• Rozhovor s Adrianom Repčokom, moderátorom dopoludňajšieho vysielania na rádiu InfoVojna

  Publikované 08.09. 2019 o 16:31 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Asi každý, kto sa čo i len trochu zaujíma o alternatívne médiá asi počul o internetovom rádiu InfoVojna. Tá je známa najmä vďaka svojmu večernému vysielaniu – Informačnej vojne. Nemenej zaujímavou je aj dopoludňajšia relácia – Dopoludnie na Infovojne s Adrianom, ktorú moderuje Adrian Repčok. Pre toto číslo sme sa rozhodli Adriana vyspovedať a položili sme mu niekoľko otázok.

  Na úvod Vás poprosím, aby ste sa našim čitateľom predstavili.

  Volám sa Adrian Repčok a väčšinu života som prežil v Nitre a aj preto sa považujem stále za „nitrančana“. Už nejaký ten piatok ale žijem na južnom Slovensku.

  Ako ste sa dostali k tomu, že chcete pracovať v médiách?

  To keby som si pamätal. Ale myslím, že prvý krát som nad tým rozmýšľal už ako osemnásťročný, mojim snom bolo dostať sa do dabingu. Keď mi bolo ale vysvetlené, že ako neherec sa tam môžem dostať, ak bude môj hlas známy napríklad z rádia, tak som to pustil z hlavy. V ranných deväťdesiatych rokoch mi to prišlo ako čosi nemožné, v tej dobe existoval len štátny rozhlas a o súkromných rádiách zatiaľ nikto nechyroval, až neskôr. V roku 2002, na rybačke s kamarátmi som sa dozvedel, že v nitrianskom N rádiu hľadajú ľudí a práve vtedy som oživil myšlienku pracovať v rádiu. Behom dvoch mesiacov som už bol zamestnaný ako nočný technik s tým, že časom by som chcel byť i za mikrofónom. Časom bolo o dva mesiace, nakoľko ľudí bolo málo.

  Ako ste sa dozvedeli o projekte Infovojna? Čím Vás zaujal?

  Od vzniku Slobodného vysielača som bol pravidelný poslucháč a prispievateľ, preto mi neušlo, že Norbert Lichtner zakladá televíziu. V tom čase som už v médiách nepracoval, ale práca s mikrofónom mi chýbala. Raz darmo, je to droga. V INTV hľadali hlasy do dabingu, na moje počudovanie ma vzali. Čiže kruh sa uzavrel a k tomu dabingu som sa predsa len dostal, aj keď len na chvíľu. Vieme ako INTV dopadla. Norbert s Ľubom Huďom sa neskôr pustili do projektu Infovojna. Odvahu osloviť ich som nabral až po dvojtýždňovom bombardovaní môjho veľmi dobrého kamaráta Erika, ktorý ma doslova dokopal k tomu, aby som sa ponúkol ako spolupracovník. A ajhľa, vyšlo to.

  Predstavte, prosím, čitateľom formát a priebeh Vášho dopoludňajšieho vysielania, pravidelných hostí a ak pravidelne venujete niektoré dni v týždni konkrétnym témam, tak aj tie.

  Formát vznikal úplne samovoľne, až sa vykryštalizoval do dnešnej podoby. Keďže som pracoval v rádiách hlavného prúdu, Dopoludnie malo byť úplne bežnou rádiovou reláciou, avšak nie s informáciami z bulváru. Dopoludnie sa začína agentúrnymi správami, ale inou formou ako je bežný poslucháč zvyknutý, skôr sa snažím agentúrne správy okomentovať zo svojho pohľadu. Mnohokrát sa venujem tlačovkám politikov, pretože dosť často prezradia aj to čo nechceli a časom viem ich vyjadrenia konfrontovať s tým, čo povedali pred mesiacom rokom či desiatimi. Pravidelne spolupracujem s politológom Romanom Michelkom, ale aj magisterkou práva Juditou Laššákovou, či ďalšími. Priestor dostávajú témy, ktorým sa médiá hlavného prúdu vyhýbajú, či už kvôli politickej korektnosti, alebo sa o tých témach jednoducho nesmie hovoriť.

  Ako prebieha Vaša príprava na vysielanie?

  Pre mňa je samozrejme jednoduchšie, ak je súčasťou dopoludnia hosť, vtedy si naštudujem veci, ktoré sa týkajú témy a to sú tak dve hodiny v priemere, ak sa však venujem nedeľným debatám politikov, či ich tlačovkám, je to oveľa dlhšie, na každú hodinu vysielania minimálne dve hodiny prípravy. Dopoludnie začína o deviatej, ale v štúdiu som už o siedmej a chystám agentúrne správy.

  Bolo Vám ponúknuté účinkovanie v rádiu a moderovanie dopoludňajšieho vysielania alebo ste sa ponúkli sami?

  Ako som už spomínal, ponúkol som sa sám. Neprešiel som nejakým drsným výberovým konaním, poslal som nejaké ukážky mojej práce a tľapli sme si. Určite zavážili moje dlhoročné skúsenosti s rozhlasovým vysielaním.

  Ste spokojný so súčasnou tvárou, formátom a kvalitou Vášho vysielania a celkovo kvalitou a činnosťou rádia? Čo by ste poprípade chceli v budúcnosti zlepšiť, zmeniť, minimalizovať alebo odstrániť?

  Myslím že projekt Infovojny sa rozbehol a rozvinul sa do optimálnej podoby. Myslím, že hovorím za seba, keď poviem, že nikdy nie som spokojný, snažím sa vymýšľať nové témy či rubriky. Vždy si poviem, že sa to dá aj lepšie. A vždy  je to aj pravda. Nemôžeme zaspať na vavrínoch. Nejde o nás. Ide o národ. A tých zalepených očí je ešte dosť. Ale už menej ako povedzme pred takmer troma rokmi, kedy projekt Infovojny vznikal, alebo pred vyše šiestimi, kedy spolu-zakladal Slobodný vysielač Norbert Lichtner.

  Kvalita obsahu vysielania je do určitej miery finančne limitovaná. Čo by ste radi na Infovojne vylepšili ( keďže tvrdíte, že nikdy nie ste spokojný a stále sa dá niekam posunúť) a ako by to asi navýšilo náklady na vaše fungovanie?

  Stále je čo zlepšovať. Budem hovoriť za Dopoludnie. Čím viac kvalitných hostí, ktorí majú čo ľuďom povedať z odborného hľadiska, tým lepšie. Je to ťažké, nakoľko účinkovanie v IV môže znamenať aj stratu zamestnania, ale je čoraz viac ľudí, ktorí už odmietajú mlčať a do vysielania sa hlásia aj sami.

  Myslím, že formát dvoch denných živých vysielaní celkom postačuje. Zatiaľ neuvažujeme rozširovať program. Ale pre poslucháčov chystáme akúsi nadstavbu, niečo navyše. Bude to televízne vysielanie oboch relácií, tak Dopoludnia ako aj Informačnej vojny. Teda s obrazom. A nielen prostredníctvom internetu, ale aj cez satelit, čo znamená, že si nás ľudia u operátora naladia doma. Náklady samozrejme pôjdu hore, ale je na poslucháčoch, či tento krok ocenia a prispejú aj na túto formu vysielania. Vysielanie by malo nabehnúť už začiatkom septembra tohto roku.

  Na Slovensku sa médiá už nejaký čas delia na mainstramové  a alternatívne – podľa mnohých konšpiračné. Vy ste za svoju kariéru pôsobili v oboch prúdoch. Ak ich máte porovnať, v čom sú rozdiely?

  Vo veľa veciach. Najmä v platoch.

  Ale práca v „alternatíve“ nie je o peniazoch. Keby chcem dobre zarábať, tak v mainstreame ostanem. Rádia hlavného prúdu sú často formátované, teda nastavené tak, aby zasiahli čo najširšiu časť obyvateľstva, pretože žijú výlučne z reklamy, teda ak sa bavíme o súkromných rádiách. A tomu sa prispôsobuje aj vysielanie. Je to kšeft, nič viac. Politiku do vysielania ťahať nebudú, lebo rozdeľuje ľudí a to pre ich biznis nie je dobré. Rádiá vysielajúce terestriálne do politiky rýpať nebudú aj preto, že  je tu možnosť, že z politického rozhodnutia sa môže stať, že Vám licenciu nepredĺžia. Navyše náš éter patrí medzi najviac kontrolovaným v Európe. Ak Vás chcú zničiť, tak Vás upokutujú, viď prípad rádia Frontinus. No a keď som spomenul reklamy, nebudete predsa hrýzť ruku, ktorá Vás živí, takže nebudete ani poukazovať na prešľapy firiem, ktoré si u Vás reklamu zadajú. Točia sa tam veľké peniaze a prísť o silného hráča na trhu býva veľmi bolestivé aj pre rádiá z prvej päťky. A to je ďalší rozdiel. Financovanie. Musíte mať počúvanosť, aby ste čo najlepšie predali reklamu. Z tej rádiá žijú. Nás financujú poslucháči svojimi dobrovoľnými príspevkami. Niekto euro, niekto 50 eur, niekto nič. Suma potrebná na vysielanie sa ale vyzbiera vždy. Nie sme závislí od reklamy, prieskumov. Sme závislí od ľudí čo nás počúvajú. A tých neoklameme nekvalitnou prácou.

  Ďalší rozdiel je v práci v takomto médiu. Každý redaktor podlieha pod nejaké oddelenie, šéfa. Pripraví tému, šéfredaktor vyhodnotí materiál ako nevhodný a je vymaľované. Toto v Infovojne nehrozí. Príprava tém, príspevkov či pozývanie hostí je výlučne v mojej kompetencii, nik mi do toho nehovorí. Toto môžeš, toto nie. Nič také neexistuje, je to plne v mojej réžii, ale samozrejme aj zodpovednosť.


  Prečo podľa Vás dnes mnohí ľudia veria viac alternatívnym médiám ako mainstreamovým?

  Dobrá otázka. Ľudia prirodzene vycítia ak sú klamaní, alebo zavádzaní. A ten zdravý sedliacky rozum, po novom kritické myslenie, ich núti si správy overovať, dohľadávať si informácie aj s iných zdrojov. Ak teda majú ochotu rozmýšľať a neprijať informácie tak ako sú im podsunuté z médii hlavného prúdu. Tak ako sme boli zvyknutí s predchádzajúceho režimu. My z východnej Európy si ešte ten čas pamätáme, vedeli sme čítať medzi riadkami, vedeli sme odhadnúť, čo je ešte realita a čo už propaganda. A alternatívne médiá ponúkajú aj informácie z iných zdrojov. Overiteľných. Médiá by mali správy prinášať z jednej ale i druhej strany a nechať na poslucháčovi čitateľovi či divákovi, nech si názor urobí on sám. Lenže média hlavného prúdu sa pasujú do role mienkotvorných kanálov. Oni ale mienku tvoriť nemajú, majú len a len informovať. Pravdu nehľadajú, ale ju vytvárajú. A toto mnohí ľudia prekukli.

  Médiá ako Slobodný vysielač či Infovojna dávajú priestor poslucháčom na reakcie priamo vo vysielaní. Prečo tento spôsob interakcie nevyužívajú aj mainstreamové médiá, napríklad pri diskusiách s politikmi?

  Politici sa do médií idú prezentovať v čo najlepšom svetle, veď ide o politické body. Aj témy sa starostlivo vyberajú  a niektoré  sú zväčša tabu. Kam by sme to prišli, keby niekto kládol nepríjemné otázky? Istého času sme tu mali rádio Aktual, ktoré sa pýšilo sloganom: rádio, ktoré sa s Vami rozpráva. Očakával som, že aspoň mailovou komunikáciou dajú priestor poslucháčom, ale mýlil som sa. Ale treba povedať, že je to aj nejakou ochranou rádia pred vulgárnymi poslucháčmi. Pokutu by totiž dostal vysielateľ.

  Sledujeme plošný nástup cenzúry, predovšetkým na internete. Môže návrat ku klasickým spôsobom šírenia informácií – ako je rádio či tlač – pomôcť zachovať ústavné slobody?

  K tlači sa vyjadriť neviem, ale čo sa týka rádia: ak by bol internet tak cenzurovaný, že by sme si neškrtli, tak ani klasické vysielanie cesta nie je.

  Ako som už vravel, náš éter je naozaj veľmi kontrolovaný, cez klasické vysielanie by to naozaj nešlo, navyše náklady na rozbehnutie rádia sú, ako ho poznáme z éteru, veľmi vysoké. Frekvencie, povolenia, vysielače, technika… To sú státisíce eur a ešte ste ani nezačali vysielať. A ak Vám Rada pre vysielanie a retransmisiu neodklepne licenciu, máte smolu. Ak bude cenzúra tak tvrdá, zrejme sa opäť dostaneme k šíreniu tlačených letákov, vrátime sa tam kde sme už raz boli.

  Čo si myslíte o nálepke „konšpiračné médium“ pre Infovojnu? Spôsobilo Vám to už nejaké komplikácie – či už v osobnom živote alebo pri príprave vysielania?

  Keď nás tak chcú nálepkovať, nech sa páči, to je ich vizitka. Nemyslím, že by som mal nejaké nepríjemnosti, to určite nie. Ale čo sa týka hostí… Mnohí by veľmi radi hovorili na odborné témy, alebo na témy, ktoré hýbu spoločnosťou. Ale strach o existenciu, myslím tú sociálnu, tu stále je. Dnes Vás už kvôli statusu vyhodia z roboty, alebo do inej nezoberú. Ten strach tu je. Ale postupne z ľudí opadáva a tí, ktorí majú čo spoločnosti povedať sa hlásia čoraz častejšie. Aj s tým rizikom, že budú mať nepríjemnosti. Ale to riziko podstúpia, pretože si uvedomujú, že donekonečna mlčať nemôžu.

  Ako hodnotíte stav alternatívnych médií na Slovensku? Za posledné roky ich pribudlo dosť.

  To áno. Kto by to bol povedal? Ale keby si médiá robili svoju robotu tak, ako majú, alternatíva by nevznikla, nebol by dôvod. Ľudia hladný po informáciách majú širokú ponuku naozaj kvalitných webov, či iných médií, je z čoho vyberať. Ale samozrejme sa nájdu aj také, ktoré nerobia dobré meno.

  Akým spôsobom a cez aké zdroje prijímate informácie, či už v rámci osobného života alebo pre potreby vysielania? Máte nejaký spôsob na overovanie si faktov? Mnohým alternatívnym médiám totiž škodí a oprávnene sa im vyčíta, že uverejňujú každú šokujúcu správu a častokrát týmto spôsobom naletia na nepravdu, čo im znižuje kredibilitu.

  Mnohokrát si overujem informácie z viacerých zdrojov, konzultujem s odborníkmi v daných témach, či s kolegami, alebo spriatelenými alternatívcami. Medzi nami totiž, teda ja to aspoň tak vnímam, nie je trhová konkurencia, veľakrát si informácie či kontakty  odovzdávame za obyčajné  „ďakujem“. Ide nám o spoločnú vec.

  Je podľa Vás Infovojna politicky naklonená istým politikom či stranám? Niektorí Vám vyčítajú, že podporujete Kotlebu, iní zasa, že ste urobili hviezdu z Harabina.

  To je pohľad jednej, či druhej strany a to nikomu neberiem. Držíme sa hesla, že politika či politickú stranu nesmiete obdivovať zbožňovať či milovať. Je to Váš zamestnanec. Politik sa má kontrolovať. A ak niečo vyvedie, tak mu treba klepnúť po prstoch a je jedno, či je to Harabin Kotleba alebo Fico.

  Ponúkol Vám už politický subjekt, alebo súkromná osoba, finančnú kompenzáciu za nejakú formu spolupráce?

  Nie, nikdy. A týmto im aj odkazujem, že nech sa o to ani nepokúšajú, neuspejú.

  Na záver, čo chcete odkázať čitateľom Reconquisty a všeobecne, aktívnym jedincom, ktorí sa zaujímajú o veci verejné?

  Hlavné podľa mňa je nebyť pasívny. Príklad:  keď prídem domov a v dreze je kopec špinavého riadu, nesadnem si na stoličku a nečakám zbožne, že niekto ku mne príde a ten riad za mňa umyje. Nik za nás tú občiansku robotu neurobí. Ale ak nás bude viac takých, čo sú aktívny, aj pomery u nás sa môžu meniť, pretože naši zamestnanci, rozumej politici, budú cítiť tlak. A strach o dobre platené fleky je silnou motiváciou. Veľká vďaka za aktívnych ľudí, ktorých ako vnímam pribúda. Nedajme si vziať, čo je naše.

  Tento rozhovor vyšiel v júlovom čísle časopisu RECONQUISTA.

   


  Facebook 

  Webová stránka

  Youtube 

  Instagram

  VKontakte.ru

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Ombudsmanka predložila pripomienky v oblasti ochrany práv detských obetí násilia

  Bratislava, 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Mária Patakyová)   Verejná ochrankyňa práv (VOP) Mária Patakyová v stredu (18. 9.) na diskusii so zástupcami ministerstiev, iných orgánov a inštitúcií predstavila svoje pripomienky k novele Trestného poriadku. Zamerala sa na zlepšenie ochrany práv detí v trestnom konaní Vychádzala pritom z medzinárodných záväzkov SR. Cieľom…

  V Amsterdame zastrelili v aute holandského obrancu Maynarda

  Amsterdam 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Mirror Football Twitter)   Holandského futbalistu Kelvina Maynarda zastrelili v stredu večer na juhovýchode Amsterdamu. Tamojšia polícia pátra po dvoch podozrivých, ktorí po streľbe opustili miesto činu na skútri Tridsaťdvaročnému Maynardovi, ktorého zasiahli v aute, poskytli prvú pomoc hasiči z neďalekej stanice, napriek tomu zraneniam podľahol.…

  Krajský poslanec by mal hneď oznámiť, za čo stratil mandát. SaS to chce docieliť legislatívnou zmenou

  Bratislava 19. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predkladá návrh zákona, ktorý ukladá poslancovi zastupiteľstva samosprávneho kraja povinnosť bezodkladne oznámiť kraju skutočnosti, pre ktoré stratil mandát. Agentúru SITA informoval hovorca SaS Róbert Buček „Týmto návrhom reagujeme na doterajšie skúsenosti v krajoch, keď poslanci nemali povinnosť informovať,…

