• Osobne som odovzdal na deň Ústavy SR 1.9.2017 Otvorený list priamo do rúk predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, a poskytol som TV JOJ môj komentár, ako to všetko prebiehalo….

  Publikované 02.09. 2017 o 21:22 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Iná je pravda kapitálu a iná je pravda chudoby ale môžem povedať, že iná je aj Holá PRAVDA reality, pretvárky slniečkárov, tak by som charakterizoval oslavy 25 výročia prijatia Ústavy SR a deň otvorených dverí v Národnej rade SR. Šéf Národnej rady Andrej Danko opeť sľuboval „Je to Váš deň, sme tu pre Vás a cítte sa tu ako doma“. Realita? Pred jeho dverami stálo sedem bodyguardov, (osobná ochranka) nepustili ma… Na požiadanie redaktora TV JOJ som povedal nepríjemnú Holú PRAVDU, Ústava SR je len papierová reklama, súdy nerešpektujú článok 154c Ústavy SR, podľa ktorého musia dať prednosť Dohovoru, ale naše súdy nemusia…. 

  Drahí priatelia, čitatelia tohoto blogu, (pre tých ktorí tam neboli) nedá mi aby som na začiatok nevyjadril svoj údiv akými bezpečnostnými opatreniami sa obrnili poslanci a ústavní činiteľia, ako by každý občan bol terorista, už před zabarikádovanou budovou NR SR s obrneným transportérom OT 64 dvomi kordónmi policiajtov betonovými zátarasmi a osobnými prehliadkami každého občana nie před vstupom do budovy ale před vstupom na chodník museli občania čakať v rade skôr štvorstupe na „vybavenie“ a veľmi mi to pripomínalo situáciu z filmu Schindlerov zoznam, keď židia vchádzali do „getta“ stráženým fašistami v štvorstupe a podrobovali sa osobnej prehliadke. Prepáčte, ale bolo to desivé a ľudia si to vôbec neuvedomovali, horšie ako za socializmu keď sa nastupovalo na loď do Viedne. No pôsobilo to veľmi čudesne. Som hlboko sklamaný akým strachom žijú naší poslanci a ústavní činiteľia, kým vo Švajčiarsku prezident má jednú telesnú stráž v symbolickom švajčiarskom kostýme, náš pán Kiska bol sprevádzaný nielen početnou policajnou motorizovanou jednotkou ale aj špeciálnou jednotkou v špeciálnom pancierovom aute so špeciálnymi zbraňami v špeciálnom oblečení a zahalenými tvárami ozbrojencov, no hrozné sa pozerať v akom strachu žijú. Toľko policajných aut v okolí budovy NR SR som nevidel ani na vojenskej prehliadke. Vraj komunisti mrhali našími peniazmi keď sa vozili v Tatre 603 (domáca výroba) a mali jedného ochrankára, teraz…… bez ďalšieho komentára.

  OK, žijeme v inej dobe, ok

  Ale k věci, prišiel som do NR SR aby som odovzdal osobne Otvorený list uverejnený v predchádzajúcom blogu predsedovi parlamenu Andrejovi Dankovi, nakoľko som mu to poslal elektronickou poštou aj cez jeho osobného tajomníka pána Lukáša Machalu, žiaľ bez akéjkoľvek odpovedi. Len stručne pripomeniem, že išlo o otvorený list so žiadosťou o 1) Žiadosť o vypočutie poslancami, 2) Návrh pre poslancov na vypísanie referenda, 3) Návrh na odvolanie úradujúceho premiera v kontexte na skutočnosti uvedené v knihe Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby: PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ, ktorú napísal Roman Kvalténi. Třeba si znovu pripomenúť, že SIS vraždí detí, ženy, mužov a starých ľudí len preto, aby získali majetok pozostalých. Eduard Hakl je ochotný predstúpiť ako svedok a hovoriť o všetkom, čo vo svojej knihe zatiaľ len naznačuje. Žiadá verejnú podporu na zrušenie SIS. Ja k tomu dodávam, že

  Ak zrušíme SIS usporíme na základný príjem

   900 euro pre každého občana SR

  Vyrozumenie pre čitateľa: Čítate vóľne pokračovanie blogov na predchádzajúcu tému „Výzva na zbieranie podpisov pre vypísanie referenda 1) Občania ste za to, aby SIS Slovenská informačná služba, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí bola zrušená, 2) Občania SR, ste za to aby boli zrušené aj všetky SISFIRMY, ktoré odčerpávajú financie do súkromných rúk a ukladajú financie do zahraničných bánk? 3) Občania, SR ste za to, aby z takto ušetrených peňazí sa zaviedol základný príjem pre každého narodeného občana po dovŕšení 15 rokov vo výške 900 eur mesačne? 4) Občania, SR, ste za to, aby súčasný premier vlády SR pán Róbert Fico, bol okamžite odvolaný z funkcie a bolo mu zakázané sa 10 rokov zúčastňovať politickej súťaže alebo pôsobiť v akéjkoľvek štátnej či súkromnej funkcie? 5) Občania SR, ste za to, aby prezident SR následne vyhlsil referendum na spresnnie podmienok pre vypísanie mimoriadných volieb do Občianského tribunálu, do Národnej rady SR bez účasti starých politických strán? …“.

  Pokračovanie: V predchádzajúcom blogu som uviedol niekoľko dôvodov prečo a ako som bol prenasledovaný a tiež o tom ako súčasný premier zmaril tisíce občanom odškodnenie (strata obydlia) za „zlý“ zákon o dobrovoľných dražbách tým, že zo zákona č. 514 o zodpovednosti za škodu „VYŇAL“ Národnu radu SR (ktorá prijala „zlý“ zákon, následne ho novelizovala)   aby poškodeným občanom, rodinám znemožnil po prepadu do bezdomovstva týmto „zlým“ zákonom návrat späť do normálneho života prostredníctvom nároku na odškodnenie.

  V mojom predchádzajúcom blogu sa už „nezmestilo“ (bol by veľmi dlhý) vysvetlenie, prečo by mala NR SR opetovne prerokovať mojú žiadosť (nielen moju) a tieto dôvody som chcel osobne vysvetliť aj predsedovi NR SR pánovi Andrejovi Dankovi.

  Stretnutie a odovzdanie listu: Nuž, najskôr o fasáde, ponúkol som všetkým televíziam od Markízy až po štátnu RSTV názor o nevymožiteľnosti práva vzhľadom na „zlé“ zákony z dielne NR SR, no redaktori nemali záujem o negatívne názory občanov s výnimkou TV JOJ pre ktorú po krátkom vyjadrení som nahral môj komentár o ne-dodržiavania ústavnosti priamo súdmi, ktoré ignorujú, ako v mojom prípade, čl. 154c Ústavy SR nadradenosť Dohovoru prd domácimi zákonmi. Keby totiž tento ústavný článok dodržiavali, tak mnohé rodiny, ktoré stratili strechu nad hlavou „zlým“ zákonom o dobrovoľných dražbách, tak by sa domohli odškodnenia, keby sa prevod ich majetko konal bez ich vedomia a v ich neprítomnosti ako v mojom prípade, nakoľko by to bolo v rozpore s Dohovorom –   Prechod vlastníckych práv v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka je svojvólne konanie, ktoré sa v žiadnej demokratickej spoločnosti, ktorá sa hlási k právnemu štátu nemôže považovať za zákonné – to hovoria judikáty Dohovoru. Dražobné mafie si „vybavili“ pravdepodobne ako autor pán Hakl uvádza vo svojej knihe prostredníctvom SIS Slovenskej informačnej služby, aby súdy ale aj polícia, prokuratúra ignorovali čl. 154c v prípadoch ak sa domáhania o odškodnenie domáhajú záujmove osoby – teda ľudia s iným politickým názorom ako sa prezentuje v médiach. No a to je fašistický porvok nadraďovania jedných nad druhými, nakoľko pre „dražobné mafie“ neplatí zákon ani najvyšší ústavný zákon v súdnych konaniach.

  Prvá prekážka: Ako prvá prekážka sa objavila v prístupe občanom na prvé poschodie na ktorom mal kanceláriu pán predseda, nakoľko bolo bodyguardami uaztvorené. Bolo občanom prisľúbené, že vstup bude najskôr o 14-tej, tak sme trpezlivo čakali, potom sa vstup predlžil na 14.30 tak sme v zastupe čakali a rozpútala sa konverzácia medzi občanmi. Jedna „babka Mečiarovka“ tam šírila svoje názory prečo sa Mečiarové amnestie nemali zrušiť a veľmi vytrvalo hajila svoj názor, tak som sa zapojil do debaty s mojím názorom a tých ďalších 30 minút sme viedli hlasitý dialog a ostatní vyše 50 ľudí len počúvali a kývali hlavami. Nebudem komentovať na ktorej strane bola pravda, ale len toľko, že slovenský národ je tak ustráchaný, že nikto sa nechcel zapojiť do debaty a povedať si svoj názor kde je pravda. Zrejme preto sa veselo rozkráda štátny rozpočet, lebo náš pospolitý ľud je „nemý“, ľudia majú strach a radšej mlčia, než by sa mali pridať na tú alebo druhú stranu. Na vine sú verejnoprávne média, ktoré nedovolia iné názory než názory parlamentných strán.

  Druhá prekážka:   Takže, po veľkých útrapach vôbec sa dostať k dverám predsedu NR SR Andreja Danku som sa rozhodol, že budem čakať před dverami dovtedy pokiaľ z kancelárie neodíde sám predseda a tak mu odovzdám môj list do vlastných rúk, nakoľko sedem bodyguardov mi bránili vstúpiť do jeho kancelárie z dôvodov, že má dôležité rokovanie s „inými“ než občanmi. Tak som čakal, medzitým som rozdával kópie otvoreného listu aj jeho osobnej asistentke, ďalšej pracovníčke kancelária, poslancovi za SNS p. Hrnkovi a ďalším s prosbou aby ho odovzdali predsedovi a aby ma prijal, že čakám predo dvermi. Postupne odchádzali minister p. Kaliňák , bývalý prezident Schusterˇa ďalší. Prihovoril sa ku mne jeden starší pán z Trnavya súhlasil s obsahom otvoreného listu, keď sa otvorili dvere a vychádzal pán predseda Danko, než som stačil dobehnúť tak ma bodyguardi „vytlačili“ a zatarasili k nemu prístup, ja som neváhal a hlasne som vyzval pána Danka aby si prevzal Otvorený list od poškodených občanov, pán Danko sa obzrel a ja som hlasito pokračoval o dôvodoch k osobnému odovzdaniu a nedbal som na tlak bodygaurdov a priblížil som sa k predsedovi, a tu nastal zlom, lebo jeden bodyguard ma násilne odstrčil a ja som zvýčil svoj hlas a znovu som vyzval pana Danka aby si prevzal odo mňa otvorený list, pridal sa aj ten pán z Trnavy a dav asi 50 občanov sa zastavil před nami. Pán Danko dal pokyn bodyguardom aby mi uvolnili cestu a stretli sme sa zoči voči realite. V prátkosti a hlasito som mu vysvetlil o nerešpektovaní Ústavy SR súdmi, aj o novelizacii zákona o dobrovolnych dražbách a novelizácii zákona 514 o zodpovednosti za škodu z ktorého pán premier „VYŇAL“ Národnu radu zo zodpovednosti za škodu při prijímaní zákona.

  Pán Danko s úsmevom na tvári najskôr list nechcel prevziať, ale pod tlakom pána z Trnavy a ostatných asi 50 občanov, napokon list prevzal a prisľúbil, že si ho osobne prečíta, na moju otázku či ma nemôže vypočuť aspoň tento deň otvorených dverí odpovedal, že už mu to protokol nedovoľuje a celá kolóna sprievodu odišla do výťahu.

  Tretia prekážka:   Takže som mu nemohol osobne vysvetliť prečo sa dožadujem osobného vypočutia, môj skromný názor je taký, že v deň otvorených dverí Národnej rady by mal byť aj predseda otvorené dvere najma k poškodeným občanom, hlavne ak majú dôkazy o nesprávnom úradnom postupe při prijímaní zákonov, len na dokreslenie situácie uvádzam nasledovné:

  V mojom konkrétnom prípade, právne oddelenie NRSR by malo zvážiť najmenej tieto okolnosti a opetovne prejednať Žiadosť o prerokovanie náhrady škody:

   1. Škoda vznikla pred novelizáciou zákona 514 (pred „VYŇATÍM“ zo zákona) kedy bolo možné žalovať NRSR za nesprávny úradný postup, preto by sa mal posudzovať právny stav v čase vzniknutej škody a výška škody by mala byť predmetom rokovania.
   2. Štát sa nemôže zbaviť zodpovednosti za škodu spôsobenú zlým zákonom o dobrovolnych dražbách, ktorý sa práve preto, že nebol daný do súladu s Dohovorom novelizoval, a zákonodarca neprijal v novelizácii opatrenia na odškodnenie vzniknutej škody pred jeho novelizáciou. Je to vecou tohoto konania.
   3. Existuje aj iný hodnoverný právny názor, než žalovanej, uverejnený v časopise „Zo súdnej praxe“ autormi JUDr. Milanom Ľaľíkom, podpredsedom Ústavného súdu Slovenskej republiky, Doc. JUDr. Marek Števček, PhD, vysokoškolský učiteľ Fakulty Práva Janka Jesenského a sudca Okresného súdu Bratislava I a ďalší a preto

  Skrátený právny výklad: Škodou v prípade zodpovednostného vzťahu v dôsledku legislatívy rozumieme škodou, ktorá sa prejaví v právnej sfére jednotlivca, a ktorá by vzhľadom na okolnosti nevznikla nebyť existencie protiprávneho stavu v podobe „protiprávnej právnej normy“ (tj. právnej normy v rozpore s predpisom vyššej právnej sily). 
  Faktorom spôsobujúcim vzniku škody môže byť samostatná existencia protiprávnej normy, keď sa jednotlivec podriadi moci zákona, v dôsledku čoho utrpí ujmu, prípadne individuálna aplikácia protiprávnej normy. Týmto faktorom môže byť aj absencia právnej normy v prípade, ak právna norma mala poskytnúť jednotlivcom práva, ktorých sa v tomto prípade nemôžu dovolať.
  Porušenie povinnosti zákonodarcu, v dôsledku ktorých bola jednotlivcom spôsobená škoda, možno považovať za nesprávny úradný postup. NR SR je povinná prijímať iba zákony, ktoré sú v súlade s právnymi predpismy vyššej právnej sily a v prípade prijatia právneho predpisu, ktorými nie je s nimi v súlade, sa NR SR dopúšťa nesprávneho úradneho postupu. Pre podporu tejto argumentácie sa uvádza, že NR SR je ako subjekt spôsobilý privodiť ujmu pri výkone verejnej moci označená priamo v ustanovení § 4 ods. 1 písm. j) zákona o zodpovednosti štátu.
  V návädznosti na uvedené preto porušenie právnej povinnosti zákonodárcu môže spočívať v zásade v troch nasledovných pochybeniach:
  a) porušenie pravidiel legislatívneho procesu
  b) prijatie právnej normy v rozpore s právnymi predpismai vyššej právnej sily,
  c) legislatívna nečinnosť, t.j. neprijatie právnej normy vôbec alebo v určitom čase, a to i napriek povinnosti normu prijať“

  Ujma v tomto mojom prípade vznikla v deň príklepu dražby rodinného domu v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka, čo zlý zákon „o dobrovoľných dražbách“umožňoval před jeho novelizáciou a následne po podaní žaloby štát novelizoval aj zákon 514 o zodpovednosti za škodu a „vyňal“ NRSR z prejednávania nesprávneho úradneho postupu,   pričom neprijal žiadne opatrenie na odškodnenie už poškodených občanov, čo je v rozpore s princípmi demokracie v spoločnosti ktorá sa hlási k právnemu štátu. Viac na linke: Žaloba: www.koloseo.info/sudy/8C181

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: II. Kapitola Desatoro pre prezidenta. Vlastnosti, ktoré by prezidentovi nemali učite chýbať, aby sa naplnila túžba občanov, mať svojho prezidenta

  Prezident by mal byť  v prvom rade prezidentom všetkých občanov  v tom je princip demokracie

  My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre poslancov,  oni majú svojho predsedu parlamentu. My radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre ministrov, oni majú svojho predsedu vlády. My, radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre iných samozvaných zástupcov miestnych samospráv a rozbujnelého štátneho aparátu, oni majú svojích politických vodcov. My radoví občania potrebujeme mať prezidenta pre nás, drvivú väčšinu čestných a statočných ľudí, ktorá nemá nikoho, kto by ju obhajoval pred samozvancami, lebo tamtí hore sa starajú len o seba a svoje klany. Spravodlivosť skloňujú len vtedy ak to potrebujú ich rodiny, my ostatní sme pre nich len prázdne čísla, ktoré potrebujú pred voľbami, aby si vyžiadali náš súhlas na naše ponižovanie, zbedačovanie. To hovoria skúsenosti ubiehajúcich rokov a pribúdajúce vrásky na naších tvárach. Preto si myslíme, my drvivá väčšina, že prezident by mal byť  v prvom rade zo srdca  prezidentom všetkých občanov bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. V tom je princip demokracie.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Kapitola číslo 7 ,, SIS kár ,, Edo, nasadený medzi mafiánov CHARLIE′S PUB… Nepojde tu o širšie detaily z dovodov, ktoré som už viackrát objasňoval skor sa bude jednat o naznačenie toho, čo sa vtedy udialo a dalej deje v štruktúrách SIS … Počas svojho posobenia v SIS spoznal Edo množstvo politikov, umelcov, podnikatelov. Do CAHRLIE′S PUBU chodili všetci, čo niečo v tej době znamenali a mnohý z nich majú vysoké postavenie aj do dnes. Boli to prominenti zo všetkých oblastí politického, spoločenského i podnikatelského života. ,, Často k nám chodil napríklad Jozef Majský a jeho žena, keď chcela isť do politiky,, . Pozná ich príbehy, o ktorých verejnost nemá ani poňatia , verejnost ani netuší , že existovala ňáka skupina chlapcov z CHARLIE′S PUBU , ktorí sa tvárili a vystupovali jako členovia podsvetia , ale v skutočnosti to boli riadni pracovníci SIS , ktorí dostávali utajené úlohy a plnili ich… Iba okrajovo vspomeniem , že Eduard Hakl sa ešte za bývalého režimu ( před rokom 1989, pozn. Autora) stal emigrantom. Podla slov Eda to bola emigrácia vopred pripravovaná a zložky ŠtB boli o tejto skutočnosti informované.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 2.

  Prezident by mal byť  v druhom rade ľudský, v tom je princip spravodlivosti

  Pojem ľudskosť, nie je len citováí väzba žialu a trápenia, to majú aj zvieratá. Človek sa práve od zvierat líši najmä tým, že má vyvinutý rozumový potenciál, že v rukách má neuveriteľnú zručnosť, ktorou si dokáže vyrábať zmysluplné nástroje, že vie niekoľkonásobne kombinovať zložité situácie, analizovať, vyhodnocovať, má väčšiu mozgovú kapacitu, je prezieraví a má veľa ďalších predností popri ktorých mu žiaľ zo svojho pôvodu ostali aj zvieracie pudy dobyvačnosti, chamtivosti a vraživosti. S tým treba nutne rátať. Prezieraví ľudia by s týmto jednoducho mali počítať. Čím nižšia úroveň človečenstva, tým väčšie zvieracie pudy.  Človek môže svoj um, chytrosť a bystrosť využiť aj na lov druhého človeka aby si ho podmanil. Tunelovanie, okrádanie, klamanie, vraždenie,.. to sú príznaky súčaných „vlkodlakov“. Ľudia by sa nemali nechať zotročiť zvieratami, najmä nie takým plemenom akým sú vlci, šelmy, hijeny. Ľudskosť znamená pochopiť podstatu človeka, jeho dobro aj zlo. Nič nezakrývať,ale vytvoriť také podmienky, ktoré dobro vyzdvihujú a zlo v čo najväčšej miere eliminujú. Ľudskosť to je pochopiť toho druhého, ktorý sa dostal do problémov a potrebuje pomoc. Nepozerať sa na neho cez prizmu nejakých noriem alebo štatistických čísiel, ktoré treba zaradiť do vopred vyhradených šuplíkov. Základom ľudskosti by mal byť budhistický výrok „Nerob iným to, čo by si nechel aby iný robili tebe“ doplnené o „ Slobodou jedného nesmie byť ohrozena sloboda druhých“. Ľudskosť to je snaha „prežiť život bez ohrozenia“, to sú základné ľudské práva

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Tak jako i v mohých iných ,, uťekov“ za hranice našej republiky, ktorá niesla v tom čase názov Československá socialistická republika ,, skr. ČSSR, pozn.autora“ . Mnoho situacií a skutočností ktoré sa v tých rokov diali bolo vo svojej podstate pripravovaných , vedeli o nych štátné orgány. Boli to vopred vypracované situácie , ktoré ŠtB vo spolupráci s tajnými službami západnej Europy pripravovali, aby zabezpečili všetko potrebné na prechod do nového štátného a spoločenského zriadenia. Funkcionári Komunistickej strany, ktorá v tom čase neobmedzene vládla, boli už dávno vopred informovaný čo sa bude diať v našej krajine . Boli pripravený na nové podmíenky trhové , ekonomické či politické. Aradoxne však tý , ktorí boli vo vláde či verejných funkciách to neboli. Teda tý , ktorý tvorili úplnu špičku vedenia Komunistickej strany a vlády Československej socialistickej republiky. Vládny činitelia boli v podstate na odpis… Dalšiou skupinou ludí, ktorí prišli po Novembri 1989 do ,, slobodného“ Československa , boli tzv. emigranti, ktorí sa vrátili aby tu mohli konečne začať žiť život v demokratickej spoločnosti. Mnohí z nich boli tak jako Edo v zahraničí iba na oko tak isto už vopred vedieli čo sa v našej krajine chystá a boli na to patrične vyškolený. Samozrejme západnými tajnými službami.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 3.

  Prezident by mal byť nezávislý, v tom je princip rovnosti

  Poslúchať stranícke príkazy, to je to isté ako poslúchať jedného vodcu. V krajine kde vládnu mafie, podsvetie, nekontrolovateľná moc a korpucia, kde sú takéto prepojenia s politickými stranami a hnutiami, sa poslúchanie straníckych príkazov rovná poslúchanie bossov mafii. Každá mafia che mať prezidenta na svojej strane, aby mohla ľahšie ovládať trh, peniaze, bohatstvo, moc a vládnuť nad životom a smrťou radových občanov. Všetci chcú prezidenta pokoriť, podmaniť si ho aby im slúžil k zastieraniu dobyvačných zámerov, aby udeloval milosti vrahom, podvodníkom a tyranom tajných spolkov, ktorí stíňajú hlavy tím, ktorí  prišli na ich špinavý trik a na druhej strane aby zamietal udelenie milosti obetiam nástražných ekonomických systémov, aby zamietal udelenie milosti čestným a statočným ľuďom, na ktorých tajné spolky vykonštruovali podvody a väzenie len preto, že sa odvážli hovoriť pravdu. Preto by mal byť prezident nadstranícky, vytrhnutý z davu ulice, ktorého vyskúšal čas neľudského boja proti mafii, ktorý rozpoznal, že dnešná ideológia mafiánov je práve v hlásaní pre nich prázdnych hesiel „ľudskosť, nezávisloť, spravodlivosť, sloboda“. Preto by sa mal prezident riadiť výlučne desatorom božích prikázaní a prisahať pred Bohom vernosť svojmu ľudu. Preto by mal byť prezident nezávislý a mal by mať právo veta.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Takže keď sa Edo ocitol v Rakusku , na americkej vojenskej základni, bol po pár dňoch kontaktovaný americkými agentami a bola mu ponúknuta spolupráca. Počas navštiev agentov mu samozrejme poriadne ,, pomasírovali“ jeho ego a jako som už vspomenul zamerali sa hlavne na to aké je byť úžasné pracovníkom tajné služby. Edovou úlohou bolo napríklad fotografovať rozné doležité objekty (letiska, inštitúcie, fabriky, aťd) , zhromažďovat informíce apod… Neskor po vzniku samostatnej Sovenskej republiky sa pretransformovala bývala ŠtB najskor na FBIS neskor na SIS , Edo sa stal jejim zamestnancom … Jednou z hlavných úloh, ktorú dostal so svojími kolegami bolo vytvoriť skupinu, ktorá mala na vonok vyzerať jako jedna zo skupin podsvatia. Mali sa infiltrovat do prostredia bratislavského podsvatia a posobiť jako jedny z nich. Fyzicky aj vyzorom splňali podmienky, aby nedošlo k prezradeniu … táto skupina bola tvorena zamestnancami SIS, ale aj spolupracovníkmi, ktorí pracovali hlavne na polícii či už jako radový policajti a lebo špecialisti… Rozdiel medzi SIS a podsvetím skoro neexistuje. V mnohých prípadoch boli rozne skupiny podsvetia doslova vyrobené ,, SIS kou“ , aby vykonávali špinavou prácu alebo vytvárali dojem, že sa jedná o vojnu gangov.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 4.

  Prezident by mal byť morálny a ctiť právo, v tom je princip ušľachtilosti

  Ak predpokladám, že prezidnet bude prezidentom všetkých občanov, bude ľudský a nezávislý, potom by malo by byť jeho prvoradou úlohou zistiť, ako národ žije, aký je morálny stav spoločnosti a ako ľudia ctia právo. Ak prezidnet bude jeden z nás drvivej väčšiny radových občanov, bude dobre poznať miestne ale aj celoslovenské pomery, bude dobre poznať, že úpadok morálky vyvolalo nedodržiavanie ľudských práv práve zo strany štátu, najmä tajných služieb. Pozná, že všetko zlo pramení z neľudskosti, nerešpektovania vôle väčšiny – dodržiavať ľudské práva. Iste mi dáte za pravdu, že väčšina (vínimkou sú chorí megalomániou), si želá žiť v rovnosti, dôstojne a v ľudských podmienkach, prieteľskej ba až dobrosrdečnej spoločenskej atmosfére, aby pre každého radového občana boli rovnaké štartovacie podmienky pre zamestnanie, živnosť a podnikanie.  Jeho prvé kroky by mali viesť do ulice medzi nás, zavítať do rodín na pracoviská a vypočuť si vôľu a žiaľ väčšiny. Mal by si zariadiť taký aparát, ktorý dokáže každého vypočuť a každému pomôcť, kto o to požiadá. Tak ako iní prezidenti mal by v prvom rade zriadiť Dom humanity ako prvý krok k návratu morálky, v ktorom by našli útočište všetci radoví občania, ktorí pociťujú ohrozenie,  nespravodlivosť, porušovanie ľudskosti a ľudských práv.  Preto by mal byť prezident vysoko morálny a mal by si ctiť právo, v tom je princip právneho štátu.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Mali sme posobiť jako mafiáni a dozerať na činnosť tých skutočných. Vtedy som ešte netušil, že mnohý ludia z podsvatia pracujú pre SIS. SIS dokonca niektoré bunky v podsvati sama vytvorila a organizovala. My sme mali sledovat ich činnosť, zabránit aby sa zásadne rožširovala ich posobnosť. Vtom čase sa hlavne všetko točilo okolo privatízacíe. Išlo o velké kšefty, bol zaujem o fabriky, hotely, štátné budovy a zariadenia. Išlo o zarábanie obrovzkých peňazí, zakládali sa firmy… doslova jedna za druhou, kšeftovalo sa s informáciemi…. A my sme to mali mať pod kontrolou, aby sa to nevymklo z rúk. Lenže my sme boli tiež zneužitý. Všetky akcie ktoré sme robili, sme robili s vedomím, že ide o dobrú věc. Keď sme aj niekomu dali priučku, boli to v podstate vagabundi a podvodníci… Neskor nám začali dávať pokyny na vytláčanie vozidiel . Raz som sa zučasnil jako záloha jednej akcie. Malo ist o zastrašenie jedného muža. Iba že ten nebol cielom tejto akcie. Cielom boli dvaja nevinný mladý ludia, ktorí zahynuli při nehode s kamionom obom odtrhlo hlavy… Pochopil som tu hroznú skutočnost. Vediel som, že jako tajná služba robíme akcie, ktoré boli iné jako napríklad vykonávali policajti, dokonca sme mali zabezpečenú aj beztrestnost., ak sme išli mimo pravidiel, to nam bolo na rovinu povedané… ale keď som vidiel toto… ak toto bolo,, bežná akcia“ SIS , tak som si uvedomil , že som sa dostal do zločineckej organizácie, ktorá je pod ochranou štátných institucíí a zákona. Bolo to pre mna hrozné zjistenie.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro prezidenta 5.

  Prezident by mal byť prezieravý v tom je príncip úspechu

  Veľká chyba v minulosti bola tá, že pri rozpade socializmu, sa všetko  staré nasypalo do jedného pytla a zahrabalo pod zem do nenávratna. Skúsenosti ukazujú, že sa mala urobiť dôkladná revízia, čo bolo dobré a čo nie. Veď nebolo všetko zlé! To drvivá väčšina vie, v poslednej dobe sme to zistili na vlastnej peňaženke, na vlastných životných skúseností. Každý síce v inej oblasti, ale prešli sme školou života. S odstupom môžeme povedať, že socializmus mal aj veľké a nenahraditeľné výhody, napríklad lacné potraviny, právo na prácu, pre väčšinu vyžšia životná úroveň, lieky zadarmo, doprava lacnejšia, byty zadarmo, elektrina a plyn takmer bezplatne a  najmä bola eliminovaná lúpežná kriminalita, organizovaná zločinnosť, vraždy a mafiánstvo sa takmer nevyskytovalo. Žilo sa šťastnejšie a dôstojnenejšie. Nebolo toľko milionárov, ale nebolo ani toľko nezamestnaných, chudobných a bezdomovcov. Na druhej strane chýbala sloboda. Praví revolucionári mali predložiť nový model spoločnosti,  v ktorej  ľudskosť a radový občan bude na prvom mieste. Prečo sa tak nestalo, nuž iné ma nenapadá, len toľko, celá revolúcia bola zoragnozovaná len pre úzku skupinu ľudí, ktorí sa potrebovali zmocniť majetku po ktorom túžili ešte v starých časoch, ale bývalý režim im to nedovoľoval. Je pravdou, že späť sa už nedá a ani už nechceme. Ale záleži len na nás ako to bude ďalej. Preto by mal byť prezident prezieravý.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Raši: Budeme pokračovať v podpore malých a stredných podnikov

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII) SR bude pokračovať v podpore slovenských malých a stredných podnikov. Uviedol to v utorok v Bratislave vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) za účasti zástupcov dvoch slovenských firiem, ktoré zdokonaľovali svoje inovatívne riešenia v izraelskom akcelerátore SIT4F ÚPVII podľa…

  Pakistanskí novinári vstúpili do celoštátneho štrajku proti cenzúre

  Islamabad 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Pakistanskí novinári zvolali na utorok celoštátne protesty, aby vyjadrili nesúhlas s rozsiahlou cenzúrou zo strany vplyvných bezpečnostných zložiek krajiny, veľkým prepúšťaním v dôsledku rozpočtových škrtov a niekoľkomesačnými omeškaniami vo vyplácaní miezd, píše agentúra AP Utorňajšie zhromaždenia, ktoré nesú názov Deň protestov, organizujú pakistanské novinárske…

  Hackeri ukradli osobné údaje miliónov obyvateľov z bulharskej finančnej správy, stopy vedú do Ruska

  Sofia 16. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)   Neznámi hackeri ukradli osobné údaje miliónov ľudí z bulharskej finančnej správy, informovali bulharskí predstavitelia. Stopy podľa nich vedú do Ruska Bulharský premiér Bojko Borisov zvolal v utorok krízové zasadnutie všetkých silových rezortov, aby posúdili potenciálne škody, ktoré mohol útok spôsobiť pre národnú bezpečnosť…

  Kiššová: Dobré dôchodky treba dvanásť mesiacov v roku, nie iba na Vianoce

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Ak by sa SaS po voľbách stala relevantnou vládnou stranou, vianočné príspevky zvedené Smerom-SD by nezrušila. Nie však preto, že by ich považovala za systémové opatrenie, ale preto, že pri celkovo zlej situácii slovenských dôchodcov je to aspoň jednorazová výpomoc „Aby aspoň niečo…

  Trpezlivosť a premieňanie šancí. Hráči Slovana chcú z Čiernej Hory priviezť postupový výsledok

  Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na futbalistov slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava čaká v stredu o 20.15 h SELČ odvetný zápas 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020 na ihrisku čiernohorského mužstva Sutjeska Nikšič. Po minulotýždňovej domácej remíze 1:1, ktorú zariadil v 95. min ďalekonosnou strelou stredopoliar hostí Damir Kojaševič,…

  Karlov most v Prahe posprejovali dvaja cudzinci

  Praha 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot-Novinky.cz)   Dvaja cudzinci posprejovali v pondelok večer pilier Karlovho mosta v pražskej mestskej časti Malá strana. Páchatelia na ňom vytvorili nápis zhruba vo veľkosti päť krát dva metre. O prípade informoval spravodajský server Novinky.cz Dvojicu cudzincov vo veku 23 a 30 rokov sprejujúcich nápis na…

  Reforma nemocníc nie je dostatočne pripravená, tvrdí Slovenská lekárska komora

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Reforma fungovania nemocníc nie je podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) dostatočne pripravená na uvedenie do praxe. „Unáhlený krok, motivovaný politickými ambíciami a podporovaný záujmami ekonomických skupín, nemôže a nesmie byť hnacím motorom stratifikácie,“ uviedol prezident SLK Marian Kollár na utorkovej tlačovej konferencii Lekárska komora síce…

  Národná kriminálna agentúra zasahuje na západnom Slovensku v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v utorok spolu s príslušníkmi Policajného zboru v Nitrianskom a Trnavskom kraji Akcia súvisí s drogovou trestnou činnosťou. Na sociálnej sieti o tom informuje Polícia SR. "Policajti zadržali 11 podozrivých osôb. Vykonávajú množstvo procesných úkonov, domových prehliadok…

  Salvini nariadil prefektom vypracovať správy o stave rómskeho obyvateľstva

  Rím 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nariadil v utorok vypracovať správu o prítomnosti rómskeho obyvateľstva v jednotlivých regiónoch Talianska s cieľom zrušiť ich preplnené a "ilegálne" existujúce tábory Salvini podľa agentúry AFP nariadil regionálnym prefektom, aby do dvoch týždňov vypracovali "správu o prítomnosti Rómov,…

  Nórska polícia zadržala kurdského mullu Krekara

  Oslo 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Terje Pedersen/NTB Scanpix via AP, File)   Nórska tajná služba PST v utorok oznámila zadržanie kontroverzného kurdského duchovného mullu Krekara, ktorého v pondelok v Taliansku odsúdili za teroristické sprisahanie PST dodala, že mullu zadržali v pondelok večer v Osle na základe medzinárodho zatykača a zatykača vydaného…

  NAKA ešte stále rieši prvé sväté prijímanie v Trnave, kde malo byť diskriminované rómske dievča. Incident pred voľbami do EP spolitizoval Matovič

  Trnava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Národná kriminálna agentúra sa naďalej zaoberá okolnosťami prvého svätého prijímania v Trnave, počas ktorého malo prísť koncom mája k diskriminácii rómskeho dievčaťa. Dievča pôvodne nemalo sedieť v Bazilike sv. Mikuláša spoločne s ostatnými deťmi. „V predmetnej veci je na Národnej kriminálnej agentúre vedené trestné…

  Ukrajinský zákon o štátnom jazyku vstúpil do platnosti

  Kyjev 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)   Na Ukrajine začal v utorok platiť zákon o štátnom jazyku; dva mesiace po tom, ako ho niekoľko dní pred vypršaním svojho funkčného obdobia podpísal bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko Zákon ustanovuje ukrajinčinu za "jediný úradný štátny jazyk na Ukrajine", informuje stanica Slobodná Európa.…

  Rusko ovládlo kartel OPEC a zvýšilo jeho prestíž vo svete

  Videň 16. júla 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Hans Punz)   Ropnému kartelu OPEC sa pred viac ako dvoma rokmi podaril zdanlivo skvelý manéver. V rámci OPEC+ naviazal k sebe Rusko. OPEC možno označiť za hlavného kontrolóra svetového ropného trhu. Kartel bol založený v šesťdesiatych tokoch minulého storočia a spočiatku kontroloval viac ako…

  Bude Čaputová na Dúhovom Pride alebo podporí Hrdých za rodinu? Zvolila diplomaciu, aj pri rodine

  Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel) - "Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň gay pridu svedčiť o históriou overenom…

  Najvyšší kontrolný úrad kritizuje hospodárenie v obci Lúka, má podozrenie z trestného činu

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR kontroloval hospodárenie s verejnými financiami v obci Lúka v okrese Nové Mesto nad Váhom a v Obecnej vodohospodárskej spoločnosti Šáchor. Kontrola zistila závažné nedostatky, ktoré postúpila orgánom činným v trestnom konaní pre podozrenie z trestného činu porušovania povinností…

  Poslanci od volieb schválili 358 zákonov, 22 v skrátenom konaní

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili v parlamente od volieb v marci 2016 do aktuálnych letných prázdnin 358 zákonov, z toho 76 zákonov prijali v roku 2019 Vyplýva to zo štatistík zverejnených na internetovej stránke NR SR. Najviac zákonov v rámci jednej schôdze…

  "Boli by sme už aj na Marse." Šéf NASA vysvetlil, prečo sa USA nevrátili na Mesiac

  Washington 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:NASA)   Riaditeľ Národného úradu pre letectvo a kozmonautiku (NASA) Jim Bridenstine v rozhovore pre CBS uviedol, prečo USA pozastavili program letov k Mesiacu a kedy dôjde k pristátiu ľudí na Marse. Podľa neho to súvisí s politickými rizikami, čím má na mysli nedostatočné financovanie "Už by…

  Turecko čelí sankciám EÚ, avizované sú aj sankcie z USA. Spencerová: "Koncept NATO je na križovatke?"

  Ankara 16. júla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP/Presidential Press Service)   Proces tureckej euro-atlantickej integrácie dostáva čím ďalej tým viac rán. Po rozpore s USA ohľadom tureckého nákupu ruských systémov PVO S-400 má Ankara rozdielne postoje aj s EÚ, príkladom je energetická otázka Európska únia uvalila sankcie na Turecko kvôli jeho snahe ťažiť…

  TopDesat

  Reklama nemusí byť otravná. Tieto reklamy sa zamerali na vážne problémy

  0

  Mnoho z nás si myslí, že reklama môže byť iba otravná a nudná. Ani sa tomu nečudujeme, keďže slovenské reklamy nám mnohokrát dajú poriadne zabrať. Billboard sem, billboard tam, otravná inzercia v časopisoch a na internete. Občas na nás dokonca v televízii vybehne podivný zelený mužíček. Takáto však nemusí byť…

  Zemetrasenia na týchto fotografiách sa stali súčasťou histórie

  0

  Zachytené zemetrasenia spôsobili jedny z najväčších škôd po celom svete. Valvidia, Čile 1960 Zemetrasenie Valvidia sa vyskytlo v Čile 22. mája 1960 a doteraz patrí medzi na

  Video: Lietadlo s rozpadnutým motorom za letu!

