• Drahí priatelia, tu je mojích sedem dôvodov, prečo premier SR Robert Fico by mal odstúpiť, dobrovoľne, alebo vynúteným referendom….

  Publikované 15.09. 2017 o 22:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Mnohí čitatelia by dali na prvé miesto dôvod „zavlečenia“ SR do JADRA EU, podľa JUDr. Harabina predseda vlády chce urobiť zo Slovenska nemecký protektorát, iní zase podozrenie z prepojenia na podsvetie, čo podľa bývalého siskára Martina Bavolára znamená, že chráni korupciu a mafiu a napomáha organizovanému zločinu, iní zase zo zodpovednosti za SIS, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí, o čom podal svedectvo vo svojej knihe bývalý siskár Eduard Hakl, iní zase za ďalšie a ďalši dôvody hodné osobitného zreteľa, ale ja na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd. Každý máme na to svoj názor, ponúkam ten môj podporený empirickými dôkazmi.

  Siedmi dôvod(rozkrádačky): Stručný prehľad rozkrádačiek a plytvania Ficovej vlády podľa Richarda Sulika. (Výber z 80 kauz rozkrádačiek)

  Štátne lesy zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov eur drahšie ako bez obstarávania. Štát odsúhlasil 6,1 mil. eur poradenskej firme z tendra ako ušitého na mieru. Národná diaľničná spoločnosť vybrala o 4 milióny eur drahšiu firmu, lacnejšie ponuky vylúčila pre nízku cenu. Poórova firma dostala 12 miliónovú dotáciu na 400 pracovných miest. Smer vyberal poradcu pre miliardovú privatizáciu bez tendra. Cargo dalo zákazku za 880 tisíc eur kamarátovi bez súťaže. Štát nakúpil cukor a pšenicu od firmy blízkej J&T a prerobil vyše 650 tisíc. Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu. VšZP sa vyhla obstarávaniu rozdelením zákazky, všetky jej časti získala bez súťaže firma blízka Smeru. Štát pochybne zaplatil milióny eur firme bývalého poradcu ministerstva financií. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dáva funkcie svojim príbuzným a známym. 4 poslankyne Smeru išli za takmer 13 tisíc eur na “služobnú” cestu, na ktorú sa nepamätali. Tlač Učiteľských novín za vyše pol milióna eur získala Kmotríkova firma bez súťaže. 21-miliónovú investičnú pomoc mala dostať firma blízka Smeru, bez podnikateľských skúseností a sídliaca v paneláku,. Ministerstvo školstva dalo za 3 a pol mesiaca prenájmu luxusnej Audi firme z Gorily vyše 10 000 eur. Ministerstvo školstva zaplatilo tisíce eur za kytice kvetov. Firma z emisnej kauzy má pre ministerstvo obrany vytvoriť analýzu za 680 000 eur. TA3 získala pochybnú reklamu za 684 tisíc eur na základe “prieskumu trhu”. Ministerstvo obrany kúpilo dve nepotrebné a luxusné lietadlá za 10 miliónov eur. Ministerstvo školstva dalo 25 miliónov eur na projekt, ktorý mohlo mať zadarmo. PR služby za 130 miliónov eur mala obstarávať pochybná, čerstvo vzniknutá agentúra. Štátna firma tají zmluvu za 20 miliónov eur pre firmu blízku Smeru. Váhostav dostal bez súťaže zákazku predraženú o 4 milióny eur.

  Šiesty dôvod(vládna kríza): Vládna kríza očami Tomáša Kyseľu.

  Fico prvýkrát o vládnej kríze: Myslíte, že sa zaoberám žabomyšími vojnami?

  „Máte pocit, že ja sa zaoberám nejakými žabomyšími vojnami? Nezaujíma ma to,“povedal premiér.

  Akékoľvek špekulácie o predčasných voľbách, ktoré sa objavili po vypuknutí aktuálnej vládnej krízy, dnes premiér Robert Fico zmietol zo stola.

  Novinárov, ktorí sa ho dnes po stretnutí s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom pýtali najmä na dianie v koalícii, navyše obvinil, že ich zaujímajú iba žabomyšie vojny.

  Fico: Ešte nekončím

  „Predčasné voľby, to je koniec akýchkoľvek nádejí ohľadne jadra EÚ,“ vyhlásil Fico.

  „Každý má právo kritizovať a robiť si svoju vlastnú opozičnú politiku, ale nad všetkým je národnoštátny záujem tohto štátu, ktorý má historickú šancu byť niekde, kde iné krajiny by mohli len snívať,“ povedal.

  Fico dnes niekoľkokrát zdôraznil, že je životným záujmom Slovenska byť v jadre únie a jeho úlohou ako premiéra je urobiť všetko pre to, aby to tak bolo.

  Na predčasné voľby pred časom vyzývala najsilnejšia opozičná strana SaS. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka by išlo o jediné poctivé riešenie súčasnej vládnej krízy.

  „Každý premiér vie, že musí ukončiť nejakú misiu. Nehovorím, že to bude zajtra. Ale mám pred sebou ešte nejaký čas, ktorý chcem na niečo využiť,“ tvrdil premiér ďalej.

  K napätiu medzi koaličnými lídrami sa Fico vyjadril len okrajovo.

  „Neťahajte ma do týchto vašich žabomyších vojen. Mojou úlohou ako predsedu vlády je garantovať, že táto vláda pôjde ďalej.

  Piaty dôvod(Mečiarové amnestie). Premier Róbert Fico sám vyhlásil v televízii ku skupine právnikov, ktorí boli za zrušenie Mečiarových amnestii, že kto si mylsí, že Mečiarové amnestie sa dajú zrušiť, aby odovzdal diplom. Mečiar by mal byť súdený za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Indícia prvá: Spolupráca Mečiara s komunistickou ŠtB. Vyšetrovací spis z archívu Ústavu pamäti národa, ktorého súčasťou sú výpovede svedkov, ktorí opisujú kontakty Mečiara so štátnou bezpečnosťou a KGB obsahuje o.i. aj správu, že  10. Januára 1992 vypovedal Ján Patrnčiak, šéf Trenčianskej ŠtB na poradách vedel od mjr. Chlebana, že zdrojom vo vzťahu k Dubčekovi bol JUDr. Vladimír Mečiar. Indícia druhá: Autohavária, zranenie Alexandra Dubčeka, ktorému podľahol. Čimo tiž spomenul ako to bolo s autohaváriou, pri ktorej bol ťažko zranený Alexander Dubček a neskoršie následkom zranení podľahol. V osudný deň sa Alexander Dubček pred odchodom do Prahy mal stretnúť s Vladimírom Mečiarom. Dubček čakal pred jeho kanceláriou vyše hodinu, čo mu uberalo z času potrebného na bezpečnú jazdu vládnou limuzínou do Prahy aby stihol otvorenie federálneho zhromaždenia. Indícia tretia: Svedok Leonardo Čimo . V druhej polovici februára 1990 prebehlo stretnutie na ktorom boli okrem mňa ešte generálmajor Sámel, Mečiar a Lastovka. Hovorí ďalej Čimo pri mojom osobnom stretnutí vo Švajčiarsku. Všetko sa odohrávalo v jednom konšpiračnom byte v strede mesta. Tam títo mladíci odovzdali dva dokumenty. Jeden, ktorý dokazoval, že Ľudové milície neodovzdali dve tretiny výzbroje a uvádzali presne štyri dislokačné miesta, kde sa tieto zbrane nachádzajú. Druhá informácia sa týkala techniky po KGB a opäť presne určili miesto, kde tá technika je, respektíve ako sa odovzdala na ministerstvo vnútra, ešte za predchodcu Mečiara. Indícia štvrtá: Svedok Július Ivan. Július Ivan bol špičkovým prekážkarom, ktorého oslovil Jaroslav Svěchota aby sa stal šéfom Odboru špeciálnych služieb v Slovenskej Informačnej službe, spomínal Čimo pri našom rozhovore o tejto kauze. Potvrdil, že Jaroslav Svěchota, vtedajší riaditeľ kontrarozviedky, sa údajne stýkal aj s ľuďmi z podsvetia, napríklad s Miroslavom Sýkorom. Indícia piata: Svedok Ján Mojžiš. Vyšiel z prostredia SIS, hovorí ďalej Čimo, kde pôsobil na poste riaditeľa sekcie analytiky. V čase stál a čele úradu, ktorý zodpovedá za ochranu utajovaných skutočností. Indícia šiesta: Svedok Róbert Krajňák. V tlači prebehla správa, že Róbert Krajňák vyhral 250-tisícové odškodnenie od SIS, lebo „tajní“ pod vedením Ivana Lexu ho začali tajne sledovať, keď v roku 1995 uverejnil v tlači inzerát s výzvou na odvolanie vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara cestou referenda.

  Štvrtý dôvod (šéf mafie) Mafián Fico šéfuje bande zlodejov vo vláde podľa Martina Bavolára

  Taká vláda, aká je na Slovensku, tak je celému svetu na smiech. Kto kradne, klame, podvádza a robí si čo chce, tak taký sa tu majú lepšie, ako poctivý pracujúci ľudia. Tak načo je v tejto republike taká vláda… Nebojím sa Kaliňáka, Bugára, Danka a ani nikoho iného. Ani mafiána Fica, ktorí šéfuje bande zlodejov vo vláde a ich prisluhovačom v súdnictve, parlamente, polícii, prokuratúre, tajných službách, na úradoch, v politických mimovládkach a v systémových médiách. Oni všetci zo seba svojvoľne a účelovo spravili nedotknuteľných nadľudí, maria spravodlivosť   a tak na Slovensku vytvorili novodobý fašizmus s totalitným režimom. Rabuje sa tu štátny majetok, štátne dotácie, štátne zákazky, eurofondy a súkromný majetok cez podvody a neprimerané exekúcie. Každý deň vznikajú vo vláde kauzy a zlodejstvá veľkého rozsahu a pritom nikto nie je potrestaní, nikto nejde do basy, nedodržuje sa tu zákon o preukazovaní pôvodu majetku, nevyšetrila sa kauza Gorila, Bašternák a ďalšie, ktoré sú súčasťou celej mafiánskej chobotnice. Ďalej cez nájomné vraždy, politické prenasledovanie, vykonštruované   kriminalizovanie a existenčné perzekúcie sú likvidovaní ľudia s vlastnými a kritickými názormi proti tomuto prehnitému a neľudskému systému.

  Tretí dôvod (tvrdé jadro) Zavlečenie SR do JADRA podľa Štefana Harabina

  Fico pripravuje zradu národnej zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska pod názvom „Mníchovská dohoda 2016“.
  Fico chce zo Slovenska nemecky protektorát. Nie je to náhodou Anšlus? To si nedovolil ani Hitler.
  Tretí sektor, mimovládky platení Sorom, mainstream korumpovaní Ficom a opozícia záhadne Fica v tejto otázke kryjú. Nevadí im ani minister vnútra Kaliňák pochádzajúci z mafiánskeho prostredia Steihubla. Pýtam sa pána Fica či je s nimi dohodnutý?
  Dokument „Mníchovská dohoda 2016“ znamená vznik Európskeho super štátu, ktorý spoločne vypracovali a schválil vlády Francúzska a Nemecka.
  Celý text je na bežne dostupný na internete.
  Členské štáty sa vzdajú:
  1) vlastnej armády, vlastných tajných služieb, vlastného zákonodarstva, vlastného daňového systému, vlastnej meny,
  2) kontroly nad štátnou hranicou vrátane systému a procedúry vpúšťania a relokácie migrantov,
  3) vytvorenia spoločného vízového systému, spoločnej zahraničnej politiky, transformácie NATO.
  Vznikne:
  spoločná armáda „European Security Compact“ na princípe „ohrozenie jedného štátu – ohrozenie všetkých štátov, rozviedka a kontrarozviedka bude podriadená jednému centru, bude zväčšená právomoc „Európskeho verejného žalobcu“ a vznikne jednotný trestný zákon, národné štáty nebudú mať právo rozhodovať o migrácií a nebudú mať vlastnú azylovú politiku, rozmiestnenie migrantov bude povinné a bude rešpektovať rovnomerné rozdelenie utečencov a národné štáty to nebudú môcť odmietnuť,

  Druhý dôvod (SIS vraždí detí…) podľa kmihy Eduarda Hakla

  Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo……..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

   Prvý dôvod (Fico ignoruje HLAS ULICE) podľa svedectva Jána Molnára

  Na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a   poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd.

  V Bratislave 4.júla 2016

  Vážený pán Robert Fico,

  dovoľujem si Vám zaželať veľmi Dobré zdravie, pracovné a osobné úspechy! Aj ja som tiež prekonal infarkt myokardu so zástavou srdca s úspešnou resistúciou a následnou operáciu srdca trojitého bypassu. Spôsobili mi to dlhoročný stres z môjho prenasledovania „tajným dohľadom nad občanmi“. Toto zariadil pre moju osobu jeden občan SR, ktorý je dlhoročný poslanec za SMER – sociálna demokracia. Jeho meno vyslovím až pri našom osobnom stretnutí, nakoľko už teraz sa vystavujem riziku, že dostanem nálepku pre „SIS“ ako potencionálny „terorista“ či „vrah“, čo je spúšťač neuveriteľného „fašizmu“, lebo len preto   sa mohlo stať to, čo sa stalo mne a mojej rodine.

  „Oneskorená spravodlivosť nie je spravodlivosť!“ to sú Vaše slová, ale predsa by som rád prijal aj tú oneskorenú spravodlivosť, než žiadnu spravodlivosť.

  Pýtam sa priamo Vás, prečo „len“ ja mám trpieť za nevymožiteľnosť práva v Slovenskej republike do takej miery, že na sklonku života, keď už by som si mal

  užívať dôchodok, sa mi rozpadla rodina, syn sa stal drogovo závislý v zahraničí                    a moja manželka urobila zo mňa bezdomovca?

  Už v minulosti som Vám poslal niekoľko listov a žiadosti ale márne, ostali bez odpovede. Tu je stručný prehľad:

  Archív korešpondencie ešte z čias keď ste založili Stredisko pre obete trestných činov z 21.08.1999 www.koloseo.info/stredisko

  Zmenšenina transparentu zo stretnutia na Devíne (bez odpovede)

  Návrh na zjednanie nápravy z 23.08.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o odtajnenie spisu SIS zo dňa 19.09.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o dotáciu na film Veľká Morava z 28.02.2008 (bez Vašej odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 17. marca 2008 (výhovorka)

  Žiadosť riešenie prenasledovania nezákonnosťou z 11.06.2008 (bez odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 13.januára 2009 (výhovorka)

  List Generálnemu prokurátorovi z 27.11.2013 a 2 prílohy a „čudná“ odpoveď

  List prezidentovi SR Kiskovi z 8.7.2014 a „čudná“ odpoveď.

   

  Ignoroval ho aj predseda vlády Fico

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Ignoroval ho aj Generálna prokuratúra

  https://www.koloseo.info/prokuratura/1pn/

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2pn/

   

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: III.kapitola NOVÉ MYSLENIE Než prezident začne robiť prvé kroky, mal by si uvedomiť svetový pokrok nielen vo vede a technike, ale aj v myslení človeka. Vymeniť plošné nazeranie na svet vyjadrené dvojramennou rovnoramennou váhou spravodlivosti za trojrozmerné, v ktorom platí zásada, že všetko so všetkým súvisi a odohráva sa v určitom priestore a v treťom rozmere čase!      „Amerika čelí koncentrovanej kríze, akú nepoznala od svojho vzniku. V kríze je jej model rodiny, ale tak isto jej zdravotný systém, sídelný systém, hodnotový systém a predovšetkým jej politický systém, ktorý z praktických dôvodov stratil dôveru ľudí. Prečo tieto krízy – a mnoho ďalších – prepukajú približne v tom istom období našich dejín?. Sú dôkazom konečného úpadku Ameriky? Nachádzame sa na „konci dejín“? To sú úvahy Alvin Toffker a Heidi Tofflerovej autorov knihy „Utváranie novej civilizácie“. Autori vysvetľujú „svetový morálny úpadok“ práve nástupom novej elektroniky a silou médii. Politická moc sa presunula z parlamentov do úzkych skupín obyvateľstva vybavených informačnou technikou a k médiám. Revolúcia informačnej techniky prináša zmeny nielen v politickom živote, ale aj v hlboké zmeny v rodinnom živote, v biznise, technológii, kultúre a hodnotách. V politickom živote už neplatia formácie „lavicové, pravicové, republikánske, demokratické, konzervatívne, liberálne alebo radikálne“ a podobne. S príchodom novej informačnej techniky akými sú počítače, mobilné telefóny, káblové televízie, internet a krátkovlnné obrazové spojenia vzniká nová spoločnosť využívajúca informačné éru „Tretej vlny“. Pád sovietskeho impéria, zmena povojnovej štruktúry v taliansku, porážka vládnúcej kanadskej strany, pád japonskej liberálnodemokratickej strany po štyridsaťročnom monopole moci, to sú fakty, ktoré dokazujú historické zmeny novej informačnej éry.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Dokončenie kapitoly č.8 ,, Skutočné príbehy a ďalší poškodení ,,…  V jeho dome sa mu SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA ,, hrá,, s jeho súkromným životom. Nabúraná elektronika- nabúraná –cez satelit alebo anténu sa Vám dostanú do televizného príjmača , rádia. Cez tieto zaradenia Vám púšťajú rozné zvuky. V jeho prípade ide aj o umistnenie iných tajných zariadeni, pretože jako som vám povedal, rozné druhy zvukov sa Vám akoby pohybovali po dome. V praxi je to tak, že počujete zvuk( napr. klopkanie) v rohu miestnosti a keď tam prídete zvuk je zrazu v inej čiasti miestnosti . Alebo sa presune do inej miestnosti. SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA robí z ludí doslova bláznov. Dalej sa mu nabúrali do všetkých mobilov , tabletov, počítačov…Pred očami mu miznú správy ktoré odošle například manželke. Sú mu posielané fotografie akože jeho manželky, na ktorých nevidno je tvár, ale ostatné detaily su jéj dokonca aj intimné. Jej zasa chodia informácie o tom kde sa nachádza a on tam pritom nieje… VYKONŠTRUOVANÉ KOMPROMITUJÚCE MATERIALY , KTORÉ ZPOSOBUJÚ PSYCHICKÝ TEROR…. Začal piť, kedže stále počuje zvuky, manželka ho považuje za blázna … Sposobuje to medzi nimi hádky . Pri jednej hádke fyzicky napadol manželku ( strčil do nej). Následovalo tretné oznámenie . Výpadky SMS iek a aj mobilov sa dialo aj na policii zastupuje ho právnik, ktorý od neho stihol zinkasovať cca 4 000 euro a nič nevybavil . Určite je pán advokát do vecí zainteserovaný ale pre druhú stranu. Pán advokát, totiž svojmu klientovi stále nahovára že by sa mal liečiť.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: V súčasnosti môžeme rozlišovať len dva politické prúdy. Obranárski politici, ktorí chcú zachovávať alebo obnovovať nefunkčnú minulosť – socialistickú, alebo kapitalistickú, /súčasné politické strany koalície a opozície/a tými, ktorí sú  zatiaľ nepripustení k slovu, ale sú pripravení prejsť k tomu, čo nazývame spoločnosťou informačnej éry „Tretia cesta“ – nový model spoločnosti tretieho tisícročia. Nositelia tejto tretej cesty sú tu, ale zaslepenci sa ju všade snažia potlačiť. Táto nová civilizácia prináša so sebou zmenu myslenia, nový model rodiny, nový spôsob práce, ľudských vzťahov a života, novú ekonomiku, nové politické systémy a okrem toho ešte aj zmenu vedomia. To všetko vďaka pokroku. Záleží na väčšine čestných ľudí, či si tento pokrok podchytia tí nemorálni, tí „čakatelia na príležitosť“ ako rýchlo zbohatnúť na úkor ostatných alebo čestní a statoční ľudia. Kto sú vlastne „čakatelia“, ktorí takmer vždy šliapali po ľudskej dôstojnosti, utláčali svojich spoluobčanov a barbarsky sa obohacovali na úkor iných. História potvrdila, že sú to ľudia, ktorí sa navonok tvárili lojálne ku každému zriadeniu no vo vnútri duše čakajú na príležitosť ako rýchlo zbohatnúť, pričom šliapali po mravných príncipov. Ich prítomnosť história neraz zaregistrovala avšak najúčinnejšie sa odhalili svojím ignorantským postojom tým, že sa nepostavili proti neľudskej deportácii židov do plynových komôr, ale svojou ignoranciou podporovanou vidinou využiť príležitosť a zmocniť sa majetku deportovaných. Takýto „čakatelia“ sú zodpovední za celý „maras“ na naše planéte.

   Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č.9 INFORMÁTORI A SPOLUPRACOVNÍCI SIS SÚ TY, KOTORÍCH SA POTREBUJU ZBAVIŤ AKO PRVÝCH. SIS má svojich spolupracovnikov vo všetkých doležitých inštituciách . Poskytujú jej doležité , ale havne tie najsúkromnejšie informácie o nás. Je to propletavaná pavučina ľudí, ktorí za peniaze nás občianov donášajú a bonzujú- na NÁS … SIS sa zameriavá na všetky oblasti života ľudí, ktoré potom velkou meirov ovlivnujú. V týchto oblastiach sa zamerávajú hlavne tzv. sťažovatelov alebo ak chciete nazvýme ich rebely. Sú to však ľudia ktorí však nerobia negátivné veci , ale naopak poukazujú na to, aké nekalé praktiky sa v inštitúciach, úradoch či firmách robia. Sťažujú sa na konania, ktoré sú buď v rozpore so zákonom alebo poškozujú ekonomicky danú oblasť . vetšinou tímto narušujú plány hry SIS , pretože začinajú vidiet ako sa veci majú, kto je v pozadí, že sa deje niečo nekalé…. Nenáhovarajte si , že aj tak sa nič nezmení. Zmení, pretože tých svinstiev je obrovské množstvo a treba o nich hovorit verejne . Je bežnou praxou pri činnosti SIS , že v radoch spolupracovníkov sú pracovníci Slovenskej pošty . Často sa vám može stať alebo aj sa Vám určite stalo , že ste očakávali doležité písomnosti, týkajúce sa súdných rozhodnutí, odvolání. Prípadne čohokolvek kde hrajú úlohu zákonné lehoty, či termíny… budú ovplyvnovat a znepríjemnovat váš život tak , aby z vás urobili toho čo nedodržuje lehoty alebo dokonca zákon.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Nech je ako je, ale aj socializmus zlikvidovali oni, ignorovali požiadavky na vylepšenie sociálnych istôt a čakali až sa to rozpadne, aby potom mohli privatizovať, tunelovať a rozkrádať. Sú to hyeny medzi ľuďmi. Žiaľ zatiaľ sa nenašiel systém ako ich odhaliť, lebo sa skrývajú za heslami „sloboda, demokracia, spravodlivosť“ a podobne. Možno by pomohol systém ktorí oni zavrhujú zo strachu z odhalenia. Zaviesť hodnotu hlasu občana, ktorý by sa určoval podľa bodov, ktoré by dostal do svojho „indexu“ za vynaložené úsilie v zapájaní sa pri budovaní občianskej spoločnosti. Takíto „čakatelia“ a ignoranti ľudských práv, by prepadli na celej čiare. Doteraz to bol problém, lebo všetko sa dá zneužiť. Ale nástupom novej informačnej techniky, najmä počítačov a internetu aj tento sen sa v krátkej budúcnosti môže stať realitou. Len treba nájsť odvážnych ľudí, ktorí svojím novým myslením pomôžu presadiť ľudskosť do spoločnosti. Prišiel rozhodujúci okamih, buď si oni „čakatelia“ podchytia pokrok, alebo  my čestní a statoční ľudia. To je ten veľký boj medzi dobrom a zlom. Kto teraz vyhrá, vyhrá na dlhú dobu. Kto prehrá, bude porazení na dlhú dobu, kým čakatelia sa nezničia sami medzi sebou. Až potom príde koniec civilizácie, ktorú predpovedali mnohí proroci.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Ak by mal niekto seriozný zaujem ukončiť spoluprácu, udeje sa to tak iba na oko. Najsmutnejšie na celej veci je však fakt, že osud informátorov a spolupracovníkov je spačatený už vo chvili ke´d je spoluprácaa ponuknuta. Každý informátor či spolupracovník je totiž chodiaci svedok a aj ke´d mnohokrát netuší,   že donášá pre SIS stává sa od začiatku nepohodlným NEPLATIA ŽIADNÉ ZÁRUKY!!! Ani tie, ktoré sú prisľubené. Kto by mal náhodou niekedy záujem s touto ZLOČINECKOU ORGÁNIZACIOU spolupracovať , mal by si to velmi dobre rozmysliet. Spoluprácou so SIS si kupujete iba jednoznačne jednosmerný lístok. SIS postupne na svojcih informátorov a spolupracovníkov praktizuje VŠETKY FORMY LIKVÍDACIE, KTORÉ SME TU UŽ VSPOMÍNALI A LEBO ICH EŠTE LEN ZVEREJNÍME. Treba si uvedomiť , že pod slovom likvídácia rozumiete všetky jej formy. ZDRAVIE, VSTAHY, MAJETOK, ŽIVOT. Na toto všetko sa zamerávajú aby sa,, svojich ĺudí,, zbavili. Činnosť na ktorú takýchto ľudí SIS používá je roznorodá. Od sberania všetkých druhov informácii( zdravotný stav, neduhy, slabosti, majetkové pomery, s kým sa stretáváte apod.) , Až po priamé vykonávanie činnosti, ktoré majú tzv. záujmovým osobám uškodi´t( zastrašpvanie, používanie chemických látok na poškodenie zdravia, dostat záujmové osoby do postele a narušit tak ich súkromný život, rozné druhy provokacii , aby vyvolávali agresivné správanie a sposobili trestné stíhanie apod.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: ZMĚNA MYSLENIA, Nedá mi nespomenúť moje hlboké zážitky z UFO kongresu, ktorý sa konal ešte v roku 1994 v Debrecíne. Padlo tam veľa zaujímavých myšlienok. Niektoré som pochopil až dnes. Pán Wordfod z Dánska rozprával príhodu zo stretnutia  s mimozmešťanmi, ktorí mu darovali akúsi paličku, ktorá premietala na čokoľvek geometrické útvary. Povedali mu, že ľudia od počiatku idú na veci opačne. Najskôr si vyrobia nástroj na obrábanie a až potom vec po ktorej túžia. U nich si vyrobia vec priamo pomocou nultej energie /rozlúštenie nás ešte len čaká/. Alebo, že naša reč je veľmi zložitá a nezrozumiteľná. Oni v dôležitých otázkach sa rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie. Dlho som nevedel čo tým mysleli, ale mali pravdu. Až keď som začal písať túto knižku a pokúšal som sa vytvoriť „narýchlo“ nový model spoločnosti, prišiel som na to, že reč sa musí v riadení spoločnosti obmedziť na minimum. Je zavádzajúca. Veci sa vysvetľujú zložito, pomaly, nezrozumiteľne a pri použití klamstiev dezinformujúco.  Naše zákonodarstvo a vôbec celá politika je založená na vyrozprávaní situácie. Obratný rečník môže hovoriť celé hodiny a pritom nič nepovie. Alebo bude hovoriť o slobode, demokracii ale bez iných než ústnych zábezpekách, jednoducho povedané, módou tejto doby je táranie dve na tri. Klamanie, klamanie a opäť klamanie, lebo klamstvá najlepšie profitujú. Zákony sú produktom rečnenia a zachytávajú toto „táranie“ do písmen zhodných so slovnou zásobou. Jedno slovíčko môže zmeniť význam zákona. Ak k tomu pridáme výklad zákona a k tomu ešte korupciu, tak zákony by sa mohli úplne zrušiť, lebo právo je obmedzené len silou peňazí.  Toto sa zneužíva a zákonodarci profitujú z hry, ktorej málokto rozumie. Zákony sú potom pre jednoduchých ľudí nezrozumiteľné. A to je chyba!

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č. 10 ÚTOKY NA SAMOTNÉHO EDA , SNAHA O JEHO ZABITIE… Edo mi viackrat rosprával o tom, ako sa ho jeho vlastný , bývalí kolegovia pokusili odstránit. A nie raz. Tých pokusov bolo nespotečne veľa a podla toho ako mi tie pokusy opisoval to nebolo vobec žiadná sranda. Išlo tu totiž o život. Útoky na Eda Hakla sa neudiali iba na Slovensku, ale dokonca aj v zahraničí… Naopak Edo dal SIS niekolko krát na súd ako civilná osoba a doteraz sa s jeho podaniami nič neudialo. Nikdo nič nevyšetril, súdy nekonajú. Proste jedno velké absolutné NIČ. Dajte si otázku prečo… Keď som sa začal vdaka Edovi zaoberať touto problematikou, pochopil som sa slová Mikuláša Černáka ktoré vyslovil v jednom rozhovore. Keď sa ho spítali, kto je podla neho najvetší boss podsvatia tak odpovedal, že tými bossmi sú oligarchovia. Porozmýšlajte nad tým , mili čitatelia …   Ak sa Vám to zdá pritiahnuté za vlasy, verte , že nieje. Eduard Hakl totiž disponuje tak závažnými informáciemi , ktoré keď výjdu na verejnost tak sa otriase velké množstvo stoličiek a vela vysoko postavených osob ukáže v pravom svetle. Patril totíž k špičke SIS   a preto bol aj poverovaný zložitými úlohami. Samozrejme tento diabolský scénar bol skutočne dokonale pripravený, pretože vlastne svojich vlastných ludí nájprv SIS poverila úlohami , vdaka ktorým ich hodili do jámy levovej , tj. Priamo prostredia slovenského , ale i medzinárodného podsvatia a potom pomocou dokonale pripvených akcii zase svojich ludí likvidovala a likviduje. Základom týchto likvidačných popráv je skutočnost že musia vyzerať ako pomsta nejakého mafiána či kriminálnika. Podobné intrigy vytváral napríklad i nebohý pán Sviechota.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Ešte raz zopakujem odkaz „O dôležitých otázkach sa  rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie“. To je ono. Predsa ani televízor nemôže fungovať bez presnej schémy, bez symboloch ktoré znamenajú určité obmedzenie /odpor/, zhromažďovanie /kondenzátor/,  transformovanie /cievka, transformátor/, zosilňovanie /tranzistor, tyristor, číp../ a podobne. V dôležitých otázkach by sa aj ľudia mali vyjadrovať  vizuálne. Áno tak je to. Grafickou zámenou sa nedá zmeniť význam symbolu,  to čo vie urobiť slovo, reč. Preto sa všeobecne klame až sa z huby práši, lebo rečami sa môže biela obrátiť za určitých okolností na čiernu, štvorec na kosoštvorec a podobne. Ale skúste ukázať niekomu kruh a presviedčať ho že vidí štvorec! Iný symbol iný význam. Symbolike treba navrátiť jej pôvodný a hlbší význam. Každý zákon v občianskej spoločnosti by mal byť vyjadrený graficky, aby nemohlo prísť k jeho zneužitiu. Celý život by mal byť graficky vyjadrený podľa veku, profesie alebo inej kategórie. Cesta slobody by mala mať svoje grafické symboly a beda tomu, kto ich poruší. Potom by aj jednoduchý občan mohol kvalifikovane rozhodovať a nie cestou svojich zástupcov, ktorí ho legálne okrádajú. Chce to len zmenu myslenia. V prípade vážneho konfliktu sa dosadia do počítačových „šuplíkov“ smer cesty dvoch konfliktov a počítač vydá „rozsudok“. To by bola spravodlivosť, ktorú by nemohlo ovplyvniť  politikárčenie, mafiánstvo ba ani sila peňazí. Nastal by raj pre čestných ľudí a galeje pre podvodníkov, hochštaplerov a „čakateľov“ na mamóniu. To je méta tretieho tisícročia.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

  Zvýšiť hodnotenie Znížiť hodnotenie

   

   

   

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Liberálni demokrati odmietli brexit bez dohody

  Bournemouth 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/PA-Jonathan Brady)   Líderka britských opozičných Liberálnych demokratov Jo Swinsonová v utorok varovala, že plánovať brexit bez dohody je ako zamýšľať "podpáliť vlastný dom", pričom sa zaviazala odchod Británie z Európskej únie úplne zrušiť. Informovala o tom agentúra AFP "Prvá úloha je jasná. Musíme brexit zastaviť,"…

  Koniec Netanjahua? Podľa exit pollov v izraelských voľbách zvíťazil blok Modrá a biela

  Jeruzalem 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)   V utorňajších predčasných parlamentných voľbách v Izraeli zvíťazil centristický blok Modrá a biela bývalého náčelníka generálneho štábu Bennyho Ganca tesne nad stranou Likud premiéra Benjamina Netanjahua Vyplýva to z exit pollov zverejnených po uzavretí volebných miestností, informovali agentúry AP, DPA a AFP. Podľa…

  Matovič: Bábkový premiér Pellegrini oddojčil Kočnera na vlastných prsiach. Napriek tomu ho jeho prisluhovači podržali

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Peter Pellegrini bude po dnešnom hlasovaní o vyslovení nedôvery jeho vláde naďalej bábkou, ktorej vyhovuje mafia v najvyšších štátnych funkciách. Pellegrini, ktorý „oddojčil Kočnera na svojich prsiach“, sa namiesto spravodlivosti rozhodol chrániť mafiu, tvrdí predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor…

  Umelú inteligenciu na sledovanie občanov používa 75 krajín

  Washington 17. septembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Najmodernejšie systémy umelej inteligencie nepoužíva na sledovanie vlastných občanov len Čína, o ktorej sa v tejto súvislosti často píše, ale aj ďalších 74 štátov sveta V najnovšej štúdii, ktorú zverejnili v utorok vo Washingtone, to uvádza renomovaná Carnegieho nadácia pre medzinárodný mier (Carnegie Endowment…

  Merkelová: Nemecká vláda nemá prečo obnoviť vývoz zbraní do Saudskej Arábie

  Berlín 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová v súčasnosti nevidí žiadne dôvody pre zrušenie dávnejšieho rozhodnutia svojej vlády zastaviť vývoz zbraní do Saudskej Arábie. Odpovedala tak v utorok v Berlíne na otázku, či podporuje predĺženie tohto opatrenia, ktorého platnosť vyprší o niekoľko dní, informovala tlačová agentúra…

  Pred Národným pochodom za život. Stanovisko SHO: Sme za ochranu života od počatia

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V nedeľu 22. septembra sa v Bratislave uskutoční Národný pochod za život. Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka. Národný pochod za život podporuje aj Slovenské Hnutie Obrody, ktoré k otázke ochrany života…

  Dôchodkový automat sa zruší, penzijný vek bude uvedený v zákone

  Bratislava 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Určovanie dôchodkového veku prostredníctvom tzv. dôchodkového automatu, teda podľa rastúcej priemernej strednej dĺžky života, sa od začiatku budúceho roka zruší. Vek odchodu do dôchodku sa pre všetkých ľudí stanoví priamo v prílohe zákona, a to podľa ročníka narodenia, pohlavia a počtu vychovaných detí…

  USA a Bielorusko si po vyše desiatich rokoch vymenia veľvyslancov

  Minsk 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Belarus Embassy, USA Twitter)   Spojené štáty a Bielorusko sa po vyše desiatich rokoch rozhodli obnoviť svoje diplomatické misie na úrovni veľvyslancov. Po utorňajšej schôdzke s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom v Minsku to uviedol námestník amerického ministra zahraničných vecí pre politické záležitosti David Hale "Je mi…

  Matovič sa opäť pustil do Remišovej: "Verejne ľuďom zaklamala! Mrzí ma to..."

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Opozícia dnes opäť neodvolala premiéra Petra Pellegriniho, ktorý tak aj naďalej ostáva vo svojej funkcii. Poslankyňa Veronika Remišová napísala, že to bolo dnes veľmi tesné. Líder OĽaNO, ktorého členkou donedávna bola aj sama Remišová, Igor Matovič, v príspevku na sociálnej sieti napísal, že…

  Pellegrini: Hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali. Netvrdím však, že som naň šiel úplne pokojný

  Bratislava 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hlasovanie k môjmu odvolávaní dopadlo tak, ako sme očakávali, netvrdím však, že som naň šiel úplne pokojný. Médiám to pred dnešným výjazdovým rokovaním vlády v Giraltovciach povedal predseda vlády Peter Pellegrini „Nikdy neviete, čo sa môže pri takomto hlasovaní stať, preto predtým treba…

  Greta Thunbergová si prevzala cenu Amnesty International

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová si v pondelok na univerzite Georgea Washingtona prevzala za svoje aktivity na ochranu klímy ocenenie Veľvyslankyňa svedomia, ktoré jej v júni udelila organizácia Amnesty International (AI). Informuje portál Echo24 "Zmeny a politické kroky, ktoré sú k riešeniu krízy…

  Vojaka hliadkujúceho v uliciach Milána dobodal cudzinec nožnicami. Po zadržaní kričal "Alláhu Akbar"

  Miláno 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:BreakingItalyNews Twitter)   Zatiaľ neidentifikovaný muž zaútočil v utorok v Miláne na 34-ročného vojaka, ktorého nožnicami bodol do krku a chrbta, informoval na svojom webe taliansky denník La Repubblica K útoku došlo na námestí Piazza Duca d'Aosta neďaleko milánskej hlavnej stanice. Podľa denníka útočník zasiahol vojaka nožnicami…

  Vláda na výjazdovom rokovaní rozdelili pre okres Svidník takmer 1,3 milióna eur

  Giraltovce 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Vláda SR na utorkovom výjazdovom rokovaní v Giraltovciach zhodnotila akčný plán okresu Svidník a rozdelila takmer 1,3 milióna eur na jeho rozvoj. Ministri na rokovaní podporili región tradičnou sumou milión eur zo zdrojov Všeobecnej pokladničnej správy. Určená je na podporu 104 projektov miest,…

  Kočner, kauza Donovaly, Šanta, jeho manželka a Haščák. Prokurátor reaguje: Som neovplyvniteľný

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Denník N zverejnil ďalší prepis údajnej komunikácie Mariana Kočnera s Norbertom Bödörom, podľa ktorej mal Bödör Kočnerovi zisťovať informácie o prokurátoroch v kauze Donovaly. Kočner mal taktiež požadovať, aby jeho prípad dostal prokurátor Ján Šanta, ktorého manželka je vzdialenou príbuznou šéfa Penty Jaroslava Haščáka. Šanta…

  Odborník uviedol, že útoky na saudské rafinérie sú zlyhaním strategickej americkej ochrany

  Washington/Rijád 17. septembra 2019 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)    Známy komentátor medzinárodných vzťahov Finian Cunningham v komentári pre portál RT odhaľuje americké diplomatické a vojenské zlyhanie v súvislosti s kauzou víkendových útokov na ťažobnú infraštruktúru Saudskej Arábie, ktoré okrem iného spôsobili výkyvy na svetových trhoch s ropou Ničivý útok na ropný priemysel Saudskej Arábie…

  Pedo neznamená pedofil, tvrdí Elon Musk

  Los Angeles 17. septembra 2019 (SITA)   Šéf priekopníckej firmy Tesla Elon Musk nie je len celosvetovo uznávaným inovátorom, ale aj známym búrlivákom, ktorý nemá problém verejne sa pohádať so svojimi kritikmi Jeho najnovší spor sa dostal až na súd v Los Angeles, kde ho zažaloval britský potápač Vernon Unsworth…

  Kommersant: Putin a Zelenskyj by sa mohli stretnúť v októbri

  Moskva 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Sputnik, Kremlin-Aleksey Nikolskyi, Efrem Lukatsky)   Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj by sa mohli stretnúť v októbri, napísal v utorok denník Kommersant Podľa neho má 18. septembra zasadnúť v bieloruskom Minsku trojstranná kontaktná skupina pre urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny, pričom…

  Miškov o Galkovi: "Je to zlý a zakomplexovaný človek. Kým bol Sulík v Bruseli, mocensky takmer ovládol stranu a pripravoval sa už aj na odstavenie Sulíka po voľbách“

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Pondelkový komentár Jozefa Mihála, ktorý vo vláde Ivety Radičovej zastával post ministra práce sociálnych vecí a rodiny za SaS, ktorej bol aj podpredsedom, o tom, že v opozičnej liberálnej strane "robí zlú krv" poslanec a exminister obrany Ľubomír Galko, odštartoval ďalšiu vlnu reakcií…

  TopDesat

  Tieto zvieratá otvorili portál do sveta chaosu!

  0

  Domáce zvieratá sú ako deti. Potrebujú všetku tvoju pozornosť, nekonečnú lásku a nevedia, čo sú to osobné hranice. Ach, samozrejme, nezabudli sme ani na ich tendenciu byť naozaj neposlušní. Sme si istí, že naši štvornohí priatelia nedávajú deťom veľký náskok a dokážu narobiť minimálne rovnakú neplechu. Pozrite si tieto obrázky, ak nám neveríte! Spisovatelia majú…

  V Japonsku otvorili 2D kaviareň, ktorá je ako vystrihnutá z kreslenej rozprávky

  0

  Aj Vás hneď napadlo, že 2D grafika už v dnešnej dobe predsa nemá zastúpenie? Mýlili sme sa. Tento omyl vyvracia 2D kaviareň, ktorá je ako komiks, ktorý ožíva. Táto novootvorená kaviareň s názvom 2D Cafe je naozaj ako komiksová kniha. Nachádza sa v Japonsku, v okrese Shin Okubo. Od stanice…

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Muž číslo jeden v Komunistickej strane Československa

  0

  Jedným z najmocnejších, ba možno aj najmocnejším mužom v Československu, bol Rudolf Slánsky. Žil v rokoch 1901 až 1952 a verne sa pridržiaval moskovskej línie. Pozrime sa na Slánskeho trochu bližšie. Rudolf Slánsky – muž číslo jeden v Komunistickej strane Československa, niekedy v septembri 1948, na zasadnutí predsedníctva povedal: „Teraz bude prijatý vo vláde zákon na…

  Triky, ktoré porazia tvoje každodenné starosti

  0

  Život je komplikovaná, ale skutočne zaujímavá vec. Niekedy si myslíme, že keby sme len mohli odstrániť niektoré ťažké situácie, bolo by to perfektné. Napríklad náhla bolesť hlavy, nutkanie jesť veľa zmrzliny alebo ospalosť, ktorá prichádza na konci pracovného dňa. Tieto triky ti môžu pomôcť vyhnúť sa aspoň časti týchto nepríjemných problémov a zabudnúť…

  TOP10+: Ako vyzerá život s mačkou? Vtipné fotografie zachytili domácich miláčikov priamo pri čine

  0

  Mačací priatelia sú prirodzene rozkošní a niekedy aj prítulní spolubývajúci. Zachytiť ale život s mačkou niekedy zo sebou prináša eufóriu spojenú zo zúfalstvom. Bývať s mačkou je určite veselšie, ako žiť sám. Dokazuje to aj niekoľko nasledujúcich fotiek majiteľov, ktorí sa podelili o úsmevné situácie, ktoré sú na dennom poriadku.…

  Vo svete IT

  Prémiový dron Hubsan Zino s 4K kamerou a ovládateľnosťou do 1 km môžeš mať momentálne za takmer polovičnú cenu!

  0

  Chceš posunúť zábery z tvojej dovolenky pri mori, či z výletu na horách na úplne inú úroveň? Ak ťa svet dronov a videí z vtáčej perspektívy zaujíma, určite neprehliadni momentálnu akciu na prémiový dron Hubsan Zino, ktorý je vďaka aktuálnej akcii dostupný takmer za polovicu.  Špeciálnu akciu na dron Hubsan…

  Toto je aktuálny zoznam telefónov, s ktorými je zážitok zo sledovania Youtube videí najlepší. Našli ste na zozname aj Váš smartfón?

  0

  Približne takto rok dozadu spoločnosť Google vydala zoznam  smartfónov, s ktorými je zážitok zo sledovanie videí na serveroch Youtube najlepší. V tom čase na zozname bolo celkovo 16 zariadení. Medzi časom boli však predstavené desiatky smartfónov, a práve preto Vám prinášame aktualizovaný zoznam zariadení k dnešnému dňu. Pri zostavovaní rebríčku…

  Takto vyzerá superrýchle 65W nabíjanie z výrobne OPPO v praxi! | VIDEO

  0

  Ako bude vyzerať superrýchle nabíjanie na budúcej vlajkovej lodi od čínskej spoločnosti OPPO? Najnovšie video zverejnené známym leakerom Ice Universe prezrádza, že výrobca to s „najrýchlejším nabíjaním na svete“ myslí naozaj vážne. Známy leaker tak nadväzuje na informácie zo včerajška, kedy sme sa definitívne dozvedeli obdobie, kedy spoločnosť OPPO predstaví…

  Ešte nepredstavený Huawei Mate 30 Pro sa objavil vo videu. Takto bude vyzerať!

  0

  Dva dni pred oficiálnym predstavením novej produktovej rady smartfónov Mate 30 sa objavilo na internete video, ktoré zachytáva unboxing zariadenia Mate 30 Pro. Na tému upozorňuje portál Huaweicentral.com. Video nižšie odhaľuje, že Mate 30 Pro bude vybavený technológiou SuperSensing, s ktorou sme sa mohli po prvýkrát stretnúť v prípade smartfónu…

  Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR: Pozrite si ich detailné porovnanie. Ktoré by ste si vybrali Vy?

  0

  Chytré hodinky sú skvelou alternatívou voči klasickým. Ponúkajú totiž viacero funkcionalít oproti bežným hodinkám. Napr. možnosť sledovania športových aktivít, monitoring spánku, synchronizáciu notifikácií zo smartfónu a podobne. Nižšie sme si pre Vás pripravili porovnanie nedávno predstavených chytrých hodiniek Amazfit Stratos 3 s Amazfit GTR. Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR…

  Smartfón Xiaomi Mi 9 Lite je oficiálne predstavený. Žiadne prekvapenie sa však nekonalo

  0

  Spoločnosť Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa predstavila zariadenia Xiaomi Mi 9 Lite. Smartfónom tak dopĺňa modelový rad zariadení Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T a Mi 9T Pro. Xiaomi Mi 9 Lite Tak ako bolo očakávané,  spoločnosť Xiaomi predstavila vernú kópiu zariadenia Mi CC9. Jedná sa teda o smartfón,…

  TopSpeed

  Garážové klenoty sa stretnú pri Bory Mall

  0

  Vlastníte štvorkolesový klenot, ktorý si veru zaslúži aj pozornosť širšieho publika? Tak je tu čas a príležitosť ho vytiahnuť a doviesť ho na miesto, kde sa to bude hemžiť vyleštenými unikátmi a tisíckami milovníkov týchto jedinečných áut. Majitelia nových i starších, tiež športových, luxusných, či upravených automobilových skvostov sa stretnú…

  Škoda vyvíja lacné SUV pre Indiu. Nevylučuje jeho export.

  0

  Bernhard Maier, šéf automobilky Škoda potvrdil, že sa fabrika sústredí na výrobu lacných áut určených pre Indiu. Založila tam vlastné Technologické centrum, ohlásila veľké aktivity a vývoj lacného SUV, po ktorom bude nasledovať ďalší, ešte lacnejší model. Nevylučuje ani výrobu elektromobilov, ktoré bude exportovať do Európy.

  Aktuálny autosalón vo Frankfurte IAA 2019 je možno posledný

  0

  Nad autosalónmi svetového významu sa už roky sťahujú mračná. Automobilky uprednostňujú online predstavenia, alebo špeciálne akcie. Jedno z najväčších mien v tejto oblasti, celosvetovo známe pod skratkou IAA má bledú budúcnosť. Medzi odborníkmi sa šepotom už nejaký čas hovorí o tom, že prvé veľké meno medzi autosalónmi môže zmiznúť už po tomto…

  Elektromobily nezlacnejú, naopak, môžu zdražieť, hovorí šéf JLR

  32

  Výraznejšiemu rozmachu elektromobility v tejto chvíli nebráni len poddimenzovaná sieť nabíjacích staníc a nepripravená infraštruktúra, ale aj vysoké ceny samotných elektromobilov. Môžu za to predovšetkým akumulátory, ktoré neraz tvoria až polovicu ich výslednej ceny. Ak čakáte, že sa ich ceny postupne znížia, ste možno na omyle. Batérie ani elektromobily nezlacnejú,…

  Dakarský špeciál vyrobený na Slovensku je na predaj

  0

  Porsche 911 a Dakar? To je známa kombinácia z minulosti. Ale 911 upravená pre dakarský piesok zo Slovenska? Táto pomerne málo známa krásavica sa výraznejšie začala ukazovať minulý rok. Bola súčasťou 4. zrazu majiteľov Porsche. Dakarský špeciál na báze Porsche 911 je na predaj. Spoznajte ho trochu bližšie.

  Mercedes-AMG potvrdil prípravu výkonných elektromobilov

  0

  Stalo sa to, čo každý tak trochu očakával. Šéf koncernu Daimler AG potvrdil, že divízia Mercedes-AMG pripravuje niekoľko nových výkonných elektromobilov. Tie tak v portfóliu značky doplnia súčasné elektrifikované modely. Či sa však stane divízia Mercedes-AMG v budúcnosti výlučne elektrická, zatiaľ nikto nahlas nepovedal.

  KAMzaKRÁSOU

  Návod, ako sa zbaviť myší v dome: Čo robiť, ak ťa sužujú hlodavce?

  0

  Obdobie jesene je na údržbu domu nesmierne náročné. Pripraviť ho na zimu nie je jednoduché, a to si mnoho majiteľov domov vôbec neuvedomuje. Okrem toho je jeseň obdobím, kedy sa hlodavce počas chvíľky nepozornosti ľúbia povýšiť na vášho spolubývajúceho. V tomto článku nájdete návod na to, ako sa zbaviť myší…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo je láska? Čin alebo pocit?

  0

  Čo je láska? Láska je neoddeliteľnou súčasťou intenzity žitia. Je našou najhlbšou ľudskou potrebou dávajúcou našej existencii zmysel. Láska nie je niečo, čo venujeme alebo dostávame. Je to niečo, čo vyživujeme a rozvíjame, o čo sa staráme, čo zveľaďujeme. Láska len tak niekde nesedí a nečaká, než si po ňu prídeme.

  Výhody lokálnych plodín: Prečo konzumovať naše ovocie a zeleninu?

  0

  Napriek tomu, že máme v súčasnosti možnosť zohnať v obchodoch zeleninu a ovocie od výmyslu sveta a v rôznych ročných obdobiach, čoraz viac sa dostávajú do popredia lokálne plodiny, resp. regionálne potraviny, ktoré majú množstvo benefitov. O aké ide, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Výhody lokálnych plodín sú nepopierateľné.

  TOP 5 spôsobov, ako si vychutnať baklažán: Zamiluje si ich každý!

  0

  Baklažány nepatria práve medzi najobľúbenejšie a v našich kuchyniach najbežnejšie druhy zeleniny. Neraz sa objavujú v jedálničku iba tých jedincov, ktorý dbajú na zdravšie a pestrejšie stravovanie. Cestu k fialovému baklažánu si jednoducho nenašiel každý, a to je veľká škoda. Ide totiž o veľmi zdravý plod, ktorý je zároveň skutočne chutný. Treba…

  Šialené módne kúsky, ktoré sa predávajú: A to si kto kúpi?!

  0

  Sme zvyknutí, že trendy prichádzajú a odchádzajú. Trendy, ktoré pobláznia celý beauty svet či interiérové dizajnérstvo. Ale aj trendy, vďaka ktorým máme módu v malíčku. Patríte aj vy k tým, ktoré sledujú všetky módne trendy a podľa nich sa obliekajú? Považujete sa za módne maniačky, ktoré musia mať každú módnu…

  Vyhraj 4x dámsku vôňu Forever Laura Biagiotti v hodnote 51 €

  0

  Jordi Férnandez, majster parfumér zo spoločnosti Givaudan, vytvoril Forever Laura Biagiotti ako parfumovanú vodu z rodiny kvetinových, cyprusových a gurmánskych vôní. Výrazné vrchné tóny prinášajú nezastaviteľný pocit vyvolaný spojením talianskeho bergamotu, šípkového oleja, čiernych ríbezlí, akordu jablka a hrušky. Očarujúce vitálne srdce evokuje vzrušenie z objavovania nového prostredníctvom tónov ruže, konvalinky, fialky, praliniek a tuberózy.…

  Svetlo sveta

  Škótska vláda chce deti vyučovať homosexualitu a útočí na katolícku cirkev.

  0

  Škótsko patrí medzi krajiny, kde katolícka cirkev je čoraz viac prenasledovaná. Trestným činom sa stalo napríklad vyvesovanie vatikánskej zástavy “provokatívnym spôsobom” alebo najnovšia iniciatíva zakázať katolíckej cirkvi mať vplyv na vlastných katolíckych školách, aby nemali právo vplývať na to, čo sa na školách vyučuje. Najnovšie škótska vláda oznámila zavedenie sexuálnej…

  Rektori európskych mariánskych pútnických centier sa stretnú v Levoči

  0

  Mesto Levoča bude hostiť od 17. do 20. septembra 2019 rektorov zo združenia európskych mariánskych svätýň (European Marian Network). Na Slovensko ich pozval minulý rok Mons. František Dlugoš, dekan a rektor dvoch levočských bazilík, ktorý podujatie chystá spolu s tímom zo Spišskej diecézy.  Stretnutie sa začne v utorok 17. septembra…

  Kristovu tŕňovú korunu vystavili opäť verejnosti.

  0

  Katolícka cirkev vo Francúzsku sa rozhodla aj napriek požiaru v katedrále Notre Dame veriacim sprístupniť podstatné relikvie, ktoré boli v tejto katedrále uchovávané. Medzi azda najznámejšiu relikviu patrí tŕňová koruna, ktorá podľa tradície je práve tá, ktorú dostal na hlavu Ježiš na hlavu počas ukracovania. Koruna patrí medzi tie relikvie,…

  Panna Mária sa vo Fatime predstavila ako Sedembolestná.

  0

  Vo Fatime sa 13. októbra 1917 zjavila Panna Mária trom pastierom a predstavila sa im ako Sedembolestná Panna Mária. Je nekonečnou Božou milosťou, že práve Sedembolestná Panna Mária bola 22.5. 1927 v Šaštíne, na základe pápežského dekrétu pápeža Pia XI, vyhlásená za patrónku Slovenska.  V oslovení, ktorým sa Archanjel Gabriel…

  Kard. Tomko oslávi 40 rokov biskupskej vysviacky pri hrobe svätiteľa

  0

  V Bazilike sv. Petra vo Vatikáne bude dnes pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, slávnostná svätá omša v slovenskom jazyku, ktorej hlavným celebrantom bude jubilujúci kardinál Jozef Tomko.  Emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov si práve 15. septembra pripomenie 40. výročie biskupskej vysviacky, ktorú prijal vkladaním rúk sv.…

  Pápež píše patriarchovi Bartolomejovi o darovaných relikviách apoštola Petra

  0

  Ekumenickému patriarchovi Bartolomejovi I. zaslal Svätý Otec František list, v ktorom objasňuje význam daru relikvií sv. Petra, ktoré mu zaslal do Konštantínopolu pri príležitosti sviatku svätých apoštolov Petra a Pavla 29. júna tohto roku na znak bratstva. Pápež si prial, aby niekoľko fragmentov telesných pozostatkov sv. Petra mohlo spočívať pri…

  Armádny Magazín

  Raytheon predstavil sľubnú raketu vzduch - vzduch

  0

  Raytheon Corporation oznámila vývoj novej rakety vzduch - vzduch, ktorá by mala byť o polovicu menšia ako súčasné modely, ale zároveň by mala byť efektívnejšia v takých parametroch, ako je rýchlosť a manévrovateľnosť. Na výročnej konferencii Asociácie leteckých síl USA predstavil Raytheon novú generáciu rakiet typu vzduch-vzduch

  Video: Americká vojnová loď zovretá v Čiernom mori

  0

  Výskyt americkej vojnovej lode v Čiernom mori sa stal problémom pre americké námorníctvo. Americkú vojnovú loď USNS Yuma, ktorá sa objavila včera v Čiernom mori, zachytili ruské hliadkové lode v blízkosti gruzínskych teritoriálnych vôd. Napriek tomu, že Gruzínsko je americkým spojencom, z neznámych dôvodov bol lodi amerického námorníctva zamiet

  Pražskému starostovi sa nepáči aj pamätník na Dargove

  0

  Starosta Prahy 6, ktorý stál za odstránením sochy sovietskeho maršála Koneva, komentoval na Facebooku aj Pamätník víťazstva v Dargovskom priesmyku. "Hádám, že takhle, jako památník v Dargovském průsmyku na východě Slovenska, zřejmě nový pomník osvobození Prahy od nacismu, který má podle dnešního rozhodnutí zastupitelstva

  Sovietsky ťažký bombardér TB-3 a jeho parazit Polikarpov I-16. Ich bojové nasadenie v roku 1941

  0

  Pred II.svetovou vojnou bol ZSSR jedným zo svetových lídrov v oblasti avioniky. Sovietski konštruktéri prichádzali so zaujímavými technickými riešeniami a dokázali vytvoriť zbrane, ktoré si vydobyli uznanie na bojových poliach II.svetovej vojny, navyše sovietski konštruktéri boli úspešnými improvizátormi

  Video: Účastník pražského povstania v roku 1945 o maršálovi Konevovi

  0

  Emil Šneberg účastník pražského povstania 1945 hovorí o tom, akú zásluhu má maršal Konev na oslobodení Československa, o úlohe Vlasovcov v pražskom povstaní a čo vyjadruje pamätník maršala Koneva. Okolo Konevovej sochy

  SIG SAUER bol vybraný americkou armádou ako dodávateľ zbraní novej generácie

  0

  SIG SAUER oznámil získanie zákazky pre americkú armádu v rámci výberového konania na zbrane novej generácie (NGSW). Dodávka zahŕňa kompletný systém SIG SAUER pozostávajúci zo 6,8 mm hybridnej munície, ľahkého guľometu, pušky a tlmičov. Jadrom zákazky je novo vyvinutá , vysokotlaková hybridná munícia v  kalibri 6,8 mm, ktorá sa používa…

  Tvoja Svadba

  Vieš, ako si ozvláštniť svadobné šaty? Tomuto trendu neodoláš!

  0

  Uš si važovala ako si ozvláštniť svadobné šaty? Šperky robia ženu ešte krajšou. Preto sa predsa dáva pri zásnubách prsteň. Žena a šperk sa skvelo dopĺňajú. Oboje je totiž krásne, tajomné a zaujímavé. Každý šperk rozpráva príbeh a každý je jedinečný rovnako ako žena. Šperky ponúkajú priestor na sebavyjadrenie. Ich výber je mimo…

  Vyhraj 3x Dsquared2 WOOD Pour Femme v hodnote 49 €

  0

  Nová dámska vôňa Dsquared2 WOOD Pour Femme spočiatku odkrýva sicílsku mandarínku a lístky fialky, vyjadrujúce radosť a vitalitu, skombinované s konvalinkou a magnóliou pre vyzdvihnutie sviežosti a nadčasovosti.

  Vtipné nápady na svadbu: Prekvap svojich hostí niečím originálnym!

  0

  Svadobný deň má byť oslavou nového zväzku a nezabudnuteľným dňom nielen pre nevestu a ženícha, ale aj pre hostí. Vysnívané šaty, nádherná výzdoba, muzika, dokonalý make-up, skvelý program – chceme, aby všetko klapalo ako hodinky. Ale občas treba vystúpiť aj z komfortnej zóny. Vtipné nápady na svadbu prekvapia všetkých hostí a okorenia svadbu. Či už…

  Svadobný závoj ako doplnok pre nevestu: Upnutý vyzerá najlepšie

  0

  Tieto závoje vyzerajú uvoľnene a romanticky! Sú perfektné na svadbu vonku a sú vhodné pre každú nevestu, ktorá chce byť niečím iná. Závoje v tomto štýle vám dajú trošku boho look. Väčšina týchto romantických závojov sa upína pomocou hrebeňa, ale niektoré sa upínajú čelenkou s kvetmi. Kľúčom perfektného závoja, ktorý je upnutý vo vlasoch…

  Aké si vybrať obrúčky? Ktoré sú lacnejšie, ktoré odolnejšie a luxusnejšie?

  0

  Prvý krôčik na ceste k oltáru máte za sebou. Pevne veríme, že vaše zásnuby boli krásne a pre vás nezabudnuteľné. Máte snubný prsteň, tak je načase zvoliť si dátum svadby a vybrať, okrem iného, svadobné obrúčky. Ak váš partner rozhodol za vás tým, akým prsteňom si pred vás pokľakol, stále to môžete zmeniť.…

  Pieseň na prvý tanec: Romantické a pomalé tóny aj pre netanečníkov!

  0

  Pieseň na prvý tanec je jedinečná pre každý zamilovaný pár. Pri výbere svadobných pesničiek dbáte určite na každý detail rovnako ako pri výbere svadobných šiat. Piesne, ktoré si vyberiete musia vystihovať váš cit k tomu druhému, vašu lásku a pohodu s ktorou vstupujete do manželstva. Mali by ste sa teda vyhnúť všetkým piesňam,…

  Tvoje Zdravie

  TOP bylinky na kašeľ: Ktoré z nich najlepšie zatočia s rôznymi druhmi kašľa?

  0

  Pomaly, ale isto sa blíži chladnejšie obdobie a i keď nás ešte možno prekvapí babie leto, príchod jesene nezastavíme. Striedanie daždivých a slnečných dní a neustále výkyvy teplôt sa však ľahko môžu podpísať nielen na našej nálade, ale aj zdraví. Nachladnutie, upchané dutiny, zvýšená teplota aj nepríjemný a otravný kašeľ…

  5 dôvodov, prečo používať avokádový olej: Čo urobí pre vaše zdravie a krásu?

  0

  Poznáte úžasné účinky avokáda? Plody hruškovca amerického sú plné telu prospešných látok, a to najmä zdravých tukov a mnohých vitamínov aj minerálov. Toto netradičné exotické ovocie je jednoducho vítanou súčasťou každého zdravého jedálnička. Čo však taký avokádový olej, ktorý sa pripravuje lisovaním avokáda za studena? Platí, že tento prírodný produkt…

  TOP zaujímavosti o ľudských svaloch: Ktorý je najmenší a ktorý najväčší?

  0

  Kosti a svalstvo spolu úzko kooperujú a tvoria oporno-pohybovú sústavu človeka. Svaly nám umožňujú aktívny pohyb, no upínajú sa práve na kosti, ktoré okrem toho poskytujú telu i tvar a ochranu. Keďže ste sa u nás rozličné zaujímavosti o ľudských kostiach už mohli dozvedieť, dnes je čas pozrieť sa na…

  Máte ho dostatok? Takéto sú najčastejšie prejavy nedostatku zinku!

  0

  Zinok má v našom tele veľké množstvo dôležitých funkcií. Je zodpovedný za normálnu funkciu nemalého počtu enzýmov a podieľa sa na správnej činnosti imunitného systému, pohlavných orgánov či nervov a rovnako prispieva k správnemu hojeniu rán či tvorbe svalovej hmoty. Deficit tejto dôležitej látky sa razom odzrkadlí na zdraví človeka. Známe…

  Živý plot v záhrade: 7 najkrajších rastlín, ktoré ho oživia

  0

  Živý plot v záhrade je nielen pekným doplnkom záhrady, ale najmä účelným. Vytvára súkromie, chráni pred prachom a hlukom. Aké sú najvhodnešie rastliny?

  Lieky a alkohol: Kedy táto kombinácia predstavuje nebezpečenstvo?

  0

  Nemiešať lieky s alkoholom býva väčšinou základnou výstrahou uvedenou v príbalovom letáku lieku a ak nie, určite vás pred touto kombináciou vystríhal lekár, keď vám dané lieky predpisoval. Lieky a alkohol naozaj neradno kombinovať. Niekedy sa vám môže jednoducho priťažiť, inokedy sa môžete dostať do skutočného nebezpečenstva. Záleží, o aké…