Nemecko – Nemecký kalifát naberá výrazné obrysy . Ako mohol nemecký národ padnúť tak hlboko ?

Veľké orientálne svadby: vláda, že sa pozerá opačným smerom !

Sú známe ako rozbuška pre korona  vírus: turecké a arabské veľké svadby a rodinné oslavy. Či už v Berlíne, Šlezvicku-Holštajnsku (Flensburg), Severnom Porýní-Vestfálsku (Hamm), Brémach, Hesensku (Kassel) alebo Bádensku-Württembersku (Lahr): Kedykoľvek sa v posledných mesiacoch konali  veľké rodinné oslavy hlavne moslimov , niekedy až s  niekoľkými stovkami hostí, počet nových korónových infekcií následne explodoval – často s vážnymi následkami pre celý región.

Napriek tomu sa politici evidentne zdráhajú jasne identifikovať problém. Keď sa v pondelok na tlačovej konferencii o integračnom samite Angely Merkelovej (CDU) pýtali, či sú také svadobné oslavy problémom, kancelárka odpovedala, že nie.

A federálna vláda reagovala iba vyhýbavo na žiadosť AfD. Člen AfD Bundestagu Harald Weyel chcel od vlády vedieť, aké má vedomosti „o dopadoch osláv veľkých rodín s tureckým a arabským migračným pozadím na koronu  v Nemecku“.

Vláda namiesto veľkých tureckých svadieb radšej spomínala  domovy dôchodcov

V čase vyšetrovania, 7. októbra, sa niekoľko takýchto svadieb, vrátane jednej v Berlíne, dostalo na titulné stránky po celom Nemecku, pretože na oslavách sa hygienické opatrenia takmer nedodržiavali. Vyskytli sa početné ohniská korona infekcie. Federálna vláda spočiatku s odpoveďou váhala. Následne, keďže musí zo zákona odpovedať  na žiadosť, požiadala o predĺženie času na odpoveď .

V utorok večer prišiel dvojstranový list ministerstva zdravotníctva, ktorý dostal JUNGEN FREIHEIT. Zodpovedný parlamentný štátny tajomník Thomas Gebhart (CDU) sa v tomto prípade zreteľne vyhýba zmienkam o svadbách veľkých rodín migrantov –Ohniská  s COVID-19 súvisia s „oslavami v rodinách a u priateľov, ako aj v domovoch dôchodcov a opatrovateľských ústavoch, nemocniciach, komunitných zariadeniach, v práci, v súvislosti s náboženskými udalosťami, v súvislosti s výletmi alebo návratmi cestujúcich, ako aj v zariadeniach pre Žiadatelia o azyl a utečenci „.

Weyel vidí bonus za kultúru

Nastáva dynamický rast korona vírusu. . Preto je „zásadne nevyhnutné“, podľa Gebharta „, aby sa celá populácia zaviazala k ochrane pred infekciou, napríklad dôsledným dodržiavaním dištančných a hygienických pravidiel, vetraním vnútorných priestorov a v prípade potreby správnym používaním krytu úst a nosa“. Rodinné oslavy by sa mali podľa možnosti tiež obmedziť na najbližších priateľov a príbuzných.

Podľa  Weyela odpoveď je „nielen zlý vtip, ale aj výsmech tým, ktorí dodržiavajú koronavírusové opatrenia vlády a niekedy utrpia značné škrty v súkromnom a pracovnom živote“.

Skutočnosť, že federálna vláda, napriek početným správam o dôsledkoch veľkých arabských a tureckých svadieb, o ktorých sa ani nezmieňuje, nehovoriac o ich problémoch, ukazuje, „že politický mier v krajine je pre ňu dôležitejší ako zdravie jej vlastných občanov,“ kritizoval Weyel. Namiesto toho by teraz obyvatelia domovov dôchodcov a ošetrovateľov mali byť zodpovední za zvyšujúci sa počet infekcií. „Každý je povinný dodržiavať početné pravidlá, nariadenia a opatrenia, iba určitá skupina má kultúrny bonus.“

Podobné správanie majú aj navrátilci z Turecka.

Podľa poslanca AfD nejde o prvý prípad, keď federálna vláda používa pri hodnotení situácie v koróne dvojité štandardy. Už v lete sa objavili správy, že vláda sa obávala, že veľké rodiny z Turecka by mohli šíriť korónový vírus v Nemecku. Podľa denníka Bild „sa o politicky citlivej téme hovorilo iba za zatvorenými dverami“.

Už vtedy AfD požadovala, aby vláda zastavila všeobecné podozrievanie občanov vo svojej krajine len preto, že napríklad trávili svoju rodinnú dovolenku v Španielsku alebo Chorvátsku. „Ide hlavne o návštevy tureckých a kosovských rozvetvených rodín, ku ktorým je vláda Merkelovej očividne menej opatrná z dôvodu politickej korektnosti,“ varoval koncom augusta zástupca šéfa parlamentnej skupiny AfD v Spolkovom sneme Leif-Erik Holm.

Pre Weyela je o to nepochopiteľnejšie, že vzhľadom na rastúci počet výskytu korona vírusu federálna vláda stále nepovažuje za potrebné jasne uviesť, ktoré sú najväčšie zdroje infekcie v Nemecku. Namiesto toho vedúci predstavitelia Únie pripravujú občanov na to, že Vianoce sa v rodinách nemôžu tento rok sláviť ako zvyčajne.

„Prečo kancelárka organizuje summit o integrácii, ak sa so zástupcami rôznych skupín migrantov, ktorá je tu prítomná, nezaoberá ani tak dôležitou témou? Problémy nezmiznú predstieraním, že neexistujú, „zdôraznila poslankyňa AfD.

To, že si Merkelová dobre uvedomuje výbušnosť veci, ukazuje v jej najnovšej videovýzve, v ktorej vyzvala občanov, aby sa podľa možnosti zdržiavali osláv a cestovania a zostali doma. Toto bolo údajne doplnené  arabskými a tureckými titulkami v dvoch ďalších verziách.

Na veľké svadby v Berlíne sa nevyžaduje registrácia

Nejde však len o politikov, ktorí sa evidentne tejto téme vyhýbajú, miestami sa zdá, že administratíva sa o udalosti veľkých turecko-arabských svadieb naozaj nezaujíma. Napríklad takáto slávnosť s približne 350 hosťami sa konala v berlínskej štvrti Treptow koncom septembra. Podľa účastníkov sa tancovalo blízko, nebolo potrebné žiadne masky a nebolo ani dostatočné vetranie. Výsledok: viac ako 50 hostí infikovaných koróna vírusom.

Miesto konania prevádzkuje turecký podnikateľ. Nie je jasné, či má povolenie hygieny pre také veľké oslavy . Zodpovedný okresný úrad v Treptow-Köpenick na žiadosť JF oznámil, že organizátori spravidla nie sú povinní vopred predložiť úradu svoju hygienickú koncepciu. „Takáto ochrana zo strany organizátorov je založená na dobrovoľnosti. Ste povinní iba vypracovať koncepciu hygieny a informovať o nej účastníkov svojej udalosti. „Toto sa však zjavne nestalo.

To, že organizátor nedodržiava  hygienické opatrenia tak pozorne, mohlo byť spôsobené aj tým, že sa nemusel báť žiadnych kontrol. Pretože podľa okresného úradu: „Na udalosti tohto druhu sa nepodlieha oznamovacej povinnosti, takže úrad verejného poriadku o nich nemá predchádzajúce vedomosti. Bez týchto vedomostí nie sú možné cielené kontroly. „

Druhý príklad 

Plaváreň v nemeckom Duisburgu zakáže bikini. Burkini povolené budú ďalej. 

Na základe sťažností návštevníkov verejná plaváreň Duisburger Niederrhein-Therme v Nemecku zakáže návštevníčkam nosiť bikini. Podľa mesta  vraj „ide o miesto, kde sa stretáva mnoho kultúr, a nahota vraj nie je niektorými skupinami tolerovaná“ !!! V Duisburgu má skoro polovica obyvateľov imigrantský pôvod a väčšinou sa jedná o moslimov. Ženy, ktoré prídu v bikinách, sa budú musieť ísť prezliecť, alebo budú vyhostené z bazéna. Podľa informácií od prevádzkovateľa ale ďalej budú povolené moslimské Burkini, teda nehygienický celotelový odev. Na to si síce tiež mnohí návštevníci údajne sťažovali, ale s tým môžu ísť tak maximálne „na lampáreň“. S bielym nemeckým človekom sa už nepočíta, tak prečo sa zaoberať jeho sťažnosťami !?

Takže ako mohol nemecký národ padnúť tak hlboko ? 

Existuje niekoľko príčin . Pokúsim sa ich zhrnúť –

– od konca štyridsiatych rokov minulého storočia je to ,,sadomasochizmus “ za generačný hriech židovského holokaustu

-pôsobenie neomarxistov vo verejných inštitúciách už viac ako dve generácie

-blahobyt Nemcov a strach ,že ak nebudú poslúchať tak im ho zoberú

-nespočetné množstvo mimovládok financovaných Sorošom, NED, americkou ambasádou a ďalšími organizáciami z USA a Veľkej Británie

-no a v neposlednom rade kúpené médiá ( u nás sa mnoho ľudí čudovalo prečo oligarchovia kupujú periodiká . Cez ne sa v dnešnej dobe dosiahnuť viac ako cez politikov )

Takže kedy bude oficiálne vyhlásený Nemecký kalifát ?!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 84

Celkové hodnotenie: 21.83

Priemerná čítanosť: 4129

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila návrh zákona o bezpečnosti

  0icon

  Paríž 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gaillard)   Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila v utorok návrh zákona o bezpečnosti, ktorý by obmedzil právo filmovať alebo fotografovať…

  EÚ si od spoločnosti Moderna objedná 160 miliónov dávok vakcíny

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Európska únia (EÚ) si od farmaceutickej firmy Moderna objedná 160 miliónov dávok experimentálnej vakcíny proti koronavírusu. Oznámila to…

  Maas dúfa v obnovenie vzťahov medzi EÚ a USA počas Bidenovej vlády

  0icon

  Berlín 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris, Darko Vojinovic)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyjadril v utorok nádej na obnovenie vzťahov medzi USA a…

  Víťazstvo Bidena potvrdili aj v štáte Pensylvánia

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Predstavitelia amerického štátu Pensylvánia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe…

  Poslanci schválili zrušenie bankového odvodu, ako aj úpravu v rámci odkladu splátok úverov

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bankám od budúceho roka zanikne povinnosť platiť bankový odvod. Vyplýva to zo zákona o zrušení osobitného odvodu bánk…

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  Ako sa nestať poskokmi Bruselu? Stačí podporiť "prezieravejších" susedov v rámci V4

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Historik a publicista Vlastimil Vondruška, ktorý je zároveň jedným z najpopulárnejších českých spisovateľov súčasnosti, sa na svojom blogu…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Huawei na to pôjde z opačnej strany. Namiesto 5G smartfónov pôjde do 4G. Naznačujú to najnovšie správy

  0 icon

  Minulý rok spoločnosť Huawei oznámila veľké plány spojené so zvýšenou frekvenciou uvoľňovania nových 5G smartfónov. Bohužiaľ, však situácia spojená so sankciami, neumožnila spoločnosti tento cieľ naplniť. Dôvodom je, že Huawei nemôže aktuálne odoberať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá od koho odoberať procesory…

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA