• Ján Molnár

  Nové strany a osobnosti vyrastajú ako huby po daždi. Kiska, Čaputová kontra Harabin a Mečiar – pohľad z iného uhľa – z peripetii jedného z tisíce poškodených občanov.

  Publikované 06.07. 2019 o 10:51 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Poslanec pán Marček sa sťažoval, že ponúkol Harabinovi vo svojej novo zakladajúcej strane „Hlas ľudu“ na kandidátke 1. miesto a on to odmietol. Kiska rozbieha novú stranu „Pre ľudí“ za podpory zrady iných poslancov. Čaputová poskytla prvý exkluzívny rozhovor, ktorý bol ako lipový čaj a Harabin stále trvá na názore, že inaugurácia bola nezákonná a trojnásobný expremiér Mečiar vyzýva k spojeniu pronárodných síl proti neoliberalizmu, prečo asi?

  (Foto: v roku 2005 mi ukradli rodinný dom a v roku 2012 mi mažleka ukradla deti a ušla do Rakúska a ja už vyše 7 rokov prespávam v požičanom aute…. Zišiel by sa TRANZIT, pomôže niekto?)

  Tento blog je venovaný pre všetkých poškodených občanov, ktorým sa doposiaľ nepodarilo vymôcť nápravu svojich porušených práv a slobôd.

  Dôležité poznanie: Všetci čo získali peniaze na hrane zákona zakladajú nové strany, kupujú si média aby z nich vyrástli nové osobnosti, a to len preto, aby tí skutoční hrdinovia doby nemali peniaze pre prezentáciu svojich myšlienok.

  Je čas prázdnin a poviete si, dajte pokoj s politikou, ktorou nás média obťažujete celý rok, aspoň cez prázdniny si chceme oddýchnuť….

  Ja Vám vravím, že práve teraz cez prázdniny, keď „ONI“ oddychujú na svojich jachtách, keď „ONI“ dovolenkujú v ďalekej krajine v luxusnom hotely, kúpu sa v mori a tešia sa ako sa na náš úkor poškodených občanov obohatili a míňajú podvodne získané milióny.

  Práve preto by sme to mali my ľudia, ktorých podviedli, oklamali aby nás ožobráčili obrali o ľudskú dôstojnosť a šťastné žitie s rodinnými príslušníkmi, práve teraz musíme využiť tento čas, zmobilizovať sily, aby po prázdninách sme mohli napraviť to čo „ONI“ pokazili. Veľká októbrová nech je nám vzorom alebo aj 17. novemebr……

  Pravda je niekde uprostred a preto Vám budem len stručne argumentovať o udalostiach uvedených v názve blogu a perexe.

  Harabin verzus spoločnosť.

  Pán Harabin má v mnohom pravdu, odhalil spiknutie celej Národnej rady, lebo prijali novelu zákona „šitú na mieru pre Harabina“. Prečo asi? Lebo sa boja o svoje teplé miestečka, lebo sa boja, že Harabin by poslal za mreže každého darebáka a kriminálnika. Páči sa mi jeho blog s názvom „ Ako kriminálne organizovaná skupina sa vie celý parlament zjednotiť a prijať aj protiústavný zákon na ochranu pred hrozbou Harabina.“ Prečítajte si viac, sú to podnetné dôvody a názory sudcu Najvyššieho súdu.

  https://blog.hlavnespravy.sk/12783/ako-kriminalne-organizovana-skupina-sa-vie-cely-parlament-zjednotit-a-prijat-aj-protiustavny-zakon-na-ochranu-pred-hrozbou-harabina/

  Páči sa mi aj jeho blog „Naša vlasť“ citujem: Slovensko zažíva veľmi silný vnútorný boj medzi aroganciou a právom, medzi ľahostajnosťou a snahou vôbec prežiť ako národ so svojou kultúrou a štátnou suverenitou. Základom deštrukčných pohybov je korupcia na najvyšších miestach, pochádzajúca aj od finančného kapitálu a viacerých známych mimovládnych organizácií pôsobiacich u nás. 

  Nepáči sa mi vôbec, že ten istý text skopíroval a uverejnil aj na Hlavných spravách aj na Pravde, kedže to etický kódex blogerov nepripúšťa, ale nech….

  https://blog.hlavnespravy.sk/12767/nasa-vlast/

  https://stefanharabin.blog.pravda.sk/2019/07/02/nasa-vlast/

  Komentoval som to nasledovne: Slabinou pána Harabina je obhajoba Mečiarových amnestií , Ustavný súd vyslovil pravdu právnou vetou: už v čase udeľovanie amnestii vedel , že bude zmarené vyšetrovanie únosu syna prezidenta Michala Kováča. Druhá slabina je v tom, že neustále považuje poškodeného len sám seba pričom dobre vie že Ústavnu sťažnost v rámci prezidentských volieb som podal aj ja Jan Molnár vid www.koloseo.info/US-Molnar dalšim mínusom je skutočnosť že ignoruje množstvo poskodených občanov ktorí boli prenasledovaní nielen mečiarovymi tajnými službami ale od 89 roku všetkymi tajnými službami za to, že chceli iné smerovanie Slovenska napríklad hnutie HSP -hnutie za slobodu prejavu chcelo… pod dohľadom televíznych kamier sledovať transparentnosť prevodu vlastníckych prav z predtým spoločného vlastníctva do súkromných rúk … kto to vtedy chcel… Dalšim mínusom je že všetky peniaze ktoré vyhral v rôznych súdnych konaniach boli zinscenované aby sa peniaze dostali k Harabinovi. Ani pozitívna kritika smerom ku Kiskovi, Ficovi ale najme generálnemu prokurátorovi neboli v prospech poškodenych občanov ale len v prospech Harabina. Keby tak spomenul ako mne Janovi Molnárovi ukradli dražobné mafie rodinný dom , ako mi tajne služby rozbili rodinu a všetko len preto že mi doposiaľ nebolo vydané bezdôvodne obohatenie vo výške viac ako 2.5 000 000 euro ktoré zorganizoval Rusko, Kočner, a spol a navyše to kryje generálny prokurátor lebo politika sa na Slovensku robí len cez peniaze a keby Jan Molnár mal peniaze ktoré mu patria tak by Slovensky občania zistili že existuje aj iná cesta než tato podvodná hochštaplersky a kriminálna politická zobranka. Viac v mojej Boh je mŕtvy alebo Sam proti všetkým Farizejom. Je len škoda, že pán Harabin mi do dnešného dňa neodpovedal na môj otvorený list, ktorý som mu zaslal.

  https://blog.hlavnespravy.sk/8413/otvoreny-list-kandidatovi-za-prezidenta-stefanovi-harabinovi/

  Čaputová – exkluzívny rozhovor

  Na portály webnoviny bol uverejnený exkluzívny rozhovor s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Posielam linku aby ste si ho prečítali a za linkou môj komentár, ktorý hovorí za všetko.

  https://www.webnoviny.sk/prezidentka-zuzana-caputova-v-exkluzivnom-rozhovore-ludia-si-pytaju-zmeny-chcem-pre-ne-ziskat-aj-politikov

  Štandartný rozhovor so žiadnymi výnimočnými úvahami o náprave korupčného prostredia. Tisíce ľudí sa cíti podvedenými tzv. „nežnou revolúciou“ a tejto téme sa vôbec nedotkla, čo s minimálnou mzdou alebo „žobračenkami“, dôchodky sú na hranici 220 euro, veď z toho sa nedá vyžiť, chýbala mi úvaha o základnom príjme tak ako v Taliansku 780 euro pre každého bez rozdielu, alebo čo s exekúciami ktorých je vyše 3.000.000 a ktoré vznikli práve z následkov nízkej nielen minimálnej mzdy ale aj politickou nezodpovednosťou, čo s poškodenými občanmi ktorých sú milióny…… veľmi slabé myšlienkovo nedozreté…… Pripomína mi to rozhovor s komunistickým kecálkom za socializmu, je cítiť, že podpora bola len niečo cez 20% oprávnených voličov, toto neni prezidentka všetkých občanov a komunikácia s verejnosťou, na môj list mi podnes vôbec neodpovedala pričom sa jedná o rozklad rodiny tajnými službami, rozvrátenie manželstva kde deti sa stali obeťami, syn sa pokúšal o sebe-vraždu a ju to vôbec nezaujíma, že to vykonali dražobné mafie a generálny prokurátor to zakrýva????? HNUS!!!!

  Prezident by nemal byť právnikom, právnici sú zodpovední za terajší stav nevymožiteľnosti práva, česť výnimkám! Prezidentom by mal byť človek, ktorý bol najviac prenasledovaný štátom a vedel sa brániť aj keď všetko prehral s poukazom na štátnu korupciu, mal by mať osobitný vzťah k spravodlivosti, ľudský vzťah nie písaným právom ale podľa prirodzeného práva, viac pre chudobných a utláčaných ako pre bohatých a majetných.

  Čaputová je nevhodná prezidentka pre všetkých občanov, žiaľ zase až plynutím času sa to preukáže, ale koľko ľudských životov sa zatiaľ pominie nik už nebude spomínať. Vyčítam jej, že ne môj otvorený list doposiaľ neodpovedala.

  https://blog.hlavnespravy.sk/12639/v-pondelok-obdrzala-kancelaria-prezidentky-zuzany-caputovej-list-s-dokazmi-a-existencii-organizovanej-skupiny-drazobnej-mafie-ktoru-kryju-na-generalnej-prokurature-jej-najvyssi-pred/

  Mečiar a jeho spoveď po 30 rokov

  Pán Mečiar v poslednom čase natočil veľa rozhovorov pre média, nebudem ich komentovať, ale najviac ma zaujal jeho tzv. „Spoveď“ s exkluzívnym názvom „Vladimír Mečiar po 30 rokoch Nežnej revolúcie. Ako ďalej Slovensko?“

  https://www.youtube.com/watch?v=QbcZN5ap9A0

  Dal som si tú námahu a presvedčil moju priateľku aby urobila odpis z tohoto vide. Je to dlhé čítanie, tak si môžete vybrať, buď kliknúť na video a pozerať a počúvať, alebo kliknúť na tento odkaz a prečítať si odpis. www.koloseo.info/meciar/maj2019

  Roman Ruhig: V máji 2019 sa v Bratislave uskutočnilo verejné vystúpenie bývalého trojnásobného predsedu vlády SR Vladimíra Mečiara. Od času, keď bol Mečiar aktívny v politike a vo fungovaní štátu, ubehlo niekoľko rokov. Veľa vecí sa v slovenskej spoločnosti zmenilo a dnes je Vladimír Mečiar opäť vo verejnej sfére aktívny.

  Krátky rešerš:

  V úvode položil otázku akú máme silu akcieschopnosť a intelektuálnu podporu na zjednotenie síl proti neoliberalizmu. Čaputovú tiež považuje za absolútne neznámu osobu a nevhodnú byť prezidentkou všetkých občanov, ktorá získala menej ako 20% podporu ale viac ako 80% ju určite nevolilo. Poukázal na nejednotnosť proslovensky orientovaných občanov, združení a politických strán a hnutí, ktoré by sa mohli postaviť proti neoliberálom. Dzurinda a Fígel podpísali pre Slovensko nevýhodné zmluvy a spustili ožobračovanie Slovákov. Poľnohospodárstvo je na úpadku a zahraniční farmári sú zvýhodňovaní pričom kúpna sila na Slovensku je v bode mrazu. Kultúra je na mizernej úrovni práve preto, že ju brzdia vlastní v EU pri získavaní dotácii. O problémoch Ruska s Ukrajinou uviedol rozsiahlu úvahu hrozby jadrovej vojny (citoval som v minulom blogu). Pán Mečiar nevyšiel z formy, musí sa uznať, že je dobrý rečník ale ako u Čaputovej to vyzeralo tiež len ako prejav na zjazde ÚVKSČ pri ktorom sa veľa hovorilo ale málo realizovalo. Treba si to pozrieť alebo v celku prečítať.

  Môj komentár pod video je jadro môjho názoru:
  Ján Molnár
  : Pán Mečiar by sa mal najskôr ospravedlniť rodinám, ktorým jeho tajné služby pod vedením Ivana Lexu skazili život, rozvrátili manželstvá a uvrhli nevinné deti do psychických stresov….. nech prizná ako Pithart ako to bolo s „tou“ nežnou revolúciou a kde sa stratili spisy ŠTB…. Je tu jedná rodina ktorá žobroní o svoje práva – právo na bývanie ako priamy následok prenasledovania.

  https://www.napalete.sk/v-devine-sa-stretli-predstavitelia-narodnych-sil-chcu-spojit-sily-proti-liberalom/

  Ako sa to stalo?

  https://blog.hlavnespravy.sk/12639/v-pondelok-obdrzala-kancelaria-prezidentky-zuzany-caputovej-list-s-dokazmi-a-existencii-organizovanej-skupiny-drazobnej-mafie-ktoru-kryju-na-generalnej-prokurature-jej-najvyssi-pred/

  Kiska a jeho nová strana „Pre ľudí“

  Už samotný názov je populistický, nejasný a zavádzajúci. Je to jasná snaha udržať sa na slobode prostredníctvom založenia politickej strany a zastrašovania OČTK a celej výkonnej moci. Z môjho pohľadu ako najviac prenasledovaného a poškodeného občana je to jasný prípad pre Leopoldov, ovšem nesmieme zabúdať, že za peniaze sa dá kúpiť všetko. Aj sloboda aj smrť. To, že jeho strana je len zástierka, to mi verte, mne postačí, že do dnešného dňa sa pán Kiska neozval na tento otvorený list.

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2014/07/25/otvoreny-list-prezidentovi-andreiovi-kiskovi-zastvate-tajny-dohlad-nad-obcanmi-ktorym-sa-cielen-rozkladaju-rodiny/

  Som plne za názor pána Harabina, že Kiska je podvodník a patrí do Leopoldova. Pán Harabin v tomto mojom hodnotení vychádza najlepšie, lebo vie aspoň odvážne pomenovať všetky podvody, ktoré sa politici snažia zakrývať za skutočné podvody za ktoré by mali niesť trestno právnu zodpovednosť. Je len na škodu, že pán Harabin tú svoju spravodlivosť využíva len a len pre seba, na môj otvorený list a výzvu na tému krádeže môjho rodinného domu, prenasledovanie doposiaľ neodpovedal. Myslím, si, že ak politici nebudú reagovať na výzvy poškodených občanov, tak skôr či neskôr pohoria a odídu na smetisko dejín.

   

  Vážení čitatelia, priatelia, fanúšikovia za „Právny štát“ a hlavne Vy poškodení občania, ako kedysi rezonoval slogan „Proletári všetkých krajín spojme sa!“ mali by sme sa zamyslieť, či by sme sa nezjednotili aspoň tí občania ktorí sa cítia byť oklamaní, podvedení a mnohí aj poškodení, pod sloganom „Poškodení a oklamaní občania všetkých krajín spojme sa!“. Aby tento blog nebol príliš dlhý, o pár dni uverejním môj príbeh prečo sa cítim byť oklamaný, podvedený a poškodený občan. Verím, že sa pridáte, vymeníme si kontakty a spojíme sa do spoločného ťaženia, silného prúdu v boji proti podvodníkom, klamárom a falošným zástupcom ľudu.

  Buďte v strehu, užívajte si dovolenku ale aj premýšľajte o budúcnosti Slovenska. (Ďalej už nemusíte čítať, uverejňujem to len z dôvodu zaprotokolovanie udalosti.)

  Môj príbeh poškodeného občana:

  Vo svojej podstate je jednoduchý, počas mojej dlhodobej neprítomnosti na Slovensku (vyše 4 roky som sa nachádzal v azylovom konaní v zahraničí) mi „mafia“ ukradla rodinný dom, aby som sa po navrátení prepadol s rodinou, manželka a dve deti do bezdomovstva, čo sa aj podarilo, následkom čoho sa rodina rozpadla, tiež sa podarilo, následkom toho syn Michal sa pokúšal o sebaublíženie, lebo vinu videl na mojej strane o čom ho za 30 tisíc euro presvedčila moja manželka, ktorá tieto peniaze dostala od infiltrovaného „kámoša“ Mariána Kočnera, ktorý od samého počiatku bol „zapletený“ v mojom živote a takto sa im podarilo ma „odstaviť“ od politického a verejného života, nehovoriac o tom, že jako súčasný bezdomovec (už 7 rokov prespávam v starom aute) nemám šancu sa uplatniť v politike, ktorú som začal hneď po tzv. „nežnej revolúcie“ – prevratu. Moje trestné oznámenia od roku 2005 sú neustále „mafiou“ domietané.

  www.koloseo.info/naka

  www.koloseo.info/naka/staznost

  Generálne dôkazy krádeže rodinného domu, ktorý postavil môj dedo Gustáv Svoboda z Čiech:

  Dražobné mafie nám „ukradli“ rodinný dom ako odplatu za moju politickú angažovanosť. Krádež previedli počas môjho vyše 4 ročného azylového konania vo Švajčiarsku „zneužitím“ Zákona o dobrovóľnych dražbách“ môj rodinný dom a Generálny prokurátor zakrýva tento podvod. Ako právnička spomeniem len pár bodov v zmysle ESĽP – Europskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu:

  Zákonnosť: V návrhu o vykonaní dražby bol uvedený neplatný právny dôvod v okamžiku príklepu, ostatné tvrdenia sú výhovorky.

  Neprimeranosť: Dom sa predal konečnému vlastníkovi za 17 milionov SK, pričom „údajna pohľadávka“ po omyle v písaní bola len 0,27 miliona SK. (ani na túto pohľadávku nemohla byť vykonaná dobrovoľna dražba)

  Nevyhnutnosť: Nebolo nevyhnutné odobrať obydlie pre 4 člennú rodinu prostredníctvom dobrovoľnej dražby kedže už na nesplatenú pôžičku bol začatý výkon rozhodnutia exekúciou, ktorá nebola do dnešného dňa právoplatne súdom zastavená – navrhovateľ ako nevlastník nemal zapísané záložne právo v LV.

  Judikatúra ESĽP: Prechod vlastníckych práv v neprítomnosti a bez vedomia pôvodného vlastníka je svojvolne konanie a v žiadnej demokratickej spoločnosti, ktorá sa hlási k právnemu štátu sa nemôže považovať za zákonné“.

  Judikatúra SR: Najvyšší súd rozhodol v podobnom prípade: „2 M Cdo 20/2011 z 18. 12. 2012, ktoré nespochybniteľne preukazujú, že nemožno obísť zásadu „nemo plus iuris“ ani pri zákone o dobrovoľných dražbách – vlastnícke práva neprešli ak návrh podal nevlastník – okrem exekútora.

  Mám dva rozsudky, že mi firma LC Print Lučenec dlhuje istina + úrok vyše 2 milióny euro a podnes mi nezákonné obohatenie nebolo vydané, čo viedlo k nevymožiteľnosti práva a následne k perzekúcii.

  Krádež rodinného domu sa zatajuje profesionálmi – generálnym prokurátorom!!!

  – – – – – – –

  Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

  https://www.facebook.com/groups/1143801575828319/?ref=bookmarks

  Minúta ticha – pre všetky obete po roku 1989!

   

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Toto som zabudol…

  Eldorado

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg

   

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 122
  Celkové hodnotenie: 5.58
  Priemerná čítanosť: 6582

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Trump očakáva, že obchodná dohoda s Čínou sa podpíše do polovice novembra

  Washington 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump predpokladá, že USA a Čína podpíšu čiastočnú obchodnú dohodu do polovice novembra Trump v piatok povedal, že sa obchodná dohoda podpíše do stretnutia lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktoré sa bude konať 16. a 17. novembra v Čile. "Myslím…

  Demokratická strana na čele s oceneným Goldmanovou cenou, apelujú na Čižnára, aby konal v prípade Trnku

  Bratislava 18. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Odídenci z opozičnej SaS, ktorí včera oznámili, že vstupujú do neparlamentnej Demokratickej strany (DS), dnes na sociálnej sieti vyzvali generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby konal v prípade Dobroslava Trnku Podľa ich názoru má v tomto prípade "zdupľovanú pozíciu". "Nie je len…

  U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja televízie odložený v trezore na prokuratúre. Informácie JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka…

  Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s obvineným Marianom K.

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister spravodlivosti Gábor Gál sa v pondelok 21. októbra osobne stretne s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom v súvislosti s medializovanou komunikáciou v aplikácii Threema. Následne oznámi ďalší postup V pondelok sa zároveň minister stretne s premiérom Petrom Pellegrinim, ministerkou vnútra…

  Pri parlamente v Londýne našli podozrivý balík

  Londýn 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Jenny Longden Twitter)   Britská polícia oznámila, že odstránila podozrivý balík, ktorého nález si v piatok vyžiadal uzavretie londýnskej ulice Whitehall v centre metropoly neďaleko britského parlamentu Metropolitná polícia predtým uviedla, že na mieste boli prítomní špecialisti, ktorí podozrivý balík preverovali, a z tohto dôvodu okolie…

  Čaputová: Vyšetrovatelia a prokurátori si ešte dôveru zaslúžia

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Polícia aj prokuratúra si uvedomujú vážnosť situácie v súvislosti s vyšetrovaním aktuálnych káuz. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), policajný prezident Milan Lučanský a prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková majú nateraz dôveru prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Hlava štátu to povedala na piatkovom…

  Protest Za spravodlivé Slovensko v meste pod Urpínom zrušili

  Banská Bystrica 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Protest Za spravodlivé Slovensko, ktorý sa mal konať na Námestí SNP v Banskej Bystrici, organizátori zrušili. Oznámili to dnes na facebookovej stránke. Zhromaždenie sa nemôže podľa nich uskutočniť z organizačných dôvodov. Najbližší protest bude v Brezne a organizátori z občianskej iniciatívy Za slušné…

  154 migrantov z Etiópie pristálo v nemeckom Kasseli – ďalších 220 bude nasledovať v novembri

  Kassel 18. októbra 2019 (HSP/Journalistenwatch/Foto:Screenshot Twitter)   154 registrovaných migrantov prišlo 15. októbra z Etiópie do Kasselu v rámci „nemeckej dohody o presídľovaní“  Let pre ďalších 220 migrantov je naplánovaný na november. Pravdepodobne sú to predovšetkým Eritrejčania, Somálčania a Sudánci, ktorí tam prichádzajú.   It happened!🛫 In FIRST EVER @UNmigration…

  "Flirt" Poklonskej a Erdogana vyvolal zúrivú reakciu v Kyjeve

  Kyjev 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot RIA Novosti)   V Kyjeve objavili ďalšiu zradu – tento raz tureckú... Ani ukrajinského prezidenta, ani vládu, ba ani radikálov či nacionalistov prakticky vôbec nezaujíma, čo sa deje v Sýrii kvôli útokom tureckej armády. Na Ukrajine majú viac ako dosť vlastných problémov... Na druhej strane viacerých rozzúrila…

  V Bratislave prebieha protest Za spravodlivé Slovensko

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Pochod iniciatívy Za slušné Slovensko podporili v piatok v Bratislave tisícky ľudí. Iniciatíva naďalej volá po vyšetrení vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dôslednom vyšetrení káuz a novej dôveryhodnej vláde. Aktuálny pochod je podľa organizátorky Karolíny Farskej reakciou na terajšie kauzy Konkrétne…

  Toto prichádza z Bosny na chorvátske hranice

  Bihač 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)   Invázia s cieľom zaplaviť európske národy cudzími etnikami a zničiť ich, v tichosti pokračuje. Pred pár dňami sa objavili zábery, kde polícia Bosny a Hercegoviny sprevádza tisíce migrantov, len mužov, na chorvátske hranice. Kam budú smerovať ďalej sa z mainstreamu nedozvieme. Budeme si tak musieť počkať, kým sa neobjavia videá…

  Prezidentka Čaputová sa zúčastní intronizácie nového japonského cisára

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa zúčastní intronizácie japonského cisára Naruhita, ktorá sa uskutoční v Tokiu 22. októbra. Hlava štátu odcestuje na štvordňovú návštevu Japonska v nedeľu (20. 10.). TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec "V pondelok (21. 10.) sa prezidentka stretne…

  Dzurinda odmieta, že by jeho vláda konala inak ako podľa svojho svedomia, t.j. pod vplyvom finančnej skupiny

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Expremiér Mikuláš Dzurinda odmieta, že by počas svojej vlády rozhodoval inak ako podľa svojho svedomia. Zdôrazňuje, že nikdy neprijal úplatok a nemá indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny. Ak sú informácie z Gorily pravdivé, svedčia podľa Dzurindu o…

  Asad prijal ruskú delegáciu

  Moskva 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/SANA)   Sýrsky prezident Bašár Asad prijal v piatok ruskú delegáciu vrátane osobitného predstaviteľa pre Sýriu Alexandra Lavrentieva a námestníka ministra zahraničných vecí Sergeja Veršinina Predmetom rokovania bola situácia v Sýrii a turecká operácia na severovýchode krajiny, informovala tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na sýrsku…

  Hrabko: V porovnaní so stranou Za ľudí sú PS-SPOLU starí politici

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hoci jednotlivé prieskumy politických preferencií môžu byť aj výrazne nepresné, trend posilňovania strany Andreja Kisku Za ľudí na úkor koalície Progresívne Slovensko-SPOLU je podľa publicistu Juraja Hrabka uveriteľný. „Keby som to mal povedať jednoducho, tak poviem, že PS-SPOLU sú už starí politici v…

  Podľa Eurobarometra vo vnímaní nezávislosti súdov je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie

  Bratislava 18.októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Vo vnímaní nezávislosti súdnictva je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie. Vyplýva to z aktuálnych dát Eurobarometra, ktoré dnes zverejnil portál Euractiv.sk. Iba 28% Slovákov si myslí, že slovenské súdy sú nezávislé, o opaku je presvedčených 60% Slovákov. Zvyšných 12% sa nevedelo vyjadriť Medzi najlepšie…

  Po útoku v ubytovni pre azylantov v Rakúsku zomrela 2. obeť - sociálny pracovník

  Viedeň 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Paul Zinken)   Rakúsky 32-ročný sociálny pracovník zomrel niekoľko dní po tom, čo pri útoku v ubytovni pre azylantov v spolkovej krajine Horné Rakúsko utrpel vážne bodné zranenia. V piatok o tom informovala tamojšia polícia Podľa tlačovej agentúry AP polícia dodala, že 33-ročného afganského žiadateľa o…

  Na verejné počúvanie nahrávok z kauzy Gorila pred Úradom vlády SR prišli stovky ľudí

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Na verejné počúvanie nahrávok a premietanie správ z kauzy Gorila, ktoré dnes pred Úradom vlády SR organizovala strana Za ľudí, prišli stovky ľudí. Na podujatie lídra strany Andreja Kisku prijali pozvanie predsedovia opozičných strán Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu), Richard Sulík (SaS),…

  TopDesat

  Kedy naposledy žili na našej planéte mamuty?

  0

  Jedna štúdia tvrdí, že mamuty mali na našej planéte dostatok potravy aj priaznivé poveternostné podmienky na život. Vinníkom ich zániku vraj boli krátkodobé námrazy a nekvalitná voda. Po vyhynutí väčšiny zemských mamutov sa jedna populácia presídlila na vzdialený arktický ostrov. Posledné skupinky prežili na ostrove Wrangel a oproti svojim pozemským…

  Vladimír Clementis: Návrat domov po vlastnú smrť

  0

  Bol vzdelaný a raz si dovolil oponovať Stalinovi. To bolo dostačujúce na to, aby sa Vladimír Clementis, ktorý žil v rokoch 1902 až 1952, ocitol vo väzení a následne potom aj na popravisku. Správy sa množili. A boli čoraz zlovestnejšie. Vladimír Clementis, československý minister zahraničia, bol na valnom zhromaždení Organizácie spojených národov v Amerike a tam…

  10 prípadov, kedy študenti dokázali svojim učiteľom, že nepatria medzi najbystrejších

  0

  Byť vysokoškolským profesorom nie je najjednoduchšia práca. Najmä ak má študentov, ktorí robia čokoľvek iné namiesto učenia sa. Mnohí profesori sa domnievajú, že títo študenti potrebujú len správnu motiváciu, ale dokonca aj oni pripúšťajú, že to nie je vždy tento prípad. Všetci sme boli (alebo možno stále sme) študenti. Či už…

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Slávny Siegfried a Roy: Čo sa stalo pred tigrím útokom?

  0

  Tak často spomínaný príbeh, v ktorom vystupuje Siegfried a Roy si pamätá temer každý. 3. október 2003 sa začal ako deň veľkých osláv, no skončil ako noc teroru. Tridsať rokov vystupovali iluzionisti Siegfried Fischbacher a Roy Horn s najdrahšou lasvegaskou šou. My si ich však pamätáme vďaka niečomu, čím boli ich šou…

  Vnútro obyčajných vecí skrýva neobyčajné tajomstvá

  0

  Uvažoval si niekedy, čo sa môže nachádzať vo vnútri rôznych predmetov každodennej potreby? Vonkajší vzhľad niekedy klame a zavádza. Možno ťa prekvapí, čo v sebe ukrývajú tieto obyčajné veci. Ako vyzerá vnútro požiarneho hydrantu, zubnej pasty či gitary? Dnes ti prinesieme otázky na tieto odpovede a odhalíme tajomstvá, ktoré pred…

  Vo svete IT

  Exkluzívna akcia na skvelú 3D tlačiareň Creality Ender-3 je opäť tu! Aktuálne je dostupná už za 150 eur

  0

  Model Creality Ender-3 je naozaj dostupná a intuitívna 3D tlačiareň, ktorá je vhodná pre úplných začiatočníkov, ako aj pre skúsených „tlačiarov“. Postaviť ju zvládne naozaj každý, pričom vám to nezaberie viac ako 10 minút. Následné tlačenie vašich projektov je úplná hračka a to najmä kvôli výbornej stabilnej konštrukcii, skvelým možnostiam v rámci nastavenia…

  8 užitočných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste nemali prehliadnuť

  0

  Naše smartfóny sú šikovnými pomocníkmi pri každodennom živote, ale bez vhodných aplikácií sú len zariadeniami na telefonovanie a  písanie správ pričom ich potenciál je omnoho vyšší. My sme si pre Vás nižšie pripravili zoznam 8 aplikácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť v obchode Google Play. Stoja minimálne za vyskúšanie, pričom…

  Vybrali by ste si smartfón s plastovou alebo sklenenou zadnou stenu? Pozrite sa čo preferujú fanúšikovia Xiaomi

  0

  Smartfóny v  posledných rokoch prešli veľkými zmenami. Od rapídneho zvýšenia výkonu a to aj v kategórii smartfónov strenej triedy sme sa dočkali aj výrazných dizajnových zmien. Jednou z nich bola implementácia prémiových materiálov ako je sklo či kov v cenovo dostupnejších zariadeniach. Vybrali by ste si plastovú alebo sklenenú zadnú…

  Vedci objavili v hubách látku, ktorá dáva pacientom s obrovskými bolesťami novú nádej

  0

  Vedci objavili v hubách alternatívu k bežným opioidným analgetikám. Zdrojom úspechu má byť neznáma huba z rodu Penicillium. Doteraz boli druhy tohto rodu známe najmä pre antibiotické penicilíny, ktoré produkujú. Zdá sa však, že aspoň jeden zástupca týchto húb obsahuje zaujímavé látky na liečbu bolesti. Deriváty ópia sa viažu na…

  Google mení pravidlá hry pri licencovaní výrobcov smartfónov. Budú z toho ťažiť hlavne ich používatelia

  0

  Spoločnosť Google plánuje zmeniť pravidlá hry pri licencovaní nových zariadení. A  musíme povedať, že tentokrát sa jedná o pozitívnu zmenu, z ktorej budú ťažiť hlavne majitelia nových smartfónov. Zmeny sa dotknú nie len výrobcov smartfónov, ale aj ich používateľov Spoločnosť Google podľa portálu xda-developers.com plánuje zaviesť nové pravidlá v  spojitosti…

  Huawei predstaví už o pár dní nový fitness náramok Honor Band 5i. Pozrite sa čo všetko o ňom vieme

  0

  V júli tohto roku, značka Huawei Honor spustila predaj svojho posledného fitness náramku Honor Band 5, ktorý sme mali mimochodom možnosť vyskúšať. Dnes ale spoločnosť publikovala teaser, v ktorom odhaľuje spustenie predaja nového fitness náramku Honor Band 5i. Informáciu priniesol portál gizmochina.com. Honor Band 5i Predaj nového fitness náramku sa…

  TopSpeed

  Vodíkový Hyundai Nexo čistí vzduch. Dokázal to šialeným pokusom

  28

  Španielske zastúpenie automobilky Hyundai usporiadalo šialený pokus. Do vzduchotesnej gule uzavreli športovkyňu a jediné, čo mohla pri simulovanom behu dýchať, boli výfukové „plyny“ vodíkového Hyundai Nexo. Pri pokuse bol aj lekársky tím, ktorý celú akciu odborne kontroloval. Podľa automobilky jej nič nehrozilo.

  Ako používať hmlovky?

  9

  Predné hmlové svetlá slúžia na zlepšenie viditeľnosti v hmle alebo pri silnom daždi či snežení. Tie zadné na zviditelnenie auta zo zadu ostatným účastníkom premávky v zlom počasí. Častým problémom, s ktorým sa stretávame na slovenských cestách, je však podľa odborníkov ich nesprávne používanie. Oslňujú ostatných vodičov a v kolóne…

  BMW 1 Euro NCAP zvládlo, no má priestor na zlepšenie

  1

  Po nedávnom štvorhviezdičkovom Jeepe tu máme auto so ziskom už "povinných" 5 hviezdičiek. Je tu však jedno ale. BMW 1 Euro NCAP síce prešlo na plný počet hviezd, avšak až tak skvelý výsledok to rozhodne nebol a je tu priestor na zlepšenie. Napríklad za ochranu dospelých automobil nezískal ani 90 %, čo…

  O ručnú výrobu nového Bentley Flying Spur sa stará 200 ľudí

  1

  Automobilka Bentley začala s ručnou výrobou tretej generácie limuzíny Bentley Flying Spur. Ako prvá prichádza jej limitovaná edícia „First Edition“ v originálnom tmavomodrom laku.  Časť výroby Flying Spur je kvôli presnosti samozrejme automatizovaná, o detaily a finalizáciu niektorých dôležitých prvkov sa však v Crewe stará 200 ľudí. K prvým zákazníkom…

  Produkcia značky Lamborghini je 2x rýchlejšia ako pred pár rokmi

  1

  Produktivita automobiliek neustále rastie. Každým rokom sa vyrobí viac áut a automobilky chcú zákazníkom dodať čo najviac vozidiel za čo najkratší čas. Asi najlepším príkladom je v súčasnosti Tesla, ktorá má s ohľadom na produkciu áut veľké, ba priam niekedy až nereálne plány. Produkcia áut však rastie aj u menších…

  Škoda začína s oficiálnym odhaľovaním modelu Octavia IV

  4

  Automobilka Škoda začala s oficiálnym odhaľovaním horúcej novinky Škoda Octavia IV. Svetovú premiéru absolvuje verzia Combi už o necelý mesiac, presne 11. novembra v Prahe. Zaujímavé však je, že česká automobilka pustila do sveta ako prvé dizajnové skice verzie liftback. Tá sa má totiž predstaviť až po praktickejšom kombi.

  KAMzaKRÁSOU

  Míľnik menom prvý sed bábätka: Dá a má sa mu nejako dopomôcť?

  0

  A je to tu. Vaše dieťatko si už samé sadlo a objavuje svet okolo úplne z novej perspektívy. A všetky veci naokolo sú zrazu lákadlom. Ak sa vaše dieťatko doteraz aktívne neplazilo, počítajte s tým, že to čoskoro príde. Preto by ste mali postupne začať s prípravou domácnosti na zvedavé…

  TEST: Nová pleťovka NIVEA - píling, textilná maska a odličovací olej

  0

  Pleťová starostlivosť sa každým dňom posúva viac vpred. Na trhu sú nové prípravky, ktoré sa snažia ísť viac eko smerom a snažia sa zároveň pleti poskytnúť to, čo produkty predtým. Nová pleťovka NIVEA, ktorú sme v redakcii práve dotestovali, je presne takou modernou kozmetikou, ktorá má ambíciu byť viac “eko”…

  Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

  0

  Možno s ním bojujete aj vy a herpes na perách či inej časti tváre je vaším veľmi nepríjemným aj nevzhľadným spoločníkom. Často sa červený pľuzgierik objavuje najmä v momentoch, keď je imunita organizmu oslabená, teda aj toto jesenné obdobie nie je výnimkou. Neváhajte preto a prečítajte si o účinných prírodných pomocníkoch, s ktorými sa herpesu…

  Vyhraj 4x Eisenberg I AM parfumovanú vodu v hodnote 55 €

  1

  Eisenberg I AM - narcistická vôňa odhaľuje v hlave delikátne maliny, nasledované opojným buketom tónov srdca zostavených z magnólie a čierneho korenia. Pretrvávajúce tóny ambry a santalu v základe zanechávajú v pamäti nezabudnuteľný odtlačok tejto vône.

  Psychologický test: Spôsob, akým prekrižuješ prsty, o tebe veľa napovie

  5

  Ľudské telo je fascinujúce. Dokáže o človeku veľmi veľa napovedať. A dokonca aj to, čo ani sami neviete. Stačí, že sa na vás človek pozrie odborným okom a hneď vie, čo vám je a čo vás trápi. Je to skutočne famózne a niekedy aj dychberúce. Napríklad, zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo prezrádza tvar…

  Sen všetkých zamestnávateľov: Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia zverokruhu

  2

  Myslíte si, že patríte medzi skvelých zamestnancov, ktorí podávajú kvalitný výkon? Má váš zamestnávateľ vskutku šťastie, že pre neho pracujete? Tak toto si možno potvrdíte v nasledujúcom článku. Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia horoskopu. Vybrali sme troch reprezentantov zverokruhu, ktorí excelujú v práci a dávajú do nej takpovediac dušu. 

  Svetlo sveta

  Počas 75. výročia Trnavskej novény vystúpia aj Marián Kuffa a kardinál Burke

  0

  V tomto roku si pripomíname 75 rokov od začiatku slávenia Trnavskej novény (1944 – 2019). Pri tohoročnej budú všetci jej účastníci uvažovať nad témou „Budúcnosť cirkvi je v malých spoločenstvách“, ktorá je sprevádzaná veršom zo Skutkov apoštolov „Všetci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách s Ježišovou matkou Máriou“ (Sk 1,14). Trnavská novéna…

  Cirkev privítala schválenie zákona o finančnej podpore cirkví

  0

  Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský privítal schválenie zákona o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností z dielne Ministerstva kultúry SR, ktorú dnes schválili poslanci Národnej rady SR. Uvádza to vo vyjadrení, ktoré prinášame v plnom znení: “Rozhodnutie Národnej rady SR v súvislosti so zákonom, ktorý sa týka…

  Ak náhodne otvorím Bibliu a prečítam si verš, je to znamenie čo mám robiť?

  0

  Existuje veľa príbehov zo života svätcov, ktorí veľa kľúčových rozhodnutí vo svojom živote prijali po tom, čo si otvorili náhodne Bibliu a prečítali si určitú stať Biblie ako odpoveď na ich pochybnosti. Jeden z najznámejších príbehov sa udial v živote sv. Fratiška z Assisi. Jedného dňa bol pozvaný do domu…

  Poľsko chce trestne stíhať sexuálnu výchovu na deťoch.

  0

  Vládnúca konzervatívna vláda predstavila zákon, ktorý by vyhlásil určité formy a obsahy sexuálnej výchovy na školách za trestné. PiS, ktorá vyhrala v nedávnych voľbách opäť voľby, nazvala nový zákon “stop pedofílii.” Podľa tohto zákona bude v Poľskú trestné predstavovanie sexuálnej aktivity, ktorá by bola smerovaná na neplnoleté osoby. V súčasnosti…

  Arcibiskup Zvolenský bude sláviť v katedrále svätú omšu za politikov

  0

  V Katedrále sv. Martina v Bratislave bude v utorok 22. októbra 2019 o 19:00 svätá omša, ktorá bude obetovaná za predstaviteľov nášho politického života, na všetkých úrovniach pôsobenia. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. “Každý rok tretieho októbra si pripomíname deň, kedy bol sv.…

  Sýrsky arcibiskup: Vďaka Turkom Islamský štát vyhladí kresťanov a namieri si to do Európy.

  0

  Turecká ofenzíva na severe Sýrie podľa miestneho biskupa Hinda spôsobí, že kresťania sa ocitnú na prahu vyhladenia. “Ako vždy má každá z bojujúcich strán svoje vlastné záujmy, kresťania však budú ako vždy niesť následky.” Na severovýchode Sýrie žije už len okolo 30 000 – 40 000 kresťanov rôznych vyznaní. Kurdi…

  Armádny Magazín

  Francúzske špeciálne sily ostali ohrozené v Sýrii

  0

  Paríž pred niekoľkými dňami oficiálne uznal, že na severe Sýrie pôsobili špeciálne sily francúzskych ozbrojených síl. Zároveň, ako to zistili francúzski novinári, stiahnutie amerických vojsk z tejto oblasti zaskočilo francúzske špeciálne sily. Bol im totiž stopnutý prísun zásob kvôli skutočnosti, že predtým sa tieto dodávky uskutočňovali cez Američanov (ako

  Video: Policajt versus lupič s mačetou

  0

  Policajné zásahy často nie sú jednoduché. Pozrite si ukážkový zásah policajta proti lupičovi ozbrojenému mačetou. Policajná hliadka prichytila lupiča pri pokuse o vlámanie, ten nereagoval na výzvu policajta, aby vybral ruku z vrecka kde podľa predpokladu ukrýval zbraň. Aj napriek viacnásobnej výzve páchateľ neposlúchol, začal sa vzdaľovať a po chvíli…

  Video: Britské špeciálne sily sa majú zmeniť na katov

  0

  Londýn je pripravený uchýliť sa k mimoriadnym opatreniam, aby zabránil vstupu militantov islamského štátu na svoje územie. To, čo sa deje, priamo súvisí s tureckou vojenskou operáciou v severnej Sýrii a so skutočnosťou, že v dôsledku toho môže byť na slobodu prepustených mn

  Video: Turecké letectvo zbombardovalo civilný konvoj

  0

  Pred tromi dňami turecké letectvo zaútočilo na civilný konvoj v Ras al-Ayn a zabilo civilistov vrátane niekoľkých  novinárov. Tu je video z okamihu, keď bomba zasiahla a zabila 19 ľudí! https://twitter.com/i/status/1184437013434503169 Turecká vojenská operácia v severnej Sýrii je nazvaná ako Prameň mieru. Ankara

  Izrael využíva tureckú inváziu do Sýrie

  0

  Izrael využil tureckú ofenzívu proti kurdským ozbrojeným silám a chaos na severe Sýrie, aby spustil letecké útoky v inej časti Sýrie - na základniach vo východnej Sýrii - v oblasti mesta Abu Kemal. Izraelské letectvo predtým zaútočilo na okolie tohto mesta, izraelské médiá uviedli, že cieľom boli iránske a proiránske sily.…

  Taiwan sa vracia k výrobe domácej stíhačky Ching Kuo jej ďalšou generáciou pod označením Yong Ying

  0

  24.septembra tohto roku predstavil Taiwan nový typ domáceho stíhacieho lietadla s názvom Yong Ying (angl. Brave Eagle, resp. slov. Statočný orol). Verejnosť s touto správou oboznámila taiwanská prezidentka Tsai Ing-wen (Cchaj Jing-wen) na slávnostnej ceremónii v meste Taichung (Tchaj-čung). Prezidentka v súvislosti s p

  Tvoja Svadba

  Kaštiele na západe Slovenska, v ktorých môžeš povedať svoje ÁNO

  4

  Svadba na úrade je jednou z možností, ako uzavrieť manželstvo. Svadba v kostole má svoje čaro a svojho ducha. Ale svadba v kaštieli môže byť navždy nezabudnuteľnou, a to nielen pre mladomanželov, ale aj pre svadobných hostí. Byť tou princeznou, ktorá sa vydáva na netradičnom mieste, bude pre vás nezabudnuteľnou spomienkou. Kaštiele na západe Slovenska, kde…

  Tetované svadobné obrúčky: Večný sľub, ktorý sa dostane pod kožu

  8

  Kedysi dávno bolo tetovanie považované za mrzačenie tele. Dnes akékoľvek tetovanie na tele predstavuje umenie,  s ktorým sa treba rozhodne pochváliť a určite ho netreba ukrývať. Tetovanie sa stáva čoraz viac populárnejšie aj medzi mladomanželmi, ktorí volia takúto ozdobu pred klasickými svadobnými obrúčkami. Tetované svadobné obrúčky - áno alebo nie? Aké sú…

  Vyhraj 3x Aigner Cara Mia Ti Bacio dámsku vôňu v hodnote 42 €

  1

  Aigner Cara Mia Ti Bacio je kvetinovo orientálna vôňa s ovocným úvodom zloženým z mandarínky, davany a šťavnatej hrušky. Kvetinové srdce odhaľuje sýte kvety pomarančovníka, jazmínu a zamatových ruží, ktoré sú pripomienkou prvého bozku. Návykový základ predvádza orientálne tóny ambroxanu a vanilky. Zmyselné kakao uvoľňuje príjemný pocit tepla a komfortu.

  Najdrahšie svadobné šaty v dejinách: Vypadnú ti oči!

  6

  Najdrahšie svadobné šaty sú pretkané diamantmi, drahými šperkami, hodvábom. Všetky prešli rukami tých najšikovnejších módnych návrhárov.

  INŠPIRÁCIA: Prskavky na svadbe so zaručeným iskrivým zážitkom

  5

  S každým rokom, mesiacom a v podstate aj dňom prichádzajú nové svadobné trendy. Od hádzania ryže, cez balóniky šťastia až po konfety s nadšením sledujeme všetky svadobné trendy, s ktorými prichádzajú nevesty po celom svete. Tento rok bol a ešte aj stále je bohatý na svadobné trendy. V súčasnej dobe vzrastá dopyt po svadobných prskavkách. Svadobné…

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách: Tak tomu len ťažko uveríš!

  10

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách mali byť pôvodne tie najkrajšie vysnívané šaty neviest. Niekedy to však so svojou fantáziou a túžbami preháňajú.

  Tvoje Zdravie

  Chôdza na severský štýl: Pre koho je vhodná a ako ju praktizovať?

  0

  Či už vás trápia problémy s kĺbmi alebo len potrebujete nakopnúť kondičku, vyskúšajte Nordic walking. Chôdza na severský štýl je vhodná pre všetky vekové kategórie a výborne trénuje celé telo. Chôdzu s palicami poznali turisti a lyžiari už desaťročia, ale Nordic walking bol prvýkrát oficiálne zdokumentovaný až v roku 1979. Spravil tak…

  Doplnková liečba rakoviny: Dokáže očakávané zázraky?

  0

  Liečba takého vážneho ochorenia, akým je rakovina, sa nesmie brať v žiadnom prípade na ľahkú váhu. Pacient by mal rešpektovať všetky liečebné metódy, ktoré mu predpíše odborník, teda lekár. Ak však sám pacient cíti, že by mohol a chcel liečbe dopomôcť, tak môže. Doplnková liečba rakoviny sa totiž u mnohých…

  Ako si vybrať zdravé müsli? Týmto sa v obchode oblúkom vyhnite!

  0

  Zdravá strava je pre udržiavanie si pevného zdravia veľmi dôležitá. Naše telo potrebuje všetky základné živiny, minerály, vitamíny i ďalšie látky, aby mohlo správne fungovať. Ideálne je pritom konzumovať niekoľko menších porcií jedla denne, prostredníctvom ktorých telu dodáme dostatok bielkovín, sacharidov i zdravých tukoch. Zabúdať by sme pritom nikdy nemali na…

  5 fantastických dôvodov, prečo jesť ružičkový kel

  0

  Ružičkový kel je pomerne nenápadná zelenina, ktorú neraz úplne prehliadame. V našich jedálničkoch sa objavuje skôr sporadicky, u mnohých len náhodou raz za čas. To je však veľká škoda. Pri tej správnej príprave je totižto možné z ružičkového kelu vykúzliť hotovú pochúťku. Hodí sa napríklad do rôznych polievok. Taktiež je ho možné…

  Hľadáte prírodný liek na vysoký tlak? Bylinkári odporúčajú túto rastlinu!

  0

  Údajne už v staroveku ním ľudia liečili rozličné problémy s kardiovaskulárnym systémom. I dnes je hloh považovaný za účinný prírodný liek na vysoký tlak, ktorý zároveň vplýva na správnu srdcovú činnosť. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ako vie hloh obyčajný človeku pomôcť k pevnejšiemu zdraviu a ako ho…

  Aké sú príznaky nedostatku selénu? Môže to spôsobiť tieto ťažkosti!

  0

  I selén môžeme zaradiť medzi látky, ktoré ľudský organizmus nepochybne potrebuje pre správnu funkciu. Na čo všetko vplýva v našom tele? V prvom rade môžeme spomenúť, že má antioxidačné účinky a organizmus chráni pred oxidačným poškodením. Rovnako je súčasťou takzvaných selenoproteínov. Tie sú nevyhnutné pri syntéze DNA a rozmnožovaní. Okrem…