Ecclesiastes 1:15: „Perverzných je ťažko napraviť, a počet hlupákov je nekonečno“
The perverse are hard to be corrected, and the number of fools is infinite.
Perversi difficile corriguntur, et stultorum infinitus est numerus.

Sv. Robert Bellarmín: „… naši nepriatelia… sú chudobní v argumentoch, a bohatí v osočovaní…“
(O Ospravedlnení, Kniha 1, Kapitola 3)

 


Matúš 16:18-19 „…A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.  Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané.“


II. vatikánsky koncil

1. časť: Islám (finálna verzia)
2. časť: Judaizmus (finálna verzia)
3. časť: II. vatikánsky koncil a heréza so schizmatikmi
4. časť: Hereza s protestantami (Ján Pavol II)

Učenie Cirkvi

Učenie Cirkve, heretik nemôže byť Pápež
II. vatikánsky koncil a ekumenickí antipápeži
Porovnanie: Učenie Cirkvi a antipápeži sekty II. vatikánskeho koncilu

Heretici (SK/CZ)
„Otec“ Marián Kuffa
„Biskup“ Eliáš Dohnal (+ „Otec“ Pavol Pakoš)
Biskup Oliver Oravec

Reakcie čitateľom
Reakcie drzým čitateľom, ktorí reagovali na odsúdenie heretika M.Kuffu
Reakcia na Knieža Myskina


Ruženec
Ako sa správne modliť ruženec

Ostatné
Falošné zjavenia: Medžugorie
Modlitby na Veľký Piatok za Židov, preto aby konvertovali. Ako sa menili v čase.

 


 

Ak ste ešte nečítali, tak tu je prvotný článok, ktorý odsudzuje herézy „Otca“ Mariána Kuffu (klini na odkaz).

Reakcie pod článkami sú drzé ataky, alebo primitivizmy, na ktoré neodporúčam reagovať, ani sa nenechať vyprovokovať. Mnohých nešťastníkov, komentujúcich, sa dá vyriešiť bloknutím si ich správ. Ku tým drzým atakom patria aj argumenty klamárov. Pozri si napríklad reakciu na klamára Knieža Myskina (klikni sem).

Rozhodol som sa rozpísať tieto reakcie, z toho dôvodu, aby ľudia videli, ako zlomyseľní a zaslepení sú niektorí ľudia. Tento článok nie je až tak podstatný, ako tie pred tým na mojom blogu. Odkazy sú v úvode tohoto článku (nižšie).

Najviac zo všetkého odporúčam, aby ste sa začali modliť denne 15 dekád Ruženca, každý deň.  Anglicky hovoriaci je imperatívne, aby ste si pozreli stránku vaticancatholic.com , naštudovali si a prijali správne pozície, smerom ku spáse duše, a nájdenie odpovede nato, ako sa vyznať za súčasnej bezprecedentnej krízy Veľkého Odpadnutia. Stránka je dostupná i v Nemčine, Španielčine, a okrem iného aj portugalsky, a aj taliansky.

Ak ste si ešte nečítali, tak si pozrite nasledovné dva články.

https://blog.hlavnespravy.sk/16149/ucenie-cirkve-heretik-nemoze-byt-papez/

https://blog.hlavnespravy.sk/15941/vatikan-ii-a-ekumenicki-antipapezi/

Toľko na úvod.

Reakcie na zlomyseľných čitateľov

1.) Čitateľ blogu pod menom René Kowalski: „[V zmysle reagovania na moje články proti heretikovi Kuffovi] Čo takto ísť do Žakoviec a presvedčiť sa ako to tam funguje. Nie tu vypisovať bludy.“

Pod ním čitateľ Radovan Hradek: „Tiež si to myslím. Tento sedevacantista – prázdny stolec – nech píše na nejakých cirkevných novinách a nie tu. Kopa ľudí mu nerozumie a neviem na čo je toto dobré. Sedevacantisti neuznávajú pápeža, tvrdia, že niektorí pápeži nemajú na tento stolec nárok. Fajn, tento súčasný heretik tam nemá čo robiť. A to je tak všetko.“

Odpoveď: „Ste do cela na omyle. Vy aj René si myslíte, že hovorím bludy. Nie, mýlite sa. Kopa pyšných heretikov, ktorí si sami sebe protirečia tomu nerozumejú, lebo nemajú pokoru a sú arogantní. Úprimny človek, so zmyslom pre hľadanie pravdy dokáže prečítať, a dokáže aj pochopiť. „Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť.“ (List Jakubov 4:6).

Je dôležité si uvedomiť, že čo je sedesvakentná pozícia. Sedesvakentisti, to jest skutoční Katolíci rozoznávajú, že človek čo je falošný učiteľ, vlk v ovčom rúchu nie je kresťan, ale heretik (bludár). Sedesvakentná pozícia, je správna pozícia, ktorá tvrdí, že otvorený heretik nie je kresťan, a ten čo nie je kresťan, nemôže v Cirkvi porúčať. Preto, ako jediná možná cesta, za súčasnej krízy, keď František pokladá vence na hrob Mohammeda, keď nazýva konvertovanie druhých na kresťanstvo smrtelným hriechom a jedom, je označiť ho za heretika, a aplikovať Katolícke učenie. Neomylné Učenie Magistéria, učenie predchádzajúcich pápežov z pozície Stolca. František nie je pápež, ale je to antipápež.

Sv. Francis De Sales (17. st.), Doktor Cirkve, The Catholic Controversy, pp. 305-306: „Teraz, keď on [Pápež] je explicitne heretik, upadá ipso facto zo svojho postavenia a mimo Cirkev…“

Viac na: https://blog.hlavnespravy.s…

Takže nazvať ma bludárom, ale hovoriť, že súčasný pápež je heretik v jednom komentári? To je protimluv. Vyplýva to z vašej totálnej arogancie. Nuž heretici si sami sebe odporujú, lebo sú to klamári. Mali by ste sa modliť Ruženec, a prosiť o dar pokory, a čítať si viac z článkov z môjho profilu. Súčasný uzurpovateľ je antipápež a heretik, a to čo je tu prezentované je pravda a vy sa mýlite. „Otec“ Marián Kuffa je heretik, a to bolo dokázané, kto tvrdí iné, po tom čo si prečíta článok, vypočuje audio, kto tvrdí aj po tom, že M. Kuffa je kresťan, alebo že Ján Pavol II bol kresťan, je jednoducho klamár, a viery v ňom niet, taký je v absolútnej slepote, ako výsledok za jeho inklinovanie k modlárovi, a obhajcom modlárov.

Viac o Jánovi Pavlovi II tuna: https://www.rexisrael.com/s…

Radovan Hrádek: „Ale veď nikto ti neberie tvoje presvedčenie. Pre mňa je cirkev v podaní belzebuba v Ríme všetko, ale nie cirkev postavená na Petrovom stolci. Človek nemusí mať cirkev, aby mohol hovoriť s Bohom. Môže to robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Do otca Kuffu sa nenavážaj, pretože on aj niečo pre ľudí robí. Čo robíš ty?“

Sledujte ako zlomyselne sa tento človek snaží spojiť cirkev s diablom. Tento pán neznáša pravú Cirkev Krista, a celkovo ju odmieta. Boha možno uctievať len v Cirkvi.

Odpoveď: „Matúš 10:25: “ Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!“

Píšete, že Cirkev je v podaní Belzebuba, že Cirkev nie je založená na Petrovom stolci celkovo; propagujete drzo protestantizmus. Ste otvorený protestant, heretik. Nie Je Spása Mimo Cirkev.

Pápež Sv. Gregor Veľký, citovaný v Summo Iugiter Studio, 590-604: „Svätá univerzálna Cirkev učí, že nie je možné uctievať Boha pravdivo, len v nej a deklaruje, že tí čo sú mimo nej nebudú spasení.“

Ste od Satana R. Hradek, a nenávidite Katolícku Cirkev, ktorú Pán Boh Ježiš Kristus založil na Sv. Petrovi.

Mat 16:18: „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.““

Radovan Hrádek: „Počúvaj pravoverný. Keď nerozumieš písanému slovu, tak to ti nepomôže nikto. Nevypisuje a neotravuj.“

Odpoveď: Vy ste totálny bludný arogantný drzák. Mám pocit, že ste posadnutý. S určitosťou si vás zablokujem, a netúžim sa rozpisovať z pekelným vyvrheľom a klamárom. Ešte za zmienku, to vy ste došli otravovať a vykopávať ma preč od písania blogov. Čistý zlomyseľný človek.

Záver: Tento pán Radovan došiel spolu s ďalším útočiť, a nazývať ma bludárom, ale nedal žiaden argument na články proti „Otcovi“ Mariánovi Kuffovi. Ak onen chce argumentovať proti, tak za každým zlyhá.  Radovan Hrádek, ak sa nemýlim tak je členom ĽSNS, a na kandidátke sú aj „Kuffovci“, čiže emocionálny útok, a výlevy sú zrejme taktické a politické z jeho strany. Nič to ale nemení natom, že tento pán je heretik, a arogantný. Spôsobom akým je hlavný portál tejto stránky vedený je totálne zarážajúci. Prezentované sú návody na súlož, spolu s jógou (?) v démonickej rubrike „Kam za Krásou“: Edit – Zdroj (neodporúčam a podla svedomia ani radšej nepozerajte). Joga je démonicka, a je to východný mysticizmuz pohlbovaním sa do seba a hladanie „boha“ v sebe, je to démonicke falošné náboženstvo orientované na seba samého, náboženstvo antikrista. Výber fotiek je jeden škandál za druhým. Komentáre sú stoka. Bludov a bludárov neúrekom. I napriek tomu som sa rozhodol, v rámci pomoci susedovi zdielať, a prekladať články, šíriť pravú kresťanskú vieru, otvárať ľudom oči, a to skrze blog hlavných správ v rubrike Cirkev. Odporúčal som klikať na blog  priamo, ak sa chcete vyhnúť  tej dekadencii na titulkách,  odporúčam nenechať sa vtiahnuť s trolmi do vulgárnych sporov. Myslím si, že lepšie by bolo mať iný plugin v komentároch podľa môjho názoru; no minimálne moderovanie, a manuálne schvaľovanie komentárov si myslím, že by bolo namieste a nevyhnutné.  Radovan Hrádek  je si myslím posadnutý, a úplne neznáša pravdu, preto sa nedá diviť, že diabol v ňom chce a nabáda ho k tomu, že ma chce od tadiaľto vytlačiť preč. Ľudia by sa mali modliť Ruženec, a modliť sa, aby  stránka konventu Najsvätejšej Rodiny (Most Holy Family Monastery) bola preložená do Slovenčiny, kde bude zrejme samostatný priestor.

2.) Čitateľka menom Dia: „Kristián, najväčší hriech je pýcha a pýcha je nedostatok pokory. Myslieť si, že len ty si vyvolený, a tvoja pravda je pravda, je pýcha najväčšia. Otec Kuffa má srdce plné lásky a súcitu so všetkými. Preto on je na ceste do neba.“

Odpoveď: „Otec“ Marián Kuffa je na ceste do pekla. Vám chýba pokora, a vôbec ste nenabrali ani len kúsok slušnosti, ani kúsok času, aby ste si prečítala čo i len kúsok z predložených argumentov, a reálne nato zareagovala. Pýcha a absencia pokory sa prejavuje evidentne u vás.

„Otec“ Marián Kuffa: „Jeden tú istú bytosť nazýva Boh, druhy ju nazýva Jahve, ďalší Adonaj, ďalší Alah, ďalší príroda, iný vyšší princíp. Nazvi si to ako chcete.“ – Toto je heréza!

Vatikán I koncil , 1868, Pápež Pius IX, Canons, 1. On God Creator of All Things:

„3. Keď niekto povie, že substancia, alebo esencia Boha, a tých všetkých vecí sú jedna a tá istá: nech je prekliaty.

„Otec“ Marián Kuffa: „Není len jedna cesta Katolícka do neba, úprimní Evanjelici dostanú sa do neba, …ale sú aj iné cesty, dobré, čo do cieľa. Áno. Cieľ je dobrý, a teda tie cesty sú dobré“ -Toto je heréza!

Pápež Pius IX, Syllabus Moderných Bludov, dec. 8.,1864 – Propozícia 16: „Človek môže, praktikovaním akéhokoľvek vôbec možného náboženstva, nájsť cestu k večnej spáse, a prísť ku večnej spáse. – Zavrhnuté“

To čo hlása „Otec“ Marián Kuffa je falošné evanjelium a je prekliaty. „Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!“ (Sv. Pavol, list Galaťanom 1:8)
Človek, ktorý obhajuje M.Kuffu aj po tomto, tak musí byť proste drzý klamár, u takého je absencia nadprirodzenej viery, a jednoducho nenávisť k Bohu.

Dia: „veď sa čoskoro dozvieme, na ceste k Pánu po fyzickej smrti, či tam bude rozdeľovanie na katolíkov a ostatných, ktorí pôjdu nie do neba. čo ti iné na taký príspevok napísať. keď si niekto myslí, že je vyvolený a ostatní sú pohania či heretici, a nie je si ani navyše vedomý svojej arogancie, tam diskusia končí. Milosrdenstvo. Milosrdenstvo. Súcit s blížnymi. Miluj svojho blížneho.“

Odpoveď: „Vy nemáte Katolícku vieru, a neveríte v Katolícku dogmu Mimo Cirkve Nieto Spása, ste úplný odpadlík. Vy ste arogantná, pyšná a myslíte si, že vy stojíte nad Bohom, ktorý ústami Pápežov neomylne vydal Katolícke dogmy. Dýchate prázdnotou, atakmi a odmietaním Boha.

Cirkev, inšpirovaná Duchom Svätým, vyhlásila a rozhodla. Kto neverí v Ježiša Krista a není v objatí Cirkvi nemôže byť spasený. Vy vôbec neveríte v Ježiša Krista, Spasiteľa ľudstva, chováte obrovskú nenávisť k Cirkvi a Ježišovi Kristovi, a vypisujete len bludy a emočné výlevy bez argumentov. Ste na ceste do pekla.

Pápež Eugeň IV, Koncil z Florencie, „Cantate Domino“,1441, ex cathedra: „Svätá Rímska Cirkev pevne verí, zaznáva a hlása, že všetci čo sú mimo Katolíckej Cirkve, nie len pohania, ale i Židia, alebo i heretici a schizmatici, nemôžu zdieľať večný život a pôjdu do večného ohňa, ktorý bol pripravený pre diabla a jeho anjelov, pokiaľ sa nepripoja k Cirkvi pred skončením ich životov…

Pápež Eugeň IV, Koncil z Florencie, Bulla Cantate Domino, 1442, ex cathedra: “… svätá Rímska Cirkev, založená na slovách nášho Pána a Spasiteľa, s istotou verí, vyznáva a hlása jedného skutočného Boha, všemohúceho, nemenného a večného, Otca, Syna a Ducha Svätého… Preto ona [Svätá Rímska Cirkev] zavrhuje, odmieta, a anatemizuje všetkých čo si myslia protikladné a opačné veci, a deklaruje ich cudzích od Tela Krista, ktoré je Cirkev.““

 

Dia: „už sa s tebou viac baviť nejdem. vyhľadaj spirituálnu pomoc.“

 

 

Poznámka tento komentár bol pozmenený. Tu vidno (,obrázok originálneho komentáru dole), to ako veľmi diabol nenávidi pravdu.

Tu je originálna reakcia tejto pani:

Záver: Tu vidno ďalší výlev. Pani vôbec nezareagovala na argumenty, lebo nemá ako, tak sa zmohla len na osobný útok. Pani nazýva odsúdenie heretika „Otca“ Kuffu, pomocou učenia a vysvetlenia Katolíckej Cirkve, ako čosi od Satana. Nie, to ona je od Satana.
„Otec“ Marián Kuffa je diablov pešiak, a diabol ho vo veľkom využíva nato, aby čo najväčší počet zostalo vo vnútri Vatikán II sekty, a v spojení s antipápežmi ako napr. s Františkom, a aby uznávali „kanonizáciu“ Jána Pavla II, čo je priame podieľanie sa na modlárstve a porušenie 1. prikázania, oslavovaním a venerovaním notorického modlára Jána Pavla II, ide o spirituálne poznačenie ľudí, duchovný znak antikrista na duši, a implikovanie ich v modlárstve, nedá sa ísť okolo toho. Človek čo vie, a videl fakty o Jánovi Pavlovi II a odmieta ho odsúdiť, tak ako by pravý Katolík mal, tak je priamo zakomponovaný v modlárstve a porušení prvého prikázania.

Sedesvakantista
Kristian Keller