• Ján Molnár

  MIMORIADNA SPRAVA: Bol som na súkromenj návšteve v Pezinku na adrese pani prezidentky Zuzany Čaputovej, aby som ju informoval o zomierajúcich ľudí v nemocniciach, o hrozbe úmrtia ľudí v sociálnom ohrození, o úmrtiach bezdomovcov a narastajúcej chudoby.

  Publikované 11.10. 2019 o 20:16 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Už nie je verejným tajomstvom, že v nemocniciach zomierajú ľudia, ktorí by nemuseli zomrieť, keby, keby bolo viac financií na zdravotníctvo než npr. na americké stíhačky, keby sociálna pomoc pre invalidov zabraňovala ich fyzickej likvidácii, keby ľudí bez domova ubúdalo a nie pribúdalo, keby sa štát netváril, že neexistujú bezdomovci, keby už štát priznal že chudobní ľudia to nie sú neprispôsobiví ľudia, ale to je systémová chyba štátu, tých keby je oveľa viac. Otázka znela: Kedy sa budú tieto ľudské utrpenia riešiť, keď politici v predvolebnej kampane sa len navzájom ohovárajú obviňujú a robia si z občanov „srandu“ namiesto toho aby sa prebiehali v návrhoch ako odstrániť tento žalostný stav.

  (Foto: dostupné na internete a text autora)

  Mimoriadna správa: „Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová nie je prezidentkou,“ renomovaný český novinár považuje zvolenie Čaputovej za krízu demokracie.

  Politický komentátor časopisu Reflex, Bohumil Pečinka to vyhlásil ako hosť rozhlasovej relácie „Osobnosť Plus“ v Českom rozhlase. Pečinka si myslí, že zvolenie relatívne neznámej osoby za hlavu štátu je príznakom krízy demokracie. Komentátor vidí príčinu v názorovej rozdelenosti spoločnosti, ktorá sa premieta v nedôvere občanov voči systému. V rozhovore s Barborou Tachecí ďalej tvrdí, že „liberalizmus je dnes už takmer nadávka“.

  „Z umiernených konzervatívcov sa stávajú nacionalisti a populisti, z umiernených socialistov ľavičáci, ktorí chcú spasiť svet a z umiernených liberálov sa stávajú diktátori politickej korketnosti, netolerantní ľudia a mňa desí tento trend a nesúvisí to s politickými názormi.“ Uvádza Bohumil Pečinka., ktorý sám seba označuje za klasického liberála.

  Prebraté: https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/11/video-nebyt-vrazdy-kuciaka-caputova-nie-je-prezidentkou-renomovany-cesky-novinar-povazuje-zvolenie-caputovej-za-krizu-demokracie/

  Teraz k blogu

  Najskôr fakty:

  Štatistické údaje usvedčujú, že väčšina občanov stráda napriek tom, že menšina si poriadne prilepšila a v ľuďoch sa vytratil pojem solidarita, láska k bližnému a pomoc chorým. Nikto z nás si nemôže byť docela istý, že časom a plynutím času v krivde sa nedostane do takej situácie, v ktorej mu bude hroziť smrť, ktorá číha v nemocnicich, na uliciach dokonca aj v našich príbytkov, ktoré nám zobrali úžerníci s požehnaním štátu. Chcem Vám na jednom príbehu porozprávať o žene, ktorá sa nemala narodiť, ale už keď sa narodila invalidná, bola systémom odsúdená na nedôstojný život a chudobu do konca svojho života. Aby mohla prežiť, musela poslúchnuť a bola zneužitá jej psychická choroba na ničenie životov iných. Na tomto príbehu sa dá zodpovedať na väčšinou otázok „keby“. Robím to len v duchu „Kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných“.

  K úvodnému titulku a perexu:

  Čitateľ sa nemusí obávať dlhého príbehu, lebo sa dozvie ako v „jadre“ funguje štát čo navonok nie je vidieť, lebo všetko „ZLO“ je skryté pod povrchom a riadené TAJNÝM DOHĽADOM NAD OBČANMI. Inými slovami pokiaľ na vonok sa javí štát ako spravodlivý so svojimi zložkami administratívy, polície, prokuratúry a súdnictva, vo svojom „jadre“ je prehnitý korupciou nielen domácou politickou ale aj zahraničnou súkromnou megakorupciou odčerpávajúca financie zo zdravotníctva a sociálneho systému (nákup stihačiek…) , ktorá je účinenjšia a podriaďuje si celú štátnu administratívu. Sem tam, vypuklé prípady novinári odhalia, politici „dovolia“ ako npr. Baštrňák, a teraz obľúbená kauza „Končneriada“, čo je však len špic ľadovca pod ktorou sa skrýva hora a obrovská masa špíny, blata a ľudského hnoja v podobe bezcitnosti, arogancie, klamstiev, pretvárky a absencie solidarity a ľudskosti. Ľudia sú len čísla, ktoré sa buď pripočítajú vo voľbách alebo odčítaju při úmrtiach, nič viac nikoho nezaujíma, a to je zúfale, ale nie nenapravitľné.

  Krátky príbeh mojej rodiny:

  Môj dedko Gustáv Svoboda z Čiech zomrel v nemocnici následkom banálneho úrazu, keď išiel na trh a nákladiak vrazil do stánku a on si zlomil len nohu. V nemocnici sa preležal dostal zápal pľúc, následne zomrel. Ich syn Milan Svoboda zomrel tiež na následok chrípky, ktorú lekári nesprávne odhadli a do rána v nemocnici zomrel. Jeho manželka Marcelka taktiež zomrela v nemocnici, nakoľko si lekári pomýlili diagnózu a do rána bola mŕtva na otravu krvi. Moja mam Otília Molnárova zomrela tiež v nemocnici, kde jej určili diagnózu zápal ľadvín a ráno bola mŕtva, lebo v skutočnosti jej prasklo slepé črevo a zomrela na otravu krve. Môj otec tiež zomrel v nemocnici, lebo privolaná sanitka ho odviezla na Kramáre, kde mu konštatovali prasknutie hemeroidov ale v skutočnosti do rána vykrvácal na „zlatú žilu“. Ja som mal šťastie, zomrel som v českej republike na zástavu srdca, 10 minút som bol mŕtvy, pred kolapsom (umelo vyvolaný) stihol som zavolať sanitku a políciu a v nemocnici v Českých Budejovíc, kde nepoznali môj rodokmeň, ma zachránili, ležal som v podchladení, videl som tunel smrti a operovali mi srdce trojitým bypassom a chvála Bohu, že to bolo inkognito (mimo dohľadu tajných služieb), lebo určite by ma na Slovensku nechli zomrieť. Prečo, dočítate sa v ďalšej kapitole.

  Ako to všetko začalo.

  Môj životopis ako celku sa dočítate aj v knihe na ktorú hľadám vydavateľa a zatial uverejňujem jej časti na internete, keby bol záujem, linka je tu:

  https://janmolnar3.blog.sme.sk/c/494718/kandidat-na-prezidenta-moj-zivotopis-v-knihe-boh-je-mrtvy-alebo-v-okovach-diabla-6.html

  Vynechám všetky politické detaily a zameriam sa len na pokusy o moju fyzickú likvidáciu – nepohodlní občania patria na cintorín (čítaj knihu Edurda Hakla: Odhalenie SIS Slovenskej informačnej služby). Ešte pred „nežnou revolúciou“ som navštívil v Prahe istého veľvyslanca (mená nie sú teraz podstatné, aj on je už zomrel) s ktorým synom som bol kamarát a natočil som mu bezplatne kazetu videoklipov jeho kapely. Už vtedy som sa dozvedel, že sa chystá ZMENA a pána veľvyslanca som pozval na rozhovor do TV kde som pracoval v armádnej redakcii ako pomocný režisér. Už v roku 1986 som založil občianske združenie NVO – Nezávislé videofórum občanov aby sme konkurovali štátnej televízie, podarilo sa mi vystúpiť aj v TV.

  https://www.youtube.com/watch?v=vEFs1SbHP-8

  Krátko na to sa stala „prvá“ náhoda, pri ceste za svokrou ma manželka navigovala tak zle, že sme zablúdili a potom sa ponáhlali a v 140 km/hod mi nedala prednosť Volga (dosť veľké a ťažké vozidlo) čoho dôsledkom sme po náraze sa kotúľali vyše 50 metrov. Vtedy som cítil smrť, keď sme sa otáčali a dvere búchali nebezpečne moje hlavy, neskoršie som natočil video z miesta činu. Vozidlo riadili občania zo ZSSR z miesta činu utiekli……

  https://www.youtube.com/watch?v=kg0vIe1bza4

  Po tzv. „nežnej“ sme sa museli niekoľko krát sťahovať z rodinného domu na Devínskej ulici, nakoľko nám neznámi páchatelia nechávali odkazy, že odvysneme ak neprestanem s politikou,

  Tu je linka na video Aktuality

  https://www.youtube.com/watch?v=EEr3TBTwNik

  Jedinou mojou chybou bolo to, že som bol naivný a myslel som si, že každý sa môže zúčastniť politickej súťaže – hlboko som sa mýlil.Viď TV reportáž Aktuality 120 sekúnd pre….

  https://www.youtube.com/watch?v=1d5yz4CF_vw

  Potom nasledovalo množstvo intríg čo by potrebovali minimálne sto strán na popis (v knihe sa o to pokúša) Napríklad bolo vyhlásené po mne policajné pátranie a ja som sa musel schovávať na chatke, ktorú obkľúčili policajti a vyzývali ma aby som vyšiel von, ja som nevyšiel a od piatka do pondelka sme cela rodina ležali na zemi, lebo som dostal informáciu aby som neotváral, lebo polícia ma chcela zmlátiť a krivo obviniť. V pondelok ráno odišli a ja som sa prihlásil na polícii a zistilo sa, že išlo o omyl. (ozaj ma chceli len zmlátiť)

  Medzi tým zomrela princezna Diana a ja som mal zakúpené autorské práva od Ingrid Suard na titul Intímny portrét princeznje diany, dopísal som to čo autorka nestihla a vyšla dvojkniha Zbohom ruža Anglicka a veľmi dobre sa predala v tom čase vyše 40 tisíc výtlačkov a zarobila vyše 8 miliónov. Peniaze sme si neužili, lebo nasadený (už zomrelý) Ľuboš.J. si ich jednoducho zobral priamo z nášho účtu pričom jasná spravodajská hra, nepomohli trestné oznámenia a následne došlo k ďalšiemu pokusu aby som uhorel v zaparkovanom aute. Tu je niekoľko foto zo zhoreného Favorita, ktorého zapálili priamo pred domom, až po zverejnení zoznamov ŠTB som zistil, že sused bol spolupáchateľom, polícia to zamietla pod stôl. Mal som zhorieť v aute, nezhorel som.

  Foto:

  Okresný súd vyniesol rozsudok v ktorom zaviazal istú firmu aby mi vydala bezdôvodné obohatenia vo výške 4,4 mil. Sk od roku 1998, bezdôvodné obohatenie nevydali a do dnešného dňa v zmysle rozsudkov a ročného úroku 17,6% narásla pohadávka do výšky vyše 3 mil. Euro. Dôkaz rozsudky:

  www.koloseo.info/lucenec

  Z týchto konšpiračných dôvodov za knihu Diana vyše 8 milione tržby za nevydanie bezdôvodneho obohatenia vyše 4 milióny, mi vznikli samozrejme aj nesplatené dlhy, medzi inými aj za zakúpenie auta 250 tisíc Sk s ručením toho zakúpeného vozdidla (nie rodinného domu).

  Potom ozaj nastalo peklo, v podsvetí bola na mňa vypísaná odmena, najskôr sa PTG prišiel pozrieť na miesto činu, potom nasledovala streľba v deď keď sa syn narodil, kedže boli neúspešný nasledovala ďalšia konšpirácia čelný náraz, keď som viezol deti do školky ktorému som sa len len vyhol, podal som trestné zašiel som za Lexom, ten ma prijal, zavolala si Fedora a s mojou manželkou ako satisfakciu založili firmu Perci spol. s r.o. (Lexa, Flašík, Glváč a Molnárová), ktorá napokon zlikvidovala celé vydavateľstvo ORION, napokon sme boli ako rodina zrazený na prechode pre chodcov čo bola perfektne pripravená konšpirácia, nakoľko mňa malo zraziť ale keď nestíhali manželka im pomohla ma spomaliť a podhodila syna Michala pod moje nohy aby ma auto rýchlosťou 140 km/hod zrazilo a zabilo, zázrakom vbehlo ďalšie autom ja som preletel nad Miškom a zrazilo syna Michal, utrpel veľmi ťažké zranenie, prasknutá lebka, pod autom ho ťahalo vyše 502 metrov! Prežil to, no ale tak to už bol vrchol. Poľovačka podsvetia sa rozbehla, nemal som iné východisko len utiecť zavčasu aby som ochránil deti.

  Z vyššie uvedených dôvodov som musel utiecť hľadať ochranu do zahraničia kde som bol od 11.6.2001 do 13.10.2005 v azylovom konaní vo Švajčiarsku, za tú dobu mi ukradli rodinný dom na Devínskej ceste 16 v Bratislave. Do dnešného dňa sa zatajujú dôležité skutočnosti, ktoré preukazujú konšpiráciu tajných služieb. Od roku 2008 som začal natáčať internetovú reláciu Koloseo, uverejnil som vyše 70 reláciii, ale marne,  pravdy som sa nedovolal aj keď bol u mňa hosťom pan Sulík jako rpedseda NR SR a pán Matovič…..

  https://www.youtube.com/user/chorademokracia/videos

  https://www.youtube.com/watch?v=K5yRle3PUvk

  Nasledovalo veľmi netradičné prenasledovanie, nasadenie psychicky chorej ženy, ktorá sa neskoršie priznala, že bola od veľmi vplyvnej politickej osoby „nasadená“ do našej rodiny, aby rozbila manželstvo a mne ublížila na zdraví za súhlasu mojej exmanželky, ktorá ma predala za 30 tisíc euro. Ale toto si vyžaduje širší opis, ktorý uverejním v najbližších blogov, len preto aby som to zažurnalizoval pre budúce generácie v akom štáte sme žili.

  Zneužívanie psychicky chorých ľudí na terorizivanie iných:

  Toto je príbeh, ktorý je pravdivý, len som pozmenil identitu nasadenej „agentky“ psychopatky. Písal sa rok 1987 kde sa narodilo nechcene diaťa dvom súrodencom, následne skončilo u dvoch pestúnoch, ktorí dostávali od štátu vyše 17 tisíc mesačne za akože prácu náhradných rodičov. Dievča sa narodilo s vadami, jednak nízke IQ a na strane druhej s pomerne krátkymi nohami. Podľa neoverených informácii v Rusku plánovite „vyrábali“ takéto defektné deti splodené zámerne súrodencami aby ich „po úprave“ v dospelosti vedeli nasadzovať do nepohodlných rodín, aby im jednoducho povedané sťažovali život, dokonca aj spôsobili smrť. (staršia ruská metóda KGB). Naše dievča bolo zrejme tiež na tieto účely prevýchovné. Pestúni ju často šticovali za vlasy keď neurobila to čo má, zamykali ju v izbe a nepúšťali medzi ostatné deti. V škole trpela, lebo sa jej pre krátke nohy ostatné deti vysmievali, šikanovali ju a pestúni nezasahovali ale trauma znásobovali. Keď mala 14 rokov podstrčili ju do „prevýchovy“ v tomto konkrétnom prípade vysoko postavenému politikovi, aby ju naučil ešte viac znenávidieť ľudí, lebo ju sexuálne zneužíval. Musela mu ústami „umývať penis“ podržať keď sa potreboval ukojiť a padali facky vyhrážania a kopance pokiaľ nebola uzmierená na pokraji šialenstva. V 18 rokov sa jej podarilo ujsť, ale nemala nikde úspech ani ako prostitútka a z niečoho musela žiť. Tak pestúnka dostala úlohu aj odmenu. Dali ju oplodniť a jej dieťa ďalším súdnym príkazom si zobrali zase do pestúnskej starostlivosti Zase im plynuli peniažky a svoju zverenkyňu donútili odísť do jednej rodiny aby tam vykonala pomstu – rozvrátila manželstvo. Prečo o tom píšem lebo to bola moja rodina, na tajnú objednávku mojej manželky sa ocitla v našej rodine aby splnila úlohu. Ale to už bude ďalší príbeh nabudúce.

  Ako dopadla návšteva u rodinného domu pani prezidentky:

  Správne tušíte ako to dopadlo, kedže na posledný list určený do vlastných rúk pani prezidentky som nedostal odpoveď a situácia je vážna, rozhodol som sa v nedeľu keď som išiel od návštevy chorej v psychiatrickej nemocnici v Pezinku, že pôjdem za pani prezidentkou osobne a možno budem mať to šťastie a príjme ma ako pocestného. Hneď  na úvod som zistil, že spolusudia prejavili solidaritu a nechceli ukázať na rodinný dom v ktorom býva, dokonca ma jedna pani takpovediac zvozila, že prečo ju idem otravovať cez víkend, keď nedeľa je jej súkromný deň a aby som za ňou išiel cez pracovný deň v úradné hodiny, nechcela počuť moje argumenty, že už som jej poslal dva listy a žaidna odpoveď tak som sa odvážil skúsiť to náhodou, lebo v minulosti som sa takto na „prekvapko“ stretol so všetkými bývalými prezidetami od Kováča po Gašparoviča s výnimkou pána Kisku. Nuž keď som sa na slepej ulici otáčal pri poslednom dome vpravo, zaparkoval som tam aby som si pozrel menovky na domoch, vtom zo zaparkovanie čirnej dodávky vyskočili dvaja muži a ostro sa ma spýtali koho hľadám. Bola to jej ochranka, teda časť ochranky, ktorá bdie aby nepoznané osoby neobťažovali pani prezidentku. Dostal som strohú odpoveď, že pani prezidentka nie je dom a bez diskusie aby som opustil miesto pred jej domom. Musel som odísť. Takže bol som, videl som, ale stretnutie sa neuskutočnilo. Skúsim na budúce, riadim sa heslom keď ma vyhodia dverami vrátim sa oknom….

  Obsah nasledujúceho blogu:

  Verím, že už konečne mi odpíše pani prezidentka na predchádzajúci lis a obsah samozrejme zverejním. Premýšľam tiež, že nové strany vyrastajú ako huby po daždi, či by nebol záujem založiť jednú ozajsntu ľudovú stranu, ktorej ľudia by chceli STOP tejto oligarchii a nahodiť spiatočku do socializmu ale vylepšeného, len to dobré zo všetkých deterajších zriadení….. „nový socializmus – dobrá voľba“. Základnou myšlienkou je nové voľby, nový systém volieb aby občania rozhodovali osobne a nezastupiteľne o všetkom s priamou demokraciou a socialistickým vlastníctvom, živnostníci áno ale žiadne zamestnávanie cudzích ľudí, strategické podniky štátne ako vo Švajčiarsku…. Výsledný model by vznikol po širokej verejnej diskusie cez verejno právne média, súkromné zrušíme, resp. Zmenšíme ich vplyv len na mestské a regionalne bez celoštátneho dosahu, ako vo Švajčiarsku, žil som tam vyše 5 rokov tak viem ako a čo. Tu môžete reagovať. Všetko ZLO treba neľútostne zničiť!!!!.

  – – – – – – –

  Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

  https://www.facebook.com/groups/1143801575828319/?ref=bookmarks

  Minúta ticha  pre všetky obete po roku 1989!

   

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Toto som zabudol…

  Eldorado

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg

  Mohli mi ukradnúť dom, majetok, pohľadávky ale to, že mi ukradli syna to im nedarujem!!!!

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 128
  Celkové hodnotenie: 5.46
  Priemerná čítanosť: 6580

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Corbyn v prípade zvolenia za premiéra zachová neutralitu ohľadne brexitu

  Londýn 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Peter Byrne)   Líder britskej Labouristickej strany Jeremy Corbyn v piatok povedal, že ak bude zvolený za premiéra, uskutoční druhé referendum o brexite a zaujme v ňom "neutrálny postoj". Informovala o tom stanica Sky News "Po prvé, vyrokujeme s Európskou úniou spoľahlivú dohodu o odchode," povedal…

  U2 sú najúspešnejšou koncertnou kapelou desaťročia

  New York 22. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Evan Agostini)   Interpretom, ktorý za posledných desať rokov zarobil najviac na živom hraní, je írska kapela U2. V piatok to oznámila spoločnosť Pollstar, ktorá sa venuje hudobnému biznisu. U2 za obdobie od novembra 2009 do novembra 2019 zarobili na svojich turné spolu 1,03 miliardy…

  Ukrajinka sa pokúsila preniknúť do Kremľa. Kričala, že je Putinovou manželkou

  Moskva 22. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Iliya Pitalev)   V stredu 20. novembra bola na Červenom námestí v Moskve zadržaná žena, ktorá sa pokúsila preniknúť do Kremľa, aby sa stretla s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Svoj čin vysvetľovala tým, že je jeho manželkou. Informoval o tom portál MK Asi o 17. hodine…

  "S vrahmi sa dohody neuzatvárajú?!" Podstatou dohody o vine a treste je niečo iné, ako to zobrazuje film Ctihodný občan, vysvetlil bývalý generálny prokurátor Michal Vaľo

  Bratislava 22. novembra 2019 (HSP/Foto:HS)   Ak ste videli film Ctihodný občan, možno to vo vás zanechalo myšlienku, že s vrahmi sa dohoda neuzatvára. Aktuálne však prokurátor uzavrel dohodu o vine a treste s obvineným Zoltánom Andruskóom, ktorý mal byť pri vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sprostredkovateľom. Prečo sa pristupuje…

  Dočasná vláda podala trestné oznámenie na exprezidenta Moralesa

  La Paz 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita)   Dočasná bolívijská vláda podala trestné oznámenie na bývalého prezidenta Eva Moralesa, ktorý je podľa nej podozrivý z "protištátnej činnosti a terorizmu". Informovala o tom v piatok agentúra AFP "Budeme požadovať najvyšší trest za protištátnu činnosť a terorizmus," uviedol Murillo. Moralesovi, ktorý abdikoval…

  Čaputová v diplomacii pripomína ľudské práva, pre Pellegriniho je dôležitý program vlády

  Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Prezidentka Zuzana Čaputová pri rokovaniach so zahraničnými partnermi pripomína aj tému dodržiavania ľudských práv. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa drží programového vyhlásenia vlády. Na otázky agentúry SITA ohľadom zdôrazňovania ľudských práv v diplomacii to uviedli ich hovorcovia. Prezidentka i premiér sa tiež hlásia…

  Medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov má k dispozícii dáta z vyšetrovania vraždy Kuciaka. Varuje pred "podplatenými médiami, ktoré budú tvrdiť, že majú prístup k informáciám z prostredia vyšetrovania"

  Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) ma k dispozícii 57 terabajtov dát z policajného vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ako organizácia informovala na svojej internetovej stránke, počas najbližších mesiacov poskytnú dáta zodpovedným médiám,…

  Hrbatý a Lipták zostávajú kapitánmi reprezentačných tímov

  Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Slovenské tenisové reprezentačný tímy mužov aj žien povedú v nasledujúcej sezóne rovnakí kapitáni ako doteraz. Dominik Hrbatý zostáva pri daviscupovom družstve a Matej Lipták bude šéfovať lavičke fedcupového tímu. Obaja podpísali v piatok novú zmluvu so Slovenským tenisovým zväzom (STZ) Štyridsaťjedenročný Hrbatý povedie…

  EÚ nezareagovala na žiadosť o pomoc maloletým utečencom, tvrdí premiér

  Atény 22. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris)   Členské štáty Európskej únie neodpovedali na žiadosť Grécka o prijatie 3 000 maloletých bez sprievodu, ktorí žijú v utečeneckých táboroch a iných zariadeniach po celej krajine. V piatok to vyhlásil predseda gréckej vlády Kyriakos Mitsotakis. Premiér v piatok povedal parlamentu, že na žiadosť…

  Merkelová: Nemecko by nemalo od začiatku vylučovať žiadne firmy zo zmlúv na 5G

  Lipsko 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecko by nemalo hneď od začiatku vylučovať žiadne spoločnosti zo zmlúv na vybudovanie svojej mobilnej siete 5G. Uviedla to v piatok kancelárka Angela Merkelová na stretnutí svojich kresťanských demokratov Ambície čínskeho technologického gigantu Huawei, ktorý má záujem na dodávky zariadení pre nemecké siete…

  USA uvalili sankcie na iránskeho ministra informácií

  Washington 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Spojené štáty uvalili v piatok sankcie na iránskeho ministra informácií a komunikačných technológií Mohammada Azararího Džahromího v súvislosti s úlohou, ktorú zohral pri zavádzaní cenzúry internetu v Iráne. Informovalo o tom na Twitteri americké ministerstvo financií "Iránski vodcovia vedia, že slobodný a otvorený…

  Gancova strana žiada odchod Netanjahua z ministerských funkcií

  Jeruzalem 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Abir Sultan)   Izraelská opozičná koalícia Modrá a biela (Kachol lavan) vyzvala v piatok premiéra Benjamina Netanjahua, aby sa vzdal svojich ministerských funkcií po tom, ako ho generálny prokurátor obžaloval z trestných činov korupcie. Informovala o tom agentúra DPA Koalícia Modrá a biela, vedená Netanjahuovým hlavným…

  Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú ženu. Našli vražednú pomôcku?

  Bratislava 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Nitra)   Bratislavskí policajti pokračujú vo vyšetrovaní prípadu zabitej mladej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Miesto, kde ju našli, v piatok prehľadávali. Informovali o tom portály Čas.sk a Aktuality.sk Podľa portálov mali policajti na mieste činu nájsť vibrátor. Policajti priebeh vyšetrovania však naďalej…

  Ewan najlepším špurtérom sezóny podľa Cyclingnews.com, Sagan na šiestej priečke

  Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Špecializovaný cyklistický portál Cyclingnews.com označil Austrálčana Caleba Ewana z tímu Lotto-Soudal (2420 bodov) za najlepšieho špurtéra sezóny 2019. V internom redakčnom bodovaní obsadil prvé miesto s náskokom 463 bodov pred druhým Talianom Eliom Vivianim (Deceuninck-QuickStep) a 484 bodov pred tretím Nemcom Pascalom Ackermannom…

  Kiskovu veľkú koalíciu opoziční partneri odmietli aj preto, že "už teraz" chcel rozdeľovať ministerské posty. "Strany nemajú stovky ľudí. Preto sme si mali sadnúť a ukázať, tých ktorí by boli najlepší ministri"

  Bratislava 22. novembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Braninslav Bibel)   Opoziční lídri vo štvrtok oznámili, že ich rokovania o veľkej predvolebnej koalícii stroskotali. Blok zmeny, ktorý navrhoval najmä bývalý prezident Andrej Kiska tak nevznikne. Za ľudí, KDH a SaS deklarovali, že do volieb pôjdu samostatne.  Kiska vo štvrtok na tlačovej konferencii hovoril o tom,…

  Prezident USA uviedol, že obchodná dohoda s Čínou je "veľmi blízko"

  Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že dohoda o obchode medzi USA a Čínou, o ktorej sa už dlhodobo vyjednáva, je "potenciálne veľmi blízko". Šéf Bieleho domu sa takto vyjadril po správach, že dohoda sa možno nedosiahne skôr ako na budúci rok. "Máme veľmi…

  Farage voličom odkázal, že jeho strana nie je len o brexite

  Londýn 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Odkladané vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie odsunuli britské strany dočasne na "vedľajšiu koľaj", keď sa počas predvolebnej kampane snažia získať voličov pre svoje domáce politické opatrenia Týka sa to aj Strany brexitu euroskeptika Nigela Faragea, ktorá v piatok zverejnila svoje politické prísľuby,…

  Hnutie ANO by volilo 30 percent ľudí; oproti októbru stratilo 3,5 percenta

  Praha 22. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Ak by sa voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR konali v novembri, zvíťazilo by v nich hnutie ANO s 30 percentami. Oproti poslednému prieskumu, ktorý sa uskutočnil v októbri, však hnutie výrazne oslabilo, a to o 3,5 percentuálneho bodu. Informoval o tom…

  TopDesat

  TOP10: Najkrajšie vianočné trhy Európy, ktorý je ten naj?

  0

  Či si to priznáme alebo nie, už len pár dní zostáva do otvorenia vianočnej sezóny po celom svete. V susednej Viedni už napríklad môžeš zavítať na vianočné trhy, kde ťa privítajú s otvorenou náručou a bez množstva zimného oblečenia. Uznávame, skorý príchod jari a klimatické zmeny majú niečo do seba,…

  Historické zábery, ktoré vyvolajú smútok aj obdiv zároveň

  0

  Zrejme si už videl mnohé historické zábery, tieto sú však plné emócií, ktoré neuvidíš každý deň. Hovoria príbehy, ktoré ťa prinútia vidieť minulosť v inom svetle. Top 10 ti prináša zbierku fotografií, ktoré v učebniciach dejepisu určite neuvidíš. Rozhovor pápeža Jána Pavla II. so zločincom, ktorý sa ho pokúsil zabiť…

  Vek faraónov a neuveriteľné stavby: pyramídy - 2. časť

  0

  V prvej časti článku Vek faraónov a neuveriteľné stavby sme sa pozastavili nad neuveriteľným úsilím, ktoré museli stavitelia vynaložiť na to, aby vo svojej dobe monumenty akými boli pyramídy dokázali postaviť. Taktiež sme si povedali, že vek pyramíd začal práve Cheops. Egyptológovia sa však domnievajú, že pyramídy majú aj nejaký ďalší –…

  Opar môže byť veľmi nepríjemný. Ako sa ho zbaviť?

  0

  Ak máš okolo úst alebo pier množstvo malých pľuzgierov, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o nepríjemný opar. Prvým príznakom je, že sa ti na ústach objaví škvrna, ktorá páli alebo svrbí. Keď sa stratia prvé príznaky, škvrna môže byť červená, opuchnutá alebo boľavá. Tieto pľuzgiere sa po niekoľkých dňoch môžu prepustiť, vytekať a premeniť…

  TOP10+: Najkrajšie nenáročné izbové rastliny

  0

  Ak patríš medzi ľudí, ktorým doma vykape aj kaktus, pretože radšej spácha samovraždu, ako by mal s tebou prežiť ďalší rok, nezúfaj. Izbové rastliny nechcú od teba nič iné, len správnu zálievku a dobré umiestnenie. Azda každý domáci záhradkár si prešiel fázou, kedy sa z jeho veľkolepej zelenej pýchy stal jedného dňa…

  Je to vták alebo mimozemšťan? 10 operencov, s ktorými sa matka príroda vyhrala

  0

  Príroda si na niektorých svojich výtvoroch naozaj dala záležať. Podľa štúdií je na svete približne 10 500 známych druhov vtákov a 21 000 poddruhov. Pri niektorých z nich sa načŕta otázka, či je to naozaj vták, alebo mimozemšťan. :) 1. Kondor kráľovský [caption id="attachment_38052" align="aligncenter" width="1000"]

  Vo svete IT

  Otestujte si displej svojho Android smartfónu, akú má zobrazovaciu frekvenciu a zároveň si pozrite zoznam zariadení s najvyššou frekvenciou

  0

  Kvalitu displeja môžeme hodnotiť z viacerých uhlov pohľadu. Väčšina z nás delí displeje smartfónov na AMOLED, OLED  a LCD, pričom vo väčšine prípadoch uprednostňujeme práve AMOLED alebo OLED panel. Nie je to však vždy pravidlom, mnohí uprednostňujú aj LCD panely z viacerých dôvodov. Napríklad kvôli dlhšej životnosti, cene, silnejšiemu podsvieteniu…

  Qualcomm predikuje, že na Slovensku by mohla byť 5G technológia dostupná už od roku 2021

  0

  Výrobca mobilných čipov, spoločnosť Qualcomm, má kľúčovú úlohu v prechode na technológiu 5G. V   nedávnej dobe usporiadali akciu v  New Yorku, kde prezident spoločnosti, Christiano Amon, odhalil mapu celosvetového prechodu na sieť 5G. V  grafike je zaznačená krajina po krajine spolu s jej pripravenosťou na tento cieľ. Uvedené sú v…

  Microsoft obdržal špeciálnu licenciu od vlády USA, vďaka čomu môže obchodovať s Huawei. Otáznik stále visí nad Androidom

  0

  V útrobách spoločnosti Huawei môžu konečne oslavovať aspoň čiastočne pozitívne správy prichádzajúce z USA. Ako sme už informovali včera, vláda, respektíve Ministerstvo obchodu USA začalo s udeľovaním licencií spoločnostiam, ktoré plánujú obchodovať s čínskym technologickým gigantom, spoločnosťou Huawei. Najnovšie správy z agentúry Reuters konečne potvrdzujú, že spoločnosť Huawei môže počítať…

  Pozeráme sa na nový Samsung Galaxy S11? Údajne áno

  0

  Hoci predstavenie smartfónu Samsung Galaxy S11 je ešte relatívne ďaleko pred nami, tak aj napriek tomu sa o  smartfóne začali objavovať prvé informácie. Jednou z posledných informácií, ktorá sa dostala na povrch bola zo začiatku tohto mesiaca a hovorila o tom, že spoločnosť pracuje na navrátení technológie rozpoznávanie tváre. Najnovšie…

  Redmi K30 5G pravdepodobne ponúkne displej, aký sme u Xiaomi ešte nevideli!

  0

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi aktívne pracuje na zariadení Redmi K30 5G. Smartfón bude pravdepodobne  predstavený v priebehu prvého kvartálu budúceho roka. Prvé informácie, ktoré sa dostali v spojitosti so smartfónom na povrch hovorili o tom, že zariadenie bude disponovať podporou 5G technológie, a zároveň, že bude kompatibilné…

  Elon Musk predstavil elektromobil vyrobený z rovnakých materiálov, z akých je vyrobená aj vesmírna raketa spoločnosti SpaceX

  0

  Už dlhšie sa vedelo, že najnovší model Tesly nebude vyzerať úplne štandardne, no Elon Musk všetkých na predstavení nového elektrického pickupu zaskočil. Ak ste fanúšikom sci-fi filmov, určite vás poteší dizajn elektromobilu, ktorý akoby bol vystrihnutý z  kultového filmu Blade Runner. Jeho hranaté črty sa vydávajú úplne iným smerom, než…

  TopSpeed

  Prvá jazda: Toyota C-HR – viac koní a menej hluku

  0

  Výstredná Toyota C-HR je pre automobilku momentálne jedným z najdôležitejších modelov na trhu, venuje jej preto pozornosť, sleduje trendy a snaží sa reagovať na kritiku zákazníkov. Výsledkom je jej prvá modernizácia. Revolúciu však nečakajte, ide skôr o detaily a ladenie techniky. Zviezli sme sa s novou hybridnou verziou 2.0 Hybrid…

  Až tretina ciest I. triedy je v nevyhovujúcom stave!

  6

  Titul slovenské cesty je už pol storočia medzi motoristami "pojem". Hrozné boli, sú a ešte dlho budú? Prečo, sumarizuje krátke informatívne video webu aktuality.sk, ktoré stručne vysvetľuje súčasný žalostný stav nielen ciest I. triedy, ale aj dôvody, prečo sa s tým nebude dať len tak niečo urobiť. Je to zamotaný…

  Nové Maserati už budúci rok?

  1

  So značkou Maserati to vyzeralo všelijako. I keď sa nikdy nejednalo o veľkosériového výrobcu áut, predsa, v posledných rokoch tak povediac prešlapoval na mieste. Napríklad známe GranTurismo a GranCabrio aktuálne končia v produkcii a nástupca je zatiaľ len v plánovacej fáze. Nové Maserati by však malo uzrieť svetlo sveta už budúci rok. O čo pôjde?

  Predstavili najrýchlejšie SUV na N-ringu - Audi RS Q8

  6

  Audi predstavilo posledný zo šiestich avizovaných modelov RS, ktoré oslavujú 25. výročie RS-iek. Po RS Q3, RS Q3 Sportback, RS6 Avant, RS7 Sportback a RS4 Avant, ukázali na motoršou v Los Angeles najrýchlejšie SUV na Nürburgringu - Audi RS Q8. Nielenže uzatvára portfólio tohtoročných RS-ových modelov, ale zároveň sa stáva aj najrýchlejším…

  Kaviarne VIVA Café obhájili prestížne ocenenie Best Buy Award

  0

  Zákazníci na čerpacích staniciach OMV nájdu nielen kvalitné palivo, ale i najlepšie občerstvenie. Potvrdila to nezávislá švajčiarska asociácia Icertias, ktorá ocenila sieť kaviarní VIVA Café prestížnou „Best Buy Medal“ za najvýhodnejší pomer ceny a kvality v kategórii kaviarní na čerpacích staniciach.  

  Benzín 95 E10 šetrí životné prostredie a neohrozuje autá, hovoria biopalivári

  22

  Združenie pre výrobu a využitie biopalív (ZVVB) reaguje na znepokojenie verejnosti ohľadom príchodu benzínu 95 E10 a vydalo vyhlásenie, v ktorom odbornú aj laickú verejnosť oboznamuje s viacerými detailmi okolo nového paliva. „Benzín 95 E10 je štandardný benzín, žiadny experiment,“ hovorí Ing. Radoslav Jonáš zo ZVVB.

  KAMzaKRÁSOU

  Najvtipnejšie fotky zvierat: Momentky, ktoré stoja za to!

  3

  Ak nepoznáte zahraničnú súťaž s názvom Comedy Pet Photograpfy Awards, tak mali by ste. Ide o súťaž, ktorá sa sústreďuje na najvtipnejšie fotografie zvierat, ktoré vytvorili ich majitelia. Teda, aby sme boli presní, tak ide o fotografickú súťaž o najvtipnejšiu fotku domáceho miláčika. Ak teda máte radi domáce zvieratka, radi ich mojkáte a hráte sa…

  Ako naštartovať svoj deň? Pomôže ti týchto 9 ranných rituálov

  2

  K tomu, aby bolo vaše ráno čo najlepšie a skvele vás naštartovalo do nového dňa, môžete prispieť aj tým, že niektoré potrebné veci si pripravíte už večer. Napríklad je veľmi nápomocné vybrať si oblečenie, ktoré si ďalší deň chcete obliecť. Vyhnete sa tak dlhému rannému pozeraniu do šatníka. Pripravte si…

  Video Čo treba stihnúť do zimy? Kým udrú mrazy v plnej sile, nezabudni na toto

  3

  Hoci je vonku ešte stále relatívne teplo, asi už vnímate, že celková atmosféra sa začína meniť na tú vianočnú. No a je viac ako pravdepodobné, že každú chvíľku udrú naozajstné mrazy. Keďže povinností smerom k Vianociam bude len pribúdať, mali by ste si ich rozložiť na dlhšie časové obdobie. Určite sa oplatí…

  Na čo použiť vodu z cestovín? Vyliať ju je hriech, pozri prečo

  5

  Cestoviny sú v obľube nielen v slnečnom Taliansku, ale aj v našich končinách. Veľa ľudí sa však dopúšťa jednej veľkej chyby – vodu, v ktorej cestoviny varili, bez milosti vylejú do drezu. Pritom mnohí vedia, že ide doslova o tekuté zlato. Voda z cestovín má využitie nielen pri varení, ale aj pri…

  Extrémne žehlenie: Najšialenejší šport v súčasnosti – ideš do toho?

  2

  Extrémne žehlenie sa na prvý pohľad javí ako najnebezpečnejší šport, ktorý kombinuje vzrušenie z extrémnej exteriérovej činnosti, ktorá je spájaná s užitočnosť činnosťou, akou je žehlenie košieľ. Pri tomto športe je základom vziať si žehliacu dosku na prevažne čo najextrémnejšie miesto, ktoré vám napadne. Tak je teda bežné, že zazriete chlapíka na…

  Čo vie predĺžiť život? Toto ťa naozaj prekvapí!

  4

  Recept na dlhý život by chcel hádam každý. A pravdou je, že hoci tento recept nie je tvorený len jednou „ingredienciou“ a mnohé faktory vplývajúce na dĺžku života nemáme vo svojich rukách, predsa len niečo ovplyvniť môžeme. A nie je toho málo! Veď napríklad dostatok pohybovej aktivity či zdravej stravy by sme si…

  Svetlo sveta

  Arcibiskup Fulton J. Sheen bude blahorečený 21.decembra

  0

  Katolícka cirkev oznámila, že blahorečenie Fultona J. Sheena sa uskutoční 21.12. tohto roku v rodnej diecéze arcibiskupa Sheena v Peorii v štáte Illinois. Práve tento rok slávime 100 rokov od vysvätenia Fultona Sheena za kňaza. Biskup Peorie práve preto považuje za veľkú milosť, že sa v tomto jubilejnom roku stihne…

  Kardinál Burke: Nech Boh naďalej obdarúva Mariána Kuffu Jeho silou a múdrosťou

  0

  Kardinál Burke, ktorý sa na pozvanie arcibiskupa Mons. Oroscha zúčastnil na Trnavskej novéne, povzbudil otca Mariana Kuffu, aby ho “Boh naďalej obdaroval svojou múdrosťou a silou,” kardinál Raymond Leo Burke. “Pre otca Mariana Kuffu. Nech Vám Boh naďalej dáva Jeho múdrosť a silu,” uvádza kardinál Burke. Kardinál Burke v rokoch…

  Arcibiskup Orosch udelil Marianovi Kuffovi popredné cirkevné vyznamenanie

  0

  V nedeľu 17. novembra 2019, v deň spomienky na sv. Alžbetu Uhorskú, v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave udelil trnavský arcibiskup, Mons. Ján Orosch ocenenie s názvom „Ruža svätej Alžbety“. Medzi laureátov tejto ceny patria veriaci a spoločenstvá, ktorí dlhoročne nezištne pracujú vo farnostiach alebo sa venujú sociálnym aktivitám. Za…

  Pápež odletel na týždňovú cestu do Thajska a Japonska, program sa začne vo štvrtok

  0

  Pápež František v utorok 19. novembra vo večerných hodinách odletel z Ríma na svoju 32. apoštolskú cestu, ktorej cieľom je Thajsko a Japonsko. Na letisku v Bangkoku ho očakávajú krátko po poludní, čiže okolo 6.30 ráno nášho času. Program návštevy sa začne až vo štvrtok v skorých ranných hodinách. Jozef…

  Spoločné vyhlásenie Jeho Eminencie kardinála Raymonda Lea Burkehoa Jeho Excelencie Mons. Jána Oroscha

  0

  V dňoch 15. – 18. novembra navštívil Trnavu počas tradičnej Novény k Trnavskej Panne Márii vzácny hosť z Vatikánu. Pri tejto príležitosti emeritný prefekt Najvyššieho Tribunálu Apoštolskej signatúry a patrón suverénneho rádu Maltézskych rytierov kardinál Raymond Leo Burke a trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch podpísali spoločné vyhlásenie za rešpektovanie dôstojnosti…

  Sv. Alžbeta Uhorská – patrónka chudobných

  0

  Meno Alžbeta je v bežnom kalendári zaradené na 19. november, no v liturgickom kalendári sa nachádza o dva dni skôr, teda 17. novembra, kedy si pripomínane sv. Alžbetu Uhorskú. Starší pôvod mena Alžbeta je Elizabeta, hebr. Elíšebah, Elíšewah, čo znamená Bohu zasvätená, iný význam: Boh je štedrý (hebr.). Alžbeta Uhorská (Durínska) sa narodila 7. júla…

  Armádny Magazín

  Čína posilňuje svoj vplyv v Afrike - vyšle 700 vojakov do južného Sudánu

  0

  Čínske vojenské velenie sa rozhodlo vyslať svoje jednotky do Južného Sudánu na posilnenie svojho mierového kontingentu. V prvom slede bude 240 vojakov, celkovo Čínska ľudová oslobodzovacia armáda vysiela do tejto africkej krajiny asi 700 vojakov - celý peší prápor zo Zhangjiakou.   Čínske vojenské velenie uvádza,

  Mongolsko dostalo dve ruské stíhacie lietadlá

  0

  Až do nedávnej minulosti slúžilo vo vzdušných silách Mongolskej republiky len zopár vrtuľníkov Mi-24V (11 ks). No od 15. novembra 2019 je Mongolské letectvo a protivzdušná obrana, ako znie oficiálny názov, opäť schopné vlastnými silami chrániť vzdušný priestor krajiny a v prípade nutnosti donúti

  Viktor Orbán - Potrebujeme spojencov v boji proti migrácii

  0

  Maďarský premiér Viktor Orbán dlhodobo tvrdí, že organizovanie migrácie je zločin ohrozujúci národnú bezpečnosť. Maďarsko preto cíti povinnosť vystúpiť proti tejto činnosti, zakázať ju a sankcionovať ju. Momentálne je najaktívnejším z predstaviteľov krajín strednej Európy v boji za bezpečnosť európskeho priestoru, pripájame jeho najn

  Prečo sa Spojené arabské emiráty zaujímajú o ruský Su-35? Rokovania o veľkom nákupe pokračujú

  0

  Vzdušné sily Spojených arabských emirátov (UAEAF – VS SAE) prejavovali záujem o stíhacie lietadlá z rodiny Su-27 (v kóde NATO – Flanker) určené pre vybojovanie vzdušnej nadvlády už od 90. rokov 20. stroročia. Pre Spojené arabské emiráty mal byť Suchoj Su-27 prvým stíhacím lietadlom 4. generácie a zároveň popredný kandid

  Český minister obrany vycestoval na zbrojný veľtrh v Thajsku, aby podporil českých výrobcov

  0

  V dňoch 18. a 19. novembra sa v thajskom Bangkoku uskutočnil bezpečnostný a vojenský veľtrh Defense and Security. České firmy tu prvýkrát na ministerskej úrovni podporoval pri rokovaniach s mnohými zahraničnými partnermi minister obrany Ľubomír Metnar. V národnom stánku sa prezentovalo cez dvadsať českých firiem, čo bolo dvakrát viac ako…

  Plánuje Poľsko napadnúť Ruskú federáciu? Varšava potvrdila 10-násobné zvýšenie amerického kontingentu v Poľsku

  0

  Spojené štáty sa rozhodli desaťnásobne zvýšiť objem americkej armády v Poľsku. Uviedol to poľský premiér Mateusz Moravecki. V prednáške v poľskom Sejme Moravecki uviedol, že Washington sa rozhodol výrazne zvýšiť vojenskú prítomnosť USA na poľskom území. Podľa neho sa v Poľsku očakáva desaťnásobný nárast americkej armády.  

  Tvoja Svadba

  Svadobné líčenie so značkou Dermacol: Krása je v jednoduchosti

  0

  Speváčka Kristína Peláková sa v rámci špeciálneho projektu značky Dermacol  postavila pred objektív Richarda Nowaka v úlohe nevesty. Jej jemný, romantický look bude určite pre mnohé nevesty inšpiráciou na deň D.  Lebo aj pri svadobnom líčení platí, že krása je v jednoduchosti. Svadobné líčenie so značkou Dermacol si dokážete vytvoriť aj vy! 

  Na čo dbať pri výbere svadobných tlačovín? Na toto si daj pozor

  0

  Máte za sebou zásnuby? Začínate chystať svadbu? Ak máte už vybratý dátum a miesto na svadbu, prichádzajú na rad tlačoviny. Svadobné oznámenia a ďalšie tlačené doplnky zlaďte s farbou a štýlom svadby. Vyberajte si farby, ktoré máte radi a majú pre vás osobitý význam. Na čo dbať pri výbere svadobných tlačovín? Nechajte sa inšpirovať a…

  Z čoho majú nevesty strach? Týchto 5 vecí im robí vrásky

  0

  Plánovanie svadby väčšinou začína s veľkým predstihom, pokojne aj rok dopredu. Zvoliť miesto, pozvať všetkých, ktorých tam chcete mať, vybrať menu, zohnať najkrajšie svadobné šaty, zladiť ich s ženíchovým oblekom, kvetinovou výzdobou a milión ďalších vecí. Svadba. Veľký deň, ktorý má byť zaliaty šťastím, láskou, radosťou a všeobecnú pohodou. Lenže…

  Posvadobná hostina: Svadobný zvyk, na ktorý sa zabúda

  0

  Rozkrajovanie svadobnej torty, hádzanie svadobné kytice alebo únos nevesty. To sú svadobné tradície, bez ktorých sa nezaobíde takmer žiadna oslava manželstva. Existujú však svadobné tradície a zvyky, na ktoré sa tak trochu pozabudlo a ich dodržiavanie sa v súčasnosti vidí len veľmi zriedkavo. Posvadobná hostina je jedným z týchto zvykov.

  Čo vygravírovať na obrúčky? Nápady na originálne rytie prsteňov

  0

  Pohľad na váš ľavý prstenník by vám mal pripomenúť večnú lásku, ktorú ste si s partnerom v deň D navzájom prisahali. S výberom prstienka ste si určite dali veľkú prácu. Teraz ešte zostáva dodať čerešničku na torte - posväťte krúžok z drahého kovu originálnej rytinou. Čo vygravírovať na obrúčky?  Ako…

  Svadobný kostým pre nevestu: Prečo nevymeniť šaty za niečo moderné?!

  0

  Kto povedal, že sa nevesty musia vydávať v svadobných šatách? Vôbec nemusia! Ak ani vy nepatríte k tým typom, ktoré by aj v bežnom živote nosievali šaty alebo sukne, ba viac dávte prednosť nohaviciam, tak prečo sa nevydávať v nich? Biele svadobné nohavicové kostýmy sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Ak túžite po možno nekonvenčnej…

  Tvoje Zdravie

  Chorobná posadnutosť poriadkom či strach zo zmeny: Zistite, či máte OCD!

  0

  Existujú ľudia, ktorí sú poriadkom a čistotou posadnutí viac než iní a nielen tým. Nedokážu zmeniť svoje každodenné návyky, čo im v konečnom dôsledku bráni v tom žiť plnohodnotný život. Skratka OCD je obsedantno-kompulzívna porucha, ktorá je vážnym mentálnym ochorením. Chorobná posadnutosť poriadkom a čistotou, prípadne inými činnosťami a skutočnosťami,…

  Pozoruhodné účinky čierneho čaju: Dokáže skutočne nahradiť kávu?

  0

  Čierny čaj dokáže zabojovať nielen proti únave, ale aj stresu. Dlhodobý a nadmerný stres má na naše zdravie ničivé účinky, a preto by sme ho nemali podceňovať. Môže oslabiť imunitný systém, zvýšiť krvný tlak i spôsobiť tráviace ťažkosti či svalové kŕče. Pitím čierneho čaju však účinne znížite produkciu stresového hormónu kortizolu.…

  Najlepšie oleje do studenej kuchyne: Tieto podporia i vaše zdravie!

  0

  Nedávno sme sa zaoberali otázkou, ktoré oleje sú vhodné na tepelnú úpravu potravín. Predstavili sme si hneď niekoľko z nich, ktoré je možné využiť nielen na varenie, ale aj občasné vysmážanie a fritovanie. Vhodné sú najmä z toho dôvodu, že sú značne odolné a prepaľovať a rozkladať sa začínajú až…

  TOP bylinky na menštruačné kŕče: Pomôžu lepšie ako tabletky!

  0

  Prvou bylinkou, po ktorej môžete siahnuť pri problematickej menštruácii, je dobre známy rebríček obyčajný. Rebríček s drobnými bielymi kvietkami je skvelou ženskou bylinkou. Zápar z jeho vňate prispieva k pohodliu počas menštruácie. Môže byť nápomocný nielen pri bolestiach a kŕčoch, ale aj problémoch s nepravidelným cyklom. Odporúčame: Najlepšie byliny na…

  Typické prejavy nedostatku biotínu: Nechýba vám tento vitamín?

  0

  Ďalším typickým prejavom dlhodobého nedostatku biotínu je zhoršená kvalita kože. Pokožka môže byť začervenaná, šupinatá a veľmi suchá. Môže dôjsť k rozvoju alebo zhoršeniu ekzému. Môžu sa objaviť rozličné dermatitídy, zápaly kože, akné, vyrážky na pleti a podobne. Okrem toho sa u niektorých jedincov môže objaviť v dôsledku chýbania tejto…

  TOP dôvody, prečo jesť quinou: Je skutočne taká úžasná?

  0

  Mrlík čílsky, alebo známejšie quinoa, patrí medzi najzdravšie potraviny, ktoré môžeme zaradiť do svojho jedálnička. Táto plodina si v súčasnej dobe získava čoraz viac fanúšikov naprieč celým svetom. Z rastliny sa konzumujú semená, ktoré sú drobné, majú guľatý tvar a sú veľmi ľahké a rýchle na prípravu. A prečo je…