Stupne riadenia spoločnosti

 

6 stupňov riadenia ľudstva.

 

Globalizácia  –  je  proces koncentrácie riadenia celého ľudstva do rúk úzkej skupiny ľudí .    Tento  proces priebieha počas celej ľudskej histórii a teraz sa blíži ku svojmu záveru . Jeho výsledkom má byť NWO alebo inak povedané  Svetová vláda .

Pred mnohými rokmi žreci v Egypte pochopili že proces globalizácie možno riadiť . Vypracovali  všeobecné zásady a schémy riadenia spoločnosti , zamerané na dosiahnutie vlastných cieľov a postavili sa do čela tohoto procesu . Vypracovali 6 priorít prostriedkov riadenia :

 1. priorita – zbrane fyzickej likvidácie ( od noža po rakety ) .

—- ,,Vojna je pokračovanie politiky inými prostriedkami “  Carl von Clausewitz

Najstarším a najrýchlejším riadením ľudstva je vojna . Cieľom každej vojny je dobytie územia,bohatstva, ľudských zdrojov alebo úplné  zničenie nepriateľa. Celá história ľudstva je popretkávaná krvavými  vojnami . Počas  historického procesu globalizácie sa vyvíjali stále sofistikovanejšie a ničivejšie zbrane na zotročenie a likvidáciu . A teraz sa ľudstvo ocitlo v pasci , pretože je nútené míňať stále viac a viac prostriedkov na nekonečné zbrojenie . A nakoniec sme vytvorili také zbrane, ktoré môžu zničiť celé ľudstvo .

 1. priorita – zbrane nepriamej genocídy

—- ,, Pre Slovanov žiadna hygiena ,len vodka a tabak .“  Adolf Hitler

Zničiť alebo podriadiť celé národy ide pomocou  prostriedkov genocídy – drôg, alkoholu , tabaku , niektorých vakcín a geneticky modifikovaných potravín . Aby ich ľudia nevnímali ako zbrane, boli zamaskované pomocou kultúry, masovokomunikačných prostriedkov, memov a gagov . Sú dokonca ponúkané ako neškodné prostriedky oddychu  , odbúranie stresu , pre zábavu či dokonca ako prevencia proti chorobe . V skutočnosti sa jedná o jedy s degeneratívnym vplyvom na genetiku , zabíjajúcich ľudí fyzicky a duševne , tak ako priamych konzumentov ako aj budúce generácie.  Máte za to , že je to slobodná voľba každého jednotlivca ? Je to vnútená iluzórna voľba , pretože naša kultúra od detstva ponúka človeku lož č. 1- konzumovať omamné látky s mierou , alebo lož č.2 – bez miery.

 1. priorita – ekonomická

—-  ,,Dajte mi kontrolu nad peniazmi krajiny a je mi jedno , kto tam bude tvoriť zákony .“

Michael Rothschild

Pre globalistov nie je potrebné zničiť ľudstvo kompletne , nejaký otroci musia zostať aby im slúžili. Preto je potrebné podriadiť ich ekonomiku nadradenému klanu , tak aby obyvateľstvo nepochopilo , čo sa vôbec deje .  To je potrebné riadiť pomocou globálnych peňazí,  úverových inštitúcií a úžery z úverov . Ten bankárskym klanom , hoci nevytvárajú  žiadnu spoločenskú hodnotu   , prináša nepredstaviteľné zisky a jednotlivci, rodiny , ba celé národy po dlhú dobu pracujú na svoje splátky, ktoré je v podstate zotročujú . Zavedenie popisovaného mechanizmu trvá dlhšie ,pretože najprv musíte spoločnosti vnútiť nefunkčnú a nekonzistentnú ekonomickú pavedu (napr. ,,Kapitál“ ) , ale rozhodne sa to oplatí . Oplatí , pretože v tomto prípade sa celá spoločnosť ,či si berie úvery alebo nie , aj keď nechápe tento mechanizmus , nachádza sa v ekonomickej závislosti na úzkej skupine bankárov, ktorí napájajú túto spoločnosť ako batérie .

 1. priorita –faktologická

— ,,Fakty neexistujú , existujú len výklady .“ Fridrich Wilhem Nietzsche

Ešte efektívnejšie je vládnuť národom , alebo rôznym vrstvám spoločnosti , ak sa podarí ľudské vedomie spracovať pomocou rôznych ideológií, náboženstiev , sociálnych doktrín , médií . A kedykoľvek to bude potrebné ,pomocou špeciálnej metódy aktivácie predpripravených rozporov , provokácií, atentátov, škandálnych článkov , karikatúr alebo aj objektívne vzniknutých chýb, sú vyvolávané vojnové konflikty , ktoré sa nezainteresovaným ľuďom zdajú ako úplné náhodné . V súčastnosti sme svedkami rozdúchávania vojny medzi islamom a kresťanstvom . Zrejme najúčinnejším spracovaním ľudského vedomia je televízia.Je klamstvo , že médiá odrážajú objektívnu realitu, v skutočnosti médiá realitu programujú vytváraním postoja ľudí k jednotlivým udalostiam.

 1. priorita – chronologická

—,,Častejšie sa obzeraj do zadu , aby si sa vyvaroval chýb v budúcnosti .“     Kozma Prutkov

Je známe , že človek ktorý zabudne svoju históriu , históriu Vlasti ,je ako strom bez koreňov. Ale čo sa stane keď zabudne históriu celý národ alebo uverí v nejaký historický mýtus, ktorý mu bol vnútený zvonku ? Prepisovanie histórie národa vedie nevyhnutne k zmene jeho budúcnosti . Práve preto každá zmena vlády je sprevádzaná prepisovaním histórie a pritom sa ani sami formálni vládcovia neuvedomujú , ako sú zneužívaní .Preto je potrebné mať vždy na pamäti , že história sama nič neučí ,história len trestá za neznalosť jej lekcií .

 1. priorita – svetonázor

— ,,Ak chceš pokoriť svojho nepriateľa , vychovaj jeho deti .“  východná múdrosť

Pokorenie vybraného národa je  trvalé, efektívne a prakticky nezvratné , ak sa podarí nejakým spôsobom masovo zmeniť svetonázor ľudí . Potom budú ľudia chrániť záujmy okupantov , považujúcich ich za súčasť ich bežného života (viď príklad kást v Indii). V súčastnosti máme dve základné vnímanie a chápanie sveta prevládajúcich v spoločnosti :

kaleidoskopické vnímanie sveta – keď ľudia v návale udalostí a faktov nenachádzajú svoje miesto v živote a každá nová udalosť len prináša ďalší chaos do ich vnímania sveta, podobne ako zmena každého sklíčka v kaleidoskope zmení celý kaleidoskop.

– mozaikové vnímanie sveta  – ľudia s týmto vnímaním vidia svet ako jednotný a celistvý , v ktorom je všetko podmienené príčinno-dôsledkovými väzbami , ktoré  nie sú náhodné  a vznik novej udalosti dopĺňa obraz sveta , robiaci svet jednoduchší a jasnejší , ako to robí pridanie každého kamienka do mozaiky .

Bohužiaľ moderná kultúra v našej spoločnosti podporuje kaleidoskopické vnímanie sveta.

Všetky tieto riadiace mechanizmy boli doteraz skryté a poznal ich len obmedzení počet zasvätených , ale teraz s ohľadom na činnosť  objektívneho Zákonu času ,všetko tajomné stáva zjavným a každý človek to pri troška vôle môže vidieť . Teraz sa prejavila tá neviditeľná ruka a jej majiteľ, ktorý v minulosti prišiel s týmito mechanizmami a rozumne ich aplikoval v priebehu globálneho  historického procesu . Tento objektívny jav v živote spoločnosti bol pomenovaný konceptuálnou mocou a mechanizmami  vedenia vojen riadenia spoločnosti , ako priority riadenia konceptuálnej moci .

 

PS : V súčastnosti prebieha kontrola populácie cez 8 oblastí života :

 1. Zdravotníctvo – kontroluj zdravotníctvo , tým kontroluješ zdravia ľudí a tým kontroluješ ich samých
 2. Chudoba – zvýš chudobu na najvyššiu možnú úroveň , chudobná spoločnosť je ľahšie ovládateľná a nebudú sa brániť , keď poskytnú všetko čo potrebuje na prežitie
 3. Dlh – zvýš dlh na najvyššiu možnú úroveň . týmto spôsobom môžeš zvýšiť dane a tým vyprovokujete viac chudoby
 4. Kontrola zbraní – odstráň možnosť ľudí brániť sa pred vládou. Tým spôsobom môžeš vytvoriť policajný štát
 5. Sociálne dávky – preber kontrolu nad každým aspektom života ľudí – jedlo, bývanie ,príjem
 6. Vzdelanie – preber kontrolu nad tým čo ľudia čítajú a počúvajú ,preber kontrolu nad tým čo sa deti učia v školách
 7. Náboženstvo – odstráň vieru v Boha vo vláde a školách
 8. Triedny boj – rozdeľ ľudí na bohatých a chudobných . Rozdelenie umožní efektívnejšie brať (zdaniť) bohatým a keď je to potrebné tak nezdaňovať bohatých , na vyvolanie hnevu chudobnýchAk dnes pochopíme popisované mechanizmy , každý z nás sám môže odolávať vonkajším vplyvom pôsobiacim na seba a svoju rodinu . Každý z nás sa môže rozhodnúť : zostať otrokom alebo sa oslobodiť a stať sa Človekom

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Boris Mesár

O AUTOROVI

sledujem vývoj ľudskej spoločnosti viac ako 15 rokov a chcel by som sa podeliť o moje vedomosti s ostatnými

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 106

Celkové hodnotenie: 22.54

Priemerná čítanosť: 3893

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Staronovým prezidentom Ugandy sa stal Yoweri Museveni

  0icon

  Kampala 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nicholas Bamulanzeki)   Dlhoročný ugandský prezident Yoweri Museveni si vo štvrtkových všeobecných voľbách víťazstvom nad mladým opozičným vyzývateľom Bobim Wineom zabezpečil…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Antigénové testy v harmaneckých papierňach ukázali až 46 percent pozitívnych, PCR testy ani jedného. Matovič: Použili testy, ktoré nemajú nič spoločne s testami používanými pri plošnom testovaní

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V harmaneckých papierňach použili na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou,…

  Naďovi sa nepozdáva, že v diskusných reláciách nebude mať OĽaNO zastúpenie a hovorí o cenzúre. Ticho neostal ani premiér: "Keď médiá pravdu nehľadajú, ale vytvárajú"

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v svojom statuse upozornil na to, že žiaden poslanec z hnutia…

  Matovič si stojí za svojím. Plošné testovanie je podľa neho "mimoriadne efektívne", ukazuje pritom na skúsenosť zo závodu Jaguar. Testovanie detí kvôli vychádzkam nebude

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Opakované testovanie zamestnancov automobilky v Nitre v predchádzajúcich desiatich dňoch potvrdilo, že plošné testovanie je mimoriadne efektívny…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  Týždne to bublalo pod povrchom, až to prepuklo otvorene: Sudcovia toho už majú dosť. Posielajú Matovičovi a Kolíkovej odkaz

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:Archív Dana Jelinková Dudzíková)   Pokus Matovičovej junty ovládnuť justíciu narazil na problém: časť sudcov otvorene odmietla účelovú „reformu“ súdnictva aj…

  Škoda nebude sponzorovať MS, ak sa budú konať v Bielorusku

  0icon

  Mladá Boleslav 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP)   Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovať majstrovstvá sveta v hokeji, pokiaľ sa budú konať…

  Denník SME opäť šíri HOAX o slabosti Putina a nespokojnosti Rusov. Našťastie z Nemecka prichádza „rozbuška“ Navaľnyj

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Navalny instagram account via AP)   Liberálno-korporátny mainstream sa vo svojom zdesení zo slabosti amerického establišmentu a hroziacej občianskej vojny v…

  Australian Open: V karanténe 47 hráčov, aj Stephensová či Kerberová

  0icon

  Melbourne 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Morgan Sette/AAP Image via AP)   Celkovo 47 tenistov a tenistiek muselo v Melbourne pred prvým grandslamovým turnajom sezóny Australian Open…

  TopDesať

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Bojovníci Katalaunských polí 1. časť

  0 icon

  Vráťme sa hlboko do minulosti - do prvej polovice 5. storočia. Európa bola pustošená hrôzostrašnou armádou Hunov pod vedením neporaziteľného vodcu Attilu. Nedokázal im čeliť nik okrem statočných Galov, ktorí ich ako jediní porazili. Bojovali statočne a odvážne a to dokonca aj po smrti... Dva roky potom, čo sa Attila stal najvyšším…

  Prečo sa po prebudení naťahujeme a zívame?

  0 icon

  Budík  nás upozorňuje , aby sme ráno vstali, ale neprebudí naše telo. A tak sa naťahujeme a zívame. Možno práve preto, že to robíme ako mimovoľný proces, tomu ani nevenujeme pozornosť. Avšak tieto 2 akcie robia pre naše telá oveľa viac, ako len zobudenie. 1. Strečing svaly prestaví

  Ako sa mení Zem? NASA odhalila fotografie, ako sa mení podnebie

  0 icon

  Prírodné katastrofy významne zasiahli milióny ľudí na celom svete. Roztrieštené povodne a zosuvy pôdy pochovali milióny domov a požiare spôsobili zničenie pozemkov. Fotografie NASA ti odhalia viac. Každoročný výskyt prírodných katastrof vyvoláva otázky a odborníci na životné prostredie neustále opakujú, že je to spôsobené ľudskými aktivitami na našej planéte. Aj keď sa…

  Malajzia - zaujímavé fakty o tropickom raji 2. časť

  0 icon

  Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Za spev Despacito ti môžu dať pokutu

  Vo svete IT

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  WhatsApp posúva dátum na prijatie aktualizovaných podmienok. Opäť tak reaguje na mylné informácie

  0 icon

  Chatovacia aplikácia WhatsApp má za sebou naozaj niekoľko výnimočne rušných dní, ktoré spôsobila nečakaná zmena v zásadách ochrany osobných údajov, s ktorými musia používatelia súhlasiť. Po vystrašení niektorých používateľov tejto aplikácie a po zverejnení kadejakých hoaxov však spoločnosť reagovala pomerne promptne, pričom všetky obavy z narušenia súkromia používateľov vyvrátila v…

  Ktoré Samsung smartfóny majú dostupný Android 11, a pre ktoré sa očakáva, že bude ešte neskôr uvoľnený?

  0 icon

  Android 10 dnes už pomaly nájdeme na všetkých zariadeniach, ktoré ho mali dostať. Ešte v septembri minulého roka, Google oficiálne uvoľnil Android 11 pre širokú verejnosť. V praxi to znamenalo, že výrobcovia smartfónov začali postupne s naberaním BETA testerov, aby začali testovať nový Android, pričom už dnes je oficiálne dostupných…

  Základňa na Mesiaci môže byť pre ľudstvo kľúčová: Tu je niekoľko dôvodov prečo

  0 icon

  Nášmu Mesiacu sa opäť dostáva veľa pozornosti. Nenachádza sa len v hľadáčiku americkej vesmírnej agentúry NASA, ktorá rozbieha svoj program Artemis, ale aj v hľadáčiku súkromných spoločností, ktoré sa chcú venovať ťažbe mesačných zdrojov, alebo postaviť na našej prirodzenej družici trvalú základňu. Trvalá prítomnosť ľudí na Mesiaci však nie je momentálne istá.…

  Vo Windows 10 bola objavená závažná chyba, ktorá dokáže „odpáliť“ disk zariadenia

  0 icon

  Portál bleepingcomputer.com poukazuje na novú zraniteľnosť vo Windows 10, ktorá je z kategórie vážnejších. Podľa zistení Jonasa Lyka, môže zadaním jednoduchého príkazu dôjsť k poškodeniu NTFS.  „V súčasnosti je v systéme NTFS obzvlášť nepríjemná chyba. Spustí sa otvorením špeciálneho vytvoreného mena (pozn. redakcie: príkazu) v ľubovoľnom priečinku, kdekoľvek. Zraniteľnosť sa okamžite…

  Armádny Magazín

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Izraelský analytik Kedmi pomenoval hrozbu, ktorá by mohla zničiť USA

  0 icon

  Izrael, 16. január 2021 (AM) - Súčasné udalosti v USA sú úsvitom Mccarthyzmu. Toto vyhlásenie urobil izraelský politický analytik Jakov Kedmi a hovoril o ohrození štátu.   Odborník nazval to, čo sa deje v Amerike, Mccarthyzmus - hnutie, ktoré bolo v 50. rokoch sprevádzané politickými represiami. Podľa Kedmiho s tým dnes v USA…

  Nikolaj Starikov: Trumpov Shutdown a Washingtonská dohoda

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Historik a politológ Nikolaj Starikov v éteri autorského programu Anny Šafranovej uviedol, že odpojenie súčasného amerického prezidenta od sociálnych sietí „šokovalo miliardy“ ľudí. Odborník odhalil dôvod „verejného bičovania“ Donalda Tru

  Útok ruského „Jarsu“ neprežijú ani šváby

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Ministerstvo obrany RF minulý rok vyhlásilo, že toho roku budú ďalšie dva pluky raketových vojsk strategického určenia prezbrojené na raketové komplexy „Jars“, pričom jeden bude mať mobilné odpaľovacie zariadenie a dr

  Kto vyzbrojuje svet?

  0 icon

  Francúzsko, 16. január 2021 (AM) - V roku 2019 zaznamenala francúzska letecká spoločnosť Dassault nárast predaja o 105% - výsledky boli do veľkej miery spojené s úspechom ich vlajkovej lode Rafale. Ten sa teší veľkému úspechu po mnohých rokoch od jeho zavedenia do aktívnej služby vo Francúzskej armáde (dodaný v 2001,…

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA