• Nielen Mečiar si postavil svoju kariéru na utrpení druhých, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ (5.časť) Mečiarove amnestiu sú len špicou ľadovca.

  Publikované 22.07. 2017 o 23:01 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Nové šokujúce informácie z novej knihy „Spoveď bývalého siskára“, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky. Vladimír Mečiar, bol len  v  správnom čase na správnom mieste, a ostáva právnickou otázkou, či jeho mlčanlivosť a zatajovanie skutočnosti bolo v rozpore so zákonom alebno len v rozpore s dobrými mravmi. Nnerešpektovanie morálnych atribútov spoločnosti v otázke spoločenskej požiadavky, či konal v zájume Slovenského národa pri obnovení jeho štátnosti, alebo konal len skryte pre úzku skupinku ľudí a nemorálne využil čas a miesto pre budovanie svojej kariéry na zabezpečenie hlavne svojej nedotknuteľnosti ostane zatiaľ tajomstvom. Ovšem odcudzením zväzkov ŠTb z Tisovej vily držal v šachu celú politickú scénu, nakoľko je pravdepodobné čo sa nedá vyvrátiť, že všetci tzv. „politici“ po 89 roku boli len bábkami americkej CIA prostredníctvom ruskej KGB. Tento úvod opieram o nové argumenty z knihy „Spoveď bývalého siskára“, ktorú som si zakúpil cez internet. Kniha Vám ponúka obludné a hrôzostrašné informácie, hodné odsúdenia všetkých čo sa na genocíde Slovenskho národa podielali.

  Vážení čitatelia, obrátim sa o 360 stupňov a zahodím minulosť, Mečiar ani Lexa nie sú súčasne podstatná téma, slúžila nám len na ovorenie priestoru. To bolo a je minulosťou. Autora, mňa a občanov zaujíma súčasná SIS a vraždy detí a ostatných občanov. Témy o tom, čo bolo sú v súčasnosti mínanie energie a história s ktorou nič neurobíme. Preto sa budeme zaoberať súčasnej SIS, jej zrušenie a skončenie so zabíjaním ľudí. Môj príbeh je len potvrdením, že věci uvedené v knihe sú pravdivé a věci uvedené v knihe potvrdzuje môj príbeh. To je pointa kombinácie korunného svedectva na podporu tejo knihy. Mečiar, Lexa a spol nech odídu do zabudnutia. Poďme riešiť súčasnosť, ktorá nás najviac trápi. Nemajte strach nezabudneme aj na odškodnenie a rehabilitáciou poškodených občanov.

  Túto tému uzatváram otvoreným listom pre môjho syna Michala Andreja Molnára, ktorého vlastná mater poštvala proti otcovi a teraz žije opustený vo viedenskom byte. Za túto stratu vinním pána Mečiara, lebo nezastavil prenasledovanie ani po viacerých žiadosti a osobných listov. Príslušníci SIS sa predbiehali s udávaním, len aby brali výhody, o tom bude drughá časť môjho blogu v kontexte s novou knihou.

  Miško,
  Tvojou ignoraciou, veľmi podcenuješ situáciu, má to ten istý rukopis ako komunikacia s bratom, či sestrou (ignorovanie do konca života zo strachu prezradenia suvislosti) riadena byvalou ŠTb (viď článok o vymazaní zväzkov Mečiarom a Tvojou mamou v zoznamoch ŠTb) som stale tvoj biologicky otec a nedovolim aby sa z teba stal buzerant s natrhnutou riťou, alkoholik, drogista a krajne lavicový komunisticky extremista a pokazil si  svoj život (čo teraz ani netušíš ako budú na tebe zarábať Otília a mama) , tvoje spravanie ignoracia nesie obligatorne znaky trestneho činu – tyrania blizkej osoby – som stale tvoj otec.
  Spolupáchatelia je v prvom rade tvoja mama, ktora si objednala psychicky chporu ženu na polticky prikaz , Verči vypovedala pred prokuraturou, a tvoja mam systematicky vyše roka  ohovarala pred tvojimi očami – same klamstva
  Spolupáchateľka je tvoja sestra Otília, ktorá si na pokyn Tajneho dohľadu do Gity, sprostredkovane Ivana a sprostredkovane Slotu a sprostredkovane Mečiara vymyslela – sexualne zneužitie a do teba rok hučali aby si nešiel so mňou ale s nimi!!!
  Motívom boli peniaze, tie sú vždy motívom k zrade, a) Otilke som zobral 50% peňazi z brigady kde dostavla 600 euro na chod domacnosti lebo sme nemali žiaden príjem, b) mamu som usmerňoval aby toľko neminala z rodinneho rozpočtu na fajčenie a kavičkovanie
  Sbjektívne znaky trestneho činu:
  Sutuácia keby si bol so mnou by vyzerala finančne pre nich takto:
  a) mama by musela zo zákona zo svojho 1500 eurového prijmu prispievať na teba ako maloletého aj neskoršie ako študujuceho na VŠ, zároveň by musela dorovnať aj mne vyživovaciu povinnosť aby sa životna uroveň podľa zakona o rodine vyrovnala. Otília ako nevydarena študentka by musela isť pracovať. Ja by som nebol bezdomovec a ty by si bol uspešný na Slovensku, lebo by sme spolu vyrábali relacie a natačali filmy.
  b) Aby sa to nestalo, tak si ťa museli získať na svoju stranu: 1. mama minula peniaze tak aby počas jej pritomnosti bolo všetkého dostatok a počas jej nepritomnosti všetkého nedostatok (spomeň si na vianioce 2010, sami dvaja vo Fortune) 2. teba smerovala na jej rodinu tým, že sme chodili po peniaze za Sanduškou, aby sme mali z čoho žiť z jej nehospodarneho životneho štylu miňania keď bola na Slovensku a nedostatku keď sme boli sami, to bol premyslený plán SIS, 3. Otilia začala proti mne brojiť, spočiatku mi len nadavla, pričom ona mala vo Viedni frajera ale ty si nemal žiadnu oporu…..
  c) Na dovršenie odlúčenia syna od otca a zabezpečenie aby som sa stal bezdomovec a tymto ma vyradili z politickej aktivity a vymahania spravodlivosti, objednali Verči!!!! Bolo to na objednavku SIS a ja som naletel, naletel som preto, lebo som uveril socialnej situácie Verči. Napokon Verči to priznala aj do kamery aj pred prokuraturou BAIV do zapisnice, aka bola pravda, že ju objednala tvoja mama, cez Gitu, Ivana, Slotu so suhlasom Mečiara, zhoda okolnosti spojene zaujmy. Otvor oči prosím a začni so mnou komunikovať, nemám na teba ani telefón, tak ťa držia nakrátko. Veď aj keby som mal milenku, takto sa neriašia rozchody, krádežmi maloletých, to bola konšpirácia SIS čo to ešte nevidíš? Tato. Prosím prepošlite linku na komentáre k jeho článkom: https://dennikn.sk/autor/peacenwar/ 

  Časť druhá: Spoveď bývalého siskára – môj pracovný názov

  Aj keď v knihe je upozornenie, že všetky práva sú vyhradené a nijaká časť tejto knihy nesmie byť reprodukovaná, bez predchádzajúceho súhlasu autora resp. vydavetľa, využívam slobodu prejavu na recenziu určitých pasáži z tejto knihy v kontexte s mojím vlastným príbehom. Je len škoda, že vydavateľ pán Roman Kvalténi po viacerých e-malových žiadostí a vysvetlení mi nedal súhlas na uverejňovanie citátov z tejto knihy vyslovené autorom pánom Eduardom Haklom, ktoré sú skutočne unikátne a o ktorých by sa malo dozvedieť celé Slovnesko, len či ten nesúhlas není priamo ďalšia konšpirácia na prenasledovanie ľudí, ktorí by radi na svoju obhajobu použili tieto citáty v žalobách na súdoch a trestných podaniach. Pobnechávam teda na čitateľa aby podľa môjho obsahu citátov si sám urobil vlastný názor, či kniha je pravdivá, alebo je len druhá „neoverená“ verzia názoru na činnosť Slovenkej informačnej služby, aby vyprovokovala, skutočných poškodených k napísaniu svojích príbehov a jej   druhým plánom môže byť ako sieť pavučiny, ktorá na seba naláka tých pravých poškodených aby ich iná skupina definitívne umlčala.

   Zmena nastala dnes zhruba pred dvomi hodinami keď som autorvi knihy napísal e-mailom v skratke môj príbeh a žiadosť o povolenie uverjniť pasáže z knihy v kontexte s mojím príbehom. Po vyše hodinovom telefonickom rozhovore v ktorom sme našli veľa spoločných bodoch som dostal súhlas od autora i napriek nesúhlasu vydavateľa na zverejnenie citátov a časti textov z tejto knihy priamo od hlavného protagonistu myšlienky zrušiť SIS pána Eduarda Hakla. Ďakujem v mene širokej verejnosti a poškodených občanov. Potvrdené SMS : Eduard Hakl z čísla 0911222791 Dávam súhlas pánovi Molnárovi aby uverejnil z mojej knihy viacero citátov v kontexte s jeho príbehom. Toto povolenie mu dávam na celú knihu aby citáty uverejňoval vo svojích blogoch Hlavné správy a iné jeho osobné aj ďalšie blogy.

   Táto kniha je prelomenie mlčanlivosti o skutočnom pôsobení bývalej ŠTB, ktorá sa pretransformovala do súčasnej SIS a v obludnejších rozmerov prenasleduje, likviduje nič netušiace obyvateľstvo aby svojím chlebodárcom zabezpečila blahobyt, majetky a duševné bohatstvo Slovenskéího národa. Autor knihy vyzýva na vytvorenie tlaku na zrušenie SIS Slovenskej informačnej služby čo by znamenalo krok dopredu vo výkone spravodlivosti a právneho štátu a stop výroby čiernych peňazí, stop korupcie na všetkých úrovniach ale hlavne stop vraždenia ľudí nielen fyzickými vraždami ale aj sociálnymi vraždami psychickými vraždami a intelektuálnymi vraždami.   Keď sa zruší táto zločinecká organizácia Slovensko by sa akoby znovu narodilo, len to bude nie ľahká úloha, ale ako oni začali zmenu štátoprávneho usporiadiani Klausovou „šokovou terapiou“ tak aj my musíme udrieť ešte väčšou silou na všetkých úsekoch nášho života. Ale bez Vašej pomoci, ľudí dobrej vôle to nedokážeme.

  Po prečítaní prvých 60 strán som dospel k záveru, že môj osobný príbeh sa stožňuje s praktikami SIS opísanými v knihe a preto jedno je ale isté, že nielen Vladimír Mečiar, si svojú v úvodzovkách „osobnosť“ postavil na utrpení druhých spoluobčanov, lebo vedel, že SIS bola len prezlečená stará komunistická ŠTB do nového rúcha s novými úlohami od americkej CIA s cieľom prenasledovať, likvidovať a vraždiť detí, ženy, mužov a starých ľudí, všetkých bez rozdielu len aby zachovali „kľudný“ prechod na nový systém, ale aj všetci ostatní tzv. politici po 89-tom museli vedieť o tom ako sa bude prerozdelovať moc a vplyv z komunistickej strany na západné tajné služby. Tieto nové okolnosti obludným a nemorálnym spôsobom zenužil nielen Mečiar ale aj jeho následníci, či predchodcovia a zatiaholi do tohoto procesu aj SIS na obohatenie seba samých, obohatenie svojích spolueštebákov na úkor nás ostatných slušných ľudí, pričom hrail divadlo najvyššieho razenia. Tzv. Mečiarové amnestie a ich zrušenie len otvorili priestor aby sa vyplyvili na povrch tieto obludné skutočnosti a Mečiar má len smolu, že prostredníctvom jeho udelených amnestii sa rozpútala takáto nenávisť medzi „siskármi“ prepustenými zo služby a poškodenými občanmi. Preto je Vladimír Mečiar vinný, že neoznámil OČTK trestnú činnosť páchanú na obyvateľov Slovenska cudzími mocnosťami prostredníctvom SIS – Slovenskej informačnej služby.

  Môj prvý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že za socializmu som kritizoval zvýhodňovanie komunistov pred nekomunistami v Slovenskej televízie, kde som sa dostal protekčne (moja sestra sa vydala za Juhoslovana priateľa šefredaktora HR VDM p. Beňa), za to, že pred 89-rokom keď sa uvolnilo súkromné živnostníctvo ako prvý v ČSFR som založil video službu ORION v roku 1986 a združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov (s cieľom aby sa video využilo na informovanosť občanov o tom, o čom štátna TV mlčala), ešte před 89-tym som sa dostal do zoznamov zaujmových osôb pre ŠTB predchodca terajšej SIS.

  Z knihy vyberám: Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo

  Môj druhý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som sa dozvedel od suseda Milana Kadnára, veľvyslanca v Rakúsku, ktorý v služobnom aute zn. Mercedes nosil v kufroch americké doláre na podplácanie komunistického aparátu v Prahe a Bratislave, aby nekládli prekážky počas pripravovanej tzv. „nežnej revolúcie“, lebo oni zbohatnú ako prvý, za to, že som vedel, že to bude prevrat a žiadna „nežná revolúcia“ s jeho synom Martinom som bol veľmi dobrý kamarát a natočil som video pre jeho hudobnú skupinu ešte za socializmu,

  Z knihy vyberám: Keď si začal uvedomovať, že cieľovou skupinou jeho práce nie sú žiadni teroristi, vnútorný či vonkajší nepriateľ, ale bežní, radoví občania, pochopil, že niečo nie je v poriadku. Navyše keď sa prevalilo, že pomohol mnohým, pre SIS záujmovým osobám, začala sa na neho doslova polovačka. Niekoľko krát sa ho pokúsili zabiť…… Aj za cenu odmietnutia, aj za cenu, že budem terčom výsmechu alebo sprostých komentárov na facebooku, nič z toho nezmení podstatu. ……Ale nejde o nás dvoch, takých prípadov. Takých prípadov jako sme my je omnoho viac. Jedná sa o tísíce a tisíce ľudských životov, ktorým bol život vykonštruovaný, zničený a manipulovaný. Ale aj zákerne zničených Slovenskou tajnou službou……. Hra, ktorú denno denne vidíte hrať, nie je skutočný život, ale iba vytvorený stav mysle, ktorý vyrábajú a režírujú tajné služby. ….. SIS zasahuje do všetkých oblôastí nášho súkromného či verejného života…… Vedia o nás tie najimtimnejšie fakty. Vidia nám do postele, záchoda, kuchyne dokonca sa prehrabávajú v smetnom koši, aby sa o nás dozvedeli čo najviac.

  Môj tretí príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som  natáčal celú nežnú revolúciu so študentami na video (veľa sa odvysielalo, veľa odišlo do zahraničia a veľa mam len vo vlastnom archíve) a za to, že som si dovoli ako jediný naivný Slovák založiť 4 dni pred HZDS (vtedy som nevedel, že Mečiar šéfuje vyše 60 tisícom eštebákom a ďalším tisícom prisluhovačov) politické hnutie HSP ktoré malo jediný volebný program – prostredníctvom televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Kto to vtedy chcel?

  Z knihy vyberám: Aby SIS dokázala čo najlepšie manipulovať chod nášho života, musí si zabezpečiť veľké množstvo podrobných informácii. Preto sa zaujímajú o naše slabosti, prednosti, úchylky, z čoho máme strach. Či sme zadĺžení, jako vychádzame s partnerom. Tieto informácie potom vyhodnotia a na základe týchto hodnotení, zostavia plán hry, ktorou budú na záujmovú osobu vplývať. SIS při svojej činnosti využíva a zneužíva vedecké výskumy Slovenskej akadémie vied, hlavne z Odboru Experimentálnej psychologie, Najviac využívané sú výskumy, ktoré skúmajú ľudské myslenie, správanie, stresové situácie a podobne……SIS vplýva na súdy,prokuratúru, políciu, exekútorov, dražobné spoločnosti, realitné kancelárie, banky, energetiku (elektrárne, vodárne, plynárne) média, politiku atď. Prepojenia si zabezpečujú cez informátorov a spolupracovníkov, ktorých je veľké množstvo.

  Môj štvrtý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že na podporu rozvoja tejto myšlienky som založil vydavateľstvo ORION a vydával som týždenník NOTES občanov vo formáte A5, náväzne VEREJNÁ Mienka vo formáte A4, následne 112 stranový celofarebný magazín pre ženy DANIELA (jediný v bývalej ČSFR), populárny farebný magazín HOROSKOPY (s politickými komentármi na podporu HSP), následne NOVÝ VEK humanizmu tak isto s politickými komentármi, až do roku 2001, kedy prenasledovanie nadobudlo vážne rozmery (strelba zo samopalu, podpálenie auta, zbitie, vyhrážanie zabitím a vyhrážanie vyhodenia rodinného domu nástražným systémo)

  Z knihy vyberám: Sú vyberaní na základe zbierania informácii o ich súkromí. Z rôznych databáz (zdravotné záznamy, štatistický úrad, zmluvy, faktúry, atď) sú vyberané informácie, ktoré potom slúžia na vytipovanie si najvhodnejších kandidátov na spoluprácu. Okrem databáz sa informácie zbierajú aj vlastnými prostriedkami (odpočúvanie telefonických rozhovorov, odpočúvanie priamo z bytov, , domov, kancelárii, sledovanie pošty vrátane elektronickej, sledovanie počitačov, tj. ake stranky a weby sledujete, atď.)…..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

  Môj piatý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som hľadal ochranu v zahraničí a požiadal som vo Švajčiarsku o politický azyl, kde som osobne sa rozprával s generálom Čimom, ktorý potvrdil, že Mečiar bol strojcom únosu Kováča mladšieho a strojcom rozdelenia ČSFR na pokyn americkej CIA. Po vyše 4 rokov sme boli v rozpore so švajčiarskými zákonmi vyhostení a po navrátení na Slovensko sme sa stali celá rodina ja, manželka, a dve deti bezdomovci, lebo mi „uradli“ rodinný dom v Bratisvae na Devínskej ceste 16. Do dnešného dňa sa neviem domôcť spravodlivosti.

  Z knihy vyberám: Slovenská informačná služba zneužíva vedecké výskumy, manipulácia ľudskej mysle existuje…… Všetko čo je akokoľvek archivované v elektronických zariadeniach akéhokoľvek druhu sa dá „nabúrať“ a „hacknúť“ . To po slovensky znamená skopírovať, tj. ukradúť bez toho, aby si to sporávca uložených dokumentov všimol. …..SiS si sice nechá zaplatiť za nejaklé ukradnuté informácie, ale vždy sa to opaltí tým silnejším psom zo zahraničia, pre ktorých sme iba obyčajné skorumpované laboratórium, v ktorom si môžu na naších ľuďoch skúšať čo chcú. ….Pre všetky tajné služby, a aj pre tú našu, sú najdôležitejšími výskumy, týkajúce sa ľudskej mysle, psychiky a emocionálnych prejavov v rôznych životných situácii človeka. Na základe týchto výskumovm SIS manipulľuje s ľudmi a vytvára celý rad vykonštruovaných situácií, pomocou ktorých ovplyvňujú správanie ľudí a manipulujú ich myseľ podľa potreby. Je to bežná každodenná prax. SIS dokáže podľa vopred pripraveného scenára, vytvárať situácie, ktoré navedú danú osobu (o ktorú je zo strany SIS záujem) k určitým rozhodnutiam či konaniu. Keby nebolo týchto navádzania, osoba by konala úplne inak.

  Môj šiesty príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som podal som vyše 17 žalôb a niekoľko desiatok trestných oznámení všetky boli odmietnuté, dali mi vyhrať iba 6 sťažnosti na ÚS za prieťahy v konaní. Dôkazom ekonomického útoku mi ostali dva rozsudky v ktorom súd prikázal aby mi lučenecká firma LC Print vydala nezákonné obohatenie vo výške 4,4 mil Sk, ale nevydali formu vytunelovali a ďalších 7 rokov trval súdny proces v ktorom síce súd uznal konateľa vinného za marenie výkonu úradného rozhodnutia ale neprikázal mu nahradiť škodu a odsúdil ho iba na podmienečný trest. Doposiaľ mi dlhujú aj s úrokmi vyše 2 milióny a tie sú už premlčané. Skutočnosti nesú znaky ekonomického útoku SIS s následkom rozpadu rodiny, straty majetku a prepadu do bezdomovstva.

