• Osobne som odovzdal na deň Ústavy SR 1.9.2017 Otvorený list priamo do rúk predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, a poskytol som TV JOJ môj komentár, ako to všetko prebiehalo….

  Publikované 02.09. 2017 o 21:22 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Iná je pravda kapitálu a iná je pravda chudoby ale môžem povedať, že iná je aj Holá PRAVDA reality, pretvárky slniečkárov, tak by som charakterizoval oslavy 25 výročia prijatia Ústavy SR a deň otvorených dverí v Národnej rade SR. Šéf Národnej rady Andrej Danko opeť sľuboval „Je to Váš deň, sme tu pre Vás a cítte sa tu ako doma“. Realita? Pred jeho dverami stálo sedem bodyguardov, (osobná ochranka) nepustili ma… Na požiadanie redaktora TV JOJ som povedal nepríjemnú Holú PRAVDU, Ústava SR je len papierová reklama, súdy nerešpektujú článok 154c Ústavy SR, podľa ktorého musia dať prednosť Dohovoru, ale naše súdy nemusia…. 

  Drahí priatelia, čitatelia tohoto blogu, (pre tých ktorí tam neboli) nedá mi aby som na začiatok nevyjadril svoj údiv akými bezpečnostnými opatreniami sa obrnili poslanci a ústavní činiteľia, ako by každý občan bol terorista, už před zabarikádovanou budovou NR SR s obrneným transportérom OT 64 dvomi kordónmi policiajtov betonovými zátarasmi a osobnými prehliadkami každého občana nie před vstupom do budovy ale před vstupom na chodník museli občania čakať v rade skôr štvorstupe na „vybavenie“ a veľmi mi to pripomínalo situáciu z filmu Schindlerov zoznam, keď židia vchádzali do „getta“ stráženým fašistami v štvorstupe a podrobovali sa osobnej prehliadke. Prepáčte, ale bolo to desivé a ľudia si to vôbec neuvedomovali, horšie ako za socializmu keď sa nastupovalo na loď do Viedne. No pôsobilo to veľmi čudesne. Som hlboko sklamaný akým strachom žijú naší poslanci a ústavní činiteľia, kým vo Švajčiarsku prezident má jednú telesnú stráž v symbolickom švajčiarskom kostýme, náš pán Kiska bol sprevádzaný nielen početnou policajnou motorizovanou jednotkou ale aj špeciálnou jednotkou v špeciálnom pancierovom aute so špeciálnymi zbraňami v špeciálnom oblečení a zahalenými tvárami ozbrojencov, no hrozné sa pozerať v akom strachu žijú. Toľko policajných aut v okolí budovy NR SR som nevidel ani na vojenskej prehliadke. Vraj komunisti mrhali našími peniazmi keď sa vozili v Tatre 603 (domáca výroba) a mali jedného ochrankára, teraz…… bez ďalšieho komentára.

  OK, žijeme v inej dobe, ok

  Ale k věci, prišiel som do NR SR aby som odovzdal osobne Otvorený list uverejnený v predchádzajúcom blogu predsedovi parlamenu Andrejovi Dankovi, nakoľko som mu to poslal elektronickou poštou aj cez jeho osobného tajomníka pána Lukáša Machalu, žiaľ bez akéjkoľvek odpovedi. Len stručne pripomeniem, že išlo o otvorený list so žiadosťou o 1) Žiadosť o vypočutie poslancami, 2) Návrh pre poslancov na vypísanie referenda, 3) Návrh na odvolanie úradujúceho premiera v kontexte na skutočnosti uvedené v knihe Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby: PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ, ktorú napísal Roman Kvalténi. Třeba si znovu pripomenúť, že SIS vraždí detí, ženy, mužov a starých ľudí len preto, aby získali majetok pozostalých. Eduard Hakl je ochotný predstúpiť ako svedok a hovoriť o všetkom, čo vo svojej knihe zatiaľ len naznačuje. Žiadá verejnú podporu na zrušenie SIS. Ja k tomu dodávam, že

  Ak zrušíme SIS usporíme na základný príjem

   900 euro pre každého občana SR

  Vyrozumenie pre čitateľa: Čítate vóľne pokračovanie blogov na predchádzajúcu tému „Výzva na zbieranie podpisov pre vypísanie referenda 1) Občania ste za to, aby SIS Slovenská informačná služba, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí bola zrušená, 2) Občania SR, ste za to aby boli zrušené aj všetky SISFIRMY, ktoré odčerpávajú financie do súkromných rúk a ukladajú financie do zahraničných bánk? 3) Občania, SR ste za to, aby z takto ušetrených peňazí sa zaviedol základný príjem pre každého narodeného občana po dovŕšení 15 rokov vo výške 900 eur mesačne? 4) Občania, SR, ste za to, aby súčasný premier vlády SR pán Róbert Fico, bol okamžite odvolaný z funkcie a bolo mu zakázané sa 10 rokov zúčastňovať politickej súťaže alebo pôsobiť v akéjkoľvek štátnej či súkromnej funkcie? 5) Občania SR, ste za to, aby prezident SR následne vyhlsil referendum na spresnnie podmienok pre vypísanie mimoriadných volieb do Občianského tribunálu, do Národnej rady SR bez účasti starých politických strán? …“.

  Pokračovanie: V predchádzajúcom blogu som uviedol niekoľko dôvodov prečo a ako som bol prenasledovaný a tiež o tom ako súčasný premier zmaril tisíce občanom odškodnenie (strata obydlia) za „zlý“ zákon o dobrovoľných dražbách tým, že zo zákona č. 514 o zodpovednosti za škodu „VYŇAL“ Národnu radu SR (ktorá prijala „zlý“ zákon, následne ho novelizovala)   aby poškodeným občanom, rodinám znemožnil po prepadu do bezdomovstva týmto „zlým“ zákonom návrat späť do normálneho života prostredníctvom nároku na odškodnenie.

  V mojom predchádzajúcom blogu sa už „nezmestilo“ (bol by veľmi dlhý) vysvetlenie, prečo by mala NR SR opetovne prerokovať mojú žiadosť (nielen moju) a tieto dôvody som chcel osobne vysvetliť aj predsedovi NR SR pánovi Andrejovi Dankovi.

