ZA FUNKCIE.

Je po sneme SNS. Došlo k tomu čo drvivá väčšina členov nechcela – Danko sa stal opäť predsedom. Nevybrali si ho členovia, ale delegáti. Takí delegáti, akým bol delegát za Senec. Ten človek bol vyzvaný členskou základňou, aby nehlasoval za Danka, ale za Hrnka. Napriek tomu dal hlas Dankovi. Koľko bolo takých delegátov? Dosť.

Danko po prehratých parlamentných voľbách obchádzal členskú základňu. Všade mu nakladali a vyzývali ho, aby okamžite odstúpil a prebral najväčšiu zodpovednosť za neúspešné voľby. Veľa krát dokonca zbabelo utiekol z rokovania s členmi, keď rétorika voči jeho osobe už bola pre neho neprijateľná. Bál sa. Bál sa členov a preto zmenil taktiku. Začal navštevovať delegátov a lobovať. Akými prostriedkami vedia len tí čo záhadne zmenili názor.

Dokedy sa Danko definitívne nevyjadril, že ide kandidovať, prebiehali intenzívne rokovania medzi jednotlivými krajmi. Krajskí predsedovia okrem Bratislavy sa zjednotili a ich kandidátom bol Rado Baláž. Nitra presadzovala Petra Šveca a väčšia časť Bratislavy presadzovala myšlienku, aby stranu prebrala mladá generácia zakladateľov SNS ( Havránek, Mihálik, Slota, Smolec, Machala) s podporou strednej a starej generácie. Navrhovali sme aj nové témy ako zmeniť celý obraz SNS v očiach národa a voličov.

Nakoniec sa ale situácia vyvinula inak. Danko po obídení delegátov, išiel kandidovať a tak jediným oficiálnym kandidátom bol Rado Baláž. Zhodli sme sa väčšina, že pre záchranu strany podporíme Rada. Stalo sa to, čo sme nečakali. Rado nám krátko pred snemom oznámil, že odstupuje z dôvodu útokov na jeho rodinu. Krajskí prišli s návrhom že kandidovať pôjde Hrnko.  Mali sme veľa výhrad voči Tonovi, ale sľúbil nám, že stranu zastabilizuje, zmenia sa stanovy a budú nové voľby predsedu –  férové.

Do snemu bolo rušno. Mal som desiatky telefonátov. Nikto nevedel ako to dopadne a vlastne otáznikom bol len východ. Ten východ, ktorý Danka po voľbách vykopával zo strany, ten východ, kde jeho delegáti nevedeli prísť Dankovi na meno. Ešte večer pre snemom som dostal správu, že východ sa z drvivej väčšiny ide zdržať, lebo ich Hrnko nepresvedčil. Pýtal som sa, ako vás mal nepresvedčiť ? No nič nám neponúkol bola odpoveď.  Moja odpoveď bola, čo teraz chcete, keď máme 1,4 % a teraz ide len o to, aby sme stranu zachránili , lebo s Dankom tú stranu pochováme.

Ráno 12.9.2020 som prišiel do L. Mikuláša, kde som naozaj nevedel ako voľba predsedu  dopadne. Veril som v PAT. Danko púšťal nezmyselné správy, že má istých  100 delegátov. Nemal a on to vedel. Bol nervózny. Dokazovali to aj prvé hlasovania , ktoré boli veľmi tesné. Treba ale povedať, že na to načo mal Danko vplyv, tak to aj ovplyvnil.

Snem bol fraška. Viedol ho Paška – politický chameleón. Navrhovali sme, aby sa za kandidátov hlasovalo naraz – neprešlo. Predsedníctvo rozhodlo ( tam mal Danko väčšinu ), že sa bude hlasovať v takom poradí, v akom získali kandidáti kandidatúru. Teda najskôr za Danka a ak nezíska Danko potrebný počet hlasov, tak potom za Hrnka. Paška navyše nedovolil hlasovať za návrh, aby sa hlasovalo tajne. Navrhovali sme doplnenie skrutátorov, lebo to boli väčšina Dankovi ľudia. Neprešlo. Navrhovali sme doplnenie volebnej komisie, kde v komisii boli iba tí, čo volili  Danka, mimo iného aj delegát zo Senca. Nič neprešlo. Stále som však veril, že príde k patu.  Neprišlo.

Pred snemom sme mali v rukách jeden tromf. Danko získal kandidatúru iba troch krajských rád. Trenčianskej, Prešovskej a Bratislavskej. Všetky tri však boli právne napadnuteľné a to preto, lebo Trenčianska a Prešovská krajská rada hlasovala o Dankovej kandidatúre tajne, čo je podľa stanov SNS nemožné, lebo všetky hlasovania musia byť verejné. No  a Bratislavská krajská rada o žiadnej kandidatúre Danka ani nehlasovala, lebo hlasovala iba o nejakej morálnej podpore pre Danka. Východniari ma prosili, aby o tomto tromfe sa nikde nerozprávalo. Nuž ale záhadne sa o tom údajne dozvedel Danko a že vraj trenčianska krajská rada zasadala večer pred snemom a opravila svoje hlasovanie na verejné. Či tak naozaj bolo, alebo len niekto urobil ďalší podraz, na to máme v štáte iné na to príslušné orgány. Každopádne Dankova podpora – nominácie sa ukázali veľmi chabé.

V zákulisí som dostal správu, že východ otočil. Na sneme som prišiel pred obidvoch krajských Pamulu a Jančiho. Prosil som ich, aby za Danka nehlasovali. Pamula (Košice) sa mi smial do očí. Jani (Prešov) sa na mňa ani poriadne nepozrel. Otočil som sa na Leška (bývalý podpredsedsa). Leško neborák s tým už nevedel nič urobiť. Vtedy som pochopil, že Danko to dá. Neviem, čo sa udialo cez noc a možno počas snemu, ale všetko bolo inak. Trojmesačná námaha, rozhovory, čas, precestované kilometre, hľadanie prienikov a TO HLAVNÉ ZÁCHRANA STRANY BOLO FUČ.

Vyhral maďarón, podpredsedovia sú jedna veľká katastrofa, a to presne vystihuje odbornú a personálnu prázdnotu strany.  Ako príklad nám poslúži jedna podpredsedníčka – že vraj podpredseda bez agendy! Ani sa nedivím, že táto osoba ostala bez agendy. Kto nič nevie, nič nerobí, nič nepokazí. Táto anti – národná pro liberálna osoba v predsedníctve presne vystihuje, kam táto strana smeruje. DO ZÁHUBY. Apropo, jeden z delegátov z BA, ktorý volil Danka sa častokrát vyjadroval, že SNS sa musí liberalizovať. Je to kamarát tejto podpredsedníčky „bez kresla“. A vraj po sneme on odchádza zo strany. Takže takýto je morálny obraz podporovateľov Danka. Po kolektívnej samovražde niektorí išli spáchať svoju rituálnu seppuku. Nie je to normálne – rovnako ako situácia vo vnútri strany.

Strana sa  rozpadá v základoch. Veľa členov odchádza, alebo si prerušuje členstvo. Tí čo ostávajú a nechceli Danka sa vyjadrujú, že nič robiť nebudú. Bratislava je vybavená, B. Bystrický kraj tiež, kopec východniarov odchádza a ostanú v nej len tí,  čo chceli Danka na čele a nejaké „profity“. Už teraz má SNS reálne cca 2500 členov. Po tomto sneme ich bude možno 1000…

Ak by východ dodržal slovo, dnes máme iného predsedu a zachránenú stranu. Ak by sa boli zdržali všetci tí, čo sa chceli zdržať, Danko by nedosiahol potrebný počet hlasov. Nedosiahol by ich ani Hrnko a došlo by k tomu, že títo dvaja vypadávajú z hry. A tu bol priestor na rokovanie na sneme a na dohodu – na dohodu za záchranu strany, národných a vlasteneckých ideálov a stabilizáciu členov. K tomu však nedošlo. VÝCHOD ZRADIL. ZRADIL ZA FUNKCIE – UŽIVAJTE SI „SLÁVU“ A HONOR S 1,4%. JUDÁŠI.

Dňa 13.9.2020 som zo strany vystúpil, tak ako som sľúbil, keď vyhrá maďarón. Vyzýval nás na sneme na zmierenie a aby sme ostali. Nevedel by som sa pozrieť do zrkadla, keby som ho počúvol. Navyše počas snemu si ma Danko vyhľadal a postavil sa predomňa a spýtal sa ma: „Prečo mi tak nakladáš, čo si to dovoľuješ. Čo si ty dokázal v politike? „ Povedal som mu Ja v politike zatiaľ nič, ale radšej nič, ako o čo si dokázal Ty.

P.S1: Odkaz pre Janiho –  Hambim še bratu perši krát vo svojim živoce še hambim, že som vychodňar ne za sebe, ale zato čo še stalo na sneme. Je mi češko na šercu na duši toto budzem dluho rozdýchavac a možno pridze čas kedz mi Jani poviš čom še toto stalo. Toto vychodňare ktorých Danko zradzil cale 4 roky na nich sral mu dali hlas. Zaco za funkcie? Bratu češko mi je ešte teraz a dluho budze bo ešte večar pred snemom bulo šicko inakši. Co še stalo v noci pred snemom zna len pan boh a Jani. Naj im šickym panbožko odpušcí bo neznali co činia. A kedz znali o to je to horši.

P.S.2. Ak sa niekomu chce rýpať v počtoch delegátov, tak taký okres Nové Zámky, mal 6 delegátov. To znamená, že v pomere 1 delegát ku 30 členov, je okres Nové Zámky najväčším okresom v počte členov SNS na Slovensku – minimálne 181! (Ide o okres pôsobenia bývalej podpredsedníčky Smolíkovej.) Prečo na to poukazujem? Nuž, ozvali sa mi niektorí bývalí členovia SNS z okresu Nové Zámky, ktorí zo strany vystúpili pred 2 rokmi, že pred snemom dostali výzvu na zaplatenie členského, napriek tomu, že majú oficiálny doklad od tajomníka strany, že už nie sú členmi. Keďže tieto osoby sú dôchodcami a za dôchodcov členské platila strana, existuje tu teda podozrenie, že s počtami členov, a teda aj delegátov sa minimálne v tomto okrese nejako manipulovalo. Okres Nové Zámky hlasoval celý za Danka…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Maroš Borza

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 6

Celkové hodnotenie: 18.35

Priemerná čítanosť: 1124

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Česku pribudlo rekordných 15 252 nakazených

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   České laboratória v piatok odhalili 15 252 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových nakazených tak prvýkrát prekonal hranicu 15-tisíc…

  Dvojicu zadržaných v rámci akcií Terra a Zemepán zobrala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do väzby

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb -…

  V talianskom Neapole sa konali protesty proti nočnému zákazu vychádzania

  0icon

  Neapol 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno, Mauro Scrobogna)   Stovky ľudí v juhotalianskom meste Neapol protestovali od piatka večera až do skorých sobotných ranných hodín…

  Tábor bezdomovcov len pár metrov od vchodu na Úrad vlády – scifi? Škandál? Ale kdeže, len celkom normálna slovenská realita. Čo to hovorí o tomto štáte?

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok,Martin Baumann, Pixabay, TASR-Pavol Zachar)   Kam sa dostalo Slovensko za pol roka od volieb? Akú autoritu má táto vláda…

  Volebný tribunál potvrdil za víťaza prezidentských volieb v Bolívii Luisa Arceho

  0icon

  La Paz 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita, SITA/AP-Marcos Brindicci)   Najvyšší volebný tribunál (TSE) v Bolívii potvrdil v piatok miestneho času na základe oficiálnych výsledkov…

  USA a Európska únia naštartovali bilaterálne fórum venované otázkam Číny

  0icon

  Washington 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta, TASR/AP-Francois Lenoir)   Spojené štáty a Európska únia naštartovali v piatok "bilaterálny dialóg" venujúci sa záležitostiam spojeným s…

  Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania, sú však aj výnimky

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do…

  Novinárske organizácie sa obávajú že tridsať televíznych staníc v strednej a východnej Európe bude pod čínskym vplyvom, potom čo ich získal český oligarcha Peter Kellner

  0icon

  Praha 23. októbra 2020 (HSP/Foto:HSP)   Vaša akvizícia bude mať veľký vplyv na mediálne prostredie v piatich štátoch, mali by ste sa preto zaviazať k…

  Figeľ: Niet ľudsky zrozumitelnejšieho obrazu Trojice Boha Otca, Syna a Ducha Svätého spojených v láske, ako je obraz našich rodín - otca, mamy a dieťaťa spojených tiež láskou

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:Ján Figeľ Facebook)   V utorok prekvapil pápež František takmer celý svet. V dokumentárnom filme pod názvom "František" vyjadril podporu registrovaným…

  Kultúrne vojny v koalícii majú za sebou ďalšiu bitku a tá odhalila viaceré politické posuny

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na minulej parlamentnej schôdzi sa vďaka obštrukcii liberálnej časti koalície, a paradoxne aj vďaka poslaneckému klubu Ľudová strana…

  TopDesať

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

  0 icon

  Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia.  1. Nikdy nemajú prestávky na WC

  Tajná uzavretá skupina Bilderberg (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o tajuplnej skupine, ktorá podľa zástancov konšpiračných teórií ovláda svet. Aké sú o nej známe fakty? Aj o tom sa v rámci druhej časti článku budeme rozprávať. Skupina Bilderberg bola založená v roku 1954 a svoj názov dostala podľa holandského hotela, kde sa jej účastníci prvýkrát…

  Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to. Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o…

  Čo sa stane, ak sa z tvojho života vytratí spodná bielizeň?

  0 icon

  Pre mnohých z nás je nosenie spodnej bielizne rutinou, ktorá je takmer ako dýchanie, a predstava, že by ju nenosil a chodil si po svete "na ostro", by sa mohla zdať zvláštna. V skutočnosti by si mohol skutočne vyťažiť výhody, keď sa rozhodneš prestať nosiť túto časť oblečenia. O aké výhody ide a…

  Vo svete IT

  Bobkeys začal s veľkým výpredajom licenčných kľúčov pre Windows 10

  0 icon

  Windows 10 Pro za 12,45€, či Office 2019 za 34,24€ – znie to ako nedosiahnuteľný kauf roka, ale v e-shope bobkeys.com ide o akciovú ponuku, vďaka ktorej môžete aktualizovať svoj počítač, aby ste mali v ňom ten najnovší software. Windows a Office licencie sú stále medzi najpredávanejšími položkami na digitálnom…

  Planéty, podobné Zemi, môžu mať svojho vesmírneho ochrancu. Čo to znamená?

  0 icon

  Najväčšia planéta v našej Slnečnej sústave, Jupiter, sa často pokladá za najväčšieho pomocníka Zeme. Už dlho pomáha odkláňať nebezpečné asteroidy, ktoré by sa mohli dostať do našej Slnečnej sústavy a ohroziť našu planétu, píše portál Earthsky.org. Aký je prípad iných sústav? Je možné, že by mohli mať potenciálne obývateľné planéty, podobné Zemi,…

  Multifunkčný LED projektor s Full HD rozlíšením VIVIBRIGHT F40UP je momentálne dostupný v neodolateľnej zľave

  0 icon

  Ak nie si denným používateľom televízie a rád si vychutnávaš filmy na naozaj veľkej obrazovke, máme pre teba jeden skvelý tip na kúpu, ktorý by si rozhodne nemal prehliadnuť. LED projektor VIVIBRIGHT F40UP s Full HD rozlíšením je totižto nie len skvelým pomocníkom do kancelárie, ale bohate postačuje aj na…

  Stanú sa masívne vesmírne krížniky realitou? Boj v ďalekej budúcnosti bude prebiehať na obrovské vzdialenosti

  0 icon

  V minulom článku sme sa pozreli na dvojicu vedcov, ktorí nám priblížili podobu vesmírneho konfliktu v blízkej budúcnosti. Podľa ich teórií nás nečaká žiadna dramatická bitka, ktorá by sa podobala na tie zo sci-fi filmov. Vesmírny boj by prebiehal veľmi pomaly a strategicky, s možnou dohrou dole na Zemi. Čo…

  Išlo o planý poplach? Nová štúdia naznačuje, že v atmosfére Venuše nie je prítomný „podpis života“

  0 icon

  15. septembra obletela svet informácia ohľadne nájdenia „podpisu života“ v atmosfére planéty Venuša. Vedci konkrétne objavili plynný fosfín, kde by akýkoľvek fosfor mal byť v oxidovanej forme,  pričom v súčasnosti nie sú známe abiotické výrobné spôsoby v atmosfére, oblakoch, povrchu a podpovrchovej atmosfére Venuše. Inými slovami, podľa našich aktuálnych vedomostí,…

  Armádny Magazín

  Pilot amerického letectva prehovoril o tajných výcvikových súbojoch so stíhačkami MiG-23

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - V Spojených štátoch sa vykonávali tajné výcvikové vzdušné súboje so sovietskymi stíhacími lietadlami. O svojich dojmoch prehovoril účastník týchto cvičení, ktorý pilotoval F-15 a postavil sa proti MiG-23. &nbs

  USA by chceli vybaviť hypersonickými raketami všetky svoje torpédoborce

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - Námorníctvo Spojených štátov plánuje vybaviť všetky svoje torpédoborce nadzvukovými zbraňami, píše o tom Defence News s odkazom na Roberta O'Briena, bezpečnostného poradcu amerického prezidenta.

  Ruský analytik Chazin: „Putin začne po voľbách v USA zariaďovať čistky ruských elít“

  0 icon

  Rusko, 24.október 2020 (AM) - Putin usporiada „puč“ medzi elitami, aby zabezpečil ekonomický rast v krajine, uviedol ekonóm Michail Chazin. Čistenie sa podľa neho začne po voľbách v USA. Podľa Khazina je nedostatok ekonomického rastu v Rusku jedným z kľúčových problémov, ktoré sa hlava štátu teraz s ťažkosťami snaží vyriešiť. Existujú

  SÝRIA : Čo urobí prezident Asad s 500 väzňami "made in USA" ktorých zadržiava?

  0 icon

  Sýria, 23.október 2020 (AM) - Východosýrsky odboj zasiahol! Pred dvoma týždňami skupina zverejnila video, ktoré zachytáva reprodukciu raketového útoku na americkú základňu al-Tanf a stále tvrdí, že jej akcie sa budú prelínať s akciami kmeňových armád zložených z tisícov ľudí bojujúci

  Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať - chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

  0 icon

  Indonézia, 23. október 2020 (AM) - Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uvied

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA