• Ján Molnár

  Čaputová reaguje na Kočnerovú komunikáciu = spravodlivosť bola tovarom, ktorý sa dal kúpiť, Molnár reaguje na Čaputovej správanie = po vojne je každý generál, čo ste Vy osobne preto urobila aby tomu tak nebolo a nebude?

  Publikované 12.09. 2019 o 14:13 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Čaputová zrejme tým mysli, že ona si  spravodlivosť nemusí kupovať, ona ju bude rozdávať, ale len svojím vyvoleným, ktorí jej kúpili prezidentské kreslo! (milosť Kiskovi) Prečo si to myslím, pretože sa tak doposiaľ správa a v závažných otázkach rozhoduje za nás všetkých (aj za väčšina čo ju nevolila), hlavne v krajne nebezpečných veciach, ktoré môžu privodiť ohrozenie občanov SR vojnou s Ruskou federáciou. V závažných otázkach ako je povolenie na prechod cudzích vojsk cez naše územie alebo postoj voči Ruskej federácie v otázke obkľučovania Američanmi by si mala vypýtať súhlas referendom od občanov SR. To je môj názor!

  Foto: Dôkazom je táto fotomontáž poslednej večeri, ktorú som ja nevytvoril ale stiahol zo sociálnej sieti, je to len dôkaz, že ľudia neveria zvolenie pani Čaputovej za legálne, pokiaľ Ústavný súd nepotvrdí platnosť jej postu.

  A hlavne ingnorácie volania o pomoc prenasledovaných rodín kde sa prejavuje absolútne ignornatsky, napríklad v kontexte sťažnosti na prenasledovania mojej osoby, mojej rodiny v liste ktorý som jej poslal s návrhom na odvolanie generálneho prokurátora (čo je v jej právomoci) a jej odpoveďou tým, že neodpovedala. Následky sú katastrofálne – ublíženie na zdraví môjmu synovi. Preto prosím čitateľov aby boli solidárni a aspoň morálne podporili moje myšlienky o prezidentke a neprestanem pokiaľ ma neprijme na osobný pohovor.

  Na úvod niečo aktuálne:

  Pojednávanie s Marianom Kočnerom, ktorý je stále väzobne vyšetrovaný z rôznych podozrení sa stáva „šlágrom“ dnešnej doby a otvára rôzne špekulácie kto s kým koľko zarobil, kto koho riadil, kto je zradca a kto je zlodej, všetko možné, len aby verejnosť mala pred voľbami o čom hovoriť a novinári o čom písať. &pritom si politici zohrievajú predvolebnú polievočku, alebo aj negatívna reklama je reklama, len aby zanikli slová múdrejších novovznikajúcich strán a hnutí, ktoré majú lepšie a reálnejšie východiska na zlepšenie tejto „korupčnej“ situácie. Pani Čaputová vydávajúc sa za prezidentku nebude mať pokoj, pokiaľ Ústavný súd v zmysle zákona nepotvrdí platnosť prezidentských volieb. Situácia došla tak ďaleko, že občania už neveria ničomu a nikomu a dôkazom je aj fotomontáž poslednej večere, ktorá zosmiešňuje celú opozičnú garnitúru okolo pani Čaputovej takpovediac prezidentky na papiery, ktorá tu sľubuje zmenu ale len sľubuje.

  Čaputová reaguje na Kočnerovú komunikáciu:

  Pani Čaputová to dobre vystihla rôznymi vyhláseniami, uverejnených v tlači. Len pre upresnenie som vybral tie najdôležitejšie: „Obraz doby, ktorú sme žili, a ktorú stále žijeme, nás v posledných dňoch stále viac šokuje. Hovorí o tom, že spravodlivosť na Slovensku bola tovarom a že istí ľudia si ju dokázali pre seba kúpiť. Že niektorí ľudia z inštitúcií, ktoré nás majú chrániť, z polície, prokuratúry, súdov, chránili ich. Časť ľudí s nimi kolaborovala, slúžila zločinu, a časť ľudí tento stav tolerovala. Oboje je neprípustné,“ vyhlásila Čaputová.

  Prezidentka vo svojom prejave pritvrdila, čo doteraz nebolo bežnou vecou.

  „V čase, keď si mocní dohadovali mobilom svoje kšefty, v tom istom čase ste na svoju spravodlivosť čakali vy, bežní ľudia. Namiesto toho sa tu niekto cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí. Toto si nikto z vás nezaslúži. Nikto z vás. Toto sa musí skončiť a nikdy sa to nesmie zopakovať.“ To je všetko pekné ale podobá sa to rôznym vyhlásenia pána Fica k sociálnym otázka – vyhlásenia, vyhlásenia a zase vylásenia, ale na volanie pomoc od občanov akosi sa ignoruje.

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Molnár reaguje na jej správanie = po vojne je každý generál, čo ste Vy osobne preto urobila aby tomu tak nebolo a nebude pani Čaputová?

  Pani Čaputová nechce aby tá skutočná pravda sa dostala na verejnosť, lebo všetci sa navzájom vydierajú, aj ona je vydierateľná, nakoľko sú pochybnosti o jej volebnom víťazstve, stačí si prečítať blogy pána Harabina a vyhlásenia NAJ, ale aj já mám k tomu čo povedať, a tá moja pravda je neuveriteľná ale jedine pravdivá.

  Moju pravdu som naznačil pani Čaputovej v tomto otvorenom liste, na ktorý žiaľ neodpovedala, lebo nesmela, dostala príkaz aby neodpovedala, lebo by musela uznať, že pravda je na mojej strane a to by jej chlebodárci nedovolili. Tu je linka

  https://blog.hlavnespravy.sk/12049/otvoreny-list-buducej-prezidentke-pani-zuzany-caputovej-zastavte-tajny-dohlad-nad-obcanmi-ziadajte-prepocitanie-hlasov-alebo-odstupte-bez-hanby-pokial-je-cas/

  Možno Kuciak chcel odhaliť celú Holú PRAVDU a preto musel zomrieť. Keď som sa stretával s Edom Haklom bývalým siskárom a napísal som niekoľko blogov z jeho knihy Odhalenie Slovenskej informačnej služby, veľa som medzi riadkami pochopil. Nikdy nepovedal priamo, ale Edo mi veľa krát v dlhých dvojhodinových rozhovorov veľa naznačil a dokonca potvrdil, že na výplatnej listine je veľa policajtov, prokurátorov, sudcov a štátnej administratívy. Teraz v kauze Kočner sa ukazuje, že Edo mal pravdu. Vždy tu išlo a aj ide o vojne medzi tajnými službami oficiálnymi, ktoré ovláda vládna garnitúra a neacidofilnými tzv. „paralelnými“, ktoré ovláda jednak opozícia ale tiež jednu frakcie bývalé skupiny a skupinky, ktoré boli při moci. (Mečiarovci, Dzurindovci, dokonca ja čarnogurského prorusky orientovaná skupinka) Ich cieľom je spôsobovať chaos v spoločnosti a neustále mediálne kauzy aby novinári a média mali stále o čom písať, hovoriť a diskutovať, len aby sa nedostali na povrch informácie o predmete štátneho tajomstva – TAJNÝ DOHĽAD NAD OBČANMI. To je predmet štátneho tajomstva, určovať vnútorného nepriateľa (kritika kapitalizmu) prenasledovať takto označené osoby (Persona Non Grata) znepríjemňovať im život a za žiadnych okolnosti im nedovoliť dostať sa k peniazom, aby nemohli nič podniknúť! Žijeme v dvoch svetov, jeden je pre oligarchov a ich prisluhovačov a ten druhý pre bežných ľudí. ZMENU treba aby sme Slovensko uchránili pred hrozbou vojenskej obrannej doktríny Rusklej federácie, to je tá najvyššia pravda. USA potrebuje zničiť Rusko vojensky aby mohli ovládnuť celý svet svojou falošnou demokraciou. Tak to je na dnes všetko, ďalšie pokračovanie už nečítajte, lebo je určené len pre tých ktorí sa zaujímajú o právne vecia uverejňujem plné znenie dovolania, lebo sa to týka môjho syna Michal Andreja Molnára.

  Na politckej vojne a tajnom dohľade by nič nebolo špatné, keby to fungovalo na určitých mantineloch odkiaľ pokiaľ je prípustne a odkiaľ sa už nesmie ísť za čiaru. V mojom prípade prekročili čiaru lebo zaútočili na môjho nevinného syna a zničili mu život tým, že ho ukradli, dovliekli do zahraničia a tam mu spôsobili vážne psychické ochorenie na ktoré sa pretým tri roky dôkladne pripravovali Tri bosorky a moja ex manželka za plnej finančnej podpory SIS. Tak to už NIE na nevinné deti sa nesmie útočiť prefíkanou presilou. Všetkým prajem pekný zvyšok dňa.

  Jan Molnár

  K podstate blogu: Každá hra musí mať svoje mantinely aj spravodajská!

  • – – – – – – – –

  Odpis podania v plnom znení

  • – — – – – – – –

  Okresný súd Bratislava IV

  Saratovská 1/A

  844 54 Bratislava

  podatelnaOSBA4@justice.sk

  (zaroveň zasielam poštovou prepravou)

   V Bratislave, dňa 11.09.2019

   Žalobca:

  Meno a priezvisko:       Ján Molnár

  Dátum narodenia :         11.06.1948

  Bytom:                           Devínska cesta 16, 841 01 Bratislava, Slovenská repulika

  Žalovaná:

  Meno a priezvisko:       Daniela Molnárová – Schmidtová

  Dátum narodenia :         04.01.1957

  Bytom:                           Devínska cesta 16, 841 01 Bratislava, Slovenská repulika

  Dovolanie

  proti rozsudku Krajského súdu v Bratislave

  5Co/71/2019 – 311 zo dňa 21. mája 2019

  Krajský súd v Bratislave v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Milana Chalupku a členov senátu   JUDr. Juraja Považana a JUDr. Janky Richterovej v právnej veci žalobcu: Ján Molnár, Devínska cesta 16 Bratislava, proti žalovanej: Daniela Molnárová, nar. 04.01.1957, trvale bytom Devínska cesta 16, Bratislava o ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 30.000,- eur, na odvolanie žalobcu proti rozsudku Okresného súdu Bratislava IV, č.k. 10V18/2014-289 zo dňa 18.10.2018 rozhodol tak, že

  Odvolací súd rozsudok prvej inštancie p o t v r d z u j e.

  V poučení uviedol, že proti rozhodnutiu odvolacieho súdu je prípustné dovolanie, ak to zákon pripúšťa (C.s.p.)

  Proti tomuto rozsudku Krajského súdu v Bratislave podávam v zákonnej lehote dovolanie podľa § 237 OSP, ods. 1, nakoľko mám za to, že postupom súdu mi bola odňatá možnosť konať pred súdom o mojej veci – právo na spravodlivé súdne konanie, toto právo mi zaručuje Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd čl. Článok 6 – Právo na spravodlivé súdne konanie.

  I.

  Dovolacie dôvody

   

  Každý má právo na to, aby jeho záležitosť bola spravodlivo, verejne a v primeranej lehote prejednaná nezávislým a nestranným súdom.

  Vo svojom odvolaní žalobca preukázal, že konkrétne v jeho prípade súd prvej inštancie v rozsudku nezdôvodnil dostatočne prečo odmietol vykonať kľúčové dôkazy – predvolanie jeho detí ako svedkov k výsluchu ako aj nedostatočne zdôvodnenie svedeckej výpovede svedka René Molnáru, ktorého výpoveď súd jednou vetou považoval za nedôveryhodnú. Ďalej kľúčový dôkaz, že konaním žalovanej syn utrpel vážnu psychickú chorobu, ktorý je pre rozhodnutie klúčový, vyžaduje sa osobitná odpoveď práve na tento   argument (Georgidias c. Grécko z 29. mája 1997, Higgis c. Francúzsko z 19. februára 1998).

  Táto úvaha súdu nasvedčuje odvolávací dôvod v zmysle CSP § 365 ods. 1, písm. f) rozhodnutie súdu prvého stupňa vychádza z nesprávneho právneho posúdenia veci.

  Súd zmaril svojím postupom objasniť nepravdivé tvrdenia žalovanej a tým zmaril použiť hmotnoprávnu normu „Každé nepravidvé tvrdenie je porušením osobnostných práv

  Takéto konanie nasvedčuje odvolávací dôvod v zmysle CSP § 365 ods. 1písm. e) súd prvého stupňa   nevykonal ďalšie navrhované dôkazy.

  Okrem tejto skutočnosti dovolanie opieram o § 241 OSP:

  1. a) konanie je postihnuté inou vadou, ktorá mala za následok nesprávne rozhodnutie vo veci. Podľa Ústavy SR má prednosť pred zákonom Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, medzinárodná zmluva, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená pred účinnosťou novely Ústavy SR a zabezpečuje väčší rozsah ústavných práv a slobôd (medzinárodné zmluvy podľa čl. 154c ods. 1 ústavy).

  Ako meritom sporu žalobca uviedol „ a) primárium: „žalovaná nepravdivými tvrdeniami a ohováraním žalobcu pred deťmi zapríčinila rozklad rodiny“. b) sekundárium: „Súhlas syna Michala Andreja Molnára, ktorý v čase „odsťahovania“ bol maloletý a jeho hlas bol kľúčový získala nepravdivým tvrdením o mileneckom vzťahu žalobcu“. c) tercium: Syn Michal Andrej vplyvom samoty od roku 2013 nezvládol svoj život a pokúsil sa v r. 2018 o sebaublíženie s vážnymi následkami – Akútna polymorfná psychotická porucha s príznakmi schizofrenie. d) kvadrácium: „príčinné súvislosti viedli k porušeniu práva žalobcu na rodinný život, práva na dôstojný život a práva starať sa o syna, ktorý následkom „samoty“ vážne psychicky ochorel“.

  Súd nedostatočne vyhodnotil klúčové argumenty.

  Sudca nemôže odmietnuť svoju viazanosť nálezom Ústavného súdu SR s odkazom na úpravu článku 144 ods. 1 ústavy, (Dohovor má prednosť pred domácim zákonom).

  Súd musí dať prednosť Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd, ktorý bol vyhlásený pod č. 209/1992 Zb. Právo na spravodlivé súdne konanie a právo na odpoveď na kľúčové argumenty.

  1. b) Rozhodnutie vychádza zo skutkového zistenia, ktoré nemá v podstatnej časti oporu vo vykonanom dokazovaní, nesprávne hodnotenie dôkazov, čím sa skutkové zistenia dostávajú do rozporu s obsahom spisu a závery vyslovené súdom tak nie sú dostatočne podložené skutkovými zisteniami, alebo sú s ním v rozpore.
  2. c) Udalosti priniesli nové skutočnosti, ktoré neboli známe v predchádzajúcich konaniach. Následkom konania žalovanej v rozpore s dobrými mravmi plynutím času syn vážne ochorel a momentálne sa lieči na schizofréniu poberá nebezpeční lieky ohrozujúce život. Odpis z internetu: Schizofrénia je najrozšírenejšia a najvážnejšia duševná choroba. Je to rozpad celej osobnosti, ktorý sa prejavuje poruchou citov, myslenia, jednania a tendencie odvracať sa od reality. Ide tu o rozštiepenie emocionálnej zložky psychiky, ktorá môže počas života človeka nezávisle pôsobiť proti jednotiacemu celku. Táto choroba sa javí ako osobitný spôsob existencie, ktorého kľúčovým problémom je samota, izolácia, beználadovosť, odtrhnutosť od reálneho diania a strata zmyslu života. Je to choroba, ktorej sa oporné body zrútili. Každý projekt sa javí ako zbytočný a každé slobodné rozhodnutie vedie do slepej uličky.

