• Ján Molnár

  Nielen Mečiar si postavil svoju kariéru na utrpení druhých, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ (5.časť) Mečiarove amnestiu sú len špicou ľadovca.

  Publikované 22.07. 2017 o 23:01 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Nové šokujúce informácie z novej knihy „Spoveď bývalého siskára“, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky. Vladimír Mečiar, bol len  v  správnom čase na správnom mieste, a ostáva právnickou otázkou, či jeho mlčanlivosť a zatajovanie skutočnosti bolo v rozpore so zákonom alebno len v rozpore s dobrými mravmi. Nnerešpektovanie morálnych atribútov spoločnosti v otázke spoločenskej požiadavky, či konal v zájume Slovenského národa pri obnovení jeho štátnosti, alebo konal len skryte pre úzku skupinku ľudí a nemorálne využil čas a miesto pre budovanie svojej kariéry na zabezpečenie hlavne svojej nedotknuteľnosti ostane zatiaľ tajomstvom. Ovšem odcudzením zväzkov ŠTb z Tisovej vily držal v šachu celú politickú scénu, nakoľko je pravdepodobné čo sa nedá vyvrátiť, že všetci tzv. „politici“ po 89 roku boli len bábkami americkej CIA prostredníctvom ruskej KGB. Tento úvod opieram o nové argumenty z knihy „Spoveď bývalého siskára“, ktorú som si zakúpil cez internet. Kniha Vám ponúka obludné a hrôzostrašné informácie, hodné odsúdenia všetkých čo sa na genocíde Slovenskho národa podielali.

  Vážení čitatelia, obrátim sa o 360 stupňov a zahodím minulosť, Mečiar ani Lexa nie sú súčasne podstatná téma, slúžila nám len na ovorenie priestoru. To bolo a je minulosťou. Autora, mňa a občanov zaujíma súčasná SIS a vraždy detí a ostatných občanov. Témy o tom, čo bolo sú v súčasnosti mínanie energie a história s ktorou nič neurobíme. Preto sa budeme zaoberať súčasnej SIS, jej zrušenie a skončenie so zabíjaním ľudí. Môj príbeh je len potvrdením, že věci uvedené v knihe sú pravdivé a věci uvedené v knihe potvrdzuje môj príbeh. To je pointa kombinácie korunného svedectva na podporu tejo knihy. Mečiar, Lexa a spol nech odídu do zabudnutia. Poďme riešiť súčasnosť, ktorá nás najviac trápi. Nemajte strach nezabudneme aj na odškodnenie a rehabilitáciou poškodených občanov.

  Túto tému uzatváram otvoreným listom pre môjho syna Michala Andreja Molnára, ktorého vlastná mater poštvala proti otcovi a teraz žije opustený vo viedenskom byte. Za túto stratu vinním pána Mečiara, lebo nezastavil prenasledovanie ani po viacerých žiadosti a osobných listov. Príslušníci SIS sa predbiehali s udávaním, len aby brali výhody, o tom bude drughá časť môjho blogu v kontexte s novou knihou.

  Miško,
  Tvojou ignoraciou, veľmi podcenuješ situáciu, má to ten istý rukopis ako komunikacia s bratom, či sestrou (ignorovanie do konca života zo strachu prezradenia suvislosti) riadena byvalou ŠTb (viď článok o vymazaní zväzkov Mečiarom a Tvojou mamou v zoznamoch ŠTb) som stale tvoj biologicky otec a nedovolim aby sa z teba stal buzerant s natrhnutou riťou, alkoholik, drogista a krajne lavicový komunisticky extremista a pokazil si  svoj život (čo teraz ani netušíš ako budú na tebe zarábať Otília a mama) , tvoje spravanie ignoracia nesie obligatorne znaky trestneho činu – tyrania blizkej osoby – som stale tvoj otec.
  Spolupáchatelia je v prvom rade tvoja mama, ktora si objednala psychicky chporu ženu na polticky prikaz , Verči vypovedala pred prokuraturou, a tvoja mam systematicky vyše roka  ohovarala pred tvojimi očami – same klamstva
  Spolupáchateľka je tvoja sestra Otília, ktorá si na pokyn Tajneho dohľadu do Gity, sprostredkovane Ivana a sprostredkovane Slotu a sprostredkovane Mečiara vymyslela – sexualne zneužitie a do teba rok hučali aby si nešiel so mňou ale s nimi!!!
  Motívom boli peniaze, tie sú vždy motívom k zrade, a) Otilke som zobral 50% peňazi z brigady kde dostavla 600 euro na chod domacnosti lebo sme nemali žiaden príjem, b) mamu som usmerňoval aby toľko neminala z rodinneho rozpočtu na fajčenie a kavičkovanie
  Sbjektívne znaky trestneho činu:
  Sutuácia keby si bol so mnou by vyzerala finančne pre nich takto:
  a) mama by musela zo zákona zo svojho 1500 eurového prijmu prispievať na teba ako maloletého aj neskoršie ako študujuceho na VŠ, zároveň by musela dorovnať aj mne vyživovaciu povinnosť aby sa životna uroveň podľa zakona o rodine vyrovnala. Otília ako nevydarena študentka by musela isť pracovať. Ja by som nebol bezdomovec a ty by si bol uspešný na Slovensku, lebo by sme spolu vyrábali relacie a natačali filmy.
  b) Aby sa to nestalo, tak si ťa museli získať na svoju stranu: 1. mama minula peniaze tak aby počas jej pritomnosti bolo všetkého dostatok a počas jej nepritomnosti všetkého nedostatok (spomeň si na vianioce 2010, sami dvaja vo Fortune) 2. teba smerovala na jej rodinu tým, že sme chodili po peniaze za Sanduškou, aby sme mali z čoho žiť z jej nehospodarneho životneho štylu miňania keď bola na Slovensku a nedostatku keď sme boli sami, to bol premyslený plán SIS, 3. Otilia začala proti mne brojiť, spočiatku mi len nadavla, pričom ona mala vo Viedni frajera ale ty si nemal žiadnu oporu…..
  c) Na dovršenie odlúčenia syna od otca a zabezpečenie aby som sa stal bezdomovec a tymto ma vyradili z politickej aktivity a vymahania spravodlivosti, objednali Verči!!!! Bolo to na objednavku SIS a ja som naletel, naletel som preto, lebo som uveril socialnej situácie Verči. Napokon Verči to priznala aj do kamery aj pred prokuraturou BAIV do zapisnice, aka bola pravda, že ju objednala tvoja mama, cez Gitu, Ivana, Slotu so suhlasom Mečiara, zhoda okolnosti spojene zaujmy. Otvor oči prosím a začni so mnou komunikovať, nemám na teba ani telefón, tak ťa držia nakrátko. Veď aj keby som mal milenku, takto sa neriašia rozchody, krádežmi maloletých, to bola konšpirácia SIS čo to ešte nevidíš? Tato. Prosím prepošlite linku na komentáre k jeho článkom: https://dennikn.sk/autor/peacenwar/ 

  Časť druhá: Spoveď bývalého siskára – môj pracovný názov

  Aj keď v knihe je upozornenie, že všetky práva sú vyhradené a nijaká časť tejto knihy nesmie byť reprodukovaná, bez predchádzajúceho súhlasu autora resp. vydavetľa, využívam slobodu prejavu na recenziu určitých pasáži z tejto knihy v kontexte s mojím vlastným príbehom. Je len škoda, že vydavateľ pán Roman Kvalténi po viacerých e-malových žiadostí a vysvetlení mi nedal súhlas na uverejňovanie citátov z tejto knihy vyslovené autorom pánom Eduardom Haklom, ktoré sú skutočne unikátne a o ktorých by sa malo dozvedieť celé Slovnesko, len či ten nesúhlas není priamo ďalšia konšpirácia na prenasledovanie ľudí, ktorí by radi na svoju obhajobu použili tieto citáty v žalobách na súdoch a trestných podaniach. Pobnechávam teda na čitateľa aby podľa môjho obsahu citátov si sám urobil vlastný názor, či kniha je pravdivá, alebo je len druhá „neoverená“ verzia názoru na činnosť Slovenkej informačnej služby, aby vyprovokovala, skutočných poškodených k napísaniu svojích príbehov a jej   druhým plánom môže byť ako sieť pavučiny, ktorá na seba naláka tých pravých poškodených aby ich iná skupina definitívne umlčala.

   Zmena nastala dnes zhruba pred dvomi hodinami keď som autorvi knihy napísal e-mailom v skratke môj príbeh a žiadosť o povolenie uverjniť pasáže z knihy v kontexte s mojím príbehom. Po vyše hodinovom telefonickom rozhovore v ktorom sme našli veľa spoločných bodoch som dostal súhlas od autora i napriek nesúhlasu vydavateľa na zverejnenie citátov a časti textov z tejto knihy priamo od hlavného protagonistu myšlienky zrušiť SIS pána Eduarda Hakla. Ďakujem v mene širokej verejnosti a poškodených občanov. Potvrdené SMS : Eduard Hakl z čísla 0911222791 Dávam súhlas pánovi Molnárovi aby uverejnil z mojej knihy viacero citátov v kontexte s jeho príbehom. Toto povolenie mu dávam na celú knihu aby citáty uverejňoval vo svojích blogoch Hlavné správy a iné jeho osobné aj ďalšie blogy.

   Táto kniha je prelomenie mlčanlivosti o skutočnom pôsobení bývalej ŠTB, ktorá sa pretransformovala do súčasnej SIS a v obludnejších rozmerov prenasleduje, likviduje nič netušiace obyvateľstvo aby svojím chlebodárcom zabezpečila blahobyt, majetky a duševné bohatstvo Slovenskéího národa. Autor knihy vyzýva na vytvorenie tlaku na zrušenie SIS Slovenskej informačnej služby čo by znamenalo krok dopredu vo výkone spravodlivosti a právneho štátu a stop výroby čiernych peňazí, stop korupcie na všetkých úrovniach ale hlavne stop vraždenia ľudí nielen fyzickými vraždami ale aj sociálnymi vraždami psychickými vraždami a intelektuálnymi vraždami.   Keď sa zruší táto zločinecká organizácia Slovensko by sa akoby znovu narodilo, len to bude nie ľahká úloha, ale ako oni začali zmenu štátoprávneho usporiadiani Klausovou „šokovou terapiou“ tak aj my musíme udrieť ešte väčšou silou na všetkých úsekoch nášho života. Ale bez Vašej pomoci, ľudí dobrej vôle to nedokážeme.

  Po prečítaní prvých 60 strán som dospel k záveru, že môj osobný príbeh sa stožňuje s praktikami SIS opísanými v knihe a preto jedno je ale isté, že nielen Vladimír Mečiar, si svojú v úvodzovkách „osobnosť“ postavil na utrpení druhých spoluobčanov, lebo vedel, že SIS bola len prezlečená stará komunistická ŠTB do nového rúcha s novými úlohami od americkej CIA s cieľom prenasledovať, likvidovať a vraždiť detí, ženy, mužov a starých ľudí, všetkých bez rozdielu len aby zachovali „kľudný“ prechod na nový systém, ale aj všetci ostatní tzv. politici po 89-tom museli vedieť o tom ako sa bude prerozdelovať moc a vplyv z komunistickej strany na západné tajné služby. Tieto nové okolnosti obludným a nemorálnym spôsobom zenužil nielen Mečiar ale aj jeho následníci, či predchodcovia a zatiaholi do tohoto procesu aj SIS na obohatenie seba samých, obohatenie svojích spolueštebákov na úkor nás ostatných slušných ľudí, pričom hrail divadlo najvyššieho razenia. Tzv. Mečiarové amnestie a ich zrušenie len otvorili priestor aby sa vyplyvili na povrch tieto obludné skutočnosti a Mečiar má len smolu, že prostredníctvom jeho udelených amnestii sa rozpútala takáto nenávisť medzi „siskármi“ prepustenými zo služby a poškodenými občanmi. Preto je Vladimír Mečiar vinný, že neoznámil OČTK trestnú činnosť páchanú na obyvateľov Slovenska cudzími mocnosťami prostredníctvom SIS – Slovenskej informačnej služby.

  Môj prvý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že za socializmu som kritizoval zvýhodňovanie komunistov pred nekomunistami v Slovenskej televízie, kde som sa dostal protekčne (moja sestra sa vydala za Juhoslovana priateľa šefredaktora HR VDM p. Beňa), za to, že pred 89-rokom keď sa uvolnilo súkromné živnostníctvo ako prvý v ČSFR som založil video službu ORION v roku 1986 a združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov (s cieľom aby sa video využilo na informovanosť občanov o tom, o čom štátna TV mlčala), ešte před 89-tym som sa dostal do zoznamov zaujmových osôb pre ŠTB predchodca terajšej SIS.

  Z knihy vyberám: Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo

  Môj druhý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som sa dozvedel od suseda Milana Kadnára, veľvyslanca v Rakúsku, ktorý v služobnom aute zn. Mercedes nosil v kufroch americké doláre na podplácanie komunistického aparátu v Prahe a Bratislave, aby nekládli prekážky počas pripravovanej tzv. „nežnej revolúcie“, lebo oni zbohatnú ako prvý, za to, že som vedel, že to bude prevrat a žiadna „nežná revolúcia“ s jeho synom Martinom som bol veľmi dobrý kamarát a natočil som video pre jeho hudobnú skupinu ešte za socializmu,

  Z knihy vyberám: Keď si začal uvedomovať, že cieľovou skupinou jeho práce nie sú žiadni teroristi, vnútorný či vonkajší nepriateľ, ale bežní, radoví občania, pochopil, že niečo nie je v poriadku. Navyše keď sa prevalilo, že pomohol mnohým, pre SIS záujmovým osobám, začala sa na neho doslova polovačka. Niekoľko krát sa ho pokúsili zabiť…… Aj za cenu odmietnutia, aj za cenu, že budem terčom výsmechu alebo sprostých komentárov na facebooku, nič z toho nezmení podstatu. ……Ale nejde o nás dvoch, takých prípadov. Takých prípadov jako sme my je omnoho viac. Jedná sa o tísíce a tisíce ľudských životov, ktorým bol život vykonštruovaný, zničený a manipulovaný. Ale aj zákerne zničených Slovenskou tajnou službou……. Hra, ktorú denno denne vidíte hrať, nie je skutočný život, ale iba vytvorený stav mysle, ktorý vyrábajú a režírujú tajné služby. ….. SIS zasahuje do všetkých oblôastí nášho súkromného či verejného života…… Vedia o nás tie najimtimnejšie fakty. Vidia nám do postele, záchoda, kuchyne dokonca sa prehrabávajú v smetnom koši, aby sa o nás dozvedeli čo najviac.

  Môj tretí príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som  natáčal celú nežnú revolúciu so študentami na video (veľa sa odvysielalo, veľa odišlo do zahraničia a veľa mam len vo vlastnom archíve) a za to, že som si dovoli ako jediný naivný Slovák založiť 4 dni pred HZDS (vtedy som nevedel, že Mečiar šéfuje vyše 60 tisícom eštebákom a ďalším tisícom prisluhovačov) politické hnutie HSP ktoré malo jediný volebný program – prostredníctvom televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Kto to vtedy chcel?

  Z knihy vyberám: Aby SIS dokázala čo najlepšie manipulovať chod nášho života, musí si zabezpečiť veľké množstvo podrobných informácii. Preto sa zaujímajú o naše slabosti, prednosti, úchylky, z čoho máme strach. Či sme zadĺžení, jako vychádzame s partnerom. Tieto informácie potom vyhodnotia a na základe týchto hodnotení, zostavia plán hry, ktorou budú na záujmovú osobu vplývať. SIS při svojej činnosti využíva a zneužíva vedecké výskumy Slovenskej akadémie vied, hlavne z Odboru Experimentálnej psychologie, Najviac využívané sú výskumy, ktoré skúmajú ľudské myslenie, správanie, stresové situácie a podobne……SIS vplýva na súdy,prokuratúru, políciu, exekútorov, dražobné spoločnosti, realitné kancelárie, banky, energetiku (elektrárne, vodárne, plynárne) média, politiku atď. Prepojenia si zabezpečujú cez informátorov a spolupracovníkov, ktorých je veľké množstvo.

  Môj štvrtý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že na podporu rozvoja tejto myšlienky som založil vydavateľstvo ORION a vydával som týždenník NOTES občanov vo formáte A5, náväzne VEREJNÁ Mienka vo formáte A4, následne 112 stranový celofarebný magazín pre ženy DANIELA (jediný v bývalej ČSFR), populárny farebný magazín HOROSKOPY (s politickými komentármi na podporu HSP), následne NOVÝ VEK humanizmu tak isto s politickými komentármi, až do roku 2001, kedy prenasledovanie nadobudlo vážne rozmery (strelba zo samopalu, podpálenie auta, zbitie, vyhrážanie zabitím a vyhrážanie vyhodenia rodinného domu nástražným systémo)

  Z knihy vyberám: Sú vyberaní na základe zbierania informácii o ich súkromí. Z rôznych databáz (zdravotné záznamy, štatistický úrad, zmluvy, faktúry, atď) sú vyberané informácie, ktoré potom slúžia na vytipovanie si najvhodnejších kandidátov na spoluprácu. Okrem databáz sa informácie zbierajú aj vlastnými prostriedkami (odpočúvanie telefonických rozhovorov, odpočúvanie priamo z bytov, , domov, kancelárii, sledovanie pošty vrátane elektronickej, sledovanie počitačov, tj. ake stranky a weby sledujete, atď.)…..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

  Môj piatý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som hľadal ochranu v zahraničí a požiadal som vo Švajčiarsku o politický azyl, kde som osobne sa rozprával s generálom Čimom, ktorý potvrdil, že Mečiar bol strojcom únosu Kováča mladšieho a strojcom rozdelenia ČSFR na pokyn americkej CIA. Po vyše 4 rokov sme boli v rozpore so švajčiarskými zákonmi vyhostení a po navrátení na Slovensko sme sa stali celá rodina ja, manželka, a dve deti bezdomovci, lebo mi „uradli“ rodinný dom v Bratisvae na Devínskej ceste 16. Do dnešného dňa sa neviem domôcť spravodlivosti.

  Z knihy vyberám: Slovenská informačná služba zneužíva vedecké výskumy, manipulácia ľudskej mysle existuje…… Všetko čo je akokoľvek archivované v elektronických zariadeniach akéhokoľvek druhu sa dá „nabúrať“ a „hacknúť“ . To po slovensky znamená skopírovať, tj. ukradúť bez toho, aby si to sporávca uložených dokumentov všimol. …..SiS si sice nechá zaplatiť za nejaklé ukradnuté informácie, ale vždy sa to opaltí tým silnejším psom zo zahraničia, pre ktorých sme iba obyčajné skorumpované laboratórium, v ktorom si môžu na naších ľuďoch skúšať čo chcú. ….Pre všetky tajné služby, a aj pre tú našu, sú najdôležitejšími výskumy, týkajúce sa ľudskej mysle, psychiky a emocionálnych prejavov v rôznych životných situácii človeka. Na základe týchto výskumovm SIS manipulľuje s ľudmi a vytvára celý rad vykonštruovaných situácií, pomocou ktorých ovplyvňujú správanie ľudí a manipulujú ich myseľ podľa potreby. Je to bežná každodenná prax. SIS dokáže podľa vopred pripraveného scenára, vytvárať situácie, ktoré navedú danú osobu (o ktorú je zo strany SIS záujem) k určitým rozhodnutiam či konaniu. Keby nebolo týchto navádzania, osoba by konala úplne inak.

  Môj šiesty príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som podal som vyše 17 žalôb a niekoľko desiatok trestných oznámení všetky boli odmietnuté, dali mi vyhrať iba 6 sťažnosti na ÚS za prieťahy v konaní. Dôkazom ekonomického útoku mi ostali dva rozsudky v ktorom súd prikázal aby mi lučenecká firma LC Print vydala nezákonné obohatenie vo výške 4,4 mil Sk, ale nevydali formu vytunelovali a ďalších 7 rokov trval súdny proces v ktorom síce súd uznal konateľa vinného za marenie výkonu úradného rozhodnutia ale neprikázal mu nahradiť škodu a odsúdil ho iba na podmienečný trest. Doposiaľ mi dlhujú aj s úrokmi vyše 2 milióny a tie sú už premlčané. Skutočnosti nesú znaky ekonomického útoku SIS s následkom rozpadu rodiny, straty majetku a prepadu do bezdomovstva.

  Záver: Z knihy som použil v tomto blogu niektore pre mňa dôležité pasáže z 1 až 25 strany, verím, že Vás budú zaujímať aj ďalšie blogy až do vyčerpania témy. Samozrejme Združenie môžete podporiť kliknutím na FB tým, že si zo solidarity knihu objednáte. V ďalších blogoch budem detailnejšie opisovať môj príbeh aby si čitateľ urobil vlastný názor, či vznikol prienik medzi poškodeným a odvážnym bývalým siskárom, nakoľko spoločne si myslíme, že verejnosť by mala byť informovaná aj z druhej strany mince.

  Moje najdlhšie trestné oznámenie malo vyše 90 strán a 200 príloh sa do dnešného dňa ani nezačalo vyšetrovanie

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2Pn/

  Moj podnet zo zahraničia zapadol prachom pozrite na dôkaz č.48 a 49 ak kliknete ukážu sa žaloby, ktoré boli podané ale zapadli prachom

  https://www.koloseo.info/podnet/

  Pokračovanie o týždeň


  Autor v číslach

  Počet článkov: 136
  Celkové hodnotenie: 5.39
  Priemerná čítanosť: 6470

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Patriarcha Kirill pripomenul prebiehajúcu genocídu kresťanov vo svete

  Moskva 24. januára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Patriarcha moskovský a celej Rusi Kirill zaslal pozdrav účastníkom 5. svetového fóra o holokauste v Izraeli, v ktorom porovnal genocídu Židov počas druhej svetovej vojny s dnešným prenasledovaním kresťanov vo svete "Medzinárodné spoločenstvo žiaľ umožnilo prenasledovanie kresťanov v 21. storočí, ktorých práva vrátane práva…

  Dohodu o brexite bude ako posledný schvaľovať Európsky parlament

  Brusel 24. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Piatkový podpis dohody o odchode Spojeného kráľovstva z EÚ predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou a predsedom Európskej rady Charlesom Michelom otvoril cestu pre jej schválenie v Európskom parlamente (EP), poslednej inštitúcii, ktorá sa k nej vyjadrí Poslanci budú o dohode…

  Maduro pozval na voľby pozorovateľov z EÚ, OSN a Latinskej Ameriky

  Caracas 24. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rodrigo Abd)   Venezuelský prezident Nicolás Maduro pozval na tohtoročné parlamentné voľby vo Venezuele pozorovateľov z OSN, Európskej únie i z niektorých latinskoamerických krajín. Informovali o tom v piatok agentúra TASS a ekvádorský denník El Comercio na svojej webovej stránke Maduro vo štvrtok požiadal generálneho tajomníka…

  Vedci objavili pôvodný zdroj nového koronavírusu z Číny

  Peking 24. januára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Chinatopix)   Vedci uskutočnili genetickú analýzu nového koronavírusu z Číny a zistili jeho najpravdepodobnejší zdroj, výsledky štúdie uviedli v časopise Journal of Medical Virology Nový koronavírus, ktorý prvýkrát registrovali koncom decembra 2019 vo Wu-chane, veľkom meste v strednej Číne, patrí k rovnakému vírusovému druhu ako dobre známy koronavírus ťažkého akútneho…

  Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch v Prešove pravdepodobne zapríčinili kotviace prvky zábradlia

  Prešov 24. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Mesto počas dneška zdemontuje a odvezie časť bezbariérovej rampy vedúcej k nákupnému stredisku na Sídlisku Šváby pred zdravotným strediskom, ktorá sa vo štvrtok večer zrútila. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, rampu k 1. poschodiu, z ktorej sa zrútilo zábradlie,…

  USA prehrali vo Venezuele, ale do volieb to nepriznajú

  Moskva 24. januára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)   Presne pred rokom došlo k vymenovaniu prezidenta zvrchovaného štátu zahraničným lídrom cez Twitter. Nebol to samozrejme ani prvý ani iste posledný prípad, keď Washington zvrhol alebo sa pokúsil o zvrhnutie legitímnej moci v tej, alebo inej krajine a dosadil miesto legitímnych lídrov vlastných…

  Spencerová: Škandálik, ktorý započal okolo rozvodu zakladateľa Amazonu, môže nabrať globálne rozmery s nepredvídateľnými dôsledkami

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Cliff Owen)   Česká novinárka Tereza Spencerová sa v jednom zo svojich komentárov na portáli iPrima.cz zamýšľa nad tým, ako skončí príbeh s hacknutým mobilom jedného z najbohatších ľudí a zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa Už dlhšiu dobu sa vedelo o tom, že mobil šéfa Amazonu Jeffa…

  Francúzska vláda rokuje o návrhoch dôchodkovej reformy; protesty pokračujú

  Paríž 24. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)   Francúzska vláda rokuje v piatok o  návrhoch dôchodkovej reformy, ktorý narazil na odpor odborárov. Vlna ich štrajkov zachvátila celé Francúzsko a trvá už 51 dní, pričom na piatok sú v mnohých mestách krajiny opäť naplánované protestné zhromaždenia. Zavretá pre verejnosť je v piatok aj…

  Show okolo hlasovacích lístkov pokračuje: Blahová rázne žiada vyjadrenie Ústavného súdu a prípadne aj nový termín volieb

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Liberálna poslankyňa Národnej rady Natália Blahová z Demokratickej strany (DS), ktorá kandidovala za SaS v súvislosti s medializovanými informáciami o neúplných hlasovacích lístkoch pre niektorých voličov hlasujúcich poštou zo zahraničia (viac v článku) žiada vypísanie nového dátumu parlamentných volieb Blahová z DS na…

  Primátor Bratislavy sa bráni a vysvetľuje návrh 20-tisícových odmien

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Ľubomír Galko z Demokratickej strany sa krátko pred parlamentnými voľbami obul do vedenia hlavného mesta Bratislavy. Na zasadnutí valného zhromaždenia spoločnosti METRO Bratislava a. s. sa mali rozdávať vysoké odmeny členom predstavenstva, z ktorých sú traja nominantmi mesta a dvaja nominantmi Ministerstva dopravy. Podľa primátora Bratislavy…

  V parlamente odznel návrh na vystúpenie Slovenska z NATO. USA a NATO boli označení za najväčších teroristov sveta

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)   V súvislosti s návrhom Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky v parlamente predniesol poslanec Peter Marček mimoriadne naliehavé slová. V súvislosti s atentátom na iránskeho generálmajora Solejmáního odsúdil USA a NATO ako najväčších teroristov sveta. Ich spriahnutie s domácimi kolaborantami na čele s Čaputovou a Kiskom…

  Hrnko upozorňuje na možné podnecovanie a nekalú kampaň v súvislosti aktivitami Kisku v Levoči

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Jakub Kotian)   Vládny poslanec Anton Hrnko z SNS opäť otvorene kritizuje exprezidenta a šéfa strany Za ľudí Andreja Kisku. Tento raz Hrnko upozorňuje na Kiskove zbytočné vyhrocovanie situácie a burcovanie určitej časti obyvateľstva po tom, čo sa Kiska pri antifašistických protestoch postavil na…

  Kiska zabojoval o hlasy rómskych voličov. Vygumovaný Smer a etnicita protestov

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto: Screenshot video)   Protesty proti strane ĽSNS, ktoré pred niekoľkými týždňami rozbehla strana SaS tým, že vysielala (a pravdepodobne aj platila) na Kotlebové mítingy okolo desať aktivistov, inšpirovali PS/Spolu, ktorí sa snažili pridať, ale počet protestujúcich nerástol. Ani keď sa pred týchto aktérov postavil s megafónom…

  Kto vás kŕmi? My! Nemeckí farmári odmietajú nové regulácie

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:Twitter)   Poľnohospodári v Nemecku sa búria proti pripravovanej reforme poľnohospodárstva, ktorá podľa nich zavádza nové opatrenia na ochranu životného prostredia na ich účet. Ako informuje portál iDnes.cz, súčasná situácia je napätá hlavne kvôli rozdielnym názorom medzi farmármi a ekoaktivistami Farmárske odbory Land schafft Verbindung (LSV) minulý…

  Hlinka: Nastal čas pýtať sa ministra práce, generálneho prokurátora a ministerky vnútra, prečo musel malý Martinko tak dlho trpieť

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:Facebook-Jozef Hlinka)   Kandidát na poslanca NR SR Jozef Hlinka (Sme rodina) informoval na sociálnej sieti, že po kontakte s Milanom Krajniakom sa prostredníctvom interpelácií opýtali zodpovedných ministrov a generálneho prokurátora, ako si ich podriadené úrady plnili úlohy vyplývajúce z príslušných zákonov v prípade brutálne dobitého 4-ročného chlapčeka z okresu…

  Vyplácanie rodičovských príspevkov sa po voľbách môže zmeniť

  Bratislava 24. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Vyplácanie rodičovských príspevkov sa po parlamentných voľbách môže zmeniť. Niektoré opozičné strany chcú zrušiť dve úrovne tejto dávky a nahradiť ich jednotnou sumou rodičovského príspevku bez ohľadu na to, či rodič pred nástupom na rodičovskú dovolenku pracoval a dostával materskú dávku alebo nie. Viaceré…

  Ústup od plastových obalov v obchodoch dopláca na nedomyslený kontext

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   Libertariánske zoskupenia Menej štátu na svojej facebokoovej stránke zverejňuje príspevky v ktorých poukazujú na davovú hystériu vyvolanú ekoteroristickými aktivistami, posilovanú médiami a facebookom a z toho plynúce kontraproduktívne regulácie a spotrebiteľský tlak V svojom poslednom príspevku poukázali na jeden takýto príklad, ktorým je ústup od plastových obalov v…

  Radačovský: Aj vďaka Šimečkovi bude mať rozsudok týkajúci sa Poľska dopad na Slovensko

  Bratislava 24. januára 2020 (HSP/Foto:Archív Miroslava Radačovského)   Európska komisia začala pred niekoľkými mesiacmi konanie proti Poľsku kvôli novému poľskému zákonu o sudcoch. Europoslanec Miroslav Radačovský sa v svojom príspevku zameral na Rozsudok Súdneho dvora C-619/18 zo dňa 24. júna 2019, ktorý súvisí s poľským súdnictvom a poukázala na dopad…

  TopDesat

  Zlozvyky reči tela, ktorých by si sa mal zbaviť!

  0

  Nie vždy si všímame, čo robíme s nohami, rukami alebo výrazom tváre, zatiaľ čo sme v spoločnosti. Možno nás ani nenapadlo, že tieto veci sú dôležité. Ale reč tela môže v skutočnosti veľa povedať o tvojej osobnosti a pocitoch. A môže ti to tiež pomôcť urobiť dobrý dojem a získať prácu svojich snov,…

  Harbin: Najčarovnejší festival snehu a ľadu!

  0

  Ak si myslíš, že vieš, ako vyzerá zimná ríša, vyzývame ťa, aby si si to znova premyslel. Aj keď tvoja predstava môže byť naplnená viac rozprávkami, vianočnými stromami a vôňou škorice, pretože väčšina z nás si pravdepodobne spája zimnú sezónu s vianočnými oslavami, tieto obrázky z čínskeho medzinárodného festivalu sochárstva ľadu a…

  TOP10 jednoduchých zmien, ktorými zachránime Zem!

  0

  Vedci sa domnievajú, že Zem vznikla pred 4,5 miliardami rokov. Tretia planéta od Slnka je v súčasnosti jediným astronomickým objektom, o ktorom je známe, že má inteligentný život. Po väčšinu histórie našej planéty jej existencii nebránila ľudská činnosť. Až na začiatku 20. storočia začala Zem pociťovať negatívne účinky ľudskej činnosti. Zemská klíma sa za…

  Brahanský veštec: Bájna škótska osobnosť

  0

  Hlboko z hmlou zahaleného vidieku škótskej vysočiny pochádza postava Coinneacha Odhara nazývaného – či známejšieho skôr pod označením Brahanský veštec. Neobyčajne presná moc jeho predpovedí, následne jeho obvinenie a súd kvôli obvineniu z čarodejníctva ho preslávili po šírom okolí, no hádankou ostáva dodnes. Nakoľko bolo o tomto veštcov len minimum písomných prameňov, nie je…

  TOP 10: Neuveriteľné veci, ktoré ľudia naozaj zjedli

  0

  Ukázalo sa, že niektorí ľudia majú fakt divné závislosti, alebo sa jednoducho stali obeťami naozaj kurióznych nehôd. Asi takto vznikol aj tento zoznam, na ktorom nájdete neuveriteľné veci, ktoré ľudia zjedli. Ešte malé upozornenie, odlož si čítanie tohto príspevku na čas, kedy nebudeš nič jesť :). Inak hrozí, že ťa…

  Máš zlý deň? Tieto fotografie ti dokážu, že to nie je až také strašné

  0

  Občas sa ti môže zdať, že celý svet je proti tebe. Takýto zlý deň sme mali už všetci. A to bez rozdielu pohlavia alebo veku. Máš však zlý deň aj v skutočnosti, alebo sa ti to iba zdá? Zrejme to niekedy nie je až také strašné, ako sa na prvý…

  Vo svete IT

  Poco F2 skutočne príde. Generálny riaditeľ Poco India prezrádza bližší termín jeho predstavenia

  0

  Spoločnosť Poco, ktorá pôsobila od svojho vzniku pod krídlami spoločnosti Xiaomi, oficiálne potvrdila, že sa môžeme tešiť na uvedenie novej generácie smartfónu Poco, ktorá bude predstavená už čoskoro. Prezradil to Manmohan Chandolu, generálny riaditeľ spoločnosti Poco India pre portál gadgets.ndtv.com. V rámci rozhovoru Manmohan Chandolu povedal, že fyzické oddelenie Poco…

  Nahradí Huawei Android alternatívnym operačným systémom? Vyzerá to tak, že to má v pláne

  0

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je v konflikte s americkou vládou, ktorý robí spoločnosti vrásky na čele, a to aj napriek tomu, že to moc nepriznáva. V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli vyjadrenia Ren Zhengfei (pozn. redakcie: generálny riaditeľ spoločnosti Huawei), ktorý povedal, že ešte nikdy neboli…

  Japonský premiér chce zaviesť vesmírne vojenské sily. Tie budú chrániť ich satelity na obežnej dráhe

  0

  Japonsko nasleduje stratégiu Spojených štátov a zakladá vojenskú jednotku zameranú na vesmír. V pondelok, 20. januára vyhlásil premiér Shinzō Abe, že Japonsko zavedie jednotku, ktorá bude chrániť ich majetok na obežnej dráhe. Jednotka bude založená v apríli ako súčasť japonských vzdušných síl. Spočiatku bude mať posádku tvorenú z 20 ľudí,…

  Pozrite sa na prvé zábery z odvrátenej strany Mesiaca. Čínska sonda do dnešného dňa mapuje neprebádané územie

  0

  Pred rokom pristála misia Chang’e 4, spolu s roverom Yutu 2 na povrchu odvrátenej strany Mesiaca. Po celý čas študovali kráter Von Kármán a ich jediným spojením bol satelit Queqiao, ktorý sa nachádza pri Mesiaci, odrážajúc ich signál naspäť na Zem. Súčasť misie bolo aj zhotovovanie fotografií, ktorých pristávací modul a…

  Zakladateľ spoločnosti Huawei hovorí, že prežijú aj bez amerických technológií

  0

  Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, opäť raz rozviruje debatu okolo sankcií zo strany americkej vlády voči Huawei. Počas World Economic Forum (pozn. redakcie: Svetového ekonomického fóra) sa vyjadril na margo pretrvávajúcich sankcií zo strany americkej vlády voči spoločnosti. Podľa neho neboli nikdy lepšie pripravení na to, aby prežili aj…

  Vedcom sa podarilo zostrojiť kameru, ktorá zachytáva oku neviditeľné javy

  0

  Vedci pokračujú v posúvaní možností kamier. Podarilo sa im zostrojiť zariadenie, ktoré je schopné zachytiť neuveriteľných bilión snímkou za sekundu. Táto technika sa nazýva fázovo-citlivá komprimovaná ultrarýchla fotografia a hoci je to ohromujúci úspech, o rekorde nemožno hovoriť. Tí istí vedci ešte v roku 2018 zostrojili kameru, ktorá zachytávala 10 biliónov…

  TopSpeed

  Lada na Slovensku pokračuje, ponuku dokonca rozšíri. Pribudne aj Xray

  1

  Znie to neuveriteľne, ale Lada na Slovensku pokračuje. Kým v krajinách EÚ automobilka Lada oficiálne končí, predaje jej nových áut na Slovensku pokračujú. Žilinská spoločnosť Autoprofit, s.r.o. ponuku modelov dokonca rozšíri. K tradičným modelom Lada 4x4 a Vesta v druhej polovici roka 2020 pribudne aj crossover Lada Xray, model Granta…

  8. generácia VW Golf Euro NCAP testy prešla s najlepším výsledkom

  1

  Najnovší Volkswagen Golf tiež prešiel testami Euro NCAP. Ako dopadol? Nuž, podľa očakávania dostal 5 hviezdičiek. Rovnako ako jeho bezprostrední predchodcovia. Aj keď treba pripomenúť, že nároky na zisk 5 hviezd sa sprísňujú. Avšak napríklad za ochranu dospelých získal Golf až 95 %. VW Golf Euro NCAP teda prešiel bez problémov,…

  Drsné metódy ruských vodičov. Podpálili policajné dodávky s radarmi

  3

  Informácie z Ruska vždy stoja za pozornosť, minimálne vtedy, ak ide o tému dopravy a dodržiavania tamojších dopravných predpisov. Drsné metódy ruských vodičov a ich svojské spôsoby riešenia problémov sú medzi Európanmi pomaly už legendárne. A hoci správanie jednotlivých národností nemožno paušalizovať, v tomto prípade stojí za to pripomenúť si jeden ruský incident. Zostalo po ňom…

  Koniec Fabie v Čechách? Jej výrobu chce Seat. Nervozita rastie

  5

  S prerozdeľovaním výrobných kapacít v rámci koncernu VW sa objavujú nové problémy. Najaktuálnejším z nich je boj o výrobu jednotlivých modelov v rámci značiek. Odborári automobilky Škoda Auto len nedávno bili na poplach v súvislosti s plánovaným prechodom výroby modelu Superb do Turecka a už je tu ďalší problém. Koniec Fabie v Čechách. Jej výrobu by mal totiž…

  Podvody s emisiami nekončia. Tentoraz má problém Mitsubishi

  20

  Máme tu ďalšiu aféru Dieselgate. Podvody s emisiami tentoraz doľahli na japonskú automobilku Mitsubishi. V Nemecku čelí obvineniu, že jej naftové agregáty 1.6 a 2.2 DI-D obsahujú podvodný softvér, ktorý dokázal obísť homologizačné merania emisií. Ide o motory v emisnej špecifikácii Euro 5 a 6. Je to vážne, nemecké úrady vyzývajú majiteľov dotknutých áut, aby sa…

  Polícia zatkla vývojárov Corvette C8 pre preteky v premávke

  0

  Blbý deň v práci sa raz za čas prihodí každému. Začne to tým, že sa vám niečo nepodarí a končí tak, že naštvaný prídete domov. No dvom technikom General Motors sa nepodarilo ani to. Policajný zásah voči nim pre preteky v premávke skončil ich zatknutím. Udialo sa to počas testovania najnovšej…

  KAMzaKRÁSOU

  Horoskop 2020: Ktoré mesiace bude mať šťastie v láske tvoje znamenie?

  1

  Chcete vedieť, kedy budete mať v roku 2020 šťastie v láske? My vám prezradíme, ktoré mesiace budú pre lásku jednotlivých znamení zverokruhu kľúčové.

  Zimná dovolenka podľa celebrít: Kde sa zasnúbil Spirit, kde si užíva Rolins a iní?

  1

  Zimná dovolenka podľa celebrít - načerpajte inšpiráciu a vyberte sa do teplej exotiky. Ak plánujete vystriedať zimu za teplo, tak to správne ako známe osobnosti!

  Prečo nechudnem? Tu sú časté dôvody, prečo ručička na váhe neklesá!

  1

  Prečo nechudnem, aj keď sa snažím? Tak túto otázku si pokladá nejedna žena. Je potrebné sa však zamyslieť, či pri chudnutí nerobíme nejaké chyby. Aké to sú?

  Ako na popraskané pery v zime? Toto musíš vyskúšať ihneď!

  1

  Ako na popraskané pery v zime, ktoré nie sú hodné ani jedného bozku? Ako z nich spraviť bozkávacie pery v priebehu niekoľkých minút? Poradíme vám!

  10 asertívnych práv, ktoré máš a o ktorých musíš vedieť!

  2

  Každá ľudská bytosť by si mala byť vedomá toho, že jej nikto nemôže brániť v názoroch, pocitoch a myšlienkach. Toto je 10 asertívnych práv, ktoré máte.

  Poznáš božie drievko? Táto stará rituálna bylinka lieči mnohé neduhy!

  1

  Poznáte bylinku, ktorej ľudový názov je božie drievko? Táto rastlina je tradičnou súčasťou ľudového liečiteľstva. S ktorými zdravotnými problémami vám pomôže?

  Svetlo sveta

  OSN chce vyhlásiť potraty za základné ľudské právo. Trump: urobím všetko proti tomu.

  0

  “Prosím každého občana nášho národa, aby počul to ticho spôsobené stratou celej jednej generácie a prosím Vás, aby ste povstali za ochranu všetkých detí, narodených aj počatých,” týmito slovami sa prihovoril Trump Američanom pred pochodom za život. Zároveň rozhodol, že 22. január bude v Amerike dňoch “Posvätnosti života.” Práve tento…

  Spomíname na kard. Jána Korca pri jeho 96. nedožitých narodeninách

  0

  Práve dnes si pripomíname nedožité 96. narodeniny kardinála Jána Chryzostoma Korca. Narodil sa 22. januára 1924 v Bošanoch. V roku 1951 sa stal biskupom a v roku 1991 kardinálom. Nitrianskym biskupom bol 15 rokov (v rokoch 1990 – 2005) a jedno desaťročie bol emeritným biskupom – až do svojej smrti…

  Zádušná sv. omša za Stanislava Dusíka v Katedrále sv. Šebastiána

  0

  „Z večnosti záhrad sme sem prišli a do záhrad večnosti putujeme už od svojho narodenia. Každý z nás je pocestný na krátkej a namáhavej púti životom a krok za krokom sa blížime do rodnej Dediny, do Domu svojho Otca. Ako „márnotratný syn“, ktorý tu na zemi už všetko prehajdákal, dlho…

  Najvyššie postavený Slovák vo Vatikáne končí

  0

  Svätý Otec František menoval za apoštolského administrátora sede plena Košickej eparchie pre katolíkov byzantského obradu J. Ex. Mons. Cyrila Vasiľa, SJ, titulárneho arcibiskupa Ptolemaidy v Líbyi, doteraz arcibiskupa – sekretára Kongregácie pre východné cirkvi. Menovanie dnes zverejnilo Tlačové stredisko Svätej stolice Apoštolský administrátor sede plena je správca diecézy alebo eparchie. Vladyka…

  Biskup Lach: Spravodlivosť nemá byť túžbou po pomste

  0

  Milí priatelia, niektorí z vás mi pred každými voľbami kladú rovnakú otázku: „Vladyka Milan, komu máme dať vo voľbách hlas?“ Myslím, že to neznamená, že sa neviete rozhodnúť. Je to skôr prejav neistoty a pocitu zmätku v duši. Nuž, situácia na Slovensku, ale aj tu v USA a nakoniec, ako…

  V Ríme sa začal bohatý program Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov

  0

  Dnešným dňom sa začína Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý vyvrcholí na Sviatok obrátenia sv. Pavla, 25. januára. Vo Večnom meste sa ekumenické podujatia konajú najmä v Bazilike sv. Pavla za hradbami, ale aj na iných miestach. Duchovné a liturgické podnety na tento rok pripravili kresťanské cirkvi na Malte. Téma…

  Armádny Magazín

  Su-30MKI sú odteraz vyzbrojené strelami BrahMos-A

  0

  Indické vzdušné sily sú odteraz oficiálne vyzbrojené „najrýchlejšími supersonickými okrídlenými raketami na svete". Správu tohto znenia priniesol 20. januára 2020 webový po

  Koniec éry „Fantómov", Japonsko končí s prevádzkou stíhacích lietadiel F-4EJ

  0

  Legendárne Fantómy končia v Japonských vzdušných silách sebaobrany (Japan Air Self-Defense Force - JASDF) svoju púť. Vojenské letectvo vzdušných síl sebaobrany definitívne prechádza na lietadlá 5. generácie a F-4EJ Kai Phantom II tak odchádza do histórie.

  Nová ruská športová pištoľ Aspid

  0

  MOSKVA 21. január 2020 - Tsnitočmaš (súčasť štátnej hi-tech spoločnosti Rostec) uviedol na trh novú športovú pištoľ Aspid, v kalibri 9x19 mm, odvodenú od najnovšej armádnej pištole Udav. Pištoľ je určená na praktickú streľbu a vyznačuje sa zvýšenou životnosťou a vylepšenou ergonómiou. Športová pištoľ Aspid bude mať záručnú životnosť najmenej 25 000

  Vyhliadková veža na Dukle má po takmer 50-tich rokoch nový rýchlovýťah

  0

  Vyhliadková veža na Dukle má po takmer 50-tich rokoch nový rýchlovýťah. Bezpečnejší výťah a zároveň s väčšou kapacitou, bude návštevníkom k dispozícii už počas nadchádzajúcej letnej sezóny Vojenského historického múzea vo Svidníku. Peniaze na rekonštrukciu vyčlenilo ministerstvo obrany. Obnovou pamiatok spätých s našou históriou chce podporiť záujem verejnosti a najmä m

  Tvoja Svadba

  Top 3 najznámejší návrhári svadobných šiat: Poznáš ich?

  0

  Budete mať svadbu v tomto roku a hľadáte luxusné svadobné šaty? Tak sa inšpirujte - toto sú najznámejší návrhári svadobných šiat, ktorých tvorba vás ohúri!

  Ako vyzdobiť svadobné auto? Aké voliť dekorácie a materiály?

  0

  Na prvý pohľad banálna otázka. Na druhú stranu však práve také maličkosti, ako je krásna výzdoba konvoja áut svadobčanov a predovšetkým áut ženícha a nevesty, robia svadobný deň nezabudnuteľným. Aké sú súčasné trendy vo výzdobe áut? Ako vyzdobiť svadobné auto? Inšpirujte sa a pozrite sa na pár našich tipov, akú výzdobu vybrať.

  Základné pravidlá svadobného líčenia: Takto bude tvoj mejkap tip-top

  0

  Základné pravidlá svadobného líčenia, ktoré musí poznať každá budúca nevesta, nájdete v článku. Krok za krokom vám vysvetlíme ako vytvoriť dokonalý make-up.

  Pozvať deti na svadbu alebo ju radšej zorganizovať bez nich?

  0

  Pozvať deti na svadbu alebo radšej nie? Dilema viacerých budúcich mladomanželov, ktorí začínajú s plánovaním svadby. Ako sa teda rozhodnúť?

  Svadobné trendy na rok 2020: Pusť sa do štýlového plánovania

  0

  Svadobné trendy na rok 2020 sú bohaté a plné inšpirácii. Ak začínate s plánovaním svadby na tento rok, tak sa nechajte inšpirovať najnovšími trendmi!

  Svadba v stodole: Najkrajšie miesta na Slovensku ideálne na hostinu!

  0

  Svadba v stodole môže byť romantickou a nezabudnuteľnou spomienkou na svadobný deň nielen pre mladomanželský pár, ale i pre v svadobných hostí.

  Tvoje Zdravie

  Kolega s chronickým ochorením: Ako mu byť oporou podľa psychológov?

  0

  Neviete, ako sa chovať k spolupracovníkovi, ktorý trpí chorobou? Kolega s chronickým ochorením potrebuje vašu oporu! My vám poradíme, ako na to!

  Aké sú príčiny pálenia záhy? Odhaľte príčinu, zbavíte sa problému!

  0

  Viete, aké sú najčastejšie príčiny pálenia záhy? Čo všetko môže spôsobiť tento zdravotný problém, s ktorým bojujú mnohí z nás už niekoľko rokov? 

  Toto sú účinky kofeínu! Pôsobí na naše telo pozitívne alebo škodlivo?

  1

  Ako sme už načrtli v úvode, kofeín môže byť akýmsi pomocníkom, no rovnako môže škodiť. Preto je vhodné poznať všetky jeho účinky. Kofeín sa do krvného obehu vstrebe v priebehu asi 30 minút. V prvom rade stimuluje centrálnu nervovú  aj obehovú sústavu. Pôsobí tak na duševnú aj telesnú výkonnosť. Napomáha človeku…

  Esenciálny rozmarínový olej: Kde všade dokáže byť nápomocný?

  0

  Rozmarín lekársky, latinsky Rosmarinus officinalis, je aromatická rastlina z čeľade hluchavkovité. Tento menší stredomorský poloker si i mnohí z nás pestujú doma v kuchyni či záhradke. Ide totiž o obľúbenú koreninu. Sivozelené rozmarínové lístky sa čerstvé i sušené využívajú pri príprave rozličných pokrm. Rozmarín je však zároveň i liečivou bylinou a…

  Ako sa prejavuje nedostatok kyseliny listovej? Toto sú časté príznaky!

  0

  Na nedostatok kyseliny listovej človeka upozornia rôzne príznaky. Môže to spôsobiť napríklad i vstrebávanie živín v tráviacom trakte. Aké sú ďalšie prejavy?

  Poznáte účinky wasabi? Nie je to len štipľavá pochúťka, ale aj liek!

  0

  Wasabi asi väčšina z nás pozná ako zelenú pastu, respektíve krém, ktorý je podávaný v ázijských reštauráciách k sushi. Toto tradičné japonské jedlo z ryže má dozaista aj v našich kútoch obrovské množstvo fanúšikov. Rovnako i veľmi štipľavá chuť wasabi je mnohými milovaná. Samozrejme, chuť je veľmi subjektívnou záležitosťou a nejedna…