú o referendových otázkach, v naších pohostinstvách sa väčšinou rozprávajú samé pi.oviny, tak si aj ja dovolím hovoriť o užitočnejších pi.ovinách tento raz – prečo nemáme datové schránky so zaručeným elektronickým podpisom pre každého občana ako v susednom Česku?

  https://www.youtube.com/watch?v=–Y35AJuHdk

  Anketa, kto má lepšie argumenty?

  Prinášam komentáre a odpovede z minulého blogu medzi mnou a pánom Danielom Jankechom.

  Daniel Jankech

  Pán Molnár.
  Váš blog pokladám za bludy. Samozrejme poviem prečo.
  – Otázka znie, prečo si myslíte, že zánik socializmu musel niekto riadiť KGB, ŠTB, CIA a tiež svetlonoc a bosorky. Odpoveď je jednoduchá. Neveríte totiž na slobodu a túžbu po nej. Ste totiž sám vnútorne neslobodný.
  Nežná revolúcia bola nežnou preto, lebo represívne zložky naozaj nezasiahli. Nezasiahli však preto, lebo sami cítili že socializmus sa rúca a stačí doň iba trochu postrčiť.
  Žiadny režim pokiaľ je postavený na násilí, vraždách a kradnutí majetku druhým totiž nevydrží a zrúti sa na tej túžbe po slobode.
  A keby aj represívne zložky aj zasiahli na spôsob Rumunska, nezvíťazili by, totiž veľký brat ZSSR, nás už nedržal pod krkom.
  .
  Vy ako tvrdíte sa nemáte dobre. Tu sa tiež treba spýtať prečo: Nemáte prácu? Ale práce je predsa dosť. Zle Vám platia? Nuž tak skúste inú prácu. Alebo je to len v závisti tým majetnejším čo vzbudzuje vo Vás pocit nepokoja a nespokojnosti so svojim postavením?
  Ale možno je to v tej slobode. Áno, pre niekoho je to nesmierne ťažké bremeno. Samostatné rozhodovanie je totiž aj o zodpovednosti a tá môže ťažiť.
  Nuž ja pokladám dnešnú spoločnosť aj napriek jej nedokonalosti za raj na zemi. A užívam si ho. Nie, nie som žiadny zbohatlík a nezarábam veľa. Ale som slobodný a to sa nedá ničím zaplatiť.

  Ján Molnár  Daniel Jankech •

  Pán Jankech,
  Ak tento blog sú bludy, prečo na Pithart povedal pravdu o 17. novembri, že nešlo o „nežnú revolúciu“ ale o odovzdanie moci vytunelovanim socializmu cez študentskú revolúciu. Blud je študentská revolúcia 89, to je blud, nemohol vtedy sopliak Budaj s hercom Kňažkom poraziť armádu, políciu, ľudové milície a nastoliť kapitalizmus. Bola to zrada hlúpeho proletariátu, taká je Holá PRAVDA. Organizátorom bola americká CIA a stretnutie Gorbačova s Reganom v ponorke. Tým nechcem povedať, že ľudia nechceli ZMENU, ale chceli zmenu podľa Dubčeka Socializmus s ľudskou tvárou. Ja som korunný svedok, že každého kto nebol v ich štruktúrach a chcel sa zúčastniť politickej súťaže prenasledovala bývala ŠTB. Keď tak strašne obhajujete toto zriadenie a urážate aj môjho syna Michala na blogoch novinyN znamená to, že práve Vy ste našim prenasledovateľom alebo hlúpim sedliakom, ktorý ničomu nerozumie, drží hubu a krok a preto mu dajú pokoj a má sa relatívne dobre. Inak na tej foto som v pozadí aj ja, ale nechceli ma pustiť na tribúnu.

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár netárajte. Vyjadrenie jedného politika ( ak sa tak vôbec vyjadril) nič neznamená. Navyše socializmus bol na pokraji ekonomického a morálneho zrútenia. Stačilo iba postrčiť a zrútil sa. Impulzom bolo násilie voči študentom. No a potom samozrejme súdruhovia odovzdali moc ľudu a tí si volili to čo volili. Ani súdruhovia už socializmus budovať nechceli. A nechce sa mi s Vami prieť o konšpiráciách. Faktom je že socializmus na celej čiare zlyhal. A tam kde je žijú ľudia kratšie a sú chudobní.
  .
  Socializmus s ľudskou tvárou je úplný nezmysel. Ak by teda mal mať ľudskú tvár, museli by sa odstrániť krivdy na obyvateľstve, vrátiť majetok okradnutým, vyplatiť obrovské odškodné pozostalým obetí a pod. A taktiež by sa museli otvoriť hranice aby sme mohli slobodne cestovať.
  A ak by sa vrátil majetok ukradnutý v boľševickej revolúcií, tak by s ním musel mať každý právo slobodne nakladať. Ale vtedy by to asi nebol socializmus však. Ten je totiž založený na ukradnutí majetku občanom a vraždením odporcov.
  Len tak mimochodom, prečo si pán Molnár takí ľudia ako ste Vy, či Váš syn a podobne zmýšľajúci nechcete ten socializmus vybudovať tak či tak? Skúste na spôsob izraelských kibucov. Vy budete mať medzi sebou socializmus a my ostatní slobodu a demokraciu. Teda tú budete teda mať tak či tak, my Vám ju nemienime brať. Ale budete si žiť po socialisticky.
  Či k Vášmu socializmu potrebujete náš majetok? No tak socializmus s ľudskou tvárou asi nevybudujete.
  .
  Vášho syna neurážam. Avšak musí sa naučiť že ak napíše blog objavia sa aj kritici jeho myšlienok. Nuž tiež chce socializmus, ale nevie ako ho vybudovať. Hovorí o výsledku nie o spôsoboch jeho výstavby. Má v tom riadny chaos a okrem toho nemá žiadne morálne zásady v kontexte budovania toho socializmu. Ak by ich totiž mal, zistil by, že bez násilia to asi nepôjde a násilie je nemorálne.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech administrátor mi zamzal reakciu, ta ešte raz.

  17. LISTOPAD 1989 Dokumentarista Adam Kretschmer, který mimo jiné působil na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, hovoří o tom, co se dělo okolo 17. listopadu 1989 a jaká byla úloha jednotlivých aktérů. „Ve zkratce – Gorbačov dal místním pohlavárům jasně najevo, jaké vedení zde bude, a Američanům, že se tohoto prostoru vzdá

  Co si myslíte o 17. listopadu? Opět se vás budu ptát na některá kontroverzní tvrzení jako v našich předešlých rozhovorech. Miroslav Dolejší tvrdí, že masakr na Národní třídě byl předem připraven a že byl koncipován jako signál zahájení převratu…

  Já bych si to dovolil přeformulovat. Zásah na Národní třídě byl připraven, stejně tak celý následující info proces. Otázka je stále kým. To, že zásah provedly jednotky SNB a věci byly monitorovány a KGB prezentovány generálem Gruškem, a že zde máme fingovanou smrt studenta Martina Šmída, která bývá spojována se studentským agentem Růžičkou, tedy přímo „podstaveným“ kádrovým příslušníkem StB Zifčákem, nám vše spíše znepřehledňuje.
  —————————–
  http://www.infovojna.sk/art…
  —————————-
  Pán Jankech, máte šťastie, že sme nepresadili priznanie formou MUČENIA, lebo darebák sa nikdy dobrovoľne neprizná, ale raz príde, že sa vysvetlí ako vražda Kenedyho aj vraždy „nežnej revolúcie“

  Daniel Jankech  Ján Molnár

  Pán Molnár. Ešte raz. Netárajte.
  Vašu teóriu nepotvrdzuje jedna vec jasná z logiky. V každej socialistickej krajine v Európe zanikol socializmu inak, Rumunsko je jasným dôkazom. Nie je to však podstatné. Podstatná je hlbšia časť problematiky. A to je fakt, že bolo len otázkou času, kedy socializmus padne Bol totiž morálne a ekonomicky neudržateľný. Je príznačné, že padol vtedy, keď nás prestal dusiť veľý brat ZSSR, keďže socializmus by padol už dávno. ( Maďarsko 1956, ČSSR 1968, Poľsko 80-te roky) ,Ale keď už veľký brat nedusil, jednoducho padol. Tie ostatné teórie sú len takou nepodstatnou epizódkou…
  PS .. formou mučenia chcete vystavať ten socializmus s ľudskou tvárou však:-)

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Jankech, ešte raz neblafujte,
  vrabce na stromoch už vedia, čo Vy sa snažíte zatajovať a oblbovať verejnosť, že socializmus padol revolúciou zdola, že Budaj s Kňažkom porazili armádu, políciu, ľudové milície a podobne. Treba povedať to čo povedal Pithart, Dolejší a tisíce prenasledovaných, že to bola nie „študentská revolúcia“ ale politický prevrat komunistických aparátnikov nie komunistov, ktorí porazili FŠIZMUS, proletariát bol hlúpy a oklamaný, lebo by nikto nesúhlasil s prechodom na hurá kapitalizmus, ja som bol tiež za ZMENU, pracoval som v televízii, ako ne komunista som nemohol nič viac len asistovať pričom komunisti a ŠTb-áci zarábali, teda som patril medzi tých čo chceli ZMENU.

  Ale kritizujem skutočnosť, že moc prevzali komunistickí aparátnici, ktorí po 89-tom nedovolili nikomu, kto nepatril medzi zradcov aby sa zúčastnil politickej súťaže!!!!! Zachovali sa horšie ako FAŠISTI, organizovanou presilou proti obyčajným ľuďom, ktorí túžili po ZMENE ale zmene k lepšiemu, ťo sa nestalo, rozkráda sa podnes a bude sa kradnúť pokiaľ budú vládnuť Mečiarovci, Ficovci, Dzurindovci, všetci darebáci, ktorí sa zúčastnili na prenasledovaní ľudí s iným politickým názorom.

  Ja som mal takýto názor:

  https://youtu.be/XDrahByseZM

  Pod kontrolou televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Komu to vtedy vyhovovalo keď „oni si sľúbili lásku – zbohatnúť“, keby ma nechali na pokoji ani by som neprotestoval, ale ma prenasledujú do dnešného dňa, ešte aj v tejto minúte musím bojovať o Holý život. A nie som sám, preto som za VENDETU a porážku novodobého fašizmu, lebo toto je len o Vašej slobode, nie o mojej slobode. Slobodným konaním jedného nesmie byť porušená sloboda druhého. Preto na zlodejov treba prísnejšie a nie v rukavičkách. SMRŤ NOVODOBÉMU FAŠIZMU!!!! Som za slobodu, bratstvo a rovnosť.

  Daniel Jankech

  Myslím že som už pán Molnár povedal všetko podstatné. Ak ste sa obrnili odmietaním faktov je to Vaša vec.
  Samozrejme ani demokratický pluralizmus nie je najideálnejší, ale nikto nič lepšie nevymyslel. Mimochodom, aspoň to si vážte, že môžete vysloviť slobodný názor. To ste za červených nemohli a to hlavne bez následkov.

  Ján Molnár  Daniel Jankech

  Pán Daniel Jankech, zle si myslite, že ste povedal všetko podstatné, stále ste neuznal fakty, že prechod zo socializmu na kapitalizmus nebol z vôle ľudu ale z vôle mocných zemegule Gorbačova zastupujúci ZSSR a Regana zastupujúci USA, sloboda a demokracia prišla len pre Vás a Vám podobným, ktorým zatvárali ústa dolármi, ktoré navyše boli načierno vytlačené, môj sused Milan Kadnár ich nosil vo svojom služobnom Mercedesi v kufroch a podplácal komunistických „zradcov“ aby nekládli odpor a zinscenovali tzv. „nežnú revolúciu“. Bola to vlastizrada!!!!! História pozná od vrážd rôznych kráľov jedlami napustenými jedmi, že vlastizrada sa opláca, lebo vždy sa dostanú k moci menejcenní ľudia, tí potom nemajú chrbtovú kosť a zneužívajú svoju moc na prenasledovanie pokrokov zmýšľajúcich ľudí. Súčasne zriadenie nie je ani demokraticky pluralizmus ani kapitalizmus je to nová zdokonalená forma FAŠIZMU, nadradenosť jedných, ktorí sú pri informáciach a zotročovania druhých – pracujúcich. Svoj názor som vyslovoval aj za červených už v roku 1986 som mal súkromne vide štúdio ORION a združenie video fórum občanov, len vtedy to mohli robiť len odborníci so vzdelaním, teraz môže hoci kto robiť hoci čo. To nie je sloboda keď slobodným konaním jedného sa ohrozuje sloboda druhého. Teda budúcnosť je v inom spoločenskom usporiadaná, iným volebným systémom a inými vlastníckymi vzťahmi, zatiaľ majú Švajčiari najvyspelejšiu tzv. „priamu demokraciu“. To je môj vzor a to aj presadím.

  Hlasujte, kto má lepšie argumenty: Daniel Jankech alebo Ján Molnár

  http://www.hakl-molnar-zoznam.cloud

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…