• Drahí priatelia, tu je mojích sedem dôvodov, prečo premier SR Robert Fico by mal odstúpiť, dobrovoľne, alebo vynúteným referendom….

  Publikované 15.09. 2017 o 22:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Mnohí čitatelia by dali na prvé miesto dôvod „zavlečenia“ SR do JADRA EU, podľa JUDr. Harabina predseda vlády chce urobiť zo Slovenska nemecký protektorát, iní zase podozrenie z prepojenia na podsvetie, čo podľa bývalého siskára Martina Bavolára znamená, že chráni korupciu a mafiu a napomáha organizovanému zločinu, iní zase zo zodpovednosti za SIS, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí, o čom podal svedectvo vo svojej knihe bývalý siskár Eduard Hakl, iní zase za ďalšie a ďalši dôvody hodné osobitného zreteľa, ale ja na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd. Každý máme na to svoj názor, ponúkam ten môj podporený empirickými dôkazmi.

  Siedmi dôvod(rozkrádačky): Stručný prehľad rozkrádačiek a plytvania Ficovej vlády podľa Richarda Sulika. (Výber z 80 kauz rozkrádačiek)

  Štátne lesy zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov eur drahšie ako bez obstarávania. Štát odsúhlasil 6,1 mil. eur poradenskej firme z tendra ako ušitého na mieru. Národná diaľničná spoločnosť vybrala o 4 milióny eur drahšiu firmu, lacnejšie ponuky vylúčila pre nízku cenu. Poórova firma dostala 12 miliónovú dotáciu na 400 pracovných miest. Smer vyberal poradcu pre miliardovú privatizáciu bez tendra. Cargo dalo zákazku za 880 tisíc eur kamarátovi bez súťaže. Štát nakúpil cukor a pšenicu od firmy blízkej J&T a prerobil vyše 650 tisíc. Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu. VšZP sa vyhla obstarávaniu rozdelením zákazky, všetky jej časti získala bez súťaže firma blízka Smeru. Štát pochybne zaplatil milióny eur firme bývalého poradcu ministerstva financií. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dáva funkcie svojim príbuzným a známym. 4 poslankyne Smeru išli za takmer 13 tisíc eur na “služobnú” cestu, na ktorú sa nepamätali. Tlač Učiteľských novín za vyše pol milióna eur získala Kmotríkova firma bez súťaže. 21-miliónovú investičnú pomoc mala dostať firma blízka Smeru, bez podnikateľských skúseností a sídliaca v paneláku,. Ministerstvo školstva dalo za 3 a pol mesiaca prenájmu luxusnej Audi firme z Gorily vyše 10 000 eur. Ministerstvo školstva zaplatilo tisíce eur za kytice kvetov. Firma z emisnej kauzy má pre ministerstvo obrany vytvoriť analýzu za 680 000 eur. TA3 získala pochybnú reklamu za 684 tisíc eur na základe “prieskumu trhu”. Ministerstvo obrany kúpilo dve nepotrebné a luxusné lietadlá za 10 miliónov eur. Ministerstvo školstva dalo 25 miliónov eur na projekt, ktorý mohlo mať zadarmo. PR služby za 130 miliónov eur mala obstarávať pochybná, čerstvo vzniknutá agentúra. Štátna firma tají zmluvu za 20 miliónov eur pre firmu blízku Smeru. Váhostav dostal bez súťaže zákazku predraženú o 4 milióny eur.

  Šiesty dôvod(vládna kríza): Vládna kríza očami Tomáša Kyseľu.

  Fico prvýkrát o vládnej kríze: Myslíte, že sa zaoberám žabomyšími vojnami?

  „Máte pocit, že ja sa zaoberám nejakými žabomyšími vojnami? Nezaujíma ma to,“povedal premiér.

  Akékoľvek špekulácie o predčasných voľbách, ktoré sa objavili po vypuknutí aktuálnej vládnej krízy, dnes premiér Robert Fico zmietol zo stola.

  Novinárov, ktorí sa ho dnes po stretnutí s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom pýtali najmä na dianie v koalícii, navyše obvinil, že ich zaujímajú iba žabomyšie vojny.

  Fico: Ešte nekončím

  „Predčasné voľby, to je koniec akýchkoľvek nádejí ohľadne jadra EÚ,“ vyhlásil Fico.

  „Každý má právo kritizovať a robiť si svoju vlastnú opozičnú politiku, ale nad všetkým je národnoštátny záujem tohto štátu, ktorý má historickú šancu byť niekde, kde iné krajiny by mohli len snívať,“ povedal.

  Fico dnes niekoľkokrát zdôraznil, že je životným záujmom Slovenska byť v jadre únie a jeho úlohou ako premiéra je urobiť všetko pre to, aby to tak bolo.

  Na predčasné voľby pred časom vyzývala najsilnejšia opozičná strana SaS. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka by išlo o jediné poctivé riešenie súčasnej vládnej krízy.

  „Každý premiér vie, že musí ukončiť nejakú misiu. Nehovorím, že to bude zajtra. Ale mám pred sebou ešte nejaký čas, ktorý chcem na niečo využiť,“ tvrdil premiér ďalej.

  K napätiu medzi koaličnými lídrami sa Fico vyjadril len okrajovo.

  „Neťahajte ma do týchto vašich žabomyších vojen. Mojou úlohou ako predsedu vlády je garantovať, že táto vláda pôjde ďalej.

  Piaty dôvod(Mečiarové amnestie). Premier Róbert Fico sám vyhlásil v televízii ku skupine právnikov, ktorí boli za zrušenie Mečiarových amnestii, že kto si mylsí, že Mečiarové amnestie sa dajú zrušiť, aby odovzdal diplom. Mečiar by mal byť súdený za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Indícia prvá: Spolupráca Mečiara s komunistickou ŠtB. Vyšetrovací spis z archívu Ústavu pamäti národa, ktorého súčasťou sú výpovede svedkov, ktorí opisujú kontakty Mečiara so štátnou bezpečnosťou a KGB obsahuje o.i. aj správu, že  10. Januára 1992 vypovedal Ján Patrnčiak, šéf Trenčianskej ŠtB na poradách vedel od mjr. Chlebana, že zdrojom vo vzťahu k Dubčekovi bol JUDr. Vladimír Mečiar. Indícia druhá: Autohavária, zranenie Alexandra Dubčeka, ktorému podľahol. Čimo tiž spomenul ako to bolo s autohaváriou, pri ktorej bol ťažko zranený Alexander Dubček a neskoršie následkom zranení podľahol. V osudný deň sa Alexander Dubček pred odchodom do Prahy mal stretnúť s Vladimírom Mečiarom. Dubček čakal pred jeho kanceláriou vyše hodinu, čo mu uberalo z času potrebného na bezpečnú jazdu vládnou limuzínou do Prahy aby stihol otvorenie federálneho zhromaždenia. Indícia tretia: Svedok Leonardo Čimo . V druhej polovici februára 1990 prebehlo stretnutie na ktorom boli okrem mňa ešte generálmajor Sámel, Mečiar a Lastovka. Hovorí ďalej Čimo pri mojom osobnom stretnutí vo Švajčiarsku. Všetko sa odohrávalo v jednom konšpiračnom byte v strede mesta. Tam títo mladíci odovzdali dva dokumenty. Jeden, ktorý dokazoval, že Ľudové milície neodovzdali dve tretiny výzbroje a uvádzali presne štyri dislokačné miesta, kde sa tieto zbrane nachádzajú. Druhá informácia sa týkala techniky po KGB a opäť presne určili miesto, kde tá technika je, respektíve ako sa odovzdala na ministerstvo vnútra, ešte za predchodcu Mečiara. Indícia štvrtá: Svedok Július Ivan. Július Ivan bol špičkovým prekážkarom, ktorého oslovil Jaroslav Svěchota aby sa stal šéfom Odboru špeciálnych služieb v Slovenskej Informačnej službe, spomínal Čimo pri našom rozhovore o tejto kauze. Potvrdil, že Jaroslav Svěchota, vtedajší riaditeľ kontrarozviedky, sa údajne stýkal aj s ľuďmi z podsvetia, napríklad s Miroslavom Sýkorom. Indícia piata: Svedok Ján Mojžiš. Vyšiel z prostredia SIS, hovorí ďalej Čimo, kde pôsobil na poste riaditeľa sekcie analytiky. V čase stál a čele úradu, ktorý zodpovedá za ochranu utajovaných skutočností. Indícia šiesta: Svedok Róbert Krajňák. V tlači prebehla správa, že Róbert Krajňák vyhral 250-tisícové odškodnenie od SIS, lebo „tajní“ pod vedením Ivana Lexu ho začali tajne sledovať, keď v roku 1995 uverejnil v tlači inzerát s výzvou na odvolanie vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara cestou referenda.

  Štvrtý dôvod (šéf mafie) Mafián Fico šéfuje bande zlodejov vo vláde podľa Martina Bavolára

  Taká vláda, aká je na Slovensku, tak je celému svetu na smiech. Kto kradne, klame, podvádza a robí si čo chce, tak taký sa tu majú lepšie, ako poctivý pracujúci ľudia. Tak načo je v tejto republike taká vláda… Nebojím sa Kaliňáka, Bugára, Danka a ani nikoho iného. Ani mafiána Fica, ktorí šéfuje bande zlodejov vo vláde a ich prisluhovačom v súdnictve, parlamente, polícii, prokuratúre, tajných službách, na úradoch, v politických mimovládkach a v systémových médiách. Oni všetci zo seba svojvoľne a účelovo spravili nedotknuteľných nadľudí, maria spravodlivosť   a tak na Slovensku vytvorili novodobý fašizmus s totalitným režimom. Rabuje sa tu štátny majetok, štátne dotácie, štátne zákazky, eurofondy a súkromný majetok cez podvody a neprimerané exekúcie. Každý deň vznikajú vo vláde kauzy a zlodejstvá veľkého rozsahu a pritom nikto nie je potrestaní, nikto nejde do basy, nedodržuje sa tu zákon o preukazovaní pôvodu majetku, nevyšetrila sa kauza Gorila, Bašternák a ďalšie, ktoré sú súčasťou celej mafiánskej chobotnice. Ďalej cez nájomné vraždy, politické prenasledovanie, vykonštruované   kriminalizovanie a existenčné perzekúcie sú likvidovaní ľudia s vlastnými a kritickými názormi proti tomuto prehnitému a neľudskému systému.

  Tretí dôvod (tvrdé jadro) Zavlečenie SR do JADRA podľa Štefana Harabina

  Fico pripravuje zradu národnej zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska pod názvom „Mníchovská dohoda 2016“.
  Fico chce zo Slovenska nemecky protektorát. Nie je to náhodou Anšlus? To si nedovolil ani Hitler.
  Tretí sektor, mimovládky platení Sorom, mainstream korumpovaní Ficom a opozícia záhadne Fica v tejto otázke kryjú. Nevadí im ani minister vnútra Kaliňák pochádzajúci z mafiánskeho prostredia Steihubla. Pýtam sa pána Fica či je s nimi dohodnutý?
  Dokument „Mníchovská dohoda 2016“ znamená vznik Európskeho super štátu, ktorý spoločne vypracovali a schválil vlády Francúzska a Nemecka.
  Celý text je na bežne dostupný na internete.
  Členské štáty sa vzdajú:
  1) vlastnej armády, vlastných tajných služieb, vlastného zákonodarstva, vlastného daňového systému, vlastnej meny,
  2) kontroly nad štátnou hranicou vrátane systému a procedúry vpúšťania a relokácie migrantov,
  3) vytvorenia spoločného vízového systému, spoločnej zahraničnej politiky, transformácie NATO.
  Vznikne:
  spoločná armáda „European Security Compact“ na princípe „ohrozenie jedného štátu – ohrozenie všetkých štátov, rozviedka a kontrarozviedka bude podriadená jednému centru, bude zväčšená právomoc „Európskeho verejného žalobcu“ a vznikne jednotný trestný zákon, národné štáty nebudú mať právo rozhodovať o migrácií a nebudú mať vlastnú azylovú politiku, rozmiestnenie migrantov bude povinné a bude rešpektovať rovnomerné rozdelenie utečencov a národné štáty to nebudú môcť odmietnuť,

  Druhý dôvod (SIS vraždí detí…) podľa kmihy Eduarda Hakla

  Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo……..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

   Prvý dôvod (Fico ignoruje HLAS ULICE) podľa svedectva Jána Molnára

  Na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a   poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd.

  V Bratislave 4.júla 2016

  Vážený pán Robert Fico,

  dovoľujem si Vám zaželať veľmi Dobré zdravie, pracovné a osobné úspechy! Aj ja som tiež prekonal infarkt myokardu so zástavou srdca s úspešnou resistúciou a následnou operáciu srdca trojitého bypassu. Spôsobili mi to dlhoročný stres z môjho prenasledovania „tajným dohľadom nad občanmi“. Toto zariadil pre moju osobu jeden občan SR, ktorý je dlhoročný poslanec za SMER – sociálna demokracia. Jeho meno vyslovím až pri našom osobnom stretnutí, nakoľko už teraz sa vystavujem riziku, že dostanem nálepku pre „SIS“ ako potencionálny „terorista“ či „vrah“, čo je spúšťač neuveriteľného „fašizmu“, lebo len preto   sa mohlo stať to, čo sa stalo mne a mojej rodine.

  „Oneskorená spravodlivosť nie je spravodlivosť!“ to sú Vaše slová, ale predsa by som rád prijal aj tú oneskorenú spravodlivosť, než žiadnu spravodlivosť.

  Pýtam sa priamo Vás, prečo „len“ ja mám trpieť za nevymožiteľnosť práva v Slovenskej republike do takej miery, že na sklonku života, keď už by som si mal

  užívať dôchodok, sa mi rozpadla rodina, syn sa stal drogovo závislý v zahraničí                    a moja manželka urobila zo mňa bezdomovca?

  Už v minulosti som Vám poslal niekoľko listov a žiadosti ale márne, ostali bez odpovede. Tu je stručný prehľad:

  Archív korešpondencie ešte z čias keď ste založili Stredisko pre obete trestných činov z 21.08.1999 www.koloseo.info/stredisko

  Zmenšenina transparentu zo stretnutia na Devíne (bez odpovede)

  Návrh na zjednanie nápravy z 23.08.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o odtajnenie spisu SIS zo dňa 19.09.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o dotáciu na film Veľká Morava z 28.02.2008 (bez Vašej odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 17. marca 2008 (výhovorka)

  Žiadosť riešenie prenasledovania nezákonnosťou z 11.06.2008 (bez odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 13.januára 2009 (výhovorka)

  List Generálnemu prokurátorovi z 27.11.2013 a 2 prílohy a „čudná“ odpoveď

  List prezidentovi SR Kiskovi z 8.7.2014 a „čudná“ odpoveď.

   

  Ignoroval ho aj predseda vlády Fico

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Ignoroval ho aj Generálna prokuratúra

  https://www.koloseo.info/prokuratura/1pn/

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2pn/

   

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: III.kapitola NOVÉ MYSLENIE Než prezident začne robiť prvé kroky, mal by si uvedomiť svetový pokrok nielen vo vede a technike, ale aj v myslení človeka. Vymeniť plošné nazeranie na svet vyjadrené dvojramennou rovnoramennou váhou spravodlivosti za trojrozmerné, v ktorom platí zásada, že všetko so všetkým súvisi a odohráva sa v určitom priestore a v treťom rozmere čase!      „Amerika čelí koncentrovanej kríze, akú nepoznala od svojho vzniku. V kríze je jej model rodiny, ale tak isto jej zdravotný systém, sídelný systém, hodnotový systém a predovšetkým jej politický systém, ktorý z praktických dôvodov stratil dôveru ľudí. Prečo tieto krízy – a mnoho ďalších – prepukajú približne v tom istom období našich dejín?. Sú dôkazom konečného úpadku Ameriky? Nachádzame sa na „konci dejín“? To sú úvahy Alvin Toffker a Heidi Tofflerovej autorov knihy „Utváranie novej civilizácie“. Autori vysvetľujú „svetový morálny úpadok“ práve nástupom novej elektroniky a silou médii. Politická moc sa presunula z parlamentov do úzkych skupín obyvateľstva vybavených informačnou technikou a k médiám. Revolúcia informačnej techniky prináša zmeny nielen v politickom živote, ale aj v hlboké zmeny v rodinnom živote, v biznise, technológii, kultúre a hodnotách. V politickom živote už neplatia formácie „lavicové, pravicové, republikánske, demokratické, konzervatívne, liberálne alebo radikálne“ a podobne. S príchodom novej informačnej techniky akými sú počítače, mobilné telefóny, káblové televízie, internet a krátkovlnné obrazové spojenia vzniká nová spoločnosť využívajúca informačné éru „Tretej vlny“. Pád sovietskeho impéria, zmena povojnovej štruktúry v taliansku, porážka vládnúcej kanadskej strany, pád japonskej liberálnodemokratickej strany po štyridsaťročnom monopole moci, to sú fakty, ktoré dokazujú historické zmeny novej informačnej éry.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Dokončenie kapitoly č.8 ,, Skutočné príbehy a ďalší poškodení ,,…  V jeho dome sa mu SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA ,, hrá,, s jeho súkromným životom. Nabúraná elektronika- nabúraná –cez satelit alebo anténu sa Vám dostanú do televizného príjmača , rádia. Cez tieto zaradenia Vám púšťajú rozné zvuky. V jeho prípade ide aj o umistnenie iných tajných zariadeni, pretože jako som vám povedal, rozné druhy zvukov sa Vám akoby pohybovali po dome. V praxi je to tak, že počujete zvuk( napr. klopkanie) v rohu miestnosti a keď tam prídete zvuk je zrazu v inej čiasti miestnosti . Alebo sa presune do inej miestnosti. SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA robí z ludí doslova bláznov. Dalej sa mu nabúrali do všetkých mobilov , tabletov, počítačov…Pred očami mu miznú správy ktoré odošle například manželke. Sú mu posielané fotografie akože jeho manželky, na ktorých nevidno je tvár, ale ostatné detaily su jéj dokonca aj intimné. Jej zasa chodia informácie o tom kde sa nachádza a on tam pritom nieje… VYKONŠTRUOVANÉ KOMPROMITUJÚCE MATERIALY , KTORÉ ZPOSOBUJÚ PSYCHICKÝ TEROR…. Začal piť, kedže stále počuje zvuky, manželka ho považuje za blázna … Sposobuje to medzi nimi hádky . Pri jednej hádke fyzicky napadol manželku ( strčil do nej). Následovalo tretné oznámenie . Výpadky SMS iek a aj mobilov sa dialo aj na policii zastupuje ho právnik, ktorý od neho stihol zinkasovať cca 4 000 euro a nič nevybavil . Určite je pán advokát do vecí zainteserovaný ale pre druhú stranu. Pán advokát, totiž svojmu klientovi stále nahovára že by sa mal liečiť.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: V súčasnosti môžeme rozlišovať len dva politické prúdy. Obranárski politici, ktorí chcú zachovávať alebo obnovovať nefunkčnú minulosť – socialistickú, alebo kapitalistickú, /súčasné politické strany koalície a opozície/a tými, ktorí sú  zatiaľ nepripustení k slovu, ale sú pripravení prejsť k tomu, čo nazývame spoločnosťou informačnej éry „Tretia cesta“ – nový model spoločnosti tretieho tisícročia. Nositelia tejto tretej cesty sú tu, ale zaslepenci sa ju všade snažia potlačiť. Táto nová civilizácia prináša so sebou zmenu myslenia, nový model rodiny, nový spôsob práce, ľudských vzťahov a života, novú ekonomiku, nové politické systémy a okrem toho ešte aj zmenu vedomia. To všetko vďaka pokroku. Záleží na väčšine čestných ľudí, či si tento pokrok podchytia tí nemorálni, tí „čakatelia na príležitosť“ ako rýchlo zbohatnúť na úkor ostatných alebo čestní a statoční ľudia. Kto sú vlastne „čakatelia“, ktorí takmer vždy šliapali po ľudskej dôstojnosti, utláčali svojich spoluobčanov a barbarsky sa obohacovali na úkor iných. História potvrdila, že sú to ľudia, ktorí sa navonok tvárili lojálne ku každému zriadeniu no vo vnútri duše čakajú na príležitosť ako rýchlo zbohatnúť, pričom šliapali po mravných príncipov. Ich prítomnosť história neraz zaregistrovala avšak najúčinnejšie sa odhalili svojím ignorantským postojom tým, že sa nepostavili proti neľudskej deportácii židov do plynových komôr, ale svojou ignoranciou podporovanou vidinou využiť príležitosť a zmocniť sa majetku deportovaných. Takýto „čakatelia“ sú zodpovední za celý „maras“ na naše planéte.

   Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č.9 INFORMÁTORI A SPOLUPRACOVNÍCI SIS SÚ TY, KOTORÍCH SA POTREBUJU ZBAVIŤ AKO PRVÝCH. SIS má svojich spolupracovnikov vo všetkých doležitých inštituciách . Poskytujú jej doležité , ale havne tie najsúkromnejšie informácie o nás. Je to propletavaná pavučina ľudí, ktorí za peniaze nás občianov donášajú a bonzujú- na NÁS … SIS sa zameriavá na všetky oblasti života ľudí, ktoré potom velkou meirov ovlivnujú. V týchto oblastiach sa zamerávajú hlavne tzv. sťažovatelov alebo ak chciete nazvýme ich rebely. Sú to však ľudia ktorí však nerobia negátivné veci , ale naopak poukazujú na to, aké nekalé praktiky sa v inštitúciach, úradoch či firmách robia. Sťažujú sa na konania, ktoré sú buď v rozpore so zákonom alebo poškozujú ekonomicky danú oblasť . vetšinou tímto narušujú plány hry SIS , pretože začinajú vidiet ako sa veci majú, kto je v pozadí, že sa deje niečo nekalé…. Nenáhovarajte si , že aj tak sa nič nezmení. Zmení, pretože tých svinstiev je obrovské množstvo a treba o nich hovorit verejne . Je bežnou praxou pri činnosti SIS , že v radoch spolupracovníkov sú pracovníci Slovenskej pošty . Často sa vám može stať alebo aj sa Vám určite stalo , že ste očakávali doležité písomnosti, týkajúce sa súdných rozhodnutí, odvolání. Prípadne čohokolvek kde hrajú úlohu zákonné lehoty, či termíny… budú ovplyvnovat a znepríjemnovat váš život tak , aby z vás urobili toho čo nedodržuje lehoty alebo dokonca zákon.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Nech je ako je, ale aj socializmus zlikvidovali oni, ignorovali požiadavky na vylepšenie sociálnych istôt a čakali až sa to rozpadne, aby potom mohli privatizovať, tunelovať a rozkrádať. Sú to hyeny medzi ľuďmi. Žiaľ zatiaľ sa nenašiel systém ako ich odhaliť, lebo sa skrývajú za heslami „sloboda, demokracia, spravodlivosť“ a podobne. Možno by pomohol systém ktorí oni zavrhujú zo strachu z odhalenia. Zaviesť hodnotu hlasu občana, ktorý by sa určoval podľa bodov, ktoré by dostal do svojho „indexu“ za vynaložené úsilie v zapájaní sa pri budovaní občianskej spoločnosti. Takíto „čakatelia“ a ignoranti ľudských práv, by prepadli na celej čiare. Doteraz to bol problém, lebo všetko sa dá zneužiť. Ale nástupom novej informačnej techniky, najmä počítačov a internetu aj tento sen sa v krátkej budúcnosti môže stať realitou. Len treba nájsť odvážnych ľudí, ktorí svojím novým myslením pomôžu presadiť ľudskosť do spoločnosti. Prišiel rozhodujúci okamih, buď si oni „čakatelia“ podchytia pokrok, alebo  my čestní a statoční ľudia. To je ten veľký boj medzi dobrom a zlom. Kto teraz vyhrá, vyhrá na dlhú dobu. Kto prehrá, bude porazení na dlhú dobu, kým čakatelia sa nezničia sami medzi sebou. Až potom príde koniec civilizácie, ktorú predpovedali mnohí proroci.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Ak by mal niekto seriozný zaujem ukončiť spoluprácu, udeje sa to tak iba na oko. Najsmutnejšie na celej veci je však fakt, že osud informátorov a spolupracovníkov je spačatený už vo chvili ke´d je spoluprácaa ponuknuta. Každý informátor či spolupracovník je totiž chodiaci svedok a aj ke´d mnohokrát netuší,   že donášá pre SIS stává sa od začiatku nepohodlným NEPLATIA ŽIADNÉ ZÁRUKY!!! Ani tie, ktoré sú prisľubené. Kto by mal náhodou niekedy záujem s touto ZLOČINECKOU ORGÁNIZACIOU spolupracovať , mal by si to velmi dobre rozmysliet. Spoluprácou so SIS si kupujete iba jednoznačne jednosmerný lístok. SIS postupne na svojcih informátorov a spolupracovníkov praktizuje VŠETKY FORMY LIKVÍDACIE, KTORÉ SME TU UŽ VSPOMÍNALI A LEBO ICH EŠTE LEN ZVEREJNÍME. Treba si uvedomiť , že pod slovom likvídácia rozumiete všetky jej formy. ZDRAVIE, VSTAHY, MAJETOK, ŽIVOT. Na toto všetko sa zamerávajú aby sa,, svojich ĺudí,, zbavili. Činnosť na ktorú takýchto ľudí SIS používá je roznorodá. Od sberania všetkých druhov informácii( zdravotný stav, neduhy, slabosti, majetkové pomery, s kým sa stretáváte apod.) , Až po priamé vykonávanie činnosti, ktoré majú tzv. záujmovým osobám uškodi´t( zastrašpvanie, používanie chemických látok na poškodenie zdravia, dostat záujmové osoby do postele a narušit tak ich súkromný život, rozné druhy provokacii , aby vyvolávali agresivné správanie a sposobili trestné stíhanie apod.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: ZMĚNA MYSLENIA, Nedá mi nespomenúť moje hlboké zážitky z UFO kongresu, ktorý sa konal ešte v roku 1994 v Debrecíne. Padlo tam veľa zaujímavých myšlienok. Niektoré som pochopil až dnes. Pán Wordfod z Dánska rozprával príhodu zo stretnutia  s mimozmešťanmi, ktorí mu darovali akúsi paličku, ktorá premietala na čokoľvek geometrické útvary. Povedali mu, že ľudia od počiatku idú na veci opačne. Najskôr si vyrobia nástroj na obrábanie a až potom vec po ktorej túžia. U nich si vyrobia vec priamo pomocou nultej energie /rozlúštenie nás ešte len čaká/. Alebo, že naša reč je veľmi zložitá a nezrozumiteľná. Oni v dôležitých otázkach sa rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie. Dlho som nevedel čo tým mysleli, ale mali pravdu. Až keď som začal písať túto knižku a pokúšal som sa vytvoriť „narýchlo“ nový model spoločnosti, prišiel som na to, že reč sa musí v riadení spoločnosti obmedziť na minimum. Je zavádzajúca. Veci sa vysvetľujú zložito, pomaly, nezrozumiteľne a pri použití klamstiev dezinformujúco.  Naše zákonodarstvo a vôbec celá politika je založená na vyrozprávaní situácie. Obratný rečník môže hovoriť celé hodiny a pritom nič nepovie. Alebo bude hovoriť o slobode, demokracii ale bez iných než ústnych zábezpekách, jednoducho povedané, módou tejto doby je táranie dve na tri. Klamanie, klamanie a opäť klamanie, lebo klamstvá najlepšie profitujú. Zákony sú produktom rečnenia a zachytávajú toto „táranie“ do písmen zhodných so slovnou zásobou. Jedno slovíčko môže zmeniť význam zákona. Ak k tomu pridáme výklad zákona a k tomu ešte korupciu, tak zákony by sa mohli úplne zrušiť, lebo právo je obmedzené len silou peňazí.  Toto sa zneužíva a zákonodarci profitujú z hry, ktorej málokto rozumie. Zákony sú potom pre jednoduchých ľudí nezrozumiteľné. A to je chyba!

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č. 10 ÚTOKY NA SAMOTNÉHO EDA , SNAHA O JEHO ZABITIE… Edo mi viackrat rosprával o tom, ako sa ho jeho vlastný , bývalí kolegovia pokusili odstránit. A nie raz. Tých pokusov bolo nespotečne veľa a podla toho ako mi tie pokusy opisoval to nebolo vobec žiadná sranda. Išlo tu totiž o život. Útoky na Eda Hakla sa neudiali iba na Slovensku, ale dokonca aj v zahraničí… Naopak Edo dal SIS niekolko krát na súd ako civilná osoba a doteraz sa s jeho podaniami nič neudialo. Nikdo nič nevyšetril, súdy nekonajú. Proste jedno velké absolutné NIČ. Dajte si otázku prečo… Keď som sa začal vdaka Edovi zaoberať touto problematikou, pochopil som sa slová Mikuláša Černáka ktoré vyslovil v jednom rozhovore. Keď sa ho spítali, kto je podla neho najvetší boss podsvatia tak odpovedal, že tými bossmi sú oligarchovia. Porozmýšlajte nad tým , mili čitatelia …   Ak sa Vám to zdá pritiahnuté za vlasy, verte , že nieje. Eduard Hakl totiž disponuje tak závažnými informáciemi , ktoré keď výjdu na verejnost tak sa otriase velké množstvo stoličiek a vela vysoko postavených osob ukáže v pravom svetle. Patril totíž k špičke SIS   a preto bol aj poverovaný zložitými úlohami. Samozrejme tento diabolský scénar bol skutočne dokonale pripravený, pretože vlastne svojich vlastných ludí nájprv SIS poverila úlohami , vdaka ktorým ich hodili do jámy levovej , tj. Priamo prostredia slovenského , ale i medzinárodného podsvatia a potom pomocou dokonale pripvených akcii zase svojich ludí likvidovala a likviduje. Základom týchto likvidačných popráv je skutočnost že musia vyzerať ako pomsta nejakého mafiána či kriminálnika. Podobné intrigy vytváral napríklad i nebohý pán Sviechota.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Ešte raz zopakujem odkaz „O dôležitých otázkach sa  rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie“. To je ono. Predsa ani televízor nemôže fungovať bez presnej schémy, bez symboloch ktoré znamenajú určité obmedzenie /odpor/, zhromažďovanie /kondenzátor/,  transformovanie /cievka, transformátor/, zosilňovanie /tranzistor, tyristor, číp../ a podobne. V dôležitých otázkach by sa aj ľudia mali vyjadrovať  vizuálne. Áno tak je to. Grafickou zámenou sa nedá zmeniť význam symbolu,  to čo vie urobiť slovo, reč. Preto sa všeobecne klame až sa z huby práši, lebo rečami sa môže biela obrátiť za určitých okolností na čiernu, štvorec na kosoštvorec a podobne. Ale skúste ukázať niekomu kruh a presviedčať ho že vidí štvorec! Iný symbol iný význam. Symbolike treba navrátiť jej pôvodný a hlbší význam. Každý zákon v občianskej spoločnosti by mal byť vyjadrený graficky, aby nemohlo prísť k jeho zneužitiu. Celý život by mal byť graficky vyjadrený podľa veku, profesie alebo inej kategórie. Cesta slobody by mala mať svoje grafické symboly a beda tomu, kto ich poruší. Potom by aj jednoduchý občan mohol kvalifikovane rozhodovať a nie cestou svojich zástupcov, ktorí ho legálne okrádajú. Chce to len zmenu myslenia. V prípade vážneho konfliktu sa dosadia do počítačových „šuplíkov“ smer cesty dvoch konfliktov a počítač vydá „rozsudok“. To by bola spravodlivosť, ktorú by nemohlo ovplyvniť  politikárčenie, mafiánstvo ba ani sila peňazí. Nastal by raj pre čestných ľudí a galeje pre podvodníkov, hochštaplerov a „čakateľov“ na mamóniu. To je méta tretieho tisícročia.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

  Zvýšiť hodnotenie Znížiť hodnotenie

   

   

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Trump má stále "dôveru" vo vodcu KĽDR Kim Čong-una: "Severná Kórea odpálila nejaké malé zbrane, čo vyrušilo niekoľkých mojich ľudí a iných, ale nie mňa"

  Tokio 26. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump vyjadril v nedeľu "dôveru" v severokórejského lídra Kim Čong-una, a to aj napriek nedávnym zbraňovým testom Pchjongjangu a uviaznutým jadrovým rokovaniam. Informovala o tom agentúra AFP. Trump tiež vyjadril domnienku, že Kim mu posiela "signál" prostredníctvom severokórejských štátnych médií,…

  Ako dopadli voľby? Oficiálne výsledky ešte nevieme, ale zdá sa, že budú prezentované ako víťazstvo pravice – tak ako to bolo plánované

    Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Oficiálne výsledky volieb budú známe až v nedeľu v noci okolo 23:00, ale už teraz sú k dispozícii nejaké odhady. Podľa nich sa zdá, že nedošlo k veľkým prekvapeniam. Najviac hlasov získajú zrejme pravicové strany súčasnej opozície Oficiálne výsledky volieb budú oznámené…

  Viktor Orbán: „Západní pokrytci využili sankcie, aby nás dostali z Ruska a Číny“

  Budapešť 25. mája 2019 (HSP/Kormany.hu/Foto:SITA/AP-Ronald Zak)   Na portáli maďarskej vlády zverejnili zaujímavý článok „Správa o tom, že Maďari chcú zmeny, musí byť zaslaná do Bruselu“. Článok je takmer prepisom rozhovoru, ktorý maďarský premiér Viktor Orbán poskytol domácej rozhlasovej stanici Kossuth Rádio v relácii „Dobré Ráno, Maďarsko“ Premiér Viktor Orbán podčiarkol, že…

  Vo väzení zomrel líder Pravej IRA Seamus McGrane

  Dublin 26. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Morrison)   Líder Pravej írskej republikánskej armády (Pravá IRA) Seamus McGrane zomrel vo veku 64 rokov v sobotu vo väznici Portlaoise v Írsku, kde si odpykával 11,5-ročný trest za plánovanie bombového útoku počas návštevy princa Charlesa v Írsku v roku 2015. Informovala o tom spravodajská…

  K uchádzačom o lídra britských konzervatívcov pribudli Raab a Leadsomová

  Londýn 26. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Peter Nicholls)   Zámer uchádzať sa o post lídra britskej Konzervatívnej strany oficiálne potvrdili v sobotu Dominic Raab a Andrea Leadsomová. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News. Bývalý minister pre brexit Raab uviedol, že chce ponúknuť "optimistickú konzervatívnu víziu" a chce "bojovať za spravodlivejšiu dohodu…

  Desaťtisíce ľudí v Izraeli demonštrovali proti snahe zaručiť Netanjahuovi imunitu

  Tel Aviv 26. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mindaugas Kulbis)   Desaťtisíce ľudí demonštrovali v sobotu večer v Tel Avive proti úsiliu o presadenie legislatívy, ktorá by izraelskému premiérovi Benjaminovu Netanjahuovi zabezpečila imunitu proti trestnému stíhaniu v prípadoch obvinení z korupcie. Informovala o tom agentúra AP. Protest viedli opozičné strany Modrá a biela,…

  Nitru ocenili za pomoc deťom s ťažkým životom. Mladé talenty prišla podporiť aj známa kapela DESmod

  Nitra 26. mája 2019 (HSP/Nitra/Foto: Adela Zámocníková)     Mesto Nitra ocenila regionálna pobočka Úsmev ako dar za dlhoročnú podporu a pomoc rodinám a deťom v ťažkých životných situáciách. Na koncerte Úsmev ako dar v Starom divadle K. Spišáka si pripomenuli svoju dvadsaťročnú existenciu a poďakovali sa priateľom, sponzorom a podporovateľom. Slová uznania a…

  NATO bude mať novú stratégiu kvôli "jadrovej hrozbe" zo strany Ruska

  Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)   NATO plánuje prijať novú vojenskú stratégiu kvôli "jadrovej hrozbe" zo strany Ruska. V interview pre nemecké noviny Welt am Sonntag o tom hovoril generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg "Tento týždeň vojenskí odborníci prijali rozhodnutia o (zavedení - pozn.red.) Novej vojenskej stratégie pre…

  Video z Ibizy s bývalým vicekancelárom Rakúska označili za "novinársky projekt"

  Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Ronald Zak)   Viedenský advokát vyhlásil, že video s účasťou bývalého vicekancelára Rakúska Heinza-Christiana Stracheho bolo výsledkom novinárskeho vyšetrovania, nevidí v tom však žiaden zločin, uviedli noviny Kurier s odvolaním na list jeho advokáta Richarda Soyera Ako píše Kurier, do redakcie novín a rakúskej rozhlasovej stanice…

  Paška: Americké základne napriek sklzu pokračujú

  Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Podľa informácií zverejnených na americkom globálnom webe Defense News je nový systém kontajnerových základní amerického letectva vyvinutých pre posilnenie pozícií US Air Force pri vojne s Ruskom z organizačných dôvodov síce asi v dvojročnom sklze, ale technologicky aj kapacitne sa posilňuje. Upozornil na to…

  Zlatú palmu si z Cannes odnáša juhokórejský film Parazit

  Cannes 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo/Petros Giannakouris))   Hlavnú cenu na tohtoročnom medzinárodnom filmovom festivale vo francúzskom Cannes získala v sobotu juhokórejská snímka Kisaengčchung (Parazit). Informovali o tom tlačové agentúry AFP a AP Spoločensko-satirický film, ktorého tvorcom je Juhokórejčan Pong Čun-ho, sa zaoberá témou rozširujúcej sa priepasti medzi bohatými a…

  Petra Porošenka mienia súdiť za rozkrádanie štátneho majetku vo zvlášť veľkom rozsahu – 300 miliónov dolárov

  Kyjev 25. mája 2019 (HSP/Utro.ru/Foto:SITA/AP-Emrah Gurel)   Proti teraz už bývalému prezidentovi Ukrajiny Petrovi Porošenkovi začali trestné stíhania vo viacerých kauzách, najnovšie pribudla ďalšia. Sťažnosť na exhlavu štátu podal právnik Andrej Portnov, obhajujúci záujmy tiež bývalého prezidenta Viktora Janukoviča. Advokát to oznámil na svojej stránke na sieti Telegram  Informoval, že…

  Roman Michelko: Slušní, slušnejší, progresívni

  Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Foto:litstack.com)   Ak by dnes žil starý dobrý Orwell, nestačil by sa čudovať, ako sa jeho apokalyptické predpovede napĺňajú. Všetko, o čom hovoril, sa viac-menej napĺňa Od Snowdenovho úteku vieme, že NSA je presným stelesnením „Veľkého brata“, ktorý monitoruje, analyzuje a vyhodnocuje všetky rozhovory Američanov. Tu však podobnosť…

  Ukrajinská ministerka zdravotníctva odišla z krajiny hneď po inaugurácii nového prezidenta

  Kyjev 26. mája 2019 (HSP/Uniannet/Foto:Screenshot-Strana.ua)     A už sa to začalo. Ukrajinské médiá dávnejšie upozorňovali na to, že po zmenách na čele štátu predstavitelia starej garnitúry začnú utekať z krajiny. Nepotrvalo dlho a, ako hovorieval „otec prestavby“ Michail Gorbačov, „proces sa začal“... Ako prvá z Ukrajiny odišla ministerka zdravotníctva Uľjana Suprunová: hneď…

  Beblavý tvrdí, že ak by opozícia robila politiku správne, strany ako Spolu by nevzrástli. Matovič mu vrátil úder: Je len "trpený apendix" koalície PS-Spolu

  Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Lídri politických strán, ktoré chcú po voľbách v roku 2020 spoločne prevziať moc sa už rok pred voľbami doslova hádajú. Predseda strany Spolu - nezaradený poslanec Miroslav Beblavý - podpichol Richarda Sulíka z SaS a Igora Matoviča z OĽaNO tým, že svoju politiku…

  Rakúski a nemeckí žurnalisti tiahnu do boja s „populistami“. Pridajú sa aj novinári zo SME?

  Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot YouTube)   Oznamujú svetu, že vraj ich strašne ohrozujú tí, ktorých oni označujú ako populistov. Sú to vraj „chudáci“. Naozaj? Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami - tak bolo vyslovene len populistické, lebo ich v skutočnosti nikto…

  Medzinárodný tribunál pre morské právo: Rusko musí prepustiť ukrajinské lode i námorníkov, netrváme však na ukončení ich stíhania

  Berlín 25. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Rusko musí okamžite prepustiť tri ukrajinské plavidlá a 24 námorníkov, ktorých zadržalo v novembri. V sobotu v Hamburgu o tom rozhodol Medzinárodný tribunál pre morské právo. Rusko sa pritom nezúčastnilo na nedávnom pojednávaní ani dnešnom vynesení verdiktu, svoj postoj sprostredkovalo len písomne Vlaňajšia…

  42. Slovensko bolo hospodárskou i vedeckou základňou Uhorska

  Bratislava 26. mája 2019 (HSP/Foto:Marian Tkáč)   Pri hľadaní neznámej pravdy o slovenskej minulosti sme povinní zmieniť sa aj o slovenskom hospodárstve. Často sa totiž zvykne preceňovať „roľníckosť“ Slovákov, zatiaľ čo remeselníctvo či priamo priemysel akoby slovenské neboli. Ale boli rovnako, ako slovenským bolo aj baníctvo Už sme uviedli s odvolaním sa na…

  TopDesat

  Obrázky, na ktoré sa pozrieš minimálne dvakrát

  0

  Nasledujúce obrázky ťa prinútia, zamyslieť sa nad tým, čo vidíš. Ak aj ty bezvýhradne veríš svojim očiam, vyskúšaj, či ťa zmätú nasledujúce očné klamy. Obrázky, ktorými chceme zachytiť nejakú udalosť, sa razom môžu zmeniť na neskutočné výjavy. Stačí obyčajná hra tieňov či uhol pohľadu, z ktorého sa pozeráme a nevinné…

  Cukor: Príznaky, ktoré ťa zastihnú pri jeho nadmernej konzumácii

  0

  Cukor je jednoducho vynikajúci! A všetko, čo ho obsahuje, je chutné taktiež. Sladký kryštalický cukor je zrejme všade. Väčšina z nás ho miluje a nevieme si tak predstaviť ani jeden deň bez našej obľúbenej sladkosti. Avšak to, čo sa môže javiť ako nevinné potešenie, je skutočne dôvodom mnohých zložitých zdravotných…

  Šťastie, ktoré ti dokáže, že netrvá večne

  0

  Šťastie, ak ho náhodou stretneš, sa nezvykne zdržiavať dlho. Nasledujúce obrázky ti ukážu, ako to vyzerá, keď sa rozhodne odísť. Šťastie býva prchavé. Často sa stáva, že si človek myslí, že ho už má, a presne v tej chvíli sa mu život obráti hore nohami. Preto je oveľa lepšie hľadať…

  Japonsko - krajina, v ktorej je možné všetko

  0

  Japonsko je krajina, ktorú by si mal aspoň raz za život navštíviť. Krásna architektúra, milí ľudia, mnoho turistických pamiatok a odlišný spôsob života, si určite nájdu miesto v tvojom srdci. Japonsko je plné tradícií, ale aj moderných prístrojov, ktoré často predbiehajú aj naše najtrúfalejšie predstavy. Stretneš sa tu s tými…

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Vo svete IT

  Číňania súcitia s Huaweiom, na ktorý americká vláda uvalila sankcie. Odvracajú sa od Apple, aby si kúpili Huawei telefóny

  0

  Sankcie uvalené americkou vládou na spoločnosť Huawei jej môžu paradoxne v domácej Číne pomôcť. Píše portál SCMP.com (South China Morning Post). Dôvodom je, že mnoho domácich obyvateľov súcíti so spoločnosťou Huawei a pri kúpe nového telefónu uprednostňujú telefóny Huawei, namiesto amerických telefónov od spoločnosti Apple. Myslia si to analytici z IHS Markit. Číňania…

  Čína opäť raz ukazuje prečo je tak lákavá! Značkovú 128GB kartu Kodak ponúka za menej ako 16€

  0

  Nedostatok úložného priestoru je problémom viacerých zariadení, vrátane fotoaparátov či smartfónov. S týmto problémom sa čoraz viac stretávajú aj majitelia vlajkových lodí, ktorí disponujú úložným priestorom 64GB či 128GB, prípadne viac. Dôvod je jednoduchý – fotografie a 4K videá v kombinácií s aplikáciami a hrami je priam „smrteľná“ kombinácia. A práve preto vám dávame do pozornosti…

  Protiúder Číny na sankcie USA voči Huaweiu môže byť pre americký Apple zdrvujúcim

  0

  Ekonomická vojna medzi USA a Čínou naberá na obrátkach. Zatiaľ čo USA zaradilo spoločnosť Huawei a jeho dcérsku spoločnosť HiSilicone na zoznam „entity list“, vďaka čomu s nimi americké spoločnosti nemôžu obchodovať, tak Čína má v rukáve žolíka, ktorého ešte nevytiahla. Apple môže mať obavy z budúcich krokov Číny Portál Techspot.com poukázal na report analytika…

  Ďalší smartfón z kuchyne Xiaomi prešiel certifikáciou. Na ceste by mohol byť nový model Xiaomi Mi 9T

  0

  Ako je u Xiaomi zvykom, tak v rámci jednej produktovej rady prináša viacero zariadení. Mohli sme to vidieť pri viacerých modelových radoch, napr. pri Mi 8 smartfónoch, ale aj pri nedávno predstavenej Mi 9-deviatke. Najnovšie to vyzerá tak, že spoločnosť rozšíri modelovú verziu Mi 9 o ďalšie zariadenia, ktoré na konci dňa…

  Na čínsky Huawei sa sype jeden problém za druhým. Najnovšie bol „vykopnutý“ z Wi-Fi aliancie

  0

  Huawei posledné dni musí riešiť jeden problém za druhým. Potom čo ich americká vláda zaradila na „entity list“ (pozn. redakcie: spoločnosti, s ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať), tak spoločnosť čelí vážnym problémom, ktoré ohrozujú produkciu nových zariadení. Pár dni dozadu to vyzeralo, že po dočasnom zažehnaní krízy s operačným systémom…

  Po prvýkrát v histórii sa podarilo študentom zhotoviť a vypustiť raketu, ktorá dosiahla hranicu vesmíru!

  0

  Skupina študentov vypustila 21.5.2019 raketu, ktorá je pravdepodobne prvou raketou postavenou a navrhnutou študentmi, ktorá presiahla hranice vesmíru. Tomuto úspechu predchádzala desaťročná neformálna súťaž medzi strojárskymi školami po celom svete, tvrdí USC Rocket Propulsion Laboratory v stanovisku. Píše portál Space.com. Interná analýza ukázala, že toto študentské zariadenie pod názvom Traveler IV…

  TopSpeed

  Video Audi A4 quattro B8 4x4 test

  0

  Typ A4 je najmenšie Audi v ponuke výrobcu s klasickým pohonom oboch náprav quattro. Menšie typy ako A3, TT, Q2 a Q3 majú motor naprieč, a teda komerčne označovaný pohon quattro je v skutočnosti haldex. Inými slovami, malé Audiny majú viaclamelovú medzinápravovú spojku, od A4 vyššie je medzi nápravami skvelý…

  Finalisti ankety Európske auto roka 1989

  8

  Porotcovia ankety Európske auto roka si v roku zmien vo východnom bloku Európy a našej nežnej revolúcie 1989 vybrali troch finalistov. Boli nimi Fiat Tipo, Opel Vectra A a Volkswagen Passat B3. Všetky boli v minulosti na našich cestách bežné. Prvé dve však takmer úplne vymizli. Relatívne často však môžete ešte stále…

  CEO Mercedes dostal od BMW na dôchodok darček (v reklame)

  4

  V automobilovom svete funguje istý princíp doťahovania sa, ktorý má zaujímavý podtón v podobe reklamy. Netreba predstavovať mnohé reklamy z celého sveta, v ktorých si zo seba automobilky vzájomne robia srandu. A je tu ďalšia. Aktuálne na tému odchodu dlhoročného CEO Mercedes, Dietera Zetsche. Ten odišiel z čela predstavenstva 22. mája 2019. BMW pripravilo vtipnú reklamu,…

  Kolóny na diaľniciach pre nehody. Dajú sa vodičom zľahčiť?

  13

  Kolóny na diaľniciach pre nehody boli, sú a obávam sa, že budú. Vodiči stojaci v zápche zvyknú mať pociť, že na nich záchranné zložky kašlú. Nie je to tak, sú však oveľa dôležitejšie veci, ako fakt, že niekto sedí v aute a čaká. Ak je už skutočne zle, v horúčavách rozdávajú…

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  13

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  3

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  KAMzaKRÁSOU

  Ako dostať škvrny od farby na vlasy z kože? Skús osvedčené triky

  0

  Celkom bežne sa stáva, že prichádzame domov od kaderníčky a doma si všimneme škvrny od farby na vlasy na pokožke, najčastejšie okolo línie vlasov alebo na krku. Faktom je, že tieto škvrny nie sú vôbec pekné, a preto sa ich snažíme z pokožky čo najrýchlejšie dostať. Skúste tieto zaručené a…

  Dymové líčenie očí pre začiatočníkov v 5 krokoch: Toto zvládneš aj ty!

  0

  Dymové líčenie očí je založené na tieňovaní - na prirodzenom prechode medzi použitými očnými tieňmi. Základom je pohrať sa s tmavšími a svetlejšími tieňmi, tie je potrebné poriadne „rozblendiť“ a zmierniť tak medzi nimi viditeľné prechody. Pri tejto technike je potrebné najmä zdôrazniť oči, pridať im hĺbku a neodolateľný pohľad. Ako na to? Dymové líčenie…

  Ktoré exotické rastliny možno pestovať v záhrade aj u nás na Slovensku?

  0

  Máte radi rastliny? Pri návšteve botanickej záhrady sa neviete nabažiť krásou exotických kvetov, pichľavých kaktusov a vysokých pálm? Vždy si z dovolenky prinesiete nejaké semienko alebo kúsok stonky, dúfajúc, že aj vo vašej záhrade sa vám podarí vypestovať granátové jablko? Gúglite, surfujete po internete, hľadáte informácie o cudzokrajiných rastlinách a už…

  Ako uvoľniť napätie či zmierniť nadmerné potenie? Priprav si kúpeľ z tejto bylinky!

  0

  Potrebujete uvoľniť napätie a účinne zabojovať proti stresu a nervozite? Je váš organizmus v tomto období vystavovaný pracovnému preťaženiu? Alebo vás trápi napríklad nadmerné potenie? Ak ste na niektorú z otázok odpovedali áno, dnešný tip je presne pre vás. S menovanými, ale aj mnohými ďalšími ťažkosťami si vie poradiť jedna…

  Čo je hypokaliémia? Môže ťa až paralyzovať, preto nepodceňuj jej symptómy!

  2

  Nevidíme ich, no prijímame ich každý deň v strave, prípadne prostredníctvom výživových doplnkov. Minerály sú pre procesy v organizme kľúčové a ich nedostatok spôsobuje zdravotné problémy a ťažkosti. Nedostatok draslíka v tele tiež nie je práve ideálny stav. Čo je hypokaliémia a prečo sa jej radšej vyhnúť?

  Neuveriteľné syndrómy, o ktorých vie len málokto! Nebudeš tomu veriť! (II. časť)

  1

  Dnes budeme venovať priestor nezvyčajným a pomerne zriedkavým chorobám, ktoré strpčujú životy ľudí. Verte tomu, že i keď niektoré z nich môžu vyvolať úsmev na tvári, ide však o ťažkosti, ktoré postihnutým ľuďom znepríjemňujú život tak, ako si ani v niektorých momentoch nevieme predstaviť. Neuveriteľné syndrómy s bizarnými prejavmi vás šokujú.

  Svetlo sveta

  Poklady, ktoré získavaš účasťou na Svätej omši

  0

  Najvyššou formou modlitby je účasť na Svätej omši. Svätá omša je centrom života katolíka a jej primát potvrdila aj pri zjavení vo Fatime samotná Panna Mária, ktorá vizionárov upozornila, že Svätá omša má prednosť pred akýmkoľvek jej zjavením. Primát Svätej omše potvrdil Boh už v prvých troch Božích prikázaniach. Sláviť…

  Špičkoví liberáli v západnej Európe začínajú čítať evanjelium, situácia je vážna

  0

  Slovenskí liberáli a žial aj časť kresťanskej politickej scény sa vybíjajú v pohone na „fašistov“, “dezinformátorov” a “konšpirátorov”. Zaradená je samozrejme povinná mediálna paľba na katolíkov v intenzite štýlu Charlie Hebdo. Čo sa liberálom podarilo je devalvácia slova “slušnosť” a “progresívny”. Za obeť zástupného “antifašistického“ odboja DenníkaN padol naposledy skrze političku LePen-ovú…

  Katolícke charizmatické hnutia dostanú jasnejšie pravidlá

  0

  Svätá stolica sa snaží reagovať na rozmáhajúci sa trend hnutí charizmatickýej obnovy v Katolíckej cirkvi. Tieto hnutia sa neraz vyvolávajú otázky, či fungujú v konštitúcii Katolíckej cirkvi a slúžia nielen k hľadaniu emočného zážitku, ale k prehĺbeniu plnosti katolíckej viery v súlade s Magistériom Cirkvi. Svätá stolica ohlásila, že za…

  24. 5. Panna Mária Pomocnica kresťanov

  0

  Pri obrane Európy pred vpádom moslimov, sa rozmohla v Cirkvi zbožnosť k Panne Márii Pomocnici kresťanov. Prvýkrát tento titul nachádzame u sv. Jána Chryzostoma z roku 345. Don Bosco patril k popredným novodobým svätcom, ktorí hlásali úctu k Panne Márii Pomocnice kresťanov a v Turíne jej vystaval aj baziliku. V roku 1572 počas útokov moslimskej Otomanovej ríše, prišlo k priamemu…

  Stanislaw Dzivisz prijal 3500 gréckokatolíkov zo Slovenska

  0

  Gréckokatolícki veriaci zo Slovenska v sobotu 18. mája putovali do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, kde sa konala ich jubilejná 10. metropolitná púť. Pred samotným začiatkom púte zavítal medzi 3500 gréckokatolíkov emeritný krakovský arcibiskup metropolita kardinál Stanisław Dziwisz, ktorý vo svojom príhovore poukázal na Cirkev ako na neustále sa rozvíjajúce spoločenstvo. „Európa…

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Armádny Magazín

  Roketsan predstavil mestskú bojovú raketu

  0

  CIDA je 90 mm riadená podporná zbraň s krátkym dosahom určená pre operácie v mestskom bojovom prostredí. Turecký Roketsan ju opisuje ako „vylepšenú inteligentnú raketu“, a zverejnil vývoj dvoch nových ľahkých systémov podporovaných zbraní pre bojové operácie v mestskom prostredí: CID

  KTO NAOZAJ VYHRAL VO ŠVAJČIARSKU?

  0

  Švajčiarska priama demokracia umožňuje švajčiarskym občanom rozhodovať aj v zásadných politických otázkach na základe výsledkov občianskeho referenda. V dňoch 18. a 19. mája 2019 referendom švajčiarski občania rozhodovali o zavedení tzv. Európskej zbrojnej "zákazovej" smernici do švajčiarskej legislatívy.

  Českí poľovníci a ostatní majitelia zbraní bojujú spoločne za ústavné právo na zbraň

  0

  Na národnej výstave poľovníctva Natura viva v Lysej nad Labem bola 22. mája 2019 podpísaná dohoda o dlhodobej spolupráci medzi ľudskoprávnou bezpečnostnou organizáciou LIGA LIBE zastrešujúcou vyše 200 tisíc petentov petície proti odzbrojeniu a reprezentujúcu

  Ruské ministerstvo obrany ukázalo nové obrnené auto K-4386 Tajfún

  0

  Najnovšie obrnené auto K-4386 Tajfún, určené na vykonávanie výpočtov mobilných prenosných protilietadlových raketových komplexov MANPADS, sa ukázalo vo Voroncovskom výcvikovom teréne 726. Centra protivzdušnej obrany Ruskej armády. Na testovacom mieste sa testujú dve najnovšie obrnené vozidlá. Uvádza

  Haftarova PVO zostrelila stíhačku F-1 s portugalským pilotom

  0

  Haftarova protivzdušná obrana zostrelila francúzsku stíhačku Dassault Mirage F-1 na palube s portugalským pilotom. Stíhačka F-1 bojovala na strane protihaftarovskej prozápadnej líbyjskej Vlády národnej jednoty, informoval ruský portál topcor. [caption id="attachment_1795" align="alignnone" width="640"]

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. [caption id="attachment_1759" align="alignnone" width="1920"]

  Tvoja Svadba

  Zápichy na tortu: Nechaj sa inšpirovať niečím nevšedným!

  0

  Znie to síce smiešne, ale je to skutočný názov pre ozdobu na tortu. Určite si pamätáte postavičky zo sadry, ktoré kedysi kraľovali každej svadobnej torte. Aj dnes ich z času na čas vidíme. Zápichy na tortu môžu byť, samozrejme, akékoľvek, no my sme pre vás pripravili výber z tých, ktoré sa v tejto…

  Salty bar: Slané dobroty na svadbu

  0

  Sladkosti patria k svadobnému stolu akosi automaticky. Milujeme krásne vyzdobený ovocný stôl alebo candby bar resp. sladký stôl. Čokoládové a ovocné koláčiky krásne vyzerajú, voňajú a chutia ešte lepšie. Ale čo tak pripraviť pre svadobných hostí slané pochutiny? Salty bar (slaný bar) resp. snack bar poteší všetkých, ktorí si radi po pár pohárikoch…

  Svadobné stoličky pre nevestu a ženích: Ako ich vyzdobiť?

  0

  Svadba je čarovným dňom, kedy kladieme dôraz na rôzne maličkosti. Svadobné poháre si nechávame špeciálne gravírovať, zháňame svadobné podbradníky, konfety, vešiaky na oblečenie či svadobné ŠPZ-tky. Ako označiť stoličky pre nevestu a ženích? Inšpiráciu nájdete v článku!

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Tvoje Zdravie

  Účinky horkej čokolády: Takto podporí naše zdravie!

  0

  Vďaka mnohým obsiahnutým látkam má horká čokoláda s vysokým podielom kakaa aj ochranný vplyv na našu pokožku. Ukázalo sa, že táto pochúťka môže byť užitočná pri ochrane kože pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením, a to vďaka látkam patriacim medzi flavonoidy. Okrem roho tiež podporuje jej hydratáciu a zlepšuje prekrvenie. Taktiež…

  Čo všetko o spermiách musíš vedieť, ak (ne)chceš otehotnieť?!

  0

  Teória toho, ako vzniká dieťa je celkom jednoduchá, v praxi však môžu budúci rodičia prežívať muky. Oplodnenie nie je jadrová veda, no pre niektoré páry to nie je samozrejmosť. V tomto článku zistíte všetko o spermiách, aby ste dokázali zvýšiť šance stať sa rodičmi, prípadne v opačnom prípade ak sa…

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…