• Osobne som odovzdal na deň Ústavy SR 1.9.2017 Otvorený list priamo do rúk predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, a poskytol som TV JOJ môj komentár, ako to všetko prebiehalo….

  Publikované 02.09. 2017 o 21:22 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Iná je pravda kapitálu a iná je pravda chudoby ale môžem povedať, že iná je aj Holá PRAVDA reality, pretvárky slniečkárov, tak by som charakterizoval oslavy 25 výročia prijatia Ústavy SR a deň otvorených dverí v Národnej rade SR. Šéf Národnej rady Andrej Danko opeť sľuboval „Je to Váš deň, sme tu pre Vás a cítte sa tu ako doma“. Realita? Pred jeho dverami stálo sedem bodyguardov, (osobná ochranka) nepustili ma… Na požiadanie redaktora TV JOJ som povedal nepríjemnú Holú PRAVDU, Ústava SR je len papierová reklama, súdy nerešpektujú článok 154c Ústavy SR, podľa ktorého musia dať prednosť Dohovoru, ale naše súdy nemusia…. 

  Drahí priatelia, čitatelia tohoto blogu, (pre tých ktorí tam neboli) nedá mi aby som na začiatok nevyjadril svoj údiv akými bezpečnostnými opatreniami sa obrnili poslanci a ústavní činiteľia, ako by každý občan bol terorista, už před zabarikádovanou budovou NR SR s obrneným transportérom OT 64 dvomi kordónmi policiajtov betonovými zátarasmi a osobnými prehliadkami každého občana nie před vstupom do budovy ale před vstupom na chodník museli občania čakať v rade skôr štvorstupe na „vybavenie“ a veľmi mi to pripomínalo situáciu z filmu Schindlerov zoznam, keď židia vchádzali do „getta“ stráženým fašistami v štvorstupe a podrobovali sa osobnej prehliadke. Prepáčte, ale bolo to desivé a ľudia si to vôbec neuvedomovali, horšie ako za socializmu keď sa nastupovalo na loď do Viedne. No pôsobilo to veľmi čudesne. Som hlboko sklamaný akým strachom žijú naší poslanci a ústavní činiteľia, kým vo Švajčiarsku prezident má jednú telesnú stráž v symbolickom švajčiarskom kostýme, náš pán Kiska bol sprevádzaný nielen početnou policajnou motorizovanou jednotkou ale aj špeciálnou jednotkou v špeciálnom pancierovom aute so špeciálnymi zbraňami v špeciálnom oblečení a zahalenými tvárami ozbrojencov, no hrozné sa pozerať v akom strachu žijú. Toľko policajných aut v okolí budovy NR SR som nevidel ani na vojenskej prehliadke. Vraj komunisti mrhali našími peniazmi keď sa vozili v Tatre 603 (domáca výroba) a mali jedného ochrankára, teraz…… bez ďalšieho komentára.

  OK, žijeme v inej dobe, ok

  Ale k věci, prišiel som do NR SR aby som odovzdal osobne Otvorený list uverejnený v predchádzajúcom blogu predsedovi parlamenu Andrejovi Dankovi, nakoľko som mu to poslal elektronickou poštou aj cez jeho osobného tajomníka pána Lukáša Machalu, žiaľ bez akéjkoľvek odpovedi. Len stručne pripomeniem, že išlo o otvorený list so žiadosťou o 1) Žiadosť o vypočutie poslancami, 2) Návrh pre poslancov na vypísanie referenda, 3) Návrh na odvolanie úradujúceho premiera v kontexte na skutočnosti uvedené v knihe Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informačnej služby: PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ, ktorú napísal Roman Kvalténi. Třeba si znovu pripomenúť, že SIS vraždí detí, ženy, mužov a starých ľudí len preto, aby získali majetok pozostalých. Eduard Hakl je ochotný predstúpiť ako svedok a hovoriť o všetkom, čo vo svojej knihe zatiaľ len naznačuje. Žiadá verejnú podporu na zrušenie SIS. Ja k tomu dodávam, že

  Ak zrušíme SIS usporíme na základný príjem

   900 euro pre každého občana SR

  Vyrozumenie pre čitateľa: Čítate vóľne pokračovanie blogov na predchádzajúcu tému „Výzva na zbieranie podpisov pre vypísanie referenda 1) Občania ste za to, aby SIS Slovenská informačná služba, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí bola zrušená, 2) Občania SR, ste za to aby boli zrušené aj všetky SISFIRMY, ktoré odčerpávajú financie do súkromných rúk a ukladajú financie do zahraničných bánk? 3) Občania, SR ste za to, aby z takto ušetrených peňazí sa zaviedol základný príjem pre každého narodeného občana po dovŕšení 15 rokov vo výške 900 eur mesačne? 4) Občania, SR, ste za to, aby súčasný premier vlády SR pán Róbert Fico, bol okamžite odvolaný z funkcie a bolo mu zakázané sa 10 rokov zúčastňovať politickej súťaže alebo pôsobiť v akéjkoľvek štátnej či súkromnej funkcie? 5) Občania SR, ste za to, aby prezident SR následne vyhlsil referendum na spresnnie podmienok pre vypísanie mimoriadných volieb do Občianského tribunálu, do Národnej rady SR bez účasti starých politických strán? …“.

  Pokračovanie: V predchádzajúcom blogu som uviedol niekoľko dôvodov prečo a ako som bol prenasledovaný a tiež o tom ako súčasný premier zmaril tisíce občanom odškodnenie (strata obydlia) za „zlý“ zákon o dobrovoľných dražbách tým, že zo zákona č. 514 o zodpovednosti za škodu „VYŇAL“ Národnu radu SR (ktorá prijala „zlý“ zákon, následne ho novelizovala)   aby poškodeným občanom, rodinám znemožnil po prepadu do bezdomovstva týmto „zlým“ zákonom návrat späť do normálneho života prostredníctvom nároku na odškodnenie.

  V mojom predchádzajúcom blogu sa už „nezmestilo“ (bol by veľmi dlhý) vysvetlenie, prečo by mala NR SR opetovne prerokovať mojú žiadosť (nielen moju) a tieto dôvody som chcel osobne vysvetliť aj predsedovi NR SR pánovi Andrejovi Dankovi.

  Stretnutie a odovzdanie listu: Nuž, najskôr o fasáde, ponúkol som všetkým televíziam od Markízy až po štátnu RSTV názor o nevymožiteľnosti práva vzhľadom na „zlé“ zákony z dielne NR SR, no redaktori nemali záujem o negatívne názory občanov s výnimkou TV JOJ pre ktorú po krátkom vyjadrení som nahral môj komentár o ne-dodržiavania ústavnosti priamo súdmi, ktoré ignorujú, ako v mojom prípade, čl. 154c Ústavy SR nadradenosť Dohovoru prd domácimi zákonmi. Keby totiž tento ústavný článok dodržiavali, tak mnohé rodiny, ktoré stratili strechu nad hlavou „zlým“ zákonom o dobrovoľných dražbách, tak by sa domohli odškodnenia, keby sa prevod ich majetko konal bez ich vedomia a v ich neprítomnosti ako v mojom prípade, nakoľko by to bolo v rozpore s Dohovorom –   Prechod vlastníckych práv v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka je svojvólne konanie, ktoré sa v žiadnej demokratickej spoločnosti, ktorá sa hlási k právnemu štátu nemôže považovať za zákonné – to hovoria judikáty Dohovoru. Dražobné mafie si „vybavili“ pravdepodobne ako autor pán Hakl uvádza vo svojej knihe prostredníctvom SIS Slovenskej informačnej služby, aby súdy ale aj polícia, prokuratúra ignorovali čl. 154c v prípadoch ak sa domáhania o odškodnenie domáhajú záujmove osoby – teda ľudia s iným politickým názorom ako sa prezentuje v médiach. No a to je fašistický porvok nadraďovania jedných nad druhými, nakoľko pre „dražobné mafie“ neplatí zákon ani najvyšší ústavný zákon v súdnych konaniach.