  Kalavská sa pre stratifikáciu stretne s poslancami SNS a Smeru-SD ešte raz

  Bratislava 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) plánuje ešte jedno stretnutie s poslancami Smeru-SD a SNS s cieľom získať podporu stratifikácie. Urobiť tak chce po tom, čo jej dva politické subjekty oznámia svoje rozhodnutie, či reformu nemocníc podporia Stále však chce predložiť materiál na…

  Premiérom chce byť Ganc, odmieta vstúpiť do vlády vedenej Netanjahuom

  Jeruzalem 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)   Líder izraelského centristického bloku Modrá a biela Benny Ganc vo štvrtok uviedol, že chce byť predsedom prípadnej vlády širokej jednoty. Odmietol tak ponuku premiéra Benjamina Netanjahua vytvoriť vládu širokej koalície pod Netanjahuovým vedením, informovala agentúra Reuters "Nevstúpime do koalície vedenej Netanjahuom," povedal Moše…

  Za slušné Slovensko: Zhromaždenie sa koná na bratislavskom Námestí slobody, nie na Námestí SNP

  Bratislava 19. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský )   Piatkový protest iniciatívy Za slušné Slovensko je organizačne pripravený, organizátori už len dolaďujú posledné technické detaily. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa iniciatívy Eva Lavríková, podľa ktorej sa zhromaždenie tentokrát koná o 18:00 na bratislavskom Námestí slobody, nie na Námestí SNP Zdôraznila,…

  Šefčovič bude prvý na rade pri vypočúvaní komisárov v europarlamente

  Brusel 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Konferencia predsedov v Európskom parlamente vo štvrtok určila poradie vypočúvaní dezignovaných eurokomisárov pred jednotlivými výbormi. Ako prvého si europoslanci vypočujú 30. septembra slovenského eurokomisára Maroša Šefčoviča, ktorý bol v budúcej exekutíve poverený riadením medziinštitucionálnych vzťahov a strategickým výhľadom Na programe vypočúvaní a poradí…

  Premiér: Na Slovensku ešte kríza nenastala, vláda prijme opatrenia

  Bratislava 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Na Slovensku kríza ešte nenastala, ekonomika len zaznamenáva spomalenie. Vyhlásil to v parlamente počas Hodiny otázok premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s tým, že vláda sa chce na horší ekonomický vývoj pripraviť Reagoval tak na otázku poslanca Mareka Mitterpáka (Smer-SD), ktorý sa zaujímal o…

  Danko sa stretol s Moon Hee-sangom, verí v prehĺbenie spolupráce s Kóreou

  Bratislava 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Prehlbovanie medziparlamentnej a ekonomickej spolupráce Kórejskej a Slovenskej republiky bude pokračovať. Vo štvrtok to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) po stretnutí s predsedom Národného zhromaždenia Kórejskej republiky Moon Hee-sangom "Vzťahy kórejského a slovenkého parlamentu sú vzorové, je to aj…

  Matečná vyzýva ľudí, aby viac využívali ekologickú dopravu

  Bratislava 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Regióny majú k dispozícii na propagáciu a zvyšovanie atraktivity cyklistickej dopravy 81,8 milióna eur. Na Slovensku tak pribudnú nové cyklotrasy, zvýšiť by sa mala aj atraktivita verejnej dopravy. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS), ktorá vo štvrtok pricestovala na rokovanie parlamentu na…

  Zverejnili video, ako pytliaci z KĽDR zaútočili na ruskú pohraničnú stráž

  Bratislava 19. septembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Sputnik/Sputnik/Foto:Screenshot video)   V Japonskom mori sa zranili traja vojaci ruskej pohraničnej stráže pri strete so zahraničnými pytliakmi, uviedlo Centrum pre styk s verejnosťou Federálna služba bezpečnosti (FSB RF) K incidentu došlo v oblasti plytčiny Quito-Yamato vo výlučnej ekonomickej zóne Ruska. Armáda objavila dva severokórejské…

  Peter Pellegrini: Košické oceliarne boli pre americký manažment "dojnou kravou"

  Čaňa 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Hutnícky podnik U.S. Steel Košice podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) trpí investičným dlhom, čo prispelo k jeho súčasnej ťažkej situácii na trhu s oceľou a zámeru znižovať počet zamestnancov. "Treba aj vytknúť americkému manažmentu, že tá fabrika im slúžila ako dojná krava a…

  Rusko sa piatkového procesu zúčastní, vypočutá by mala byť Volzová

  Bratislava 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko, ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Silvie Volzovej, sa na pojednávaní v tejto veci pred senátom Okresného súdu Bratislava II v piatok (20. 9.) zúčastní V piatok má byť vypočutá…

  Británia chystá oficiálne návrhy, zatiaľ predložila technické dokumenty

  Londýn 19. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   Británia predloží riešenia brexitu, ale nie v rámci "umelého termínu", ktorý po dohode s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom navrhol fínsky premiér Antti Rinne. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na hovorcu britského predsedu vlády Rinne po dohode s Macronom…

  Podľa Baránka Kiskova strana oslovuje mnoho nevoličov, ale po drogovej kauze Trubana berie aj hlasy progresívcom

  Bratislava 19. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot TV Pravda)   Podľa politického komentátora a zakladateľa prieskumnej agentúry Polis Jána Baránka to, že v súčasnosti prieskumy zaznamenávajú pomerne vysoké čísla strane Za ľudí bývalého prezidenta Andreja Kisku je výsledkom opozičných hádok ako aj drogovej kauzy lídra koalície PS/Spolu Michala Trubana. Baránek v rozhovore…

  Podľa Ondrejcsáka neutralita Slovenska nebola reálna v minulosti a nie je ani teraz: "Nič také, ako most medzi Východom a Západom neexistuje"

  Bratislava 19. septembra 2019 (HSP/Foto:Facebook)   V Európe sú v súčasnosti vojensky neutrálnymi štátmi napríklad Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko, Fínsko, Írsko a malé krajiny ako Lichtenštajnsko, San Marino, Malta, Vatikán. Podľa štátneho tajomníka rezortu obrany Róberta Ondrejcsáka (nom. Most-Híd) však nie je reálne, aby sa na tomto zozname ocitla aj Slovenská…

  Úrad špeciálnej prokuratúry: Kováčik sa ohradzuje voči medializovaným tvrdeniam, hovorí o účelovej diskreditácii

