AKO VYTVORIŤ KANDIDÁTKU STRANY VLASŤ

Keďže do uzávierky kandidátok pre parlamentné voľby 2020 nezostáva veľa času, treba konať. Ako spojiť národovecké, konzervatívne sily naprieč celým politickým, či spoločenským spektrom?

Jedna navrhovaná možnosť je, že sa na kandidátku nominujú členovia predstavenstiev jednotlivých strán, aby každá strana mohla v parlamente presadzovať svoj program. Tento spôsob bude viesť k tomu, že sa jednotlivé strany budú predháňať v tom, ktorá sa presadí pred tou druhou. Výsledkom bude, že v parlamente budú národovecké sily zastupovať formálne kompetentní lídri niektorých strán, ktorí si budú v parlamente konkurovať. Stranu VLASŤ budú v parlamente zastupovať vzájomne si konkurujúce národovecké frakcie. Pravdou je, že sa dá takáto kandidátka zostaviť veľmi rýchlo. Avšak akú dôveru u voličov takáto kandidátka vyvolá?

Ponúkam národoveckým silám inú možnosť vychádzajúcu z toho, že to, čo dnes Slovensko potrebuje, je spolupráca národoveckých, konzervatívnych síl. Ako sa dá dosiahnuť to, aby široké, roztrieštené politické, spoločenské spektrum, ktoré tvorí národovecké sily Slovenska, začalo spolupracovať? Jedine tak, že bude plniť spoločné dlhodobé ciele, na ktorých sa musí zhodnúť. Výber kandidáta ukážem na jednoduchom príklade.

Jedným z dlhodobých cieľov na ktorom sa podľa mňa zhodne cele národovecké spektrum je dosiahnuť potravinovú sebestačnosť/ bezpečnosť do roku 2030. V prípade, že sa národovecké sily hlásia k výzve Spoločnosti Slovenskej Inteligencie – Korene, potom by jedným sloganom predvolebnej kampane mohlo byť:

SLOVENSKÉ SLOVENSKO
JE
POTRAVINOVO SEBESTAČNÉ SLOVENSKO

Ako na naplnenie tohto cieľa získať toho najlepšieho kandidáta na kandidátku strany VLASŤ? Na výber aplikujem „Algoritmus sociálneho samovýberu na princípe kvalifikácie činom a z toho vyplývajúcej činnej kompetencie“ (autor Ing. Arch. Juraj Michálek:

1. Ktokoľvek, kto vie ako uvedený cieľ dosiahnuť vychádzajúc s dnešného neutešeného stavu a je pripravený zodpovednosť za navrhované riešenie, sa môže uchádzať o miesto na kandidátke. Podmienkou na zaradenie do konkurzu je že svoje riešenie spíše do maximálne desiatich bodov (osnovy) ako by cieľ dosiahol a tento návrh pošle vedeniu strany VLASŤ. Tým sa stáva uchádzačom o miesto na kandidátke pre daný cieľ.

2. Vedenie strany zabezpečí vystavenie návrhov tak, aby si tieto mohli preštudovať zástupcovia vedenia, potom samotní uchádzači a nakoniec aj verejnosť (tí, na ktorých bude mať plnenie cieľa dopad).

3. Vedenie zabezpečí priestor na vykonanie konkurzu tak, aby sa konkurzu mohli zúčastniť naraz všetci uchádzači.

4. V deň konkurzu každý uchádzač vyloží pred ostatnými uchádzačmi, vedením strany VLASŤ, prípadne určenou komisiou, ktorú môžu tvoriť lídri národoveckých subjektov, zástupcovia Slovenskej Inteligencie Korene, Matice Slovenskej, Slavice, atď…) a prítomnou verejnosťou v dopredu určenom časovom limite svoje riešenie v súlade s vystavenou osnovou.

5. V rámci oponentúry/ obhajoby každý uchádzač obháji svoje riešenie, tak že zodpovie otázky, pripomienky najskôr položenými/ vznesenými medzi samotnými uchádzačmi, potom komisie vedenia strany VLASŤ a nakoniec prítomnej verejnosti.

6. Následne každý uchádzač pridelí svoj hlas jednému z jeho pohľadu najlepšiemu predloženému riešeniu okrem svojho vlastného, prípadne nemusí dať hlas žiadnemu. Hlas každého uchádzača má váhu rovnajúcu sa počtu hlasov ktoré dostal od iných uchádzačov.

7. Kandidátom strany sa stane uchádzač, ktorý získal v súčte získaných hlasov najväčšiu váhu. Právo veta zostáva komisii. V prípade odmietnutia víťaza, vyhlási sa nový konkurz. Konkurzom sa môžu vybrať aj viacerí kandidáti na plnenie daného cieľa.

Víťaz spolu so záujemcami (ostatnými uchádzačmi) vytvorí spolupracujúci tím, ktorý sa bude podieľať na realizácii víťazného riešenia a zároveň bude kontrolovať, či víťaz realizuje riešenie v súlade s predloženým návrhom. V prípade zistenej odchýlky môžu iniciovať nový konkurz. Dnešné znenie ústavy umožňuje výmenu poslanca len raz za 4 roky. Flexibilnejšie riadenie/ korekcia plnenia cieľa by sa dosiahla, ak by strana mohla poslanca vymeniť v súlade s výsledkami konkurzu častejšie.

Víťazi konkurzov pre plnenie jednotlivých, voličom zrozumiteľných cieľov, ktorých nemusí byť veľa by tvorili prvé priečky kandidátky, ďalšie miesta by sa doplnili členmi jednotlivých tímov podľa výsledkov konkurzov.

Ďalším spoločným cieľom by mohlo byť:

SLOVENSKÉ SLOVENSKO
JE
ŽIVOTODÁRNE SLOVENSKO

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

René Števánka

O AUTOROVI

Som tak ako Vy volič, daňový poplatník, ktorému nie je ľahostajné aké Slovensko zanecháme našim deťom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 23.69

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA