MÔŽE SA TO STAŤ AJ VÁM: Mazurek je občan druhej kategórie

Tak to môžeme vnímať na základe čerstvého uznesenia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku v súvislosti s trestnými oznámeniami, ktoré Milan Mazurek podal v júni 2019 pre obrovské množstvo brutálnych vyhrážok. Toto uznesenie mám od Milana k dispozícii (verím, že bude čoskoro uverejnené) a budem vychádzať najmä z neho. Ide o skutočný klenot, ktorý ukazuje tie najbrilantnejšie a najsofistikovanejšie vyšetrovateľské metódy a zdôvodnenia… 

O čo ide?

Som si istý, že väčšina čitateľov pozná Milana Mazureka a jeho politickú činnosť. V rámci svojho niekdajšieho pôsobenia v NR SR, ale aj mimo nej sa Mazurek venuje aj problematike, ktorá je spojená s asociálmi nie len z cigánskeho etnika. Pre súčasný systém a jeho predstaviteľov je táto téma tabu. Aj z tohto dôvodu sú úprimné snahy o vyriešenie otázky nebezpečných asociálov spojené s nepríjemnými komplikáciami. Samotný Mazurek bol zbavený poslaneckého mandátu za slová, ktoré sa vzťahovali práve na kritiku vládnej politiky v tomto smere (bol uznaný za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia). Milan si nezvykne dávať servítku pred ústa, čo sa samozrejme nepáči mnohým. Podráždení asociáli, ktorí sa Miňovou kritikou cítia byť dotknutí, taktiež neváhajú verejne vyjadriť svoje postoje na jeho adresu.

Citované výroky sú zo sociálnej siete Facebook a sú súčasťou uznesenia. Nepísali ich anonymné alebo falošné profily. Pán policajný vyšetrovateľ nadporučík Richard Grivalský zo Spišskej Belej bol so všetkými výrokmi oboznámený. Uvádzam len menšiu časť:

Dodo Sekit Buček – “Príď do Topoľčian a aj teba napadnem tak že sa posereš ty trúbka…“

Jarca Michal – “Ty zmrd jeden nohi ruki ty zlomiť ty kokotik”

Marek Duna – “Iba ho nakopat polamat ruki aje po vsetkom”

Vojtech Husar (1) – “Veď sa pozbierajme a pohadzme ich na kopu a podpalme.tie kurvy. Naša natura je oveľa silnejšia ako nejaka ss banda”

Aj vy máte pocit, že tieto priania spĺňajú definíciu nebezpečného vyhrážania?

300/2005 Z. z. – Trestný zákon § 359 ods. 1

(1) Kto sa skupine obyvateľov vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou, alebo spôsobením škody veľkého rozsahu, alebo kto použije násilie proti skupine obyvateľov, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

300/2005 Z. z. – Trestný zákon § 360 ods. 1

(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

Pán policajný vyšetrovateľ si to nemyslí a dokonca na to má aj veľmi svojské dôvody… 

V uznesení sa píše, že “je potrebné rozlišovať nebezpečné vyhrážanie od prejavov, pri ktorých boli použité silné slová, ale v skutočnosti o nič závažné nešlo…” O pár riadkov vyššie sú teda len silné a v skutočnosti nie závažné prejavy. Ja nemám právnické vzdelanie a určite nie som odborník na trestné právo a jeho výklad, ale podľa môjho názoru sú výzvy na lámanie končatín a podpaľovanie viac ako silný prejav. 

Nati Natus – “Budem tam ale zoberiem aj ostatnich cigaňov a tam ta zapalia ti ponožka jebal ta pes”

Iva Chanel Gucci – “Však počkaj teba budu ešte znasilnovať v base ked ti spadne mydlo…”

Gypsi Thor Roma – “Vet pockaj dostaneš co si zasluzis. Hlidaj sebe záda.”

Oliver Len Marinkin – “Svine nakazeni bodaj vas slak trafil kurvi vikebane viste rasisti treba vas spalit zaziva”

Ďalej treba podľa pána vyšetrovateľa rozlišovať “či reálne hrozí, že dôjde bezprostredne k ich uskutočneniu.” […] “ale výroky je potrebné hodnotiť v spojení s ďalším konaním páchateľa.” Samotný vyšetrovateľ však hneď v úvode uznesenia píše, že sa jedná o “doposiaľ nestotožnené osoby”.

Na základe čoho teda hodnotil to spojenie s ďalším konaním páchateľa? Ako si pán vyšetrovateľ overoval, či autori komentárov neboli napr. v minulosti odsúdení za násilnú trestnú činnosť a podobne, keď si nedal tú námahu,  aby páchateľov stotožnil?

Vyšetrovateľ taktiež píše, že na vyvodenie trestnej zodpovednosti síce nemusí dôjsť k priamej fyzickej ujme, avšak vyhrážky musia mať určitú hodnotu tak, že dôvodne vzbudzujú obavu o život, pretože predstavujú reálnu hrozbu.

Cecho Nadida -“ved raz pojdeme domou vseci romovia zo statou apotom vam uakzeme co jeto poriadna bitka bili sme vas kde sme boli vseci doma tak si pametajte ze raz to bude zas bude me vaz bit”.

Monika Pešková – “mazureka toho tajtrlika treba poriadne zrezat,, sama by som mu kopla do hlavy”

Adam Wilson (2) – “Mazureka do plynu! Debilko fasisticky.” […] “Raz dostanes riadne na picu…”

Rene Berko – “Dobry samopaľ na teba aj na kotlebu aj na gadzoch sa te meren”

Čaro tohto uznesenia sa stupňuje nasledujúcimi riadkami. Vyšetrovateľ totiž nevidí veľkú pravdepodobnosť, že “by došlo k naplneniu  vyhrážok práve prostredníctvom sociálnej siete, ku ktorým, svojimi výrokmi burcuje práve oznamovateľ M. Mazurek určitú populáciu slovenského obyvateľstva…” Väčšina vyhrážok je pri videu z Jarovníc o pánovi, ktorému asociáli okupujú pozemok, stavajú čierne stavby, ničia jeho majetok, atď. Kritika týchto negatívnych javov je teda podľa pána vyšetrovateľa “burcovanie” a vyhrážky sú len akýmsi jeho prirodzeným dôsledkom.

To potvrdzujú aj nasledovné slová vyšetrovateľa: “treba hodnotiť výroky na adresa Milana Mazureka s ďalším konaním osôb ktoré len spontánne reagovali, nezačali ako prví hodnotiť a príspevky boli len jednorázova reakcia na určitý príspevok.”

Ako vie pán vyšetrovateľ, že išlo len o jednorazovú reakciu, keď páchateľov nijako nestotožňoval? Naozaj je v poriadku niekomu napísať, že ho zrežem, znásilním, zapálim, rozkopem, keď ide o reakciu na príspevok, ktorý sa mi nepáči? Čo znamená “nezačali prví hodnotiť”?

Zvláštnu výpovednú hodnotu má aj tento výrok pána vyšetrovateľa: “U nás bývajú vhodným terčom útokov predovšetkým Rómovia, ktorí tiež dokážu spätne reagovať, nie práve najvhodnejším spôsobom, čo u poniektorých odráža ich ‘nižšiu sociálnu triedu’…”

Z akých konkrétnych čísel a štatistík vychádza pán vyšetrovateľ, keď píše, že vhodným terčom útokov sú predovšetkým Rómovia? Vycucal si to z prsta? Vážne toto dáva právo verejne písať napríklad:

“Ty buzerantske hovadu tvoju matku a tvoju sestru s celu tvoju todinu mali pojebat a znasilnit […] kebisom tstretol smáčetu ti otseknem tu
pojebanu hlavu.” ako to urobil Dusan Kocko alebo ako napísala Chiara A Sophia P: “Guľka ti je malo hajzel skurveny” Akým spôsobom pán vyšetrovateľ priradil páchateľov k nejakým konkrétnym sociálnym triedam, keď ich nestotožňoval? Má to tieto výroky ospravedlniť alebo zľahčiť?

Absolútny vrchol pána vyšetrovateľa je konštatovanie, že hrozba nie je reálna, keďže:  “Milan Mazurek odstupom času, naďalej vykonáva predvolebné mítingy, aktívne komunikuje na rôznych sociálnych sieťach a otvorene šíri svoj názor…” […] a “ako uviedol sám Milan Mazurek, nenávistné komentáre, vyhrážky, mal už aj v minulosti na sociálnych sieťach, ale aj na návštevách ich strany v obciach s vyšším podielom cigánskeho obyvateľstva, ale k útoku na jeho osobu nedošlo, naďalej sa aktívne stretáva a vyhľadáva minoritné a majoritné obyvateľstvo aj počas posledných mesiacov v roku 2019”. Z toho môžeme vyrozumieť, že podľa pána vyšetrovateľa musí Miňa najprv naozaj niekto rozkopať, zastreliť alebo s mačetou dosekať, aby sa mohol začať obávať o svoje zdravie.

Aj toto sú dôvody, prečo vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie. Čo si máme na základe tohto uznesenia myslieť o práci policajného zboru? Bohužiaľ, vyvoláva to dojem, že zákon neplatí pre všetkých rovnako a že nie všetci majú právo na ochranu pred nebezpečným a nepríčetným vyhrážaním. Ale keď nedajbože niekto nazve pána Mesežnikova vecou, vtedy zasiahne elitná špecializovaná jednotka NAKA. Toto uznesenie v podstate legitimizovalo primitívne a odporné vyhrážky zmrzačením, znásilnením a zabitím. Ak Polícia SR nechráni všetkých občanov rovnako, nemôžeme sa rozprávať o právnom štáte. Milan Mazurek už podal sťažnosť. Uvidíme, ako to dopadne. Na záver musím čitateľov poprosiť, aby hnev nesmerovali na cigánske etnikum. Zodpovednosť za takúto činnosť polície nenesú oni, ale kompetentní, ktorí sedia vo vláde a práve tých treba vo voľbách vymeniť.     

Spoločne s Milanom Mazurekom sme tento prípad riešili na Kulturblogu. Pre viac info kliknite na odkaz.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ján Pastuszek

O AUTOROVI

V skratke... Som študent, asistent poslanca NR SR a člen tímu Kulturblog. Zaujímam sa najmä o históriu a dejiny európskej kultúry. Milujem svojich blízkych, šport, prírodu a Slovensko.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 2

Celkové hodnotenie: 18.38

Priemerná čítanosť: 4669

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Asistované sčítanie sa uskutoční v termíne od 3. mája do 13. júna

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Asistované sčítanie sa na Slovensku bude realizovať v termíne od 3. mája do 13. júna. TASR o tom v…

  Po udalostiach v ČR zasadla bezpečnostná rada, vyhodnotila situáciu, potvrdil premiér. Čo spravíme?

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bezpečnostná rada SR vyhodnotila aktuálnu bezpečnostnú situáciu v Slovenskej republike a prijala informáciu tajných služieb o aktuálnej činnosti…

  OĽANO: Reportéri bez hraníc ocenili naše kroky v zlepšovaní mediálneho prostredia

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Rešpektovaná medzinárodná novinárska organizácia Reportéri bez hraníc vo svojej správe týkajúcej sa Slovenska pre rok 2021 ocenila zavedenie…

  Ambíciou ministerstva je zabezpečiť očkovanie čo najviac učiteľov do konca leta

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Ambíciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR je zabezpečiť očkovanie čo najväčšieho počtu učiteľov do konca…

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Štáty EÚ hovorili o Stratégii pre práva osôb so zdravotným postihnutím

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny)   Snahou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) je zefektívniť nástroje integrácie…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Android 12 automaticky uspí nepoužívané aplikácie, aby uvoľnil miesto

  0 icon

  Uvedenie Androidu 12, hoci v BETA verzii, sa pomaly, ale isto blíži. Spolu so skracujúcim sa termínom, postupne sa dostávajú na povrch nové a nové informácie okolo pripravovaných funkcií. Je to možné hlavne vďaka dostupnosti skorého náhľadu Androidu. Najnovšie na jednu z funkcií upozorňujú vývojári známeho xda-developers.com fóra, ktorí objavili…

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA