• Drahí priatelia, tu je mojích sedem dôvodov, prečo premier SR Robert Fico by mal odstúpiť, dobrovoľne, alebo vynúteným referendom….

  Publikované 15.09. 2017 o 22:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Mnohí čitatelia by dali na prvé miesto dôvod „zavlečenia“ SR do JADRA EU, podľa JUDr. Harabina predseda vlády chce urobiť zo Slovenska nemecký protektorát, iní zase podozrenie z prepojenia na podsvetie, čo podľa bývalého siskára Martina Bavolára znamená, že chráni korupciu a mafiu a napomáha organizovanému zločinu, iní zase zo zodpovednosti za SIS, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí, o čom podal svedectvo vo svojej knihe bývalý siskár Eduard Hakl, iní zase za ďalšie a ďalši dôvody hodné osobitného zreteľa, ale ja na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd. Každý máme na to svoj názor, ponúkam ten môj podporený empirickými dôkazmi.

  Siedmi dôvod(rozkrádačky): Stručný prehľad rozkrádačiek a plytvania Ficovej vlády podľa Richarda Sulika. (Výber z 80 kauz rozkrádačiek)

  Štátne lesy zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov eur drahšie ako bez obstarávania. Štát odsúhlasil 6,1 mil. eur poradenskej firme z tendra ako ušitého na mieru. Národná diaľničná spoločnosť vybrala o 4 milióny eur drahšiu firmu, lacnejšie ponuky vylúčila pre nízku cenu. Poórova firma dostala 12 miliónovú dotáciu na 400 pracovných miest. Smer vyberal poradcu pre miliardovú privatizáciu bez tendra. Cargo dalo zákazku za 880 tisíc eur kamarátovi bez súťaže. Štát nakúpil cukor a pšenicu od firmy blízkej J&T a prerobil vyše 650 tisíc. Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu. VšZP sa vyhla obstarávaniu rozdelením zákazky, všetky jej časti získala bez súťaže firma blízka Smeru. Štát pochybne zaplatil milióny eur firme bývalého poradcu ministerstva financií. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dáva funkcie svojim príbuzným a známym. 4 poslankyne Smeru išli za takmer 13 tisíc eur na “služobnú” cestu, na ktorú sa nepamätali. Tlač Učiteľských novín za vyše pol milióna eur získala Kmotríkova firma bez súťaže. 21-miliónovú investičnú pomoc mala dostať firma blízka Smeru, bez podnikateľských skúseností a sídliaca v paneláku,. Ministerstvo školstva dalo za 3 a pol mesiaca prenájmu luxusnej Audi firme z Gorily vyše 10 000 eur. Ministerstvo školstva zaplatilo tisíce eur za kytice kvetov. Firma z emisnej kauzy má pre ministerstvo obrany vytvoriť analýzu za 680 000 eur. TA3 získala pochybnú reklamu za 684 tisíc eur na základe “prieskumu trhu”. Ministerstvo obrany kúpilo dve nepotrebné a luxusné lietadlá za 10 miliónov eur. Ministerstvo školstva dalo 25 miliónov eur na projekt, ktorý mohlo mať zadarmo. PR služby za 130 miliónov eur mala obstarávať pochybná, čerstvo vzniknutá agentúra. Štátna firma tají zmluvu za 20 miliónov eur pre firmu blízku Smeru. Váhostav dostal bez súťaže zákazku predraženú o 4 milióny eur.

  Šiesty dôvod(vládna kríza): Vládna kríza očami Tomáša Kyseľu.

  Fico prvýkrát o vládnej kríze: Myslíte, že sa zaoberám žabomyšími vojnami?

  „Máte pocit, že ja sa zaoberám nejakými žabomyšími vojnami? Nezaujíma ma to,“povedal premiér.

  Akékoľvek špekulácie o predčasných voľbách, ktoré sa objavili po vypuknutí aktuálnej vládnej krízy, dnes premiér Robert Fico zmietol zo stola.

  Novinárov, ktorí sa ho dnes po stretnutí s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom pýtali najmä na dianie v koalícii, navyše obvinil, že ich zaujímajú iba žabomyšie vojny.

  Fico: Ešte nekončím

  „Predčasné voľby, to je koniec akýchkoľvek nádejí ohľadne jadra EÚ,“ vyhlásil Fico.

  „Každý má právo kritizovať a robiť si svoju vlastnú opozičnú politiku, ale nad všetkým je národnoštátny záujem tohto štátu, ktorý má historickú šancu byť niekde, kde iné krajiny by mohli len snívať,“ povedal.

  Fico dnes niekoľkokrát zdôraznil, že je životným záujmom Slovenska byť v jadre únie a jeho úlohou ako premiéra je urobiť všetko pre to, aby to tak bolo.

  Na predčasné voľby pred časom vyzývala najsilnejšia opozičná strana SaS. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka by išlo o jediné poctivé riešenie súčasnej vládnej krízy.

  „Každý premiér vie, že musí ukončiť nejakú misiu. Nehovorím, že to bude zajtra. Ale mám pred sebou ešte nejaký čas, ktorý chcem na niečo využiť,“ tvrdil premiér ďalej.

  K napätiu medzi koaličnými lídrami sa Fico vyjadril len okrajovo.

  „Neťahajte ma do týchto vašich žabomyších vojen. Mojou úlohou ako predsedu vlády je garantovať, že táto vláda pôjde ďalej.

  Piaty dôvod(Mečiarové amnestie). Premier Róbert Fico sám vyhlásil v televízii ku skupine právnikov, ktorí boli za zrušenie Mečiarových amnestii, že kto si mylsí, že Mečiarové amnestie sa dajú zrušiť, aby odovzdal diplom. Mečiar by mal byť súdený za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Indícia prvá: Spolupráca Mečiara s komunistickou ŠtB. Vyšetrovací spis z archívu Ústavu pamäti národa, ktorého súčasťou sú výpovede svedkov, ktorí opisujú kontakty Mečiara so štátnou bezpečnosťou a KGB obsahuje o.i. aj správu, že  10. Januára 1992 vypovedal Ján Patrnčiak, šéf Trenčianskej ŠtB na poradách vedel od mjr. Chlebana, že zdrojom vo vzťahu k Dubčekovi bol JUDr. Vladimír Mečiar. Indícia druhá: Autohavária, zranenie Alexandra Dubčeka, ktorému podľahol. Čimo tiž spomenul ako to bolo s autohaváriou, pri ktorej bol ťažko zranený Alexander Dubček a neskoršie následkom zranení podľahol. V osudný deň sa Alexander Dubček pred odchodom do Prahy mal stretnúť s Vladimírom Mečiarom. Dubček čakal pred jeho kanceláriou vyše hodinu, čo mu uberalo z času potrebného na bezpečnú jazdu vládnou limuzínou do Prahy aby stihol otvorenie federálneho zhromaždenia. Indícia tretia: Svedok Leonardo Čimo . V druhej polovici februára 1990 prebehlo stretnutie na ktorom boli okrem mňa ešte generálmajor Sámel, Mečiar a Lastovka. Hovorí ďalej Čimo pri mojom osobnom stretnutí vo Švajčiarsku. Všetko sa odohrávalo v jednom konšpiračnom byte v strede mesta. Tam títo mladíci odovzdali dva dokumenty. Jeden, ktorý dokazoval, že Ľudové milície neodovzdali dve tretiny výzbroje a uvádzali presne štyri dislokačné miesta, kde sa tieto zbrane nachádzajú. Druhá informácia sa týkala techniky po KGB a opäť presne určili miesto, kde tá technika je, respektíve ako sa odovzdala na ministerstvo vnútra, ešte za predchodcu Mečiara. Indícia štvrtá: Svedok Július Ivan. Július Ivan bol špičkovým prekážkarom, ktorého oslovil Jaroslav Svěchota aby sa stal šéfom Odboru špeciálnych služieb v Slovenskej Informačnej službe, spomínal Čimo pri našom rozhovore o tejto kauze. Potvrdil, že Jaroslav Svěchota, vtedajší riaditeľ kontrarozviedky, sa údajne stýkal aj s ľuďmi z podsvetia, napríklad s Miroslavom Sýkorom. Indícia piata: Svedok Ján Mojžiš. Vyšiel z prostredia SIS, hovorí ďalej Čimo, kde pôsobil na poste riaditeľa sekcie analytiky. V čase stál a čele úradu, ktorý zodpovedá za ochranu utajovaných skutočností. Indícia šiesta: Svedok Róbert Krajňák. V tlači prebehla správa, že Róbert Krajňák vyhral 250-tisícové odškodnenie od SIS, lebo „tajní“ pod vedením Ivana Lexu ho začali tajne sledovať, keď v roku 1995 uverejnil v tlači inzerát s výzvou na odvolanie vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara cestou referenda.

  Štvrtý dôvod (šéf mafie) Mafián Fico šéfuje bande zlodejov vo vláde podľa Martina Bavolára

  Taká vláda, aká je na Slovensku, tak je celému svetu na smiech. Kto kradne, klame, podvádza a robí si čo chce, tak taký sa tu majú lepšie, ako poctivý pracujúci ľudia. Tak načo je v tejto republike taká vláda… Nebojím sa Kaliňáka, Bugára, Danka a ani nikoho iného. Ani mafiána Fica, ktorí šéfuje bande zlodejov vo vláde a ich prisluhovačom v súdnictve, parlamente, polícii, prokuratúre, tajných službách, na úradoch, v politických mimovládkach a v systémových médiách. Oni všetci zo seba svojvoľne a účelovo spravili nedotknuteľných nadľudí, maria spravodlivosť   a tak na Slovensku vytvorili novodobý fašizmus s totalitným režimom. Rabuje sa tu štátny majetok, štátne dotácie, štátne zákazky, eurofondy a súkromný majetok cez podvody a neprimerané exekúcie. Každý deň vznikajú vo vláde kauzy a zlodejstvá veľkého rozsahu a pritom nikto nie je potrestaní, nikto nejde do basy, nedodržuje sa tu zákon o preukazovaní pôvodu majetku, nevyšetrila sa kauza Gorila, Bašternák a ďalšie, ktoré sú súčasťou celej mafiánskej chobotnice. Ďalej cez nájomné vraždy, politické prenasledovanie, vykonštruované   kriminalizovanie a existenčné perzekúcie sú likvidovaní ľudia s vlastnými a kritickými názormi proti tomuto prehnitému a neľudskému systému.

  Tretí dôvod (tvrdé jadro) Zavlečenie SR do JADRA podľa Štefana Harabina

  Fico pripravuje zradu národnej zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska pod názvom „Mníchovská dohoda 2016“.
  Fico chce zo Slovenska nemecky protektorát. Nie je to náhodou Anšlus? To si nedovolil ani Hitler.
  Tretí sektor, mimovládky platení Sorom, mainstream korumpovaní Ficom a opozícia záhadne Fica v tejto otázke kryjú. Nevadí im ani minister vnútra Kaliňák pochádzajúci z mafiánskeho prostredia Steihubla. Pýtam sa pána Fica či je s nimi dohodnutý?
  Dokument „Mníchovská dohoda 2016“ znamená vznik Európskeho super štátu, ktorý spoločne vypracovali a schválil vlády Francúzska a Nemecka.
  Celý text je na bežne dostupný na internete.
  Členské štáty sa vzdajú:
  1) vlastnej armády, vlastných tajných služieb, vlastného zákonodarstva, vlastného daňového systému, vlastnej meny,
  2) kontroly nad štátnou hranicou vrátane systému a procedúry vpúšťania a relokácie migrantov,
  3) vytvorenia spoločného vízového systému, spoločnej zahraničnej politiky, transformácie NATO.
  Vznikne:
  spoločná armáda „European Security Compact“ na princípe „ohrozenie jedného štátu – ohrozenie všetkých štátov, rozviedka a kontrarozviedka bude podriadená jednému centru, bude zväčšená právomoc „Európskeho verejného žalobcu“ a vznikne jednotný trestný zákon, národné štáty nebudú mať právo rozhodovať o migrácií a nebudú mať vlastnú azylovú politiku, rozmiestnenie migrantov bude povinné a bude rešpektovať rovnomerné rozdelenie utečencov a národné štáty to nebudú môcť odmietnuť,

  Druhý dôvod (SIS vraždí detí…) podľa kmihy Eduarda Hakla

  Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo……..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

   Prvý dôvod (Fico ignoruje HLAS ULICE) podľa svedectva Jána Molnára

  Na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a   poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd.

  V Bratislave 4.júla 2016

  Vážený pán Robert Fico,

  dovoľujem si Vám zaželať veľmi Dobré zdravie, pracovné a osobné úspechy! Aj ja som tiež prekonal infarkt myokardu so zástavou srdca s úspešnou resistúciou a následnou operáciu srdca trojitého bypassu. Spôsobili mi to dlhoročný stres z môjho prenasledovania „tajným dohľadom nad občanmi“. Toto zariadil pre moju osobu jeden občan SR, ktorý je dlhoročný poslanec za SMER – sociálna demokracia. Jeho meno vyslovím až pri našom osobnom stretnutí, nakoľko už teraz sa vystavujem riziku, že dostanem nálepku pre „SIS“ ako potencionálny „terorista“ či „vrah“, čo je spúšťač neuveriteľného „fašizmu“, lebo len preto   sa mohlo stať to, čo sa stalo mne a mojej rodine.

  „Oneskorená spravodlivosť nie je spravodlivosť!“ to sú Vaše slová, ale predsa by som rád prijal aj tú oneskorenú spravodlivosť, než žiadnu spravodlivosť.

  Pýtam sa priamo Vás, prečo „len“ ja mám trpieť za nevymožiteľnosť práva v Slovenskej republike do takej miery, že na sklonku života, keď už by som si mal

  užívať dôchodok, sa mi rozpadla rodina, syn sa stal drogovo závislý v zahraničí                    a moja manželka urobila zo mňa bezdomovca?

  Už v minulosti som Vám poslal niekoľko listov a žiadosti ale márne, ostali bez odpovede. Tu je stručný prehľad:

  Archív korešpondencie ešte z čias keď ste založili Stredisko pre obete trestných činov z 21.08.1999 www.koloseo.info/stredisko

  Zmenšenina transparentu zo stretnutia na Devíne (bez odpovede)

  Návrh na zjednanie nápravy z 23.08.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o odtajnenie spisu SIS zo dňa 19.09.2007 (bez odpovede)

  Žiadosť o dotáciu na film Veľká Morava z 28.02.2008 (bez Vašej odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 17. marca 2008 (výhovorka)

  Žiadosť riešenie prenasledovania nezákonnosťou z 11.06.2008 (bez odpovede)

  Odpoveď Františka Határa z 13.januára 2009 (výhovorka)

  List Generálnemu prokurátorovi z 27.11.2013 a 2 prílohy a „čudná“ odpoveď

  List prezidentovi SR Kiskovi z 8.7.2014 a „čudná“ odpoveď.

   

  Ignoroval ho aj predseda vlády Fico

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Ignoroval ho aj Generálna prokuratúra

  https://www.koloseo.info/prokuratura/1pn/

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2pn/

   

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: III.kapitola NOVÉ MYSLENIE Než prezident začne robiť prvé kroky, mal by si uvedomiť svetový pokrok nielen vo vede a technike, ale aj v myslení človeka. Vymeniť plošné nazeranie na svet vyjadrené dvojramennou rovnoramennou váhou spravodlivosti za trojrozmerné, v ktorom platí zásada, že všetko so všetkým súvisi a odohráva sa v určitom priestore a v treťom rozmere čase!      „Amerika čelí koncentrovanej kríze, akú nepoznala od svojho vzniku. V kríze je jej model rodiny, ale tak isto jej zdravotný systém, sídelný systém, hodnotový systém a predovšetkým jej politický systém, ktorý z praktických dôvodov stratil dôveru ľudí. Prečo tieto krízy – a mnoho ďalších – prepukajú približne v tom istom období našich dejín?. Sú dôkazom konečného úpadku Ameriky? Nachádzame sa na „konci dejín“? To sú úvahy Alvin Toffker a Heidi Tofflerovej autorov knihy „Utváranie novej civilizácie“. Autori vysvetľujú „svetový morálny úpadok“ práve nástupom novej elektroniky a silou médii. Politická moc sa presunula z parlamentov do úzkych skupín obyvateľstva vybavených informačnou technikou a k médiám. Revolúcia informačnej techniky prináša zmeny nielen v politickom živote, ale aj v hlboké zmeny v rodinnom živote, v biznise, technológii, kultúre a hodnotách. V politickom živote už neplatia formácie „lavicové, pravicové, republikánske, demokratické, konzervatívne, liberálne alebo radikálne“ a podobne. S príchodom novej informačnej techniky akými sú počítače, mobilné telefóny, káblové televízie, internet a krátkovlnné obrazové spojenia vzniká nová spoločnosť využívajúca informačné éru „Tretej vlny“. Pád sovietskeho impéria, zmena povojnovej štruktúry v taliansku, porážka vládnúcej kanadskej strany, pád japonskej liberálnodemokratickej strany po štyridsaťročnom monopole moci, to sú fakty, ktoré dokazujú historické zmeny novej informačnej éry.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Dokončenie kapitoly č.8 ,, Skutočné príbehy a ďalší poškodení ,,…  V jeho dome sa mu SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA ,, hrá,, s jeho súkromným životom. Nabúraná elektronika- nabúraná –cez satelit alebo anténu sa Vám dostanú do televizného príjmača , rádia. Cez tieto zaradenia Vám púšťajú rozné zvuky. V jeho prípade ide aj o umistnenie iných tajných zariadeni, pretože jako som vám povedal, rozné druhy zvukov sa Vám akoby pohybovali po dome. V praxi je to tak, že počujete zvuk( napr. klopkanie) v rohu miestnosti a keď tam prídete zvuk je zrazu v inej čiasti miestnosti . Alebo sa presune do inej miestnosti. SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA robí z ludí doslova bláznov. Dalej sa mu nabúrali do všetkých mobilov , tabletov, počítačov…Pred očami mu miznú správy ktoré odošle například manželke. Sú mu posielané fotografie akože jeho manželky, na ktorých nevidno je tvár, ale ostatné detaily su jéj dokonca aj intimné. Jej zasa chodia informácie o tom kde sa nachádza a on tam pritom nieje… VYKONŠTRUOVANÉ KOMPROMITUJÚCE MATERIALY , KTORÉ ZPOSOBUJÚ PSYCHICKÝ TEROR…. Začal piť, kedže stále počuje zvuky, manželka ho považuje za blázna … Sposobuje to medzi nimi hádky . Pri jednej hádke fyzicky napadol manželku ( strčil do nej). Následovalo tretné oznámenie . Výpadky SMS iek a aj mobilov sa dialo aj na policii zastupuje ho právnik, ktorý od neho stihol zinkasovať cca 4 000 euro a nič nevybavil . Určite je pán advokát do vecí zainteserovaný ale pre druhú stranu. Pán advokát, totiž svojmu klientovi stále nahovára že by sa mal liečiť.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: V súčasnosti môžeme rozlišovať len dva politické prúdy. Obranárski politici, ktorí chcú zachovávať alebo obnovovať nefunkčnú minulosť – socialistickú, alebo kapitalistickú, /súčasné politické strany koalície a opozície/a tými, ktorí sú  zatiaľ nepripustení k slovu, ale sú pripravení prejsť k tomu, čo nazývame spoločnosťou informačnej éry „Tretia cesta“ – nový model spoločnosti tretieho tisícročia. Nositelia tejto tretej cesty sú tu, ale zaslepenci sa ju všade snažia potlačiť. Táto nová civilizácia prináša so sebou zmenu myslenia, nový model rodiny, nový spôsob práce, ľudských vzťahov a života, novú ekonomiku, nové politické systémy a okrem toho ešte aj zmenu vedomia. To všetko vďaka pokroku. Záleží na väčšine čestných ľudí, či si tento pokrok podchytia tí nemorálni, tí „čakatelia na príležitosť“ ako rýchlo zbohatnúť na úkor ostatných alebo čestní a statoční ľudia. Kto sú vlastne „čakatelia“, ktorí takmer vždy šliapali po ľudskej dôstojnosti, utláčali svojich spoluobčanov a barbarsky sa obohacovali na úkor iných. História potvrdila, že sú to ľudia, ktorí sa navonok tvárili lojálne ku každému zriadeniu no vo vnútri duše čakajú na príležitosť ako rýchlo zbohatnúť, pričom šliapali po mravných príncipov. Ich prítomnosť história neraz zaregistrovala avšak najúčinnejšie sa odhalili svojím ignorantským postojom tým, že sa nepostavili proti neľudskej deportácii židov do plynových komôr, ale svojou ignoranciou podporovanou vidinou využiť príležitosť a zmocniť sa majetku deportovaných. Takýto „čakatelia“ sú zodpovední za celý „maras“ na naše planéte.

   Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č.9 INFORMÁTORI A SPOLUPRACOVNÍCI SIS SÚ TY, KOTORÍCH SA POTREBUJU ZBAVIŤ AKO PRVÝCH. SIS má svojich spolupracovnikov vo všetkých doležitých inštituciách . Poskytujú jej doležité , ale havne tie najsúkromnejšie informácie o nás. Je to propletavaná pavučina ľudí, ktorí za peniaze nás občianov donášajú a bonzujú- na NÁS … SIS sa zameriavá na všetky oblasti života ľudí, ktoré potom velkou meirov ovlivnujú. V týchto oblastiach sa zamerávajú hlavne tzv. sťažovatelov alebo ak chciete nazvýme ich rebely. Sú to však ľudia ktorí však nerobia negátivné veci , ale naopak poukazujú na to, aké nekalé praktiky sa v inštitúciach, úradoch či firmách robia. Sťažujú sa na konania, ktoré sú buď v rozpore so zákonom alebo poškozujú ekonomicky danú oblasť . vetšinou tímto narušujú plány hry SIS , pretože začinajú vidiet ako sa veci majú, kto je v pozadí, že sa deje niečo nekalé…. Nenáhovarajte si , že aj tak sa nič nezmení. Zmení, pretože tých svinstiev je obrovské množstvo a treba o nich hovorit verejne . Je bežnou praxou pri činnosti SIS , že v radoch spolupracovníkov sú pracovníci Slovenskej pošty . Často sa vám može stať alebo aj sa Vám určite stalo , že ste očakávali doležité písomnosti, týkajúce sa súdných rozhodnutí, odvolání. Prípadne čohokolvek kde hrajú úlohu zákonné lehoty, či termíny… budú ovplyvnovat a znepríjemnovat váš život tak , aby z vás urobili toho čo nedodržuje lehoty alebo dokonca zákon.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Nech je ako je, ale aj socializmus zlikvidovali oni, ignorovali požiadavky na vylepšenie sociálnych istôt a čakali až sa to rozpadne, aby potom mohli privatizovať, tunelovať a rozkrádať. Sú to hyeny medzi ľuďmi. Žiaľ zatiaľ sa nenašiel systém ako ich odhaliť, lebo sa skrývajú za heslami „sloboda, demokracia, spravodlivosť“ a podobne. Možno by pomohol systém ktorí oni zavrhujú zo strachu z odhalenia. Zaviesť hodnotu hlasu občana, ktorý by sa určoval podľa bodov, ktoré by dostal do svojho „indexu“ za vynaložené úsilie v zapájaní sa pri budovaní občianskej spoločnosti. Takíto „čakatelia“ a ignoranti ľudských práv, by prepadli na celej čiare. Doteraz to bol problém, lebo všetko sa dá zneužiť. Ale nástupom novej informačnej techniky, najmä počítačov a internetu aj tento sen sa v krátkej budúcnosti môže stať realitou. Len treba nájsť odvážnych ľudí, ktorí svojím novým myslením pomôžu presadiť ľudskosť do spoločnosti. Prišiel rozhodujúci okamih, buď si oni „čakatelia“ podchytia pokrok, alebo  my čestní a statoční ľudia. To je ten veľký boj medzi dobrom a zlom. Kto teraz vyhrá, vyhrá na dlhú dobu. Kto prehrá, bude porazení na dlhú dobu, kým čakatelia sa nezničia sami medzi sebou. Až potom príde koniec civilizácie, ktorú predpovedali mnohí proroci.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Ak by mal niekto seriozný zaujem ukončiť spoluprácu, udeje sa to tak iba na oko. Najsmutnejšie na celej veci je však fakt, že osud informátorov a spolupracovníkov je spačatený už vo chvili ke´d je spoluprácaa ponuknuta. Každý informátor či spolupracovník je totiž chodiaci svedok a aj ke´d mnohokrát netuší,   že donášá pre SIS stává sa od začiatku nepohodlným NEPLATIA ŽIADNÉ ZÁRUKY!!! Ani tie, ktoré sú prisľubené. Kto by mal náhodou niekedy záujem s touto ZLOČINECKOU ORGÁNIZACIOU spolupracovať , mal by si to velmi dobre rozmysliet. Spoluprácou so SIS si kupujete iba jednoznačne jednosmerný lístok. SIS postupne na svojcih informátorov a spolupracovníkov praktizuje VŠETKY FORMY LIKVÍDACIE, KTORÉ SME TU UŽ VSPOMÍNALI A LEBO ICH EŠTE LEN ZVEREJNÍME. Treba si uvedomiť , že pod slovom likvídácia rozumiete všetky jej formy. ZDRAVIE, VSTAHY, MAJETOK, ŽIVOT. Na toto všetko sa zamerávajú aby sa,, svojich ĺudí,, zbavili. Činnosť na ktorú takýchto ľudí SIS používá je roznorodá. Od sberania všetkých druhov informácii( zdravotný stav, neduhy, slabosti, majetkové pomery, s kým sa stretáváte apod.) , Až po priamé vykonávanie činnosti, ktoré majú tzv. záujmovým osobám uškodi´t( zastrašpvanie, používanie chemických látok na poškodenie zdravia, dostat záujmové osoby do postele a narušit tak ich súkromný život, rozné druhy provokacii , aby vyvolávali agresivné správanie a sposobili trestné stíhanie apod.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: ZMĚNA MYSLENIA, Nedá mi nespomenúť moje hlboké zážitky z UFO kongresu, ktorý sa konal ešte v roku 1994 v Debrecíne. Padlo tam veľa zaujímavých myšlienok. Niektoré som pochopil až dnes. Pán Wordfod z Dánska rozprával príhodu zo stretnutia  s mimozmešťanmi, ktorí mu darovali akúsi paličku, ktorá premietala na čokoľvek geometrické útvary. Povedali mu, že ľudia od počiatku idú na veci opačne. Najskôr si vyrobia nástroj na obrábanie a až potom vec po ktorej túžia. U nich si vyrobia vec priamo pomocou nultej energie /rozlúštenie nás ešte len čaká/. Alebo, že naša reč je veľmi zložitá a nezrozumiteľná. Oni v dôležitých otázkach sa rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie. Dlho som nevedel čo tým mysleli, ale mali pravdu. Až keď som začal písať túto knižku a pokúšal som sa vytvoriť „narýchlo“ nový model spoločnosti, prišiel som na to, že reč sa musí v riadení spoločnosti obmedziť na minimum. Je zavádzajúca. Veci sa vysvetľujú zložito, pomaly, nezrozumiteľne a pri použití klamstiev dezinformujúco.  Naše zákonodarstvo a vôbec celá politika je založená na vyrozprávaní situácie. Obratný rečník môže hovoriť celé hodiny a pritom nič nepovie. Alebo bude hovoriť o slobode, demokracii ale bez iných než ústnych zábezpekách, jednoducho povedané, módou tejto doby je táranie dve na tri. Klamanie, klamanie a opäť klamanie, lebo klamstvá najlepšie profitujú. Zákony sú produktom rečnenia a zachytávajú toto „táranie“ do písmen zhodných so slovnou zásobou. Jedno slovíčko môže zmeniť význam zákona. Ak k tomu pridáme výklad zákona a k tomu ešte korupciu, tak zákony by sa mohli úplne zrušiť, lebo právo je obmedzené len silou peňazí.  Toto sa zneužíva a zákonodarci profitujú z hry, ktorej málokto rozumie. Zákony sú potom pre jednoduchých ľudí nezrozumiteľné. A to je chyba!

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č. 10 ÚTOKY NA SAMOTNÉHO EDA , SNAHA O JEHO ZABITIE… Edo mi viackrat rosprával o tom, ako sa ho jeho vlastný , bývalí kolegovia pokusili odstránit. A nie raz. Tých pokusov bolo nespotečne veľa a podla toho ako mi tie pokusy opisoval to nebolo vobec žiadná sranda. Išlo tu totiž o život. Útoky na Eda Hakla sa neudiali iba na Slovensku, ale dokonca aj v zahraničí… Naopak Edo dal SIS niekolko krát na súd ako civilná osoba a doteraz sa s jeho podaniami nič neudialo. Nikdo nič nevyšetril, súdy nekonajú. Proste jedno velké absolutné NIČ. Dajte si otázku prečo… Keď som sa začal vdaka Edovi zaoberať touto problematikou, pochopil som sa slová Mikuláša Černáka ktoré vyslovil v jednom rozhovore. Keď sa ho spítali, kto je podla neho najvetší boss podsvatia tak odpovedal, že tými bossmi sú oligarchovia. Porozmýšlajte nad tým , mili čitatelia …   Ak sa Vám to zdá pritiahnuté za vlasy, verte , že nieje. Eduard Hakl totiž disponuje tak závažnými informáciemi , ktoré keď výjdu na verejnost tak sa otriase velké množstvo stoličiek a vela vysoko postavených osob ukáže v pravom svetle. Patril totíž k špičke SIS   a preto bol aj poverovaný zložitými úlohami. Samozrejme tento diabolský scénar bol skutočne dokonale pripravený, pretože vlastne svojich vlastných ludí nájprv SIS poverila úlohami , vdaka ktorým ich hodili do jámy levovej , tj. Priamo prostredia slovenského , ale i medzinárodného podsvatia a potom pomocou dokonale pripvených akcii zase svojich ludí likvidovala a likviduje. Základom týchto likvidačných popráv je skutočnost že musia vyzerať ako pomsta nejakého mafiána či kriminálnika. Podobné intrigy vytváral napríklad i nebohý pán Sviechota.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Ešte raz zopakujem odkaz „O dôležitých otázkach sa  rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie“. To je ono. Predsa ani televízor nemôže fungovať bez presnej schémy, bez symboloch ktoré znamenajú určité obmedzenie /odpor/, zhromažďovanie /kondenzátor/,  transformovanie /cievka, transformátor/, zosilňovanie /tranzistor, tyristor, číp../ a podobne. V dôležitých otázkach by sa aj ľudia mali vyjadrovať  vizuálne. Áno tak je to. Grafickou zámenou sa nedá zmeniť význam symbolu,  to čo vie urobiť slovo, reč. Preto sa všeobecne klame až sa z huby práši, lebo rečami sa môže biela obrátiť za určitých okolností na čiernu, štvorec na kosoštvorec a podobne. Ale skúste ukázať niekomu kruh a presviedčať ho že vidí štvorec! Iný symbol iný význam. Symbolike treba navrátiť jej pôvodný a hlbší význam. Každý zákon v občianskej spoločnosti by mal byť vyjadrený graficky, aby nemohlo prísť k jeho zneužitiu. Celý život by mal byť graficky vyjadrený podľa veku, profesie alebo inej kategórie. Cesta slobody by mala mať svoje grafické symboly a beda tomu, kto ich poruší. Potom by aj jednoduchý občan mohol kvalifikovane rozhodovať a nie cestou svojich zástupcov, ktorí ho legálne okrádajú. Chce to len zmenu myslenia. V prípade vážneho konfliktu sa dosadia do počítačových „šuplíkov“ smer cesty dvoch konfliktov a počítač vydá „rozsudok“. To by bola spravodlivosť, ktorú by nemohlo ovplyvniť  politikárčenie, mafiánstvo ba ani sila peňazí. Nastal by raj pre čestných ľudí a galeje pre podvodníkov, hochštaplerov a „čakateľov“ na mamóniu. To je méta tretieho tisícročia.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

  Zvýšiť hodnotenie Znížiť hodnotenie

   

   

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Raši: Budeme pokračovať v podpore malých a stredných podnikov

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII) SR bude pokračovať v podpore slovenských malých a stredných podnikov. Uviedol to v utorok v Bratislave vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) za účasti zástupcov dvoch slovenských firiem, ktoré zdokonaľovali svoje inovatívne riešenia v izraelskom akcelerátore SIT4F ÚPVII podľa…

  Pakistanskí novinári vstúpili do celoštátneho štrajku proti cenzúre

  Islamabad 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Pakistanskí novinári zvolali na utorok celoštátne protesty, aby vyjadrili nesúhlas s rozsiahlou cenzúrou zo strany vplyvných bezpečnostných zložiek krajiny, veľkým prepúšťaním v dôsledku rozpočtových škrtov a niekoľkomesačnými omeškaniami vo vyplácaní miezd, píše agentúra AP Utorňajšie zhromaždenia, ktoré nesú názov Deň protestov, organizujú pakistanské novinárske…

  Hackeri ukradli osobné údaje miliónov obyvateľov z bulharskej finančnej správy, stopy vedú do Ruska

  Sofia 16. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)   Neznámi hackeri ukradli osobné údaje miliónov ľudí z bulharskej finančnej správy, informovali bulharskí predstavitelia. Stopy podľa nich vedú do Ruska Bulharský premiér Bojko Borisov zvolal v utorok krízové zasadnutie všetkých silových rezortov, aby posúdili potenciálne škody, ktoré mohol útok spôsobiť pre národnú bezpečnosť…

  Kiššová: Dobré dôchodky treba dvanásť mesiacov v roku, nie iba na Vianoce

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Ak by sa SaS po voľbách stala relevantnou vládnou stranou, vianočné príspevky zvedené Smerom-SD by nezrušila. Nie však preto, že by ich považovala za systémové opatrenie, ale preto, že pri celkovo zlej situácii slovenských dôchodcov je to aspoň jednorazová výpomoc „Aby aspoň niečo…

  Trpezlivosť a premieňanie šancí. Hráči Slovana chcú z Čiernej Hory priviezť postupový výsledok

  Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na futbalistov slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava čaká v stredu o 20.15 h SELČ odvetný zápas 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020 na ihrisku čiernohorského mužstva Sutjeska Nikšič. Po minulotýždňovej domácej remíze 1:1, ktorú zariadil v 95. min ďalekonosnou strelou stredopoliar hostí Damir Kojaševič,…

  Karlov most v Prahe posprejovali dvaja cudzinci

  Praha 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot-Novinky.cz)   Dvaja cudzinci posprejovali v pondelok večer pilier Karlovho mosta v pražskej mestskej časti Malá strana. Páchatelia na ňom vytvorili nápis zhruba vo veľkosti päť krát dva metre. O prípade informoval spravodajský server Novinky.cz Dvojicu cudzincov vo veku 23 a 30 rokov sprejujúcich nápis na…

  Reforma nemocníc nie je dostatočne pripravená, tvrdí Slovenská lekárska komora

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Reforma fungovania nemocníc nie je podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) dostatočne pripravená na uvedenie do praxe. „Unáhlený krok, motivovaný politickými ambíciami a podporovaný záujmami ekonomických skupín, nemôže a nesmie byť hnacím motorom stratifikácie,“ uviedol prezident SLK Marian Kollár na utorkovej tlačovej konferencii Lekárska komora síce…

  Národná kriminálna agentúra zasahuje na západnom Slovensku v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v utorok spolu s príslušníkmi Policajného zboru v Nitrianskom a Trnavskom kraji Akcia súvisí s drogovou trestnou činnosťou. Na sociálnej sieti o tom informuje Polícia SR. "Policajti zadržali 11 podozrivých osôb. Vykonávajú množstvo procesných úkonov, domových prehliadok…

  Salvini nariadil prefektom vypracovať správy o stave rómskeho obyvateľstva

  Rím 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nariadil v utorok vypracovať správu o prítomnosti rómskeho obyvateľstva v jednotlivých regiónoch Talianska s cieľom zrušiť ich preplnené a "ilegálne" existujúce tábory Salvini podľa agentúry AFP nariadil regionálnym prefektom, aby do dvoch týždňov vypracovali "správu o prítomnosti Rómov,…

  Nórska polícia zadržala kurdského mullu Krekara

  Oslo 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Terje Pedersen/NTB Scanpix via AP, File)   Nórska tajná služba PST v utorok oznámila zadržanie kontroverzného kurdského duchovného mullu Krekara, ktorého v pondelok v Taliansku odsúdili za teroristické sprisahanie PST dodala, že mullu zadržali v pondelok večer v Osle na základe medzinárodho zatykača a zatykača vydaného…

  NAKA ešte stále rieši prvé sväté prijímanie v Trnave, kde malo byť diskriminované rómske dievča. Incident pred voľbami do EP spolitizoval Matovič

  Trnava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Národná kriminálna agentúra sa naďalej zaoberá okolnosťami prvého svätého prijímania v Trnave, počas ktorého malo prísť koncom mája k diskriminácii rómskeho dievčaťa. Dievča pôvodne nemalo sedieť v Bazilike sv. Mikuláša spoločne s ostatnými deťmi. „V predmetnej veci je na Národnej kriminálnej agentúre vedené trestné…

  Ukrajinský zákon o štátnom jazyku vstúpil do platnosti

  Kyjev 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)   Na Ukrajine začal v utorok platiť zákon o štátnom jazyku; dva mesiace po tom, ako ho niekoľko dní pred vypršaním svojho funkčného obdobia podpísal bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko Zákon ustanovuje ukrajinčinu za "jediný úradný štátny jazyk na Ukrajine", informuje stanica Slobodná Európa.…

  Rusko ovládlo kartel OPEC a zvýšilo jeho prestíž vo svete

  Videň 16. júla 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Hans Punz)   Ropnému kartelu OPEC sa pred viac ako dvoma rokmi podaril zdanlivo skvelý manéver. V rámci OPEC+ naviazal k sebe Rusko. OPEC možno označiť za hlavného kontrolóra svetového ropného trhu. Kartel bol založený v šesťdesiatych tokoch minulého storočia a spočiatku kontroloval viac ako…

  Bude Čaputová na Dúhovom Pride alebo podporí Hrdých za rodinu? Zvolila diplomaciu, aj pri rodine

  Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel) - "Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň gay pridu svedčiť o históriou overenom…

  Najvyšší kontrolný úrad kritizuje hospodárenie v obci Lúka, má podozrenie z trestného činu

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR kontroloval hospodárenie s verejnými financiami v obci Lúka v okrese Nové Mesto nad Váhom a v Obecnej vodohospodárskej spoločnosti Šáchor. Kontrola zistila závažné nedostatky, ktoré postúpila orgánom činným v trestnom konaní pre podozrenie z trestného činu porušovania povinností…

  Poslanci od volieb schválili 358 zákonov, 22 v skrátenom konaní

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili v parlamente od volieb v marci 2016 do aktuálnych letných prázdnin 358 zákonov, z toho 76 zákonov prijali v roku 2019 Vyplýva to zo štatistík zverejnených na internetovej stránke NR SR. Najviac zákonov v rámci jednej schôdze…

  "Boli by sme už aj na Marse." Šéf NASA vysvetlil, prečo sa USA nevrátili na Mesiac

  Washington 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:NASA)   Riaditeľ Národného úradu pre letectvo a kozmonautiku (NASA) Jim Bridenstine v rozhovore pre CBS uviedol, prečo USA pozastavili program letov k Mesiacu a kedy dôjde k pristátiu ľudí na Marse. Podľa neho to súvisí s politickými rizikami, čím má na mysli nedostatočné financovanie "Už by…

  Turecko čelí sankciám EÚ, avizované sú aj sankcie z USA. Spencerová: "Koncept NATO je na križovatke?"

  Ankara 16. júla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP/Presidential Press Service)   Proces tureckej euro-atlantickej integrácie dostáva čím ďalej tým viac rán. Po rozpore s USA ohľadom tureckého nákupu ruských systémov PVO S-400 má Ankara rozdielne postoje aj s EÚ, príkladom je energetická otázka Európska únia uvalila sankcie na Turecko kvôli jeho snahe ťažiť…

  TopDesat

  Reklama nemusí byť otravná. Tieto reklamy sa zamerali na vážne problémy

  0

  Mnoho z nás si myslí, že reklama môže byť iba otravná a nudná. Ani sa tomu nečudujeme, keďže slovenské reklamy nám mnohokrát dajú poriadne zabrať. Billboard sem, billboard tam, otravná inzercia v časopisoch a na internete. Občas na nás dokonca v televízii vybehne podivný zelený mužíček. Takáto však nemusí byť…

  Zemetrasenia na týchto fotografiách sa stali súčasťou histórie

  0

  Zachytené zemetrasenia spôsobili jedny z najväčších škôd po celom svete. Valvidia, Čile 1960 Zemetrasenie Valvidia sa vyskytlo v Čile 22. mája 1960 a doteraz patrí medzi na

  Video: Lietadlo s rozpadnutým motorom za letu!

  0

  Lietadlo americkej spoločnosti Delta, ktoré malo namierené z Atlanty do Baltimoru cestou postretli isté komplikácie. Za letu sa totiž uvoľnila časť z jednej časti motoru a voľne poskakovala po lopatkách turbíny. Lietadlo muselo núdzovo pristáť v meste Raleigh. Napriek obavám sa pilotom podarilo pristáť bez problémov a nikto neutrpel žiadne…

  Obmedzený rozpočet a priestor pri zariaďovaní bytu? Tieto tipy ti pomôžu

  0

  Minul si na kúpu svojho nového bývania takmer všetky peniaze a tak máš na jeho zariadenie obmedzený rozpočet? Prípadne ti v ňom neostalo dostatok priestoru na všetko vybavenie? Nezúfaj. Niektoré veci si dokážeš prispôsobiť aj sám a my ti s tým dnes pomôžeme. Obmedzený rozpočet pri zariaďovaní svojho nového bývania…

  Udalosti na týchto fotografiách nedokáže vysvetliť ani samotný fotograf

  0

  Niektoré udalosti, ktoré sa nám odohrávajú v živote jednoducho nevieme vysvetliť. Tak ako prídu, tak aj odídu. Nám neostáva nič iné, iba ich prečkať. Tieto udalosti, ktoré však uvidíš na nasledujúcich fotografiách, spôsobili ľudia. Nikto si však nevie vysvetliť, prečo napríklad niekto drží v ľadovej vode zapojený monitor nad svojou…

  História telefónov v priebehu desaťročí – ktoré ste zažili vy?

  0

  Niektoré deti z dnešných základných škôl ani netušia, že niečo ako pevná linka vôbec existuje. Od počiatku sa telefóny drasticky zmenili. Od otočných voličov sme prešli k tlačidlám a dnes už máme iba dotykové obrazovky. Takto vyzerá história telefónov.

  Vo svete IT

  Microsoft Word pre Android presiahol pomyselnú hranicu 1 miliardu stiahnutí

  0

  Zrejme najpopulárnejší textový editor Microsoft Word oslavuje dosiahnutie veľkého míľnika. Jeho verzia, určená pre mobilný operačný systém Android, totižto presiahla hranicu 1 miliardu stiahnutí. Na presiahnutie pomyselného míľnika poukázal zahraničný technologický portál Techradar. Míľnik, ktorý dosiahol len málokto Spoločnosť Microsoft sa vďaka novému úspechu aplikácie Microsoft Word už po druhýkrát…

  Jeden z najpredávanejších smartfónov na svete, Redmi Note 7, sa čoskoro začne predávať v ďalšom farebnom prevedení

  0

  Aktuálne jeden z najpredávanejších smartfónov sveta, populárny Redmi Note 7, bude už čoskoro dostupný v ďalšom farebnom prevedení. Reklamný plagát nového bieleho modelu bol odhalený deň pred samotným oficiálnym predstavením. Dostupné budú 4 farebné modely Séria smartfónov Redmi Note 7 je aktuálne dostupná v 3 farebných variantoch – Fantasy Blue,…

  Spoločnosť Huawei Honor prinesie na trh chytrú televíziu. Má byť revolučnou

  0

  To čo sa dlhšiu dobu šepkalo, že spoločnosť Honor pracuje na chytrej televízii, bolo včera potvrdené samotným výkonným riaditeľom spoločnosti, George-om Zhao. Informuje o  tom portál news.mydrivers.com. Prezident spoločnosti ďalej povedal, že nechcú predstaviť „hocijakú“ chytrú televíziu, ale chcú byť inovátorom v  tejto oblasti. Za týmto účelom sa spojili so…

  Štúdia vykonaná na myšiach prisľubuje, že vrátenie zraku slepým by nemuselo byť nemožné

  0

  Portál Interesting Engineering,  upozorňuje na štúdiu vedcov, ktorým sa pomocou genetickej terapie podarilo znova vybudovať sietnicu oka u myší. Ich oči znova získali aj svetlocitlivosť a dokonca aj zrak. Štúdia publikovaná v JNeurosci sa tejto tematike venuje do hĺbky a  sietnicu oka prirovnáva napríklad k mozgovým bunkám. Tvrdí, že oba…

  Kvalitné prémiové slúchadlá Sennheiser CX 3.00 aktuálne kúpiš z Číny o 20 eur lacnejšie, ako v slovenských e-shopoch

  0

  Prémiové káblové in-ear slúchadlá od overeného výrobcu neboli nikdy lacnejšie! Skvelé Sennheiser CX 3.00 môžeš aktuálne na e-shope Cafago.com kúpiť o 20 eur lacnejšie, ako na akomkoľvek slovenskom, či českom e-shope.  Skvelú akciovú ponuku nájdeš tu Slúchadlá, ktoré ťa nesklamú Slúchadlá Sennheiser CX 3.00 nesklamú žiadneho nadšenca dobrej a kvalitnej…

  Pozrite si „divoký“ patent smartfónu s rolovateľným displejom od spoločnosti Samsung

  0

  Ohybné displeje sú už realitou, a  je ich škoda nevyužiť naplno. Nie tak dávno internet obehli správy týkajúce sa prác na rolovateľnom displeji v  smartfóne od spoločnosti Sony. Najnovšie média zapĺňa kórejsky technologický gigant, spoločnosť Samsung. „Divoký“ patent spoločnosti Samsung Spoločnosť Samsung si dala patentovať nový druh zariadenia s  rolovateľným…

  TopSpeed

  Naftové motory sa emisne vyrovnali elektromobilom. Čo bude ďalej?

  3

  Bruselskí úradníci tlačiaci na čoraz masívnejšie presadzovanie elektromobility zostali poriadne zaskočení. Organizácia Euro NCAP zameraná na bezpečnosť automobilov totiž začala s hodnotením Green NCAP. V rámci neho dostávajú testované autá akýsi „emisný“ certifikát hodnotiaci emisie v reálnej prevádzke aj laboratóriách. Naftový Mercedes-Benz C 220d 4Matic pritom dopadol rovnako dobre ako elektromobily. Na "vysvedčení" dosiahol plný…

  VW Slovensko učí majiteľov, ako funguje moderné auto

  0

  Kto si číta návod? Pri skladaní nábytku, samozrejme, drvivá väčšina. Pri vymoženosti ako mobilný telefón, alebo auto? Pri oboch si každý povie, že s telefónom aj autom predsa vie narábať. Častý omyl. Každý typ sa v niečom líši. Preto sa mi neraz stane, že aj po roku ma prekvapí funkcia na…

  Nová Škoda Octavia IV sa nechtiac ukázala obrázkami vnútra

  0

  Svetom internetu sa rýchlo šíria ďalšie špionážne fotografie Octavie štvrtej generácie. Tie opäť potvrdzujú špekulácie o jej celkovom vzhľade a zároveň ukazujú, že jej dizajn naviaže na súčasnú vlajkovú loď automobilky, Škodu Superb aj hatchback Scala. Omnoho zaujímavejší je však pohľad do kokpitu českej novinky. Nová Octavia konečne ukázala aj…

  Euro NCAP Kia Ceed zvládla na 4 alebo 5 hviezdičiek. V čom je rozdiel?

  1

  Po dlhšej dobe je tu opäť auto, ktoré prešlo testy Európske testy bezpečnosti na dve rôzne hodnotenia. Euro NCAP Kia Ceed zvládla podľa výbavy na 4, alebo 5 hviezdičiek. Dôležité je totiž to, či máte vo výbave systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov, ktoré zo 4 spraví 5 hviezdičkové auto.

  Súčasná elektromobilita viac škodí ako prospieva, tvrdí šéf Aston Martinu

  9

  Andy Palmer, šéf automobilky Aston Martin má na nútenú elektromobilitu a reči o blízkej budúcnosti autonómnej jazdy vlastný názor. A rozhodne si pri komentovaní jednotlivých tém nedáva servítky pred ústa. Reálnu autonómnu jazdu považuje za utópiu, v súčasnej forme elektromobilita viac škodí a z jednaní o Brexite je zúfalý.

  Bitka top roadsterov - šprint Lamborghini Aventador S a McLaren 720S

  0

  Napriek tomu, že ide o otvorené autá, majitelia si s takýmito často užívajú dynamiku a vietor nad hlavami. A veru že tieto dva kúsky ho dokážu riadne rozvíriť. Oba sú totiž roadstery. Jeden je však zadokolka, druhý štvorkolka. Vyhrá štvorkolka, alebo šprint Lamborghini Aventador proti McLarenu 720 S vyhrá nižšia hmotnosť?

  KAMzaKRÁSOU

  TOP účesy so živými kvetmi pre nevestu: Budeš očarujúca a IN zároveň!

  2

  Pripravte sa omdlieť pri pohľade na jedny z týchto účesov pre nevesty, ktoré sú ozvláštnené kvetmi a zelenými lístočkami! Každej žene pristanú kvety a o to viac, keď sú vo vlasoch. Kvietky majú prirodzene krásnu a čistú vôňu. Nezáleží na tom, či ste ryšavka, blondína, hnedovláska či čiernovláska. Jednoducho sa každá farba vlasov hodí ku…

  Prečo navštíviť Rakúsko? Neuveríš, ale ponúka viac ako len možnosť nákupov

  1

  Čo tak zájsť do susedného Rakúska? Nie na výhodné nákupy alebo prehliadku obchodov svetových značiek vo Viedni. Skúste si pozrieť aj niečo iné ako blízke hlavné mesto našich susedov. Vďaka svojej polohe na brehu Dunaja na severovýchodnom úpätí mohutných Álp ponúka Rakúsko niekoľko nádherných scenérií – od malých dediniek učupených v objatí hôr cez noblesné paláce a opátstva až po…

  Ako vybrať prvú detskú autosedačku? Drž sa niekoľkých zásad!

  1

  Prvá cesta novorodenca z nemocnice vedie zväčša do auta, pomocou ktorého si voňavučké bábätko hrdí rodičia odvezú domov. Bábätká a deti nižšie ako 150 centimetrov a ľahšie ako 36 kíl však v aute podľa zákona musia sedieť v autosedačke, prípadne na podsedáku, a to v prípade, ak majú viac ako…

  Video Odvážila by si sa na pastelové vlasy? Pozor, je to horúci hit tohto leta!

  2

  Chceš mať pastelové vlasy ako morská panna? Neváhaj a experimentuj! Určite ste už počuli o trende vlasov ako morská panna? Tieto pastelové vlasy vyzerajú skutočne ako keby ste len teraz vyšli z vody a chvost morskej panny sa vám premenil na nohy. Morské panny sú skoro ako princezné. Ktoré malé dievčatko nechcelo byť…

  TEST: Acqua di Parma Peonia Nobile Eau de Parfum

  1

  Život je príliš krátky na to, aby sme si ho nechali utiecť pomedzi prsty. Že vám niečo v živote chýba? Skúste siahnuť po niečom novom, po niečom inom, po niečom, čo ešte málo ľudí videlo či cítilo. Spomaľte a nastriekajte si na seba dobrý parfum. Sadnite si a popremýšľajte o jeho vôni. Zamilovali ste sa?…

  Prečo nikdy nevyhadzovať kôstky z čerešní? Je to najväčšia chyba, akú môžeš urobiť!

  2

  Čerešne sú zrelé a tak už v nejednej domácnosti rozvoniavala čerešňová bublanina, na ktorej si pochutnal azda každý milovník zákuskov. Ako to väčšinou býva, bublanina sa robieva z vykôstkovaných čerešní. Stačí teda čerešne odkôstkovať, kôstky vyhodiť do koša a čerešne následne poukladať na pripravené cesto. Počkať, čo? Vyhodiť kôstky do koša? Tak toto je…

  Svetlo sveta

  Príde raz pedofília do módy?

  0

  O zákaze jej propagácie momentálne panuje zhoda medzi pravicou i ľavicou. Ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa však sex dospelých s deťmi, najmä mužov s chlapcami, považoval za neškodný, dokonca módny. Táto propaganda sa môže vrátiť. Svedčia o tom štandardy WHO, ktoré by sa teraz mali stať základom pre sexuálnu výchovu…

  17 milostí, ktoré získavaš každým prežehnaním sa

  0

  Znak kríža je základným gestom kresťana. Katolíci sa prežehnajú najčastejšie pred začiatkom a na konci modlitby, pri vstupe do kostola, na začiatku a konci Svätej omše, pri prijímaní Eucharistie a pri jedle. Čo však je obsiahnuté v moci kríža, keď je neodmysliteľnou súčasťou duchovného života? Pri každom prežehnaní sa získavame…

  Sedem z desiatich súrodencov vstúpilo medzi dominikánov

  0

  Jednou z veľkých pozitívnych vlastností mnohopočetných rodín je silnejší pocit jednoty, ktorý sa medzi súrodencami vypestuje. Takto opisoval situáciu vo svojej rodine William Hinnenusch, ktorý sa ako najstarší prvý rozhodol vstúpiť medzi Dominikánov. Následne ho ďalších 6 súrodencov nasledovalo. Cestu do dominikánskeho rádu William našiel cez svoje štúdium na Oxforde,…

  Kultúra smrti ukazuje arogantne svoju prevahu

  0

  Na vrchole svojej arogancie, každý režim, postavený na pilieri ľudskej pýchy, začne byť vražedný. Nenahovárajme si, že vražedná totalita hrozí. Je už tu, len ju dav akceptoval a funguje vykonštruovaným masovým súhlasom, manipuláciou a uplácaním nezaslúženým blahobytom- nemá ani dostatok úprimnosti pre otvorenú tyraniu a sama seba považuje za dobrú…

  Nemecká štúdia: Do Európy migrujú predovšetkým mladí muži patriaci minimálne do strednej triedy.

  0

  Vedúci berlinského inštitútu pre populáciu a rozvoj ( Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) Reiner Klingholz uviedol na adresu migračnej vlny, ktorú zaznamenáva Európa, že jej hlavnou zložkou sú príslušníci strednej a vyššej vrstvy a nie chudobní Afričania. „Ľudia vo veľkej väčšine chudobných afrických krajín si nemôžu dovoliť vysťahovanie. Na to, aby mohli emigrovať…

  Matka Lamberta: Rozplakal sa, keď sa dozvedel, že ho vyhladujú

  0

  Vincent Lambert, ktorý zomrel nariadením súdu vo Francúzsku na dehydratáciu a na vyhladovanie, zomrel podľa kardinála Saraha ako „martýr, ako obeť bláznovstva človeka dnešnej doby.“ Doktori prestali poskytovať Lambertovi stravu aj napriek prosbe jeho katolíckych rodičov, ktorí sú stále nažive. “V tento smutný deň sa modlím za spásu jeho duše, ktorý…

  Armádny Magazín

  V Číne bol TOS-1A nazývaný "najstrašnejšou ruskou zbraňou"

  0

  Čínsky časopis Sina tvrdí, že ťažký plameňometný systém TOS-1A je "najstrašnejšia ruská zbraň". Hoci sa nazýva „flamethrower tank“, samotný systém s tým nemá nič spoločné, okrem platformy, na ktorej bol vytvorený - je to viacvrstvový raketomet, ktorý odpáli termobarické, alebo zápalné strely do vzdialenosti 12 km. Bo

  Vedúci osobitného oddelenia FSB "Alpha" bol prepustený

  0

  Šéf špeciálnej divízie FSB "Alpha" Valerij Kanakin bol prepustený zo svojho postu. Prepustenie Kanakina údajne nie je spojené so zadržaním niekoľkých dôstojníkov špeciálnych síl pre podozrenie z lúpeže. Po prepustení, sa Kanakin stal prezidentom združenia veteránov špeciálnych síl. Kanakin pracoval v Alpha od roku 1984, od roku 2014

  FN 509 Tactical

  0

  Spoločnosť FN America predstavila svoju novú 9mm sériu FN 509, aby sa mohla zúčastniť kontraktu pre americkú armádu. Predchádzajúca séria FNS (Striker fired ) s vymeniteľnými zadnými rukoväťami a skvelou spúšťou, bola tiež silným uchádzačom a teraz je populárnou zbraňou na civilnom trhu. Teraz je tu nové, limitované vydanie, v…

  Najproblematickejšie vojenské vybavenie NATO

  0

  Moderné, drahé, ozbrojené a ... surové. Najnovšia britská lietadlová loď, Queen Elizabeth, tento týždeň prerušila námornú plavbu a kvôli úniku sa vrátila do Portsmouthu. Najväčšia loď britskej flotily naďalej rozstrapkáva nervy posádky: toto zlyhanie nie je prvé. RIA Novosti publikuje výber najzraniteľ

  Nový ruský delostrelecký komplex "Palma"

  0

  V Petrohrade sa prvýkrát objavila vzorka najnovšej protilietadlovej rakety a delostreleckého komplexu ZRAK 3M89 "Palma". Systém je už v službe námorníctva a je dodávaný zahraničným partnerom. Jedinečnosť Palmy je, že je schopná zasiahnuť všetky druhy letiacich objektov (lietadlá, vrtuľníky, drony a protilietadlové rakety) vo vzdialen

  Prichádza Jak-130 do Bolívie? Prezident Morales sa zaujíma o ruské ľahké cvično-bojové lietadlá

  0

  Bolívijský prezident Evo Morales vydal prehlásenie, že Vzdušné sily jeho krajiny majú záujem získať náhradu za staré americké cvično-bojové lietadlá Lockheed T-33 Shooting Star, ktoré boli vyradené zo služby ešte v roku 2017, a že predovšetkým ruské stroje sú predmetom záujmu

  Tvoja Svadba

  Lego svadba: Neuveríš vlastným očiam, kde sa dá stavebnica použiť

  0

  Začnime radosťou pre vašich svadobných hostí. Čo tak vyrobiť pre nich postavičky, ktoré si môžu zobrať so sebou domov? Využiť môžete ich obľúbených rozprávkových hrdinov, farby alebo postavičky, s ktorými vyrastali. Lego je úžasné v tom, že jeho tém je skutočne veľmi veľa. Vyberať teda bude z čoho. Nemusíte sa tiež báť, že…

  Bavlnovník vo svadobnej výzdobe: Očarujúci a ľahký ako pierko

  0

  Bavlna je jedna z najstarších textilných surovín na svete. Pestuje sa na stonkových kríkoch, z ktorých sa po dozretí zberajú kúsky jemnulinké a ľahučké ako vzduch. Tieto vatovo vyzerajúce guličky sú základnou surovinou našich obľúbených tričiek či iného oblečenia. Bavlnovník vo svadobnej výzdobe pôsobí exoticky, ľahko a dá sa krásne kombinovať s inými kvetmi.

  Vyhraj 3x Lanvin A GIRL IN CAPRI - toaletná voda v hodnote 35 €

  0

  A GIRL IN CAPRI - toaletná voda: Bájna sladkosť sadov a záhrad prekypujúcich zrelými plodmi. Kompozícia sa otvára esenciou citróna Primafiore. Charakterizuje ho žiarivá vôňa, intenzívne optimistická, ako obedňajšie slnko dopadajúce na chodníky tichých ulíc. Tento citrón vyznieva nezvyčajne, pretože v sebe obsahuje výnimočnú kvalitu vonných olejov a neustále kvitne, takže celoročne…

  Tradičná talianska svadba: Prečo sa strihá ženíchova kravata?

  0

  Tradičná talianska svadba- boli ste už na nejakej? Taliani sú známi svojím šarmom, temperamentom, vyberavúm módnym vkusom, vynikajúcou kuchyňou, pápežom, mafiánskymi príbehmi, jedinečnými Benátkami. Určite ste počuli výraz talianske manželstvo. Ako vyzerá taká tradičná talianska svadba? Poďte sa s nami pozrieť.

  Klinčeky vo svadobnej kytici aj výzdobe: Z akých druhov si môžeš vyberať?

  0

  Na tomto webe pre vás búrame rôzne predsudky o svadobných výzdobách, kvetoch, ktoré nepoznáte a mali by ste aj o veciach, ktoré nemôžete vedieť len preto, lebo svadbu (v tom lepšom prípade) organizujete len raz za život. Klinčeky alebo klince poznáte skôr z kytíc pre pani učiteľku na záver školského roka. Tie dnešné sú…

  Je čokoládová fontána na svadbe nutnosť alebo úplná katastrofa?

  0

  Plánujete mať aj vy na svojej svadbe čokoládové fontány, ktoré potešia chuťové poháriky každého vášho svadobného hosťa? Tak si pozrite nasledujúcu galériu, pri ktorej skutočne platí, že láska ide cez žalúdok.

  Tvoje Zdravie

  Ako sa prejavuje salmonelóza? Toto sú dôležité fakty, ktoré treba vedieť!

  0

  Salmonelózu môžeme zaradiť medzi najznámejšie a pomerne i rozšírené ochorenia tráviacej sústavy. Práve letné obdobie s horúcimi dňami sú pre rozvoj tejto choroby o niečo viac rizikovejšie. Salmonelóza je charakteristická krátkou inkubačnou dobou, pričom sa prejavuje najmä zažívacími ťažkosťami. Ako sa prejavuje salmonelóza aj čo je jej príčinou a aká…

  TOP zaujímavosti o ľudskej pečeni: Dokáže nám dorásť?!

  0

  Keďže sme vám už priniesli už rozličné zaujímavosti o ľudkom mozgu aj prekvapivé fakty o žalúdku, dnes prišiel na rad ďalší dôležitý orgán, ktorý sa konkrétne ukrýva v brušnej dutine. Ide o pečeň, ktorú údajne v starovekom Grécku považovali za miesto, v ktorom sa nachádzajú emócie. Vedeli ste napríklad o…

  Ako pôsobí aeróbne cvičenie na človeka? Pomáha vôbec pri chudnutí?

  0

  Aeróbny alebo inak aj vytrvalostný tréning vplýva na naše telo hneď v niekoľkých smeroch. Ako sme spomínali už v úvode článku, pohybové aktivity z tejto kategórie cvičení sú veľmi nápomocné pri chudnutí. Sú totiž skvelým prostriedkom na spaľovanie prebytočného tuku. Ak sa snažíte zhodiť zopár kíl, tak okrem zdravej stravy svojmu…

  Prospešné zvieratá v záhrade: Tieto sú v nej skutočne potrebné!

  0

  Zvieratá v našej záhrade predstavujú jeden veľký prírodný svet. Už ako deti v škôlke sme sa učili o rôznych zvieratách, ktoré môžeme nájsť v našich záhradách. Niektoré z nich našu úrodu dokážu zničiť a nám ostanú prázdne debničky v pivniciach. Ale nájdu sa aj také, ktoré sú pre našu záhradu…

  Základné meditačné pozície: Viete, ako na to správnym spôsobom?

  0

  Už ste niekedy skúšali meditovať? Viem, znie to neuveriteľne, že by sedenie s prekríženými nohami a predýchavanie malo dopomôcť k spokonejšiemu životu… Meditácia je v skutočnosti veľmi dobrá praktika, ktorú môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek, za rôznych okolností a v rôznych pozíciách. Práve o tých si niečo povieme v tomto…

  Zistite, prečo jesť amarant pravidelne! Máte ho na tanieri aj vy?

  0

  Poznáte rastlinku s názvom láskavec? Alebo vám niečo skôr hovorí pojem amarant? Reč je o rode jednoročných kultúrnych rastlín, ktoré kedysi dávno pestovali aj Inkovia či Aztékovia. Z Južnej a Strednej Ameriky sa postupne dostal do viacerých častí sveta, napríklad aj do Ázie, Afriky či na juh Európy. Viaceré druhy…