• Nielen Mečiar si postavil svoju kariéru na utrpení druhých, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ (5.časť) Mečiarove amnestiu sú len špicou ľadovca.

  Publikované 22.07. 2017 o 23:01 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Nové šokujúce informácie z novej knihy „Spoveď bývalého siskára“, SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky. Vladimír Mečiar, bol len  v  správnom čase na správnom mieste, a ostáva právnickou otázkou, či jeho mlčanlivosť a zatajovanie skutočnosti bolo v rozpore so zákonom alebno len v rozpore s dobrými mravmi. Nnerešpektovanie morálnych atribútov spoločnosti v otázke spoločenskej požiadavky, či konal v zájume Slovenského národa pri obnovení jeho štátnosti, alebo konal len skryte pre úzku skupinku ľudí a nemorálne využil čas a miesto pre budovanie svojej kariéry na zabezpečenie hlavne svojej nedotknuteľnosti ostane zatiaľ tajomstvom. Ovšem odcudzením zväzkov ŠTb z Tisovej vily držal v šachu celú politickú scénu, nakoľko je pravdepodobné čo sa nedá vyvrátiť, že všetci tzv. „politici“ po 89 roku boli len bábkami americkej CIA prostredníctvom ruskej KGB. Tento úvod opieram o nové argumenty z knihy „Spoveď bývalého siskára“, ktorú som si zakúpil cez internet. Kniha Vám ponúka obludné a hrôzostrašné informácie, hodné odsúdenia všetkých čo sa na genocíde Slovenskho národa podielali.

  Vážení čitatelia, obrátim sa o 360 stupňov a zahodím minulosť, Mečiar ani Lexa nie sú súčasne podstatná téma, slúžila nám len na ovorenie priestoru. To bolo a je minulosťou. Autora, mňa a občanov zaujíma súčasná SIS a vraždy detí a ostatných občanov. Témy o tom, čo bolo sú v súčasnosti mínanie energie a história s ktorou nič neurobíme. Preto sa budeme zaoberať súčasnej SIS, jej zrušenie a skončenie so zabíjaním ľudí. Môj príbeh je len potvrdením, že věci uvedené v knihe sú pravdivé a věci uvedené v knihe potvrdzuje môj príbeh. To je pointa kombinácie korunného svedectva na podporu tejo knihy. Mečiar, Lexa a spol nech odídu do zabudnutia. Poďme riešiť súčasnosť, ktorá nás najviac trápi. Nemajte strach nezabudneme aj na odškodnenie a rehabilitáciou poškodených občanov.

  Túto tému uzatváram otvoreným listom pre môjho syna Michala Andreja Molnára, ktorého vlastná mater poštvala proti otcovi a teraz žije opustený vo viedenskom byte. Za túto stratu vinním pána Mečiara, lebo nezastavil prenasledovanie ani po viacerých žiadosti a osobných listov. Príslušníci SIS sa predbiehali s udávaním, len aby brali výhody, o tom bude drughá časť môjho blogu v kontexte s novou knihou.

  Miško,
  Tvojou ignoraciou, veľmi podcenuješ situáciu, má to ten istý rukopis ako komunikacia s bratom, či sestrou (ignorovanie do konca života zo strachu prezradenia suvislosti) riadena byvalou ŠTb (viď článok o vymazaní zväzkov Mečiarom a Tvojou mamou v zoznamoch ŠTb) som stale tvoj biologicky otec a nedovolim aby sa z teba stal buzerant s natrhnutou riťou, alkoholik, drogista a krajne lavicový komunisticky extremista a pokazil si  svoj život (čo teraz ani netušíš ako budú na tebe zarábať Otília a mama) , tvoje spravanie ignoracia nesie obligatorne znaky trestneho činu – tyrania blizkej osoby – som stale tvoj otec.
  Spolupáchatelia je v prvom rade tvoja mama, ktora si objednala psychicky chporu ženu na polticky prikaz , Verči vypovedala pred prokuraturou, a tvoja mam systematicky vyše roka  ohovarala pred tvojimi očami – same klamstva
  Spolupáchateľka je tvoja sestra Otília, ktorá si na pokyn Tajneho dohľadu do Gity, sprostredkovane Ivana a sprostredkovane Slotu a sprostredkovane Mečiara vymyslela – sexualne zneužitie a do teba rok hučali aby si nešiel so mňou ale s nimi!!!
  Motívom boli peniaze, tie sú vždy motívom k zrade, a) Otilke som zobral 50% peňazi z brigady kde dostavla 600 euro na chod domacnosti lebo sme nemali žiaden príjem, b) mamu som usmerňoval aby toľko neminala z rodinneho rozpočtu na fajčenie a kavičkovanie
  Sbjektívne znaky trestneho činu:
  Sutuácia keby si bol so mnou by vyzerala finančne pre nich takto:
  a) mama by musela zo zákona zo svojho 1500 eurového prijmu prispievať na teba ako maloletého aj neskoršie ako študujuceho na VŠ, zároveň by musela dorovnať aj mne vyživovaciu povinnosť aby sa životna uroveň podľa zakona o rodine vyrovnala. Otília ako nevydarena študentka by musela isť pracovať. Ja by som nebol bezdomovec a ty by si bol uspešný na Slovensku, lebo by sme spolu vyrábali relacie a natačali filmy.
  b) Aby sa to nestalo, tak si ťa museli získať na svoju stranu: 1. mama minula peniaze tak aby počas jej pritomnosti bolo všetkého dostatok a počas jej nepritomnosti všetkého nedostatok (spomeň si na vianioce 2010, sami dvaja vo Fortune) 2. teba smerovala na jej rodinu tým, že sme chodili po peniaze za Sanduškou, aby sme mali z čoho žiť z jej nehospodarneho životneho štylu miňania keď bola na Slovensku a nedostatku keď sme boli sami, to bol premyslený plán SIS, 3. Otilia začala proti mne brojiť, spočiatku mi len nadavla, pričom ona mala vo Viedni frajera ale ty si nemal žiadnu oporu…..
  c) Na dovršenie odlúčenia syna od otca a zabezpečenie aby som sa stal bezdomovec a tymto ma vyradili z politickej aktivity a vymahania spravodlivosti, objednali Verči!!!! Bolo to na objednavku SIS a ja som naletel, naletel som preto, lebo som uveril socialnej situácie Verči. Napokon Verči to priznala aj do kamery aj pred prokuraturou BAIV do zapisnice, aka bola pravda, že ju objednala tvoja mama, cez Gitu, Ivana, Slotu so suhlasom Mečiara, zhoda okolnosti spojene zaujmy. Otvor oči prosím a začni so mnou komunikovať, nemám na teba ani telefón, tak ťa držia nakrátko. Veď aj keby som mal milenku, takto sa neriašia rozchody, krádežmi maloletých, to bola konšpirácia SIS čo to ešte nevidíš? Tato. Prosím prepošlite linku na komentáre k jeho článkom: https://dennikn.sk/autor/peacenwar/ 

  Časť druhá: Spoveď bývalého siskára – môj pracovný názov

  Aj keď v knihe je upozornenie, že všetky práva sú vyhradené a nijaká časť tejto knihy nesmie byť reprodukovaná, bez predchádzajúceho súhlasu autora resp. vydavetľa, využívam slobodu prejavu na recenziu určitých pasáži z tejto knihy v kontexte s mojím vlastným príbehom. Je len škoda, že vydavateľ pán Roman Kvalténi po viacerých e-malových žiadostí a vysvetlení mi nedal súhlas na uverejňovanie citátov z tejto knihy vyslovené autorom pánom Eduardom Haklom, ktoré sú skutočne unikátne a o ktorých by sa malo dozvedieť celé Slovnesko, len či ten nesúhlas není priamo ďalšia konšpirácia na prenasledovanie ľudí, ktorí by radi na svoju obhajobu použili tieto citáty v žalobách na súdoch a trestných podaniach. Pobnechávam teda na čitateľa aby podľa môjho obsahu citátov si sám urobil vlastný názor, či kniha je pravdivá, alebo je len druhá „neoverená“ verzia názoru na činnosť Slovenkej informačnej služby, aby vyprovokovala, skutočných poškodených k napísaniu svojích príbehov a jej   druhým plánom môže byť ako sieť pavučiny, ktorá na seba naláka tých pravých poškodených aby ich iná skupina definitívne umlčala.

   Zmena nastala dnes zhruba pred dvomi hodinami keď som autorvi knihy napísal e-mailom v skratke môj príbeh a žiadosť o povolenie uverjniť pasáže z knihy v kontexte s mojím príbehom. Po vyše hodinovom telefonickom rozhovore v ktorom sme našli veľa spoločných bodoch som dostal súhlas od autora i napriek nesúhlasu vydavateľa na zverejnenie citátov a časti textov z tejto knihy priamo od hlavného protagonistu myšlienky zrušiť SIS pána Eduarda Hakla. Ďakujem v mene širokej verejnosti a poškodených občanov. Potvrdené SMS : Eduard Hakl z čísla 0911222791 Dávam súhlas pánovi Molnárovi aby uverejnil z mojej knihy viacero citátov v kontexte s jeho príbehom. Toto povolenie mu dávam na celú knihu aby citáty uverejňoval vo svojích blogoch Hlavné správy a iné jeho osobné aj ďalšie blogy.

   Táto kniha je prelomenie mlčanlivosti o skutočnom pôsobení bývalej ŠTB, ktorá sa pretransformovala do súčasnej SIS a v obludnejších rozmerov prenasleduje, likviduje nič netušiace obyvateľstvo aby svojím chlebodárcom zabezpečila blahobyt, majetky a duševné bohatstvo Slovenskéího národa. Autor knihy vyzýva na vytvorenie tlaku na zrušenie SIS Slovenskej informačnej služby čo by znamenalo krok dopredu vo výkone spravodlivosti a právneho štátu a stop výroby čiernych peňazí, stop korupcie na všetkých úrovniach ale hlavne stop vraždenia ľudí nielen fyzickými vraždami ale aj sociálnymi vraždami psychickými vraždami a intelektuálnymi vraždami.   Keď sa zruší táto zločinecká organizácia Slovensko by sa akoby znovu narodilo, len to bude nie ľahká úloha, ale ako oni začali zmenu štátoprávneho usporiadiani Klausovou „šokovou terapiou“ tak aj my musíme udrieť ešte väčšou silou na všetkých úsekoch nášho života. Ale bez Vašej pomoci, ľudí dobrej vôle to nedokážeme.

  Po prečítaní prvých 60 strán som dospel k záveru, že môj osobný príbeh sa stožňuje s praktikami SIS opísanými v knihe a preto jedno je ale isté, že nielen Vladimír Mečiar, si svojú v úvodzovkách „osobnosť“ postavil na utrpení druhých spoluobčanov, lebo vedel, že SIS bola len prezlečená stará komunistická ŠTB do nového rúcha s novými úlohami od americkej CIA s cieľom prenasledovať, likvidovať a vraždiť detí, ženy, mužov a starých ľudí, všetkých bez rozdielu len aby zachovali „kľudný“ prechod na nový systém, ale aj všetci ostatní tzv. politici po 89-tom museli vedieť o tom ako sa bude prerozdelovať moc a vplyv z komunistickej strany na západné tajné služby. Tieto nové okolnosti obludným a nemorálnym spôsobom zenužil nielen Mečiar ale aj jeho následníci, či predchodcovia a zatiaholi do tohoto procesu aj SIS na obohatenie seba samých, obohatenie svojích spolueštebákov na úkor nás ostatných slušných ľudí, pričom hrail divadlo najvyššieho razenia. Tzv. Mečiarové amnestie a ich zrušenie len otvorili priestor aby sa vyplyvili na povrch tieto obludné skutočnosti a Mečiar má len smolu, že prostredníctvom jeho udelených amnestii sa rozpútala takáto nenávisť medzi „siskármi“ prepustenými zo služby a poškodenými občanmi. Preto je Vladimír Mečiar vinný, že neoznámil OČTK trestnú činnosť páchanú na obyvateľov Slovenska cudzími mocnosťami prostredníctvom SIS – Slovenskej informačnej služby.

  Môj prvý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že za socializmu som kritizoval zvýhodňovanie komunistov pred nekomunistami v Slovenskej televízie, kde som sa dostal protekčne (moja sestra sa vydala za Juhoslovana priateľa šefredaktora HR VDM p. Beňa), za to, že pred 89-rokom keď sa uvolnilo súkromné živnostníctvo ako prvý v ČSFR som založil video službu ORION v roku 1986 a združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov (s cieľom aby sa video využilo na informovanosť občanov o tom, o čom štátna TV mlčala), ešte před 89-tym som sa dostal do zoznamov zaujmových osôb pre ŠTB predchodca terajšej SIS.

  Z knihy vyberám: Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo

  Môj druhý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som sa dozvedel od suseda Milana Kadnára, veľvyslanca v Rakúsku, ktorý v služobnom aute zn. Mercedes nosil v kufroch americké doláre na podplácanie komunistického aparátu v Prahe a Bratislave, aby nekládli prekážky počas pripravovanej tzv. „nežnej revolúcie“, lebo oni zbohatnú ako prvý, za to, že som vedel, že to bude prevrat a žiadna „nežná revolúcia“ s jeho synom Martinom som bol veľmi dobrý kamarát a natočil som video pre jeho hudobnú skupinu ešte za socializmu,

  Z knihy vyberám: Keď si začal uvedomovať, že cieľovou skupinou jeho práce nie sú žiadni teroristi, vnútorný či vonkajší nepriateľ, ale bežní, radoví občania, pochopil, že niečo nie je v poriadku. Navyše keď sa prevalilo, že pomohol mnohým, pre SIS záujmovým osobám, začala sa na neho doslova polovačka. Niekoľko krát sa ho pokúsili zabiť…… Aj za cenu odmietnutia, aj za cenu, že budem terčom výsmechu alebo sprostých komentárov na facebooku, nič z toho nezmení podstatu. ……Ale nejde o nás dvoch, takých prípadov. Takých prípadov jako sme my je omnoho viac. Jedná sa o tísíce a tisíce ľudských životov, ktorým bol život vykonštruovaný, zničený a manipulovaný. Ale aj zákerne zničených Slovenskou tajnou službou……. Hra, ktorú denno denne vidíte hrať, nie je skutočný život, ale iba vytvorený stav mysle, ktorý vyrábajú a režírujú tajné služby. ….. SIS zasahuje do všetkých oblôastí nášho súkromného či verejného života…… Vedia o nás tie najimtimnejšie fakty. Vidia nám do postele, záchoda, kuchyne dokonca sa prehrabávajú v smetnom koši, aby sa o nás dozvedeli čo najviac.

  Môj tretí príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som  natáčal celú nežnú revolúciu so študentami na video (veľa sa odvysielalo, veľa odišlo do zahraničia a veľa mam len vo vlastnom archíve) a za to, že som si dovoli ako jediný naivný Slovák založiť 4 dni pred HZDS (vtedy som nevedel, že Mečiar šéfuje vyše 60 tisícom eštebákom a ďalším tisícom prisluhovačov) politické hnutie HSP ktoré malo jediný volebný program – prostredníctvom televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníctva z predtým spoločného do súkromných rúk. Kto to vtedy chcel?

  Z knihy vyberám: Aby SIS dokázala čo najlepšie manipulovať chod nášho života, musí si zabezpečiť veľké množstvo podrobných informácii. Preto sa zaujímajú o naše slabosti, prednosti, úchylky, z čoho máme strach. Či sme zadĺžení, jako vychádzame s partnerom. Tieto informácie potom vyhodnotia a na základe týchto hodnotení, zostavia plán hry, ktorou budú na záujmovú osobu vplývať. SIS při svojej činnosti využíva a zneužíva vedecké výskumy Slovenskej akadémie vied, hlavne z Odboru Experimentálnej psychologie, Najviac využívané sú výskumy, ktoré skúmajú ľudské myslenie, správanie, stresové situácie a podobne……SIS vplýva na súdy,prokuratúru, políciu, exekútorov, dražobné spoločnosti, realitné kancelárie, banky, energetiku (elektrárne, vodárne, plynárne) média, politiku atď. Prepojenia si zabezpečujú cez informátorov a spolupracovníkov, ktorých je veľké množstvo.

  Môj štvrtý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že na podporu rozvoja tejto myšlienky som založil vydavateľstvo ORION a vydával som týždenník NOTES občanov vo formáte A5, náväzne VEREJNÁ Mienka vo formáte A4, následne 112 stranový celofarebný magazín pre ženy DANIELA (jediný v bývalej ČSFR), populárny farebný magazín HOROSKOPY (s politickými komentármi na podporu HSP), následne NOVÝ VEK humanizmu tak isto s politickými komentármi, až do roku 2001, kedy prenasledovanie nadobudlo vážne rozmery (strelba zo samopalu, podpálenie auta, zbitie, vyhrážanie zabitím a vyhrážanie vyhodenia rodinného domu nástražným systémo)

  Z knihy vyberám: Sú vyberaní na základe zbierania informácii o ich súkromí. Z rôznych databáz (zdravotné záznamy, štatistický úrad, zmluvy, faktúry, atď) sú vyberané informácie, ktoré potom slúžia na vytipovanie si najvhodnejších kandidátov na spoluprácu. Okrem databáz sa informácie zbierajú aj vlastnými prostriedkami (odpočúvanie telefonických rozhovorov, odpočúvanie priamo z bytov, , domov, kancelárii, sledovanie pošty vrátane elektronickej, sledovanie počitačov, tj. ake stranky a weby sledujete, atď.)…..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

  Môj piatý príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som hľadal ochranu v zahraničí a požiadal som vo Švajčiarsku o politický azyl, kde som osobne sa rozprával s generálom Čimom, ktorý potvrdil, že Mečiar bol strojcom únosu Kováča mladšieho a strojcom rozdelenia ČSFR na pokyn americkej CIA. Po vyše 4 rokov sme boli v rozpore so švajčiarskými zákonmi vyhostení a po navrátení na Slovensko sme sa stali celá rodina ja, manželka, a dve deti bezdomovci, lebo mi „uradli“ rodinný dom v Bratisvae na Devínskej ceste 16. Do dnešného dňa sa neviem domôcť spravodlivosti.

  Z knihy vyberám: Slovenská informačná služba zneužíva vedecké výskumy, manipulácia ľudskej mysle existuje…… Všetko čo je akokoľvek archivované v elektronických zariadeniach akéhokoľvek druhu sa dá „nabúrať“ a „hacknúť“ . To po slovensky znamená skopírovať, tj. ukradúť bez toho, aby si to sporávca uložených dokumentov všimol. …..SiS si sice nechá zaplatiť za nejaklé ukradnuté informácie, ale vždy sa to opaltí tým silnejším psom zo zahraničia, pre ktorých sme iba obyčajné skorumpované laboratórium, v ktorom si môžu na naších ľuďoch skúšať čo chcú. ….Pre všetky tajné služby, a aj pre tú našu, sú najdôležitejšími výskumy, týkajúce sa ľudskej mysle, psychiky a emocionálnych prejavov v rôznych životných situácii človeka. Na základe týchto výskumovm SIS manipulľuje s ľudmi a vytvára celý rad vykonštruovaných situácií, pomocou ktorých ovplyvňujú správanie ľudí a manipulujú ich myseľ podľa potreby. Je to bežná každodenná prax. SIS dokáže podľa vopred pripraveného scenára, vytvárať situácie, ktoré navedú danú osobu (o ktorú je zo strany SIS záujem) k určitým rozhodnutiam či konaniu. Keby nebolo týchto navádzania, osoba by konala úplne inak.

  Môj šiesty príbeh: Cítim sa byť prenasledovaný za to, že som podal som vyše 17 žalôb a niekoľko desiatok trestných oznámení všetky boli odmietnuté, dali mi vyhrať iba 6 sťažnosti na ÚS za prieťahy v konaní. Dôkazom ekonomického útoku mi ostali dva rozsudky v ktorom súd prikázal aby mi lučenecká firma LC Print vydala nezákonné obohatenie vo výške 4,4 mil Sk, ale nevydali formu vytunelovali a ďalších 7 rokov trval súdny proces v ktorom síce súd uznal konateľa vinného za marenie výkonu úradného rozhodnutia ale neprikázal mu nahradiť škodu a odsúdil ho iba na podmienečný trest. Doposiaľ mi dlhujú aj s úrokmi vyše 2 milióny a tie sú už premlčané. Skutočnosti nesú znaky ekonomického útoku SIS s následkom rozpadu rodiny, straty majetku a prepadu do bezdomovstva.

  Záver: Z knihy som použil v tomto blogu niektore pre mňa dôležité pasáže z 1 až 25 strany, verím, že Vás budú zaujímať aj ďalšie blogy až do vyčerpania témy. Samozrejme Združenie môžete podporiť kliknutím na FB tým, že si zo solidarity knihu objednáte. V ďalších blogoch budem detailnejšie opisovať môj príbeh aby si čitateľ urobil vlastný názor, či vznikol prienik medzi poškodeným a odvážnym bývalým siskárom, nakoľko spoločne si myslíme, že verejnosť by mala byť informovaná aj z druhej strany mince.

  Moje najdlhšie trestné oznámenie malo vyše 90 strán a 200 príloh sa do dnešného dňa ani nezačalo vyšetrovanie

  https://www.koloseo.info/prokuratura/2Pn/

  Moj podnet zo zahraničia zapadol prachom pozrite na dôkaz č.48 a 49 ak kliknete ukážu sa žaloby, ktoré boli podané ale zapadli prachom

  https://www.koloseo.info/podnet/

  Pokračovanie o týždeň

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Mikuláš Černák priznal vinu v kauze prípravy vraždy Volzovej

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. vo štvrtok pred senátom Okresného súdu Bratislava II v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej priznal vinu a urobil tým vyhlásenie o vine Dokazovanie v jeho prípade na rozdiel od zatiaľ troch spoluobžalovaných - exministra hospodárstva SR a exriaditeľa…

  Streľbu v Petržalke vyšetruje NAKA, podozrenie má na tri zločiny

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Stredajšiu (22. 5.) streľbu v bratislavskej Petržalke vyšetruje protizločinecká jednotka NAKA, ktorá začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu, zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a zločin zabitia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti "V predmetnej…

  Holandsko a Británia odštartovali voľby do Európskeho parlamentu

  Brusel 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Otvorením volebných miestností v Holandsku a Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali voľby do Európskeho parlamentu. Británia je v EP zastúpená 73 poslancami, holandskí voliči rozhodujú o 26 zástupcoch, uvádza sa v dokumente zverejnenom na webovej stránke EÚ Ostatné krajiny Únie budú o…