  Záver: Z knihy som použil v tomto blogu niektore pre mňa dôležité pasáže z 1 až 25 strany, verím, že Vás budú zaujímať aj ďalšie blogy až do vyčerpania témy. Samozrejme Združenie môžete podporiť kliknutím na FB tým, že si zo solidarity knihu objednáte. V ďalších blogoch budem detailnejšie opisovať môj príbeh aby si čitateľ urobil vlastný názor, či vznikol prienik medzi poškodeným a odvážnym bývalým siskárom, nakoľko spoločne si myslíme, že verejnosť by mala byť informovaná aj z druhej strany mince.

  Moje najdlhšie trestné oznámenie malo vyše 90 strán a 200 príloh sa do dnešného dňa ani nezačalo vyšetrovanie

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2Pn/

  Moj podnet zo zahraničia zapadol prachom pozrite na dôkaz č.48 a 49 ak kliknete ukážu sa žaloby, ktoré boli podané ale zapadli prachom

  https://www.koloseo.info/podnet/

  Pokračovanie o týždeň

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Sochu maršala Koneva v Prahe poliali farbou a popísali, Moskva protestuje

  Moskva/Praha 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:MFA Russia Twitter)   Ruské ministerstvo zahraničných vecí odovzdalo v piatok českému veľvyslanectvu v Moskve protestnú nótu za "zhanobenie" sochy sovietskeho veliteľa Ivana Koneva v Prahe. Rusko vyzvalo aj na potrestanie vandalov, na obnovenie pôvodnej podoby pomníka a na zaistenie jeho ochrany v budúcnosti. Informovala o…

  Británia potvrdila, že nenavrhne kandidáta do budúcej Európskej komisie

  Brusel 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Virginia Mayo)   Spojené kráľovstvo nenavrhne svojho nového národného kandidáta do Európskej komisie, pretože krajina sa chystá opustiť Európsku úniu 31. októbra 2019. Uviedol to v piatok v správe pre médiá vedúci Stáleho zastúpenia Spojeného kráľovstva pri EÚ Tim Barrow Nová exekutíva EÚ pod vedením Ursuly…

  Dánska premiérka hovorila s prezidentom USA po roztržke okolo Grónska

  Kodaň 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Geoffroy van der Hasselt, Evan Vucci)   Dánska premiérka Mette Frederiksenová sa telefonicky rozprávala s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý tento týždeň zrušil plánovanú návštevu Dánska po tom, ako označila za absurdné úvahy, že by Spojené štáty odkúpili ostrov Grónsko. Informovala o tom v piatok tlačová…

  Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

  Praha 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje. Predseda ČSSD Jan Hamáček na piatkovom rokovaní predsedníctva presvedčil kolegov, že zotrvanie vo vláde má zmysel. Trojmesačná neistota okolo budúcnosti kabinetu sa tak zrejme skončila, napísal spravodajský portál…

  Búrku v Tatrách prirovnávajú k teroristickému útoku; nezvestných už našli

  Varšava 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Avanti Twitter)   Následky búrky s bleskami, ktorá prekvapila vo štvrtok turistov v Západných Tatrách, je možné prirovnať k "teroristickému útoku". Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane, kde evidujú štyroch mŕtvych a vyše 150 zranených, informovala tlačová agentúra AP Poľské úrady…

  Viktor Vincze k požiarom v Brazílii: Kde sú miliardári teraz?

  Bratislava 23. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/NASA)   Brazíliu v posledných týždňoch sužujú mohutné lesné požiare. Od minulého štvrtka bolo podľa INPE identifikovaných viac než 9500 nových požiarov, z ktorých väčšina vypukla v Amazónii. K situácii v Brazílii sa v svojom príspevku na sociálnej sieti vyjadril aj známy moderátor Viktor Vincze, ktorého zaujíma, prečo nikto nepomáha…

  Na sociálnych sietiach sa šírilo video ako policajt roztrhol chodkyni slúchadlá. Polícia vysvetľuje

  Bratislava 23. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-MTI/Szilard Koszticsak)   Posledné dva dni na internete kolovalo video drzého policajta, ktorý bez svojej menovky vynadal chodkyni za to, že prebehla cez cestu a mala na sebe slúchadlá. Roztrhol jej ich a napokon prerušil nahrávanie. Video videli desiatky tisíc ľudí a nazbieralo tri tisíc komentárov,…

  Rozhovory medzi USA a Talibanom sa podľa hovorcu hnutia vyvíjajú dobre

  Dauha 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Dr. Ibrahim Bazai Twittter)   Spojené štáty a hnutie Taliban oznámili, že sa v piatok vrátia k rozhovorom v Katare, ktoré sú zamerané na ukončenie 18-ročného konfliktu v Afganistane. Hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid uviedol, že druhý deň deviateho kola vyjednávaní v katarskej Dauhe sa "znovu začne…

  Zaríf označil návrhy Macrona ohľadom jadrovej dohody za kroky správnym smerom

  Paríž 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ebrahim Noroozi)   Za kroky správnym smerom označil iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf návrhy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na zmiernenie krízy okolo Spoločného komplexného akčného plánu (JCPOA) - tzv. jadrovej dohody. Zaríf to uviedol v piatok počas oficiálnej návštevy Paríža s poukazom na to,…

  Španielska vláda pošle Maroku milióny na zastavenie migrantov smerujúcich do Európy

  Madrid 23. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Salvatore Cavalli)   Španielsko pošle Maroku 32,4 milióna eur, ktoré majú krajine pomôcť pri ochrane hraníc a blokovaní migrantov smerujúcich cez more do Európy. Peniaze poskytne na základe dohody o policajnej spolupráci medzi oboma štátmi Cieľom je podporiť snahy Rabatu týkajúce sa migrantov ilegálne križijúcich Stredozemné…

  Bolsonaro zvažuje nasadenie armády na boj proti požiarom v Amazónii

  Rio de Janeiro 23. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Eraldo Peres)   Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zvažuje nasadenie armády na boj s rozsiahlymi požiarmi v Amazonskom pralese. V piatok sa pred novinármi vyjadril, že sa prikláňa k takémuto kroku. Konať by v tomto smere mal podľa svojich slov do niekoľko hodín Bolsonaro sa…

  Vojaci sa v Centre výcviku Lešť pripravujú na vojenskú prehliadku

  Bratislava 23. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Príprava na slávnostnú vojenskú prehliadku, ktorá sa uskutoční 29. augusta v Banskej Bystrici pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania, vrcholí „Ozbrojené sily SR majú v týchto dňoch záverečnú fázu prípravy na vojenskú prehliadku. V Centre výcviku Lešť zlaďujeme pochodujúce celky do…

  Výbuch v ruskom stredisku: U jedného z lekárov zaznamenali stopy radiácie

  Moskva 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Ruské úrady našli stopy radiácie u jednej osoby po tom, ako vyšetrili viac ako 100 zdravotníkov, ktorí začiatkom augusta ošetrovali obete ožiarenia po výbuchu v raketovom testovacom stredisku Ňonoksa. S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie regionálnej správy v Archangeľsku o tom informovala agentúra AP…

  Na trajekte na Jáve vypukol požiar, najmenej 4 ľudia zahynuli

  Jakarta 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:ST Foreign Desk Twitter)   Najmenej štyria ľudia zahynuli a ďalších 33 je nezvestných po vypuknutí požiaru na trajekte, ktorý sa plavil pri pobreží indonézskeho ostrova Jáva. Tlačová agentúra AFP to uviedla v piatok s odvolaním sa na vyhlásenie indonézskej polície Požiar, ktorého príčina nebola bezprostredne…

  Návštevníkov Agrokomplexu v Nitre privítalo zmodernizované výstavisko

  Nitra 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Havran)   Približne 650 vystavovateľov z 12 krajín sa predstavuje na 46. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex, ktorá potrvá na nitrianskom výstavisku do nedele (25. 8.). Návštevníkov privítalo zmodernizované výstavisko „Za posledný rok sa nám podarilo uskutočniť niekoľko realizácií a znížiť tým investičný…

  Španielsko oznámilo druhé úmrtie na šíriacu sa listeriózu

  Madrid 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Už druhá osoba zomrela v Španielsku na listeriózu, ktorej epidémiu spôsobila v krajine baktéria listéria v bravčovom mäse. V piatok o tom informovali španielske úrady a následne tlačová agentúra AP Hovorca zdravotníctva v juhošpanielskom regióne Andalúzia José Miguel Cisneros uviedol, že nákazlivému ochoreniu…

  Orbánova vláda dá dôchodcom pred voľbami poukážku na elektrinu či plyn

  Budapešť 23. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Hungary Journal Twitter)   Maďarskí dôchodcovia dostanú do konca septembra poukážku v hodnote 9000 forintov (27,5 eura), s ktorou budú môcť uhradiť účty za elektrinu či plyn. V Budapešti to v piatok oznámil minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás Podľa internetového vydania ľavicového denníka Népszava Gulyás…

  Štúdia: Takmer 80% študentov "rodových menšín" má duševné problémy

  Washington 22. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR/DPA-Gregor Fischer)   Nová štúdia ukazuje, že veľká väčšina študentov transgender a ďalších „rodových variácií“ má problémy s duševným zdravím. Štatistický výskyt je výrazne vyšší ako v prípade bežnej populácie American Journal of Preventive Medicine publikoval report, ktorý „skúmal spätnú väzbu viac ako 65 tisíc študentov“…

  TopDesat

  10+ celebrít, ktoré takto geniálne zareagovali na všadeprítomných paparazzi

  0

  Byť celebritou nie je vždy len med lízať. Za splnenie si sna sa často platí vysoká daň v podobe absolútnej straty súkromia a všadeprítomných paparazzi. No kým niektoré celebrity ich ignorujú, iné sa na to pozreli z opačného uhla. :) (Nielen) v zámorí sa človek dokáže uživiť tým, že fotí…

  TOP10 divných trikov pre pohodlný spánok, ktoré skutočne fungujú

  0

  Podľa štatistík má iba štvrtina svetovej populácie kvalitný osemhodinový spánok. Prejavy rôznych porúch spánku sa z roka na rok vyskytujú naopak častejšie. Postupne sa stávame napätejšími a menej zdravými. Spánok na ľavej strane Napriek zjavnej symetrii tela je umiestnenie vnútorných orgánov rovnaké. Keď ležíme na ľavej strane , žalúdok so šťavou v nej sa nachádza…

  10+ Úžasných tipov, ako sa dá využiť škatuľa od pizze

  0

  Vedel si, že existuje mnoho chytrých nápadov, ako sa dá zúžitkovať stará škatuľa od pizze? Možno si ich aj ty doteraz vyhadzoval do koša. Po tomto článku však zistíš, že sa dajú kreatívne pretvoriť na niečo naozaj užitočné. A nepotrebuješ k tomu až tak veľa. Stačia ti len nožnice, farby,…

  Miestni obyvatelia z rôznych krajín hovoria o tom, čo ich na turistoch obťažuje najviac

  0

  Mať príležitosť cestovať a navštíviť najrôznejšie kúty planéty je skutočne skvelé. Nech idete kamkoľvek, treba si pamätať, že musíte byť úctivý nielen k domorodým ľudom, ale aj k miestam, ktoré navštívite. Taliansko Nie, nemáme pizzu s ananásom, špagety s mäsovými guľkami ani iné americké jedlá, ktoré sa považujú za talianske Každý jeden talian nie je…

  TOP10+ zvierat, na ktorých príroda už nemala dostatok farieb

  0

  Ríša zvierat je široká a príroda je niekedy nevyspytateľná. Málokto z nás mal to šťastie a videl na vlastné oči nejakého albína. Snehovo-biela koža, vlasy či oči, to je všetko, čo ich robí takými výnimočnými.  Vidieť niektoré zo zvierat, ktoré nemá pigment melanín, je ale ešte vzácnejšie. Tí, ktorí ste…

  Sovietsky zväz – raz nenávidený, raz ospevovaný

  0

  Buržoázia nenávidela revolučné myšlienky marxizmu – leninizmu. V roku 1920 Winston Churchill, štátnik, politik, tribún buržoázie, vyriekol slová plné nenávisti o tom, že komunizmus je ako mor ohrozujúci život viac ako čierna smrť alebo škvrnitý týfus. No komunizmus striedavo nenávidel aj ostatný svet. Ideológia komunizmu bola príťažlivá. Výkon moci často odstrašujúci. Presne…

  Vo svete IT

  Hodinky Amazfit Verge Lite: Prekvapia nie len skvelou výdržou batérie, ale aj kvalitným spracovaním | RECENZIA

  0

  Pred takmer dvomi týždňami nám do redakcie prišli na testovanie ďalšie inteligentné hodinky, opäť od overeného a stále viac obľúbeného čínskeho výrobcu Xiaomi. Tentokrát sme sa bližšie pozreli na vcelku dostupné inteligentné hodinky Amazfit Verge Lite, ktoré boli predstavené len pred niekoľkými mesiacmi. Podľa výrobcu majú hodinky excelovať hneď vo…

  Od FaceMash až po Facebook. Pozrite si históriu najväčšej sociálnej siete na svete

  0

  Na Zemi by sme len ťažko našli človeka, ktorý nepozná sociálnu sieť Facebook. Jedná sa totiž o  službu, ktorú aktuálne využíva 2,3 miliardy aktívnych používateľov. Vedeli ste však, že prvý názov sociálnej siete, za ktorou stál Mark Zuckerberg, a zároveň ktorou bol Facebook inšpirovaný sa volal FaceMash? Nižšie sme pre…

  iPhone 7 údajne prekračuje povolené limity vyžarovania radiácie. Apple sa však bráni, že to nie je pravda

  0

  Radiácia vo väčšine z  nás vyvoláva pocity strachu, a to aj napriek tomu, že sa s ňou stretávame na dennom poriadku. V podstate ju vyžaruje všetko naokolo nás, od mikrovlnky kde si zohrievame jedlo, až po televíziu či smartfóny, ktoré nosíme v našich vreckách. V nízkych množstvách je pre ľudský…

  Xiaomi zdieľa ďalšie kľúčové vlastnosti zariadenia Redmi Note 8 Pro. Máme sa na čo tešiť!

  0

  Spoločnosť Xiaomi Redmi dnes zdieľala ďalšie informácie ohľadne smartfónu Redmi Note 8 Pro, ktoré sa týkajú jeho príslušenstva a vybraných vlastností. Na tému upozorňuje portál fonearena.com. Skutočne herný smartfón Smartfón Redmi Note 8 Pro podľa zverejnených informácií ponúkne herné  príslušenstvo v podobe gamepadu, ktorý ocenia hráči mobilných hier, Vďaka nemu…

  Google mení spôsob pomenovávania nových verzií Androidu

  0

  Operačný systém Android v  súčasnosti používa viac ako 2-miliardy ľudí na svete. Dlhé roky bol označovaní podľa cukroviniek (Gingerbread, Lollipop, Oreo,…), to sa však príchodom novej verzie Androidu zmení. Po novom bude označovaný číslom. Zmien je však viacero, nižšie Vám prinášame prehľad toho najdôležitejšieho. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com. Android…

  Google Fotky prichádzajú s možnosťou vyhľadávania fotografií s odfoteným textom

  0

  Obľúbená aplikácia Fotky Google dostáva ďalšiu, naozaj vynikajúcu vyhľadávaciu funkciu, vďaka ktorej môžete ušetriť zbytočný čas strávený hľadaním vybraných fotografií. Pokročilá umelá inteligencia v spolupráci s funkciou Google Lens totižto už čoskoro umožní vyhľadávanie textu v samotných fotografiách. Za novou funkciou stojí technológia OCR Ako informuje zahraničný portál Techradar.com, za funkciou…

  TopSpeed

  Natankujte len toľko kvapaliny do ostrekovačov, koľko potrebujete

  6

  Chcete šetriť vlastnú peňaženku a popri tom urobiť dobro pre životné prostredie? Na viacerých čerpacích staniciach SLOVNAFT už môžete tankovať kvapaliny do ostrekovačov priamo do nádržky vo svojom aute a vziať len toľko, koľko reálne potrebujete. Znie to ako dobrý nápad. Funguje však aj v praxi? Vyskúšali sme to.

  Južná Kórea zakázala predaj Porsche Cayenne, VW Touareg a Audi A6

  7

  Koncern Volkswagen s emisiami podvádzal aj po prevalení aféry Dieselgate. Od mája 2015 až do januára 2018 totiž len v Južnej Kórei údajne predal 10 000 áut s podvodným softvérom. Predstavitelia kórejskej vlády na odhalenie reagovali okamžite, okrem súdnych žalôb sa bude musieť nemecký koncern zmieriť aj s tým, že…

  Ako by vyzeral Mercedes E, keby mal delené svetlá?

  1

  Mercedes za posledné roky úplne zmenil imidž. Ešte začiatkom tohto desaťročia vyrábal väčšinu áut, ktorá bola pomerne sterilná a určená skôr pre staršiu klientelu. To sa však zmenilo a aktuálne Mercedes chrlí jedno krásne moderné auto za druhým. Keď si človek napríklad porovná novú triedu A s novým BMW radu…

  Blok motora Toyota Supra GR zvládne podľa experta aj 1000 koní

  4

  Pred pár týždňami sa špekulovalo, že by mohla Toyota Supra v budúcnosti dostať nový motor od BMW s označením S58 a výkonom takmer 500 koní. Výkon Supry je azda jej najdiskutovanejším aspektom. 340 koní (250 kW) sa mnohým máli. Je výmena aktuálneho motora B58 za S58 jedinou cestou k vyššiemu…

  Jaguar vyvíja 3D head-up displej, bude premietať na celé okno

  1

  Automobilka Jaguar pracuje na novej technológii 3D displejov zobrazujúcich obraz a virtuálne navigačné pokyny do priestoru pre posádku. Súčasťou vývojového programu je aj nový druh 3D head-up displeja premietajúceho obraz na celé čelné okno vozidla. V sériových vozidlách automobiliek Jaguar a Land Rover by sa nové  3D displeje mohli objaviť…

  Veľké SUV nemajú budúcnosť, tvrdí šéf koncernu Volkswagen

  24

  Súčasný šéf koncernu Volkswagen, Herbert Diess, je presvedčený, že vďaka špeciálnej podvozkovej platforme MEB určenej pre elektromobily doženie koncern Volkswagen náskok väčšiny konkurencie na poli elektrických áut. Motorom TDI v Volkswagene stále veria, no aféra Dieselgate im podľa Diessa nevratne poškodila imidž. Aj preto nemajú veľké SUV budúcnosť. Navyše im škodí  zlá aerodynamika.

  KAMzaKRÁSOU

  Inšpirácia na svadobnú tortu: Zaručene si vyberieš tú svoju!

  2

  Každá nevesta chce mať jedinečnú a chutnú svadobnú tortu. Inšpirácia na svadobnú tortu - v galérii nižšie nájdete torty rôznych druhov, farieb a dizajnov, z ktorých bude ťažké vybrať si len jednu, tu pravú. Svadobné torty sú iné ako tie narodeninové. Musí byť originálna, neobyčajná a predovšetkým chutná. Tieto torty vyzerajú tak krásne, že je ich…

  Ženský pohľad na: Mazda 6 Wagon 2,5 SKY-G, elegancia na kolesách

  0

  Do nedávnej minulosti som si myslela, že technicky dokonalé autá vedia vyrábať len Európania. Od môjho posledného testovania Mazdy 6 som si do svojho zoznanu pridala aj japonského výrobcu. Auto ma presvedčilo svojími technickými vlastnosťami a očarilo  dizajnom. Musím povedať, že červená farba charakteristická pre túto značku  je najkrajšia, akú…

  Najúčinnejší trik, ako ušetriť viac peňazí: Tento ti zmení život!

  1

  Väčšina ľudí si nesporí a ani si neplánuje sporiť. Zväčša je to kvôli nepriaznivej životnej situácii, alebo jednoducho nevedia šetriť. Asi iba osmina Slovákov má minimálne rezervy, vďaka ktorým by dokázala prežiť ešte asi 6 mesiacov. Je to žalostne málo. Šetriť sa dá jednoducho a bezbolestne. Žijete od výplaty k výplate, alebo si…

  Cviky s fitloptou: Zopár cvikov a tvoj sen o dokonalej postave sa naplní

  1

  Ľahké skakacie lopty vám majú dopomôcť k vyformovanejšej postave? Fakt? Áno fakt! Fitlopty pomáhajú pri zlepšovaní rovnováhy a flexibility a zároveň aj pri posilňovaní celého tela. Tréneri tiež tvrdia, že fitlopty majú oproti iným fitness pomôckam navrch. Všetko čo musíte vedieť je správne ju používať, pri správnych cvikoch. Ak ju nebudete používať správne,…

  5 presvedčivých dôvodov, prečo jesť uhorky: Takto prospejú tvojmu telu

  1

  Jar a leto sú ideálnymi obdobiami, kedy do jedálnička zaradiť viac ovocia a zeleniny. Naše záhrady či obchody a trhy sú predsa plné chutných a zdravých plodov, respektíve darov prírody, ktoré nám pomôžu udržiavať naše telo zdravé a plné energie. Ako však ľudský organizmus dokážu pri pravidelnej konzumácii ovplyvniť napríklad…

  Čo muži neznášajú na ženách? Na odplašenie stačí naozaj málo

  2

  Nedávny článok o tom, čo neznášajú ženy na mužoch, dnes doplníme pohľadom z opačnej strany. Viete, aké správanie sa a vlastnosti žien hnevajú mužov, a to až do takej miery, že zo vzťahu vycúvajú? Nasledujúce riadky vám možno otvoria oči a ak si myslíte, že náš zoznam nie je kompletný, neváhajte ho doplniť vlastnými postrehmi…

  Svetlo sveta

  Názory svätého Maximiliana Kolbeho na bezbožnú tlač

  0

  Útoky na Katolícku vieru sa v modernej ére vedú primárne cez média a následne cez politikov. Je to akoby začarovaný kruh, kedy raz média vytvoria tému, ktorú preberú politici alebo následne politici prídu s témou, ktorú vďačne rozšíria média. Aj na Slovensku týchto príkladov je mnoho. Ataka arcibiskupa Bezáka na…

  Košická arcidiecéza je diecézou mučeníkov – o pár dní vrcholí jubileum

  0

  V sobotu 7. septembra 2019 sa zavŕši Jubilejný rok svätých košických mučeníkov Marka Križina, Štefana Pongráca a Melichara Grodeckého. Hlavným duchovným vyvrcholením osláv bude presne 400 rokov od ich smrti slávnostná svätá omša, ktorej bude predsedať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober v Katedrále sv. Alžbety o 10:00.  V pastierskom liste…

  22.8. Panna Mária Kráľovna

  0

  Na dnes pripadá liturgická spomienka Panny Márie Kráľovnej. Je to sviatok, ktorý sa v Cirkvi slávi len odnedávna, avšak jeho pôvod je prastarý. Bol ustanovený ctihodným pápežom Piom XII. v roku 1954 na záver Mariánskeho roka – a spočiatku sme ho slávili 31. mája. Pápež vtedy povedal, že Mária je…

  Vatikánsky mestský štát slávi 90 rokov

  0

  V tomto roku slávil Vatikánsky mestský štát 90 rokov od svojho vzniku. Vatikán sa síce svojimi špecifikami líši od iných štátov, má však ako každý iný štát svoje štátne symboly. Má svoju vlajku, má svoju hymnu, má svoje maličké územie s jeho charakteristickým tvarom na pôdorysnej mape, a navyše má…

  Dá sa spätne zrušiť krst?

  0

  V čase, kedy jednotlivé miestne cirkvi poväčšine na západe nahlasujú  čoraz väčšie počty ľudí, ktorí vystupujú z Katolíckej cirkvi, vzniká otázka, či sa vôbec dá z Cirkvi vystúpiť. Súčasťou Cirkvi sa totiž nestáva človek vyplnením nejakej prihlášky, ale prijatím krstu. Dá sa teda po prijatí krst zrušiť jeho platnosť spätne? Na západe v…

  Škandál: Polícia zverejnila fotku arcibiskupa Oroscha pri nenahlásenom prípade násilnej trestnej činnosti

  0

  Polícia SR na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príbeh aktivistu Petra Weisenbachera, ktorý prebrala z jeho osobného facebookového profilu. Weisenbacher tu opisuje údajný trestný čin, ku ktorému malo prísť „cez víkend v Piešťanoch.“ Obeťou útoku mali byť „dve lesby“ a agresormi „štyria náckovia.“ Weisenbacher zároveň uviedol, že tieto dve lesby…

  Armádny Magazín

  Video: Americké bezpilotné lietadlo MQ-9 Reaper bolo zostrelené nad Jemenom

  0

  Podľa informácií poskytnutých jemenskými povstalcami bol v jemenskom vzdušnom priestore, objavený americký robot, MQ-9 Reaper. Dron sa nachádzal v okruhu systémov protivzdušnej obrany, v dôsledku čoho bol zničený.

  Rozhovor s úradujúcim majstrom sveta v puške - Ernestom Nagyom

  0

  Slovensko na posledných Majstrovstvách sveta v puške podľa pravidiel IPSC, ktoré sa konali vo Švédsku, získalo v silnej konkurencii 560 top športových strelcov najcennejšie umiestnenie – zlatú medajlu. Rozhovor s úradujúcim majstrom sveta Ernestom Nagyom viedol Ing. Bystrík Zachar, Prezident Slovenskej Asociácie Dynamickej Streľby. 

  Video: Prvý štart ťažkého bezpilotného lietadla Altius-U

  0

  Ruské ministerstvo obrany predstavilo videozáznam prvého letu nového bezpilotného lietadla Altius-U. Nový robot, ktorého hmotnosť tvorí šesť ton, môže zostať vo vzduchu dlhšie ako 24 hodín. Prvý let robota Altius-U trval úplne 32 minút v nadmorskej výške až 800 metrov v plne automatickom režime. Počas testu všetky systémy fungovali normálne, nebola…

  Český výrobca bojového vozidla Perun ostro protestuje proti vyjadreniu ministerstva

  0

  Tiskové prohlášení společnosti SVOS, spol. s r.o. - K vyjádření Ministerstva obrany ze dne 20. srpna 2019 :   Společnost SVOS, spol. s r.o. dne 20. srpna zveřejnila své tiskové prohlášení ke stavu dodávky bojových vozidel speciálních sil Perun A

  Video: Po štyroch dňoch našli v lese nezvestné 5-ročné dievčatko

  0

  Záchranári našli v lese dieťa, ktoré pred tromi dňami zmizlo v oblasti Nižného Novgorodu. Dievča bolo objavené v noci potom, čo odpovedalo na svoje meno. Podľa očitých svedkov bolo dievča veľmi vyčerpané a hladné, ale bola