  Na schizofréniu, bipolárnu poruchu (predtým mániodepresívna psychóza) a depresie sa často predpisujú neuroleptiká ako Seroquel (quetiapine fumarate), Abilify (aripiprazole), Risperdal (risperidone) a Zyprexa (olanzapine). Dôsledkom užívania týchto liekov však môže byť dlhodobé neurologické a mozgové poškodenie, nehovoriac a vysokom riziku metabolického syndrómu, ktoré môže zahrňovať veľké zdravotné problémy ako srdcovocievné ochorenie a cukrovku. Neuroleptiká sú tak nebezpečné, že štúdium uverejnené v časopise British Medical Journal ich vyhlásilo za viac smrteľné ako terorizmus.

  1. d) Ignorovanie Návrhov na predbežné opatrenia, mohli zabrániť planutím času vážnym ochoreniam jednak žalobca vyhodením na ulicu utrpel „infarkt myokardu“ a na strane druhej syn Michal vyššie uvedené ochorenia zavinené z preukázateľnej samoty, nakoľko to osobne potvrdil pri stretnutí od 20. augusta 2019 do 28. augusta 2019 kedy sme spoločne strávili malú dovolenku v autocampingu, kde sa potvrdila jeho vážna chorba a sám priznal, že to bolo zavinené zničujúcou a deprimujúcou samotou. Nevedel o tom, že ho matka podhodila pod auto pri ktorom utrpel zranenie hlavy (prasknutie lebky) a momentálne žiadam prokuratúru o obnovenie tresného konania.

  II.

  Rešerš rozsudku odvolacieho súdu

   Súd v odseku 4. opisuje podstatu sporu ale v ods. 6 uvádza, že tvrdenie žalobcu….. sa podľa zistenia súdu nezakladajú na pravde a sú len fabulované špekulácie žalobcu.

  Ďalej súd uviedol, že žalobca v priebehu konania nepreukázal dôvodnosť svojich tvrdení, že žalovaná bez jeho súhlasu mala odsťahovať ich detí zo spoločnej domácnosti, pričom súhlas ich syna mala získať krivým obviňovaním žalobcu a dobre premysleným plánom a hysterickými výstupmi, nakoľko žalovaný mal v úmysle jej ublížiť a zavraždiť ju.

  Súd v odseku 7. najskôr opísal tvrdenie žalobcu, ale pri vyhodnotení svojvoľne uveril výhovorku žalovanej i napriek tomu že svedectvo podala poškodená osoba a súd uzavrel toto tvrdenie a svedectvo nesprávnym právnym záverom „ K výpovedi svedka René Molnára súd uvádza, že táto nie je pre súd relevantná, nakoľko svedok je osobne zainteresovaný na spore žalobcu, ktorý mal byť obvinený s milostného vzťahu s ním (ňou), a preto nie je možné prihliadnuť na obsah jeho výpovedi.“

  Súd v odseku 8. poukázal na to, že na žiadosť žalovanej súd 20.09.2016 manželstvo rozviedol a uveril nepravdivé tvrdenia žalovanej, ktorá svoje tvrdenia ničím nepreukázala ani svedectvom detí, ktoré súd odmietol predvolať.

  V ďalších bodoch sa súd zaoberal podmienkami pre priznanie zadosťučinenia v zmysle platných zákonov. (Ods. 9, 10, 11, 12,)

  Ďalej súd v odseku 13. uviedol „žalobca nepreukázal spôsobilosť žalovanej akýmkoľvek konaním vyvolať mu nemajetkovú ujmu, nepreukázal existenciu a rozsah nemajetkovej ujmy a nebola preukázaná ani príčinná súvislosť medzi konaním žalovaného a údajnou ujmou žalobcu. Podľa súdu šlo o prezentáciu subjektívnych pocitov žalobcu počas celého konania.

  III.

  Závažné pochybenie odvolacieho súdu

   Medzi závažné pochybenie súdu považuje žalobca rozhodnutie uvedené v odseku 14. „Súd zároveň na pojednávaní dňa 18.10.2018 rozhodol, že návrh žalobcu na prerušenie konania zamieta.

  1)Toto odôvodnil nedostatočne, nakoľko sa jednalo o podozrenie z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby a príčinné súvislosti viedli k porušeniu otcovských práv na rodinný život.

  2) Ďalej súd v bode 15. uviedol, že „Pokiaľ ide o ďalšie námietky žalobcu v konaní, súd sa s nimi nezaoberal, nakoľko tieto nepredstavujú také námietky, ktoré by mali súvis s prejednávanou vecou“, pričom sa odvolal na názor, že všeobecný súd nemusí dať odpoveď na všetky otázky nastolené stranami sporu….

  IV.

  Kľúčové argumenty odvolací súd len vymenoval

   Súd v bode 17 v krátkosti uviedol odvolacie dôvody žalobcu, pričom nijak viac sa nevenoval ich vyhodnoteniu.

  • – že súd nepredvolal Ďalších svedkov o ktorých žiadal,
  • – že rozporuje neprerušenie súdneho konania
  • – že malo prísť k porušeniu práva na spravodlivý súdny proces
  • – že taktiež namieta nedostatočné odôvodnenie rozhodnutia súdu prvej inštancie,
  • – že namieta nepripustenie zmeny žaloby
  • – na nevykonanie dôkazov ním navrhnutých
  • – došlo k zmarenie možnosti uplatnenie prostriedkov procesnej obrany a útoku,
  • – že svedok potvrdil, že žalovaná uvádzala deťom žalobcu nepravdivé tvrdenia, že si žalobca do domácnosti podvodným spôsobom priviedol priateľku spôsobili rozpad rodiny,
  • – že žalovaná v rozpore s dobrými mravmi ho od februára 2013 vylúčila zo spoločnej domácnosti,
  • – že sa to stalo v súbehu s krivým obvinením pred jeho deťmi, následkom čoho sa ocitol na ulici,
  • – že mu žalovaná nezabezpečila náhradné bývanie,
  • – že tieto tvrdenia boli počas súdneho konania preukázané.

  Súd v bode 20. až 24 uviedol, že neboli splnené podmienky, či už neoprávnenosti zásahu, ktorý by bol schopný ohroziť, resp. by zasiahol do práv žalobcu uvedených v § 11 Občianskeho zákonníka, alebo že by tento zásah mohol objektívne privodiť ujmu na týchto právach.

  V poučení súd uviedol, že proti rozhodnutiu odvolávacieho súdu je prípustné dovolanie.

  Súd prvej ani druhej inštancie nezdôvodnil kľúčové argumenty.

  V.

  Meritom sporu

  Ako meritom sporu žalobca uviedol „ a) primárium: „žalovaná bez môjho súhlasu odsťahovala aj moje deti vrátane vtedy neplnoletého syna Michala Andreja Molnára, ktorý ostával od tej doby (2/2013) pravidelne mesiac čo mesiac dva až tri týždne úplne sám v byte a bez rodičovského dohľadu počas jej dvojtýždňového turnusu práce opatrovateľky v Rakúsku“. b) sekundárium: „Súhlas syna Michala Andreja Molnára, ktorý v čase „odsťahovania“ bol maloletý (jeho hlas bol kľúčový) získala krivým obviňovaním mojej osoby – nepravdivým tvrdením o mileneckom vzťahu a niekoľko ročným dobre premysleným plánom a hysterickými výstupmi, vraj mám v úmysle jej ublížiť a zavraždiť ju. K tomuto tvrdeniu si pripravovala niekoľko rokov pôdu“ c) tercium: Syn Michal Andrej vplyvom samoty nezvládol svoj život a pokúsil sa v r. 2018 o seba ublíženie, bol hospitalizovaný v nemocnici jak na Slovensku v Trnave tak aj v Rakúsku vo Viedni s diagnózami F23.1 Akútna polymorfná psychotická porucha s príznakmi schizofrénie. Diferenciálna diagnostika: Schizofrénia paranoides F20.0. “. d) kvadrácium: „príčinné súvislosti viedli k porušeniu práva na rodinný život, starať sa o syna, ktorý následkom „samoty“ vážne psychicky ochorel“.

  Žalobca poukazuje o.i. na Návrh na vykonanie dokazovania zo dňa 06.04.2017 v ktorom oi. Uviedol: „dňa 6.1.2015 som prekonal infarkt myokardu zástavu srdca a následne 4.2.2015 som bol operovaný na trojitý bypass a doposiaľ som v pooperačnom liečení v absolútne nevyhovujúcich priestoroch, nakoľko môj nízky dôchodok (aj vinou odporkyne (ako vydavateľka mi neplatila sociálne poistenie) mi nedovoľuje prenajať si priestory na dôstojne pooperačné liečenie a hrozí mi smrť následkami neschopnosti postarať sa o seba a dodržiavať diétu, čo je pre poinfarktový stav zničujúce.“

  Ďalej žalobca poukázal na následky bezdomovstva zapríčineného žalovanou:   „Nad rámec uvádzam, že dňa 3. júla 2015 som sa stretol so synom Michalom Andrejom Molnárom, ktorý mi oznámil, že jeho mama teda odporkyňa Daniela Molnárová sa už vyše roka nezdržiava v byte vo Viedni a on ostáva úplne sám (je vyhladovaný, trpí pocitom osamelého človeka a je veľmi podvyživený) a uvítal by moju prítomnosť a poskytol by mi aj pooperačnú pomoc, ktorú potrebujem.“

   Dôkaz osobitného zreteľa:

  Dňa 06.06.2017 žalobca predniesol Zmenu žaloby a dôvody priznania nemajetkovej ujmy v písomnej forme v ktorej žalobca podrobne rozpísal dôvody na zmenu petitu žaloby v bodoch 1. až 7. ako aj výpočet výšky nemajetkovej ujmy o ktorých súd rozhodol ale nedostatočne zdôvodnil „kľúčové dôkazy“ uvedené v jeho tvrdení. Odvolávací súd to zdôvodnil tak, že v bode 15. uviedol, že „Pokiaľ ide o ďalšie námietky žalobcu v konaní, súd sa s nimi nezaoberal, nakoľko tieto nepredstavujú také námietky, ktoré by mali súvis s prejednávanou vecou“, pričom sa odvolal na názor, že všeobecný súd nemusí dať odpoveď na všetky otázky nastolené stranami sporu….

  Podľa Dohovoru ESĽP v Štrasburgu uviedol: vyžaduje sa osobitná odpoveď práve na kľúčový argument (Georgidias c. Grécko z 29. mája 1997, Higgis c. Francúzsko z 19. februára 1998).

  VI.

  Judikatúra

  R.č. 32/1978 – Na úspešne uplatnenia práva na ochranu osobnosti sa nevyžaduje vyvolanie následkov, ale stačí, že zásah bol objektívne spôsobilý narušiť alebo ohroziť práva, chránené ustanovením § 11 Občianskeho zákonníka.

  Práva chránené zákonom č. 36/2005 o rodine Čl. 4 „Všetci členovia rodiny majú povinnosť vzájomne si pomáhať a podľa svojich schopností a možností zabezpečovať zvyšovanie hmotnej a kultúrnej úrovne rodiny.“

  R.č. 53/2010 Ak došlo k zásahu do súkromia, nie je procesnou povinnosťou dotknutej osoby preukazovať, že neoprávnený zásah spôsobil difamačne a mal za následok zníženie jej vážnosť a dôstojnosť v spoločnosti

  Práva chránené zákonom č. 36/2005 o rodine § 18 „Manželia sú si v manželstve rovní v právach a povinnostiach. Sú povinní žiť spolu, byť si verní, vzájomne rešpektovať svoju dôstojnosť, pomáhať si, starať sa spoločne o deti a vytvárať zdravé rodinné prostredie.“

  Zborník III (s.172n) Neoprávneným zásahom je zásadne každé nepravdivé tvrdenie alebo obvinenie, ktoré zasahuje práva chránené ustanoveniami § 11 a násl. Občianskeho zákonníka. Bez významu je skutočnosť, či pôvodca zásahu si bol vedomý nepravdivosti svojho tvrdenia, alebo či išlo iba o nedbalé preberanie poznatkov a ich rozširovanie. Neoprávneným zásahom môže byť i pravdivé tvrdenie, ktoré sa dotýka intímnej sféry života občana, pretože tá je rovnako chránená ustanoveniami § 11 OZ ako jedna nie z menej významných zložiek osobnosti človeka, potrebná na jeho rozvoj a na uplatnenie občana v spoločnosti. Intímnu sféru netvorí len intímny život občana v najužšom zmysle, ale aj rodinný život.

  R.č. 37/1996 – Verejné vyhlásené tvrdenie o nevere jedného z manželov s označením osoby, s ktorou sa mal manžel dopustiť, je zásahom do osobnosti označenej osoby.

  VII.

  Návrh na rozhodnutie

   Na základe vyššie uvedeného žiadame zmeniť rozhodnutie súdu prvej inštancie tak, že sa žalobnému návrhu Žalobcu vyhovie v plnom rozsahu.

  Alternatívne rozsudok súdu prvej inštancie zrušiť a vrátiť spis na pokračovanie dokazovania včetne zabezpečenia súdno znaleckého posudku na zdravotný stav syna Michala Andreja Molnára ako aj Jána Molnára s otázkou ako mohlo vplývať konanie žalovanej na ochorenie v rámci odlúčenia otca od syna, či na toto ochorenie mal vplyv samota a odlúčenie.

   V Bratislave, dňa 10.09.2019

  Ján Molnár

  Príloha:

  Týmto prukazujem zlý úmysel odporkyne, nakoľko toto odlúčenie pripravovala už viac rokov, čoho je dôkazom jednak môj pôvodný návrh na rozvod, ktorým som ju chcel upozorniť na jej nevhodné správanie a zlý životný štýl. Navyše tu sa môžem zdržiavať len od 6-22 hodine.

  Už vyše 7 rokov musím prespávať v aute, a to je pre nich darebákov veľké víťazstvo.

  Výzva: Pomôže niekto? To, že politici ignorujú môj stav je normálny politický boj, ale verejnosť by mala byť solidárna. Prejavte solidaritu (toto auto neprešlo emisnou kontrolou, pomôže niekto ho opraviť, alebo požičať chatku na prespávanie v okolí Bratislavy?) Predpokladám, že NIKTO, lebo slovač má na to výhovorku – nemal si sa pchať do politiky, tak Ti treba. Ďakujem.Takéto komety si ušetrite.

  Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

  https://www.facebook.com/groups/1143801575828319/?ref=bookmarks

  Minúta ticha – pre všetky obete po roku 1989!

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Toto som zabudol…

  Eldorado

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg

  Mohli mi ukradnúť dom, majetok, pohľadávky ale to, že mi ukradli syna to im nedarujem!!!!

  https://youtu.be/XDrahByseZM


  Autor v číslach

  Počet článkov: 122
  Celkové hodnotenie: 5.58
  Priemerná čítanosť: 6582

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Trump očakáva, že obchodná dohoda s Čínou sa podpíše do polovice novembra

  Washington 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump predpokladá, že USA a Čína podpíšu čiastočnú obchodnú dohodu do polovice novembra Trump v piatok povedal, že sa obchodná dohoda podpíše do stretnutia lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktoré sa bude konať 16. a 17. novembra v Čile. "Myslím…

  Demokratická strana na čele s oceneným Goldmanovou cenou, apelujú na Čižnára, aby konal v prípade Trnku

  Bratislava 18. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Odídenci z opozičnej SaS, ktorí včera oznámili, že vstupujú do neparlamentnej Demokratickej strany (DS), dnes na sociálnej sieti vyzvali generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby konal v prípade Dobroslava Trnku Podľa ich názoru má v tomto prípade "zdupľovanú pozíciu". "Nie je len…

  U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja televízie odložený v trezore na prokuratúre. Informácie JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka…

  Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s obvineným Marianom K.

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister spravodlivosti Gábor Gál sa v pondelok 21. októbra osobne stretne s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom v súvislosti s medializovanou komunikáciou v aplikácii Threema. Následne oznámi ďalší postup V pondelok sa zároveň minister stretne s premiérom Petrom Pellegrinim, ministerkou vnútra…

  Pri parlamente v Londýne našli podozrivý balík

  Londýn 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Jenny Longden Twitter)   Britská polícia oznámila, že odstránila podozrivý balík, ktorého nález si v piatok vyžiadal uzavretie londýnskej ulice Whitehall v centre metropoly neďaleko britského parlamentu Metropolitná polícia predtým uviedla, že na mieste boli prítomní špecialisti, ktorí podozrivý balík preverovali, a z tohto dôvodu okolie…

  Čaputová: Vyšetrovatelia a prokurátori si ešte dôveru zaslúžia

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Polícia aj prokuratúra si uvedomujú vážnosť situácie v súvislosti s vyšetrovaním aktuálnych káuz. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), policajný prezident Milan Lučanský a prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková majú nateraz dôveru prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Hlava štátu to povedala na piatkovom…

  Protest Za spravodlivé Slovensko v meste pod Urpínom zrušili

  Banská Bystrica 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Protest Za spravodlivé Slovensko, ktorý sa mal konať na Námestí SNP v Banskej Bystrici, organizátori zrušili. Oznámili to dnes na facebookovej stránke. Zhromaždenie sa nemôže podľa nich uskutočniť z organizačných dôvodov. Najbližší protest bude v Brezne a organizátori z občianskej iniciatívy Za slušné…

  154 migrantov z Etiópie pristálo v nemeckom Kasseli – ďalších 220 bude nasledovať v novembri

  Kassel 18. októbra 2019 (HSP/Journalistenwatch/Foto:Screenshot Twitter)   154 registrovaných migrantov prišlo 15. októbra z Etiópie do Kasselu v rámci „nemeckej dohody o presídľovaní“  Let pre ďalších 220 migrantov je naplánovaný na november. Pravdepodobne sú to predovšetkým Eritrejčania, Somálčania a Sudánci, ktorí tam prichádzajú.   It happened!🛫 In FIRST EVER @UNmigration…

  "Flirt" Poklonskej a Erdogana vyvolal zúrivú reakciu v Kyjeve

  Kyjev 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot RIA Novosti)   V Kyjeve objavili ďalšiu zradu – tento raz tureckú... Ani ukrajinského prezidenta, ani vládu, ba ani radikálov či nacionalistov prakticky vôbec nezaujíma, čo sa deje v Sýrii kvôli útokom tureckej armády. Na Ukrajine majú viac ako dosť vlastných problémov... Na druhej strane viacerých rozzúrila…

  V Bratislave prebieha protest Za spravodlivé Slovensko

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Pochod iniciatívy Za slušné Slovensko podporili v piatok v Bratislave tisícky ľudí. Iniciatíva naďalej volá po vyšetrení vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dôslednom vyšetrení káuz a novej dôveryhodnej vláde. Aktuálny pochod je podľa organizátorky Karolíny Farskej reakciou na terajšie kauzy Konkrétne…

  Toto prichádza z Bosny na chorvátske hranice

  Bihač 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)   Invázia s cieľom zaplaviť európske národy cudzími etnikami a zničiť ich, v tichosti pokračuje. Pred pár dňami sa objavili zábery, kde polícia Bosny a Hercegoviny sprevádza tisíce migrantov, len mužov, na chorvátske hranice. Kam budú smerovať ďalej sa z mainstreamu nedozvieme. Budeme si tak musieť počkať, kým sa neobjavia videá…

  Prezidentka Čaputová sa zúčastní intronizácie nového japonského cisára

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa zúčastní intronizácie japonského cisára Naruhita, ktorá sa uskutoční v Tokiu 22. októbra. Hlava štátu odcestuje na štvordňovú návštevu Japonska v nedeľu (20. 10.). TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec "V pondelok (21. 10.) sa prezidentka stretne…

  Dzurinda odmieta, že by jeho vláda konala inak ako podľa svojho svedomia, t.j. pod vplyvom finančnej skupiny

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Expremiér Mikuláš Dzurinda odmieta, že by počas svojej vlády rozhodoval inak ako podľa svojho svedomia. Zdôrazňuje, že nikdy neprijal úplatok a nemá indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny. Ak sú informácie z Gorily pravdivé, svedčia podľa Dzurindu o…

  Asad prijal ruskú delegáciu

  Moskva 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/SANA)   Sýrsky prezident Bašár Asad prijal v piatok ruskú delegáciu vrátane osobitného predstaviteľa pre Sýriu Alexandra Lavrentieva a námestníka ministra zahraničných vecí Sergeja Veršinina Predmetom rokovania bola situácia v Sýrii a turecká operácia na severovýchode krajiny, informovala tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na sýrsku…

  Hrabko: V porovnaní so stranou Za ľudí sú PS-SPOLU starí politici

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hoci jednotlivé prieskumy politických preferencií môžu byť aj výrazne nepresné, trend posilňovania strany Andreja Kisku Za ľudí na úkor koalície Progresívne Slovensko-SPOLU je podľa publicistu Juraja Hrabka uveriteľný. „Keby som to mal povedať jednoducho, tak poviem, že PS-SPOLU sú už starí politici v…

  Podľa Eurobarometra vo vnímaní nezávislosti súdov je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie

  Bratislava 18.októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Vo vnímaní nezávislosti súdnictva je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie. Vyplýva to z aktuálnych dát Eurobarometra, ktoré dnes zverejnil portál Euractiv.sk. Iba 28% Slovákov si myslí, že slovenské súdy sú nezávislé, o opaku je presvedčených 60% Slovákov. Zvyšných 12% sa nevedelo vyjadriť Medzi najlepšie…

  Po útoku v ubytovni pre azylantov v Rakúsku zomrela 2. obeť - sociálny pracovník

  Viedeň 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Paul Zinken)   Rakúsky 32-ročný sociálny pracovník zomrel niekoľko dní po tom, čo pri útoku v ubytovni pre azylantov v spolkovej krajine Horné Rakúsko utrpel vážne bodné zranenia. V piatok o tom informovala tamojšia polícia Podľa tlačovej agentúry AP polícia dodala, že 33-ročného afganského žiadateľa o…

  Na verejné počúvanie nahrávok z kauzy Gorila pred Úradom vlády SR prišli stovky ľudí

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Na verejné počúvanie nahrávok a premietanie správ z kauzy Gorila, ktoré dnes pred Úradom vlády SR organizovala strana Za ľudí, prišli stovky ľudí. Na podujatie lídra strany Andreja Kisku prijali pozvanie predsedovia opozičných strán Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu), Richard Sulík (SaS),…

  TopDesat

  Kedy naposledy žili na našej planéte mamuty?

  0

  Jedna štúdia tvrdí, že mamuty mali na našej planéte dostatok potravy aj priaznivé poveternostné podmienky na život. Vinníkom ich zániku vraj boli krátkodobé námrazy a nekvalitná voda. Po vyhynutí väčšiny zemských mamutov sa jedna populácia presídlila na vzdialený arktický ostrov. Posledné skupinky prežili na ostrove Wrangel a oproti svojim pozemským…

  Vladimír Clementis: Návrat domov po vlastnú smrť

  0

  Bol vzdelaný a raz si dovolil oponovať Stalinovi. To bolo dostačujúce na to, aby sa Vladimír Clementis, ktorý žil v rokoch 1902 až 1952, ocitol vo väzení a následne potom aj na popravisku. Správy sa množili. A boli čoraz zlovestnejšie. Vladimír Clementis, československý minister zahraničia, bol na valnom zhromaždení Organizácie spojených národov v Amerike a tam…

  10 prípadov, kedy študenti dokázali svojim učiteľom, že nepatria medzi najbystrejších

  0

  Byť vysokoškolským profesorom nie je najjednoduchšia práca. Najmä ak má študentov, ktorí robia čokoľvek iné namiesto učenia sa. Mnohí profesori sa domnievajú, že títo študenti potrebujú len správnu motiváciu, ale dokonca aj oni pripúšťajú, že to nie je vždy tento prípad. Všetci sme boli (alebo možno stále sme) študenti. Či už…

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Slávny Siegfried a Roy: Čo sa stalo pred tigrím útokom?

  0

  Tak často spomínaný príbeh, v ktorom vystupuje Siegfried a Roy si pamätá temer každý. 3. október 2003 sa začal ako deň veľkých osláv, no skončil ako noc teroru. Tridsať rokov vystupovali iluzionisti Siegfried Fischbacher a Roy Horn s najdrahšou lasvegaskou šou. My si ich však pamätáme vďaka niečomu, čím boli ich šou…

  Vnútro obyčajných vecí skrýva neobyčajné tajomstvá

  0

  Uvažoval si niekedy, čo sa môže nachádzať vo vnútri rôznych predmetov každodennej potreby? Vonkajší vzhľad niekedy klame a zavádza. Možno ťa prekvapí, čo v sebe ukrývajú tieto obyčajné veci. Ako vyzerá vnútro požiarneho hydrantu, zubnej pasty či gitary? Dnes ti prinesieme otázky na tieto odpovede a odhalíme tajomstvá, ktoré pred…

  Vo svete IT

  Exkluzívna akcia na skvelú 3D tlačiareň Creality Ender-3 je opäť tu! Aktuálne je dostupná už za 150 eur

  0

  Model Creality Ender-3 je naozaj dostupná a intuitívna 3D tlačiareň, ktorá je vhodná pre úplných začiatočníkov, ako aj pre skúsených „tlačiarov“. Postaviť ju zvládne naozaj každý, pričom vám to nezaberie viac ako 10 minút. Následné tlačenie vašich projektov je úplná hračka a to najmä kvôli výbornej stabilnej konštrukcii, skvelým možnostiam v rámci nastavenia…

  8 užitočných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste nemali prehliadnuť

  0

  Naše smartfóny sú šikovnými pomocníkmi pri každodennom živote, ale bez vhodných aplikácií sú len zariadeniami na telefonovanie a  písanie správ pričom ich potenciál je omnoho vyšší. My sme si pre Vás nižšie pripravili zoznam 8 aplikácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť v obchode Google Play. Stoja minimálne za vyskúšanie, pričom…

  Vybrali by ste si smartfón s plastovou alebo sklenenou zadnou stenu? Pozrite sa čo preferujú fanúšikovia Xiaomi

  0

  Smartfóny v  posledných rokoch prešli veľkými zmenami. Od rapídneho zvýšenia výkonu a to aj v kategórii smartfónov strenej triedy sme sa dočkali aj výrazných dizajnových zmien. Jednou z nich bola implementácia prémiových materiálov ako je sklo či kov v cenovo dostupnejších zariadeniach. Vybrali by ste si plastovú alebo sklenenú zadnú…

  Vedci objavili v hubách látku, ktorá dáva pacientom s obrovskými bolesťami novú nádej

  0

  Vedci objavili v hubách alternatívu k bežným opioidným analgetikám. Zdrojom úspechu má byť neznáma huba z rodu Penicillium. Doteraz boli druhy tohto rodu známe najmä pre antibiotické penicilíny, ktoré produkujú. Zdá sa však, že aspoň jeden zástupca týchto húb obsahuje zaujímavé látky na liečbu bolesti. Deriváty ópia sa viažu na…

  Google mení pravidlá hry pri licencovaní výrobcov smartfónov. Budú z toho ťažiť hlavne ich používatelia

  0

  Spoločnosť Google plánuje zmeniť pravidlá hry pri licencovaní nových zariadení. A  musíme povedať, že tentokrát sa jedná o pozitívnu zmenu, z ktorej budú ťažiť hlavne majitelia nových smartfónov. Zmeny sa dotknú nie len výrobcov smartfónov, ale aj ich používateľov Spoločnosť Google podľa portálu xda-developers.com plánuje zaviesť nové pravidlá v  spojitosti…

  Huawei predstaví už o pár dní nový fitness náramok Honor Band 5i. Pozrite sa čo všetko o ňom vieme

  0

  V júli tohto roku, značka Huawei Honor spustila predaj svojho posledného fitness náramku Honor Band 5, ktorý sme mali mimochodom možnosť vyskúšať. Dnes ale spoločnosť publikovala teaser, v ktorom odhaľuje spustenie predaja nového fitness náramku Honor Band 5i. Informáciu priniesol portál gizmochina.com. Honor Band 5i Predaj nového fitness náramku sa…

  TopSpeed

  Vodíkový Hyundai Nexo čistí vzduch. Dokázal to šialeným pokusom

  28

  Španielske zastúpenie automobilky Hyundai usporiadalo šialený pokus. Do vzduchotesnej gule uzavreli športovkyňu a jediné, čo mohla pri simulovanom behu dýchať, boli výfukové „plyny“ vodíkového Hyundai Nexo. Pri pokuse bol aj lekársky tím, ktorý celú akciu odborne kontroloval. Podľa automobilky jej nič nehrozilo.

  Ako používať hmlovky?

  9

  Predné hmlové svetlá slúžia na zlepšenie viditeľnosti v hmle alebo pri silnom daždi či snežení. Tie zadné na zviditelnenie auta zo zadu ostatným účastníkom premávky v zlom počasí. Častým problémom, s ktorým sa stretávame na slovenských cestách, je však podľa odborníkov ich nesprávne používanie. Oslňujú ostatných vodičov a v kolóne…

  BMW 1 Euro NCAP zvládlo, no má priestor na zlepšenie

  1

  Po nedávnom štvorhviezdičkovom Jeepe tu máme auto so ziskom už "povinných" 5 hviezdičiek. Je tu však jedno ale. BMW 1 Euro NCAP síce prešlo na plný počet hviezd, avšak až tak skvelý výsledok to rozhodne nebol a je tu priestor na zlepšenie. Napríklad za ochranu dospelých automobil nezískal ani 90 %, čo…

  O ručnú výrobu nového Bentley Flying Spur sa stará 200 ľudí

  1

  Automobilka Bentley začala s ručnou výrobou tretej generácie limuzíny Bentley Flying Spur. Ako prvá prichádza jej limitovaná edícia „First Edition“ v originálnom tmavomodrom laku.  Časť výroby Flying Spur je kvôli presnosti samozrejme automatizovaná, o detaily a finalizáciu niektorých dôležitých prvkov sa však v Crewe stará 200 ľudí. K prvým zákazníkom…

  Produkcia značky Lamborghini je 2x rýchlejšia ako pred pár rokmi

  1

  Produktivita automobiliek neustále rastie. Každým rokom sa vyrobí viac áut a automobilky chcú zákazníkom dodať čo najviac vozidiel za čo najkratší čas. Asi najlepším príkladom je v súčasnosti Tesla, ktorá má s ohľadom na produkciu áut veľké, ba priam niekedy až nereálne plány. Produkcia áut však rastie aj u menších…

  Škoda začína s oficiálnym odhaľovaním modelu Octavia IV

  4

  Automobilka Škoda začala s oficiálnym odhaľovaním horúcej novinky Škoda Octavia IV. Svetovú premiéru absolvuje verzia Combi už o necelý mesiac, presne 11. novembra v Prahe. Zaujímavé však je, že česká automobilka pustila do sveta ako prvé dizajnové skice verzie liftback. Tá sa má totiž predstaviť až po praktickejšom kombi.

  KAMzaKRÁSOU

  Míľnik menom prvý sed bábätka: Dá a má sa mu nejako dopomôcť?

  0

  A je to tu. Vaše dieťatko si už samé sadlo a objavuje svet okolo úplne z novej perspektívy. A všetky veci naokolo sú zrazu lákadlom. Ak sa vaše dieťatko doteraz aktívne neplazilo, počítajte s tým, že to čoskoro príde. Preto by ste mali postupne začať s prípravou domácnosti na zvedavé…

  TEST: Nová pleťovka NIVEA - píling, textilná maska a odličovací olej

  0

  Pleťová starostlivosť sa každým dňom posúva viac vpred. Na trhu sú nové prípravky, ktoré sa snažia ísť viac eko smerom a snažia sa zároveň pleti poskytnúť to, čo produkty predtým. Nová pleťovka NIVEA, ktorú sme v redakcii práve dotestovali, je presne takou modernou kozmetikou, ktorá má ambíciu byť viac “eko”…

  Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

  0

  Možno s ním bojujete aj vy a herpes na perách či inej časti tváre je vaším veľmi nepríjemným aj nevzhľadným spoločníkom. Často sa červený pľuzgierik objavuje najmä v momentoch, keď je imunita organizmu oslabená, teda aj toto jesenné obdobie nie je výnimkou. Neváhajte preto a prečítajte si o účinných prírodných pomocníkoch, s ktorými sa herpesu…

  Vyhraj 4x Eisenberg I AM parfumovanú vodu v hodnote 55 €

  1

  Eisenberg I AM - narcistická vôňa odhaľuje v hlave delikátne maliny, nasledované opojným buketom tónov srdca zostavených z magnólie a čierneho korenia. Pretrvávajúce tóny ambry a santalu v základe zanechávajú v pamäti nezabudnuteľný odtlačok tejto vône.

  Psychologický test: Spôsob, akým prekrižuješ prsty, o tebe veľa napovie

  5

  Ľudské telo je fascinujúce. Dokáže o človeku veľmi veľa napovedať. A dokonca aj to, čo ani sami neviete. Stačí, že sa na vás človek pozrie odborným okom a hneď vie, čo vám je a čo vás trápi. Je to skutočne famózne a niekedy aj dychberúce. Napríklad, zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo prezrádza tvar…

  Sen všetkých zamestnávateľov: Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia zverokruhu

  2

  Myslíte si, že patríte medzi skvelých zamestnancov, ktorí podávajú kvalitný výkon? Má váš zamestnávateľ vskutku šťastie, že pre neho pracujete? Tak toto si možno potvrdíte v nasledujúcom článku. Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia horoskopu. Vybrali sme troch reprezentantov zverokruhu, ktorí excelujú v práci a dávajú do nej takpovediac dušu. 

  Svetlo sveta

  Počas 75. výročia Trnavskej novény vystúpia aj Marián Kuffa a kardinál Burke

  0

  V tomto roku si pripomíname 75 rokov od začiatku slávenia Trnavskej novény (1944 – 2019). Pri tohoročnej budú všetci jej účastníci uvažovať nad témou „Budúcnosť cirkvi je v malých spoločenstvách“, ktorá je sprevádzaná veršom zo Skutkov apoštolov „Všetci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách s Ježišovou matkou Máriou“ (Sk 1,14). Trnavská novéna…

  Cirkev privítala schválenie zákona o finančnej podpore cirkví

  0

  Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský privítal schválenie zákona o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností z dielne Ministerstva kultúry SR, ktorú dnes schválili poslanci Národnej rady SR. Uvádza to vo vyjadrení, ktoré prinášame v plnom znení: “Rozhodnutie Národnej rady SR v súvislosti so zákonom, ktorý sa týka…

  Ak náhodne otvorím Bibliu a prečítam si verš, je to znamenie čo mám robiť?

  0

  Existuje veľa príbehov zo života svätcov, ktorí veľa kľúčových rozhodnutí vo svojom živote prijali po tom, čo si otvorili náhodne Bibliu a prečítali si určitú stať Biblie ako odpoveď na ich pochybnosti. Jeden z najznámejších príbehov sa udial v živote sv. Fratiška z Assisi. Jedného dňa bol pozvaný do domu…

  Poľsko chce trestne stíhať sexuálnu výchovu na deťoch.

  0

  Vládnúca konzervatívna vláda predstavila zákon, ktorý by vyhlásil určité formy a obsahy sexuálnej výchovy na školách za trestné. PiS, ktorá vyhrala v nedávnych voľbách opäť voľby, nazvala nový zákon “stop pedofílii.” Podľa tohto zákona bude v Poľskú trestné predstavovanie sexuálnej aktivity, ktorá by bola smerovaná na neplnoleté osoby. V súčasnosti…

  Arcibiskup Zvolenský bude sláviť v katedrále svätú omšu za politikov

  0

  V Katedrále sv. Martina v Bratislave bude v utorok 22. októbra 2019 o 19:00 svätá omša, ktorá bude obetovaná za predstaviteľov nášho politického života, na všetkých úrovniach pôsobenia. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. “Každý rok tretieho októbra si pripomíname deň, kedy bol sv.…

  Sýrsky arcibiskup: Vďaka Turkom Islamský štát vyhladí kresťanov a namieri si to do Európy.

  0

  Turecká ofenzíva na severe Sýrie podľa miestneho biskupa Hinda spôsobí, že kresťania sa ocitnú na prahu vyhladenia. “Ako vždy má každá z bojujúcich strán svoje vlastné záujmy, kresťania však budú ako vždy niesť následky.” Na severovýchode Sýrie žije už len okolo 30 000 – 40 000 kresťanov rôznych vyznaní. Kurdi…

  Armádny Magazín

  Francúzske špeciálne sily ostali ohrozené v Sýrii

  0

  Paríž pred niekoľkými dňami oficiálne uznal, že na severe Sýrie pôsobili špeciálne sily francúzskych ozbrojených síl. Zároveň, ako to zistili francúzski novinári, stiahnutie amerických vojsk z tejto oblasti zaskočilo francúzske špeciálne sily. Bol im totiž stopnutý prísun zásob kvôli skutočnosti, že predtým sa tieto dodávky uskutočňovali cez Američanov (ako

  Video: Policajt versus lupič s mačetou

  0

  Policajné zásahy často nie sú jednoduché. Pozrite si ukážkový zásah policajta proti lupičovi ozbrojenému mačetou. Policajná hliadka prichytila lupiča pri pokuse o vlámanie, ten nereagoval na výzvu policajta, aby vybral ruku z vrecka kde podľa predpokladu ukrýval zbraň. Aj napriek viacnásobnej výzve páchateľ neposlúchol, začal sa vzdaľovať a po chvíli…

  Video: Britské špeciálne sily sa majú zmeniť na katov

  0

  Londýn je pripravený uchýliť sa k mimoriadnym opatreniam, aby zabránil vstupu militantov islamského štátu na svoje územie. To, čo sa deje, priamo súvisí s tureckou vojenskou operáciou v severnej Sýrii a so skutočnosťou, že v dôsledku toho môže byť na slobodu prepustených mn

  Video: Turecké letectvo zbombardovalo civilný konvoj

  0

  Pred tromi dňami turecké letectvo zaútočilo na civilný konvoj v Ras al-Ayn a zabilo civilistov vrátane niekoľkých  novinárov. Tu je video z okamihu, keď bomba zasiahla a zabila 19 ľudí! https://twitter.com/i/status/1184437013434503169 Turecká vojenská operácia v severnej Sýrii je nazvaná ako Prameň mieru. Ankara

  Izrael využíva tureckú inváziu do Sýrie

  0

  Izrael využil tureckú ofenzívu proti kurdským ozbrojeným silám a chaos na severe Sýrie, aby spustil letecké útoky v inej časti Sýrie - na základniach vo východnej Sýrii - v oblasti mesta Abu Kemal. Izraelské letectvo predtým zaútočilo na okolie tohto mesta, izraelské médiá uviedli, že cieľom boli iránske a proiránske sily.…

  Taiwan sa vracia k výrobe domácej stíhačky Ching Kuo jej ďalšou generáciou pod označením Yong Ying

  0

  24.septembra tohto roku predstavil Taiwan nový typ domáceho stíhacieho lietadla s názvom Yong Ying (angl. Brave Eagle, resp. slov. Statočný orol). Verejnosť s touto správou oboznámila taiwanská prezidentka Tsai Ing-wen (Cchaj Jing-wen) na slávnostnej ceremónii v meste Taichung (Tchaj-čung). Prezidentka v súvislosti s p

  Tvoja Svadba

  Kaštiele na západe Slovenska, v ktorých môžeš povedať svoje ÁNO

  4

  Svadba na úrade je jednou z možností, ako uzavrieť manželstvo. Svadba v kostole má svoje čaro a svojho ducha. Ale svadba v kaštieli môže byť navždy nezabudnuteľnou, a to nielen pre mladomanželov, ale aj pre svadobných hostí. Byť tou princeznou, ktorá sa vydáva na netradičnom mieste, bude pre vás nezabudnuteľnou spomienkou. Kaštiele na západe Slovenska, kde…

  Tetované svadobné obrúčky: Večný sľub, ktorý sa dostane pod kožu

  8

  Kedysi dávno bolo tetovanie považované za mrzačenie tele. Dnes akékoľvek tetovanie na tele predstavuje umenie,  s ktorým sa treba rozhodne pochváliť a určite ho netreba ukrývať. Tetovanie sa stáva čoraz viac populárnejšie aj medzi mladomanželmi, ktorí volia takúto ozdobu pred klasickými svadobnými obrúčkami. Tetované svadobné obrúčky - áno alebo nie? Aké sú…

  Vyhraj 3x Aigner Cara Mia Ti Bacio dámsku vôňu v hodnote 42 €

  1

  Aigner Cara Mia Ti Bacio je kvetinovo orientálna vôňa s ovocným úvodom zloženým z mandarínky, davany a šťavnatej hrušky. Kvetinové srdce odhaľuje sýte kvety pomarančovníka, jazmínu a zamatových ruží, ktoré sú pripomienkou prvého bozku. Návykový základ predvádza orientálne tóny ambroxanu a vanilky. Zmyselné kakao uvoľňuje príjemný pocit tepla a komfortu.

  Najdrahšie svadobné šaty v dejinách: Vypadnú ti oči!

  6

  Najdrahšie svadobné šaty sú pretkané diamantmi, drahými šperkami, hodvábom. Všetky prešli rukami tých najšikovnejších módnych návrhárov.

  INŠPIRÁCIA: Prskavky na svadbe so zaručeným iskrivým zážitkom

  5

  S každým rokom, mesiacom a v podstate aj dňom prichádzajú nové svadobné trendy. Od hádzania ryže, cez balóniky šťastia až po konfety s nadšením sledujeme všetky svadobné trendy, s ktorými prichádzajú nevesty po celom svete. Tento rok bol a ešte aj stále je bohatý na svadobné trendy. V súčasnej dobe vzrastá dopyt po svadobných prskavkách. Svadobné…

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách: Tak tomu len ťažko uveríš!

  10

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách mali byť pôvodne tie najkrajšie vysnívané šaty neviest. Niekedy to však so svojou fantáziou a túžbami preháňajú.

  Tvoje Zdravie

  Chôdza na severský štýl: Pre koho je vhodná a ako ju praktizovať?

  0

  Či už vás trápia problémy s kĺbmi alebo len potrebujete nakopnúť kondičku, vyskúšajte Nordic walking. Chôdza na severský štýl je vhodná pre všetky vekové kategórie a výborne trénuje celé telo. Chôdzu s palicami poznali turisti a lyžiari už desaťročia, ale Nordic walking bol prvýkrát oficiálne zdokumentovaný až v roku 1979. Spravil tak…

  Doplnková liečba rakoviny: Dokáže očakávané zázraky?

  0

  Liečba takého vážneho ochorenia, akým je rakovina, sa nesmie brať v žiadnom prípade na ľahkú váhu. Pacient by mal rešpektovať všetky liečebné metódy, ktoré mu predpíše odborník, teda lekár. Ak však sám pacient cíti, že by mohol a chcel liečbe dopomôcť, tak môže. Doplnková liečba rakoviny sa totiž u mnohých…

  Ako si vybrať zdravé müsli? Týmto sa v obchode oblúkom vyhnite!

  0

  Zdravá strava je pre udržiavanie si pevného zdravia veľmi dôležitá. Naše telo potrebuje všetky základné živiny, minerály, vitamíny i ďalšie látky, aby mohlo správne fungovať. Ideálne je pritom konzumovať niekoľko menších porcií jedla denne, prostredníctvom ktorých telu dodáme dostatok bielkovín, sacharidov i zdravých tukoch. Zabúdať by sme pritom nikdy nemali na…

  5 fantastických dôvodov, prečo jesť ružičkový kel

  0

  Ružičkový kel je pomerne nenápadná zelenina, ktorú neraz úplne prehliadame. V našich jedálničkoch sa objavuje skôr sporadicky, u mnohých len náhodou raz za čas. To je však veľká škoda. Pri tej správnej príprave je totižto možné z ružičkového kelu vykúzliť hotovú pochúťku. Hodí sa napríklad do rôznych polievok. Taktiež je ho možné…

  Hľadáte prírodný liek na vysoký tlak? Bylinkári odporúčajú túto rastlinu!

  0

  Údajne už v staroveku ním ľudia liečili rozličné problémy s kardiovaskulárnym systémom. I dnes je hloh považovaný za účinný prírodný liek na vysoký tlak, ktorý zároveň vplýva na správnu srdcovú činnosť. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ako vie hloh obyčajný človeku pomôcť k pevnejšiemu zdraviu a ako ho…

  Aké sú príznaky nedostatku selénu? Môže to spôsobiť tieto ťažkosti!

  0

  I selén môžeme zaradiť medzi látky, ktoré ľudský organizmus nepochybne potrebuje pre správnu funkciu. Na čo všetko vplýva v našom tele? V prvom rade môžeme spomenúť, že má antioxidačné účinky a organizmus chráni pred oxidačným poškodením. Rovnako je súčasťou takzvaných selenoproteínov. Tie sú nevyhnutné pri syntéze DNA a rozmnožovaní. Okrem…