  Známky Zuzany Čaputovej sa tlačia v Hradištku, pre mesto je to veľká udalosť

  Praha/Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Slovenská pošta)   Nové poštové známky s portrétom historicky prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej inaugurácia bude už o necelé štyri týždne, sa tlačia v Českej republike v meste Hradištko neďaleko Prahy Podľa riaditeľa tlačiarne Jaroslava Štefka je to pre celé mesto veľká udalosť, ako uviedol…

  Rusov zaujíma iba zlato, Česi sa nechcú dostať pod tlak a Švédi si nevybrali Fínov

  Košice/Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Štvrtok druhého týždňa je na majstrovstvách sveta v hokeji tradične vyhradený štvrťfinálovým zápasom. Slovákom sa síce ich sen o postupe do vyraďovacej časti po šiesty raz za sebou rozplynul, ale štvrťfinálové dvojice sľubujú dramatické zápletky aj hokejovú kvalitu V Bratislave od 16.15 h…

  Na štatistickom úrade bude výsledky eurovolieb sumarizovať 1 200 ľudí

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Štatistický úrad SR zabezpečí výsledky hlasovania vo voľbách do Európskeho parlamentu v päťdesiatich Odborných sumarizačných útvaroch (OSÚ) na území celého Slovenska. Počas volebnej noci zo soboty 25. mája na nedeľu 26. mája bude na týchto pracoviskách pôsobiť 1 200 ľudí a bude nasadených…

  Muž, ktorého v stredu v Petržalke postrelili, je mimo ohrozenia života

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Muž, ktorého v stredu (22. 5.) postrelili v bratislavskej Petržalke, je už mimo ohrozenia života. TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská "Aktuálne je pacient po operácii, jeho stav je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života. Naďalej však zostáva hospitalizovaný a…

  Minimálna suma gastrolístkov sa zrejme zvýši až od 1. júla

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Minimálna hodnota stravných lístkov sa v tomto roku zvýši zrejme až od 1. júla. Vlani pritom najnižšia suma gastrolístkov stúpla už od 1. júna. Dôvodom mesačného posunu oproti minulému roku má byť aktuálny stav legislatívneho procesu pri návrhu opatrenia o sumách stravného "Keďže…

  V Čadci platí výstraha 3. stupňa pred povodňou

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V okrese Čadca stále hrozí povodeň z trvalého dažďa. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, výstraha 3. stupňa tam platí dnes od 10:00 do 19:00 "Vzhľadom na nasýtenie povodí spadnutými zrážkami a predpokladanými ďalšími trvalými zrážkami predpokladáme vzostup až výrazný vzostup vodných hladín na…

  V súvislosti s nepriaznivým počasím mali hasiči viac ako 80 výjazdov

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý v stredu zasiahol územie Slovenska, mali hasiči do dnešného rána desiatky výjazdov vo viacerých krajoch. Takmer 290 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri viac ako 80 udalostiach Ako informovalo agentúru SITA Prezídium Hasičského a záchranného zboru, ich…

  V dvoch českých mestách sa objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre eurovoľby

  Praha 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Radnica v Českom Těšíne v okrese Karviná vydala v stredu večer upozornenie pre svojich obyvateľov. Rovnako ako v Ostrave sa aj tam objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú v Českej republike konať dva dni,…

  The Times: Mayová svoje odstúpenie oznámi v piatok

  Londýn 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Britská premiérka Theresa Mayová by mala odstúpenie zo svojej funkcie oznámiť v piatok 24. mája. Vo štvrtok to bez citovania zdrojov napísal britský denník The Time. Na základe tohto údajného plánu Mayová zostane premiérkou, kým v dvojfázovom procese nebude zvolený jej nástupca. O dvoch…

  Muž, po ktorom polícia pátrala pre streľbu, je mŕtvy

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Polícia SR)   Dušan Jakubík z bratislavskej Petržalky, po ktorom polícia v stredu pátrala pre streľbu, je mŕtvy. Ako Polícia Slovenskej republiky uviedla na facebookovej stránke, pravdepodobne spáchal samovraždu Policajti v stredu pátrali po 43-ročnom mužovi, ktorý po streľbe v Petržalke utiekol ozbrojený. "Na Holíčskej ulici…

  Ovečkin sa zatiaľ trápi a je skúpy na slovo. Napriek tomu je už lepší ako v roku 2011 na Slovensku

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Mal patriť medzi najväčšie hviezdy hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku, zatiaľ sa však trápi. Ruský kanonier Alexander Ovečkin nazbieral v siedmich zápasov bratislavskej B-skupiny iba tri body za dva góly a jednu asistenciu Z toho dva body (1+1) získal pri suverénnom triumfe nad…

  Blaha rozobral "zväzáka" Klusa

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot)   Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer) sa v televíznej diskusii na TA3 stretol s poslancom za SaS Martinom Klusom Na úvod redaktor spomenul kritické vyjadrenie premiéra Pelegriniho na status Ľuboša Blahu. Od tejto kritiky si veľa sľubovali Blahovi odporcovia,  ktorí ho nevedia argumentačne…

  "Šimečkovci sú nevoliteľní" - Chmelár k voľbám do EP: "Kandidáti mladší ako 30 rokov by podľa mňa nemali začínať svoju politickú dráhu na európskej úrovni"

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Politológ Eduard Chmelár uviedol, že zvyčajne nedáva odporúčania pred voľbami, keďže je podľa jeho slov neúctou voči voličovi vnucovať mu vlastné predstavy o tom, komu by mal dať svoj hlas, no pred víkendovými voľbami do Európskeho parlamentu svojim sledovateľom ponúkol pomôcku, na lepšiu…

  Sulík: Ivan Mikloš by nemal problém každému občanovi Slovenska napariť 8-tisíc eur nových dlhov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pravicoví politici, ktorí majú blízko ku ekonomickým témam - bývalý minister financií Ivan Mikloš a šéf strany SaS Richard Sulík - sa sporia o to, ako by malo vyzerať odstraňovanie dlhov v Európskej únii Zatiaľ čo Ivan Mikloš je toho názoru, že dlhy…

  Lajčákov rezort zahraničia v predvolebnom videu mobilizuje voličov. V hlavnej úlohe Kiska, Pellegrini, Čaputová, Sajfa, Zomri

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí SR predvolebné video, v ktorom presviedča verejnosť, aby prišla k volebným urnám. Rezort zahraničia v propagačnom videu upozorňuje na to, že Slovensko malo v posledných voľbách do EP najnižšiu účasť spomedzi všetkých…

  TopDesat

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Pravidlá sú na to, aby sa porušovali: Títo ľudia o tom vedia svoje

  0

  Život nás prekvapuje každý deň. A to aj napriek tomu, že na svete sú nastolené určité pravidlá, ktoré musíme rešpektovať. Samozrejme, väčšina z nás tieto pravidlá dodržiava. Nájdu sa však aj takí, ktorým sa zdá zábavné tieto pravidlá nedodržiavať. Namiesto toho sa rozhodli, že si vymyslia svoje vlastné metódy na…

  Záchrana planéty: Tieto mestá urobili neuveriteľné kroky!

  0

  Čím rýchlejšie sa ľadovce v Antarktíde roztápajú, tým viac ľudí premýšľa o environmentálnej situácii, znečistení ovzdušia a hroziacom globálnom otepľovaní. Vedci si myslia, že kvalita ovzdušia zabíja viac ľudí ako fajčenie. Preto sa mestské samosprávy snažia zmeniť spôsob, akým fungujú, a učiť svojich obyvateľov, aby robili to isté. Záchrana planéty…

  Unikol Abraham Lincoln pred vlastnou manželkou do funkcie prezidenta USA?

  0

  Na mnohé udalosti z histórie sa viažu legendy. Niektoré majú v sebe viac pravdy, iné menej. Na väčšine však je minimálne jedno zrnko pravdy. Jedna z legiend ohľadom drevorubača, neskôr právnika menom Abraham Lincoln, ktorý to dotiahol až do prezidentského paláca hovorí, že Lincoln od svojej manželky doslova do Bieleho domu utiekol. Prečo?…

  Vo svete IT

  Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov

  0

  Ekonomická vojna medzi Amerikou a Huaweiom naberá na obrátkach. Od momentu, kedy americká vláda zaradila spoločnosť Huawei na „entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké spoločnosti zakázané obchodovať, bez toho aby im to vláda odobrila, sa na nich sype jeden problém za druhým. Kríza v podobe služieb od spoločnosti Google bola…

  Prekonávate často jet lag alebo pracujete na smeny? Ak áno, výrazne tým zvyšujete riziko vzniku rakoviny

  0

  Ak vnútorné hodiny nie sú synchronizované s rytmom deň a noc, produkcia proteínu, ktorý urýchľuje delenie rakovinových buniek (pozn. redakcie: bunkové delenie je fyziologický proces, ktorý prebieha v takmer všetkých tkanivách za rôznych okolností. V normálnom prípade je rovnováha medzi delením buniek (proliferácia) a programovanou bunkovou smrťou (apoptóza) ustálená. V…

  Nepremeškajte akciu na rýchlonabíjačka od Xiaomi do auta, ktorá kombinuje držiak

  0

  Držiaky, resp. holdery, sa v autách stávajú pomaly povinnou výbavou, ktorá prináša dodatočný komfort, ktorý oceňujú mnohí vodiči – telefón máte vždy po ruku, vidíte notifikácie a v neposlednom rade ho je možné využiť aj ako držiak na navigáciu. A práve preto by sme Vám dnes radi dali do pozornosti Držiak Xiaomi Mijia Shunzao,…

  Xiaomi potvrdzuje vybrané špecifikácie ešte nepredstaveného zariadenia Redmi K20. Máme sa na čo tešiť

  0

  Oficiálne predstavenie smartfónu Xiaomi Redmi K20 sa nezastaviteľné blíži, stať sa tak má 28. mája, teda už o pár dní. O zariadení Xiaomi Redmi K20 sme doposiaľ mohli počuť viacero špekulácií, ktoré dodnes neboli nikým kompetentným potvrdené. Na tému upozorňuje portál FoneArena.com. CEO Redmi Lu Weibing potvrdzuje vybrané špecifikácie CEO…

  Vedci poukazujú na spojitosť infekcie a vzniku duševných porúch u detí a dospievajúcich

  0

  Deti a dospievajúci, ktorí boli liečení na infekciu, sú vystavení zvýšenému riziku následného vzniku duševnej poruchy. Pri infekciách vyžadujúcich hospitalizáciu sa pravdepodobnosť takéhoto ochorenia zvýšila o viac ako 80%. Na štúdiu upozrňuje portál wissenschaft-aktuell.de. „Naše výsledky ukazujú, že infekcie a imunitný systém sa podieľajú na vývoji duševných porúch u detí…

  Finančný výsledky Xiaomi za prvý kvartál ukazujú, že sa spoločnosti opäť darilo. Rástla dvojciferným číslom

  0

  Vyzerá to tak, že Xiaomi je tigrom v segmente elektroniky, spoločnosť opäť raz rástla raketovým tempom. Podľa zverejneného reportu spoločnosťou Xiaomi za prvý kvartál v globálnom meradle podrástla o 27,2% tempom. Rýchly prehľad ekonomických výsledkov Xiaomi za prvý kvartál Celkové tržby predstavovali 43,8 mld. RMB, čo predstavuje medziročný nárast o 27,2% Hrubý zisk…

  TopSpeed

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  1

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  2

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  Tisíce áut majú problém, lebo sprísnili emisné limity a spôsob merania

  37

  V septembri 2018 sme priniesli podrobný článok o tom, prečo a ako sa zmení spôsob snímania emisií. Dôvod? Podvádzanie. Emisná kontrola v minulosti prebiehala všelijako. Keď sa chcelo, auto prešlo. Tomu by mal byť koniec. Jedným z opatrení, ktoré zaviedli, je zmena snímania či nahrávania vozidiel, ktoré sa podrobujú kontrole.…

  Plná nádrž z Ukrajiny? ČESMAD to chcel obmedziť

  5

  Tankovať na Ukrajine sa stále vyplatí. Cena paliva je tam podstatne nižšia, ako u nás. Keď trafíte, alebo si prostredníctvom online kamier na ukrajinskej strane štátnej hranice odsledujete situáciu, môžete za krátku chvíľu ušetriť pekné peniaze. Aj keď podotýkam, že ani prázdna hranica neznamená, že cez ňu prejdete rýchlo.

  Renault Megane R.S. Trophy-R je najrýchlejšia predokolka Nürburgringu

  2

  Vojna predokoliek pokračuje. S každou novou generáciou chcú výrobcovia svojim fanúšikom a klientom dokázať, že práve ponúkajú to naj náradie na trhu. Kde a čím môže výrobca deklarovať, že má najrýchlejšie auto? Už pár desaťročí platí, že keď auto zaboduje na Nordchleife, zaboduje všade. A tak tu máme ďalšie uchmatnutie rekordu na…

  Autokaravany pri nehode veľmi bezpečné nie sú

  11

  Autokaravany sú čoraz populárnejšie aj u nás. Niektoré nové stoja doslova majland, a preto ľudia často siahajú po starších kusoch. Dokonca sa dajú prenajať. Dovolenka v autokaravane prináša mnoho výhod, ale aj nevýhod. Je nutné však myslieť aj na bezpečnosť posádky. Testy preukázali, že autokaravany pri nehode na tom nie sú najlepšie a…

  KAMzaKRÁSOU

  Najkrajšie chrámy na Slovensku: Jedinečné dedičstvo po predkoch

  2

  Jednotlivé cirkvi majú svoje chrámy, kde veriaci ticho vyznávajú svoje hriechy a chválospevmi vzývajú Boha. Tieto miesta, primárne slúžiace na modlitby, sú takisto historickými pamiatkami. Najkrajšie chrámy na Slovensku sú dedičstvom po našich predkoch. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

  Ľanový olej: Je to najlepšia ochrana proti rakovine?

  2

  Ľanový olej je preslávený mnohými účinkami, a to okrem blahodarného vplyvu na proces trávenia aj schopnosťou chrániť telo pred rakovinou. Okrem toho vie organizmu doplniť množstvo cenných látok, napríklad aj dôležité omega-3 mastné kyseliny. Ak sa chcete viac dozvedieť o jedinečných vlastnostiach ľanového oleja aj ako ich využiť pre svoje…

  Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné

  1

  Možno sa pri príprave svadby nad stoličkami ani nezamýšľate. Sú v miestnosti rovnako ako stoly, koberce alebo dvere. No ak plánujete výnimočne romantickú svadbu, mali by ste zvážiť aj tento detail. Chiavari stoličky sú už dnes súčasťou výbavy mnohých priestorov. Pôsobia elegantne, dajú sa rôzne ozdobiť, ale skvelo vyzerajú aj celkom…

  Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

  1

  Asi s nami budete súhlasiť, keď povieme, že vo výchove detí sa toho dá naozaj veľa pokaziť. Vzťah medzi rodičom a dieťaťom, no nielen toto puto, ale aj všetko to, čo sa dieťaťu odovzdáva cez výchovu, tvorí základ. Tieto kľúčové atribúty totiž ovplyvňujú zásadným spôsobom ďalší život dieťaťa. Preto by malo byť v našom najväčšom…

  Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny

  0

  Máte pocit, že sa na vašej pokožke hlavy vytvorili lupiny, ktoré vás privádzajú do šialenstva? Tak v tom prípade máme pre vás dobrú správnu a hlavne jednoduché riešenie. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny, ktorý je špeciálne vyvinutý presne na tento problém. Obsahuje jemné tenzidy,…

  Ženský pohľad na Renault Kadjar – prvé dobrodružstvá

  2

  Je to už viac ako mesiac, čo aj mne začalo dobrodružstvo s Kadjarom. No a musím povedať, že som sa naň naozaj viac ako tešila. Tohto krásavca sme dostali do redakcie na dlhodobý test. A z toho sa teším ešte viac, nakoľko mám dosť času poriadne ho otestovať, či už ako zaneprázdnená…

  Svetlo sveta

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Koho nakoniec v eurovoľbách podporil Štefan Harabin?

  0

  Končiaca sa kampaň do eurovolieb vyvolala otázky aj o tom, či sa Štefan Harabin otvorene vyjadrí podporu nejakému kandidátovi alebo politickej strane. Skutočnosť, že opäť začal vykonávať činnosť sudcu Najvyššieho súdu mu výrazne znížilo možnosť prejaviť otvorenú politickú podporu, no na druhej strane aj indície o tom, že založí politickú stranu znižujú…

  Arcibiskup Paríža k prípadu Lambert: Stali sme sa obyčajnými odpadkami?

  0

  Francúzsko 21. mája (RV) Na silne medializovaný prípad francúzskeho pacienta v nemocnici v Reimse trpiaceho tetraplégiou, čiže úplnou obrnou všetkých štyroch končatín v dôsledku úrazu hlavy, ktorému sa lekári rozhodli prerušiť od 20. mája prísun vody a výživy, zareagoval parížsky arcibiskup Mons. Michel Aupetit. Silné napätie vzniklo medzi samotnými členmi…

  Vašečka vyzval Hlinu na spoločný odchod z politiky

  0

  Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí. Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „natreli“, že idú z OĽANO do jeho novej strany. Príbeh o tom, ako vzniklo KÚ poznáme…

  Marián Kuffa: Ministerke kultúry dávam jednotku s hviezdičkou

  0

  Katolícky kňaz Marián Kuffa vysoko ocenil rozhodnutie ministerky kultúry odmietnuť poskytovať granty pre genderistické iniciatívy a skupiny presadzujúce agendu LGBTI. Rozhodnutie považuje za historicky jedinečné „Pani ministerka kultúry prvý krát v histórii odmietla príspevok na genderistické aktivity LGBTI. Jednotka s hviezdičkou. Podporme všetci, celý národ pani ministerku v tejto veci.“  Ideológia gender je podľa…

  Kardinál Burke vyzval veriacich, aby sa vzopreli vládam, ktoré podporujú masívnu imigráciu

  0

  Kardinál Burke sa na piatkovej konferencii v Ríme vyjadril, že “postaviť sa proti masívnej moslimskej imigrácii je realizovaním zodpovedného patriotizmu.“ Kardinál rovnako vyzval na bránenie Európy pred islamskou imigráciou, nakoľko hlavným ideovým zameraním islámu je „vládnuť svetu.“ Burke poukázal na situáciu vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku a v Spojených štátoch a iných krajinách,…

  Armádny Magazín

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. V marci bolo oznámené, že prvý let ruského bezpilotného lietadla UAV Hunter spoločnosti Suchoj sa uskutoční v roku 2019. Suchoj Ochotnik“ alebo „Hunter“ j

  Sovietske tankové eso Zinovij Grigorievič Kolobanov so svojím tankom zastavil útok Wehrmachtu na Leningrad

  0

  Tankové vojská dnes predstavujú dôležitú súčasť armád celého sveta. Sovietska či ruská tanková škola a ruská armáda sa môže pochváliť celým radom vynikajúcich tankov a tankistov, ktorí dokázali svoju kvalitu a bojové majstrovstvo na mnohých bojiskách od 1.svetovej vojny až do konfliktu v Čečensku. K takýmto tankom a tankistom patrí…

  Zverejnené zábery z pádu čínskeho stíhacieho bombardéra

  0

  Video o katastrofe čínskeho stíhacieho bombardéra Xian JH-7, sa objavilo na sociálnych sieťach. Tvrdí sa, že lietadlo spadlo v provincii Hainan, kde sa konali vojenské cvičenia čínskych vojsk. Zábery ukazujú, že lietadlo pri vysokej rýchlosti takmer kolmo dopadá na zem, a ihneď dochádza k explózii. Mraky dymu a ohňa stúpajú desiatky metrov.

  Čínsky plán na obsadenie ZSSR

  0

  Plány USA pre napadnutie ZSSR, vrátane použitia jadrových zbraní, sú všeobecne známe. Už menej sú známe informácie o tom, že krátko po 2. svetovej vojne sa i Spojené kráľovstvo chystalo k masívnemu bombardovaniu sovietskych miest. Plány ú

  Najsilnejšie armády v roku 2019 - porovnanie globálnych ozbrojených síl

  0

  Najnovšie údaje z Global Fire Power Index identifikujú najsilnejšie armády v roku 2019. V ktorých oblastiach dominujú niektoré z najsilnejších armád a kde zaostávajú? Aké sú najsilnejšie ozbrojené sily v roku 2019? Každý rok od roku 2006, Global Fire Power Index hodnotí 137 moderných vojenských síl pomocou 55 rôznych parametrov, aby…

  IPSC strelci sa stretli v Michalovciach

  0

  Cez víkend sa konalo v Michalovciach 1.Kolo východoslovenskej Ligy Šariš-Zemplín, kde sa stretli športoví strelci zo Slovenska a Poľska. Strieľalo sa podľa pravidiel IPSC, v divíziách:  Standard, Production a  Open, prinášame výsledky a niekoľko videí.

  Tvoja Svadba

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Doplnky zo živých kvetov: Osviež svoj svadobný deň

  0

  Ak sa povie svadba, prvé čo vás napadne budú svadobné šaty, nevesta, kytica. Zo živých kvietkov ale môžete vytvoriť omnoho viac ako len tradičnú okrúhlu svadobnú kyticu a pierko pre ženícha. Kvietkami môžete ozdobiť svadobných hostí a družičky tiež poteší ozdoba, ktorú môžu použiť tak, ako im to vyhovuje najviac. Doplnky zo…

  Fotenie pri západe slnka: Nápady na unikátne svadobné fotografie

  0

  Svadobné fotenie je vždy najväčšou radosťou pre nevesty a pre niektorých ženíchov predstavuje nekonečné hodiny (niekedy dokonca tri) usmievania sa a bozkávania. Nebojte sa, on vás ľúbi a prežije aj to, že na neho niekto pol dňa mieri (fotoaparátom). Fotenie pri západe slnka, o ktorom chceme dnes hovoriť, vyžaduje trošku prípravy, správne načasovanie a dobre…

  Tvoje Zdravie

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…

  Ako skladovať vajíčka? Rozhodne nepodceňujte ani ich výber a prípravu

  0

  Vajíčka sú často diskutovanou potravinou. Niektorí si nevedia varenie bez vajec predstaviť, iní ich zatracujú. Určite však patria medzi  najhodnotnejšie potraviny vďaka obsahu bielkovín, lecitínu, mnohých minerálnych látok a vitamínov. Kritizovanou súčasťou vajec je cholesterol, preto by ste ich konzumáciu nemali preháňať. Zároveň patria k nebezpečným potravinám, pretože pri nevhodnom skladovaní alebo…