• Boris Mesár

  Trhák svetového zákulisia: „Pozor, test na COVID -19 je infikovaný!“

  Publikované 03.05. 2020 o 10:28 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  30. marca britské populárne  noviny The Telegraph informovali o šokujúcej správe, ktorá vyšla pod názvom „Meškanie testovania na koronavírus vzniklo po tom, čo bol nájdený v testovacích súpravách na koronavírus  COVID-19“ (1)              

  Podľa tohto článku informovala 30. marca luxemburská sprostredkovací spoločnosť Eurofins (zodpovedná za dodávku a zabezpečenie kvality testov pre COVID-19) vládne laboratóriá Veľkej Británie o tom, že vo svojej zásielke testovacích sád našla koronavírus. Oficiálna správa spoločnosti uvádza, že vírus bol nájdený v kľúčových zložkách testu, konkrétne v sondách a kapsulách dodávaných zo Spojených štátov.
  Eurofins tiež informovala o náleze koronavírusu aj u niektorých ďalších sprostredkujúcich spoločností, ktorým dodávali testovacie súpravy zaoceánski partneri. Avšak, spoločnosť sa zdržala toho, aby oznámila mená svojich dodávateľov vyrábajúcich nakazené tovaru. Medzi majiteľmi spoločnosti tak zrejme zavládol pud sebazáchovy a rozhodli sa nebyť spolupáchateľmi pri šírení vírusu takto zákerným spôsobom.
  Nech už bol dôvod nálezu akýkoľvek, takáto správa by mala spôsobiť všeobecné zľaknutie a pohoršenie a zmeniť sa na medzinárodný škandál – a samozrejme sa následne stať príčinou rozsiahleho trestného vyšetrovania. To sa však nestalo a pravdepodobne sa tiež nestane.
  Od zverejnenia tohto článku uplynul takmer mesiac. Avšak, šokujúce správy sa rozhodli úplne obísť medzinárodné a národné mainstreamové médiá.                                                       V nedávnom rozhovore sa vedúci britského testovacieho tímu na COVID-19, John Newton, o tomto vážnom incidente ani nezmienil. Navyše oznámil zámer Spojeného kráľovstva neprestať dodávať americké, ale naopak prestať dodávať čínske testy, ktoré sú už k dispozícii v množstve 3,5 milióna kusov! Pokúsil sa vysvetliť toto rozhodnutie ich „nízkou kvalitou“ (2)                                                                                                                       Pýtate sa, prečo sa toto deje? Premýšľajte o tom prečo. Nebojte sa pripustiť ani tú najviac konšpiračné verziu – a budete blízko pravde …                                   Často som premýšľal, prečo sa v takých krajinách, ako je Taliansko a Španielsko, ktorých populácia už mesiac a pol sedí v podmienkach prísnej karantény, úmrtnosť na COVID-19 nijako neznižuje.
  Po celú tú dobu sa počet úmrtí v týchto krajinách pohybuje denne od 500 do 800 ľudí.      Podľa názoru najuznávanejších odborníkov je však inkubačná doba v priemere 14 dní. Ak áno, potom by – bez ohľadu na to, ako by boli ľudia neskoro diagnostikovaní – po dvoch týždňoch malo dôjsť k prudkému poklesu úmrtnosti. Avšak z nejakého dôvodu sa tak nedeje. Zdá sa, že sme práve získali vodítko k tomuto záhadnému javu. Ľudia sú s najväčšou pravdepodobnosťou neustále infikovaní práve testy na COVID-19!
  V dnešnej dobe vyzerá táto verzia pre niektoré krajiny ako najlogickejšie a najpravdepodobnejší. Môžeme s istotou dodať, že tento zoznam bol teraz doplnený o krajiny ako Francúzsko, Veľká Británia a USA. V prospech tejto verzie teraz hovorí úplne konkrétne skutočnosti: testy sú infikované vo veľkom meradle a úrady sa napriek tomu nijako zvlášť neznepokojujú.                                                                                                                 Myslíte si , že sa jedná o konšpiračné teórie   ? Alebo sprisahania ? Hovorte  tomu ako chcete, ale nie je to len čistá teória! Teória prestáva byť iba teóriou, akonáhle ju potvrdí skutočnosť, bez ohľadu na to, ako neočakávaná alebo nepravdepodobná sa môže javiť. A to je presne to, čo sa v tomto prípade stalo.
  Nepredpokladám, že vo všetkých krajinách sú testy na koronavírusy infikované. Snáď existujú krajiny, ktoré môžu odmietnuť pomoc „milosrdných“ zámorských dodávateľov a vyvinúť svoje vlastné bezpečné certifikované testy. Vďaka Bohu! Bohužiaľ, ak niektoré krajiny nemajú takú možnosť a rozhodnú sa využiť veľkorysosť takýchto „ľudomilov“ (ktorí už dlho slávi úspechy v laboratórnych experimentoch s podobnými vírusmi), potom sa môžeme len modliť o osud ich občanov.
  V tomto okamihu musíme čitateľom pripomenúť niektoré dôležité fakty o tomto vírusu. Hoci sa termín „ľudský koronavírus“ objavil v lekárskom jazyku už v roku 1931, samotný vírus (tj. Jeden z jeho druhov HCoV-229E) bol prvýkrát izolovaný u ľudí až v roku 1965 . Až donedávna sa odborníci neodvážili narušiť génovú štruktúru koronavírusy, aby náhodou nespustili nejaké mimoriadne nebezpečné nekontrolovateľné zmeny.   Poslednou dobou sa však nazhromaždilo veľa priamych aj nepriamych dôkazov, že USA a niektorí ich spojenci dlhodobo vykonávajú laboratórne práce s cieľom získať nové kmene nielen koronavírusov, ale aj mnoho ďalších typov nebezpečných chorôb.                                                                                                                                                                                                                                Američania sav tejto veci odhalili aj tým, že v roku 2001 odmietli podpísať protokol o Dohovore zákazu biologických zbraní, ktorý stanovuje mechanizmy vzájomnej kontroly. To znamená, že nie je možné overiť, či Washington rešpektuje podmienky tohto dohovoru pomocou medzinárodných právnych prostriedkov. A tu vyvstáva logická otázka: prečo Američania potrebujú takú imunitu pred kontrolami – potrebujú azda niečo skryť?
  Medzitým sa v roku 2015 zistilo, že britský výskumný ústav Pirbright, ktorý má svoje laboratóriá tiež v USA, pomocou genetického inžinierstva vytvoril novú mutáciu koronavírusu ! Pirbright ju patentoval na Medzinárodnom úrade Svetovej organizácie duševného vlastníctva pod patentovým číslom „WO2016 / 012793Al“ dňa 28. januára 2016. (3)   V tomto dokumente  je ďalej uvedené, čo sa týka možného budúceho použitia tohto vírusu: „tento koronavírus môže byť použitý ako vakcína pre liečbu a / alebo prevenciu choroby, ako je infekčná bronchitída SUBJEKTU“. Päťdesiata strana patentového dokumentu sa týka najmä použitia vírusu, kde sa uvádza: „spôsob použitia: ako vakcína, prípadne ako je uvedené v odsekoch 21, 22 a 23, ak je ochorením infekčné bronchitída (IB). Spôsob podania (koronavírusy) je jednou z nasledujúcich možností: aplikácia očných kvapiek, intranazálne podanie (nosom – poznámka prekladateľa), pitnou vodou, injekcií „.                                                                                                                            Hovorí vám tento opis niečo? Lekári nás varujú: koronavírus môže vstúpiť do tela očami, nosom, ústami … a áno … o injekciu sa doteraz zatiaľ stále nehovorí, ale ak to dovolíme, objaví sa už čoskoro …
  Ukazuje sa, že už v roku 2015 si bol Pirbrightův inštitút, ktorý žiadal o patent ,istý ,  že vynájdený koronavírus možno použiť ako vakcínu proti infekčnej bronchitíde! Avšak, nie je vysvetlená jedna dôležitá otázka. Ide o infekčné bronchitídu u zvierat alebo u ľudí? V dokumente sa odpoveď nedozvieme, pretože je použitie definované pre „SUBJEKT“ … Takže to môže byť ako človek, tak zviera.
  To vyvoláva ďalšiu otázku. Ak sa niekomu podarilo pomocou genetickej manipulácie znížiť patogenitu vírusu, tak by bolo logické predpokladať, že sa pritom tiež naučil patogenitu vírusu zvyšovať. Koniec koncov, bolo by hlúpe učiť sa zamknúť zámok bez toho, aby sa človek naučil ho zasa odomknúť, že?                                                                            Ukazuje sa, že aktivisti, ktorí dlhodobo sledujú činnosť týchto laboratórií, úplne nerozumne nevyjadrujú žiadna podozrenie …                                                                                     Pokiaľ ide o spoločnosť Pirbright konkrétne, tak je to súkromná spoločnosť, napodiv financovaná tými najuznávanejšími štruktúrami ako je Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), Európska komisia, Štátna rada pre výskum biotechnológií a biologických vied Veľkej Británie, Bill a Melinda Gates Foundation atd …
  Potom, čo sa meno spoločnosti začalo objavovať v diskusiách v súvislosti so súčasnou pandémiou, sa 25.března na stránke Pirbright objavila nasledujúce poznámka: „Pirbright nikdy predtým nerobil výskum ľudských koronavírusy, ale teraz úzko spolupracujeme s mnohými ďalšími vedeckými a lekárskymi organizáciami a snažíme sa spoločne vyvinúť spôsoby kontroly a prevencie COVID-19 s cieľom ochrany zdravia ľudí „.
  … Ale počkajte chvíľu, nikto vás neobviňuje z výskumu ľudských koronavírusy. Len je tu podozrenie, že s najväčšou pravdepodobnosťou ste to vy, kto vytvoril mutáciu zvieracieho koronavírusy, ktorá môže infikovať ľudí! Ale z nejakého dôvodu teraz tvrdohlavo o tejto skutočnosti nechcete hovoriť!
  Súčasne, na deviatej stránke patentového dokumentu, zverejneného 23.júla 2015, Pirbright otvorene uznáva skutočnosť, že získaná mutácia môže byť extrahovaná z mnohých iných typov koronavírusy, vrátane alfa koronavírusov, ako je TGEV; beta koronavírusov, ako je MHV; alebo gama koronavírusov, ako je IBV.(4)                                                                                                                                                                                                                      Inými slovami to znamená, že Pirbright už bol schopný vykonať mutáciu u takých typov zvieracích koronavírusov, ktoré sú v lekárskom jazyku označované ako „koronavírus prenosné gastroenteritídy“ (TGEV), „koronavírus myšou hepatitídou(MHV) a „infekčné bronchiálna koronavírus“ (IBV ). Nemyslíte si, že toto laboratórium zašla príliš ďaleko v umení manipulácie s koronavírusy ?!
  Avšak zvláštnosti tu nekončí. Úplne prekvapivým spôsobom sa Európsky patentový úrad rozhodol schváliť patent na vynález spoločnosti Pirbright, ktorý bol podaný v júli 2015, tesne pred vypuknutím súčasnej pandémie – 20. novembra 2019, (5) Náhoda ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    A tesne predtým, 18. októbra 2019, organizuje jeden zo sponzorov Pirbright, miliardár Bill Gates, spoločne s Americkým strediskom Hopkins Health Safety Centre a Svetovým ekonomickým fórom špeciálnu akciu, ktorá (POZOR!) upozorňuje nato, aby sme sa pripravili na možnú globálnej vírusovú pandémiu .(6) Tiež náhoda ?                                                                                                                                                                                                Na tejto akcii, ktorá sa konala v New Yorku pod zvláštnym kódovým názvom „EVENT 201“, hrali účastníci simulovaný scenár situácie s vírusovou pandémiou, pri ktorej podľa ich plánov malo zomrieť až 65 miliónov ľudí na celom svete za 18 mesiacov. Ako sa vám páči takýto plán ?                                                                                                                                    Takmer súčastne (koncom októbra 2019) bolo do čínskeho Wu-chan zaslaných 172 príslušníkov amerických jednotiek, aby sa zúčastnili VII. Svetových letných vojenských hrách. 3ýždne po skončení hier začína v rovnakom čínskom meste vypuknutie epidémie koronavírusu. Aká náhoda !  Ďalšie náhody a ďalšie „anomálie“ spojené s týmito hrami bolo tiež to, že Američania, ktorí v posledných rokoch neustále získavajú ceny, sa tentoraz zrazu ocitli na 35.mieste! Otázka teda znie: prišli tam naozaj súťažiť, alebo plnili nejaké iné úlohy ? Čínske úrady na takéto ,,náhody neveria“! O niečo neskôr, 12. marca, obvinil hovorca čínskeho ministerstva zahraničia Zhao Lijiang Američanov z toho, že do Číny zavliekli koronavírus. (7)    Uplynulo niekoľko týždňov a slová čínskeho diplomata sú potvrdené konkrétnymi dôkazmi: európske dodávateľské spoločnosti tvrdia, že koronavírusy, ktoré boli nájdené v ich testovacích súpravách COVID-19, sú z USA! Možno je to tiež náhoda !?  Na západe však žiadna z inštitúcií nežiada o vyšetrovanie. Naopak, dva dni po tejto správe samozvaný „spasiteľ ľudstva“ Bill Gates vo svojom rozhovore v americkej televíznej šou „Daily Show“ predložil myšlienku vykonať univerzálne testovanie ľudí na koronavírus za účelom „zaistenie ich bezpečnosti“. Podľa neho by malo nasledovať univerzálne očkovanie po celom svete.                                                    Jeho myšlienku spoločne s niektorými ďalšími úradníkmi prevzal Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu alergií a infekčných chorôb Spojených štátov. A je to ten rovnaký Fauci, ktorý prežil päť amerických prezidentov ako ich zdravotný poradca. V USA sa od 80. rokov zvýšil počet povinných vakcín pre maloletých z počtu 7 na 74! A čo je zvláštne, americká populácia sa počas tej doby zmenila na najviac chorý národ na svete trpiacich rôznymi typmi chorôb. Najmä chorobami ako je autizmus, depresia alebo astma, Alzheimerova choroba atď. Napríklad počet autistov v 80. rokoch v Spojených štátoch bol iba 1 z 10 000, teraz je toto číslo 1 z 54! Ako sa vám páči takéto „výhody“ očkovanie? Počas tejto doby sa počet detí do 18 rokov trpiacich depresiou zvýšil z 2 na 25! 25 ľudí na každých 100 obyvateľov! Ľudia sa tak umelým spôsobom transformujú na chodiace rezervoáre chorôb, takže ich problémy môžu byť premenené na stály zdroj zisku a zároveň môžu byť udržovaní na uzde pekne nakrátko.                                                                 Niet pochýb o tom, že vakcína sa vynájde. Veď, ako som už uviedol vyššie, už v roku 2015 sa v patentovom dokumente hovorí, že vírus, ktorý vynašli, sa môže použiť ako vakcína! Alebo na to už zabudli? Ak áno, budeme tiež predstierať , že sme zabudli a uverili slovám Billa Gatesa, ktorý nás uistil: „Už sedem NAŠICH spoločností pracuje na vakcíne!“

  Tvrdí to však človek, ktorý vo svojich verejných prednáškach bez akéhokoľvek hanby zdôrazňuje potrebu znížiť počet obyvateľov sveta. V tomto prípade hovoríme o človeku, ktorý nie je z odboru medicíny, nemá lekárske vzdelanie, ale aktívne financuje testovanie všetkých druhov nových typov vakcín u detí tretieho sveta. Toto je „filantrop“, ktorého očkovacie experimenty spôsobili zranenia a smrť mnohých detí v krajinách ako je Čad, Keňa, Bhután, Bangladéš, Pakistan, India, Srí Lanka, čo viedlo k vyšetrovaniu. V Indii je žaloba proti nemu stále otvorená.
  Hovoríme o súkromnom podnikateľovi, ktorý doslova podplatil Svetovú zdravotnícku organizáciu OSN: jeho každoročné „dobrovoľné dary“ na podporu WHO sú na druhom mieste, hneď za podielom darovaným samotnými USA! To znamená, že tento jednotlivec je schopný nútiť tak silnú a dôležitú organizáciu, zodpovednú za zdravie obyvateľov celého sveta, „tancovať ako on píska“. Ale – „píska“ vôbec on? Alebo je to „pískanie“ oveľa silnejších mocností, ktoré stoja za ním a realizujú nepredstaviteľne zákerné plány?                  Známa nadácia Billa Gatesa je mimo iného zdrojom financovania rôznych biologických laboratórií, zapojených do vývoja vakcín. Ale nielen to. Medzi nimi existujú aj inštitúty, ktoré otvorene obhajujú čipovanie ľudí! Jedným z nich je Massachusetts Institute of Technology (MIT).  Tento inštitút sa vo svojom nedávno publikovanom článku (z 19. decembra 2019) „Ukladanie lekárskych informácií pod kožu“(8)otvorene chválil svojimi úspechmi v oblasti čipového kódovania ľudí, ktorí používajú vakcíny! Tieto čipy veľkosti mikroskopických škvŕn prachu nazvali vývojári „kvantovej bodky“ ( quantum dots). Článok hovorí o tom, ako možno tieto kvantové bodky bezpečne zaviesť do ľudského tela pomocou konvenčných lekárskych striekačiek. Tie môžu byť následne, ako asi sami chápete, pri programovaní použité na akýkoľvek účel. To všetko je financované, okrem iného, z nadácia Billa a Melindy  Gatesových.              Napríklad vo februári 2017 pridelil pán Gates zo svojho fondu 17,6 miliónov dolárov technologickému inštitútu v Massachusetts (MIT) a ďalším dvom spoločnostiam na vývoj a výrobu vakcíny! Informácie o tom stále visia na oficiálnych webových stránkach inštitútu pod názvom „Technologický inštitút v Massachusetts predstavuje veľkú výzvu pre inovácie v celosvetovej výrobe vakcín“.(9) Samozrejme vyvstáva otázka: čo majú technologický inštitút a vakcíny spoločné? Okrem skutočnosti, že tento inštitút (ako sám pripúšťa) má niečo na doplnenie vakcín – kvantovej čipy!                                               Medzitým sa vážne zvažujú plány na čipovanie ľudí. Všetko o tomto pláne je popísané, čierne na bielom, na stránkach projektu „Aliancia ID2020“ (10). Začal sa v roku 2016 ako partnerstvo piatich veľkých amerických spoločností. Cieľom Aliancie ID2020 je (od roku 2020) začať proces DIGITÁLNE OSVEDČOVANIE ľudí po celom svete. Čo to znamená? Autori tohto termínu tvrdia, že to znamená práve zavedenie tzv. „Digitálnych certifikátov“ do tiel ľudí – elektronických čipov !(11)  Hlavnou hnacou silou tohto projektu sú veľké organizácie ako Microsoft, Rockefeller Foundation a GAVI. Na základe ich hlavných oblastí činnosti možno ľahko uhádnuť úlohu každej z nich v rámci projektu ID2020. Microsoft je samozrejme zodpovedný za vývoj elektronických „súčastí“ vo forme nano-čipov. Rockefellerovci ako monopolisti v americkom farmaceutickom priemysle sú zodpovední za vývoj „liekov“ pre vakcíny a GAVI, ako jedna z popredných vakcinačných spoločností na svete, zodpovedá za praktickú implementáciu hromadného kódovanie pomocou vakcín. Ako vidíme, sú dôkladne pripravení.

  Keď na vrchole súčasnej pandémie, 13. marca , Bill Gates náhle opustí správnu radu Microsoftu, údajne preto „aby venoval viac času na svoje charitatívne priority“ (12) je zrejmé, že pre lovcov duší prišla dlho očakávaná hodina a vážne sa ujal realizácie svojej misie.  18. marca mnoho ľudí veľmi ostro reagovalo na ďalšie „odhalenie“ Billa Gatesa počas odpovedí na otázky predplatiteľov sociálne skupiny Reddit. Na otázku, aké zmeny sa očakávajú v blízkej budúcnosti, odpovedal Gates najmä: „Nakoniec budeme mať určité DIGITÁLNE CERTIFIKÁTY, ktoré budú ukazovať kto sa zotavil, kto sa nedávno testoval, alebo kto dostal vakcínu.“

  Kým pasívne sledujeme, ako sa hrá hra COVID-19, nedobrovoľne sa presviedčame, že herní scenáristi ho neodstránia z nášho každodenného života len tak, bez toho, aby dosiahli svoje zákerné ciele. Ich cieľom je niekoľko ďalekosiahlych úloh:
  1. Medzi najzákladnejšie patrí okrem iného pokles svetovej populácie;
  2. Ďalej medzi ne patrí aj vylúčenie hotovosti z obehu a prepojenie obživy ľudí s elektronickou kontrolou vládcov;
  3. Zvrhnutie „nežiaducich“ vodcov konkrétnych krajín (vrátane súčasného amerického prezidenta) prostredníctvom protestov hladného ľudu;
  4. Zvýšená dlhová závislosť krajín sveta voči veľkým finančným inštitúciám Západu;
  5. Úplné zbavenie politickej a hospodárskej suverenity väčšiny krajín sveta a ich podriadení jedinému kontrolnému stredisku;
  6. Zavedenie totálnej cenzúry (nielen cenzúry prostredníctvom všetkých médií, ale aj prostredníctvom sociálnych sietí, súkromných stránok, telefónnych aplikácií atď.);
  7. A predovšetkým vykonávanie univerzálneho čipovanie ľudí tajnými alebo legálnym metódami s cieľom plnej kontroly nad vedomím, správaním a životom obyvateľstva.

  Scenár s jednou vládou pre celý svet nie je vynálezom dnešných dní. Dnes sa len vrátil na program rokovania a začal znieť z pier anglosaských politikov a politických stratégov (13)

  Akonáhle zistíme, že všetky tie takzvané Sorosove fondy, Clintonovej fondy a Gatesove fondy sú v skutočnosti len spoločný fond zločineckých gangov, vytvorených na úkor nás všetkých – z krvi obyčajných ľudí – pre realizáciu najbližších antihumánních plánov, zatiaľ čo sa schovávajú pod maskou „humanizmu“, „filantropie“ a „dobrosrdečnosti“, až potom pochopíme skutočný scenár hry.

  (1) https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/30/uks-attempt-ramp-coronavirus-testing-hindered-key-components/
  (2) https://www.opindia.com/2020/04/chinese-coronavirus-antibody-testing-kit-not-fit-for-use-uk/                                                                                                (3)https://patentimages.storage.googleapis.com/77/32/71/1976cac115185d/WO2016012793A1.pdf                                                                                                               (4)https://patentimages.storage.googleapis.com/77/32/71/1976cac115185d/WO2016012793A1.pdf                                                                                                               (5)https://patentimages.storage.googleapis.com/1d/4e/4a/ac8914e765d645/EP3172319B1.pdf)                                                                                                                       (6)https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/                                            (7)https://edition.cnn.com/2020/03/13/asia/china-coronavirus-us-lijian-zhao                                                                                                                                                 (8)https://news.mit.edu/2019/storing-vaccine-history-skin-1218)                         
  (9) https://news.mit.edu/2017/mit-undertakes-grand-challenge-innovation-global-vaccine-manufacturing-0222                                                                                   (10)https://id2020.org/alliance                                                                                            (11) https://www.biometricupdate.com/201909/id2020-and-partners-launch-program-to-provide-digital-id-with-vaccines                                                   (12)https://techcrunch.com/2020/03/13/bill-gates-leaves-microsofts-board/ 

  (13)https://rt.com/op-ed/485127-kissinger-new-order-defeat-coronavirus                         

   

   

   

   

   

   

   

                               

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 42
  Celkové hodnotenie: 22.35
  Priemerná čítanosť: 2348

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  V Poľsku zatknutie LGTB aktivistu vyvolalo protesty, policajti zadržali 48 ľudí

  Varšava 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Czarek Sokolowski)   Poľská polícia zadržala desiatky ľudí, ktorí vo Varšave protestovali proti zatknutiu aktivistu za práva sexuálnych menšín. Na okamžité prepustenie aktivistu vyzvala komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová. Informovali o tom v sobotu agentúry AFP a DPA Aktivistu zaistili v piatok vo…

  V Bielorusku manažérku kampane hlavnej opozičnej kandidátky opäť zadržali

  Minsk 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   V Bielorusku v sobotu - v predvečer prezidentských volieb - zadržali manažérku kampane hlavnej opozičnej kandidátky na prezidentku Svitlany Cichanovskej. Agentúru AFP o tom informovala Cichanovskej hovorkyňa Manažérku Maryju Marozovú z väzby pravdepodobne neprepustia skôr než v pondelok. Za čo konkrétne ju zadržali,…

  Ukrajina v rámci boja s koronavírusom zatvorila hraničné priechody s Krymom

  Kyjev 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Ukrajinská vláda v sobotu oznámila, že v snahe zabrániť ďalšiemu šíreniu nového druhu koronavírusu rozhodla o dočasnom uzavretí hraničných priechodov na polostrove Krym, ktorý v roku 2014 anektovalo Rusko. Informovala o tom agentúra Reuters Všetky tri prechody medzi Ukrajinou a Krymským polostrovom, ktorý…

  Požiar paneláku v českom meste Bohumín si vyžiadal 11 mŕtvych vrátane 3 detí

  Praha 8. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)   Najmenej 11 ľudí prišlo o život pri požiari panelového domu, ktorý v sobotu podvečer začal horieť v meste Bohumín v Moravskosliezskom kraji. Na mieste zasahuje niekoľko jednotiek hasičov, informoval spravodajský server Novinky.cz "Pri požiari bytu na 11. podlaží zahynulo šesť osôb, tri deti…

  Dohodu o posilnení vojenskej prítomnosti USA v Poľsku podpíšu na budúci týždeň

  Varšava 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo počas budúcotýždňovej návštevy Varšavy podpíše dohodu o posilnení vojenskej prítomnosti USA v Poľsku o 1000 vojakov. Oznámil to v sobotu predstaviteľ poľskej prezidentskej kancelárie, ktorého citovala agentúra PAP Minulý týždeň obe krajiny oznámili, že ukončili rokovania a…

  NCSC: Čína, Rusko a Irán sa snažia ovplyvniť výsledok amerických prezidentských volieb

  Bratislava 8. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP)   Americké Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) potvrdilo, že medzi krajinami, ktoré sa snažia ovplyvniť výsledok amerických prezidentských volieb, sú Čína, Rusko a Irán. Používajú na to "skryté a vplyvné opatrenia" Čína nechce, aby sa prezidentom stal Donald Trump, Rusko sa zase snaží uškodiť…

  V Českej republike za jeden deň potvrdili ďalších 323 nakazených koronavírusom

  Bratislava 8. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Česká republika zaevidovala za uplynulých 24 hodín ďalších 323 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Je to najvyšší denný nárast v krajine od 3. apríla. Ochorenie COVID-19 potvrdili od začiatku pandémie 18 060 osobám, pričom 12 749 sa už vyliečilo a 389 zomrelo.…

  Gröhling: Teleškola v podobe, v akej ju pôvodne ministerstvo školstva plánovalo zaviesť, nebude

  Bratislava 8. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Teleškola v podobe, v akej ju pôvodne ministerstvo školstva plánovalo zaviesť, nebude. Ako pre agentúru SITA povedal šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS), momentálne však pracujú na obdobnom projekte Spustenie tzv. teleškoly vo forme internetového vysielania na webovej platforme Youtube pre žiakov základných škôl…

  Hamilton najrýchlejší v záverečnom tréningu v Silverstone

  Silverstone 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Will Oliver/Pool via AP)   Úradujúci majster sveta v F1 Lewis Hamilton na Mercedese dosiahol v sobotu najrýchlejší čas v záverečnom treťom tréningu na Veľkú cenu k 70. výročiu formuly 1. Na okruhu v Silverstone zajazdil Brit čas 1:26,621 minúty a na druhé miesto o 0,163 sekundy…

  Juventus prepustil Sarriho, médiá spomínajú štyroch adeptov

  Rím 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)   Maurizio Sarri už nie je tréner talianskeho futbalového klubu Juventusu Turín. Vedenie úradujúceho šampióna Serie A s ním ukončilo spoluprácu na druhý deň po vypadnutí v osemfinále Ligy majstrov 2019/2020 s Olympiqueom Lyon Šesťdesiatjedenročný Sarri viedol Juventus po príchode z londýnskej Chelsea iba…

  Od pondelka sa začínajú letné školy, najviac ich bude v Prešovskom kraji

  Bratislava 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Od pondelka 10. augusta sa vo viacerých lokalitách Slovenska začínajú letné školy. Ich cieľom je pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku koronakrízy. Najviac letných škôl bude v Prešovskom kraji Rezort školstva vyčlenil na projekt letných škôl 500.000…

  V Bejrúte sa záchranári musia stiahnuť na základne, hrozí eskalácia násilia

  Bejrút/Praha/Haag 8. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Hussein Malla)   Libanonská armáda vyzvala z dôvodu zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie všetky zahraničné záchranné tímy pracujúce v hlavnom meste Bejrút na mieste utorňajšieho výbuchu, aby sa stiahli na svoje základne. Pre Českú televíziu (ČT) to v sobotu uviedol hovorca pražského hasičského záchranného zboru Martin…

  Stranu Za ľudí povedie Veronika Remišová, zvolili ju za predsedníčku

  Bratislava 8. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa,SITA-Martin Medňanský)   Delegáti strany Za ľudí budú na sobotňajšom sneme voliť nového predsedu a vedenie strany. Na tento post kandidujú podpredsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová a člen predsedníctva a poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Kollár. Súčasný predseda a zakladateľ strany Andrej…

  Iba injekcia, všetko ostatné "Ako mŕtvemu zimník." Riaditeľ ruského vedeckého centra poradil infikovaným koronavírom

  Moskva 8. augusta 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Ramil Sitdikov)   V súčasnosti môžu zlepšiť stav človeka, ktorý je nakazený koronavírusom, len protilátky, ktoré sú podávané iba intravenózne. Všetko ostatné je platné ako mŕtvemu zimník, uviedol pre Sputnik riaditeľ Národného výskumného centra N. F. Gamalejе Alexander Ginzburg Predtým sa v médiách totiž objavili správy…

  Šichtařová a black-owned podniky: V podstate nie je veľký rozdiel medzi tým, či Židia museli nosiť hviezdu, alebo či belosi si na rozdiel od černochov nesmú označiť svoj obchod ako biely

  Praha 8. augusta 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook-Markéta Šichtařová)   Známa česká ekonómka a blogerka Markéta Šichtařová zverejnila na blogu iDnes.cz článok s názvom Rasizmus je späť a silnie. V ňom sa venuje tomu, že spoločnosť Google prišla s novinkou, a síce, že vo svojom vyhľadávači začala označovať podniky či obchody vlastnené Afroameričanmi…

  Reštauráciu na Hrebienku, kde pozitívne testovali kuchára opäť otvorili

  Poprad 8. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Všetkých 14 kolegov kuchára pozitívne testovaného na COVID-19 má negatívne výsledky PCR testov. Testovaní zamestnanci ostávajú naďalej v karanténe do budúceho týždňa, kedy budú testovaní opakovane Reštauráciu Hrebienok vo Vysokých Tatrách bola uzavretá v stredu popoludní ihneď po tom, ako bol prevádzkovateľ informovaný o…

  Dvaja zamestnanci organizačného výboru OH v Tokiu majú koronavírus

  Tokio 8. augusta 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Organizačný výbor olympijských a paralympijských hier v japonskom Tokiu potvrdil pozitívny test na ochorenie COVID-19 u dvoch svojich zamestnancov. Ide o jedného muža a jednu ženu, Japonci o ich totožnosti zverejnili len veľmi málo informácií Muž je podľa organizátorov OH dvadsiatnik, žena tridsiatnička.…

  V Minsku zadržali účastníkov cyklojazdy organizovanej bieloruskou opozíciou

  Minsk 8. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Bieloruská polícia v piatok večer v Minsku zadržala niekoľkých účastníkov tradičných cyklojázd ulicami mesta, ktoré organizujú aktivisti bieloruskej opozície Informovala o tom v sobotu agentúra Interfax, podľa ktorej proti účastníkom "cyklojazdy solidarity" zasahovala poriadková polícia, príslušníci policajných jednotiek osobitného určenia a vojaci jednotiek…

  TopDesat

  Potraviny, ktoré do chladničky nikdy nedávaj – 2. časť

  0

  Chladnička je jedným z najlepších vynálezov všetkých čias. Udržiava potraviny v čerstvom stave, no vieš čo do nej nepatrí? Ušetril si pri poslednom nákupe v hypermakete desiatky eur a teraz sa tešíš z preplnenej chladničky? Neteš sa predčasne! Ak sa do chladničky dostane niečo, čo tam nepatrí, ani najmodernejšie technológie neuchránia tieto potraviny pred skazením…

  TOP10: Prekvapivé miesta, kde si spokojne žijú baktérie

  0

  Baktérie nájdeš všade. V skutočnosti je na Zemi viac baktérií ako hviezd vo vesmíre. Rozdelenie baktérií na dve (ak sú priaznivé podmienky) trvá 20 minút. To znamená, že za približne osem hodín sa môže jedna baktéria rozmnožiť na 16 777 216 baktérií. Nachádzajú sa na skalách, v oceánoch, v pôde a dokonca aj v arktickom…

  Čo má spoločné vŕbová kôra a aspirín? (3. časť)

  0

  Ak by ste sa niekedy rozhodli aj vy ochutnať kôru vŕby ako svojho času Edward Stone, pocítili by ste jej výraznú intenzívnu horko-trpkú chuť. Okrem tej chuti by sa však do vášho organizmu dostalo aj malé množstvo salicínu. Jeho názov bol odvodený z latinského názvu vŕby – salix. Salicín sa v tele…

  Máš zlý deň? Nezúfaj, títo ľudia ťa určite tromfli

  0

  Máš dnes zlý deň? Nezúfaj! Títo ľudia ťa s určitosťou dokázali tromfnúť. A to v tak veľkom štýle, že pri týchto fotografiách zabudneš na svoje vlastné problémy. "Mám zlý deň." Fráza, ktorú mnoho z nás používa tak 5 - 6 krát do týždňa. Je pondelok, musím do práce, mám zlý deň.…

  Vedel si, že pitie horúcej vody má tiež svoje výhody?

  0

  Keď vypiješ každé ráno pohár horúcej vody, detoxikuješ svoje telo a zlepšuješ si trávenie. Aký je ale rozdiel medzi normálnou vodou z kohútika a tou prevarenou? Voda je síce pre našu existenciu nevyhnutná, ale pohár horúcej vody je mimoriadne prospešný pre naše zdravie. Teplá, horúca alebo aj vlažná voda preukázali skvelé výsledky, pokiaľ…

  Pravda o vplyve klimatizácie na našu pokožku

  0

  Existujú určité veci, za ktoré si môžeme sami – zlá strava, nepravidelný spánok či nie príliš aktívny životný štýl. Na našu pokožku majú ale väčší vplyv vonkajšie faktory. Jedným zo škodcov pleti je aj klimatizácia. V kancelárii sedíš doslova ako kus zeleniny v chladničke celé hodiny bez toho, aby si si uvedomil,…

  Vo svete IT

  Novú generáciu vlajkových procesorov Kirin už v budúcom roku neuvidíme, potvrdzuje Huawei

  0

  Obchodná vojna medzi Čínou a USA, ktorá trvá už niekoľko mesiacov, si už čoskoro vyžiada obrovskú daň, ktorá určite ovplyvní trh so smartfónmi v budúcom roku. Reč je o zákaze akýchkoľvek dodávok spoločnosti Huawei zo strany amerických spoločností poprípade od spoločností, ktoré využívajú americké technológie. Pomerne nedávno podpísaný zákaz nadobudne…

  Huawei Mate X2 – dozvedáme sa prvé zásadné informácie o treťom skladacom smartfóne od Huawei

  0

  Čínska technologická spoločnosť Huawei je jednou z mála spoločností, ktorým sa podarilo vytvoriť a uviesť do predaja naozaj funkčný a použiteľný skladací smartfón. Ešte začiatkom minulého roka spoločnosť predstavila svoj prvý skladací smartfón Huawei Mate X, ktorý však mal niekoľko nedostatkov. O rok neskôr sa teda čínsky výrobca rozhodol rozšíriť…

  Microsoft odstraňuje možnosť vymazania prehliadača Microsoft Edge z Windows 10

  0

  Nový a od základov prekopaný internetový prehliadač Microsoft Edge bol oficiálne spustený iba v januári tohto roka, pričom v priebehu iba niekoľkých mesiacov sa dostal na milióny Windows 10 zariadení po celom svete. Keďže je prehliadač postavený na jadre Chromium, ktoré využíva ja prehliadač ako Google Chrome, jeho používanie by…

  Xiaomi Mi 10 Ultra sa objavuje v ďalších leakoch – odhalený dizajn ako aj neskutočne veľká RAMka

  0

  S informáciami ohľadom nadchádzajúceho vlajkového smartfónu od spoločnosti Xiaomi sa v posledných dňoch akoby roztrhalo vrece. Po nedávnych informáciách o tom, aký názov nakoniec nový smartfón od Xiaomi ponesie, sa tentokrát dozvedáme nie len čiastočné špecifikácie jednotlivých verzií, ale odhalený bol konečne aj dizajn tohto zariadenia. Niektoré zdroje uvádzajú aj…

  Supernovy, bohaté na vápnik, začínali ako kompaktné hviezdy

  0

  Takmer polovica vápnika vo vesmíre, vrátane toho, čo sa nachádza v našich kostiach, či zuboch, vznikla počas explózií hviezd. To, ako tento proces prebieha sa podarilo vedcom nedávno zistiť, štúdiom jednej zo supernov, bohatej na vápnik.  Výskum bol vykonaný pomocou infračervených a röntgenových nástrojov a prišiel na to, že supernovy, bohaté na…

  Hviezda staršia ako celý vesmír? Vedci si doteraz nedokážu vysvetliť jej vek

  0

  Hviezda HD 140283, alebo inak aj Matuzalém, je najstaršou hviezdou v našom vesmíre. Jej vek vedci určili na 14.5 miliárd rokov. Je to zvláštne najmä preto, lebo náš vesmír je starý len 13.8 miliárd rokov. Je vôbec možné, aby vznikol vesmírny objekt skôr než priestor, čas a úplne celý vesmír, ktorý…

  Svetlo sveta

  Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

  0

  Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

  Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

  0

  Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

  Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

  0

  Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

  Dnes si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej

  0

  Dnes 16. júla si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej. Pomenovanie sviatku sa vzťahuje na pohorie Karmel v Izraeli a na rehoľu karmelitánov. Hebrejské slovo “karmel” znamená záhrada alebo sad. Vrchy Karmelu ho pripomínajú, keď sa na krátky čas v roku pokryjú zeleňou. V Biblii je pohorie symbolom krásy…

  Lurdy privítajú dnes 16. júla prvú medzinárodnú „e-púť“

  0

  Dnes 16. júla sa koná v Mariánskej svätyni v Lurdoch medzinárodná „e-púť“ s názvom „Lourdes United“. Pre tohtoročné sťažené podmienky z dôvodu zdravotnej prevencie bude mať osobitný charakter bez priamej masovej účasti pútnikov, ale v spojení prostredníctvom médií a internetu. Dátum e-púte 16. júl je dňom výročia posledného zo zjavení…

  Turecko rozhodlo, že Hagia Sofia bude mešitou

  0

  Konštantínopolská Bazilika Božej Múdrosti – Hagia Sofia – sa stane mešitou. Rozhodol o tom v piatok 10. júla dekrétom prezident Turecka po tom, ako Štátna rada zrušila rozhodnutie z roku 1934 o premene miesta kultu na múzeum. Prezident Erdogan oznámil, že 24. júla sa v Hagii Sofii uskutoční prvá moslimská…

  Armádny Magazín

  Druhé odchytenie amerického vojenského lietadla za 24 hodín neďaleko ruského územia

  0

  Rusko, 8.august 2020 ( AM ) – Ruská obrana oznámila druhý prípad zachytenia amerického vojenského lietadla neďaleko ruských hraníc za jeden deň. Tentoraz to bol strategický bombardér, ktorý sa priblížil k ruskému územiu, keď lietal nad Ochotským morom.   [caption id="attachment_22440" align="alignnone

  Na obzore sa črtá konkurent pre stíhač tankov 2S25 Sprut-SD – v Indii sa zamýšľajú nad vývojom vlastného ľahkého tanku

  0

  India, 8. august 2020 (AM) – Indická Organizácia pre výskum a vývoj obrany ponúkla podľa portálu IADN (Indian Aerospace Defence News) Ministerstvu obrany Indie dve verzie ľahkého tanku. Uvedená správa je aktuálnym odrazom reakcie domáceho zbrojného priemyslu na informác

  Grécko-turecké námorné spory: Bude Stredozemné more ako sud s pušným prachom?

  0

  Grécko, 8.august 2020 ( AM ) - Turecko oznámilo, že pozastavuje prieskum morskej oblasti, na ktorú si nárokuje Grécko. Ide o oblasť bohatú na uhľovodíky. Podľa Christiana Fleury, experta na námorné záležitosti, by sa Stredozemie mohlo stať miestom mnohých konfliktov.   Blíži sa 100. výročie konca grécko-turec

  Ďalší útok na legálnych držiteľov zbraní v USA: Tentoraz žaloba za údajné zlé hospodárenie s financiami

  0

  USA, 8.august 2020 ( AM ) - Generálna prokurátorka štátu New York podala žalobu s cieľom rozpustiť americkú Národnú asociáciu vlastníkov zbraní (NRA) za údajné zlé hospodárenie s financiami. Podľa Letitie James organizácia odviedla milióny dolárov jej lídrom, vrátane výkonného riaditeľa Waynea LaPierra, pre i

  Ruský kontra-admirál: Ruská armáda si vyhradzuje právo reagovať na militantné útoky v Sýrii

  0

  Rusko, 7.august 2020 ( AM ) - Centrum pre zmierenie bojujúcich strán berie na vedomie zhoršenie situácie v niektorých regiónoch Deir ez-Zor kvôli Spojeným štátom.  Velenie ruskej skupiny v Sýrii si vyhradzuje právo reagovať na útoky milit

  Video: Ruský minister obrany Sergej Šojgu skontroloval Tejkovský raketový pluk

  0

  Rusko, 7.august 2020 ( AM )  - Ruský minister obrany Sergej Šojgu skontroloval Tejkovské strategické raketové sily, ktoré sú vyzbrojené mobilnými pozemnými raketovými systémami s ICBM Topoľ-M a Jars. Minister skontroloval organizáciu bojovej povinnosti na mobilných veliteľských stanovištiach raketovej divízie a raketovom pluku a organizáciu p