• Ján Molnár

  MIMORIADNA SPRAVA: Bol som na súkromenj návšteve v Pezinku na adrese pani prezidentky Zuzany Čaputovej, aby som ju informoval o zomierajúcich ľudí v nemocniciach, o hrozbe úmrtia ľudí v sociálnom ohrození, o úmrtiach bezdomovcov a narastajúcej chudoby.

  Publikované 11.10. 2019 o 20:16 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Už nie je verejným tajomstvom, že v nemocniciach zomierajú ľudia, ktorí by nemuseli zomrieť, keby, keby bolo viac financií na zdravotníctvo než npr. na americké stíhačky, keby sociálna pomoc pre invalidov zabraňovala ich fyzickej likvidácii, keby ľudí bez domova ubúdalo a nie pribúdalo, keby sa štát netváril, že neexistujú bezdomovci, keby už štát priznal že chudobní ľudia to nie sú neprispôsobiví ľudia, ale to je systémová chyba štátu, tých keby je oveľa viac. Otázka znela: Kedy sa budú tieto ľudské utrpenia riešiť, keď politici v predvolebnej kampane sa len navzájom ohovárajú obviňujú a robia si z občanov „srandu“ namiesto toho aby sa prebiehali v návrhoch ako odstrániť tento žalostný stav.

  (Foto: dostupné na internete a text autora)

  Mimoriadna správa: „Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová nie je prezidentkou,“ renomovaný český novinár považuje zvolenie Čaputovej za krízu demokracie.

  Politický komentátor časopisu Reflex, Bohumil Pečinka to vyhlásil ako hosť rozhlasovej relácie „Osobnosť Plus“ v Českom rozhlase. Pečinka si myslí, že zvolenie relatívne neznámej osoby za hlavu štátu je príznakom krízy demokracie. Komentátor vidí príčinu v názorovej rozdelenosti spoločnosti, ktorá sa premieta v nedôvere občanov voči systému. V rozhovore s Barborou Tachecí ďalej tvrdí, že „liberalizmus je dnes už takmer nadávka“.

  „Z umiernených konzervatívcov sa stávajú nacionalisti a populisti, z umiernených socialistov ľavičáci, ktorí chcú spasiť svet a z umiernených liberálov sa stávajú diktátori politickej korketnosti, netolerantní ľudia a mňa desí tento trend a nesúvisí to s politickými názormi.“ Uvádza Bohumil Pečinka., ktorý sám seba označuje za klasického liberála.

  Prebraté: https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/11/video-nebyt-vrazdy-kuciaka-caputova-nie-je-prezidentkou-renomovany-cesky-novinar-povazuje-zvolenie-caputovej-za-krizu-demokracie/

  Teraz k blogu

  Najskôr fakty:

  Štatistické údaje usvedčujú, že väčšina občanov stráda napriek tom, že menšina si poriadne prilepšila a v ľuďoch sa vytratil pojem solidarita, láska k bližnému a pomoc chorým. Nikto z nás si nemôže byť docela istý, že časom a plynutím času v krivde sa nedostane do takej situácie, v ktorej mu bude hroziť smrť, ktorá číha v nemocnicich, na uliciach dokonca aj v našich príbytkov, ktoré nám zobrali úžerníci s požehnaním štátu. Chcem Vám na jednom príbehu porozprávať o žene, ktorá sa nemala narodiť, ale už keď sa narodila invalidná, bola systémom odsúdená na nedôstojný život a chudobu do konca svojho života. Aby mohla prežiť, musela poslúchnuť a bola zneužitá jej psychická choroba na ničenie životov iných. Na tomto príbehu sa dá zodpovedať na väčšinou otázok „keby“. Robím to len v duchu „Kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných“.

  K úvodnému titulku a perexu:

  Čitateľ sa nemusí obávať dlhého príbehu, lebo sa dozvie ako v „jadre“ funguje štát čo navonok nie je vidieť, lebo všetko „ZLO“ je skryté pod povrchom a riadené TAJNÝM DOHĽADOM NAD OBČANMI. Inými slovami pokiaľ na vonok sa javí štát ako spravodlivý so svojimi zložkami administratívy, polície, prokuratúry a súdnictva, vo svojom „jadre“ je prehnitý korupciou nielen domácou politickou ale aj zahraničnou súkromnou megakorupciou odčerpávajúca financie zo zdravotníctva a sociálneho systému (nákup stihačiek…) , ktorá je účinenjšia a podriaďuje si celú štátnu administratívu. Sem tam, vypuklé prípady novinári odhalia, politici „dovolia“ ako npr. Baštrňák, a teraz obľúbená kauza „Končneriada“, čo je však len špic ľadovca pod ktorou sa skrýva hora a obrovská masa špíny, blata a ľudského hnoja v podobe bezcitnosti, arogancie, klamstiev, pretvárky a absencie solidarity a ľudskosti. Ľudia sú len čísla, ktoré sa buď pripočítajú vo voľbách alebo odčítaju při úmrtiach, nič viac nikoho nezaujíma, a to je zúfale, ale nie nenapravitľné.

  Krátky príbeh mojej rodiny:

  Môj dedko Gustáv Svoboda z Čiech zomrel v nemocnici následkom banálneho úrazu, keď išiel na trh a nákladiak vrazil do stánku a on si zlomil len nohu. V nemocnici sa preležal dostal zápal pľúc, následne zomrel. Ich syn Milan Svoboda zomrel tiež na následok chrípky, ktorú lekári nesprávne odhadli a do rána v nemocnici zomrel. Jeho manželka Marcelka taktiež zomrela v nemocnici, nakoľko si lekári pomýlili diagnózu a do rána bola mŕtva na otravu krvi. Moja mam Otília Molnárova zomrela tiež v nemocnici, kde jej určili diagnózu zápal ľadvín a ráno bola mŕtva, lebo v skutočnosti jej prasklo slepé črevo a zomrela na otravu krve. Môj otec tiež zomrel v nemocnici, lebo privolaná sanitka ho odviezla na Kramáre, kde mu konštatovali prasknutie hemeroidov ale v skutočnosti do rána vykrvácal na „zlatú žilu“. Ja som mal šťastie, zomrel som v českej republike na zástavu srdca, 10 minút som bol mŕtvy, pred kolapsom (umelo vyvolaný) stihol som zavolať sanitku a políciu a v nemocnici v Českých Budejovíc, kde nepoznali môj rodokmeň, ma zachránili, ležal som v podchladení, videl som tunel smrti a operovali mi srdce trojitým bypassom a chvála Bohu, že to bolo inkognito (mimo dohľadu tajných služieb), lebo určite by ma na Slovensku nechli zomrieť. Prečo, dočítate sa v ďalšej kapitole.

  Ako to všetko začalo.

  Môj životopis ako celku sa dočítate aj v knihe na ktorú hľadám vydavateľa a zatial uverejňujem jej časti na internete, keby bol záujem, linka je tu:

  https://janmolnar3.blog.sme.sk/c/494718/kandidat-na-prezidenta-moj-zivotopis-v-knihe-boh-je-mrtvy-alebo-v-okovach-diabla-6.html

  Vynechám všetky politické detaily a zameriam sa len na pokusy o moju fyzickú likvidáciu – nepohodlní občania patria na cintorín (čítaj knihu Edurda Hakla: Odhalenie SIS Slovenskej informačnej služby). Ešte pred „nežnou revolúciou“ som navštívil v Prahe istého veľvyslanca (mená nie sú teraz podstatné, aj on je už zomrel) s ktorým synom som bol kamarát a natočil som mu bezplatne kazetu videoklipov jeho kapely. Už vtedy som sa dozvedel, že sa chystá ZMENA a pána veľvyslanca som pozval na rozhovor do TV kde som pracoval v armádnej redakcii ako pomocný režisér. Už v roku 1986 som založil občianske združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov aby sme konkurovali štátnej televízie, podarilo sa mi vystúpiť aj v TV.

  https://www.youtube.com/watch?v=vEFs1SbHP-8

  Krátko na to sa stala „prvá“ náhoda, pri ceste za svokrou ma manželka navigovala tak zle, že sme zablúdili a potom sa ponáhlali a v 140 km/hod mi nedala prednosť Volga (dosť veľké a ťažké vozidlo) čoho dôsledkom sme po náraze sa kotúľali vyše 50 metrov. Vtedy som cítil smrť, keď sme sa otáčali a dvere búchali nebezpečne moje hlavy, neskoršie som natočil video z miesta činu. Vozidlo riadili občania zo ZSSR z miesta činu utiekli……

  https://www.youtube.com/watch?v=kg0vIe1bza4

  Po tzv. „nežnej“ sme sa museli niekoľko krát sťahovať z rodinného domu na Devínskej ulici, nakoľko nám neznámi páchatelia nechávali odkazy, že odvysneme ak neprestanem s politikou,

  Tu je linka na video Aktuality

  https://www.youtube.com/watch?v=EEr3TBTwNik

  Jedinou mojou chybou bolo to, že som bol naivný a myslel som si, že každý sa môže zúčastniť politickej súťaže – hlboko som sa mýlil.Viď TV reportáž Aktuality 120 sekúnd pre….

  https://www.youtube.com/watch?v=1d5yz4CF_vw

  Potom nasledovalo množstvo intríg čo by potrebovali minimálne sto strán na popis (v knihe sa o to pokúša) Napríklad bolo vyhlásené po mne policajné pátranie a ja som sa musel schovávať na chatke, ktorú obkľúčili policajti a vyzývali ma aby som vyšiel von, ja som nevyšiel a od piatka do pondelka sme cela rodina ležali na zemi, lebo som dostal informáciu aby som neotváral, lebo polícia ma chcela zmlátiť a krivo obviniť. V pondelok ráno odišli a ja som sa prihlásil na polícii a zistilo sa, že išlo o omyl. (ozaj ma chceli len zmlátiť)

  Medzi tým zomrela princezna Diana a ja som mal zakúpené autorské práva od Ingrid Suard na titul Intímny portrét princeznje diany, dopísal som to čo autorka nestihla a vyšla dvojkniha Zbohom ruža Anglicka a veľmi dobre sa predala v tom čase vyše 40 tisíc výtlačkov a zarobila vyše 8 miliónov. Peniaze sme si neužili, lebo nasadený (už zomrelý) Ľuboš.J. si ich jednoducho zobral priamo z nášho účtu pričom jasná spravodajská hra, nepomohli trestné oznámenia a následne došlo k ďalšiemu pokusu aby som uhorel v zaparkovanom aute. Tu je niekoľko foto zo zhoreného Favorita, ktorého zapálili priamo pred domom, až po zverejnení zoznamov ŠTB som zistil, že sused bol spolupáchateľom, polícia to zamietla pod stôl. Mal som zhorieť v aute, nezhorel som.

  Foto:

  Okresný súd vyniesol rozsudok v ktorom zaviazal istú firmu aby mi vydala bezdôvodné obohatenia vo výške 4,4 mil. Sk od roku 1998, bezdôvodné obohatenie nevydali a do dnešného dňa v zmysle rozsudkov a ročného úroku 17,6% narásla pohadávka do výšky vyše 3 mil. Euro. Dôkaz rozsudky:

  www.koloseo.info/lucenec

  Z týchto konšpiračných dôvodov za knihu Diana vyše 8 milione tržby za nevydanie bezdôvodneho obohatenia vyše 4 milióny, mi vznikli samozrejme aj nesplatené dlhy, medzi inými aj za zakúpenie auta 250 tisíc Sk s ručením toho zakúpeného vozdidla (nie rodinného domu).

  Potom ozaj nastalo peklo, v podsvetí bola na mňa vypísaná odmena, najskôr sa PTG prišiel pozrieť na miesto činu, potom nasledovala streľba v deď keď sa syn narodil, kedže boli neúspešný nasledovala ďalšia konšpirácia čelný náraz, keď som viezol deti do školky ktorému som sa len len vyhol, podal som trestné zašiel som za Lexom, ten ma prijal, zavolala si Fedora a s mojou manželkou ako satisfakciu založili firmu Perci spol. s r.o. (Lexa, Flašík, Glváč a Molnárová), ktorá napokon zlikvidovala celé vydavateľstvo ORION, napokon sme boli ako rodina zrazený na prechode pre chodcov čo bola perfektne pripravená konšpirácia, nakoľko mňa malo zraziť ale keď nestíhali manželka im pomohla ma spomaliť a podhodila syna Michala pod moje nohy aby ma auto rýchlosťou 140 km/hod zrazilo a zabilo, zázrakom vbehlo ďalšie autom ja som preletel nad Miškom a zrazilo syna Michal, utrpel veľmi ťažké zranenie, prasknutá lebka, pod autom ho ťahalo vyše 502 metrov! Prežil to, no ale tak to už bol vrchol. Poľovačka podsvetia sa rozbehla, nemal som iné východisko len utiecť zavčasu aby som ochránil deti.

  Z vyššie uvedených dôvodov som musel utiecť hľadať ochranu do zahraničia kde som bol od 11.6.2001 do 13.10.2005 v azylovom konaní vo Švajčiarsku, za tú dobu mi ukradli rodinný dom na Devínskej ceste 16 v Bratislave. Do dnešného dňa sa zatajujú dôležité skutočnosti, ktoré preukazujú konšpiráciu tajných služieb. Od roku 2008 som začal natáčať internetovú reláciu Koloseo, uverejnil som vyše 70 reláciii, ale marne,  pravdy som sa nedovolal aj keď bol u mňa hosťom pan Sulík jako rpedseda NR SR a pán Matovič…..

  https://www.youtube.com/user/chorademokracia/videos

  https://www.youtube.com/watch?v=K5yRle3PUvk

  Nasledovalo veľmi netradičné prenasledovanie, nasadenie psychicky chorej ženy, ktorá sa neskoršie priznala, že bola od veľmi vplyvnej politickej osoby „nasadená“ do našej rodiny, aby rozbila manželstvo a mne ublížila na zdraví za súhlasu mojej exmanželky, ktorá ma predala za 30 tisíc euro. Ale toto si vyžaduje širší opis, ktorý uverejním v najbližších blogov, len preto aby som to zažurnalizoval pre budúce generácie v akom štáte sme žili.

  Zneužívanie psychicky chorých ľudí na terorizivanie iných:

  Toto je príbeh, ktorý je pravdivý, len som pozmenil identitu nasadenej „agentky“ psychopatky. Písal sa rok 1987 kde sa narodilo nechcene diaťa dvom súrodencom, následne skončilo u dvoch pestúnoch, ktorí dostávali od štátu vyše 17 tisíc mesačne za akože prácu náhradných rodičov. Dievča sa narodilo s vadami, jednak nízke IQ a na strane druhej s pomerne krátkymi nohami. Podľa neoverených informácii v Rusku plánovite „vyrábali“ takéto defektné deti splodené zámerne súrodencami aby ich „po úprave“ v dospelosti vedeli nasadzovať do nepohodlných rodín, aby im jednoducho povedané sťažovali život, dokonca aj spôsobili smrť. (staršia ruská metóda KGB). Naše dievča bolo zrejme tiež na tieto účely prevýchovné. Pestúni ju často šticovali za vlasy keď neurobila to čo má, zamykali ju v izbe a nepúšťali medzi ostatné deti. V škole trpela, lebo sa jej pre krátke nohy ostatné deti vysmievali, šikanovali ju a pestúni nezasahovali ale trauma znásobovali. Keď mala 14 rokov podstrčili ju do „prevýchovy“ v tomto konkrétnom prípade vysoko postavenému politikovi, aby ju naučil ešte viac znenávidieť ľudí, lebo ju sexuálne zneužíval. Musela mu ústami „umývať penis“ podržať keď sa potreboval ukojiť a padali facky vyhrážania a kopance pokiaľ nebola uzmierená na pokraji šialenstva. V 18 rokov sa jej podarilo ujsť, ale nemala nikde úspech ani ako prostitútka a z niečoho musela žiť. Tak pestúnka dostala úlohu aj odmenu. Dali ju oplodniť a jej dieťa ďalším súdnym príkazom si zobrali zase do pestúnskej starostlivosti Zase im plynuli peniažky a svoju zverenkyňu donútili odísť do jednej rodiny aby tam vykonala pomstu – rozvrátila manželstvo. Prečo o tom píšem lebo to bola moja rodina, na tajnú objednávku mojej manželky sa ocitla v našej rodine aby splnila úlohu. Ale to už bude ďalší príbeh nabudúce.

  Ako dopadla návšteva u rodinného domu pani prezidentky:

  Správne tušíte ako to dopadlo, kedže na posledný list určený do vlastných rúk pani prezidentky som nedostal odpoveď a situácia je vážna, rozhodol som sa v nedeľu keď som išiel od návštevy chorej v psychiatrickej nemocnici v Pezinku, že pôjdem za pani prezidentkou osobne a možno budem mať to šťastie a príjme ma ako pocestného. Hneď  na úvod som zistil, že spolusudia prejavili solidaritu a nechceli ukázať na rodinný dom v ktorom býva, dokonca ma jedna pani takpovediac zvozila, že prečo ju idem otravovať cez víkend, keď nedeľa je jej súkromný deň a aby som za ňou išiel cez pracovný deň v úradné hodiny, nechcela počuť moje argumenty, že už som jej poslal dva listy a žaidna odpoveď tak som sa odvážil skúsiť to náhodou, lebo v minulosti som sa takto na „prekvapko“ stretol so všetkými bývalými prezidetami od Kováča po Gašparoviča s výnimkou pána Kisku. Nuž keď som sa na slepej ulici otáčal pri poslednom dome vpravo, zaparkoval som tam aby som si pozrel menovky na domoch, vtom zo zaparkovanie čirnej dodávky vyskočili dvaja muži a ostro sa ma spýtali koho hľadám. Bola to jej ochranka, teda časť ochranky, ktorá bdie aby nepoznané osoby neobťažovali pani prezidentku. Dostal som strohú odpoveď, že pani prezidentka nie je dom a bez diskusie aby som opustil miesto pred jej domom. Musel som odísť. Takže bol som, videl som, ale stretnutie sa neuskutočnilo. Skúsim na budúce, riadim sa heslom keď ma vyhodia dverami vrátim sa oknom….

  Obsah nasledujúceho blogu:

  Verím, že už konečne mi odpíše pani prezidentka na predchádzajúci lis a obsah samozrejme zverejním. Premýšľam tiež, že nové strany vyrastajú ako huby po daždi, či by nebol záujem založiť jednú ozajsntu ľudovú stranu, ktorej ľudia by chceli STOP tejto oligarchii a nahodiť spiatočku do socializmu ale vylepšeného, len to dobré zo všetkých deterajších zriadení….. „nový socializmus – dobrá voľba“. Základnou myšlienkou je nové voľby, nový systém volieb aby občania rozhodovali osobne a nezastupiteľne o všetkom s priamou demokraciou a socialistickým vlastníctvom, živnostníci áno ale žiadne zamestnávanie cudzích ľudí, strategické podniky štátne ako vo Švajčiarsku…. Výsledný model by vznikol po širokej verejnej diskusie cez verejno právne média, súkromné zrušíme, resp. Zmenšíme ich vplyv len na mestské a regionalne bez celoštátneho dosahu, ako vo Švajčiarsku, žil som tam vyše 5 rokov tak viem ako a čo. Tu môžete reagovať. Všetko ZLO treba neľútostne zničiť!!!!.

  – – – – – – –

  Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

  https://www.facebook.com/groups/1143801575828319/?ref=bookmarks

  Minúta ticha  pre všetky obete po roku 1989!

   

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Toto som zabudol…

  Eldorado

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg

  Mohli mi ukradnúť dom, majetok, pohľadávky ale to, že mi ukradli syna to im nedarujem!!!!

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 141
  Celkové hodnotenie: 5.48
  Priemerná čítanosť: 6333

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Gutová-Behramiová dosiahla v Crans Montane zjazdárske double, Vlhová v sobotu na 14. mieste

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Trovati)   Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová sa stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v domácom stredisku Crans Montana. Dvadsaťosemročná zjazdárka nadviazala na svoj piatkový triumf a v prestížnom seriáli pretekov si pripísala na konto 26. víťazstvo, z toho deviate v zjazde Rodáčka z Sorenga opäť zarmútila…

  Problémom nie je počet škôl, ale ich kvalita, zhodli sa viaceré politické strany

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Problém nie je v počte stredných a vysokých škôl, ale v ich kvalite. Tvrdia to viaceré politické strany, ktoré majú nad päť percent v poslednom zverejnenom prieskume. Agentúra SITA ich oslovila s otázkou či sú za redukciu škôl Napríklad strana Sloboda a Solidarita…

  OĽaNO: Finančná skupina Penta zasahuje do volieb. Hnutie tvrdí, že mu cenzuruje inzeráty

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z časti vlastní aj finančná skupina…

  Polícia v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove zadržala ďalšie dve osoby

  Prešov 22. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Policajný vyšetrovateľ v súvislosti s decembrovým výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove vzniesol uplynulý piatok obvinenie za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia voči ďalším dvom osobám. Ako informovalo prešovské krajské policajné riaditeľstvo v sobotu na sociálnej sieti, obaja obvinení…

  Tusk: Ak národné vlády nedokážu ochrániť slobodu slova, tak nemôže pomôcť ani EÚ

  Bratislava 22. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Ak národné vlády s políciou a súdnictvom nedokážu ochrániť slobodu slova, tak ju nemáte šancu ochrániť na európskej úrovni. Myslí si to predseda Európskej ľudovej strany (EĽS) Donald Tusk, ktorý reagoval na otázku TASR, ako môže EÚ zlepšiť ochranu novinárov a slobody slova.…

  Draxler: Nevidím, kde by nová koalícia mala manažérske kompetencie, aby to zvládala, ich „odborníci“ sú plní naivity, a ich lídri nemajú nejakú jednotiacu víziu, s ktorou by sa ľudia stotožnili

  Bratislava 22. februára 2020 (HSP/Foto: SITA/Marko Erd)   Bývalý minister školstva Juraj Draxler vo svojom príspevku na sociálnej sieti trochu načrtol, ako by  mohla vyzerať situácia po blížiacich sa parlamentných voľbách V prvom kole vládnutia nastanú podľa jeho názoru typické problémy a noví "páni" budú zavalení bežnou agendou vládnutia. "Zrazu namiesto…

  Akí slušní sú „Slušní ľudia“? Ako sa líšia od obyčajných fašistov?

  Bratislava 22. februára 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vraj oni sú tí slušní. Vraj oni sú tí, ktorí bojujú proti zlu, agresivite a klamstvu. Noví politici, ktorí prinášajú novú, lepšiu kultúru a víziu spoločenskej zmeny v duchu pravdy a lásky. Ako sa to prejavuje v praxi? Akú zmenu ich správanie naznačuje…

  V ženskej štafete triumf Nórok, Slovenky na 17. mieste

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   Reprezentantky Nórska triumfovali v sobotňajšej štafete na 4 x 6 km na majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve. Kvarteto v zložení Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová bolo dlho mimo medailových pozícií, ale v záverečných dvoch úsekoch si vytvorilo…

  Britská polícia obžalovala muža, ktorý v mešite pobodal muezína

  Londýn 22. februára 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty O'Connor/PA via AP)   Britská polícia obžalovala 29-ročného muža v súvislosti so štvrtkovým pobodaním muezína v jednej z londýnskych mešít. Daniel Horton čelí obvineniam z vážneho ublíženia na zdraví a držby bodnej zbrane. V sobotu by sa mal postaviť pred súd Horton čelí obvineniam pre…

  Chorvátska speváčka čelí obvineniam pre údajné zosmiešnenie hymny

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Chorvátska speváčka Josipa Lisac, ktorá v utorok vystúpila na inaugurácii prezidenta Zorana Milanoviča, čelí obvineniam pre jej prednes štátnej hymny. Na interpretku totiž podal trestné oznámenie istý právnik, ktorý tvrdí, že hymnu úmyselne zosmiešnila. Za prejavovanie neúcty voči hymne hrozí podľa chorvátskych zákonov ročný…

  Beblavý tvrdí, že schôdza NR SR nie je zákonná, Erik Tomáš tieto tvrdenia odmieta

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar,Jakub Kotian)   Mimoriadna schôdza Národnej rady SR bola zvolaná a otvorená nezákonne. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy Miroslav Beblavý z koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Erik Tomáš (Smer-SD) tieto tvrdenia odmieta, podľa jeho názoru stranu Smer - sociálna…

  Osud sporných zákonov bude mať v rukách prezidentka, hovorí ústavný právnik

  Bratislava 22. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Ak Národná rada SR (NR SR) schváli sporné zákony o 13. dôchodkoch, zrušení diaľničných známok či zvyšovaní rodinných prídavkov, ich osud bude mať v rukách prezidentka Zuzana Čaputová. Pre agentúru SITA to uviedol šéf katedry ústavného práva Univerzity Komenského v Bratislave Marián Giba…

  Podľa Hrabka parlamentní rebeli s tortou sadli na lep Dankovi s Ficom

  Bratislava 22. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého svojou tortovou obštrukciou podľa publicistu Juraja Hrabka sadli na lep predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) a lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. „Smer-SD a SNS sa rozhodli naťahovať čas, vychutnať si to. Ak by im to nevyhovovalo, nechal by Andrej…

  Fico: Predčasné voľby sú pravdepodobné. Všetci si budú musieť na pár dní strčiť hlavy do chladničky a až potom sa stretnúť a hovoriť aká bude spolupráca

  Bratislava 22. februára 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)     Predseda strany Smer-SD Robert Fico vo veľkom rozhovore pre denník Pravda povedal, ako vníma súčasné rozloženie politických síl a aké sú podľa neho šance na zostavenie vlády po budúcotýždňových voľbách. Podľa bývalého predsedu vlády začiatkom marca môže vzniknúť množstvo rôznych scenárov. „Pravdepodobnosť predčasných…

  Danko: Pri Érsekovom tempe nebudeme mať potrebných 270 km diaľnic ani o 27 rokov

  Bratislava 22. februára 2020 (HSP/SITA/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   V roku 2020 stoja ľudia v zápche hodinu alebo dve pred Bratislavou, pri Strečne či v Prešove, nie je dostavaný tunel Višňové, diaľnica do Michaloviec či Sniny, na Kysuciach ako aj na Liptove a neexistuje rýchlostná cesta na Orave „Nemôže štát predsa chcieť,…

  Mikloško: Iba vietor vie, ako to všetko skončí

  Bratislava 22. februára 2020 (HSP/Foto:Jozef Mikloško)   Ako je vo svete, tak je aj doma. Čo platilo včera, dnes neplatí, čo platí dnes, zajtra nebude. Dnes áno, zajtra nie, pozajtra možno. Diplomatické zvyklosti a medzinárodné zmluvy sa ignorujú. Keď v zahraničí robia cirkusy, prečo by sme my nemohli robiť? Znechutenie občanov…

  Čarnogurský prezradil, čoho sa treba obávať, pokiaľ sa bude Progresívne Slovensko podieľať na vláde

  Bratislava/Praha 22. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)   Niekdajší slovenský predseda vlády, minister vnútra a minister spravodlivosti Ján Čarnogurský poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy, v ktorom okomentoval súčasnú slovenskú politiku. Prehovoril tak o tom, ako podľa neho pravdepodobne dopadnú a zmienil sa aj o stranách PS, Spolu či ĽSNS. V rozhovore prišla…

  Bývalý šéf Kancelárie prezidenta Ukrajiny zo Seychelských ostrovov sa vysmieva bývalým kolegom: „Priatelia, veľmi sa mi cnie po vás: nejem, nespím“

  Kyjev 22. februára 2020 (HSP/Foto: Screenshot Facebook Andreja Bogdana)   Ukrajinské média zasa majú o čom písať. Niekoľko mesiacov novinárov a celú ukrajinskú verejnosť svojim dosť netradičným správaním zabával šéf Kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrej Bogdan, ktorého pred týždňom „s rachotom“ odvolali s funkcie. Bývalá pravá ruka prezidenta Zelenského zjavne nesmúti a na Facebooku zverejnil…

  TopDesat

  10 zaujímavých faktov o Austrálii, ktoré ťa určite prekvapia

  0

  Ak si myslíš, že si o Austrálii počul veľa vecí a už ťa o tejto krajine nedokáže nič prekvapiť, budeš sa čudovať. Táto krajina je naozaj krásna a výnimočná a prekvapiť má naozaj stále niečím. 1. Austrálske Alpy majú viac snehu ako Švajčiarske Alpy [caption id="attachment_46718" align="aligncenter" width="1000"]

  Sprievodca vesmírnymi telesami: Mesiac a jeho podoby

  0

  Mesiac vykoná kompletný obeh okolo Zeme asi za jeden kalendárny mesiac. V akých všetkých farbách sa objavuje na nebi? Misia Apollo určila analýzou vzoriek hornín, že Mesiac je starý 50 miliónov rokov. Pred viac ako 4,5 miliardami rokov pokrýval jeho povrch tekutý oceán magmy. Mesačná kôra je zložená z množstva…

  Zvláštnosti prírody: Obrie vlny 3. Časť

  0

  Obrie vlny – alebo ak chcete – tsunami, vznikajú po celom svete. Námorníci o nich hovoria už od čias, odkedy človek vstúpil do vôd oceánov. Obrím vlnám sa v minulosti nekládla pozornosť. Prvé seriózne výskumy sa začali v 20. storočí a pokračujú do dnes. Vedci sa snažia vysvetliť pôvod týchto obrích vĺn viacerými teóriami.…

  Prečo je prospešný spánok s dieťaťom?

  0

  Niektorí rodičia sa domnievajú, že spoločný spánok vytvára zlý zvyk a obávajú sa, že si deti zvyknú, že sú blízko svojho rodiča, takže nedokážu zaspať samé. Iní nesúhlasia a myslia si, že je to skvelý spôsob, ako sa spojiť so svojimi deťmi. Každá mama vie, čo je pre jej dieťa najlepšie. A tu…

  Úchvatné mrakodrapy, ktoré vyrazili dych celému svetu

  0

  Stavebné technológie napredujú, a preto nie je ničím výnimočným, že v mestách vyrastajú nové mrakodrapy. Mrakodrapy sú spájané najmä s veľkomestami. Dotvárajú nádhernú panorámu mnohých miest, ktoré sa medzi sebou predbiehajú v najrôznejších výstavbách. Ten kto má najvyšší a technologicky najnáročnejší  mrakodrap, tak ten vyhráva. Problém je však v tom, že…

  Zavádzajúce fotografie, ktoré potrápia tvoj zrak

  0

  Svet je plný zvláštností. Niektoré veci, ktoré sa dejú v našich životoch sú neuveriteľné. V dnešnom článku ti ukážeme zopár netradičných vecí, ktoré však nie sú skutočné. Tieto zavádzajúce fotografie poriadne potrápia tvoj zrak. Ak sa už bavíme o zvláštnostiach, tak sa určite zhodneme, ak ti povieme, že mnohé zvláštnosti…

  Vo svete IT

  V tomto roku má dôjsť k rapídnemu zvýšeniu predaja 5G smartfónov

  0

  Zatiaľ čo trh s 5G smartfónmi v minulom roku tvoril necelých 20 miliónov predaných zariadení, tak v tomto by malo byť predaných výrazne viac smartfónov. Podľa odhadov spoločnosti by malo byť v priebehu tohto roka predaných 10-krát viac smartfónov tohto typu, ako tomu bolo v minulom. Hovoríme konkrétne o 200 miliónoch zariadení. „Globálne dodávky 5G smartfónov…

  Google: Používanie rozšírení v novom prehliadači Microsoft Edge nemusí byť bezpečné

  0

  Microsoft nie tak dávno predstavil novú verziu internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorá je založená na jadre Chromium. Táto zmena priniesla viacero vylepšení prehliadača vrátane možnosti inštalácie rozšírení, ktoré boli určené pre prehliadač Google Chrome. Najnovšie v prípade, ak navštívite obchod s rozšíreniami pre prehliadač Google Chrome prostredníctvom prehliadača Microsoft Edge,…

  Zem sa podľa nových analýz stihla vytvoriť za oveľa menší čas, než sa predpokladalo

  0

  V ranných dňoch Slnečnej sústavy sa Zem stihla vyformovať za oveľa menší čas, než vedci prvotne predpokladali. Podľa najnovšej analýzy izotopov železa, ktoré sa našli v meteoritoch, Zem sa stihla dať „dokopy“ len za 5 miliárd rokov. Ide o niekoľkokrát menši čas, než tvrdia súčasné modely. Táto informácia je výnimočným…

  Google: Smartfóny Huawei predstavené po 16. máji 2019 nepodporujeme. Preto sa vystavujete riziku

  0

  Rok 2019 bol pre spoločnosť Huawei bezpochyby nezabudnuteľným. Dôvodom je prebiehajúci konflikt s americkou garnitúrou, ktorý jej zakázal využívať americké technológie vrátane služieb. To bol aj jeden z dôvodov, prečo spoločnosť bola nútená akcelerovať vývoj Mobilných služieb Huawei. Zákaz zo strany americkej vlády sa dokonca sťahuje aj na služby ako sú…

  Inštitút pre hľadanie mimozemských civilizácií vyzýva verejnosť, aby sa zapojili do hľadania

  0

  Minulý týždeň, v piatok 14. februára, vypustila organizácia SETI (pozn. redakcie: Search for Extra Terrestrial Intelligence) okolo 2 petabajtov (pozn. redakcie: 2 milióny GB) optických a rádiových dát, ktoré nazbierali za posledné štyri roky. Ide o druhé takéto vypustenie a verejnosť má opäť možnosť pridať sa ku hľadaniu mimozemského života. Oznámenie…

  Život na Marse by sa mohol ukrývať hlboko pod povrchom planéty

  0

  Toto leto plánuje americká vesmírna spoločnosť NASA vyslať na povrch Marsu ich najsofistikovanejší rover. Ak pôjde misia podľa plánov, stroj pošle vzorky z červenej planéty späť na Zem. Vedci dúfajú, že sa roveru podarí nájsť nové stopy, týkajúce sa života na planéte, či už toho vymretého, alebo prinajlepšom ešte stále…

  TopSpeed

  Škoda Octavia RS 2020 príde aj s manuálom.Pohon 4x4 nečakajte

  2

  Pravdepodobne nečakaný únik informácií z interného dokumentu automobilky Škoda stojí za zverejnením podrobnejších informácií o jednotlivých motorizáciách novinky Škoda Octavia RS 2020. Podľa predpokladov sa ešte tento rok reálne objavia všetky tri motorizácie – benzínová, naftová, aj hybrid. Nadšenci dostanú aj manuálnu prevodovku, ale len k jedinej motorizácii. A zdá…

  Video Audi e-tron 4x4 test

  5

  Ako iste viete, veľa elektromobilov sme v našom 4x4 teste zatiaľ nemali. Ich počet sa na slovenskom trhu stále zvyšuje, no tých s pohonom všetkých kolies, stále veľa nenájdete. Jednou z výnimiek je prvý elektromobil od Audi, e-tron. Toto elektrické SUV sa pýši nielen pekným dizajnom (spomedzi elektromobilov), ale aj…

  Škoda oslavuje 7 mil. vyrobených Octavií. Dobrý dôvod na šampanské

  2

  Automobilka Škoda oslavuje dôležitý míľnik vlastnej histórie. Z jej výrobných pásov zišlo už 7 miliónov Octavií, čo z tohto auta robí najpopulárnejší a najlepšie predávaný model v histórii mladoboleslavskej značky. Svoju novodobú históriu pritom začala Octavia písať až v roku 1996. Jej raketový nástup a rastúca popularita nedá mnohým dodnes spávať.

  Najvýkonnejšia CUPRA Leon príde len ako kombi

  2

  Pred pár dňami sme vás informovali o novinke CUPRA Leon, ktorá bude mať premiéru už o pár dní. Dnes je už po premiére a my môžeme obdivovať nielen jej tvary, ale aj technické parametre. Bude plug-in hybrid tým naj alebo bude v ponuke aj len spaľovací motor? Nebudem vás naťahovať, najvýkonnejšia CUPRA Leon príde len so spaľovacím motorom, teda…

  Volvo Cars vyzýva OSN riešiť nerovnosť v bezpečnosti cestnej premávky

  7

  Volvo Cars vyzýva regulačné orgány a vlády krajín celého sveta, aby riešili výraznú nerovnosť v bezpečnosti medzi rozvinutými a rozvojovými ekonomikami. Napriek pokroku, ktorý sa podarilo dosiahnuť v ostatných desaťročiach, oficiálne údaje poukazujú na výrazný rozdiel v počte smrteľných dopravných nehôd medzi oboma kategóriami krajín. Vo svete ročne zahynie pri autonehodách…

  Zberateľská Honda Civic Type R je tu. Limitka bez klímy a izolácií

  4

  Honda Civic Type R je bezpochyby zaujímavé auto. Fabrika sa však rozhodla jej originalitu ešte vylepšiť zberateľskou edíciou. Dostala názov Honda Civic Type R Limited Edition, zbavila ju klimatizácie, stredového dotykového displeja a konštruktéri z auta vyhodili aj zvukové izolácie strechy, motorovej kapoty a palubnej dosky. Táto legálna pouličná stíhačka príde…

  KAMzaKRÁSOU

  Beauty tajomstvá kráľovien krásy: Ako byť dokonalá ako misska?

  0

  Sú krásne a pôsobia naozaj dokonalo. Reč je o misskách, ktoré svoj život zasvätili práve kráse a dokonalosti. Aké beauty tajomstvá kráľovien krásy si osvojiť?

  Zázračné účinky zubnej pasty: Ako ju využiť v domácnosti?

  0

  Vedeli ste, že zubná paste nie je určená len na čistenie zubov? Ak nepoznáte účinky zubnej pasty, tak sa nechajte inšpirovať, ako ju využiť v domácnosti.

  Kto má nábeh na depresiu? Odpoveďou môže byť i znamenie zverokruhu

  0

  Asi každého z času na čas prepadnú stavy blízke depresii a pochmúrna nálada. A platí to aj pre jednotlivé znamenia zverokruhu, pričom Achillova päta, teda oblasť, v rámci ktorej ich smútok stiahne dole rýchlejšie, je prípad od prípadu rozdielna. Niektoré znamenia to k melanchólii, smútku až depresii ťahá viac ako iné. Ktoré to sú? Kto…

  TEST: Dlhotrvajúci tekutý rúž Naj Oleari Lasting Embrace Lip Colour

  0

  Značka Naj Oleari prináša Lasting Embrace Lip Colour, dvanásť dlhotrvajúcich rúžov, ktoré sú buď matné, alebo sú perleťové s kovovým odleskom (odtiene číslo 11 a 12). Charakteristické sú svojou krémovou až zamatovou textúrou. Na perách rýchlo zasychajú, nepôsobia lepivo a vysušujúco a pery naopak vďaka kyseline hyalurónovej hydratujú. Tieto rúže sú odolné a…

  67-ročná blogerka Linda Malys Yore: Žije si svoj cestovateľský sen

  3

  Linda Malys Yore je 67-ročná babička, ktorá sa nevzdáva a žije si svoj vlastný cestovateľský sen. Každý deň žije akoby bol posledný. Zoberte si od nej príklad!

  Šikovný pomocník v domácnosti: Ako využiť soľ pri upratovaní?

  2

  Jej zázračné účinky vás určite prekvapia! Ak ste ju doposiaľ v domácnosti nepoužívali, tak je načase ju vyskúšať. Ako využiť soľ pri upratovaní?

  Svetlo sveta

  100 výročie úmrtia sv. Hyacinty z Fatimy

  0

  Sv. František a Hyacinta, pastierikovia a vizionári z Fatimy, ktorým sa zjavila Panna Mária pred vyše 100 rokmi, patria k najmladším svätcom v Cirkvi, ktorí nie sú martýrmi. Obaja boli svätorečení pápežom Františkom počas 100 výročia zjavení vo Fatimy. František bol desiate z jedenástich detí. Sestra Lucia, ktorá bola najstaršia z vizionárov, Františka definovala ako chlapca, ktorý…

  Marián Tkáč: ĽSNS nie je fašistická. Najväčším priateľom pravdy je čas.

  0

  Svetlo Sveta: Boli ste sedem rokov predsedom Matice slovenskej a teraz ste na kandidátke strany, ktorej neprajníci dávajú prívlastok „fašistická“. Ako tomu mame rozumieť? Marián Tkáč: Je tu jasné rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, že ĽS Naše Slovensko fašistická strana nie je. Za štyri roky v parlamente sme zaznamenali veľa pozitívnych aktivít…

  V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov

  0

  Po po ôsmy raz sa v Mestskej hale na Klokočine v Nitre uskutočnil v sobotu modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov. Zúčastnilo sa na ňom takmer tritisíc mariánskych ctiteľov nielen z Nitry, ale aj celého Slovenska. Nechýbali ani Poliaci, Maďari, Česi, Nemci, či Rakúšania. Pre účastníkov podujatia…

  Bude parlament tretíkrát hlasovať o Istanbulskom dohovore?

  0

  Vypovedanie ratifikácie Istanbulského dohovoru už začína pripomínať na Slovensku nedôstojnú frašku. Vláda a prezidentka napriek dvom rozhodnutiam parlamentu doposiaľ neposlali list Rade Európy, v ktorom by oznámili, že sa Slovensko nehodlá stať zmluvnou stranou dokumentu. Opoziční politici obviňujú koalíciu, že proces naschvál naťahuje, pretože sa nádejá, že takto z danej…

  SMER podporil v Bruseli potraty a LGBTIQ+

  0

  Ako europoslanec vás musím upozorniť na čerstvé uznesenie Európskeho parlamentu o nových prioritách EÚ v oblasti “ochrany žien”. Je to niečo ako Istanbulský dohovor. Niektoré veci tam síce boli dobré, ale ako vždy, opäť k nim bola nabalená aj ťažko liberálna agenda. Potichučku to prešlo aj vďaka hlasom všetkých SMERákov,…

  Kňaz, ktorý Boha poprosil o utrpenie, dostal rakovinu mozgu

  0

  Katolícky kňaz John Hollowell, ktorý patrí k popredným kňazom aktívnym aj na sociálnych sieťach, požiadal nedávnom Boha o zaslanie utrpenia, ktoré by vedel obetovať za obete sexuálneho násilia spôsobené kňazmi. Podľa najnovších informácií bol kňazovi diagnostikovaný nádor na mozgu. John Hollowell danú informáciu zverejnil na svojom portáli včera. Zároveň uviedol,…

  Armádny Magazín

  USA počas vojenského cvičenia simulovali jadrový útok na Rusko

  0

    USA, 22. februára 2020 (Sputniknews) - Spojené štáty uskutočnili "malé" vojenské cvičenie pre prípad ruského jadrového útoku na Európu a odvetného útoku Spojených štátov, uviedol hovorca Pentagonu.  

  Bolo uverejnené video zachytávajúce odrazenie útoku bojovníkov v Idlibe

  0

  Sýria, 22. februára 2020 (SANA, Sputniknews) - Sýrska agentúra SANA uverejnila video zachytávajúce odrazenie útoku bojovníkov pri dedine Najrab západne od Sarakíbu v provincii Idlib. Snímky zhotovené z dronu ukazujú ničenia teroristického vybavenia vrátane tankov, obrnených transportérov a pick-upov so zbraňami. &n

  Koniec vojny je na dohľad? USA sa chystajú podpísať dohodu s Talibanom 29. februára

  0

  Afganistan, 22. februára 2020 (Sputniknews) - Spojené štáty sa chystajú podpísať dohodu s Talibanom 29. februára, uvádza sa vo vyhlásení ministra zahraničia USA Michaela Pompea.   Spojené štáty predtým prerokovali s 

  Dokonalá zbraň. Prečo raketa R-36M dostala prezývku Satan

  0

  Rusko, 22. februára 2020 (Sputniknews) - Dnes má narodeniny najsilnejšia zbraň na svete - pred 47 rokmi prvýkrát vyletela k oblohe prvá ťažká balistická raketa R-36M Satan. Tento komplex je v predstihu o viac ako pol storočia - bolo v ňom ako v prvom použitých mnoho technológií, ktoré sú aj dnes…

  Štyri zásahy. Na fotografii bol zachytený zasiahnutý tank T-72M1 Adra sýrskej armády

  0

  Sýria, 22. februára 2020 (Sputniknews) - Sýrski vojaci odtiahli jeden z poškodených tankov T-72M1 Adra, ktorý bojoval v posledných bojoch neďaleko Aleppa. Tank na fotografii bol hneď štyrikrát zasiahnutý.  

  Video: Výzbroj ruského letectva. Najnovšie bombardéry absolvovali prvý let zo závodu až na stálu základňu

  0

  Rusko, 22. februára 2020 (Sputniknews) - Útočné letectvo ruského Južného vojenského okruhu bolo vyzbrojené novými lietadlami. Tri najnovšie modernizované lietadlá Su-25SM3 absolvovali prvý let z výrobného závodu na stálu základňu.   Po prekonaní viac ako 800 kilome

  Tvoja Svadba

  Svadobné šaty po mame alebo babke: Nosia skutočné šťastie?

  3

  Niekedy vám vaši predkovia dokážu vyber uľahčiť. Svadobné šaty po mame, babke a celkovo po predkoch majú svoju históriu, ale aj tradíciu. Akú?

  Ako vybrať dátum svadby? Urči si ho pomocou numerológie

  3

  Po mesiacoch alebo rokoch randenia si konečne pokľakol a vy ste povedali ÁNO? Tak už to začína! Ako vybrať dátum svadby? Pomôžte si pri výbere s numerológiou.

  Kto platí za svadbu: Aké sú zvyky a s čím všetkým počítať?

  3

  Začali ste plánovať, ale predtým, než sa pustite do tých príjemnejších záležitostí, musíte si stanoviť rozpočet. Kto platí za svadbu a koľko taká svadba stojí?

  Svadba doma na záhrade: Ako ju naplánovať a aké sú jej pre a proti?

  2

  Premýšľate nad svadbou v domácom prostredí? Svadba doma na záhrade môže byť dobrý nápad, ale má svoje podmienky a rovnako aj svoje pre a proti.

  Trendy svadobné kytice na rok 2020: Aké kvety zvoliť?

  6

  Trendy svadobné kytice na rok 2020 budú zaujímavé rovnako, ako boli zaujímavé trendy v minulom roku. Aké kvety voliť do kytice v tomto roku?

  Vyhraj 3-krát BVLGARI OMNIA CORAL - každá v hodnote 70 €

  1

  Vôňa inšpirovaná vzácnym a noblesným červeným koralovým drahokamom. BVLGARI OMNIA CORAL vás dostane svojou kompozíciou zložiek. Zapojte sa a vyhrajte!

  Tvoje Zdravie

  Normálna teplota ľudského tela sa zmenila! Aká je jej hodnota?

  0

  Normálna teplota ľudského tela je už takmer 150 rokov ekvivaletná číslu 37. Nová štúdia z vlaňajška však tento fakt, ktorého sa doteraz držali lekári i pacienti, popiera, pričom tvrdí, že toto číslo dosť signifikantne kleslo. Nie všetci z vedeckej, ale i laickej verejnosti s týmto názorom súhlasia. Kde je pravda a…

  Viete, aké účinky má čaj rooibos? Tu sú dôvody, prečo si ho dopriať!

  0

  Rooibos predstavuje čaj či vo všeobecnosti nápoj, ktorý sa pripravuje z čajovca kapského, nesúceho latinské meno Aspalathus linearis. Ide o suchomilný ker z čeľade bôbovité, ktorého domovinou je juh Afriky. Hojne rozšírený je napríklad v suchých až piesočnatých oblastiach Juhoafrickej republiky. Dorastá do výšky okolo dvoch metrov, má jemne ihličkovité listy…

  TOP zaujímavosti o ľudskej krvi: Z čoho sa skladá a koľko jej máme?

  0

  Krv v podstate predstavuje tekuté tkanivo. Ide o tekutinu tvorenú krvnou plazmou a v nej rozptýlenými krvnými bunkami. Medzi krvné bunky radíme červené (erytrocyty) a biele krvinky (leukocyty) a krvné doštičky (trombocyty). Krv má jasnočervenú až tmavočervenú farbu, záleží na tom, či je okysličená alebo odkysličená. Za jej červenú farbu je zodpovedný…

  Ako znížiť vysoký tlak? Najlepšími pomocníkmi sú tieto bylinky!

  0

  Nakoniec nemôžeme zabudnúť ani na známy a u nás rozšírený nechtík lekársky. Táto bylinka má vskutku všestranné využitie. Napomáha upravovať tlak, posilňuje srdcovú činnosť a podporuje regeneráciu ciev. Priaznivo vplýva aj na tráviaci trakt. Uľavuje podráždenému žlčníku i pečeni. Uvoľňuje kŕče a tíši nervový systém. Pri použití zvonka podporuje hojenie…

  Ako bojovať proti zápalom? Čo tak skúsiť korenie?

  0

  Aj vy máte občas problém dvihnúť sa z postele a fungovať po celý deň? Tak vám pomôžeme! Ako bojovať proti zápalom kĺbov a užívať si úplnú pohodu?

  Tráviacie aj dýchacie ťažkosti či reumatizmus – ktorá bylinka pomôže?

  0

  Deväťsil lekársky, ktorý nesie latinský názov Petasites hybridus, predstavuje trvácu bylinku z čeľade astrovité, dorastajúcu do výšky okolo 50 centimetrov. Je hojne rozšírená naprieč celou Európou, taktiež sa vyskytuje na západe či severe Ázie. Nájdeme ju často vo vyšších polohách, v podhorských aj horských oblastiach. Obľubuje najmä vlhšie stanovištia. Zvykne…