  Prvá prekážka: Ako prvá prekážka sa objavila v prístupe občanom na prvé poschodie na ktorom mal kanceláriu pán predseda, nakoľko bolo bodyguardami uaztvorené. Bolo občanom prisľúbené, že vstup bude najskôr o 14-tej, tak sme trpezlivo čakali, potom sa vstup predlžil na 14.30 tak sme v zastupe čakali a rozpútala sa konverzácia medzi občanmi. Jedna „babka Mečiarovka“ tam šírila svoje názory prečo sa Mečiarové amnestie nemali zrušiť a veľmi vytrvalo hajila svoj názor, tak som sa zapojil do debaty s mojím názorom a tých ďalších 30 minút sme viedli hlasitý dialog a ostatní vyše 50 ľudí len počúvali a kývali hlavami. Nebudem komentovať na ktorej strane bola pravda, ale len toľko, že slovenský národ je tak ustráchaný, že nikto sa nechcel zapojiť do debaty a povedať si svoj názor kde je pravda. Zrejme preto sa veselo rozkráda štátny rozpočet, lebo náš pospolitý ľud je „nemý“, ľudia majú strach a radšej mlčia, než by sa mali pridať na tú alebo druhú stranu. Na vine sú verejnoprávne média, ktoré nedovolia iné názory než názory parlamentných strán.

  Druhá prekážka:   Takže, po veľkých útrapach vôbec sa dostať k dverám predsedu NR SR Andreja Danku som sa rozhodol, že budem čakať před dverami dovtedy pokiaľ z kancelárie neodíde sám predseda a tak mu odovzdám môj list do vlastných rúk, nakoľko sedem bodyguardov mi bránili vstúpiť do jeho kancelárie z dôvodov, že má dôležité rokovanie s „inými“ než občanmi. Tak som čakal, medzitým som rozdával kópie otvoreného listu aj jeho osobnej asistentke, ďalšej pracovníčke kancelária, poslancovi za SNS p. Hrnkovi a ďalším s prosbou aby ho odovzdali predsedovi a aby ma prijal, že čakám predo dvermi. Postupne odchádzali minister p. Kaliňák , bývalý prezident Schusterˇa ďalší. Prihovoril sa ku mne jeden starší pán z Trnavya súhlasil s obsahom otvoreného listu, keď sa otvorili dvere a vychádzal pán predseda Danko, než som stačil dobehnúť tak ma bodyguardi „vytlačili“ a zatarasili k nemu prístup, ja som neváhal a hlasne som vyzval pána Danka aby si prevzal Otvorený list od poškodených občanov, pán Danko sa obzrel a ja som hlasito pokračoval o dôvodoch k osobnému odovzdaniu a nedbal som na tlak bodygaurdov a priblížil som sa k predsedovi, a tu nastal zlom, lebo jeden bodyguard ma násilne odstrčil a ja som zvýčil svoj hlas a znovu som vyzval pana Danka aby si prevzal odo mňa otvorený list, pridal sa aj ten pán z Trnavy a dav asi 50 občanov sa zastavil před nami. Pán Danko dal pokyn bodyguardom aby mi uvolnili cestu a stretli sme sa zoči voči realite. V prátkosti a hlasito som mu vysvetlil o nerešpektovaní Ústavy SR súdmi, aj o novelizacii zákona o dobrovolnych dražbách a novelizácii zákona 514 o zodpovednosti za škodu z ktorého pán premier „VYŇAL“ Národnu radu zo zodpovednosti za škodu při prijímaní zákona.

  Pán Danko s úsmevom na tvári najskôr list nechcel prevziať, ale pod tlakom pána z Trnavy a ostatných asi 50 občanov, napokon list prevzal a prisľúbil, že si ho osobne prečíta, na moju otázku či ma nemôže vypočuť aspoň tento deň otvorených dverí odpovedal, že už mu to protokol nedovoľuje a celá kolóna sprievodu odišla do výťahu.

  Tretia prekážka:   Takže som mu nemohol osobne vysvetliť prečo sa dožadujem osobného vypočutia, môj skromný názor je taký, že v deň otvorených dverí Národnej rady by mal byť aj predseda otvorené dvere najma k poškodeným občanom, hlavne ak majú dôkazy o nesprávnom úradnom postupe při prijímaní zákonov, len na dokreslenie situácie uvádzam nasledovné:

  V mojom konkrétnom prípade, právne oddelenie NRSR by malo zvážiť najmenej tieto okolnosti a opetovne prejednať Žiadosť o prerokovanie náhrady škody:

   1. Škoda vznikla pred novelizáciou zákona 514 (pred „VYŇATÍM“ zo zákona) kedy bolo možné žalovať NRSR za nesprávny úradný postup, preto by sa mal posudzovať právny stav v čase vzniknutej škody a výška škody by mala byť predmetom rokovania.
   2. Štát sa nemôže zbaviť zodpovednosti za škodu spôsobenú zlým zákonom o dobrovolnych dražbách, ktorý sa práve preto, že nebol daný do súladu s Dohovorom novelizoval, a zákonodarca neprijal v novelizácii opatrenia na odškodnenie vzniknutej škody pred jeho novelizáciou. Je to vecou tohoto konania.
   3. Existuje aj iný hodnoverný právny názor, než žalovanej, uverejnený v časopise „Zo súdnej praxe“ autormi JUDr. Milanom Ľaľíkom, podpredsedom Ústavného súdu Slovenskej republiky, Doc. JUDr. Marek Števček, PhD, vysokoškolský učiteľ Fakulty Práva Janka Jesenského a sudca Okresného súdu Bratislava I a ďalší a preto

  Skrátený právny výklad: Škodou v prípade zodpovednostného vzťahu v dôsledku legislatívy rozumieme škodou, ktorá sa prejaví v právnej sfére jednotlivca, a ktorá by vzhľadom na okolnosti nevznikla nebyť existencie protiprávneho stavu v podobe „protiprávnej právnej normy“ (tj. právnej normy v rozpore s predpisom vyššej právnej sily). 
  Faktorom spôsobujúcim vzniku škody môže byť samostatná existencia protiprávnej normy, keď sa jednotlivec podriadi moci zákona, v dôsledku čoho utrpí ujmu, prípadne individuálna aplikácia protiprávnej normy. Týmto faktorom môže byť aj absencia právnej normy v prípade, ak právna norma mala poskytnúť jednotlivcom práva, ktorých sa v tomto prípade nemôžu dovolať.
  Porušenie povinnosti zákonodarcu, v dôsledku ktorých bola jednotlivcom spôsobená škoda, možno považovať za nesprávny úradný postup. NR SR je povinná prijímať iba zákony, ktoré sú v súlade s právnymi predpismy vyššej právnej sily a v prípade prijatia právneho predpisu, ktorými nie je s nimi v súlade, sa NR SR dopúšťa nesprávneho úradneho postupu. Pre podporu tejto argumentácie sa uvádza, že NR SR je ako subjekt spôsobilý privodiť ujmu pri výkone verejnej moci označená priamo v ustanovení § 4 ods. 1 písm. j) zákona o zodpovednosti štátu.
  V návädznosti na uvedené preto porušenie právnej povinnosti zákonodárcu môže spočívať v zásade v troch nasledovných pochybeniach:
  a) porušenie pravidiel legislatívneho procesu
  b) prijatie právnej normy v rozpore s právnymi predpismai vyššej právnej sily,
  c) legislatívna nečinnosť, t.j. neprijatie právnej normy vôbec alebo v určitom čase, a to i napriek povinnosti normu prijať“

  Ujma v tomto mojom prípade vznikla v deň príklepu dražby rodinného domu v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka, čo zlý zákon „o dobrovoľných dražbách“umožňoval před jeho novelizáciou a následne po podaní žaloby štát novelizoval aj zákon 514 o zodpovednosti za škodu a „vyňal“ NRSR z prejednávania nesprávneho úradneho postupu,   pričom neprijal žiadne opatrenie na odškodnenie už poškodených občanov, čo je v rozpore s princípmi demokracie v spoločnosti ktorá sa hlási k právnemu štátu. Viac na linke: Žaloba: www.koloseo.info/sudy/8C181

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: II. Kapitola Desatoro pre prezidenta. Vlastnosti, ktoré by prezidentovi nemali učite chýbať, aby sa naplnila túžba občanov, mať svojho prezidenta

  Prezident by mal byť  v prvom rade prezidentom všetkých občanov  v tom je princip demokracie

  My radoví občania nepotrebujeme prezidenta pre poslancov,  oni majú svojho predsedu parlamentu. My radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre ministrov, oni majú svojho predsedu vlády. My, radoví občania nepotrebujeme prezidneta pre iných samozvaných zástupcov miestnych samospráv a rozbujnelého štátneho aparátu, oni majú svojích politických vodcov. My radoví občania potrebujeme mať prezidenta pre nás, drvivú väčšinu čestných a statočných ľudí, ktorá nemá nikoho, kto by ju obhajoval pred samozvancami, lebo tamtí hore sa starajú len o seba a svoje klany. Spravodlivosť skloňujú len vtedy ak to potrebujú ich rodiny, my ostatní sme pre nich len prázdne čísla, ktoré potrebujú pred voľbami, aby si vyžiadali náš súhlas na naše ponižovanie, zbedačovanie. To hovoria skúsenosti ubiehajúcich rokov a pribúdajúce vrásky na naších tvárach. Preto si myslíme, my drvivá väčšina, že prezident by mal byť  v prvom rade zo srdca  prezidentom všetkých občanov bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. V tom je princip demokracie.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Kapitola číslo 7 ,, SIS kár ,, Edo, nasadený medzi mafiánov CHARLIE′S PUB… Nepojde tu o širšie detaily z dovodov, ktoré som už viackrát objasňoval skor sa bude jednat o naznačenie toho, čo sa vtedy udialo a dalej deje v štruktúrách SIS … Počas svojho posobenia v SIS spoznal Edo množstvo politikov, umelcov, podnikatelov. Do CAHRLIE′S PUBU chodili všetci, čo niečo v tej době znamenali a mnohý z nich majú vysoké postavenie aj do dnes. Boli to prominenti zo všetkých oblastí politického, spoločenského i podnikatelského života. ,, Často k nám chodil napríklad Jozef Majský a jeho žena, keď chcela isť do politiky,, . Pozná ich príbehy, o ktorých verejnost nemá ani poňatia , verejnost ani netuší , že existovala ňáka skupina chlapcov z CHARLIE′S PUBU , ktorí sa tvárili a vystupovali jako členovia podsvetia , ale v skutočnosti to boli riadni pracovníci SIS , ktorí dostávali utajené úlohy a plnili ich… Iba okrajovo vspomeniem , že Eduard Hakl sa ešte za bývalého režimu ( před rokom 1989, pozn. Autora) stal emigrantom. Podla slov Eda to bola emigrácia vopred pripravovaná a zložky ŠtB boli o tejto skutočnosti informované.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 2.

  Prezident by mal byť  v druhom rade ľudský, v tom je princip spravodlivosti

  Pojem ľudskosť, nie je len citováí väzba žialu a trápenia, to majú aj zvieratá. Človek sa práve od zvierat líši najmä tým, že má vyvinutý rozumový potenciál, že v rukách má neuveriteľnú zručnosť, ktorou si dokáže vyrábať zmysluplné nástroje, že vie niekoľkonásobne kombinovať zložité situácie, analizovať, vyhodnocovať, má väčšiu mozgovú kapacitu, je prezieraví a má veľa ďalších predností popri ktorých mu žiaľ zo svojho pôvodu ostali aj zvieracie pudy dobyvačnosti, chamtivosti a vraživosti. S tým treba nutne rátať. Prezieraví ľudia by s týmto jednoducho mali počítať. Čím nižšia úroveň človečenstva, tým väčšie zvieracie pudy.  Človek môže svoj um, chytrosť a bystrosť využiť aj na lov druhého človeka aby si ho podmanil. Tunelovanie, okrádanie, klamanie, vraždenie,.. to sú príznaky súčaných „vlkodlakov“. Ľudia by sa nemali nechať zotročiť zvieratami, najmä nie takým plemenom akým sú vlci, šelmy, hijeny. Ľudskosť znamená pochopiť podstatu človeka, jeho dobro aj zlo. Nič nezakrývať,ale vytvoriť také podmienky, ktoré dobro vyzdvihujú a zlo v čo najväčšej miere eliminujú. Ľudskosť to je pochopiť toho druhého, ktorý sa dostal do problémov a potrebuje pomoc. Nepozerať sa na neho cez prizmu nejakých noriem alebo štatistických čísiel, ktoré treba zaradiť do vopred vyhradených šuplíkov. Základom ľudskosti by mal byť budhistický výrok „Nerob iným to, čo by si nechel aby iný robili tebe“ doplnené o „ Slobodou jedného nesmie byť ohrozena sloboda druhých“. Ľudskosť to je snaha „prežiť život bez ohrozenia“, to sú základné ľudské práva

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Tak jako i v mohých iných ,, uťekov“ za hranice našej republiky, ktorá niesla v tom čase názov Československá socialistická republika ,, skr. ČSSR, pozn.autora“ . Mnoho situacií a skutočností ktoré sa v tých rokov diali bolo vo svojej podstate pripravovaných , vedeli o nych štátné orgány. Boli to vopred vypracované situácie , ktoré ŠtB vo spolupráci s tajnými službami západnej Europy pripravovali, aby zabezpečili všetko potrebné na prechod do nového štátného a spoločenského zriadenia. Funkcionári Komunistickej strany, ktorá v tom čase neobmedzene vládla, boli už dávno vopred informovaný čo sa bude diať v našej krajine . Boli pripravený na nové podmíenky trhové , ekonomické či politické. Aradoxne však tý , ktorí boli vo vláde či verejných funkciách to neboli. Teda tý , ktorý tvorili úplnu špičku vedenia Komunistickej strany a vlády Československej socialistickej republiky. Vládny činitelia boli v podstate na odpis… Dalšiou skupinou ludí, ktorí prišli po Novembri 1989 do ,, slobodného“ Československa , boli tzv. emigranti, ktorí sa vrátili aby tu mohli konečne začať žiť život v demokratickej spoločnosti. Mnohí z nich boli tak jako Edo v zahraničí iba na oko tak isto už vopred vedieli čo sa v našej krajine chystá a boli na to patrične vyškolený. Samozrejme západnými tajnými službami.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 3.

  Prezident by mal byť nezávislý, v tom je princip rovnosti

  Poslúchať stranícke príkazy, to je to isté ako poslúchať jedného vodcu. V krajine kde vládnu mafie, podsvetie, nekontrolovateľná moc a korpucia, kde sú takéto prepojenia s politickými stranami a hnutiami, sa poslúchanie straníckych príkazov rovná poslúchanie bossov mafii. Každá mafia che mať prezidenta na svojej strane, aby mohla ľahšie ovládať trh, peniaze, bohatstvo, moc a vládnuť nad životom a smrťou radových občanov. Všetci chcú prezidenta pokoriť, podmaniť si ho aby im slúžil k zastieraniu dobyvačných zámerov, aby udeloval milosti vrahom, podvodníkom a tyranom tajných spolkov, ktorí stíňajú hlavy tím, ktorí  prišli na ich špinavý trik a na druhej strane aby zamietal udelenie milosti obetiam nástražných ekonomických systémov, aby zamietal udelenie milosti čestným a statočným ľuďom, na ktorých tajné spolky vykonštruovali podvody a väzenie len preto, že sa odvážli hovoriť pravdu. Preto by mal byť prezident nadstranícky, vytrhnutý z davu ulice, ktorého vyskúšal čas neľudského boja proti mafii, ktorý rozpoznal, že dnešná ideológia mafiánov je práve v hlásaní pre nich prázdnych hesiel „ľudskosť, nezávisloť, spravodlivosť, sloboda“. Preto by sa mal prezident riadiť výlučne desatorom božích prikázaní a prisahať pred Bohom vernosť svojmu ľudu. Preto by mal byť prezident nezávislý a mal by mať právo veta.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Takže keď sa Edo ocitol v Rakusku , na americkej vojenskej základni, bol po pár dňoch kontaktovaný americkými agentami a bola mu ponúknuta spolupráca. Počas navštiev agentov mu samozrejme poriadne ,, pomasírovali“ jeho ego a jako som už vspomenul zamerali sa hlavne na to aké je byť úžasné pracovníkom tajné služby. Edovou úlohou bolo napríklad fotografovať rozné doležité objekty (letiska, inštitúcie, fabriky, aťd) , zhromažďovat informíce apod… Neskor po vzniku samostatnej Sovenskej republiky sa pretransformovala bývala ŠtB najskor na FBIS neskor na SIS , Edo sa stal jejim zamestnancom … Jednou z hlavných úloh, ktorú dostal so svojími kolegami bolo vytvoriť skupinu, ktorá mala na vonok vyzerať jako jedna zo skupin podsvatia. Mali sa infiltrovat do prostredia bratislavského podsvatia a posobiť jako jedny z nich. Fyzicky aj vyzorom splňali podmienky, aby nedošlo k prezradeniu … táto skupina bola tvorena zamestnancami SIS, ale aj spolupracovníkmi, ktorí pracovali hlavne na polícii či už jako radový policajti a lebo špecialisti… Rozdiel medzi SIS a podsvetím skoro neexistuje. V mnohých prípadoch boli rozne skupiny podsvetia doslova vyrobené ,, SIS kou“ , aby vykonávali špinavou prácu alebo vytvárali dojem, že sa jedná o vojnu gangov.

  Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro pre prezidenta 4.

  Prezident by mal byť morálny a ctiť právo, v tom je princip ušľachtilosti

  Ak predpokladám, že prezidnet bude prezidentom všetkých občanov, bude ľudský a nezávislý, potom by malo by byť jeho prvoradou úlohou zistiť, ako národ žije, aký je morálny stav spoločnosti a ako ľudia ctia právo. Ak prezidnet bude jeden z nás drvivej väčšiny radových občanov, bude dobre poznať miestne ale aj celoslovenské pomery, bude dobre poznať, že úpadok morálky vyvolalo nedodržiavanie ľudských práv práve zo strany štátu, najmä tajných služieb. Pozná, že všetko zlo pramení z neľudskosti, nerešpektovania vôle väčšiny – dodržiavať ľudské práva. Iste mi dáte za pravdu, že väčšina (vínimkou sú chorí megalomániou), si želá žiť v rovnosti, dôstojne a v ľudských podmienkach, prieteľskej ba až dobrosrdečnej spoločenskej atmosfére, aby pre každého radového občana boli rovnaké štartovacie podmienky pre zamestnanie, živnosť a podnikanie.  Jeho prvé kroky by mali viesť do ulice medzi nás, zavítať do rodín na pracoviská a vypočuť si vôľu a žiaľ väčšiny. Mal by si zariadiť taký aparát, ktorý dokáže každého vypočuť a každému pomôcť, kto o to požiadá. Tak ako iní prezidenti mal by v prvom rade zriadiť Dom humanity ako prvý krok k návratu morálky, v ktorom by našli útočište všetci radoví občania, ktorí pociťujú ohrozenie,  nespravodlivosť, porušovanie ľudskosti a ľudských práv.  Preto by mal byť prezident vysoko morálny a mal by si ctiť právo, v tom je princip právneho štátu.

  Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám: Mali sme posobiť jako mafiáni a dozerať na činnosť tých skutočných. Vtedy som ešte netušil, že mnohý ludia z podsvatia pracujú pre SIS. SIS dokonca niektoré bunky v podsvati sama vytvorila a organizovala. My sme mali sledovat ich činnosť, zabránit aby sa zásadne rožširovala ich posobnosť. Vtom čase sa hlavne všetko točilo okolo privatízacíe. Išlo o velké kšefty, bol zaujem o fabriky, hotely, štátné budovy a zariadenia. Išlo o zarábanie obrovzkých peňazí, zakládali sa firmy… doslova jedna za druhou, kšeftovalo sa s informáciemi…. A my sme to mali mať pod kontrolou, aby sa to nevymklo z rúk. Lenže my sme boli tiež zneužitý. Všetky akcie ktoré sme robili, sme robili s vedomím, že ide o dobrú věc. Keď sme aj niekomu dali priučku, boli to v podstate vagabundi a podvodníci… Neskor nám začali dávať pokyny na vytláčanie vozidiel . Raz som sa zučasnil jako záloha jednej akcie. Malo ist o zastrašenie jedného muža. Iba že ten nebol cielom tejto akcie. Cielom boli dvaja nevinný mladý ludia, ktorí zahynuli při nehode s kamionom obom odtrhlo hlavy… Pochopil som tu hroznú skutočnost. Vediel som, že jako tajná služba robíme akcie, ktoré boli iné jako napríklad vykonávali policajti, dokonca sme mali zabezpečenú aj beztrestnost., ak sme išli mimo pravidiel, to nam bolo na rovinu povedané… ale keď som vidiel toto… ak toto bolo,, bežná akcia“ SIS , tak som si uvedomil , že som sa dostal do zločineckej organizácie, ktorá je pod ochranou štátných institucíí a zákona. Bolo to pre mna hrozné zjistenie.

   Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Desatoro prezidenta 5.

  Prezident by mal byť prezieravý v tom je príncip úspechu

  Veľká chyba v minulosti bola tá, že pri rozpade socializmu, sa všetko  staré nasypalo do jedného pytla a zahrabalo pod zem do nenávratna. Skúsenosti ukazujú, že sa mala urobiť dôkladná revízia, čo bolo dobré a čo nie. Veď nebolo všetko zlé! To drvivá väčšina vie, v poslednej dobe sme to zistili na vlastnej peňaženke, na vlastných životných skúseností. Každý síce v inej oblasti, ale prešli sme školou života. S odstupom môžeme povedať, že socializmus mal aj veľké a nenahraditeľné výhody, napríklad lacné potraviny, právo na prácu, pre väčšinu vyžšia životná úroveň, lieky zadarmo, doprava lacnejšia, byty zadarmo, elektrina a plyn takmer bezplatne a  najmä bola eliminovaná lúpežná kriminalita, organizovaná zločinnosť, vraždy a mafiánstvo sa takmer nevyskytovalo. Žilo sa šťastnejšie a dôstojnenejšie. Nebolo toľko milionárov, ale nebolo ani toľko nezamestnaných, chudobných a bezdomovcov. Na druhej strane chýbala sloboda. Praví revolucionári mali predložiť nový model spoločnosti,  v ktorej  ľudskosť a radový občan bude na prvom mieste. Prečo sa tak nestalo, nuž iné ma nenapadá, len toľko, celá revolúcia bola zoragnozovaná len pre úzku skupinu ľudí, ktorí sa potrebovali zmocniť majetku po ktorom túžili ešte v starých časoch, ale bývalý režim im to nedovoľoval. Je pravdou, že späť sa už nedá a ani už nechceme. Ale záleži len na nás ako to bude ďalej. Preto by mal byť prezident prezieravý.

  Pokračovanie nabudúce.

  O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

  Eduard Hakl – kniha – linka:

  https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

  https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

  Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

  https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

   

   

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Liberálni demokrati odmietli brexit bez dohody

  Bournemouth 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/PA-Jonathan Brady)   Líderka britských opozičných Liberálnych demokratov Jo Swinsonová v utorok varovala, že plánovať brexit bez dohody je ako zamýšľať "podpáliť vlastný dom", pričom sa zaviazala odchod Británie z Európskej únie úplne zrušiť. Informovala o tom agentúra AFP "Prvá úloha je jasná. Musíme brexit zastaviť,"…

  Koniec Netanjahua? Podľa exit pollov v izraelských voľbách zvíťazil blok Modrá a biela

  Jeruzalem 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)   V utorňajších predčasných parlamentných voľbách v Izraeli zvíťazil centristický blok Modrá a biela bývalého náčelníka generálneho štábu Bennyho Ganca tesne nad stranou Likud premiéra Benjamina Netanjahua Vyplýva to z exit pollov zverejnených po uzavretí volebných miestností, informovali agentúry AP, DPA a AFP. Podľa…

  Matovič: Bábkový premiér Pellegrini oddojčil Kočnera na vlastných prsiach. Napriek tomu ho jeho prisluhovači podržali

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Peter Pellegrini bude po dnešnom hlasovaní o vyslovení nedôvery jeho vláde naďalej bábkou, ktorej vyhovuje mafia v najvyšších štátnych funkciách. Pellegrini, ktorý „oddojčil Kočnera na svojich prsiach“, sa namiesto spravodlivosti rozhodol chrániť mafiu, tvrdí predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor…

  Umelú inteligenciu na sledovanie občanov používa 75 krajín

  Washington 17. septembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Najmodernejšie systémy umelej inteligencie nepoužíva na sledovanie vlastných občanov len Čína, o ktorej sa v tejto súvislosti často píše, ale aj ďalších 74 štátov sveta V najnovšej štúdii, ktorú zverejnili v utorok vo Washingtone, to uvádza renomovaná Carnegieho nadácia pre medzinárodný mier (Carnegie Endowment…

  Merkelová: Nemecká vláda nemá prečo obnoviť vývoz zbraní do Saudskej Arábie

  Berlín 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová v súčasnosti nevidí žiadne dôvody pre zrušenie dávnejšieho rozhodnutia svojej vlády zastaviť vývoz zbraní do Saudskej Arábie. Odpovedala tak v utorok v Berlíne na otázku, či podporuje predĺženie tohto opatrenia, ktorého platnosť vyprší o niekoľko dní, informovala tlačová agentúra…

  Pred Národným pochodom za život. Stanovisko SHO: Sme za ochranu života od počatia

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V nedeľu 22. septembra sa v Bratislave uskutoční Národný pochod za život. Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka. Národný pochod za život podporuje aj Slovenské Hnutie Obrody, ktoré k otázke ochrany života…

  Dôchodkový automat sa zruší, penzijný vek bude uvedený v zákone

  Bratislava 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Určovanie dôchodkového veku prostredníctvom tzv. dôchodkového automatu, teda podľa rastúcej priemernej strednej dĺžky života, sa od začiatku budúceho roka zruší. Vek odchodu do dôchodku sa pre všetkých ľudí stanoví priamo v prílohe zákona, a to podľa ročníka narodenia, pohlavia a počtu vychovaných detí…

  USA a Bielorusko si po vyše desiatich rokoch vymenia veľvyslancov

  Minsk 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Belarus Embassy, USA Twitter)   Spojené štáty a Bielorusko sa po vyše desiatich rokoch rozhodli obnoviť svoje diplomatické misie na úrovni veľvyslancov. Po utorňajšej schôdzke s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom v Minsku to uviedol námestník amerického ministra zahraničných vecí pre politické záležitosti David Hale "Je mi…

  Matovič sa opäť pustil do Remišovej: "Verejne ľuďom zaklamala! Mrzí ma to..."

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Opozícia dnes opäť neodvolala premiéra Petra Pellegriniho, ktorý tak aj naďalej ostáva vo svojej funkcii. Poslankyňa Veronika Remišová napísala, že to bolo dnes veľmi tesné. Líder OĽaNO, ktorého členkou donedávna bola aj sama Remišová, Igor Matovič, v príspevku na sociálnej sieti napísal, že…

  Pellegrini: Hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali. Netvrdím však, že som naň šiel úplne pokojný

  Bratislava 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hlasovanie k môjmu odvolávaní dopadlo tak, ako sme očakávali, netvrdím však, že som naň šiel úplne pokojný. Médiám to pred dnešným výjazdovým rokovaním vlády v Giraltovciach povedal predseda vlády Peter Pellegrini „Nikdy neviete, čo sa môže pri takomto hlasovaní stať, preto predtým treba…

  Greta Thunbergová si prevzala cenu Amnesty International

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová si v pondelok na univerzite Georgea Washingtona prevzala za svoje aktivity na ochranu klímy ocenenie Veľvyslankyňa svedomia, ktoré jej v júni udelila organizácia Amnesty International (AI). Informuje portál Echo24 "Zmeny a politické kroky, ktoré sú k riešeniu krízy…

  Vojaka hliadkujúceho v uliciach Milána dobodal cudzinec nožnicami. Po zadržaní kričal "Alláhu Akbar"

  Miláno 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:BreakingItalyNews Twitter)   Zatiaľ neidentifikovaný muž zaútočil v utorok v Miláne na 34-ročného vojaka, ktorého nožnicami bodol do krku a chrbta, informoval na svojom webe taliansky denník La Repubblica K útoku došlo na námestí Piazza Duca d'Aosta neďaleko milánskej hlavnej stanice. Podľa denníka útočník zasiahol vojaka nožnicami…

  Vláda na výjazdovom rokovaní rozdelili pre okres Svidník takmer 1,3 milióna eur

  Giraltovce 17. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Vláda SR na utorkovom výjazdovom rokovaní v Giraltovciach zhodnotila akčný plán okresu Svidník a rozdelila takmer 1,3 milióna eur na jeho rozvoj. Ministri na rokovaní podporili región tradičnou sumou milión eur zo zdrojov Všeobecnej pokladničnej správy. Určená je na podporu 104 projektov miest,…

  Kočner, kauza Donovaly, Šanta, jeho manželka a Haščák. Prokurátor reaguje: Som neovplyvniteľný

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Denník N zverejnil ďalší prepis údajnej komunikácie Mariana Kočnera s Norbertom Bödörom, podľa ktorej mal Bödör Kočnerovi zisťovať informácie o prokurátoroch v kauze Donovaly. Kočner mal taktiež požadovať, aby jeho prípad dostal prokurátor Ján Šanta, ktorého manželka je vzdialenou príbuznou šéfa Penty Jaroslava Haščáka. Šanta…

  Odborník uviedol, že útoky na saudské rafinérie sú zlyhaním strategickej americkej ochrany

  Washington/Rijád 17. septembra 2019 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)    Známy komentátor medzinárodných vzťahov Finian Cunningham v komentári pre portál RT odhaľuje americké diplomatické a vojenské zlyhanie v súvislosti s kauzou víkendových útokov na ťažobnú infraštruktúru Saudskej Arábie, ktoré okrem iného spôsobili výkyvy na svetových trhoch s ropou Ničivý útok na ropný priemysel Saudskej Arábie…

  Pedo neznamená pedofil, tvrdí Elon Musk

  Los Angeles 17. septembra 2019 (SITA)   Šéf priekopníckej firmy Tesla Elon Musk nie je len celosvetovo uznávaným inovátorom, ale aj známym búrlivákom, ktorý nemá problém verejne sa pohádať so svojimi kritikmi Jeho najnovší spor sa dostal až na súd v Los Angeles, kde ho zažaloval britský potápač Vernon Unsworth…

  Kommersant: Putin a Zelenskyj by sa mohli stretnúť v októbri

  Moskva 17. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Sputnik, Kremlin-Aleksey Nikolskyi, Efrem Lukatsky)   Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj by sa mohli stretnúť v októbri, napísal v utorok denník Kommersant Podľa neho má 18. septembra zasadnúť v bieloruskom Minsku trojstranná kontaktná skupina pre urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny, pričom…

  Miškov o Galkovi: "Je to zlý a zakomplexovaný človek. Kým bol Sulík v Bruseli, mocensky takmer ovládol stranu a pripravoval sa už aj na odstavenie Sulíka po voľbách“

  Bratislava 17. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Pondelkový komentár Jozefa Mihála, ktorý vo vláde Ivety Radičovej zastával post ministra práce sociálnych vecí a rodiny za SaS, ktorej bol aj podpredsedom, o tom, že v opozičnej liberálnej strane "robí zlú krv" poslanec a exminister obrany Ľubomír Galko, odštartoval ďalšiu vlnu reakcií…

  TopDesat

  Tieto zvieratá otvorili portál do sveta chaosu!

