• Ján Molnár

  MIMORIADNA SPRAVA: Bol som na súkromenj návšteve v Pezinku na adrese pani prezidentky Zuzany Čaputovej, aby som ju informoval o zomierajúcich ľudí v nemocniciach, o hrozbe úmrtia ľudí v sociálnom ohrození, o úmrtiach bezdomovcov a narastajúcej chudoby.

  Publikované 11.10. 2019 o 20:16 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Už nie je verejným tajomstvom, že v nemocniciach zomierajú ľudia, ktorí by nemuseli zomrieť, keby, keby bolo viac financií na zdravotníctvo než npr. na americké stíhačky, keby sociálna pomoc pre invalidov zabraňovala ich fyzickej likvidácii, keby ľudí bez domova ubúdalo a nie pribúdalo, keby sa štát netváril, že neexistujú bezdomovci, keby už štát priznal že chudobní ľudia to nie sú neprispôsobiví ľudia, ale to je systémová chyba štátu, tých keby je oveľa viac. Otázka znela: Kedy sa budú tieto ľudské utrpenia riešiť, keď politici v predvolebnej kampane sa len navzájom ohovárajú obviňujú a robia si z občanov „srandu“ namiesto toho aby sa prebiehali v návrhoch ako odstrániť tento žalostný stav.

  (Foto: dostupné na internete a text autora)

  Mimoriadna správa: „Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová nie je prezidentkou,“ renomovaný český novinár považuje zvolenie Čaputovej za krízu demokracie.

  Politický komentátor časopisu Reflex, Bohumil Pečinka to vyhlásil ako hosť rozhlasovej relácie „Osobnosť Plus“ v Českom rozhlase. Pečinka si myslí, že zvolenie relatívne neznámej osoby za hlavu štátu je príznakom krízy demokracie. Komentátor vidí príčinu v názorovej rozdelenosti spoločnosti, ktorá sa premieta v nedôvere občanov voči systému. V rozhovore s Barborou Tachecí ďalej tvrdí, že „liberalizmus je dnes už takmer nadávka“.

  „Z umiernených konzervatívcov sa stávajú nacionalisti a populisti, z umiernených socialistov ľavičáci, ktorí chcú spasiť svet a z umiernených liberálov sa stávajú diktátori politickej korketnosti, netolerantní ľudia a mňa desí tento trend a nesúvisí to s politickými názormi.“ Uvádza Bohumil Pečinka., ktorý sám seba označuje za klasického liberála.

  Prebraté: https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/11/video-nebyt-vrazdy-kuciaka-caputova-nie-je-prezidentkou-renomovany-cesky-novinar-povazuje-zvolenie-caputovej-za-krizu-demokracie/

  Teraz k blogu

  Najskôr fakty:

  Štatistické údaje usvedčujú, že väčšina občanov stráda napriek tom, že menšina si poriadne prilepšila a v ľuďoch sa vytratil pojem solidarita, láska k bližnému a pomoc chorým. Nikto z nás si nemôže byť docela istý, že časom a plynutím času v krivde sa nedostane do takej situácie, v ktorej mu bude hroziť smrť, ktorá číha v nemocnicich, na uliciach dokonca aj v našich príbytkov, ktoré nám zobrali úžerníci s požehnaním štátu. Chcem Vám na jednom príbehu porozprávať o žene, ktorá sa nemala narodiť, ale už keď sa narodila invalidná, bola systémom odsúdená na nedôstojný život a chudobu do konca svojho života. Aby mohla prežiť, musela poslúchnuť a bola zneužitá jej psychická choroba na ničenie životov iných. Na tomto príbehu sa dá zodpovedať na väčšinou otázok „keby“. Robím to len v duchu „Kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných“.

  K úvodnému titulku a perexu:

  Čitateľ sa nemusí obávať dlhého príbehu, lebo sa dozvie ako v „jadre“ funguje štát čo navonok nie je vidieť, lebo všetko „ZLO“ je skryté pod povrchom a riadené TAJNÝM DOHĽADOM NAD OBČANMI. Inými slovami pokiaľ na vonok sa javí štát ako spravodlivý so svojimi zložkami administratívy, polície, prokuratúry a súdnictva, vo svojom „jadre“ je prehnitý korupciou nielen domácou politickou ale aj zahraničnou súkromnou megakorupciou odčerpávajúca financie zo zdravotníctva a sociálneho systému (nákup stihačiek…) , ktorá je účinenjšia a podriaďuje si celú štátnu administratívu. Sem tam, vypuklé prípady novinári odhalia, politici „dovolia“ ako npr. Baštrňák, a teraz obľúbená kauza „Končneriada“, čo je však len špic ľadovca pod ktorou sa skrýva hora a obrovská masa špíny, blata a ľudského hnoja v podobe bezcitnosti, arogancie, klamstiev, pretvárky a absencie solidarity a ľudskosti. Ľudia sú len čísla, ktoré sa buď pripočítajú vo voľbách alebo odčítaju při úmrtiach, nič viac nikoho nezaujíma, a to je zúfale, ale nie nenapravitľné.

  Krátky príbeh mojej rodiny:

  Môj dedko Gustáv Svoboda z Čiech zomrel v nemocnici následkom banálneho úrazu, keď išiel na trh a nákladiak vrazil do stánku a on si zlomil len nohu. V nemocnici sa preležal dostal zápal pľúc, následne zomrel. Ich syn Milan Svoboda zomrel tiež na následok chrípky, ktorú lekári nesprávne odhadli a do rána v nemocnici zomrel. Jeho manželka Marcelka taktiež zomrela v nemocnici, nakoľko si lekári pomýlili diagnózu a do rána bola mŕtva na otravu krvi. Moja mam Otília Molnárova zomrela tiež v nemocnici, kde jej určili diagnózu zápal ľadvín a ráno bola mŕtva, lebo v skutočnosti jej prasklo slepé črevo a zomrela na otravu krve. Môj otec tiež zomrel v nemocnici, lebo privolaná sanitka ho odviezla na Kramáre, kde mu konštatovali prasknutie hemeroidov ale v skutočnosti do rána vykrvácal na „zlatú žilu“. Ja som mal šťastie, zomrel som v českej republike na zástavu srdca, 10 minút som bol mŕtvy, pred kolapsom (umelo vyvolaný) stihol som zavolať sanitku a políciu a v nemocnici v Českých Budejovíc, kde nepoznali môj rodokmeň, ma zachránili, ležal som v podchladení, videl som tunel smrti a operovali mi srdce trojitým bypassom a chvála Bohu, že to bolo inkognito (mimo dohľadu tajných služieb), lebo určite by ma na Slovensku nechli zomrieť. Prečo, dočítate sa v ďalšej kapitole.

  Ako to všetko začalo.

  Môj životopis ako celku sa dočítate aj v knihe na ktorú hľadám vydavateľa a zatial uverejňujem jej časti na internete, keby bol záujem, linka je tu:

  https://janmolnar3.blog.sme.sk/c/494718/kandidat-na-prezidenta-moj-zivotopis-v-knihe-boh-je-mrtvy-alebo-v-okovach-diabla-6.html

  Vynechám všetky politické detaily a zameriam sa len na pokusy o moju fyzickú likvidáciu – nepohodlní občania patria na cintorín (čítaj knihu Edurda Hakla: Odhalenie SIS Slovenskej informačnej služby). Ešte pred „nežnou revolúciou“ som navštívil v Prahe istého veľvyslanca (mená nie sú teraz podstatné, aj on je už zomrel) s ktorým synom som bol kamarát a natočil som mu bezplatne kazetu videoklipov jeho kapely. Už vtedy som sa dozvedel, že sa chystá ZMENA a pána veľvyslanca som pozval na rozhovor do TV kde som pracoval v armádnej redakcii ako pomocný režisér. Už v roku 1986 som založil občianske združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov aby sme konkurovali štátnej televízie, podarilo sa mi vystúpiť aj v TV.

  https://www.youtube.com/watch?v=vEFs1SbHP-8

  Krátko na to sa stala „prvá“ náhoda, pri ceste za svokrou ma manželka navigovala tak zle, že sme zablúdili a potom sa ponáhlali a v 140 km/hod mi nedala prednosť Volga (dosť veľké a ťažké vozidlo) čoho dôsledkom sme po náraze sa kotúľali vyše 50 metrov. Vtedy som cítil smrť, keď sme sa otáčali a dvere búchali nebezpečne moje hlavy, neskoršie som natočil video z miesta činu. Vozidlo riadili občania zo ZSSR z miesta činu utiekli……

  https://www.youtube.com/watch?v=kg0vIe1bza4

  Po tzv. „nežnej“ sme sa museli niekoľko krát sťahovať z rodinného domu na Devínskej ulici, nakoľko nám neznámi páchatelia nechávali odkazy, že odvysneme ak neprestanem s politikou,

  Tu je linka na video Aktuality

  https://www.youtube.com/watch?v=EEr3TBTwNik

  Jedinou mojou chybou bolo to, že som bol naivný a myslel som si, že každý sa môže zúčastniť politickej súťaže – hlboko som sa mýlil.Viď TV reportáž Aktuality 120 sekúnd pre….

  https://www.youtube.com/watch?v=1d5yz4CF_vw

  Potom nasledovalo množstvo intríg čo by potrebovali minimálne sto strán na popis (v knihe sa o to pokúša) Napríklad bolo vyhlásené po mne policajné pátranie a ja som sa musel schovávať na chatke, ktorú obkľúčili policajti a vyzývali ma aby som vyšiel von, ja som nevyšiel a od piatka do pondelka sme cela rodina ležali na zemi, lebo som dostal informáciu aby som neotváral, lebo polícia ma chcela zmlátiť a krivo obviniť. V pondelok ráno odišli a ja som sa prihlásil na polícii a zistilo sa, že išlo o omyl. (ozaj ma chceli len zmlátiť)

  Medzi tým zomrela princezna Diana a ja som mal zakúpené autorské práva od Ingrid Suard na titul Intímny portrét princeznje diany, dopísal som to čo autorka nestihla a vyšla dvojkniha Zbohom ruža Anglicka a veľmi dobre sa predala v tom čase vyše 40 tisíc výtlačkov a zarobila vyše 8 miliónov. Peniaze sme si neužili, lebo nasadený (už zomrelý) Ľuboš.J. si ich jednoducho zobral priamo z nášho účtu pričom jasná spravodajská hra, nepomohli trestné oznámenia a následne došlo k ďalšiemu pokusu aby som uhorel v zaparkovanom aute. Tu je niekoľko foto zo zhoreného Favorita, ktorého zapálili priamo pred domom, až po zverejnení zoznamov ŠTB som zistil, že sused bol spolupáchateľom, polícia to zamietla pod stôl. Mal som zhorieť v aute, nezhorel som.

  Foto:

  Okresný súd vyniesol rozsudok v ktorom zaviazal istú firmu aby mi vydala bezdôvodné obohatenia vo výške 4,4 mil. Sk od roku 1998, bezdôvodné obohatenie nevydali a do dnešného dňa v zmysle rozsudkov a ročného úroku 17,6% narásla pohadávka do výšky vyše 3 mil. Euro. Dôkaz rozsudky:

  www.koloseo.info/lucenec

  Z týchto konšpiračných dôvodov za knihu Diana vyše 8 milione tržby za nevydanie bezdôvodneho obohatenia vyše 4 milióny, mi vznikli samozrejme aj nesplatené dlhy, medzi inými aj za zakúpenie auta 250 tisíc Sk s ručením toho zakúpeného vozdidla (nie rodinného domu).

  Potom ozaj nastalo peklo, v podsvetí bola na mňa vypísaná odmena, najskôr sa PTG prišiel pozrieť na miesto činu, potom nasledovala streľba v deď keď sa syn narodil, kedže boli neúspešný nasledovala ďalšia konšpirácia čelný náraz, keď som viezol deti do školky ktorému som sa len len vyhol, podal som trestné zašiel som za Lexom, ten ma prijal, zavolala si Fedora a s mojou manželkou ako satisfakciu založili firmu Perci spol. s r.o. (Lexa, Flašík, Glváč a Molnárová), ktorá napokon zlikvidovala celé vydavateľstvo ORION, napokon sme boli ako rodina zrazený na prechode pre chodcov čo bola perfektne pripravená konšpirácia, nakoľko mňa malo zraziť ale keď nestíhali manželka im pomohla ma spomaliť a podhodila syna Michala pod moje nohy aby ma auto rýchlosťou 140 km/hod zrazilo a zabilo, zázrakom vbehlo ďalšie autom ja som preletel nad Miškom a zrazilo syna Michal, utrpel veľmi ťažké zranenie, prasknutá lebka, pod autom ho ťahalo vyše 502 metrov! Prežil to, no ale tak to už bol vrchol. Poľovačka podsvetia sa rozbehla, nemal som iné východisko len utiecť zavčasu aby som ochránil deti.

  Z vyššie uvedených dôvodov som musel utiecť hľadať ochranu do zahraničia kde som bol od 11.6.2001 do 13.10.2005 v azylovom konaní vo Švajčiarsku, za tú dobu mi ukradli rodinný dom na Devínskej ceste 16 v Bratislave. Do dnešného dňa sa zatajujú dôležité skutočnosti, ktoré preukazujú konšpiráciu tajných služieb. Od roku 2008 som začal natáčať internetovú reláciu Koloseo, uverejnil som vyše 70 reláciii, ale marne,  pravdy som sa nedovolal aj keď bol u mňa hosťom pan Sulík jako rpedseda NR SR a pán Matovič…..

  https://www.youtube.com/user/chorademokracia/videos

  https://www.youtube.com/watch?v=K5yRle3PUvk

  Nasledovalo veľmi netradičné prenasledovanie, nasadenie psychicky chorej ženy, ktorá sa neskoršie priznala, že bola od veľmi vplyvnej politickej osoby „nasadená“ do našej rodiny, aby rozbila manželstvo a mne ublížila na zdraví za súhlasu mojej exmanželky, ktorá ma predala za 30 tisíc euro. Ale toto si vyžaduje širší opis, ktorý uverejním v najbližších blogov, len preto aby som to zažurnalizoval pre budúce generácie v akom štáte sme žili.

  Zneužívanie psychicky chorých ľudí na terorizivanie iných:

  Toto je príbeh, ktorý je pravdivý, len som pozmenil identitu nasadenej „agentky“ psychopatky. Písal sa rok 1987 kde sa narodilo nechcene diaťa dvom súrodencom, následne skončilo u dvoch pestúnoch, ktorí dostávali od štátu vyše 17 tisíc mesačne za akože prácu náhradných rodičov. Dievča sa narodilo s vadami, jednak nízke IQ a na strane druhej s pomerne krátkymi nohami. Podľa neoverených informácii v Rusku plánovite „vyrábali“ takéto defektné deti splodené zámerne súrodencami aby ich „po úprave“ v dospelosti vedeli nasadzovať do nepohodlných rodín, aby im jednoducho povedané sťažovali život, dokonca aj spôsobili smrť. (staršia ruská metóda KGB). Naše dievča bolo zrejme tiež na tieto účely prevýchovné. Pestúni ju často šticovali za vlasy keď neurobila to čo má, zamykali ju v izbe a nepúšťali medzi ostatné deti. V škole trpela, lebo sa jej pre krátke nohy ostatné deti vysmievali, šikanovali ju a pestúni nezasahovali ale trauma znásobovali. Keď mala 14 rokov podstrčili ju do „prevýchovy“ v tomto konkrétnom prípade vysoko postavenému politikovi, aby ju naučil ešte viac znenávidieť ľudí, lebo ju sexuálne zneužíval. Musela mu ústami „umývať penis“ podržať keď sa potreboval ukojiť a padali facky vyhrážania a kopance pokiaľ nebola uzmierená na pokraji šialenstva. V 18 rokov sa jej podarilo ujsť, ale nemala nikde úspech ani ako prostitútka a z niečoho musela žiť. Tak pestúnka dostala úlohu aj odmenu. Dali ju oplodniť a jej dieťa ďalším súdnym príkazom si zobrali zase do pestúnskej starostlivosti Zase im plynuli peniažky a svoju zverenkyňu donútili odísť do jednej rodiny aby tam vykonala pomstu – rozvrátila manželstvo. Prečo o tom píšem lebo to bola moja rodina, na tajnú objednávku mojej manželky sa ocitla v našej rodine aby splnila úlohu. Ale to už bude ďalší príbeh nabudúce.

  Ako dopadla návšteva u rodinného domu pani prezidentky:

  Správne tušíte ako to dopadlo, kedže na posledný list určený do vlastných rúk pani prezidentky som nedostal odpoveď a situácia je vážna, rozhodol som sa v nedeľu keď som išiel od návštevy chorej v psychiatrickej nemocnici v Pezinku, že pôjdem za pani prezidentkou osobne a možno budem mať to šťastie a príjme ma ako pocestného. Hneď  na úvod som zistil, že spolusudia prejavili solidaritu a nechceli ukázať na rodinný dom v ktorom býva, dokonca ma jedna pani takpovediac zvozila, že prečo ju idem otravovať cez víkend, keď nedeľa je jej súkromný deň a aby som za ňou išiel cez pracovný deň v úradné hodiny, nechcela počuť moje argumenty, že už som jej poslal dva listy a žaidna odpoveď tak som sa odvážil skúsiť to náhodou, lebo v minulosti som sa takto na „prekvapko“ stretol so všetkými bývalými prezidetami od Kováča po Gašparoviča s výnimkou pána Kisku. Nuž keď som sa na slepej ulici otáčal pri poslednom dome vpravo, zaparkoval som tam aby som si pozrel menovky na domoch, vtom zo zaparkovanie čirnej dodávky vyskočili dvaja muži a ostro sa ma spýtali koho hľadám. Bola to jej ochranka, teda časť ochranky, ktorá bdie aby nepoznané osoby neobťažovali pani prezidentku. Dostal som strohú odpoveď, že pani prezidentka nie je dom a bez diskusie aby som opustil miesto pred jej domom. Musel som odísť. Takže bol som, videl som, ale stretnutie sa neuskutočnilo. Skúsim na budúce, riadim sa heslom keď ma vyhodia dverami vrátim sa oknom….

  Obsah nasledujúceho blogu:

  Verím, že už konečne mi odpíše pani prezidentka na predchádzajúci lis a obsah samozrejme zverejním. Premýšľam tiež, že nové strany vyrastajú ako huby po daždi, či by nebol záujem založiť jednú ozajsntu ľudovú stranu, ktorej ľudia by chceli STOP tejto oligarchii a nahodiť spiatočku do socializmu ale vylepšeného, len to dobré zo všetkých deterajších zriadení….. „nový socializmus – dobrá voľba“. Základnou myšlienkou je nové voľby, nový systém volieb aby občania rozhodovali osobne a nezastupiteľne o všetkom s priamou demokraciou a socialistickým vlastníctvom, živnostníci áno ale žiadne zamestnávanie cudzích ľudí, strategické podniky štátne ako vo Švajčiarsku…. Výsledný model by vznikol po širokej verejnej diskusie cez verejno právne média, súkromné zrušíme, resp. Zmenšíme ich vplyv len na mestské a regionalne bez celoštátneho dosahu, ako vo Švajčiarsku, žil som tam vyše 5 rokov tak viem ako a čo. Tu môžete reagovať. Všetko ZLO treba neľútostne zničiť!!!!.

  – – – – – – –

  Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

  https://www.facebook.com/groups/1143801575828319/?ref=bookmarks

  Minúta ticha  pre všetky obete po roku 1989!

   

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Toto som zabudol…

  Eldorado

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg

  Mohli mi ukradnúť dom, majetok, pohľadávky ale to, že mi ukradli syna to im nedarujem!!!!

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 147
  Celkové hodnotenie: 5.31
  Priemerná čítanosť: 6299

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Zomrel spevák Zdeno Sychra

  Bratislava 3. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko)   V piatok zomrel v Bratislave spevák Zdeněk Sychra, známy aj pod umeleckým menom Zdeno Sychra. Dožil sa 84 rokov. Agentúru SITA o umelcovom úmrtí informoval redaktor publicistiky Slovenského rozhlasu RTVS Martin Jurčo Zdeněk Sychra sa narodil 12. marca 1936 v Holasiciach na Morave.…

  Predseda Prešovského samosprávneho kraja varuje pred blackoutom. To, čo robí premiér, podľa neho škodí psychike občanov

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský varuje pred možným scenárom tzv. blackoutu, ktorý by mohol v PSK ohroziť fungovanie mnohých rodín. TASR o tom informoval hovorca KDH Stano Župa "Nikto z nás nebol pripravený na hrozbu takých rozmerov, ako je COVID-19, a…

  Ministerstvo zdravotníctva rozumie dôležitosti sprevádzania pri pôrode. V súčasnosti však rozhodujú pokyny zdravotníkov

  Bratislava 3. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Ministerstvo zdravotníctva rozumie dôležitosti prítomnosti sprevádzajúcej osoby pri pôrode. V súčasnej situácii pandémie Covid-19 je podľa rezortu dôležité sledovať a riadiť sa pokynmi zdravotníckych pracovníkov a nariadeniami hlavného hygienika v každom jednom zdravotníckom zariadení z dôvodu zachovania zdravia osôb, ktorým je zdravotná starostlivosť poskytovaná…

  Klus potvrdil proatlantické a proeurópske zahraničnopolitické ukotvenie SR

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:USembassySK Twitter)   Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Klus potvrdil proatlantické a proeurópske zahraničnopolitické ukotvenie SR a úprimný zámer dodržiavať záväzky vyplývajúce z členstva Slovenska v NATO. TASR o tom informoval tlačový odbor MZVaEZ SR Klus to potvrdil v piatok,…

  Začalo sa testovanie v osade v Jarovniciach, miestni Rómovia k tomu pristupujú zodpovedne. Naopak, osadníci v Kecerovciach sa ukrývajú, boja sa, že ich po potvrdení nákazy budú vojaci "v lese strieľať"

  Jarovnice 3. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   V obci Jarovnice v okrese Sabinov začali v piatok 3. apríla s testovaním obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít v súvislosti so šírením koronavírusu. Celkovo v najbližších dňoch odoberú vzorky a na ochorenie Covid-19 otestujú obyvateľov v 33 rómskych osadách. Testovanie zabezpečujú Ozbrojené sily (OS)…

  Trnka: Ani druhá dodávka od štátu pre lekárov v KSK nie je dostatočná

  Košice 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Pre lekárov v Košickom kraji vyčlenila Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR ďalších 300.000 chirurgických rúšok, 8000 respirátorov, 100.000 rukavíc, 120 okuliarov a 600 ochranných oblekov. Informoval o tom v piatok Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK). Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku však ani…

  Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou

  Bratislava 3. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bude pôsobiť ako osobitný predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo zahraničných vecí (MZV) „Ministerstvo zahraničných vecí a európskych…

  AsLab: Súkromné laboratóriá vedia urobiť 1500 vyšetrení nového koronavírusu

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/ISNA-Amin Nazari)   Denná vyšetrovacia kapacita nového koronavírusu u súkromných laboratórií sa k piatku pohybuje k 1500 vyšetreniam. Počas budúceho týždňa sa však môže zdvojnásobiť. Pre TASR to uviedol predseda Asociácie laboratórií (AsLab) Vladimír Ježík. Prízvukoval, že je potrebné rozlišovať medzi vyšetrovacou a odberovou kapacitou "Očakáva…

  "Následkom krízy v Taliansku bude smrť eura. Iba dva štáty tomu môžu zabrániť," tvrdí bývalý taliansky premiér Monti

  Rím 3. apríla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Michael Probst)   Prudké zvýšenie štátneho dlhu v Taliansku v dôsledku koronavírusovej krízy môže spôsobiť krach eurozóny. Bývalý taliansky premiér Mario Monti je presvedčený, že Nemecko a Holandsko by mohli pomôcť najchudobnejším krajinám prostredníctvom vydania eurofondov s cieľom zachrániť eurozónu Kríza spojená s rozsiahlym šírením koronavírusu…

  "Toto je šikanovanie. Jednoducho bude czexit". Rozhodnutie Súdneho dvora EÚ o migračných kvótach zaskočilo českú verejnosť

  Praha 3. apríla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)   Súdny dvor EÚ vyniesol rozhodnutie o zodpovednosti mnohých členských štátov ohľadom porušenia povinností spojených s predrozdeľovaním utečencov. Z rozhodnutia Európskeho súdneho dvora totiž vyplýva, že Česká republika, Poľsko a Maďarsko odmietaním kvót porušili právo Únie. Ján Zahradil hovorí o negatívnych následkoch vo vzťahu…

  Mikas: Veľká noc môže byť riziková, lebo môže dôjsť k zhromaždeniam ľudí

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Veľká noc môže byť riziková z dôvodu, že môže dochádzať k zhromaždeniam ľudí na jednom mieste. Uviedol to hlavný hygienik SR Ján Mikas pred piatkovým zasadnutím krízového štábu. Členovia štábu sa majú rozprávať aj o sprísnení opatrení z dôvodu šírenia nového koronavírusu počas…

  Poslanec SaS Dostál sa vzdal funkcie predsedu ľudskoprávneho výboru: "Ľuboš, môžeš to zasa skúsiť," odkazuje Blahovi

  Bratislava 3. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok )   Poslanec Ondrej Dostál z klubu Sloboda a Solidarita (SaS) sa dnes vzdal funkcie predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva. Členom výboru bude naďalej Parlament zvolil Dostála za predsedu výboru 2. apríla večer. Dostál vopred avizoval, že sa vzdá pozície šéfa v snahe,…

  Na nejasné vyjadrenia Matoviča verejnosť už nevie ako reagovať. Môže vyvolať paniku, tvrdí Haulík

  Bratislava 3. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Doterajšie vystupovanie premiéra Igora Matoviča z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v boji proti koronavírusu môže mať nepriaznivý vplyv na jeho dôveryhodnosť u ľudí. Agentúre SITA to povedal politológ Jozef Lenč Podľa sociológa Pavla Haulíka premiér nemá jednoznačnú predstavu, čo…

  Experti nemajú vysvetlenie: Talianska dedina v epicentre korony nemá nikoho infikovaného

  Ferrera Erbognone 3. apríla 2020 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie…

  Prezidentka upozornila na potrebu opatrení na ochranu seniorov či obetí násilia

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa na piatkovom stretnutí obrátila na členov permanentného krízového štábu s požiadavkami na zvýšenie ochrany seniorov, obetí domáceho násilia a ďalších zraniteľných skupín. Zaujímala sa tiež o stav zásob ochranných pomôcok pre naše nemocnice a ľudí v prvej línii,…

  Šeliga: Nezoberieme respirátory chorým, ktorí ich potrebujú, vďaka zmene, ktorú sme presadili

  Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Národná rada Slovenskej republiky dnes schválila vládny návrh zákona o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v oblasti zdravotníctva Podpredseda NR SR v tejto súvislosti špeciálne poďakoval ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu a zdravotníckemu výboru parlamentu, že súhlasili so…

  Európa - čísla hovoria, že rast počtu denne infikovaných je zastavený a začína klesať

  Bratislava 3. apríla 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   Pandémia COVID-19 začína zúriť v USA v apokalyptických rozmeroch, za jeden deň prekročili tisíc úmrtí (treba si však uvedomiť, že USA majú 350 miliónov obyvateľov). V  Európe sa ale už napriek tomu črtajú lepšie čísla a je to jasne vidieť na grafoch Odkiaľ na Slovensko prichádza vírus…

  Nemocnica Košice – Šaca pripravuje odberové miesto na testy na nový koronavírus

  Košice 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alessandra Tarantino)   Nemocnica Košice - Šaca pripravuje v týchto dňoch vysunuté pracovisko pre triedenie pacientov už pred vstupom do jej areálu a zabezpečenie odberového miesta pre testovanie na ochorenie COVID-19. Informovala o tom v piatok Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu spravuje "Pred…

  TopDesat

  Rúškom tajomstva opradený kontinent Mu a jeho stratená civilizácia - 2. časť

  0

  V rámci prvej časti článku Rúškom tajomstva opradený kontinent Mu a jeho stratená civilizácia, sme sa pozreli na dobrodruha, ktorý roky zastával funkciu britského plukovníka menom James Churchward. Práve tento Brit postúpil cestu do Mongolska a na Sibír, aby prelúskal tabuľky z ílu, ktoré hovorili o bájnej civilizácii, z ktorej údajne pochádzal aj dnešný človek. Pokračujeme…

  Divné veci, ktoré robia deti a dôvody, prečo ich robia

  0

  3Niekedy sa zdá, že deti sú v pokušení jesť najradšej pochúťky, ako sú špina na záhrade alebo soplík, ktorý sa im podarilo vykopať z nosa. Pre dospelých sa toto a veľa ďalších vecí, ktoré deti robia, môže zdať čudných a nevysvetliteľných. Napríklad by si sa mohol nechápavo pýtať, prečo si tvoje deti búchajú hlavu…

  Zavádzajúce fotografie, ktoré ťa dokážu poriadne popliesť

  0

  Existuje obrovské množstvo zaujímavých fotografií. Medzi ne patria aj zavádzajúce fotografie, ktoré nás dokážu poriadne potrápiť. Práve dnes ti takéto zavádzajúce fotografie ukážeme. Musíš však dávať pozor, aby si sa nepoplietol, pretože nie je všetko také, ako na prvý pohľad vyzerá. A ver tomu, že tieto fotografie ti dajú poriadne…

  Stratené galské mesto Alesia

  0

  Existencia galského mesta Alesia, spomínaná už v klasických dielach, okrem iných aj v spise Julia Caesara Zápisky vo vojne v Gálii, je v súčasnosti už nevyvratiteľná. Aktuálnou úlohou, ktorou sú podrobení historici, je úloha vymedziť geograficky jeho polohu. Odohrala sa tam jedna z najkrutejších vojenských bitiek rímskeho impéria. Spory historikov o Alesii súvisia so skutočnosťou, že…

  Biblický príbeh z knihy Genezis: Rajská záhrada 1. časť

  0

  Podľa biblického príbehu z knihy Genezis naším prvým príbytkom bola rajská záhrada niekde na východe. Výskumníci a vzdelanci z celého sveta dodnes vedú neutíchajúce debaty o tom, či skutočne existovala a kde vlastne sa presne nachádzala. Vitajte pri prvej časti článku Rajská záhrada. Začneme krátkym úryvkom z Biblie. Potom Pán, Boh, vysadil na východe, v Edene, raj…

  Vesmír a jeho čierne diery - 2. časť

  0

  Pokračujeme druhou časťou článku Vesmír a jeho čierne diery. Prvé fázy prerodu hviezdy na čiernu dieru sme si už uviedli, teraz pokračujeme ďalej. V polovici devätnásteho storočia, kedy sa Sirius dostal do fáze „bieleho trpaslíka“, ho Bessel spozoroval. Mal síce v porovnaní s dnešnou technikou vcelku obmedzené možnosti, napriek tomu však spozoroval, že sa…

  Vo svete IT

  Samsung otriasol globálnym rebríčkom najvýkonnejších Android smartfónov. Ako dopadol Váš telefón?

  0

  Naposledny sme Vám aktualizovali rebríček najvýkonnejších Android smartfónov na trhu v priebehu februára, v rámci ktorého dominovalo zariadenie  Asus Rog Phone 2. Medzičasom bolo predstavených viacero zariadení, ktoré sú už dostupné aj na globálnom trhu, v dôsledku čoho došlo k zásadným zmenám v poradí. 101 najvýkonnejších smartfónov na trhu Spoločnosť…

  Android 10: Takto vyzerá aktualizovaný zoznam smartfónov, pre ktoré je dostupný najnovší Android

  0

  Začiatkom minulého mesiaca sme Vám priniesli aktualizovaný zoznam Android smartfónov, pre ktoré bola dostupná najnovšie verzia Androidu 10. Na zozname sme v tom čase našli  viac ako 70 zariadení. Medzičasom do zoznamu pribudlo viacero smartfónov, a my Vám nižšie prinášame ich prehľad. Pre tieto zariadenia je dostupný Android 10 Pevne…

  MIUI 12: Pozrite si prvé náhľady zmien v pripravovanej nadstavbe MIUI 12. Páčia sa Vám?

  0

  V druhej polovici marca sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Xiaomi končí s aktívnym vývojom nadstavby MIUI 11 a chystá sa plne sústrediť na vývoj nadstavby MIUI 12, ktorá by mala byť predstavená ešte v priebehu tohto roka. Zahraničný portál Gizhina.com v priebehu dnešného rána publikovala prvé náhľady pripravovanej…

  Nepremeškajte akciu na tieto platené aplikácie a hry, ktoré dočasne stiahnete zadarmo!

  0

  Piatok máme v plnom prúde a spolu s ním Vám prinášame ďalšiu nádielku platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete dočasne stiahnuť kompletne zadarmo. Na zozname nižšie nájdete celkovo 11 aplikácií, 21 hier a 11 aplikácií pre prispôsobenie Vášho zariadenia. Nepremeškajte túto akciovú ponuku Zo zoznamu nižšie by sme Vám…

  Technológia ako z budúcnosti. AI schopná rozpoznať mozgové signály spojené s rečou významne napreduje

  0

  Svet si len zvyká na sofistikovanú technológiu virtuálnych asistentov, ktorí dokážu s vysokou presnosťou rozumieť nášmu hovorenému slovu. Ide o obrovský pokrok od toho, čo technológie dokázali pred pár rokmi a pravda je taká, že za rohom nás čakajú oveľa impozantnejšie objavy. Téme sa venoval portál sciencealert.com Ukazuje sa, že…

  Zapnite si v Google Chrome funkciu, ktorá Vás upozorní na to, že Vaše prihlasovacie údaje boli hacknuté

  0

  Internetové služby sa neustále vyvíjajú a každým dňom pribúdajú nové. Zatiaľ čo 10 rokov dozadu sme reálne používali Facebook, Youtube, Gmial, prípadne Azet, a niekoľko ďalších služieb, ktoré by sme pravdepodobne zrátali na dvoch rukách, tak dnes je situácia úplne iná. V súčasnosti používame aplikácie a internetové služby takmer na…

  TopSpeed

  Čo sa stane s autom, ak 40 rokov ležalo na dne rieky?

  0

  Každý sme už určite počuli o nejakej historke, prípadne miestnej záhade. Zakaždým to je mimoriadne fascinujúca téma a človek má chuť objaviť pravdu. Väčšine z nás toto odhodlanie a nadšenie vydrží zhruba 5 minút, no potápačom z kanálu “Adventures with Purpose” ostalo. Neváhajú sa vydať za každým dobrodružným objavovaním. Ich…

  Na Slovensku spustila Toyota online showroom

  0

  Svet sa nemôže a nesmie zastaviť úplne. To isté platí aj pre Slovensko. Z krátkodobého hľadiska museli a musia fungovať základné potreby - lekárska starostlivosť, dodávky potravín, hygienických potrieb a nevyhnutné služby. Z dlhodobého hľadiska je nutné udržať aj ďalšie oblasti. Je preto skvelé, že vláda vcelku skoro čiastočne uvoľnila…

  Koronavírus prečistil ovzdušie, pomohla najmä slabá doprava

  6

  Šíriaca sa pandémia koronavírusu spôsobila obrovské ekonomické škody. Hospodárstvo chradne a život obyvateľstva sa výrazne spomalil. Zníženie celkovej ľudskej aktivity má však aj niekoľko pozitívnych aspektov. Menšia intenzita dopravy sa totiž okrem zníženia počtu dopravných nehôd a poistných udalostí podpísala aj pod zníženie zaťaženia životného prostredia. Koronavírus jednoducho prečistil ovzdušie.

  Renault testuje nabíjanie počas jazdy. Zatiaľ je na tempe 110 km/h

  3

  Automobilka Renault rozbehla ďalšiu fázu testovania dynamického nabíjania elektromobilov počas jazdy. Nejde o nový projekt, nabíjanie počas jazdy už fabrika testovala v roku 2017 na špeciálne upravených modeloch Kangoo Z.E. Vtedy zvládli dobíjanie aj pri tempe 110 km/h. V druhej fáze chce Renault predstaviť dynamické spoplatňovacie systémy dobíjania v samotnom…

  Hyundai N koncepty sú krutý prvoaprílový žart automobilky

  0

  Prvý apríl priniesol množstvo tak nereálnych “vtipných” správ, že si ich človek ani neotvoril. My sme redakčne poňali prvý apríl trochu inak a pripravili článok, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani konšpiračný portál. Viacerí ste sa nedali napáliť a skonštatovali, že ste úprimne dúfali, že to je pravda. Podobné pocity teraz…

  Alfa Romeo Giulietta tento rok definitívne končí

  1

  To, o čom sa dlhodobo šepkalo, je tu. Alfa Romeo Giulietta tento rok definitívne končí. Po modeli Mito je to ďalšia malá Alfa Romeo, ktorá bola jednoducho už príliš stará a tak na trhu končí. Avšak Alfa nemá pre Giuliettu nástupcu z toho istého segmentu. Tým má byť totiž malý mestský crossover Tonale. Je…

  KAMzaKRÁSOU

  RECEPT: Nadýchaná maková bábovka, na ktorej si pomaškrtí každý!

  0

  Doprajte si aj vy nebíčko v ústočkách! Nadýchaná maková bábovka nielenže má skvelú chuť, ale je aj zdravá a navyše mak pôsobí ako afrodiziakum! Ochutnáte?

  Už si skúsila pestovanie byliniek vo vode? Tieto sú na to ideálne!

  0

  Vedeli ste, že je možné pestovanie byliniek vo vode? Je to jednoduché a zvládne to aj neskúsený záhradkár. Pozrime sa na to, ktoré bylinky sú na to vhodné.

  Recept na pečený cesnak: Táto pochúťka pomôže i tvojmu zdraviu!

  0

  Recept na pečený cesnak je jednoduchý a rýchly a keď ho vyskúšate raz, dozaista si ho zamilujete. Upečený cesnak je nielen chutný, ale podporí vaše zdravie!

  Automat na rúška: Dr.Max mení lekárenský automat na „rúškomat“

  0

  Lekáreň Dr.Max prichádza s novinkou v podobe rúškomatu! Automat na rúška je bezpečným spôsobom, vďaka ktorému si môžete zaobstarať rúško do domácnosti!

  Spojenie rodiča a dieťatka počas pandémie: Fotografia dokáže zázraky!

  0

  Spojenie rodiča a dieťatka, ktoré je predčasne narodené je veľmi dôležitá, pre jeho ďalší vývoj. Ale, ako to je v aktuálnej dobe koronavírusu a karantény?

  TEST: Hydrogélové vankúšiky pod oči od Mary Kay

  0

  Hydrogélové vankúšiky pod oči od Mary Kay sľubujú hydratáciu očného okolia aj zmiernenie opuchov. My sme ich otestovali a naše hodnotenie nájdete v recenzii!

  Svetlo sveta

  Premeniť svoj kríž na lásku – kard. Comastri spomína na sv. Jána Pavla II.

  0

  Pri príležitosti 15. výročia smrti sv. Jána Pavla II. pápežský vikár pre mesto Vatikán kardinál Angelo Comastri pripomenul jeho duchovný odkaz osobným svedectvom. Pápež Ján Pavol II. zomrel 2. apríla 2005 po niekoľko rokov trvajúcom zápase s napredujúcou parkinsonovou chorobou. Svojím životom zanechal Cirkvi vzor svätosti duchovného pastiera, muža modlitby, aktívneho…

  Tešiteľ Faustyn: Tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia

  0

  Katolícky kňaz a člen Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman Faustyn Rafał Wesołowski vníma tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia, ktoré pre neho pripravil Boh. Ako povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, na začiatku rozšírenia koronavírusu a zavádzaní opatrení proti nákaze, mu bolo ťažko zmieriť sa so situáciou. Teraz…

  AKO SI VZBUDIŤ DOKONALÚ ĽÚTOSŤ

  0

  „Keď ľútosť pochádza z lásky k Bohu milovanému nadovšetko, volá sa dokonalá (je to ľútosť z lásky; lat. caritatis contritio).“ KKC 1452 PRVÝ KROK – Poprosiť Ducha Svätého o pomoc pri konaní dokonalej ľútosti. Tu prosíme aj o zahnanie myšlienok na seba a sebecké motivácie, o zahnanie strachu pred večným…

  Vo Fatime sa modlili za zastavenie pandémie. Ochranu prosili aj pre Slovensko

  0

  Modlitbu zasvätenia národov Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie predniesol vo Fatime na sviatok Zvestovania Pána kardinál Antonio Dos Santos, biskup diecézy Leiria-Fatima. Obrad nasledoval po modlitbe ruženca, ktorú kardinál viedol v sanktuáriu pred sochou Panny Márie Fatimskej, prosiac o zastavenie šírenia koronavírusu.Okrem Portugalska – ktoré iniciatívu podnietilo – viacero biskupských…

  Homília pápeža Františka pri Urbi et Orbi: Víťazné zbrane sú modlitba a tichá služba

  0

  Stovky miliónov katolíckych veriacich celého sveta, a nielen oni, sa v piatok 27. marca o 18. hodine spojili prostredníctvom médií v modlitbe so Svätým Otcom Františkom, aby vyprosovali zastavenie pandémie Covid-19. Svätý Otec viedol modlitbu na prázdnom námestí sv. Petra a eucharistickú poklonu pod priečelím baziliky za mierneho mrholenia. Modlitba…

  Trnavský arcibiskup vyzýva k účasti na požehnaní Urbi et Orbi

  0

  Z láskavého poverenia Štátneho sekretariátu trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vyzýva všetkých veriacich a kresťanov iných konfesií na území Trnavskej arcidiecézy, aby sa v piatok 27. marca duchovne spojili so Svätým Otcom Františkom na modlitbe, po ktorej udelí zúčastneným požehnanie Urbi et Orbi. Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vyzýva všetkých…

  Armádny Magazín

  Rusko posilňuje západné hranice - raketomety Smerč umiestnili v Kaliningradskej oblasti

  0

  Slovensko, 3.apríl 2020 ( Sputnik ) - Rusko posilňuje svoju vojenskú prítomnosť na svojich západných hraniciach. Tento systém je schopný v priebehu piatich minút zasypať raketami osem kilometrov štvorcových územia potenciálneho nepriate

  14 organizácií zo Slovenska a Čiech reprezentujúcich 1,25 milióna občanov vyzýva Európsku komisiu nezakazovať olovené strelivo a rybárske olovká

  0

  Slovensko, 3.apríl 2020 ( AM ) - Štrnásť organizácií zo Slovenska a Čiech reprezentujúcich 1,25 milióna občanov sa zhodlo na výzve inštitúciám EÚ na čele s Európskou komisiou proti aktuálnym snahám o zákaz oloveného streliva a rybárskych oloviek na mokradiach i mimo nich. Na výzve sa signatárske organizácie dohodli symbolicky v…

  Izraelci tvrdo zasahujú proti protestujúcim Palestíncom v Jaffe - tvrdia že sú imúnny voči Covid-19 lebo sú moslimovia. Video

  0

  Palestína, 3.apríl 2020 ( AM ) - Palestínčania protestujú proti tvrdej ruke Izraela počas blokovania koronavírusu. Izraelská polícia strieľa gumové projektily a omračujúce granáty na obyvateľov Jaffy, ktorí tvrdia, že obmedzenia kvôli Covid-19 vedú k väčšej „policajnej brutalite“. Prinášame zábery z protestov, ktoré vypukli v Jaffe 1. apríla. Protesty

  Putin rozširuje právomoc vlády - môže zaviesť núdzový stav, za šírenie dezinformácií prísne pokuty

  0

  Rusko, 3.apríl 2020 ( AM ) - Ruský prezident Vladimir Putin podpísal zákon oprávňujúci ruskú vládu k zavedeniu núdzového režimu v krajine. Zákon hlavne ustanovuje právo vlády 

  Nepálska polícia kliešťami na mŕtvoly odchytáva ľudí na uliciach. Video

  0

  Nepál, 3. apríl 2020 ( AM, Ruptly ) - Nepálski policajti používajú špeciálne zariadenie na zadržanie ľudí, ktorí sa vzpierajú karanténnym príkazom, aby neriskovali nákazu COVID-19. Prinášame zábery z Káthmandu zo stredy tohto týždňa.   Zariadenie pozostáva zo svorky, alebo klieští pripevnených k tyči. Zvyčajne sa používa na vyťahovanie mŕtvy

  Vojaci pomôžu s testovaním na ochorenie COVID-19 v rómskych komunitách

  0

  Slovensko, 2.apríl 2020 ( AM, MO SR ) –Ministerstvo obrany SR pomôže už v najbližších dňoch v celkovo 33 rómskych osadách s testovaním na ochorenie COVID-19. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii ku Akčnému plánu pre marginalizované rómske komunity v súvislosti so šírením koronavírusu minister obrany SR J

  Tvoja Svadba

  Trendy farebné svadobné šaty: Zabudni na bielu!

  0

  Trendy farebné svadobné šaty pre tento rok sú hravou kombináciou viacerých farieb, aplikácií a doplnkov. Ak máte odvahu, zabudnite na biele šaty!

  Jedinečné svadobné oznámenia: Určite ťa očaria!

  0

  Jedinečné svadobné oznámenia sú neoddeliteľnou súčasťou celej svadby. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a vyberte si svoje originálne oznámenie.

  Svadobné noviny: Novinka, ktorá poteší hostí, snúbencov aj rodičov!

  0

  Svadobné tlačoviny sú aktuálne veľkým trendom na svadbách. Svadobné noviny by mali vyrozprávať váš príbeh lásky, ale mali by byť aj poďakovaním. Pre koho?

  Jedinečné svadobné ceremónie: Už si o nich počula?

  0

  Jedinečné svadobné ceremónie sú krásny aktom, ktorý vyjadruje spojenie dvoch ľudí a ich rodín. Pozrite sa s nami na niekoľko z nich a inšpirujte sa.

  Skvelé nápady na svadbu, ktoré ju spravia nezabudnuteľnou

  0

  Skvelé nápady na svadbu, ktoré dokážu premeniť klasickú svadbu na výnimočnú udalosť, na ktorú budete nielen vy, ale i vaši hostia dlho spomínať. Inšpirujte sa!

  Zrušená svadba kvôli vírusu: Ako postupovať ďalej?

  0

  Zrušená svadba kvôli vírusu je v súčasnej dobe horúcou témou medzi mladými pármi, ktoré sa plánovali v najbližších mesiacoch vziať. Ako postupovať?

  Tvoje Zdravie

  Osvedčené tipy výživových poradcov, ako schudnúť po štyridsiatke!

  0

  Mnohé ženy si myslia, že po štyridsiatke sa ich život takpovediac skončil, čo je však samozrejme úplný nezmysel. Pravdou však je, že čo sa metabolizmu týka, po štyridsiatke sa výrazne spomaľuje a kilá zvyknú skôr pribúdať ako ubúdať. Aj s tým sa však dá čosi robiť a podľa výživových poradcov…

  Ktoré kvety sú jedlé? Skúste túto netradičnú a zdravú pochúťku i vy!

  0

  Ktoré kvety sú jedlé? Verte, že ich je viac než si myslíte. V článku vám niektoré predstavíme a možno vás inšpirujeme touto netradičnou a zdravou pochúťkou!

  TOP 7 dôvodov, prečo jesť špargľu: Toto ste o nej ani netušili!

  0

  Viete, prečo jesť špargľu? Práve sa začína jej sezóna, ktorá je skutočne krátka. Preto sa neoplatí čakať. Naservírujte si ju ešte dnes. Aké má účinky?

  Ako pomáha eukalyptový olej zdraviu? Tu je 9 tipov na jeho použitie!

  0

  Esenciálny eukalyptový olej môže byť veľkým pomocníkom pre naše zdravie, najmä ak ho vieme správne používať. Preto vám prinášame hneď deväť tipov, ako na to!

  Bojujete s hyperglykémiou? Tu sú TOP bylinky na zníženie cukru v krvi!

  0

  Ktoré bylinky na zníženie cukru v krvi sú najlepšími pomocníkmi pri cukrovke či problémoch s vysokým cukrom? Ak máte tieto ťažkosti i vy, musíte ich spoznať!

  Ako si doplniť vitamín C? Ktoré potraviny ho majú najviac?

  0

  Ako si doplniť vitamín C prirodzene a prostredníctvom pestrej stravy? V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ktoré potraviny je dobré zaradiť do jedálnička!