  K 75. výročiu SNP vyrobila spoločnosť GRAND POWER limitovanú sériu zbraní STRIBOG SNP

  0

  Už o pár dní oslávi Slovensko okrúhle 75. výročie Slovenského národného povstania a v mnohých mestách vrcholia prípravy osláv, ktorými si toto výročie pripomenieme. Slovenský výrobca zbraní GRAND POWER s.r.o. sa rozhodol na počesť tohto veľkého momentu v našich dejinách, ktoré navždy zmenilo smerovanie Slovenska, vydať limitovanú sériu špeciálne gravírovaných zbraní z

  Tvoja Svadba

  Svadobná výzdoba pre cestovateľov: Ukážte na svadbe svoju vášeň

  0

  Pri práci so svadobným párom sa vždy pýtame na jednu zásadnú vec. To, že sa ľúbite je jasné, ale dôležité je tiež to, čo vás dvoch spája, čo vás definuje, bez čoho si svoj život neviete predstaviť. Každý máme svoje malé vášne. Ak by sme chceli byť stereotypné, tak povieme,…

  Svadobná výzdoba z ruží: Ako si správne vybrať farbu, veľkosť a odrodu

  0

  Túto úžasnú kombináciu milujú milióny žien po celom svete. Kytica ruží je symbolom lásky, vždy nás poteší a vo vnútri nám zohrieva srdce. Svadobná výzdoba a ruže je preto spojením, ktoré nesmieme vynechať. My vám okrem inšpirácií k výzdobe prinášame aj praktické rady, ako sa o ruže starať a ako si ich vybrať, aby…

  Dokonalá svadobná torta: Čo urobiť, aby zostala krásna po celý večer?

  0

  Častejšie ako by ste si mysleli sa stávajú tortové nehody, jednoducho, niekedy sa aj profesionál sekne, niekedy kladieme dôraz na iné veci, niekedy nevieme, na čo upozorniť a na čo sa pýtať. Dokonalá svadobná torta je ale dôležitou súčasťou svadobného dňa. Ak chcete, aby vám ostala v jednom kuse, je dôležité dodržať…

  Typy svadobných kabeliek a inšpirácie na výrobu originálnej kabelky

  0

  Prednedávnom sme vám ponúkli článok o veciach, ktoré na svadbu vlastne nepotrebujete, ale veľmi, veľmi ich chcete. Sú to drobnosti, ktoré robia ženy o kúsok šťastnejšie, drobnosti, ktoré možno nikto neuvidí, ale my vieme, že ich máme a robí nám to radosť. Svadobná kabelka do tejto kategórie určite patrí. Typy svadobných kabeliek - z…

  Pampová tráva: Prečo si získa aj teba a ako ju zakomponovať do výzdoby?

  0

  Pampová tráva alebo Pampas Grass je „kvetina“, ktorá pripomína zlaté dozreté obilie. Hodí sa teda ako výzdoba na koniec leta, kedy sa oslavuje žatva. Kedysi si dokonca mladé nevesty, ktoré sa vydávali po žatve, nechali na hlavu položiť veniec z dozretej pšenice. Pampová tráva je o niečo viac nóbl. Jej pestovanie sa…

  Nočné svadobné fotografie so svetlami: Romantika, ktorá ti vyrazí dych!

  0

  Svadba je o detailoch. O premyslených zákuskoch, kvetoch, pozvánkach a iných maličkostiach, ktoré vytvárajú svadobnú atmosféru. Musíme však povedať, že najdôležitejším prvkom celej svadby je osvetlenie. Žiarovky, sviečky, prskavky sú tým, čo rozžiari svadobnú miestnosť a urobí vaše fotografie perfektnými. Svadobné osvetlenie je tým nevyhnutným prvkom, vďaka ktorému svadba vonku pokračuje aj po západe…

  Tvoje Zdravie

  Je pšeničná tráva naozaj všeliek? Zistite o tomto fenoméne viac!

  0

  Tak ako si svoju chvíľku slávy prežilo aloe, acai či rôzne iné čisto prírodné prísady, teraz má svojich 15 minút po celom svete pšeničná tráva. Niekto by si bol pomyslel, že obyčajná tráva zo pšenice nemôže mať žiadny účinok na ľudské zdravie, no odborníci tvrdia pravý opak. Podľa nich je…

  Skorocelová tinktúra a jej účinky: Ako si ju vyrobiť doma?

  0

  Poznáte skorocel kopijovitý? Ide o veľmi známu a v našom pásme i značne rozšírenú bylinku, ktorá má nezastupiteľné miesto v ľudovom liečiteľstve. Skorocel je trváci, dorastá do výšky až 60 centimetrov a radíme ho do čeľade skorocelovité. Ľudovo sa mu tiež hovorí psí jazyk. Rastlina je charakteristická tým, že vždy…

  Najčastejšie príčiny vzniku kurieho oka: Prečo sa neoplatí liečbu zanedbávať?

  0

  Kurie oká predstavujú pomerne častý a zároveň i nepríjemný kožný zdravotný problém, ktorý trápi mnohých. Často vznikajú v oblasti nôh a neraz k ich rozvoju prispieva i človek sám. Hoci nijak zvlášť neohrozujú zdravotný stav pacienta, ich liečba by sa nemala podceňovať. Odstránenie tohto malého zdravotného a v podstate i…

  Viete, ako používať ricínový olej? Z toľkých možností budete nadšení!

  0

  Ricínový olej môžete v prvom rade používať ako pleťový či telový olej. Poradí si aj s veľmi suchou pokožkou tela a tváre. Napomáha totiž obnoviť prirodzenú hydratáciu pokožky a taktiež podporuje regeneráciu kožných buniek. Ocení ho aj starnúca pleť, pretože pomáha predchádzať tvorbe vrások. Po ricínovom oleji však môžete siahnuť…

  TOP 5 dôvodov, prečo jesť avokádo: Doprajte si ho ešte dnes!

  0

  Patríte medzi milovníkov avokáda, alebo ste toto netradičné exotické ovocie ešte ani neochutnali? Ak už je váš vzťah k avokádu akýkoľvek, dnes sa o ňom dozviete množstvo zaujímavých i dôležitých informácií. Vedeli ste napríklad, že obsahuje viac draslíka ako známe banány? Alebo že má plod hruškovca amerického blahodarný vplyv na…

  TOP bylinky na kožné problémy: Ktoré zatočia s akné, mastnou pleťou či ekzémom?

  0

  Bylinky si dokážu poradiť s mnohými zdravotnými problémami, a to niekedy i lepšie, ako klasické lieky. Môžu pomôcť potlačiť zažívacie ťažkosti aj upokojiť myseľ a zlepšiť spánok. Rovnako si mnohé z nich dokážu poradiť aj s kožnými ochoreniami a rozličnými problémami s pokožkou. Účinné môžu byť pri liečbe akné a…