  Stretnutie a odovzdanie listu: Nuž, najskôr o fasáde, ponúkol som všetkým televíziam od Markízy až po štátnu RSTV názor o nevymožiteľnosti práva vzhľadom na „zlé“ zákony z dielne NR SR, no redaktori nemali záujem o negatívne názory občanov s výnimkou TV JOJ pre ktorú po krátkom vyjadrení som nahral môj komentár o ne-dodržiavania ústavnosti priamo súdmi, ktoré ignorujú, ako v mojom prípade, čl. 154c Ústavy SR nadradenosť Dohovoru prd domácimi zákonmi. Keby totiž tento ústavný článok dodržiavali, tak mnohé rodiny, ktoré stratili strechu nad hlavou „zlým“ zákonom o dobrovoľných dražbách, tak by sa domohli odškodnenia, keby sa prevod ich majetko konal bez ich vedomia a v ich neprítomnosti ako v mojom prípade, nakoľko by to bolo v rozpore s Dohovorom –   Prechod vlastníckych práv v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka je svojvólne konanie, ktoré sa v žiadnej demokratickej spoločnosti, ktorá sa hlási k právnemu štátu nemôže považovať za zákonné – to hovoria judikáty Dohovoru. Dražobné mafie si „vybavili“ pravdepodobne ako autor pán Hakl uvádza vo svojej knihe prostredníctvom SIS Slovenskej informačnej služby, aby súdy ale aj polícia, prokuratúra ignorovali čl. 154c v prípadoch ak sa domáhania o odškodnenie domáhajú záujmove osoby – teda ľudia s iným politickým názorom ako sa prezentuje v médiach. No a to je fašistický porvok nadraďovania jedných nad druhými, nakoľko pre „dražobné mafie“ neplatí zákon ani najvyšší ústavný zákon v súdnych konaniach.

  Prvá prekážka: Ako prvá prekážka sa objavila v prístupe občanom na prvé poschodie na ktorom mal kanceláriu pán predseda, nakoľko bolo bodyguardami uaztvorené. Bolo občanom prisľúbené, že vstup bude najskôr o 14-tej, tak sme trpezlivo čakali, potom sa vstup predlžil na 14.30 tak sme v zastupe čakali a rozpútala sa konverzácia medzi občanmi. Jedna „babka Mečiarovka“ tam šírila svoje názory prečo sa Mečiarové amnestie nemali zrušiť a veľmi vytrvalo hajila svoj názor, tak som sa zapojil do debaty s mojím názorom a tých ďalších 30 minút sme viedli hlasitý dialog a ostatní vyše 50 ľudí len počúvali a kývali hlavami. Nebudem komentovať na ktorej strane bola pravda, ale len toľko, že slovenský národ je tak ustráchaný, že nikto sa nechcel zapojiť do debaty a povedať si svoj názor kde je pravda. Zrejme preto sa veselo rozkráda štátny rozpočet, lebo náš pospolitý ľud je „nemý“, ľudia majú strach a radšej mlčia, než by sa mali pridať na tú alebo druhú stranu. Na vine sú verejnoprávne média, ktoré nedovolia iné názory než názory parlamentných strán.

  Druhá prekážka:   Takže, po veľkých útrapach vôbec sa dostať k dverám predsedu NR SR Andreja Danku som sa rozhodol, že budem čakať před dverami dovtedy pokiaľ z kancelárie neodíde sám predseda a tak mu odovzdám môj list do vlastných rúk, nakoľko sedem bodyguardov mi bránili vstúpiť do jeho kancelárie z dôvodov, že má dôležité rokovanie s „inými“ než občanmi. Tak som čakal, medzitým som rozdával kópie otvoreného listu aj jeho osobnej asistentke, ďalšej pracovníčke kancelária, poslancovi za SNS p. Hrnkovi a ďalším s prosbou aby ho odovzdali predsedovi a aby ma prijal, že čakám predo dvermi. Postupne odchádzali minister p. Kaliňák , bývalý prezident Schusterˇa ďalší. Prihovoril sa ku mne jeden starší pán z Trnavya súhlasil s obsahom otvoreného listu, keď sa otvorili dvere a vychádzal pán predseda Danko, než som stačil dobehnúť tak ma bodyguardi „vytlačili“ a zatarasili k nemu prístup, ja som neváhal a hlasne som vyzval pána Danka aby si prevzal Otvorený list od poškodených občanov, pán Danko sa obzrel a ja som hlasito pokračoval o dôvodoch k osobnému odovzdaniu a nedbal som na tlak bodygaurdov a priblížil som sa k predsedovi, a tu nastal zlom, lebo jeden bodyguard ma násilne odstrčil a ja som zvýčil svoj hlas a znovu som vyzval pana Danka aby si prevzal odo mňa otvorený list, pridal sa aj ten pán z Trnavy a dav asi 50 občanov sa zastavil před nami. Pán Danko dal pokyn bodyguardom aby mi uvolnili cestu a stretli sme sa zoči voči realite. V prátkosti a hlasito som mu vysvetlil o nerešpektovaní Ústavy SR súdmi, aj o novelizacii zákona o dobrovolnych dražbách a novelizácii zákona 514 o zodpovednosti za škodu z ktorého pán premier „VYŇAL“ Národnu radu zo zodpovednosti za škodu při prijímaní zákona.

  Pán Danko s úsmevom na tvári najskôr list nechcel prevziať, ale pod tlakom pána z Trnavy a ostatných asi 50 občanov, napokon list prevzal a prisľúbil, že si ho osobne prečíta, na moju otázku či ma nemôže vypočuť aspoň tento deň otvorených dverí odpovedal, že už mu to protokol nedovoľuje a celá kolóna sprievodu odišla do výťahu.

  Tretia prekážka:   Takže som mu nemohol osobne vysvetliť prečo sa dožadujem osobného vypočutia, môj skromný názor je taký, že v deň otvorených dverí Národnej rady by mal byť aj predseda otvorené dvere najma k poškodeným občanom, hlavne ak majú dôkazy o nesprávnom úradnom postupe při prijímaní zákonov, len na dokreslenie situácie uvádzam nasledovné:

  V mojom konkrétnom prípade, právne oddelenie NRSR by malo zvážiť najmenej tieto okolnosti a opetovne prejednať Žiadosť o prerokovanie náhrady škody:

   1. Škoda vznikla pred novelizáciou zákona 514 (pred „VYŇATÍM“ zo zákona) kedy bolo možné žalovať NRSR za nesprávny úradný postup, preto by sa mal posudzovať právny stav v čase vzniknutej škody a výška škody by mala byť predmetom rokovania.
   2. Štát sa nemôže zbaviť zodpovednosti za škodu spôsobenú zlým zákonom o dobrovolnych dražbách, ktorý sa práve preto, že nebol daný do súladu s Dohovorom novelizoval, a zákonodarca neprijal v novelizácii opatrenia na odškodnenie vzniknutej škody pred jeho novelizáciou. Je to vecou tohoto konania.
   3. Existuje aj iný hodnoverný právny názor, než žalovanej, uverejnený v časopise „Zo súdnej praxe“ autormi JUDr. Milanom Ľaľíkom, podpredsedom Ústavného súdu Slovenskej republiky, Doc. JUDr. Marek Števček, PhD, vysokoškolský učiteľ Fakulty Práva Janka Jesenského a sudca Okresného súdu Bratislava I a ďalší a preto

  Skrátený právny výklad: Škodou v prípade zodpovednostného vzťahu v dôsledku legislatívy rozumieme škodou, ktorá sa prejaví v právnej sfére jednotlivca, a ktorá by vzhľadom na okolnosti nevznikla nebyť existencie protiprávneho stavu v podobe „protiprávnej právnej normy“ (tj. právnej normy v rozpore s predpisom vyššej právnej sily). 
  Faktorom spôsobujúcim vzniku škody môže byť samostatná existencia protiprávnej normy, keď sa jednotlivec podriadi moci zákona, v dôsledku čoho utrpí ujmu, prípadne individuálna aplikácia protiprávnej normy. Týmto faktorom môže byť aj absencia právnej normy v prípade, ak právna norma mala poskytnúť jednotlivcom práva, ktorých sa v tomto prípade nemôžu dovolať.
  Porušenie povinnosti zákonodarcu, v dôsledku ktorých bola jednotlivcom spôsobená škoda, možno považovať za nesprávny úradný postup. NR SR je povinná prijímať iba zákony, ktoré sú v súlade s právnymi predpismy vyššej právnej sily a v prípade prijatia právneho predpisu, ktorými nie je s nimi v súlade, sa NR SR dopúšťa nesprávneho úradneho postupu. Pre podporu tejto argumentácie sa uvádza, že NR SR je ako subjekt spôsobilý privodiť ujmu pri výkone verejnej moci označená priamo v ustanovení § 4 ods. 1 písm. j) zákona o zodpovednosti štátu.
  V návädznosti na uvedené preto porušenie právnej povinnosti zákonodárcu môže spočívať v zásade v troch nasledovných pochybeniach:
  a) porušenie pravidiel legislatívneho procesu
  b) prijatie právnej normy v rozpore s právnymi predpismai vyššej právnej sily,
  c) legislatívna nečinnosť, t.j. neprijatie právnej normy vôbec alebo v určitom čase, a to i napriek povinnosti normu prijať“

  Ujma v tomto mojom prípade vznikla v deň príklepu dražby rodinného domu v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka, čo zlý zákon „o dobrovoľných dražbách“umožňoval před jeho novelizáciou a následne po podaní žaloby štát novelizoval aj zákon 514 o zodpovednosti za škodu a „vyňal“ NRSR z prejednávania nesprávneho úradneho postupu,   pričom neprijal žiadne opatrenie na odškodnenie už poškodených občanov, čo je v rozpore s princípmi demokracie v spoločnosti ktorá sa hlási k právnemu štátu. Viac na linke: Žaloba: www.koloseo.info/sudy/8C181

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: II. Kapitola Desatoro pre prezidenta. Vlastnosti, ktoré by prezidentovi nemali učite chýbať, aby sa naplnila túžba občanov, mať svojho prezidenta

  Prezident by mal byť  v prvom rade prezidentom všetkých občanov  v tom je princip demokracie

  My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre poslancov,  oni majú svojho predsedu parlamentu. My radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre ministrov, oni majú svojho predsedu vlády. My, radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre iných samozvaných zástupcov miestnych samospráv a rozbujnelého štátneho aparátu, oni majú svojích politických vodcov. My radoví občania potrebujeme mať prezidenta pre nás, drvivú väčšinu čestných a statočných ľudí, ktorá nemá nikoho, kto by ju obhajoval pred samozvancami, lebo tamtí hore sa starajú len o seba a svoje klany. Spravodlivosť skloňujú len vtedy ak to potrebujú ich rodiny, my ostatní sme pre nich len prázdne čísla, ktoré potrebujú pred voľbami, aby si vyžiadali náš súhlas na naše ponižovanie, zbedačovanie. To hovoria skúsenosti ubiehajúcich rokov a pribúdajúce vrásky na naších tvárach. Preto si myslíme, my drvivá väčšina, že prezident by mal byť  v prvom rade zo srdca  prezidentom všetkých občanov bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. V tom je princip demokracie.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Kapitola číslo 7 ,, SIS kár ,, Edo, nasadený medzi mafiánov CHARLIE′S PUB… Nepojde tu o širšie detaily z dovodov, ktoré som už viackrát objasňoval skor sa bude jednat o naznačenie toho, čo sa vtedy udialo a dalej deje v štruktúrách SIS … Počas svojho posobenia v SIS spoznal Edo množstvo politikov, umelcov, podnikatelov. Do CAHRLIE′S PUBU chodili všetci, čo niečo v tej době znamenali a mnohý z nich majú vysoké postavenie aj do dnes. Boli to prominenti zo všetkých oblastí politického, spoločenského i podnikatelského života. ,, Často k nám chodil napríklad Jozef Majský a jeho žena, keď chcela isť do politiky,, . Pozná ich príbehy, o ktorých verejnost nemá ani poňatia , verejnost ani netuší , že existovala ňáka skupina chlapcov z CHARLIE′S PUBU , ktorí sa tvárili a vystupovali jako členovia podsvetia , ale v skutočnosti to boli riadni pracovníci SIS , ktorí dostávali utajené úlohy a plnili ich… Iba okrajovo vspomeniem , že Eduard Hakl sa ešte za bývalého režimu ( před rokom 1989, pozn. Autora) stal emigrantom. Podla slov Eda to bola emigrácia vopred pripravovaná a zložky ŠtB boli o tejto skutočnosti informované.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 2.

  Prezident by mal byť  v druhom rade ľudský, v tom je princip spravodlivosti

  Pojem ľudskosť, nie je len citováí väzba žialu a trápenia, to majú aj zvieratá. Človek sa práve od zvierat líši najmä tým, že má vyvinutý rozumový potenciál, že v rukách má neuveriteľnú zručnosť, ktorou si dokáže vyrábať zmysluplné nástroje, že vie niekoľkonásobne kombinovať zložité situácie, analizovať, vyhodnocovať, má väčšiu mozgovú kapacitu, je prezieraví a má veľa ďalších predností popri ktorých mu žiaľ zo svojho pôvodu ostali aj zvieracie pudy dobyvačnosti, chamtivosti a vraživosti. S tým treba nutne rátať. Prezieraví ľudia by s týmto jednoducho mali počítať. Čím nižšia úroveň človečenstva, tým väčšie zvieracie pudy.  Človek môže svoj um, chytrosť a bystrosť využiť aj na lov druhého človeka aby si ho podmanil. Tunelovanie, okrádanie, klamanie, vraždenie,.. to sú príznaky súčaných „vlkodlakov“. Ľudia by sa nemali nechať zotročiť zvieratami, najmä nie takým plemenom akým sú vlci, šelmy, hijeny. Ľudskosť znamená pochopiť podstatu človeka, jeho dobro aj zlo. Nič nezakrývať,ale vytvoriť také podmienky, ktoré dobro vyzdvihujú a zlo v čo najväčšej miere eliminujú. Ľudskosť to je pochopiť toho druhého, ktorý sa dostal do problémov a potrebuje pomoc. Nepozerať sa na neho cez prizmu nejakých noriem alebo štatistických čísiel, ktoré treba zaradiť do vopred vyhradených šuplíkov. Základom ľudskosti by mal byť budhistický výrok „Nerob iným to, čo by si nechel aby iný robili tebe“ doplnené o „ Slobodou jedného nesmie byť ohrozena sloboda druhých“. Ľudskosť to je snaha „prežiť život bez ohrozenia“, to sú základné ľudské práva

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Tak jako i v mohých iných ,, uťekov“ za hranice našej republiky, ktorá niesla v tom čase názov Československá socialistická republika ,, skr. ČSSR, pozn.autora“ . Mnoho situacií a skutočností ktoré sa v tých rokov diali bolo vo svojej podstate pripravovaných , vedeli o nych štátné orgány. Boli to vopred vypracované situácie , ktoré ŠtB vo spolupráci s tajnými službami západnej Europy pripravovali, aby zabezpečili všetko potrebné na prechod do nového štátného a spoločenského zriadenia. Funkcionári Komunistickej strany, ktorá v tom čase neobmedzene vládla, boli už dávno vopred informovaný čo sa bude diať v našej krajine . Boli pripravený na nové podmíenky trhové , ekonomické či politické. Aradoxne však tý , ktorí boli vo vláde či verejných funkciách to neboli. Teda tý , ktorý tvorili úplnu špičku vedenia Komunistickej strany a vlády Československej socialistickej republiky. Vládny činitelia boli v podstate na odpis… Dalšiou skupinou ludí, ktorí prišli po Novembri 1989 do ,, slobodného“ Československa , boli tzv. emigranti, ktorí sa vrátili aby tu mohli konečne začať žiť život v demokratickej spoločnosti. Mnohí z nich boli tak jako Edo v zahraničí iba na oko tak isto už vopred vedieli čo sa v našej krajine chystá a boli na to patrične vyškolený. Samozrejme západnými tajnými službami.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 3.

  Prezident by mal byť nezávislý, v tom je princip rovnosti

  Poslúchať stranícke príkazy, to je to isté ako poslúchať jedného vodcu. V krajine kde vládnu mafie, podsvetie, nekontrolovateľná moc a korpucia, kde sú takéto prepojenia s politickými stranami a hnutiami, sa poslúchanie straníckych príkazov rovná poslúchanie bossov mafii. Každá mafia che mať prezidenta na svojej strane, aby mohla ľahšie ovládať trh, peniaze, bohatstvo, moc a vládnuť nad životom a smrťou radových občanov. Všetci chcú prezidenta pokoriť, podmaniť si ho aby im slúžil k zastieraniu dobyvačných zámerov, aby udeloval milosti vrahom, podvodníkom a tyranom tajných spolkov, ktorí stíňajú hlavy tím, ktorí  prišli na ich špinavý trik a na druhej strane aby zamietal udelenie milosti obetiam nástražných ekonomických systémov, aby zamietal udelenie milosti čestným a statočným ľuďom, na ktorých tajné spolky vykonštruovali podvody a väzenie len preto, že sa odvážli hovoriť pravdu. Preto by mal byť prezident nadstranícky, vytrhnutý z davu ulice, ktorého vyskúšal čas neľudského boja proti mafii, ktorý rozpoznal, že dnešná ideológia mafiánov je práve v hlásaní pre nich prázdnych hesiel „ľudskosť, nezávisloť, spravodlivosť, sloboda“. Preto by sa mal prezident riadiť výlučne desatorom božích prikázaní a prisahať pred Bohom vernosť svojmu ľudu. Preto by mal byť prezident nezávislý a mal by mať právo veta.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Takže keď sa Edo ocitol v Rakusku , na americkej vojenskej základni, bol po pár dňoch kontaktovaný americkými agentami a bola mu ponúknuta spolupráca. Počas navštiev agentov mu samozrejme poriadne ,, pomasírovali“ jeho ego a jako som už vspomenul zamerali sa hlavne na to aké je byť úžasné pracovníkom tajné služby. Edovou úlohou bolo napríklad fotografovať rozné doležité objekty (letiska, inštitúcie, fabriky, aťd) , zhromažďovat informíce apod… Neskor po vzniku samostatnej Sovenskej republiky sa pretransformovala bývala ŠtB najskor na FBIS neskor na SIS , Edo sa stal jejim zamestnancom … Jednou z hlavných úloh, ktorú dostal so svojími kolegami bolo vytvoriť skupinu, ktorá mala na vonok vyzerať jako jedna zo skupin podsvatia. Mali sa infiltrovat do prostredia bratislavského podsvatia a posobiť jako jedny z nich. Fyzicky aj vyzorom splňali podmienky, aby nedošlo k prezradeniu … táto skupina bola tvorena zamestnancami SIS, ale aj spolupracovníkmi, ktorí pracovali hlavne na polícii či už jako radový policajti a lebo špecialisti… Rozdiel medzi SIS a podsvetím skoro neexistuje. V mnohých prípadoch boli rozne skupiny podsvetia doslova vyrobené ,, SIS kou“ , aby vykonávali špinavou prácu alebo vytvárali dojem, že sa jedná o vojnu gangov.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 4.

  Prezident by mal byť morálny a ctiť právo, v tom je princip ušľachtilosti

  Ak predpokladám, že prezidnet bude prezidentom všetkých občanov, bude ľudský a nezávislý, potom by malo by byť jeho prvoradou úlohou zistiť, ako národ žije, aký je morálny stav spoločnosti a ako ľudia ctia právo. Ak prezidnet bude jeden z nás drvivej väčšiny radových občanov, bude dobre poznať miestne ale aj celoslovenské pomery, bude dobre poznať, že úpadok morálky vyvolalo nedodržiavanie ľudských práv práve zo strany štátu, najmä tajných služieb. Pozná, že všetko zlo pramení z neľudskosti, nerešpektovania vôle väčšiny – dodržiavať ľudské práva. Iste mi dáte za pravdu, že väčšina (vínimkou sú chorí megalomániou), si želá žiť v rovnosti, dôstojne a v ľudských podmienkach, prieteľskej ba až dobrosrdečnej spoločenskej atmosfére, aby pre každého radového občana boli rovnaké štartovacie podmienky pre zamestnanie, živnosť a podnikanie.  Jeho prvé kroky by mali viesť do ulice medzi nás, zavítať do rodín na pracoviská a vypočuť si vôľu a žiaľ väčšiny. Mal by si zariadiť taký aparát, ktorý dokáže každého vypočuť a každému pomôcť, kto o to požiadá. Tak ako iní prezidenti mal by v prvom rade zriadiť Dom humanity ako prvý krok k návratu morálky, v ktorom by našli útočište všetci radoví občania, ktorí pociťujú ohrozenie,  nespravodlivosť, porušovanie ľudskosti a ľudských práv.  Preto by mal byť prezident vysoko morálny a mal by si ctiť právo, v tom je princip právneho štátu.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Mali sme posobiť jako mafiáni a dozerať na činnosť tých skutočných. Vtedy som ešte netušil, že mnohý ludia z podsvatia pracujú pre SIS. SIS dokonca niektoré bunky v podsvati sama vytvorila a organizovala. My sme mali sledovat ich činnosť, zabránit aby sa zásadne rožširovala ich posobnosť. Vtom čase sa hlavne všetko točilo okolo privatízacíe. Išlo o velké kšefty, bol zaujem o fabriky, hotely, štátné budovy a zariadenia. Išlo o zarábanie obrovzkých peňazí, zakládali sa firmy… doslova jedna za druhou, kšeftovalo sa s informáciemi…. A my sme to mali mať pod kontrolou, aby sa to nevymklo z rúk. Lenže my sme boli tiež zneužitý. Všetky akcie ktoré sme robili, sme robili s vedomím, že ide o dobrú věc. Keď sme aj niekomu dali priučku, boli to v podstate vagabundi a podvodníci… Neskor nám začali dávať pokyny na vytláčanie vozidiel . Raz som sa zučasnil jako záloha jednej akcie. Malo ist o zastrašenie jedného muža. Iba že ten nebol cielom tejto akcie. Cielom boli dvaja nevinný mladý ludia, ktorí zahynuli při nehode s kamionom obom odtrhlo hlavy… Pochopil som tu hroznú skutočnost. Vediel som, že jako tajná služba robíme akcie, ktoré boli iné jako napríklad vykonávali policajti, dokonca sme mali zabezpečenú aj beztrestnost., ak sme išli mimo pravidiel, to nam bolo na rovinu povedané… ale keď som vidiel toto… ak toto bolo,, bežná akcia“ SIS , tak som si uvedomil , že som sa dostal do zločineckej organizácie, ktorá je pod ochranou štátných institucíí a zákona. Bolo to pre mna hrozné zjistenie.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro prezidenta 5.

  Prezident by mal byť prezieravý v tom je príncip úspechu

  Veľká chyba v minulosti bola tá, že pri rozpade socializmu, sa všetko  staré nasypalo do jedného pytla a zahrabalo pod zem do nenávratna. Skúsenosti ukazujú, že sa mala urobiť dôkladná revízia, čo bolo dobré a čo nie. Veď nebolo všetko zlé! To drvivá väčšina vie, v poslednej dobe sme to zistili na vlastnej peňaženke, na vlastných životných skúseností. Každý síce v inej oblasti, ale prešli sme školou života. S odstupom môžeme povedať, že socializmus mal aj veľké a nenahraditeľné výhody, napríklad lacné potraviny, právo na prácu, pre väčšinu vyžšia životná úroveň, lieky zadarmo, doprava lacnejšia, byty zadarmo, elektrina a plyn takmer bezplatne a  najmä bola eliminovaná lúpežná kriminalita, organizovaná zločinnosť, vraždy a mafiánstvo sa takmer nevyskytovalo. Žilo sa šťastnejšie a dôstojnenejšie. Nebolo toľko milionárov, ale nebolo ani toľko nezamestnaných, chudobných a bezdomovcov. Na druhej strane chýbala sloboda. Praví revolucionári mali predložiť nový model spoločnosti,  v ktorej  ľudskosť a radový občan bude na prvom mieste. Prečo sa tak nestalo, nuž iné ma nenapadá, len toľko, celá revolúcia bola zoragnozovaná len pre úzku skupinu ľudí, ktorí sa potrebovali zmocniť majetku po ktorom túžili ešte v starých časoch, ale bývalý režim im to nedovoľoval. Je pravdou, že späť sa už nedá a ani už nechceme. Ale záleži len na nás ako to bude ďalej. Preto by mal byť prezident prezieravý.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Mikuláš Černák priznal vinu v kauze prípravy vraždy Volzovej

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bratislava II v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej priznal vinu a urobil tým vyhlásenie o vine Dokazovanie v jeho prípade na rozdiel od zatiaľ troch spoluobžalovaných - exministra hospodárstva SR a exriaditeľa…

  Streľbu v Petržalke vyšetruje NAKA, podozrenie má na tri zločiny

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Stredajšiu (22. 5.) streľbu v bratislavskej Petržalke vyšetruje protizločinecká jednotka NAKA, ktorá začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu, zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločin zabitia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti "V predmetnej…

  Holandsko a Británia odštartovali voľby do Európskeho parlamentu

  Brusel 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Otvorením volebných miestností v Holandsku a Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali voľby do Európskeho parlamentu. Británia je v EP zastúpená 73 poslancami, holandskí voliči rozhodujú o 26 zástupcoch, uvádza sa v dokumente zverejnenom na webovej stránke EÚ Ostatné krajiny Únie budú o…

  Známky Zuzany Čaputovej sa tlačia v Hradištku, pre mesto je to veľká udalosť

  Praha/Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Slovenská pošta)   Nové poštové známky s portrétom historicky prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej inaugurácia bude už o necelé štyri týždne, sa tlačia v Českej republike v meste Hradištko neďaleko Prahy Podľa riaditeľa tlačiarne Jaroslava Štefka je to pre celé mesto veľká udalosť, ako uviedol…

  Rusov zaujíma iba zlato, Česi sa nechcú dostať pod tlak a Švédi si nevybrali Fínov

  Košice/Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Štvrtok druhého týždňa je na majstrovstvách sveta v hokeji tradične vyhradený štvrťfinálovým zápasom. Slovákom sa síce ich sen o postupe do vyraďovacej časti po šiesty raz za sebou rozplynul, ale štvrťfinálové dvojice sľubujú dramatické zápletky aj hokejovú kvalitu V Bratislave od 16.15 h…

  Na štatistickom úrade bude výsledky eurovolieb sumarizovať 1 200 ľudí

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Štatistický úrad SR zabezpečí výsledky hlasovania vo voľbách do Európskeho parlamentu v päťdesiatich Odborných sumarizačných útvaroch (OSÚ) na území celého Slovenska. Počas volebnej noci zo soboty 25. mája na nedeľu 26. mája bude na týchto pracoviskách pôsobiť 1 200 ľudí a bude nasadených…

  Muž, ktorého v stredu v Petržalke postrelili, je mimo ohrozenia života

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Muž, ktorého v stredu (22. 5.) postrelili v bratislavskej Petržalke, je už mimo ohrozenia života. TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská "Aktuálne je pacient po operácii, jeho stav je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života. Naďalej však zostáva hospitalizovaný a…

  Minimálna suma gastrolístkov sa zrejme zvýši až od 1. júla

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Minimálna hodnota stravných lístkov sa v tomto roku zvýši zrejme až od 1. júla. Vlani pritom najnižšia suma gastrolístkov stúpla už od 1. júna. Dôvodom mesačného posunu oproti minulému roku má byť aktuálny stav legislatívneho procesu pri návrhu opatrenia o sumách stravného "Keďže…

  V Čadci platí výstraha 3. stupňa pred povodňou

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V okrese Čadca stále hrozí povodeň z trvalého dažďa. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, výstraha 3. stupňa tam platí dnes od 10:00 do 19:00 "Vzhľadom na nasýtenie povodí spadnutými zrážkami a predpokladanými ďalšími trvalými zrážkami predpokladáme vzostup až výrazný vzostup vodných hladín na…

  V súvislosti s nepriaznivým počasím mali hasiči viac ako 80 výjazdov

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý v stredu zasiahol územie Slovenska, mali hasiči do dnešného rána desiatky výjazdov vo viacerých krajoch. Takmer 290 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri viac ako 80 udalostiach Ako informovalo agentúru SITA Prezídium Hasičského a záchranného zboru, ich…

  V dvoch českých mestách sa objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre eurovoľby

  Praha 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Radnica v Českom Těšíne v okrese Karviná vydala v stredu večer upozornenie pre svojich obyvateľov. Rovnako ako v Ostrave sa aj tam objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú v Českej republike konať dva dni,…

  The Times: Mayová svoje odstúpenie oznámi v piatok

  Londýn 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Britská premiérka Theresa Mayová by mala odstúpenie zo svojej funkcie oznámiť v piatok 24. mája. Vo štvrtok to bez citovania zdrojov napísal britský denník The Time. Na základe tohto údajného plánu Mayová zostane premiérkou, kým v dvojfázovom procese nebude zvolený jej nástupca. O dvoch…

  Muž, po ktorom polícia pátrala pre streľbu, je mŕtvy

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Polícia SR)   Dušan Jakubík z bratislavskej Petržalky, po ktorom polícia v stredu pátrala pre streľbu, je mŕtvy. Ako Polícia Slovenskej republiky uviedla na facebookovej stránke, pravdepodobne spáchal samovraždu Policajti v stredu pátrali po 43-ročnom mužovi, ktorý po streľbe v Petržalke utiekol ozbrojený. "Na Holíčskej ulici…

  Ovečkin sa zatiaľ trápi a je skúpy na slovo. Napriek tomu je už lepší ako v roku 2011 na Slovensku

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Mal patriť medzi najväčšie hviezdy hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku, zatiaľ sa však trápi. Ruský kanonier Alexander Ovečkin nazbieral v siedmich zápasov bratislavskej B-skupiny iba tri body za dva góly a jednu asistenciu Z toho dva body (1+1) získal pri suverénnom triumfe nad…

  Blaha rozobral "zväzáka" Klusa

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot)   Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer) sa v televíznej diskusii na TA3 stretol s poslancom za SaS Martinom Klusom Na úvod redaktor spomenul kritické vyjadrenie premiéra Pelegriniho na status Ľuboša Blahu. Od tejto kritiky si veľa sľubovali Blahovi odporcovia,  ktorí ho nevedia argumentačne…

  "Šimečkovci sú nevoliteľní" - Chmelár k voľbám do EP: "Kandidáti mladší ako 30 rokov by podľa mňa nemali začínať svoju politickú dráhu na európskej úrovni"

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Politológ Eduard Chmelár uviedol, že zvyčajne nedáva odporúčania pred voľbami, keďže je podľa jeho slov neúctou voči voličovi vnucovať mu vlastné predstavy o tom, komu by mal dať svoj hlas, no pred víkendovými voľbami do Európskeho parlamentu svojim sledovateľom ponúkol pomôcku, na lepšiu…

  Sulík: Ivan Mikloš by nemal problém každému občanovi Slovenska napariť 8-tisíc eur nových dlhov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pravicoví politici, ktorí majú blízko ku ekonomickým témam - bývalý minister financií Ivan Mikloš a šéf strany SaS Richard Sulík - sa sporia o to, ako by malo vyzerať odstraňovanie dlhov v Európskej únii Zatiaľ čo Ivan Mikloš je toho názoru, že dlhy…

  Lajčákov rezort zahraničia v predvolebnom videu mobilizuje voličov. V hlavnej úlohe Kiska, Pellegrini, Čaputová, Sajfa, Zomri

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí SR predvolebné video, v ktorom presviedča verejnosť, aby prišla k volebným urnám. Rezort zahraničia v propagačnom videu upozorňuje na to, že Slovensko malo v posledných voľbách do EP najnižšiu účasť spomedzi všetkých…

  TopDesat

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Pravidlá sú na to, aby sa porušovali: Títo ľudia o tom vedia svoje

  0

  Život nás prekvapuje každý deň. A to aj napriek tomu, že na svete sú nastolené určité pravidlá, ktoré musíme rešpektovať. Samozrejme, väčšina z nás tieto pravidlá dodržiava. Nájdu sa však aj takí, ktorým sa zdá zábavné tieto pravidlá nedodržiavať. Namiesto toho sa rozhodli, že si vymyslia svoje vlastné metódy na…

  Záchrana planéty: Tieto mestá urobili neuveriteľné kroky!

  0

  Čím rýchlejšie sa ľadovce v Antarktíde roztápajú, tým viac ľudí premýšľa o environmentálnej situácii, znečistení ovzdušia a hroziacom globálnom otepľovaní. Vedci si myslia, že kvalita ovzdušia zabíja viac ľudí ako fajčenie. Preto sa mestské samosprávy snažia zmeniť spôsob, akým fungujú, a učiť svojich obyvateľov, aby robili to isté. Záchrana planéty…

  Unikol Abraham Lincoln pred vlastnou manželkou do funkcie prezidenta USA?

  0

  Na mnohé udalosti z histórie sa viažu legendy. Niektoré majú v sebe viac pravdy, iné menej. Na väčšine však je minimálne jedno zrnko pravdy. Jedna z legiend ohľadom drevorubača, neskôr právnika menom Abraham Lincoln, ktorý to dotiahol až do prezidentského paláca hovorí, že Lincoln od svojej manželky doslova do Bieleho domu utiekol. Prečo?…

  Vo svete IT

  Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov

  0

  Ekonomická vojna medzi Amerikou a Huaweiom naberá na obrátkach. Od momentu, kedy americká vláda zaradila spoločnosť Huawei na „entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké spoločnosti zakázané obchodovať, bez toho aby im to vláda odobrila, sa na nich sype jeden problém za druhým. Kríza v podobe služieb od spoločnosti Google bola…

  Prekonávate často jet lag alebo pracujete na smeny? Ak áno, výrazne tým zvyšujete riziko vzniku rakoviny

  0

  Ak vnútorné hodiny nie sú synchronizované s rytmom deň a noc, produkcia proteínu, ktorý urýchľuje delenie rakovinových buniek (pozn. redakcie: bunkové delenie je fyziologický proces, ktorý prebieha v takmer všetkých tkanivách za rôznych okolností. V normálnom prípade je rovnováha medzi delením buniek (proliferácia) a programovanou bunkovou smrťou (apoptóza) ustálená. V…