  Bratislava 19. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Peter Maďar)   Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, podľa neho ide iba o účelovú diskreditáciu. Uviedol to v reakcii na dnešné tvrdenia nezaradenej poslankyne Veroniky Remišovej o tom, že Kováčik nemá čo robiť na svojom poste. Kováčik oponuje tým, že…

  Prieskum agentúry Focus: Voľby by v polovici septembra vyhral SMER-SD, progresívci klesli, Druckerova strana len 2,1%

  Bratislava 19. septembra 2019 (HSP/Teraz.sk/Foto:HS, Focus)   Upozornenie: pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, s 21,7 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD.…

  TopDesat

  Dobrodruh Ed Stafford zobral do divočiny ženu a syna

  0

  Dobrodruh Ed Stafford podnikol náročnú výpravu so svojou ženou a svojím synom. Nová šou Muž, žena, dieťa, divočina bude mať svetovú premiéru na Discovery Channel 29. 9. 2019 od 20 hodiny, tuzemskí diváci môžu program sledovať od 29. 10. 2019 o 20. hodine.

  Aj policajti majú zmysel pre humor a tu sú dôkazy!

  0

  Policajti to v dnešných dňoch majú naozaj ťažké. Negatívne príbehy sa šíria z každej strany a škvrnia tak povesť celého policajného kolektívu, aj tých, ktorí berú heslo "Pomáhať a chrániť" naozaj vážne. Na druhej strane, malé, každodenné hrdinské akty, ktorými sa policajti snažia udržať bežných občanov v bezpečí, sú často považované za samozrejmosť. Niekedy zabúdame na to,…

  Nórsko vytvorilo verejnú toaletu, ktorá je tou najkrajšou na svete

  0

  Verejné záchody väčšinou vizuálne príťažlivé nie sú. To však neplatí o Nórsku. Postavili tam toaletu, ktorá má lepší výhľad ako väčšina svetoznámych hotelov. Nórsko vytvorilo avantgardnú toaletu, ktorá sa v súčasnosti považuje za najkrajšiu verejnú toaletu na svete. Jeden pohľad na toto elegantné zariadene a budete určite súhlasiť. Kde teda nájdeme tento unikátny…

  Alexej Čepička: Napriek mnohým zločinom trestu unikol

  0

  Alexej Čepička, ktorý žil v rokoch 1910 až 1990, bol Gottwaldovým zaťom a miláčikom Moskvy. Bol namočený v mnohých zločinoch, avšak trestom unikol. Keď nás čítate pravidelne, spomínali sme ho aj v článku o jeho svokrovi -  o Gottwaldovi, ku ktorému rád zavítal aj s fľašou koňaku. Predovšetkým v čase, keď potreboval niečo vybaviť. Najdôležitejšie v živote je vedieť…

  10 svetových lyžiarskych stredísk, kde si užiješ tú najlepšiu lyžovačku

  0

  Leto je preč, zima klope na dvere a lyžiarska sezóna na Slovensku sa čoskoro pomaly začne. Kým čakáš na naše upravené svahy, pozri si tento rebríček desiatich najkrajších lyžiarskych stredísk na svete. Možno ťa inšpirujeme až tak, že sa ti nebude chcieť čakať... 10 vysnívaných lyžiarskych stredísk: 1. Niseko, Japonsko

  TOP10: Detské kostýmy na Halloween, za ktoré by sa nehanbili ani dospelí

  0

  Aj keď sa u nás oslavujú väčšinou dušičky, Halloween v niektorých krajinách neodmysliteľne patrí k tomuto sviatku tiež. Ak budete vaše deti chystať na takúto udalosť, prinášame vám v predstihu niekoľko skutočne výnimočných inšpirácií. Vyrezať si tekvicu alebo strašidelný dekor je síce zábava, ale na tieto decká, ktoré upustili uzdu…

  Vo svete IT

  Nezmeškajte živý prenos z predstavenie nových smartfónov Mate 30! Za chvíľu už začína

  0

  Zatiaľ čo v priebehu minulého týždňa sa všetka mediálna pozornosť sústreďovala na spoločnosť Apple, ktorá predstavila svetu  nové iPhone telefóny, tak dnes sa karta otáča v prospech spoločnosti Huawei. Spoločnosť Huawei začiatkom mesiaca oficiálne ohlásila, že 19. septembra, teda dnes, predstaví svetu novú produktovú líniu smartfónov Mate 30. Urobila tak…

  Pozrite si simuláciu, ako by dopadla nukleárna vojna medzi Amerikou a Ruskom

  0

  Keď sa povie nukleárna vojna, tak mnohých z nás bezpochyby napadnú krajiny ako Amerika a Rusko, a to aj napriek tomu, že existujú ďalšie krajiny s podobnou zbojnou silou. Ako by však dopadla možná vojna medzi týmito dvoma veľmocami? Tak na túto otázku odpovedajú výskumníci z Princeton University, ktorí vytvorili…

  Xiaomi prekvapuje! Chystá sa predstaviť 8K televíziu a to už o pár dní

  0

  24. september nebude len dňom novopredstavených smartfónov Mi 9 5G a Mi Mix 4 5G, ale aj dňom, kedy bude predstavená nová chytrá televízia z kuchyne Xiaomi. 8K televízia je na ceste Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom sociálnej sieti Weibo zdieľala status, v ktorom píše: “Sme pripravení!” Zverejnený poster ďalej odhaľuje, že…

  DXOMARK zaraďuje nové kategórie do hodnotenia kvality fotoaparátov v smartfónoch. Takto vyzerá aktualizovaná tabuľka

  0

  Spoločnosť DXOMARK, ktorá stojí za najznámejším fotografickým testom pre smartfóny, predstavila ďalšiu zásadnú novinku, na ktorú sme čakali niekoľko mesiacov. V najznámejšom rebríčku smartfónov s najlepším fotoaparátom totižto po novom nájdete aj nové kategórie Wide a Night, ktoré odhaľujú schopnosti nočných režimov a prípadných ultraširokých snímačov, ktoré sú medzi výrobcami…

  Novopredstavený Xiaomi Mi 9 Lite s trojitou kamerou je v predaji! Dostupný je aj pre Slovákov

  0

  Len včera predstavený smartfón Xiaomi Mi 9 Lite sa dostáva do oficiálneho predpredaja na ďalšom zahraničnom e-shope. Tentokrát so špeciálnou ponukou prišiel e-shop Cafago.com, ktorý zrazil cenu spomedzi všetkých e-shopov na úplné dno. Úplne nový smartfón z výrobne Xiaomi ťa totižto v 128 GB prevedení vyjde iba na fantastických 273,29…

  Ako zmení 5G technológia našu budúcnosť?

  0

  Potrvá ešte roky kým bude 5G technológia rozšírená ako 4G, a to aj napriek tomu, že  už v súčasnosti vychádzajú prvé 5G zariadenia na trhu. Prvé odhady  hovoria, že v budúcom roku by mohlo byť predaných približne 120 5G miliónov zariadení. Čo môžeme očakávať od novej generácie? Na tému upozornil…

  TopSpeed

  Je zdieľanie áut liek na upchaté mestá? Slováci svoje veľmi požičiavať nechcú

  6

  Hustá premávka a upchaté cesty trápia mestá na celom svete. Pomôcť by mohlo aj zdieľanie áut, ktoré mnoho samospráv podporuje bezplatným parkovaním. V Bratislave je zdieľaných áut zatiaľ len niekoľko desiatok a dá sa povedať, že carsharing je u nás v plienkach. Oproti tomu v českej metropole je aktuálne niekoľko…

  SsangYong Korando Euro NCAP skúšky zvládol na plný počet hviezd

  1

  Značka SsangYong nie je v našich končinách príliš rozšírená. Nedávno však dovozca spustil výraznejšiu marketingovú ofenzívu (často vidieť reklamy napríklad na YouTube alebo sociálnych sieťach) a nové SsangYong Korando Euro NCAP zvládlo k tomu na plný počet hviezdičiek. Môže byť lepšia reklama pre u nás nie príliš známu značku?

  Nepozornosť za volantom je nebezpečná. Pár tipov, ako jej predísť

  18

  Dopravných nehôd je denne neúrekom. Niekedy je príčinou precenenie schopností vodiča alebo auta, výnimočne technická porucha alebo aj zhoda náhod. Nepozornosť za volantom je však spolu s neprimeranou rýchlosťou najzásadnejšou príčinou havárii. Aj keď má už mnoho áut rôzne asistenčné systémy, ktoré dokážu v prípade nebezpečenstva nehody zasiahnuť, nedá sa na ne vždy…

  Tento týždeň testujeme: Mercedes-Benz GLC 300 4Matic Coupe

  6

  Tento týždeň nám robí v redakcii spoločnosť benzínový Mercedes-Benz GLC 300 4Matic Coupe poháňaný prepĺňaným štvorvalcom 2.0 R4 Turbo s výkonom 190 kW (258 k), ktorému pomáha elektromotor s výkonom 10 kW (13,6 k). Zaujíma vás o ňom niečo konkrétne? Na čo sa zamerať? Napíšte do diskusie.

  Blázon na cestách! V Malackách išiel vodič cez lávku pre peších!

  13

  Nech si každý hovorí čo chce, Slovensko je krajina neobmedzených možností. Sme národ, ktorý sa dokáže zakaždým vynájsť. Či už vyhovoriť, alebo proste vypiecť so systémom. Najnovší dôkaz je z dnešného rána. Blázon na cestách sa vždy nájde, no toto je iný extrém. Počas prechádzky alebo pešej cesty do práce v…

  Alpina B3 Touring je náhrada za neexistujúcu M3 Touring

  3

  Mnoho rokov sa rozpráva o tom, prečo BMW M nerobí kombíky. Áno, boli tu dve generácie M5 Touring, ale podľa predajov v percentách voči sedanu v Mníchove usúdili, že toto nie je cesta ich zákazníkov. Kto by podobné auto chcel, má alternatívu. Stále tu totiž bola možnosť kúpiť si Alpinu, ktorá mala rýchle kombíky niekedy…

  KAMzaKRÁSOU

  Kaktusové dekorácie do domácnosti: Nechaj sa inšpirovať!

  2

  Kaktusové dekorácie sú vkusným doplnkom do každej domácnosti či už sú to vankúše, živé rastliny, keramické ozdoby, lampy, zrkadlá či obrazy.

  TOP 7: Najnebezpečnejšie zvieratá na svete: Zamrazí ťa po celom tele!

  3

  Najnebezpečnejšie zvieratá na svete naháňajú husiu kože. Mnohé z nich sú malé a nikdy by sme nepovedali, že môžu usmrtiť človeka.

  Posilnenie imunity u detí: Efektívne tipy, ktoré zaručene pomôžu

  2

  Chladné a sychravé počasie, stres z nástupu do školy či škôlky, kolektív detí, v ktorom sa rýchlejšie šíria choroby – aj toto spôsobuje, že deti častejšie chorľavejú a ich imunita je oslabená. Dokonca aj donedávna zdraví drobci zrazu môžu mať problémy s virózami a rôznymi bakteriálnymi ochoreniami, hoci predtým na ne netrpeli. Jednoducho prišlo obdobie, keď…

  Vieš, čo nejesť pred spaním? Na tieto potraviny radšej zabudni!

  2

  Dopriať si posledné jedlo dňa o piatej hodine večer, ak si do posteli líhame pred polnocou, nie je veľmi vhodné, no zároveň môže mať negatívny vplyv i napchávanie sa tesne pred spaním. O koľkej hodine si teda dopriať niečo pod zub? Večeru by sme si ideálne mali dopriať tak 3 až 4…

  Najhoršie zážitky z hotelov od ľudí: Tieto fotografie ťa pobúria!

  1

  Hotely sú skvelým miestom na oddych a relax. Miestom, kde sa snažíme zabudnúť na všetky naše problémy. Miesto, ktoré navštevujeme v prípade, ak hľadáme inšpiráciu alebo sa snažíme načerpať novú energiu. Avšak, to platí jedine v prípade, ak natrafíte na hotel, ktorý bude do posledného detailu vyzerať ako na fotografiách, podľa ktorých ste…

  Vyhraj 4x T-mat Masakï-Paris delikátnu vôňu v hodnote 49 €

  2

  T-mat Masakï-Paris je módna línia, ktorú vytvoril MASAKÏ MATSUSHÏMA počas svojho pobytu v Paríži. Vysokokvalitné štýlové oblečenie je určené tým, ktorí milujú harmóniu a rytmus nekonvenčného dizajnu. Prirodzené a jednoduché oblečenie na bežný život pre mladých mestských ľudí, ktorí si vedia vychutnávať každý okamih. Minimalistická a sofistikovaná línia oblečenia.