  0

  Domáce zvieratá sú ako deti. Potrebujú všetku tvoju pozornosť, nekonečnú lásku a nevedia, čo sú to osobné hranice. Ach, samozrejme, nezabudli sme ani na ich tendenciu byť naozaj neposlušní. Sme si istí, že naši štvornohí priatelia nedávajú deťom veľký náskok a dokážu narobiť minimálne rovnakú neplechu. Pozrite si tieto obrázky, ak nám neveríte! Spisovatelia majú…

  V Japonsku otvorili 2D kaviareň, ktorá je ako vystrihnutá z kreslenej rozprávky

  0

  Aj Vás hneď napadlo, že 2D grafika už v dnešnej dobe predsa nemá zastúpenie? Mýlili sme sa. Tento omyl vyvracia 2D kaviareň, ktorá je ako komiks, ktorý ožíva. Táto novootvorená kaviareň s názvom 2D Cafe je naozaj ako komiksová kniha. Nachádza sa v Japonsku, v okrese Shin Okubo. Od stanice…

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Muž číslo jeden v Komunistickej strane Československa

  0

  Jedným z najmocnejších, ba možno aj najmocnejším mužom v Československu, bol Rudolf Slánsky. Žil v rokoch 1901 až 1952 a verne sa pridržiaval moskovskej línie. Pozrime sa na Slánskeho trochu bližšie. Rudolf Slánsky – muž číslo jeden v Komunistickej strane Československa, niekedy v septembri 1948, na zasadnutí predsedníctva povedal: „Teraz bude prijatý vo vláde zákon na…

  Triky, ktoré porazia tvoje každodenné starosti

  0

  Život je komplikovaná, ale skutočne zaujímavá vec. Niekedy si myslíme, že keby sme len mohli odstrániť niektoré ťažké situácie, bolo by to perfektné. Napríklad náhla bolesť hlavy, nutkanie jesť veľa zmrzliny alebo ospalosť, ktorá prichádza na konci pracovného dňa. Tieto triky ti môžu pomôcť vyhnúť sa aspoň časti týchto nepríjemných problémov a zabudnúť…

  TOP10+: Ako vyzerá život s mačkou? Vtipné fotografie zachytili domácich miláčikov priamo pri čine

  0

  Mačací priatelia sú prirodzene rozkošní a niekedy aj prítulní spolubývajúci. Zachytiť ale život s mačkou niekedy zo sebou prináša eufóriu spojenú zo zúfalstvom. Bývať s mačkou je určite veselšie, ako žiť sám. Dokazuje to aj niekoľko nasledujúcich fotiek majiteľov, ktorí sa podelili o úsmevné situácie, ktoré sú na dennom poriadku.…

  Vo svete IT

  Prémiový dron Hubsan Zino s 4K kamerou a ovládateľnosťou do 1 km môžeš mať momentálne za takmer polovičnú cenu!

  0

  Chceš posunúť zábery z tvojej dovolenky pri mori, či z výletu na horách na úplne inú úroveň? Ak ťa svet dronov a videí z vtáčej perspektívy zaujíma, určite neprehliadni momentálnu akciu na prémiový dron Hubsan Zino, ktorý je vďaka aktuálnej akcii dostupný takmer za polovicu.  Špeciálnu akciu na dron Hubsan…

  Toto je aktuálny zoznam telefónov, s ktorými je zážitok zo sledovania Youtube videí najlepší. Našli ste na zozname aj Váš smartfón?

  0

  Približne takto rok dozadu spoločnosť Google vydala zoznam  smartfónov, s ktorými je zážitok zo sledovanie videí na serveroch Youtube najlepší. V tom čase na zozname bolo celkovo 16 zariadení. Medzi časom boli však predstavené desiatky smartfónov, a práve preto Vám prinášame aktualizovaný zoznam zariadení k dnešnému dňu. Pri zostavovaní rebríčku…

  Takto vyzerá superrýchle 65W nabíjanie z výrobne OPPO v praxi! | VIDEO

  0

  Ako bude vyzerať superrýchle nabíjanie na budúcej vlajkovej lodi od čínskej spoločnosti OPPO? Najnovšie video zverejnené známym leakerom Ice Universe prezrádza, že výrobca to s „najrýchlejším nabíjaním na svete“ myslí naozaj vážne. Známy leaker tak nadväzuje na informácie zo včerajška, kedy sme sa definitívne dozvedeli obdobie, kedy spoločnosť OPPO predstaví…

  Ešte nepredstavený Huawei Mate 30 Pro sa objavil vo videu. Takto bude vyzerať!

  0

  Dva dni pred oficiálnym predstavením novej produktovej rady smartfónov Mate 30 sa objavilo na internete video, ktoré zachytáva unboxing zariadenia Mate 30 Pro. Na tému upozorňuje portál Huaweicentral.com. Video nižšie odhaľuje, že Mate 30 Pro bude vybavený technológiou SuperSensing, s ktorou sme sa mohli po prvýkrát stretnúť v prípade smartfónu…

  Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR: Pozrite si ich detailné porovnanie. Ktoré by ste si vybrali Vy?

  0

  Chytré hodinky sú skvelou alternatívou voči klasickým. Ponúkajú totiž viacero funkcionalít oproti bežným hodinkám. Napr. možnosť sledovania športových aktivít, monitoring spánku, synchronizáciu notifikácií zo smartfónu a podobne. Nižšie sme si pre Vás pripravili porovnanie nedávno predstavených chytrých hodiniek Amazfit Stratos 3 s Amazfit GTR. Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR…

  Smartfón Xiaomi Mi 9 Lite je oficiálne predstavený. Žiadne prekvapenie sa však nekonalo

  0

  Spoločnosť Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa predstavila zariadenia Xiaomi Mi 9 Lite. Smartfónom tak dopĺňa modelový rad zariadení Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T a Mi 9T Pro. Xiaomi Mi 9 Lite Tak ako bolo očakávané,  spoločnosť Xiaomi predstavila vernú kópiu zariadenia Mi CC9. Jedná sa teda o smartfón,…

  TopSpeed

  Garážové klenoty sa stretnú pri Bory Mall

  0

  Vlastníte štvorkolesový klenot, ktorý si veru zaslúži aj pozornosť širšieho publika? Tak je tu čas a príležitosť ho vytiahnuť a doviesť ho na miesto, kde sa to bude hemžiť vyleštenými unikátmi a tisíckami milovníkov týchto jedinečných áut. Majitelia nových i starších, tiež športových, luxusných, či upravených automobilových skvostov sa stretnú…

  Škoda vyvíja lacné SUV pre Indiu. Nevylučuje jeho export.

  0

  Bernhard Maier, šéf automobilky Škoda potvrdil, že sa fabrika sústredí na výrobu lacných áut určených pre Indiu. Založila tam vlastné Technologické centrum, ohlásila veľké aktivity a vývoj lacného SUV, po ktorom bude nasledovať ďalší, ešte lacnejší model. Nevylučuje ani výrobu elektromobilov, ktoré bude exportovať do Európy.

  Aktuálny autosalón vo Frankfurte IAA 2019 je možno posledný

  0

  Nad autosalónmi svetového významu sa už roky sťahujú mračná. Automobilky uprednostňujú online predstavenia, alebo špeciálne akcie. Jedno z najväčších mien v tejto oblasti, celosvetovo známe pod skratkou IAA má bledú budúcnosť. Medzi odborníkmi sa šepotom už nejaký čas hovorí o tom, že prvé veľké meno medzi autosalónmi môže zmiznúť už po tomto…

  Elektromobily nezlacnejú, naopak, môžu zdražieť, hovorí šéf JLR

  32

  Výraznejšiemu rozmachu elektromobility v tejto chvíli nebráni len poddimenzovaná sieť nabíjacích staníc a nepripravená infraštruktúra, ale aj vysoké ceny samotných elektromobilov. Môžu za to predovšetkým akumulátory, ktoré neraz tvoria až polovicu ich výslednej ceny. Ak čakáte, že sa ich ceny postupne znížia, ste možno na omyle. Batérie ani elektromobily nezlacnejú,…

  Dakarský špeciál vyrobený na Slovensku je na predaj

  0

  Porsche 911 a Dakar? To je známa kombinácia z minulosti. Ale 911 upravená pre dakarský piesok zo Slovenska? Táto pomerne málo známa krásavica sa výraznejšie začala ukazovať minulý rok. Bola súčasťou 4. zrazu majiteľov Porsche. Dakarský špeciál na báze Porsche 911 je na predaj. Spoznajte ho trochu bližšie.

  Mercedes-AMG potvrdil prípravu výkonných elektromobilov

  0

  Stalo sa to, čo každý tak trochu očakával. Šéf koncernu Daimler AG potvrdil, že divízia Mercedes-AMG pripravuje niekoľko nových výkonných elektromobilov. Tie tak v portfóliu značky doplnia súčasné elektrifikované modely. Či sa však stane divízia Mercedes-AMG v budúcnosti výlučne elektrická, zatiaľ nikto nahlas nepovedal.

  KAMzaKRÁSOU

  Návod, ako sa zbaviť myší v dome: Čo robiť, ak ťa sužujú hlodavce?

  0

  Obdobie jesene je na údržbu domu nesmierne náročné. Pripraviť ho na zimu nie je jednoduché, a to si mnoho majiteľov domov vôbec neuvedomuje. Okrem toho je jeseň obdobím, kedy sa hlodavce počas chvíľky nepozornosti ľúbia povýšiť na vášho spolubývajúceho. V tomto článku nájdete návod na to, ako sa zbaviť myší…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo je láska? Čin alebo pocit?

  0

  Čo je láska? Láska je neoddeliteľnou súčasťou intenzity žitia. Je našou najhlbšou ľudskou potrebou dávajúcou našej existencii zmysel. Láska nie je niečo, čo venujeme alebo dostávame. Je to niečo, čo vyživujeme a rozvíjame, o čo sa staráme, čo zveľaďujeme. Láska len tak niekde nesedí a nečaká, než si po ňu prídeme.

  Výhody lokálnych plodín: Prečo konzumovať naše ovocie a zeleninu?

  0

  Napriek tomu, že máme v súčasnosti možnosť zohnať v obchodoch zeleninu a ovocie od výmyslu sveta a v rôznych ročných obdobiach, čoraz viac sa dostávajú do popredia lokálne plodiny, resp. regionálne potraviny, ktoré majú množstvo benefitov. O aké ide, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Výhody lokálnych plodín sú nepopierateľné.

  TOP 5 spôsobov, ako si vychutnať baklažán: Zamiluje si ich každý!

  0

  Baklažány nepatria práve medzi najobľúbenejšie a v našich kuchyniach najbežnejšie druhy zeleniny. Neraz sa objavujú v jedálničku iba tých jedincov, ktorý dbajú na zdravšie a pestrejšie stravovanie. Cestu k fialovému baklažánu si jednoducho nenašiel každý, a to je veľká škoda. Ide totiž o veľmi zdravý plod, ktorý je zároveň skutočne chutný. Treba…

  Šialené módne kúsky, ktoré sa predávajú: A to si kto kúpi?!

  0

  Sme zvyknutí, že trendy prichádzajú a odchádzajú. Trendy, ktoré pobláznia celý beauty svet či interiérové dizajnérstvo. Ale aj trendy, vďaka ktorým máme módu v malíčku. Patríte aj vy k tým, ktoré sledujú všetky módne trendy a podľa nich sa obliekajú? Považujete sa za módne maniačky, ktoré musia mať každú módnu…

  Vyhraj 4x dámsku vôňu Forever Laura Biagiotti v hodnote 51 €

  0

  Jordi Férnandez, majster parfumér zo spoločnosti Givaudan, vytvoril Forever Laura Biagiotti ako parfumovanú vodu z rodiny kvetinových, cyprusových a gurmánskych vôní. Výrazné vrchné tóny prinášajú nezastaviteľný pocit vyvolaný spojením talianskeho bergamotu, šípkového oleja, čiernych ríbezlí, akordu jablka a hrušky. Očarujúce vitálne srdce evokuje vzrušenie z objavovania nového prostredníctvom tónov ruže, konvalinky, fialky, praliniek a tuberózy.…

  Svetlo sveta

  Škótska vláda chce deti vyučovať homosexualitu a útočí na katolícku cirkev.

  0

  Škótsko patrí medzi krajiny, kde katolícka cirkev je čoraz viac prenasledovaná. Trestným činom sa stalo napríklad vyvesovanie vatikánskej zástavy “provokatívnym spôsobom” alebo najnovšia iniciatíva zakázať katolíckej cirkvi mať vplyv na vlastných katolíckych školách, aby nemali právo vplývať na to, čo sa na školách vyučuje. Najnovšie škótska vláda oznámila zavedenie sexuálnej…

  Rektori európskych mariánskych pútnických centier sa stretnú v Levoči

  0

  Mesto Levoča bude hostiť od 17. do 20. septembra 2019 rektorov zo združenia európskych mariánskych svätýň (European Marian Network). Na Slovensko ich pozval minulý rok Mons. František Dlugoš, dekan a rektor dvoch levočských bazilík, ktorý podujatie chystá spolu s tímom zo Spišskej diecézy.  Stretnutie sa začne v utorok 17. septembra…

  Kristovu tŕňovú korunu vystavili opäť verejnosti.

  0

  Katolícka cirkev vo Francúzsku sa rozhodla aj napriek požiaru v katedrále Notre Dame veriacim sprístupniť podstatné relikvie, ktoré boli v tejto katedrále uchovávané. Medzi azda najznámejšiu relikviu patrí tŕňová koruna, ktorá podľa tradície je práve tá, ktorú dostal na hlavu Ježiš na hlavu počas ukracovania. Koruna patrí medzi tie relikvie,…

  Panna Mária sa vo Fatime predstavila ako Sedembolestná.

  0

  Vo Fatime sa 13. októbra 1917 zjavila Panna Mária trom pastierom a predstavila sa im ako Sedembolestná Panna Mária. Je nekonečnou Božou milosťou, že práve Sedembolestná Panna Mária bola 22.5. 1927 v Šaštíne, na základe pápežského dekrétu pápeža Pia XI, vyhlásená za patrónku Slovenska.  V oslovení, ktorým sa Archanjel Gabriel…

  Kard. Tomko oslávi 40 rokov biskupskej vysviacky pri hrobe svätiteľa

  0

  V Bazilike sv. Petra vo Vatikáne bude dnes pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, slávnostná svätá omša v slovenskom jazyku, ktorej hlavným celebrantom bude jubilujúci kardinál Jozef Tomko.  Emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov si práve 15. septembra pripomenie 40. výročie biskupskej vysviacky, ktorú prijal vkladaním rúk sv.…

  Pápež píše patriarchovi Bartolomejovi o darovaných relikviách apoštola Petra

  0

  Ekumenickému patriarchovi Bartolomejovi I. zaslal Svätý Otec František list, v ktorom objasňuje význam daru relikvií sv. Petra, ktoré mu zaslal do Konštantínopolu pri príležitosti sviatku svätých apoštolov Petra a Pavla 29. júna tohto roku na znak bratstva. Pápež si prial, aby niekoľko fragmentov telesných pozostatkov sv. Petra mohlo spočívať pri…

  Armádny Magazín

  Raytheon predstavil sľubnú raketu vzduch - vzduch

  0

  Raytheon Corporation oznámila vývoj novej rakety vzduch - vzduch, ktorá by mala byť o polovicu menšia ako súčasné modely, ale zároveň by mala byť efektívnejšia v takých parametroch, ako je rýchlosť a manévrovateľnosť. Na výročnej konferencii Asociácie leteckých síl USA predstavil Raytheon novú generáciu rakiet typu vzduch-vzduch

  Video: Americká vojnová loď zovretá v Čiernom mori

  0

  Výskyt americkej vojnovej lode v Čiernom mori sa stal problémom pre americké námorníctvo. Americkú vojnovú loď USNS Yuma, ktorá sa objavila včera v Čiernom mori, zachytili ruské hliadkové lode v blízkosti gruzínskych teritoriálnych vôd. Napriek tomu, že Gruzínsko je americkým spojencom, z neznámych dôvodov bol lodi amerického námorníctva zamiet

  Pražskému starostovi sa nepáči aj pamätník na Dargove

  0

  Starosta Prahy 6, ktorý stál za odstránením sochy sovietskeho maršála Koneva, komentoval na Facebooku aj Pamätník víťazstva v Dargovskom priesmyku. "Hádám, že takhle, jako památník v Dargovském průsmyku na východě Slovenska, zřejmě nový pomník osvobození Prahy od nacismu, který má podle dnešního rozhodnutí zastupitelstva

  Sovietsky ťažký bombardér TB-3 a jeho parazit Polikarpov I-16. Ich bojové nasadenie v roku 1941

  0

  Pred II.svetovou vojnou bol ZSSR jedným zo svetových lídrov v oblasti avioniky. Sovietski konštruktéri prichádzali so zaujímavými technickými riešeniami a dokázali vytvoriť zbrane, ktoré si vydobyli uznanie na bojových poliach II.svetovej vojny, navyše sovietski konštruktéri boli úspešnými improvizátormi

  Video: Účastník pražského povstania v roku 1945 o maršálovi Konevovi

  0

  Emil Šneberg účastník pražského povstania 1945 hovorí o tom, akú zásluhu má maršal Konev na oslobodení Československa, o úlohe Vlasovcov v pražskom povstaní a čo vyjadruje pamätník maršala Koneva. Okolo Konevovej sochy

  SIG SAUER bol vybraný americkou armádou ako dodávateľ zbraní novej generácie

  0

  SIG SAUER oznámil získanie zákazky pre americkú armádu v rámci výberového konania na zbrane novej generácie (NGSW). Dodávka zahŕňa kompletný systém SIG SAUER pozostávajúci zo 6,8 mm hybridnej munície, ľahkého guľometu, pušky a tlmičov. Jadrom zákazky je novo vyvinutá , vysokotlaková hybridná munícia v  kalibri 6,8 mm, ktorá sa používa…

  Tvoja Svadba

  Vieš, ako si ozvláštniť svadobné šaty? Tomuto trendu neodoláš!

  0

  Uš si važovala ako si ozvláštniť svadobné šaty? Šperky robia ženu ešte krajšou. Preto sa predsa dáva pri zásnubách prsteň. Žena a šperk sa skvelo dopĺňajú. Oboje je totiž krásne, tajomné a zaujímavé. Každý šperk rozpráva príbeh a každý je jedinečný rovnako ako žena. Šperky ponúkajú priestor na sebavyjadrenie. Ich výber je mimo…

  Vyhraj 3x Dsquared2 WOOD Pour Femme v hodnote 49 €

  0

  Nová dámska vôňa Dsquared2 WOOD Pour Femme spočiatku odkrýva sicílsku mandarínku a lístky fialky, vyjadrujúce radosť a vitalitu, skombinované s konvalinkou a magnóliou pre vyzdvihnutie sviežosti a nadčasovosti.

  Vtipné nápady na svadbu: Prekvap svojich hostí niečím originálnym!

  0

  Svadobný deň má byť oslavou nového zväzku a nezabudnuteľným dňom nielen pre nevestu a ženícha, ale aj pre hostí. Vysnívané šaty, nádherná výzdoba, muzika, dokonalý make-up, skvelý program – chceme, aby všetko klapalo ako hodinky. Ale občas treba vystúpiť aj z komfortnej zóny. Vtipné nápady na svadbu prekvapia všetkých hostí a okorenia svadbu. Či už…

  Svadobný závoj ako doplnok pre nevestu: Upnutý vyzerá najlepšie

  0

  Tieto závoje vyzerajú uvoľnene a romanticky! Sú perfektné na svadbu vonku a sú vhodné pre každú nevestu, ktorá chce byť niečím iná. Závoje v tomto štýle vám dajú trošku boho look. Väčšina týchto romantických závojov sa upína pomocou hrebeňa, ale niektoré sa upínajú čelenkou s kvetmi. Kľúčom perfektného závoja, ktorý je upnutý vo vlasoch…

  Aké si vybrať obrúčky? Ktoré sú lacnejšie, ktoré odolnejšie a luxusnejšie?

  0

  Prvý krôčik na ceste k oltáru máte za sebou. Pevne veríme, že vaše zásnuby boli krásne a pre vás nezabudnuteľné. Máte snubný prsteň, tak je načase zvoliť si dátum svadby a vybrať, okrem iného, svadobné obrúčky. Ak váš partner rozhodol za vás tým, akým prsteňom si pred vás pokľakol, stále to môžete zmeniť.…

  Pieseň na prvý tanec: Romantické a pomalé tóny aj pre netanečníkov!

  0

  Pieseň na prvý tanec je jedinečná pre každý zamilovaný pár. Pri výbere svadobných pesničiek dbáte určite na každý detail rovnako ako pri výbere svadobných šiat. Piesne, ktoré si vyberiete musia vystihovať váš cit k tomu druhému, vašu lásku a pohodu s ktorou vstupujete do manželstva. Mali by ste sa teda vyhnúť všetkým piesňam,…

  Tvoje Zdravie

  TOP bylinky na kašeľ: Ktoré z nich najlepšie zatočia s rôznymi druhmi kašľa?

  0

  Pomaly, ale isto sa blíži chladnejšie obdobie a i keď nás ešte možno prekvapí babie leto, príchod jesene nezastavíme. Striedanie daždivých a slnečných dní a neustále výkyvy teplôt sa však ľahko môžu podpísať nielen na našej nálade, ale aj zdraví. Nachladnutie, upchané dutiny, zvýšená teplota aj nepríjemný a otravný kašeľ…

  5 dôvodov, prečo používať avokádový olej: Čo urobí pre vaše zdravie a krásu?

  0

  Poznáte úžasné účinky avokáda? Plody hruškovca amerického sú plné telu prospešných látok, a to najmä zdravých tukov a mnohých vitamínov aj minerálov. Toto netradičné exotické ovocie je jednoducho vítanou súčasťou každého zdravého jedálnička. Čo však taký avokádový olej, ktorý sa pripravuje lisovaním avokáda za studena? Platí, že tento prírodný produkt…

  TOP zaujímavosti o ľudských svaloch: Ktorý je najmenší a ktorý najväčší?

  0

  Kosti a svalstvo spolu úzko kooperujú a tvoria oporno-pohybovú sústavu človeka. Svaly nám umožňujú aktívny pohyb, no upínajú sa práve na kosti, ktoré okrem toho poskytujú telu i tvar a ochranu. Keďže ste sa u nás rozličné zaujímavosti o ľudských kostiach už mohli dozvedieť, dnes je čas pozrieť sa na…

  Máte ho dostatok? Takéto sú najčastejšie prejavy nedostatku zinku!

  0

  Zinok má v našom tele veľké množstvo dôležitých funkcií. Je zodpovedný za normálnu funkciu nemalého počtu enzýmov a podieľa sa na správnej činnosti imunitného systému, pohlavných orgánov či nervov a rovnako prispieva k správnemu hojeniu rán či tvorbe svalovej hmoty. Deficit tejto dôležitej látky sa razom odzrkadlí na zdraví človeka. Známe…

  Živý plot v záhrade: 7 najkrajších rastlín, ktoré ho oživia

  0

  Živý plot v záhrade je nielen pekným doplnkom záhrady, ale najmä účelným. Vytvára súkromie, chráni pred prachom a hlukom. Aké sú najvhodnešie rastliny?

  Lieky a alkohol: Kedy táto kombinácia predstavuje nebezpečenstvo?

  0

  Nemiešať lieky s alkoholom býva väčšinou základnou výstrahou uvedenou v príbalovom letáku lieku a ak nie, určite vás pred touto kombináciou vystríhal lekár, keď vám dané lieky predpisoval. Lieky a alkohol naozaj neradno kombinovať. Niekedy sa vám môže jednoducho priťažiť, inokedy sa môžete dostať do skutočného nebezpečenstva. Záleží, o aké…