  Nepremeškajte akciu na rýchlonabíjačka od Xiaomi do auta, ktorá kombinuje držiak

  0

  Držiaky, resp. holdery, sa v autách stávajú pomaly povinnou výbavou, ktorá prináša dodatočný komfort, ktorý oceňujú mnohí vodiči – telefón máte vždy po ruku, vidíte notifikácie a v neposlednom rade ho je možné využiť aj ako držiak na navigáciu. A práve preto by sme Vám dnes radi dali do pozornosti Držiak Xiaomi Mijia Shunzao,…

  Xiaomi potvrdzuje vybrané špecifikácie ešte nepredstaveného zariadenia Redmi K20. Máme sa na čo tešiť

  0

  Oficiálne predstavenie smartfónu Xiaomi Redmi K20 sa nezastaviteľné blíži, stať sa tak má 28. mája, teda už o pár dní. O zariadení Xiaomi Redmi K20 sme doposiaľ mohli počuť viacero špekulácií, ktoré dodnes neboli nikým kompetentným potvrdené. Na tému upozorňuje portál FoneArena.com. CEO Redmi Lu Weibing potvrdzuje vybrané špecifikácie CEO…

  Vedci poukazujú na spojitosť infekcie a vzniku duševných porúch u detí a dospievajúcich

  0

  Deti a dospievajúci, ktorí boli liečení na infekciu, sú vystavení zvýšenému riziku následného vzniku duševnej poruchy. Pri infekciách vyžadujúcich hospitalizáciu sa pravdepodobnosť takéhoto ochorenia zvýšila o viac ako 80%. Na štúdiu upozrňuje portál wissenschaft-aktuell.de. „Naše výsledky ukazujú, že infekcie a imunitný systém sa podieľajú na vývoji duševných porúch u detí…

  Finančný výsledky Xiaomi za prvý kvartál ukazujú, že sa spoločnosti opäť darilo. Rástla dvojciferným číslom

  0

  Vyzerá to tak, že Xiaomi je tigrom v segmente elektroniky, spoločnosť opäť raz rástla raketovým tempom. Podľa zverejneného reportu spoločnosťou Xiaomi za prvý kvartál v globálnom meradle podrástla o 27,2% tempom. Rýchly prehľad ekonomických výsledkov Xiaomi za prvý kvartál Celkové tržby predstavovali 43,8 mld. RMB, čo predstavuje medziročný nárast o 27,2% Hrubý zisk…

  TopSpeed

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  1

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  2

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  Tisíce áut majú problém, lebo sprísnili emisné limity a spôsob merania

  37

  V septembri 2018 sme priniesli podrobný článok o tom, prečo a ako sa zmení spôsob snímania emisií. Dôvod? Podvádzanie. Emisná kontrola v minulosti prebiehala všelijako. Keď sa chcelo, auto prešlo. Tomu by mal byť koniec. Jedným z opatrení, ktoré zaviedli, je zmena snímania či nahrávania vozidiel, ktoré sa podrobujú kontrole.…

  Plná nádrž z Ukrajiny? ČESMAD to chcel obmedziť

  5

  Tankovať na Ukrajine sa stále vyplatí. Cena paliva je tam podstatne nižšia, ako u nás. Keď trafíte, alebo si prostredníctvom online kamier na ukrajinskej strane štátnej hranice odsledujete situáciu, môžete za krátku chvíľu ušetriť pekné peniaze. Aj keď podotýkam, že ani prázdna hranica neznamená, že cez ňu prejdete rýchlo.

  Renault Megane R.S. Trophy-R je najrýchlejšia predokolka Nürburgringu

  2

  Vojna predokoliek pokračuje. S každou novou generáciou chcú výrobcovia svojim fanúšikom a klientom dokázať, že práve ponúkajú to naj náradie na trhu. Kde a čím môže výrobca deklarovať, že má najrýchlejšie auto? Už pár desaťročí platí, že keď auto zaboduje na Nordchleife, zaboduje všade. A tak tu máme ďalšie uchmatnutie rekordu na…

  Autokaravany pri nehode veľmi bezpečné nie sú

  11

  Autokaravany sú čoraz populárnejšie aj u nás. Niektoré nové stoja doslova majland, a preto ľudia často siahajú po starších kusoch. Dokonca sa dajú prenajať. Dovolenka v autokaravane prináša mnoho výhod, ale aj nevýhod. Je nutné však myslieť aj na bezpečnosť posádky. Testy preukázali, že autokaravany pri nehode na tom nie sú najlepšie a…

  KAMzaKRÁSOU

  Najkrajšie chrámy na Slovensku: Jedinečné dedičstvo po predkoch

  2

  Jednotlivé cirkvi majú svoje chrámy, kde veriaci ticho vyznávajú svoje hriechy a chválospevmi vzývajú Boha. Tieto miesta, primárne slúžiace na modlitby, sú takisto historickými pamiatkami. Najkrajšie chrámy na Slovensku sú dedičstvom po našich predkoch. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

  Ľanový olej: Je to najlepšia ochrana proti rakovine?

  2

  Ľanový olej je preslávený mnohými účinkami, a to okrem blahodarného vplyvu na proces trávenia aj schopnosťou chrániť telo pred rakovinou. Okrem toho vie organizmu doplniť množstvo cenných látok, napríklad aj dôležité omega-3 mastné kyseliny. Ak sa chcete viac dozvedieť o jedinečných vlastnostiach ľanového oleja aj ako ich využiť pre svoje…

  Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné

  1

  Možno sa pri príprave svadby nad stoličkami ani nezamýšľate. Sú v miestnosti rovnako ako stoly, koberce alebo dvere. No ak plánujete výnimočne romantickú svadbu, mali by ste zvážiť aj tento detail. Chiavari stoličky sú už dnes súčasťou výbavy mnohých priestorov. Pôsobia elegantne, dajú sa rôzne ozdobiť, ale skvelo vyzerajú aj celkom…

  Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

  1

  Asi s nami budete súhlasiť, keď povieme, že vo výchove detí sa toho dá naozaj veľa pokaziť. Vzťah medzi rodičom a dieťaťom, no nielen toto puto, ale aj všetko to, čo sa dieťaťu odovzdáva cez výchovu, tvorí základ. Tieto kľúčové atribúty totiž ovplyvňujú zásadným spôsobom ďalší život dieťaťa. Preto by malo byť v našom najväčšom…

  Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny

  0

  Máte pocit, že sa na vašej pokožke hlavy vytvorili lupiny, ktoré vás privádzajú do šialenstva? Tak v tom prípade máme pre vás dobrú správnu a hlavne jednoduché riešenie. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny, ktorý je špeciálne vyvinutý presne na tento problém. Obsahuje jemné tenzidy,…

  Ženský pohľad na Renault Kadjar – prvé dobrodružstvá

  2

  Je to už viac ako mesiac, čo aj mne začalo dobrodružstvo s Kadjarom. No a musím povedať, že som sa naň naozaj viac ako tešila. Tohto krásavca sme dostali do redakcie na dlhodobý test. A z toho sa teším ešte viac, nakoľko mám dosť času poriadne ho otestovať, či už ako zaneprázdnená…

  Svetlo sveta

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Koho nakoniec v eurovoľbách podporil Štefan Harabin?

  0

  Končiaca sa kampaň do eurovolieb vyvolala otázky aj o tom, či sa Štefan Harabin otvorene vyjadrí podporu nejakému kandidátovi alebo politickej strane. Skutočnosť, že opäť začal vykonávať činnosť sudcu Najvyššieho súdu mu výrazne znížilo možnosť prejaviť otvorenú politickú podporu, no na druhej strane aj indície o tom, že založí politickú stranu znižujú…

  Arcibiskup Paríža k prípadu Lambert: Stali sme sa obyčajnými odpadkami?

  0

  Francúzsko 21. mája (RV) Na silne medializovaný prípad francúzskeho pacienta v nemocnici v Reimse trpiaceho tetraplégiou, čiže úplnou obrnou všetkých štyroch končatín v dôsledku úrazu hlavy, ktorému sa lekári rozhodli prerušiť od 20. mája prísun vody a výživy, zareagoval parížsky arcibiskup Mons. Michel Aupetit. Silné napätie vzniklo medzi samotnými členmi…

  Vašečka vyzval Hlinu na spoločný odchod z politiky

  0

  Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí. Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „natreli“, že idú z OĽANO do jeho novej strany. Príbeh o tom, ako vzniklo KÚ poznáme…

  Marián Kuffa: Ministerke kultúry dávam jednotku s hviezdičkou

  0

  Katolícky kňaz Marián Kuffa vysoko ocenil rozhodnutie ministerky kultúry odmietnuť poskytovať granty pre genderistické iniciatívy a skupiny presadzujúce agendu LGBTI. Rozhodnutie považuje za historicky jedinečné „Pani ministerka kultúry prvý krát v histórii odmietla príspevok na genderistické aktivity LGBTI. Jednotka s hviezdičkou. Podporme všetci, celý národ pani ministerku v tejto veci.“  Ideológia gender je podľa…

  Kardinál Burke vyzval veriacich, aby sa vzopreli vládam, ktoré podporujú masívnu imigráciu

  0

  Kardinál Burke sa na piatkovej konferencii v Ríme vyjadril, že “postaviť sa proti masívnej moslimskej imigrácii je realizovaním zodpovedného patriotizmu.“ Kardinál rovnako vyzval na bránenie Európy pred islamskou imigráciou, nakoľko hlavným ideovým zameraním islámu je „vládnuť svetu.“ Burke poukázal na situáciu vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku a v Spojených štátoch a iných krajinách,…

  Armádny Magazín

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. V marci bolo oznámené, že prvý let ruského bezpilotného lietadla UAV Hunter spoločnosti Suchoj sa uskutoční v roku 2019. Suchoj Ochotnik“ alebo „Hunter“ j

  Sovietske tankové eso Zinovij Grigorievič Kolobanov so svojím tankom zastavil útok Wehrmachtu na Leningrad

  0

  Tankové vojská dnes predstavujú dôležitú súčasť armád celého sveta. Sovietska či ruská tanková škola a ruská armáda sa môže pochváliť celým radom vynikajúcich tankov a tankistov, ktorí dokázali svoju kvalitu a bojové majstrovstvo na mnohých bojiskách od 1.svetovej vojny až do konfliktu v Čečensku. K takýmto tankom a tankistom patrí…

  Zverejnené zábery z pádu čínskeho stíhacieho bombardéra

  0

  Video o katastrofe čínskeho stíhacieho bombardéra Xian JH-7, sa objavilo na sociálnych sieťach. Tvrdí sa, že lietadlo spadlo v provincii Hainan, kde sa konali vojenské cvičenia čínskych vojsk. Zábery ukazujú, že lietadlo pri vysokej rýchlosti takmer kolmo dopadá na zem, a ihneď dochádza k explózii. Mraky dymu a ohňa stúpajú desiatky metrov.

  Čínsky plán na obsadenie ZSSR

  0

  Plány USA pre napadnutie ZSSR, vrátane použitia jadrových zbraní, sú všeobecne známe. Už menej sú známe informácie o tom, že krátko po 2. svetovej vojne sa i Spojené kráľovstvo chystalo k masívnemu bombardovaniu sovietskych miest. Plány ú

  Najsilnejšie armády v roku 2019 - porovnanie globálnych ozbrojených síl

  0

  Najnovšie údaje z Global Fire Power Index identifikujú najsilnejšie armády v roku 2019. V ktorých oblastiach dominujú niektoré z najsilnejších armád a kde zaostávajú? Aké sú najsilnejšie ozbrojené sily v roku 2019? Každý rok od roku 2006, Global Fire Power Index hodnotí 137 moderných vojenských síl pomocou 55 rôznych parametrov, aby…

  IPSC strelci sa stretli v Michalovciach

  0

  Cez víkend sa konalo v Michalovciach 1.Kolo východoslovenskej Ligy Šariš-Zemplín, kde sa stretli športoví strelci zo Slovenska a Poľska. Strieľalo sa podľa pravidiel IPSC, v divíziách:  Standard, Production a  Open, prinášame výsledky a niekoľko videí.

  Tvoja Svadba

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Doplnky zo živých kvetov: Osviež svoj svadobný deň

  0

  Ak sa povie svadba, prvé čo vás napadne budú svadobné šaty, nevesta, kytica. Zo živých kvietkov ale môžete vytvoriť omnoho viac ako len tradičnú okrúhlu svadobnú kyticu a pierko pre ženícha. Kvietkami môžete ozdobiť svadobných hostí a družičky tiež poteší ozdoba, ktorú môžu použiť tak, ako im to vyhovuje najviac. Doplnky zo…

  Fotenie pri západe slnka: Nápady na unikátne svadobné fotografie

  0

  Svadobné fotenie je vždy najväčšou radosťou pre nevesty a pre niektorých ženíchov predstavuje nekonečné hodiny (niekedy dokonca tri) usmievania sa a bozkávania. Nebojte sa, on vás ľúbi a prežije aj to, že na neho niekto pol dňa mieri (fotoaparátom). Fotenie pri západe slnka, o ktorom chceme dnes hovoriť, vyžaduje trošku prípravy, správne načasovanie a dobre…

  Tvoje Zdravie

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…

  Ako skladovať vajíčka? Rozhodne nepodceňujte ani ich výber a prípravu

  0

  Vajíčka sú často diskutovanou potravinou. Niektorí si nevedia varenie bez vajec predstaviť, iní ich zatracujú. Určite však patria medzi  najhodnotnejšie potraviny vďaka obsahu bielkovín, lecitínu, mnohých minerálnych látok a vitamínov. Kritizovanou súčasťou vajec je cholesterol, preto by ste ich konzumáciu nemali preháňať. Zároveň patria k nebezpečným potravinám, pretože pri nevhodnom skladovaní alebo…