  Svetlo sveta

  Pochod za život príde podporiť aj bývalá pracovníčka potratovej kliniky z USA

  0

  Verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien je hlavným cieľom tohtoročného Národného pochodu za život. Sprievodný program začne už v piatok 20. septembra a vyvrcholí pochodom v nedeľu 22. septembra 2019 na Námestí slobody v Bratislave, informovali dnes novinárov jeho organizátori.  Pochod svojou účasťou podporí herečka Mária Bartalos…

  19.9. Svätý Január a každoročný zázrak skvapaľnenia krvi

  0

  Svätý Január sa narodil v Benevente v polovici 3. storočia bohatým rodičom. Juh Talianska v tom období bol silne pohanský a sv. Január sa ako 15 ročný stal diakonom v rodnom meste. Žil nábožným a bezúhonným životom, preto ho povýšili na biskupský stolec v Benevente. Kresťania i pohania ho mali…

  Svätý Otec zaslal kardinálovi Tomkovi apoštolské požehnanie

  0

  Kardinál Jozef Tomko v nedeľu 15. septembra vo Vatikánskej bazilike oslávil 40. výročie svojej biskupskej vysviacky. Apoštolské požehnanie, ktoré mu pri tejto príležitosti písomne udelil Svätý Otec, jubilujúci kardinál rozšíril na všetkých svojich drahých aj prostredníctvom Vatikánskeho rozhlasu. Na slávnosť Sedembolestnej  Panny Márie, patrónky Slovenska, slávil kardinál Tomko pri oltári…

  Škótska vláda chce deti vyučovať homosexualitu a útočí na katolícku cirkev.

  0

  Škótsko patrí medzi krajiny, kde katolícka cirkev je čoraz viac prenasledovaná. Trestným činom sa stalo napríklad vyvesovanie vatikánskej zástavy “provokatívnym spôsobom” alebo najnovšia iniciatíva zakázať katolíckej cirkvi mať vplyv na vlastných katolíckych školách, aby nemali právo vplývať na to, čo sa na školách vyučuje. Najnovšie škótska vláda oznámila zavedenie sexuálnej…

  Rektori európskych mariánskych pútnických centier sa stretnú v Levoči

  0

  Mesto Levoča bude hostiť od 17. do 20. septembra 2019 rektorov zo združenia európskych mariánskych svätýň (European Marian Network). Na Slovensko ich pozval minulý rok Mons. František Dlugoš, dekan a rektor dvoch levočských bazilík, ktorý podujatie chystá spolu s tímom zo Spišskej diecézy.  Stretnutie sa začne v utorok 17. septembra…

  Kristovu tŕňovú korunu vystavili opäť verejnosti.

  0

  Katolícka cirkev vo Francúzsku sa rozhodla aj napriek požiaru v katedrále Notre Dame veriacim sprístupniť podstatné relikvie, ktoré boli v tejto katedrále uchovávané. Medzi azda najznámejšiu relikviu patrí tŕňová koruna, ktorá podľa tradície je práve tá, ktorú dostal na hlavu Ježiš na hlavu počas ukracovania. Koruna patrí medzi tie relikvie,…

  Armádny Magazín

  Rheinmetall bude strategickým partnerom slovenského výrobcu bojového vozidla Gerlach

  0

  LOHMAR/BRATISLAVA: Významná  novinka pre slovenský obranný priemysel. Spoločnosti Zetor Engineering Slovakia, a.s. a Rheinmetall Protection Systems GmbH sa dohodli na strategickej spolupráci pri ďalšom vývoji riešení na ochranu posádky v rámci projektu Gerlach . Nemecká spoločnosť chce zároveň do SR presunúť výrobu keramického pancierovania. 

  Sám priletel… alebo ako Sovietsky zväz v roku 1969 získal tajné bezpilotné lietadlo z USA

  0

  V novembri 1969 dostal Sovietsky zväz zo Spojených štátov prekvapivý darček k narodeninám -  nádherný bezpilotný lietajúci prostriedok (dron), vysoko sa podobajúci na v stratosfére lietajúce prieskumné lietadlo SR-71 Blackbird, len v menšom – celkovo na dĺžku

  Prejav Mgr. Pavla Čierneho, pplk.v.v., na veľkom verejnom vypočutí k Petícii za ústavné právo na zbraň, v Senáte ČR

  0

  Vážené senátorky, vážení senátoři, vážení hosté, jmenuji se Pavel Černý a chtěl bych vám něco říci nejen za sebe a petiční výbor, který zde zastupuji, ale též za velmi početnou skupinu českých občanů. Velmi početnou skupinu říkám proto, že oněch více než 103 tisíc - v průběhu necelého jednoho roku…

  Video: brigádny generál a letec RAF Pavel Vranský - Briti by nás zostrelili ak by sme chceli pomôcť Pražskému povstaniu

  0

  V posledných týždňoch je horúcou témou socha Maršála Koneva v Prahe. Zastupiteľstvo Prahy 6 rozhodlo vo štvrtok o nahradení sochy sovietskeho maršala Koneva pomníkom oslobodenia Prahy. Toto zjavne politické rozhodnutie spustilo vlnu kritiky a nových informácií. Internetom kolujú aj slová českého letca a pilota

  Raytheon predstavil sľubnú raketu vzduch - vzduch

  0

  Raytheon Corporation oznámila vývoj novej rakety vzduch - vzduch, ktorá by mala byť o polovicu menšia ako súčasné modely, ale zároveň by mala byť efektívnejšia v takých parametroch, ako je rýchlosť a manévrovateľnosť. Na výročnej konferencii Asociácie leteckých síl USA predstavil Raytheon novú generáciu rakiet typu vzduch-vzduch

  Video: Americká vojnová loď zovretá v Čiernom mori

  0

  Výskyt americkej vojnovej lode v Čiernom mori sa stal problémom pre americké námorníctvo. Americkú vojnovú loď USNS Yuma, ktorá sa objavila včera v Čiernom mori, zachytili ruské hliadkové lode v blízkosti gruzínskych teritoriálnych vôd. Napriek tomu, že Gruzínsko je americkým spojencom, z neznámych dôvodov bol lodi amerického námorníctva zamiet

  Tvoja Svadba

  Vieš, ako si ozvláštniť svadobné šaty? Tomuto trendu neodoláš!

  0

  Uš si važovala ako si ozvláštniť svadobné šaty? Šperky robia ženu ešte krajšou. Preto sa predsa dáva pri zásnubách prsteň. Žena a šperk sa skvelo dopĺňajú. Oboje je totiž krásne, tajomné a zaujímavé. Každý šperk rozpráva príbeh a každý je jedinečný rovnako ako žena. Šperky ponúkajú priestor na sebavyjadrenie. Ich výber je mimo…

  Vyhraj 3x Dsquared2 WOOD Pour Femme v hodnote 49 €

  0

  Nová dámska vôňa Dsquared2 WOOD Pour Femme spočiatku odkrýva sicílsku mandarínku a lístky fialky, vyjadrujúce radosť a vitalitu, skombinované s konvalinkou a magnóliou pre vyzdvihnutie sviežosti a nadčasovosti.

  Vtipné nápady na svadbu: Prekvap svojich hostí niečím originálnym!

  1

  Svadobný deň má byť oslavou nového zväzku a nezabudnuteľným dňom nielen pre nevestu a ženícha, ale aj pre hostí. Vysnívané šaty, nádherná výzdoba, muzika, dokonalý make-up, skvelý program – chceme, aby všetko klapalo ako hodinky. Ale občas treba vystúpiť aj z komfortnej zóny. Vtipné nápady na svadbu prekvapia všetkých hostí a okorenia svadbu. Či už…

  Svadobný závoj ako doplnok pre nevestu: Upnutý vyzerá najlepšie

  0

  Tieto závoje vyzerajú uvoľnene a romanticky! Sú perfektné na svadbu vonku a sú vhodné pre každú nevestu, ktorá chce byť niečím iná. Závoje v tomto štýle vám dajú trošku boho look. Väčšina týchto romantických závojov sa upína pomocou hrebeňa, ale niektoré sa upínajú čelenkou s kvetmi. Kľúčom perfektného závoja, ktorý je upnutý vo vlasoch…

  Aké si vybrať obrúčky? Ktoré sú lacnejšie, ktoré odolnejšie a luxusnejšie?

  1

  Prvý krôčik na ceste k oltáru máte za sebou. Pevne veríme, že vaše zásnuby boli krásne a pre vás nezabudnuteľné. Máte snubný prsteň, tak je načase zvoliť si dátum svadby a vybrať, okrem iného, svadobné obrúčky. Ak váš partner rozhodol za vás tým, akým prsteňom si pred vás pokľakol, stále to môžete zmeniť.…

  Pieseň na prvý tanec: Romantické a pomalé tóny aj pre netanečníkov!

  0

  Pieseň na prvý tanec je jedinečná pre každý zamilovaný pár. Pri výbere svadobných pesničiek dbáte určite na každý detail rovnako ako pri výbere svadobných šiat. Piesne, ktoré si vyberiete musia vystihovať váš cit k tomu druhému, vašu lásku a pohodu s ktorou vstupujete do manželstva. Mali by ste sa teda vyhnúť všetkým piesňam,…

  Tvoje Zdravie

  Ako sa prejavuje rakovina prostaty? Neignorujte tieto signály!

  0

  Nedávno sme vám priniesli článok o ochorení zvanom varikokéla, ktoré trápi mužskú časť populácie. Dnes vám prinášame rovnako dôležité informácie o zákernej a v tomto prípade i veľmi vážnej chorobe mužov, a to o rakovine prostaty. Onkologické ochorenia sú neustále obrovským strašiakom ľudí, pretože predstavujú častú príčinu úmrtí, i keď…

  TOP bylinky na kašeľ: Ktoré z nich najlepšie zatočia s rôznymi druhmi kašľa?

  0

  Pomaly, ale isto sa blíži chladnejšie obdobie a i keď nás ešte možno prekvapí babie leto, príchod jesene nezastavíme. Striedanie daždivých a slnečných dní a neustále výkyvy teplôt sa však ľahko môžu podpísať nielen na našej nálade, ale aj zdraví. Nachladnutie, upchané dutiny, zvýšená teplota aj nepríjemný a otravný kašeľ…

  5 dôvodov, prečo používať avokádový olej: Čo urobí pre vaše zdravie a krásu?

  0

  Poznáte úžasné účinky avokáda? Plody hruškovca amerického sú plné telu prospešných látok, a to najmä zdravých tukov a mnohých vitamínov aj minerálov. Toto netradičné exotické ovocie je jednoducho vítanou súčasťou každého zdravého jedálnička. Čo však taký avokádový olej, ktorý sa pripravuje lisovaním avokáda za studena? Platí, že tento prírodný produkt…

  TOP zaujímavosti o ľudských svaloch: Ktorý je najmenší a ktorý najväčší?

  0

  Kosti a svalstvo spolu úzko kooperujú a tvoria oporno-pohybovú sústavu človeka. Svaly nám umožňujú aktívny pohyb, no upínajú sa práve na kosti, ktoré okrem toho poskytujú telu i tvar a ochranu. Keďže ste sa u nás rozličné zaujímavosti o ľudských kostiach už mohli dozvedieť, dnes je čas pozrieť sa na…

  Máte ho dostatok? Takéto sú najčastejšie prejavy nedostatku zinku!

  0

  Zinok má v našom tele veľké množstvo dôležitých funkcií. Je zodpovedný za normálnu funkciu nemalého počtu enzýmov a podieľa sa na správnej činnosti imunitného systému, pohlavných orgánov či nervov a rovnako prispieva k správnemu hojeniu rán či tvorbe svalovej hmoty. Deficit tejto dôležitej látky sa razom odzrkadlí na zdraví človeka. Známe…

  Živý plot v záhrade: 7 najkrajších rastlín, ktoré ho oživia

  0

  Živý plot v záhrade je nielen pekným doplnkom záhrady, ale najmä účelným. Vytvára súkromie, chráni pred prachom a hlukom. Aké sú najvhodnešie rastliny?