  0

  Lietadlo americkej spoločnosti Delta, ktoré malo namierené z Atlanty do Baltimoru cestou postretli isté komplikácie. Za letu sa totiž uvoľnila časť z jednej časti motoru a voľne poskakovala po lopatkách turbíny. Lietadlo muselo núdzovo pristáť v meste Raleigh. Napriek obavám sa pilotom podarilo pristáť bez problémov a nikto neutrpel žiadne…

  Obmedzený rozpočet a priestor pri zariaďovaní bytu? Tieto tipy ti pomôžu

  0

  Minul si na kúpu svojho nového bývania takmer všetky peniaze a tak máš na jeho zariadenie obmedzený rozpočet? Prípadne ti v ňom neostalo dostatok priestoru na všetko vybavenie? Nezúfaj. Niektoré veci si dokážeš prispôsobiť aj sám a my ti s tým dnes pomôžeme. Obmedzený rozpočet pri zariaďovaní svojho nového bývania…

  Udalosti na týchto fotografiách nedokáže vysvetliť ani samotný fotograf

  0

  Niektoré udalosti, ktoré sa nám odohrávajú v živote jednoducho nevieme vysvetliť. Tak ako prídu, tak aj odídu. Nám neostáva nič iné, iba ich prečkať. Tieto udalosti, ktoré však uvidíš na nasledujúcich fotografiách, spôsobili ľudia. Nikto si však nevie vysvetliť, prečo napríklad niekto drží v ľadovej vode zapojený monitor nad svojou…

  História telefónov v priebehu desaťročí – ktoré ste zažili vy?

  0

  Niektoré deti z dnešných základných škôl ani netušia, že niečo ako pevná linka vôbec existuje. Od počiatku sa telefóny drasticky zmenili. Od otočných voličov sme prešli k tlačidlám a dnes už máme iba dotykové obrazovky. Takto vyzerá história telefónov.

  Vo svete IT

  Microsoft Word pre Android presiahol pomyselnú hranicu 1 miliardu stiahnutí

  0

  Zrejme najpopulárnejší textový editor Microsoft Word oslavuje dosiahnutie veľkého míľnika. Jeho verzia, určená pre mobilný operačný systém Android, totižto presiahla hranicu 1 miliardu stiahnutí. Na presiahnutie pomyselného míľnika poukázal zahraničný technologický portál Techradar. Míľnik, ktorý dosiahol len málokto Spoločnosť Microsoft sa vďaka novému úspechu aplikácie Microsoft Word už po druhýkrát…

  Jeden z najpredávanejších smartfónov na svete, Redmi Note 7, sa čoskoro začne predávať v ďalšom farebnom prevedení

  0

  Aktuálne jeden z najpredávanejších smartfónov sveta, populárny Redmi Note 7, bude už čoskoro dostupný v ďalšom farebnom prevedení. Reklamný plagát nového bieleho modelu bol odhalený deň pred samotným oficiálnym predstavením. Dostupné budú 4 farebné modely Séria smartfónov Redmi Note 7 je aktuálne dostupná v 3 farebných variantoch – Fantasy Blue,…

  Spoločnosť Huawei Honor prinesie na trh chytrú televíziu. Má byť revolučnou

  0

  To čo sa dlhšiu dobu šepkalo, že spoločnosť Honor pracuje na chytrej televízii, bolo včera potvrdené samotným výkonným riaditeľom spoločnosti, George-om Zhao. Informuje o  tom portál news.mydrivers.com. Prezident spoločnosti ďalej povedal, že nechcú predstaviť „hocijakú“ chytrú televíziu, ale chcú byť inovátorom v  tejto oblasti. Za týmto účelom sa spojili so…

  Štúdia vykonaná na myšiach prisľubuje, že vrátenie zraku slepým by nemuselo byť nemožné

  0

  Portál Interesting Engineering,  upozorňuje na štúdiu vedcov, ktorým sa pomocou genetickej terapie podarilo znova vybudovať sietnicu oka u myší. Ich oči znova získali aj svetlocitlivosť a dokonca aj zrak. Štúdia publikovaná v JNeurosci sa tejto tematike venuje do hĺbky a  sietnicu oka prirovnáva napríklad k mozgovým bunkám. Tvrdí, že oba…

  Kvalitné prémiové slúchadlá Sennheiser CX 3.00 aktuálne kúpiš z Číny o 20 eur lacnejšie, ako v slovenských e-shopoch

  0

  Prémiové káblové in-ear slúchadlá od overeného výrobcu neboli nikdy lacnejšie! Skvelé Sennheiser CX 3.00 môžeš aktuálne na e-shope Cafago.com kúpiť o 20 eur lacnejšie, ako na akomkoľvek slovenskom, či českom e-shope.  Skvelú akciovú ponuku nájdeš tu Slúchadlá, ktoré ťa nesklamú Slúchadlá Sennheiser CX 3.00 nesklamú žiadneho nadšenca dobrej a kvalitnej…

  Pozrite si „divoký“ patent smartfónu s rolovateľným displejom od spoločnosti Samsung

  0

  Ohybné displeje sú už realitou, a  je ich škoda nevyužiť naplno. Nie tak dávno internet obehli správy týkajúce sa prác na rolovateľnom displeji v  smartfóne od spoločnosti Sony. Najnovšie média zapĺňa kórejsky technologický gigant, spoločnosť Samsung. „Divoký“ patent spoločnosti Samsung Spoločnosť Samsung si dala patentovať nový druh zariadenia s  rolovateľným…

  TopSpeed

  Naftové motory sa emisne vyrovnali elektromobilom. Čo bude ďalej?

  5

  Bruselskí úradníci tlačiaci na čoraz masívnejšie presadzovanie elektromobility zostali poriadne zaskočení. Organizácia Euro NCAP zameraná na bezpečnosť automobilov totiž začala s hodnotením Green NCAP. V rámci neho dostávajú testované autá akýsi „emisný“ certifikát hodnotiaci emisie v reálnej prevádzke aj laboratóriách. Naftový Mercedes-Benz C 220d 4Matic pritom dopadol rovnako dobre ako elektromobily. Na "vysvedčení" dosiahol plný…

  VW Slovensko učí majiteľov, ako funguje moderné auto

  0

  Kto si číta návod? Pri skladaní nábytku, samozrejme, drvivá väčšina. Pri vymoženosti ako mobilný telefón, alebo auto? Pri oboch si každý povie, že s telefónom aj autom predsa vie narábať. Častý omyl. Každý typ sa v niečom líši. Preto sa mi neraz stane, že aj po roku ma prekvapí funkcia na…

  Nová Škoda Octavia IV sa nechtiac ukázala obrázkami vnútra

  0

  Svetom internetu sa rýchlo šíria ďalšie špionážne fotografie Octavie štvrtej generácie. Tie opäť potvrdzujú špekulácie o jej celkovom vzhľade a zároveň ukazujú, že jej dizajn naviaže na súčasnú vlajkovú loď automobilky, Škodu Superb aj hatchback Scala. Omnoho zaujímavejší je však pohľad do kokpitu českej novinky. Nová Octavia konečne ukázala aj…

  Euro NCAP Kia Ceed zvládla na 4 alebo 5 hviezdičiek. V čom je rozdiel?

  1

  Po dlhšej dobe je tu opäť auto, ktoré prešlo testy Európske testy bezpečnosti na dve rôzne hodnotenia. Euro NCAP Kia Ceed zvládla podľa výbavy na 4, alebo 5 hviezdičiek. Dôležité je totiž to, či máte vo výbave systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov, ktoré zo 4 spraví 5 hviezdičkové auto.

  Súčasná elektromobilita viac škodí ako prospieva, tvrdí šéf Aston Martinu

  10

  Andy Palmer, šéf automobilky Aston Martin má na nútenú elektromobilitu a reči o blízkej budúcnosti autonómnej jazdy vlastný názor. A rozhodne si pri komentovaní jednotlivých tém nedáva servítky pred ústa. Reálnu autonómnu jazdu považuje za utópiu, v súčasnej forme elektromobilita viac škodí a z jednaní o Brexite je zúfalý.

  Bitka top roadsterov - šprint Lamborghini Aventador S a McLaren 720S

  0

  Napriek tomu, že ide o otvorené autá, majitelia si s takýmito často užívajú dynamiku a vietor nad hlavami. A veru že tieto dva kúsky ho dokážu riadne rozvíriť. Oba sú totiž roadstery. Jeden je však zadokolka, druhý štvorkolka. Vyhrá štvorkolka, alebo šprint Lamborghini Aventador proti McLarenu 720 S vyhrá nižšia hmotnosť?

  KAMzaKRÁSOU

  TOP účesy so živými kvetmi pre nevestu: Budeš očarujúca a IN zároveň!

  2

  Pripravte sa omdlieť pri pohľade na jedny z týchto účesov pre nevesty, ktoré sú ozvláštnené kvetmi a zelenými lístočkami! Každej žene pristanú kvety a o to viac, keď sú vo vlasoch. Kvietky majú prirodzene krásnu a čistú vôňu. Nezáleží na tom, či ste ryšavka, blondína, hnedovláska či čiernovláska. Jednoducho sa každá farba vlasov hodí ku…

  Prečo navštíviť Rakúsko? Neuveríš, ale ponúka viac ako len možnosť nákupov

  1

  Čo tak zájsť do susedného Rakúska? Nie na výhodné nákupy alebo prehliadku obchodov svetových značiek vo Viedni. Skúste si pozrieť aj niečo iné ako blízke hlavné mesto našich susedov. Vďaka svojej polohe na brehu Dunaja na severovýchodnom úpätí mohutných Álp ponúka Rakúsko niekoľko nádherných scenérií – od malých dediniek učupených v objatí hôr cez noblesné paláce a opátstva až po…

  Ako vybrať prvú detskú autosedačku? Drž sa niekoľkých zásad!

  1

  Prvá cesta novorodenca z nemocnice vedie zväčša do auta, pomocou ktorého si voňavučké bábätko hrdí rodičia odvezú domov. Bábätká a deti nižšie ako 150 centimetrov a ľahšie ako 36 kíl však v aute podľa zákona musia sedieť v autosedačke, prípadne na podsedáku, a to v prípade, ak majú viac ako…

  Video Odvážila by si sa na pastelové vlasy? Pozor, je to horúci hit tohto leta!

  2

  Chceš mať pastelové vlasy ako morská panna? Neváhaj a experimentuj! Určite ste už počuli o trende vlasov ako morská panna? Tieto pastelové vlasy vyzerajú skutočne ako keby ste len teraz vyšli z vody a chvost morskej panny sa vám premenil na nohy. Morské panny sú skoro ako princezné. Ktoré malé dievčatko nechcelo byť…

  TEST: Acqua di Parma Peonia Nobile Eau de Parfum

  1

  Život je príliš krátky na to, aby sme si ho nechali utiecť pomedzi prsty. Že vám niečo v živote chýba? Skúste siahnuť po niečom novom, po niečom inom, po niečom, čo ešte málo ľudí videlo či cítilo. Spomaľte a nastriekajte si na seba dobrý parfum. Sadnite si a popremýšľajte o jeho vôni. Zamilovali ste sa?…

  Prečo nikdy nevyhadzovať kôstky z čerešní? Je to najväčšia chyba, akú môžeš urobiť!

  2

  Čerešne sú zrelé a tak už v nejednej domácnosti rozvoniavala čerešňová bublanina, na ktorej si pochutnal azda každý milovník zákuskov. Ako to väčšinou býva, bublanina sa robieva z vykôstkovaných čerešní. Stačí teda čerešne odkôstkovať, kôstky vyhodiť do koša a čerešne následne poukladať na pripravené cesto. Počkať, čo? Vyhodiť kôstky do koša? Tak toto je…

  Svetlo sveta

  Príde raz pedofília do módy?

  0

  O zákaze jej propagácie momentálne panuje zhoda medzi pravicou i ľavicou. Ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa však sex dospelých s deťmi, najmä mužov s chlapcami, považoval za neškodný, dokonca módny. Táto propaganda sa môže vrátiť. Svedčia o tom štandardy WHO, ktoré by sa teraz mali stať základom pre sexuálnu výchovu…

  17 milostí, ktoré získavaš každým prežehnaním sa

  0

  Znak kríža je základným gestom kresťana. Katolíci sa prežehnajú najčastejšie pred začiatkom a na konci modlitby, pri vstupe do kostola, na začiatku a konci Svätej omše, pri prijímaní Eucharistie a pri jedle. Čo však je obsiahnuté v moci kríža, keď je neodmysliteľnou súčasťou duchovného života? Pri každom prežehnaní sa získavame…

  Sedem z desiatich súrodencov vstúpilo medzi dominikánov

  0

  Jednou z veľkých pozitívnych vlastností mnohopočetných rodín je silnejší pocit jednoty, ktorý sa medzi súrodencami vypestuje. Takto opisoval situáciu vo svojej rodine William Hinnenusch, ktorý sa ako najstarší prvý rozhodol vstúpiť medzi Dominikánov. Následne ho ďalších 6 súrodencov nasledovalo. Cestu do dominikánskeho rádu William našiel cez svoje štúdium na Oxforde,…

  Kultúra smrti ukazuje arogantne svoju prevahu

  0

  Na vrchole svojej arogancie, každý režim, postavený na pilieri ľudskej pýchy, začne byť vražedný. Nenahovárajme si, že vražedná totalita hrozí. Je už tu, len ju dav akceptoval a funguje vykonštruovaným masovým súhlasom, manipuláciou a uplácaním nezaslúženým blahobytom- nemá ani dostatok úprimnosti pre otvorenú tyraniu a sama seba považuje za dobrú…

  Nemecká štúdia: Do Európy migrujú predovšetkým mladí muži patriaci minimálne do strednej triedy.

  0

  Vedúci berlinského inštitútu pre populáciu a rozvoj ( Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) Reiner Klingholz uviedol na adresu migračnej vlny, ktorú zaznamenáva Európa, že jej hlavnou zložkou sú príslušníci strednej a vyššej vrstvy a nie chudobní Afričania. „Ľudia vo veľkej väčšine chudobných afrických krajín si nemôžu dovoliť vysťahovanie. Na to, aby mohli emigrovať…

  Matka Lamberta: Rozplakal sa, keď sa dozvedel, že ho vyhladujú

  0

  Vincent Lambert, ktorý zomrel nariadením súdu vo Francúzsku na dehydratáciu a na vyhladovanie, zomrel podľa kardinála Saraha ako „martýr, ako obeť bláznovstva človeka dnešnej doby.“ Doktori prestali poskytovať Lambertovi stravu aj napriek prosbe jeho katolíckych rodičov, ktorí sú stále nažive. “V tento smutný deň sa modlím za spásu jeho duše, ktorý…

  Armádny Magazín

  V Číne bol TOS-1A nazývaný "najstrašnejšou ruskou zbraňou"

  0

  Čínsky časopis Sina tvrdí, že ťažký plameňometný systém TOS-1A je "najstrašnejšia ruská zbraň". Hoci sa nazýva „flamethrower tank“, samotný systém s tým nemá nič spoločné, okrem platformy, na ktorej bol vytvorený - je to viacvrstvový raketomet, ktorý odpáli termobarické, alebo zápalné strely do vzdialenosti 12 km. Bo

  Vedúci osobitného oddelenia FSB "Alpha" bol prepustený

  0

  Šéf špeciálnej divízie FSB "Alpha" Valerij Kanakin bol prepustený zo svojho postu. Prepustenie Kanakina údajne nie je spojené so zadržaním niekoľkých dôstojníkov špeciálnych síl pre podozrenie z lúpeže. Po prepustení, sa Kanakin stal prezidentom združenia veteránov špeciálnych síl. Kanakin pracoval v Alpha od roku 1984, od roku 2014

  FN 509 Tactical

  0

  Spoločnosť FN America predstavila svoju novú 9mm sériu FN 509, aby sa mohla zúčastniť kontraktu pre americkú armádu. Predchádzajúca séria FNS (Striker fired ) s vymeniteľnými zadnými rukoväťami a skvelou spúšťou, bola tiež silným uchádzačom a teraz je populárnou zbraňou na civilnom trhu. Teraz je tu nové, limitované vydanie, v…

  Najproblematickejšie vojenské vybavenie NATO

  0

  Moderné, drahé, ozbrojené a ... surové. Najnovšia britská lietadlová loď, Queen Elizabeth, tento týždeň prerušila námornú plavbu a kvôli úniku sa vrátila do Portsmouthu. Najväčšia loď britskej flotily naďalej rozstrapkáva nervy posádky: toto zlyhanie nie je prvé. RIA Novosti publikuje výber najzraniteľ

  Nový ruský delostrelecký komplex "Palma"

  0

  V Petrohrade sa prvýkrát objavila vzorka najnovšej protilietadlovej rakety a delostreleckého komplexu ZRAK 3M89 "Palma". Systém je už v službe námorníctva a je dodávaný zahraničným partnerom. Jedinečnosť Palmy je, že je schopná zasiahnuť všetky druhy letiacich objektov (lietadlá, vrtuľníky, drony a protilietadlové rakety) vo vzdialen

  Prichádza Jak-130 do Bolívie? Prezident Morales sa zaujíma o ruské ľahké cvično-bojové lietadlá

  0

  Bolívijský prezident Evo Morales vydal prehlásenie, že Vzdušné sily jeho krajiny majú záujem získať náhradu za staré americké cvično-bojové lietadlá Lockheed T-33 Shooting Star, ktoré boli vyradené zo služby ešte v roku 2017, a že predovšetkým ruské stroje sú predmetom záujmu

  Tvoja Svadba

  Lego svadba: Neuveríš vlastným očiam, kde sa dá stavebnica použiť

  0

  Začnime radosťou pre vašich svadobných hostí. Čo tak vyrobiť pre nich postavičky, ktoré si môžu zobrať so sebou domov? Využiť môžete ich obľúbených rozprávkových hrdinov, farby alebo postavičky, s ktorými vyrastali. Lego je úžasné v tom, že jeho tém je skutočne veľmi veľa. Vyberať teda bude z čoho. Nemusíte sa tiež báť, že…

  Bavlnovník vo svadobnej výzdobe: Očarujúci a ľahký ako pierko

  0

  Bavlna je jedna z najstarších textilných surovín na svete. Pestuje sa na stonkových kríkoch, z ktorých sa po dozretí zberajú kúsky jemnulinké a ľahučké ako vzduch. Tieto vatovo vyzerajúce guličky sú základnou surovinou našich obľúbených tričiek či iného oblečenia. Bavlnovník vo svadobnej výzdobe pôsobí exoticky, ľahko a dá sa krásne kombinovať s inými kvetmi.

  Vyhraj 3x Lanvin A GIRL IN CAPRI - toaletná voda v hodnote 35 €

  0

  A GIRL IN CAPRI - toaletná voda: Bájna sladkosť sadov a záhrad prekypujúcich zrelými plodmi. Kompozícia sa otvára esenciou citróna Primafiore. Charakterizuje ho žiarivá vôňa, intenzívne optimistická, ako obedňajšie slnko dopadajúce na chodníky tichých ulíc. Tento citrón vyznieva nezvyčajne, pretože v sebe obsahuje výnimočnú kvalitu vonných olejov a neustále kvitne, takže celoročne…

  Tradičná talianska svadba: Prečo sa strihá ženíchova kravata?

  0

  Tradičná talianska svadba- boli ste už na nejakej? Taliani sú známi svojím šarmom, temperamentom, vyberavúm módnym vkusom, vynikajúcou kuchyňou, pápežom, mafiánskymi príbehmi, jedinečnými Benátkami. Určite ste počuli výraz talianske manželstvo. Ako vyzerá taká tradičná talianska svadba? Poďte sa s nami pozrieť.

  Klinčeky vo svadobnej kytici aj výzdobe: Z akých druhov si môžeš vyberať?

  0

  Na tomto webe pre vás búrame rôzne predsudky o svadobných výzdobách, kvetoch, ktoré nepoznáte a mali by ste aj o veciach, ktoré nemôžete vedieť len preto, lebo svadbu (v tom lepšom prípade) organizujete len raz za život. Klinčeky alebo klince poznáte skôr z kytíc pre pani učiteľku na záver školského roka. Tie dnešné sú…

  Je čokoládová fontána na svadbe nutnosť alebo úplná katastrofa?

  0

  Plánujete mať aj vy na svojej svadbe čokoládové fontány, ktoré potešia chuťové poháriky každého vášho svadobného hosťa? Tak si pozrite nasledujúcu galériu, pri ktorej skutočne platí, že láska ide cez žalúdok.

  Tvoje Zdravie

  Ako sa prejavuje salmonelóza? Toto sú dôležité fakty, ktoré treba vedieť!

  0

  Salmonelózu môžeme zaradiť medzi najznámejšie a pomerne i rozšírené ochorenia tráviacej sústavy. Práve letné obdobie s horúcimi dňami sú pre rozvoj tejto choroby o niečo viac rizikovejšie. Salmonelóza je charakteristická krátkou inkubačnou dobou, pričom sa prejavuje najmä zažívacími ťažkosťami. Ako sa prejavuje salmonelóza aj čo je jej príčinou a aká…

  TOP zaujímavosti o ľudskej pečeni: Dokáže nám dorásť?!

  0

  Keďže sme vám už priniesli už rozličné zaujímavosti o ľudkom mozgu aj prekvapivé fakty o žalúdku, dnes prišiel na rad ďalší dôležitý orgán, ktorý sa konkrétne ukrýva v brušnej dutine. Ide o pečeň, ktorú údajne v starovekom Grécku považovali za miesto, v ktorom sa nachádzajú emócie. Vedeli ste napríklad o…

  Ako pôsobí aeróbne cvičenie na človeka? Pomáha vôbec pri chudnutí?

  0

  Aeróbny alebo inak aj vytrvalostný tréning vplýva na naše telo hneď v niekoľkých smeroch. Ako sme spomínali už v úvode článku, pohybové aktivity z tejto kategórie cvičení sú veľmi nápomocné pri chudnutí. Sú totiž skvelým prostriedkom na spaľovanie prebytočného tuku. Ak sa snažíte zhodiť zopár kíl, tak okrem zdravej stravy svojmu…

  Prospešné zvieratá v záhrade: Tieto sú v nej skutočne potrebné!

  0

  Zvieratá v našej záhrade predstavujú jeden veľký prírodný svet. Už ako deti v škôlke sme sa učili o rôznych zvieratách, ktoré môžeme nájsť v našich záhradách. Niektoré z nich našu úrodu dokážu zničiť a nám ostanú prázdne debničky v pivniciach. Ale nájdu sa aj také, ktoré sú pre našu záhradu…

  Základné meditačné pozície: Viete, ako na to správnym spôsobom?

  0

  Už ste niekedy skúšali meditovať? Viem, znie to neuveriteľne, že by sedenie s prekríženými nohami a predýchavanie malo dopomôcť k spokonejšiemu životu… Meditácia je v skutočnosti veľmi dobrá praktika, ktorú môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek, za rôznych okolností a v rôznych pozíciách. Práve o tých si niečo povieme v tomto…

  Zistite, prečo jesť amarant pravidelne! Máte ho na tanieri aj vy?

  0

  Poznáte rastlinku s názvom láskavec? Alebo vám niečo skôr hovorí pojem amarant? Reč je o rode jednoročných kultúrnych rastlín, ktoré kedysi dávno pestovali aj Inkovia či Aztékovia. Z Južnej a Strednej Ameriky sa postupne dostal do viacerých častí sveta, napríklad aj do Ázie, Afriky či na juh Európy. Viaceré druhy…