• Otvorený list budúcej prezidentke pani Zuzany Čaputovej – zastavte tajný dohľad nad občanmi – žiadajte prepočítanie hlasov – alebo odstúpte bez hanby pokiaľ je čas!

  Publikované 11.05. 2019 o 17:16 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Sťažnosť proti odmietnutému trestnému oznámeniu na organizovanú skupinu z podozrenia štátnej korupcie, potvrdzuje neschopnosť OČTK alebo existenciu štátnej korupcie. Zodpovednosť je na pleciach generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára, ktorý podľa empirických dôkazov stojí na strane ZLA proti ktorému ste Vy osobne vyhlásili boj, tak prosím bojujte aj za moje porušené práva, lebo kto bojuje za svoje práva bojuje aj za práva ostatných a naopak.

  Foto: Koláž s dostupnej galérie na internete

  Vážená pani budúca prezidentka Zuzana Čaputová,

  zo slušnosti a úcte k ženám Vám želám v úvode veľa šťastia a zdravia, ktoré budete v krátkej budúcnosti potrebovať aby ste mohli bez akýchkoľvek podozrení z nečetnosti prezidentských volieb, čestne nastúpiť do úradu prezidentky Slovenskej republiky.

  I napriek tomu, že ste už v médiach informovali verejnosť o Vašich prvých krokoch po nastúpení do funkcie prezidentky, prosím Vás ako „skúsenú“ právničku, aby ste po vyhodnotení odôvodnenia v čo najkratšom čase v zmysle právomoci prezidenta odvolali z funkcie generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára, ktorého nominoval Váš expredchodca Gašparovič a tak zastavila „Tajný dohľad nad občanmi“ o ktorom Vás chcem informovať.

  Odôvodnenie:

  Generálna prokuratúra urobila len kozmetickú úpravu tým, že „presunula“ prvého námestníka pre trestný odbor Mgr. Petra Šufliarského z jedného postu na druhý, bez vyvodenia príslušnej trestnoprávnej zodpovednosti za to, že sa odhalila a preukázala jeho komunikácia so zločincom (prezumpcia neviny pod ťarchou dôkazov už neplatí) a zadržaným „mafiánom“ Mariánom Kočnerom, ktorého súd pod ťarchou dôkazov prikázal vyšetrovať väzobne aby nemaril vyšetrovanie, tak je neprijateľné aby so zadržanou a izolovanou osobou vysoký úradník OČTK (orgánov činných v trestnom konaní) námestnik pre trestný odbor Generálnej prokuratúry udržiaval komunikáciu prostredníctvom SMS. V tomto smere „kvitujem“ slová pána Kisku o tvrdení, že mafia je napojená na štát.

  Osobné zlyhanie Jaromíra Čižnára

  Je to zlyhanie generálneho prokurátora ako osoby, ako občana, ktorému bolo zverené vedenie tak dôležitého úradu štátnej správy ako je Generálna prokuratúra.

  Je nevyhnutné aby v čo najkratšom čase bol odvolaný a kedže ho nominoval exprezident, Gašparovič tak súčasný prezident ho môže aj „dočasne“ odvolať a prevziať dohľad nad touto inštitúciou pre jeho osobné zlyhanie a neschopnosť viesť túto dôležitú štátnu organizáciu, inštitúciu ktorá by mala dohliadať nad dodržiavaním zákonnosti, odhaľovať kriminalitu, lebo sa už preukázalo prepojenie tejto inštitúcie na osobu podozrivú z mafiánskeho spolčovania a závažného podozrenia ako objednávateľa vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice, to je to jeho osobné zlyhanie a je nemysliteľné aby bol na čele spravodlivosti čo len ďalší deň.

  Na podporu mojích tvrdení uvádzam:

  Aj Váš oponent sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin tvrdí vo svojích videách a vystúpeniach, že generálny prokurátor JUDr. Jaromír Čižnár a jeho prvý námestník pre trestný odbor Mgr. Peter Šufliarský rozkladajú právny štát, čo sa aj potvrdilo u jeho námestníka pre trestný odbor, je len otázkou času aby sa potvrdila ja práv časť. Ten čas je už tu!

  Aj keď ho určite nemáte v láske, nakoľko tvrdo bojuje o zneplatnenie volieb pre Vaše „neférové“ advokátske skúšky, Pezinskej skládky a podozrenia z falšovania volieb Vašou progresívnou stranou, jeho názor v tomto smere by sme mali brať vážne aj s prihliadnutím na moje dôkazy a mojími osobnými skúsenosťami, ktoré uvediem v závere tohoto listu.

  Podporný názor JUDr. Štefana Harabina, kandidáta za prezidenta, ktorí sa nebojí hovoriť PRAVDU!

  https://www.youtube.com/watch?v=Y1dScFvhr1Q

  Odborná právna nespôsobilosť Čižnára a Šufliarskeho na čele prokuratúry rozkladá právny štát.

  Ako na Slovensku sa môže dovolať pravdy a práva na štátnych orgánoch obyčajný človek bez právneho vzdelania, keď generálny prokurátor Čižnár a jeho námestník Šufliarsky nepoznajú Ústavu a ani Trestný zákon. Vyhovuje to samozrejme politikom, ktorí kradnú v priamom prenose.

  Ten najmarkantnejší dôkaz uvediem na samý záver vo forme môjho korunného svedectva s vierou, že ako právnička uznáte princip „Nemo plus iuris“, ktorý uviedol Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí a je v neprospech tzv. „dražobných mafii“, ktoré generálna prokuratúra s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou kryje.

  Výzva na štátnicky krok

  V mediálnom priestore sa objavujú rôzne výzvy namierené k objasnenie piatich sťažnosti ohľadne prezidentských volieb smerujúce k prepočítaniu hlasov a opakovaniu volieb, tu by som poukázal aj na názor verejnosti ako prezidentka môže pomôcť s riešením volebnej sťažnosti, ktorú podal kandidát Štefan Harabin, nakoľko podaním volebnej sťažnosti sa otázka voľby prezidenta SR opätovne stala vecou verejnou a dotýka sa všetkých nás, občanov SR. Vyberám tie najvýstižnejšie:

  Zmyslom prvého odkazu je rada ako by mala vyzerať vaša reakcia na sťažnosti s odporúčaním aby ste urobili nasledovné vyhlásenie.

  – Odkaz Dušana Hirjaka (blogera na HS)

  Názov článku: Prezidentka SR môže pomôcť s riešením volebnej sťažnosti, podanej Š.Harabinom. Bol by to jej prvý štátnický akt.

  … „Beriem na vedomie, že na Ústavný súd SR bola podaná volebná sťažnosť. Naplnením tohto práva zo strany pána Štefana Harabina vzniká nová situácia, že výsledky voľby prezidenta SR  neboli dosiahnuté v súlade s našimi právnymi predpismi. Je tu teda podozrenie, že moje zvolenie za prezidenta SR nie je legitímne. Táto nová situácia sa nedá vyriešiť tým, že budem robiť sťažovateľovi hlavného oponenta. Ctím si náš demokratický právny štát a v ňom aj postavenie a úlohu Ústavného súdu SR.

  Vyzývam náš Ústavný súd, aby v záležitosti volebnej sťažnosti bezodkladne začal konať, dôsledne prešetril všetky argumenty, ktoré volebná sťažnosť obsahuje a vydal konečný verdikt. Ja osobne, ako kandidát na funkciu prezidenta SR, som nerobila žiadne kroky k tomu, aby som v rozpore s príslušnými zákonmi dosiahla výsledok, aký som dosiahla.

  – Odkaz Slaveny Vorbelovej, predsedníčky národnej strany NÁRODNÁ KOALÍCIA (blogerka na HS)

  Názov článku: Pani Čaputová, prezidentský palác nie je festival Pohoda

  Zuzana Čaputová nie je až také neviniatko, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

  “Dievča, ktoré sa nebálo”nikdy nebolo súčasťou procesu podania na konanie vo veci skládky v Novej jame na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.

  Po pojednávaní vo veci pezinskej skládky na Súdnom dvore EÚ v Luxemburgu napísal vtedajší primátor Pezinka do miestneho časopisu Pezinčan: „V utorok 17. januára sa uskutočnilo konanie vo veci skládky v Novej jame na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.” Mesto Pezinok a jeho občanov zastupovala advokátska kancelária G. Lehnert, k.s. (konkrétne JUDr. Ján Ondruš a JUDr. Katarína Siváková). Účastníkmi konania za mesto boli aj prednosta Mestského úradu Mgr. Miroslav Šebesta a právnička Mgr. Martina Gaalová.” Zaujímavé, že?

  Odkaz Lenky Mayerovej, šéfredaktory Extra plus

  Názov článku: Lenka Mayerová: Maniere Zuzany Čaputovej

  „Historicky prvá žena zvolená za prezidentku Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá ešte ani nenastúpila do úradu, odhodila masku trpiteľky a začína občanom „tejto krajiny“ ukazovať svoju pravú tvár. Len niekoľko dní po svojom zvolení sa vybrala do Českej republiky, kde večerala s kniežaťom a opozičným poslancom českej snemovne za TOP 09 Karlom Schwarzenbergom, ktorý ju v predvolebnom boji podporoval. … Podpredseda českého parlamentu a predseda SPD Tomio Okamura Slovákov už po prvom kole varoval, že Čaputová predstavuje všetko, čo by mala slovenská spoločnosť odmietnuť. … Isto neposledným výstrelkom Zuzany Čaputovej je výmena oficiálnej ochranky z úradu pre ochranu ústavných činiteľov ministerstva vnútra, na ktorú má nárok od 31. marca…. Do inaugurácie prezidentky ostávajú necelé dva mesiace. Uvidíme akých ďalších Zuzaniných manierov sa ešte slovenský národ dočká, nehovoriac o tom, čo sa v štáte udeje, keď bude mať v rukách reálne kompetencie. Napriek tomu, že situácia vo svete sa…

  -Bodku za týmito názormi, ktorých je veľmi veľa je otáznik blogera HS s názvom „Čo“ je Zuzana Čaputová? Od Jozefa Siničáka, ktorý rozoberá v štyroch otázkach Vašu volebnú kampaň, kto sú ľudia, ktorí Vám poskytli, alebo vyslovili podporu, aké názory sama zastávate, aký kurz Slovensko Vaším zvolením naberie so záverom: „Podľa môjho názoru mediálny obraz výbornej prezidentky, ktorý však nie je pravdivý. To, čo opäť dokázali vykúzliť obrovské kopy peňazí a marketingoví géniovia je až zarážajúce. Mediálny obal zásadovej, čistej a dokonalej ženy. Obal, ktorý je však veľmi krehký a pod prílišným tlakom stráca šmrnc. Pravdepodobne aj preto v poslednej dobe odmieta tým pani Čaputovej väčšinu duelov. Pani Čaputová je obyčajná žena so svojimi chybami, aj prednosťami. Je to žena so svojou minulosťou. S minulosťou, ktorá nebude až taká dokonalá, ako sa nám snažia nahovoriť. Žena, ktorú počas kampane, ale aj pred ňou podporovali rôzne skupiny zo Slovenska, aj zo zahraničia. Žena, ktorá bude v prípade výhry pod tlakom týchto skupín, aj napriek tomu, že to sama popiera.“

  Hlas zo sociálnych sieti:

  Aj keď ja osobne nesúhlasím s určitými názormi a tisíckami vyhláseniami na sociálnych sieťach tak v zmysle zásady „aj keď s tebou nesúhlasím urobím všetko preto aby tvoj názor počuli aj ostatní“ Vám dávam na vedomie, že na sociálnych sieťach panuje veľká nespokojnosť a ľud si želá ZMENU a boj proti ZLU, ktorým sloganom sa začala aj Vaša predvolebná kampaň.

  Komenty z Facebooku – anonýmny hlas na zamyslenie

  … „JE to smutné,ale…   „Na Slovensku vzniká národný egoizmus, ktorý ohrozuje Európsku úniu.“ ..a slovenský egoizmus vyzerá presne takto:

  – CIGÁNOM staviame domy. – nakupujeme v NEMECKOM Kauflande, – peniaze strkáme do ŽIDOVSKÝCH bánk, – peniaze posielame GRÉKOM, – za to, že si vynášame smeti, platíme RAKÚŠANOM, – za to, že pijeme vlastnú vodu, platíme FRANCÚZOM, – za to, že si svietime, platíme ANGLIČANOM, – za to, že máme doma elektrinu z „našich“ elektrární, platíme TALIANOM, – prezidenta máme AMERICKÉHO agenta, – za ruský plyn platíme NEMCOM, a kryska povie, že sme SLOVENSKÍ EGOISTI a mafiáni!!!!?????“

  Na záver moje svedectvo:

  Som korunný svedok

  Toto svedectvo zverejňujem v zmysle postulátu „Kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných“ lebo to platí aj naopak a v tom je jeho sila. Nie je zmyslom poslania prezidenta sústrediť sa na jednú sťažnosť, ale prezident zvolený v priamej voľbe občanmi by nemal nechať bez povšimnutia ani volanie o pomoc od jednej rodiny.

  Budem veľmi stručný, lebo viem, že tak či tak sa týmto listom nebudete osobne zaoberať tak jako Váš predchodca pán Kiska, viď blog:

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2014/07/25/otvoreny-list-prezidentovi-andreiovi-kiskovi-zastvate-tajny-dohlad-nad-obcanmi-ktorym-sa-cielen-rozkladaju-rodiny/

  Neodpovedal ani pán Fico ako predseda vlády i keď sa to jeho osobne dotýkalo, viď ďalší blog:

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Neodpovedal mi ani Váš najväčší oponent pán Harabin, ktorému som napísal prostredníctvom tohoto blogu:

  https://blog.hlavnespravy.sk/8413/otvoreny-list-kandidatovi-za-prezidenta-stefanovi-harabinovi/

  Nebudem zaťažovať čitateľov, ani Vás podrobnosťami, lebo by som musel napísať celú knihu o vplyvu dražobných mafii na Slovensku. V prípade Vášho záujmu riešiť rozklad jednej slovenskej rodiny tajnými službami, všetko pochopíte z vyššie uvedenej linky adresovanej Štefanovi Harabinovi, ktorý ostal bez odpovede, nakoľko pri náhodnom osobnom stretnutí před reštauráciou Palmíra v Mlynskej doline mi pán Harabin povedal, že ako sudca najvyššieho súdu nemôže poskytovať svoje názory na iné právne skutočnosti. (Moja poznámka, ale veď sa vo svojich videách vyjadruje k množstvu iných právnych skutočnosti) Generálny prokurátor je podozrivý, svojou ignoráciou na moje sťažnosti adresované priamo na jeho meno a do jeho vlastných rúk, tým, že listy taktiež ignoruje, že osobne „kryje“ trestuihodné konanie pána Šufliarského, ktorý je osobne zodpovedný za zatajovanie právnych skutočnosti s vyššou právnou silou v mojom prípade – krádeže rodinného domu. Viac z linky:

  https://www.koloseo.info/naka/

  a odpovedi vyšetrovateľa, ktorý moje trestné oznámenie odmietol a já som podal v zákonnej lehote sťažnosť a teraz budem čakať čo sa stane.

  https://www.koloseo.info/naka/staznost/

  Žiadam Vás ako občan, ktorý sa cíti byť prenasledovaný za to, že som si dovolil po tzv. „nežnej revolúcie“ založiť politické hnutie HSP – Hnutie za slobodu prejavu, aby ste vyvinuli aktivity v zmysle Vaších právomoci a zastavili tajný dohľad nad občanmi a to odvolaním generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára.

  Záverečná otázka pre Vás ako právničky.

  Platí zásada „nemo plus iuris“, ktorú zdôvodnil Najvyšší súd v konaní 2 M Cdo 20/2011 18. 12. 2012 na návrh mimoriadneho dovolania predošlého generálneho prokurátora aj pre terajšieho generálneho prokurátora – ÁNO – alebo NIE – alebo – len pre vyvolených?

  Súd ďalej uviedol: Bez ohľadu na to, či dobrovoľná dražba je len osobitným zmluvným typom, alebo inou skutočnosťou podľa § 132 Občianskeho zákonníka, ustanovenie, ktoré by zásadu „nemo plus iuris“ výslovne prelamovalo zákon o dobrovoľných dražbách neobsahuje. Keďže takéto ustanovenie neexistuje, musí platiť aj v prípade dobrovoľnej dražby všeobecná zásada súkromného práva, ktorou je zásada „nemo plus iuris…“.
  (zdroj) https://merit.slv.cz/2MCdo20/2011
  Podľa vyššie uvedeného Uznesenia vlastnícke práva neprešli aj keď dražba bola vykonaná!!!!!
  Ak je Vaša odpoveď – ÁNO – žiadam odvolať generálneho prokurátora lebo nadržiava „pozemkovej mafii“  https://www.koloseo.info/ciznar09/

  https://www.koloseo.info/ciznar13/
  https://www.koloseo.info/ciznar18/

  Ak je Vaša odpoveď – NIE – žiadam odvolať generáleho prokurátora, pretože už v roku 2007 neurobil nápravu na moj opakovaný podnet ale odpísal mi nezmysly jeho námestník Peter Šufliarský?????

  https://www.koloseo.info/ciznar07/

  (z hrôzou dodatočne zisťujem, že linky nefunguju cez blog, treba ich skopírovať do nového okna aby fungovali – všetky linky)

  Dohovor o ochrane základných ľudských práv platí nielen pre súdnictvo ale aj pre políciu a prokuratúru. Namietam hrubé a úmyselné porušenie mojich základných ľudských práv právo na majetok podľa Dohovoru čl. 1 Dodatkového protokolu „každý má právo pokojne užívať svoj majetok“. Zatajovaním týchto skutočností viedlo k tragickému rozpadu jednej slovenskej rodiny, poškodeniu zdravia najmä môjmu synovi, ktorý nenesie žiadny ani ten najmenší podiel viny za nevymožiteľnosť práva na Slovensku, lebo na strane druhej v zmysle právoplatných rozsudkov mi do dnešného dňa nebolo vydané bezdôvodné obohatenie vo výške 4,7 milióna Sk (rozsudok vynesený v r. 1998), čo bolo spúšťačom neuveriteľných útokov voči mne a mojej rodine.

  Netreba skresľovať dejiny:

  Na úplný záver dovolte uviesť dva postrehy ohľadne víťazstva nad fašizmom, ktoré sme za socializmu oslavovali 9.mája ako dňa kedy fašistické Nemecko vyhlásilo kapituláciu před ruskými vojskami, ktorí porazili Hitlerovu mašinériu.

  Na druhý deň potom, ako Hitler a jeho armáda obsadila Paríž bez najmenšieho odporu, napísal nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, André Gide :
  „Naučiť sa žiť s včerajším nepriateľom nie je zbabelosť, ale múdrosť a tiež uznanie toho, čomu sa nedá vyhnúť“.
  Spisovateľ nemal pravdu.
  Dejiny dali za pravdu Winstonovi Churchilovi adresovanú Nevillovi Chamerlainovi po Mníchovskej dohode :
  „Británia a Francúzsko sa mali rozhodnúť medzi vojnou a hanbou. Vybrali si hanbu, budú mať vojnu.“

  Z prejavu Igora Čombora, primátora města Ružomberok

  https://www.facebook.com/comborigor/videos/2050711555054274/

  Vážená pani budúca prezidentka Zuzana Čaputová,

  Ak i Vy mienite tolerovať to ZLO o ktorom som sa v krátkosti zmienil tak Vás týmto žiadam aby ste odstúpili, pokiaľ je čas s čistou dušou a bez hanby, lebo ak dovolíte aby sa toto ZLO ignorovalo budete mať… každému to čo patrí.

  S úctou

  Ján Molnár, otec prenasledovanej rodiny

  Vážení čitatelia a sympatizanti s právom a spravodlivosťou, tento blog vydávam na počesť víťazstva sovietskych vojsk nad Hitlerovským fašizmom. Prečo sa presunul na 8. mája? Nuž to je len dôkaz, že sa progresívne niekto snaží s manipuláciou dejín. Nemyslíste si priatelia, že FAŠIZMUS pokračuje ale v utajovanej a sofistikovanej podobe? Viete prečo je „demokracia“ vyhovujúca pre tzv, „trhové hospodárenie“? Lebo v tom chaose SLOBODY profitujú len organizované skupiny a vytvárajú pre ostaných „ilúziu“slobody! Preto treba ZMENU, ktorú ovšem radoví občania nedokážu, lebo v tom spleti slobody slova majú prevahu organizované skupiny, ktoré sú v mnohých prípadoch financované zo zahraničia a hlavne z USA. Preto zdravý rozum hovorí, že, Slovensko potrebuje vodcu aspoň vodcu – prezidenta hlavne pre tých, 47% oprávnených voličov, ktorí nechodia voliť, lebo stratili akúkoľvek dôveru v politické strany a prezidenta, aspoň kvôli tejto mlčiacej takmer väčšiny je potrebný národne orientovaný vodca aspoň prezident s podporou minimálne väčšinou a nie len 24% z väčšiny oprávnených voličov, ale takého vodcu, ktorému môžeme dôverovať, určite NIE podvodníkov.

  Odkaz 9. mája, Rusko nie je naším nepriateľom ani spojencom, Rusko nie je hrozbou ale dejiny nás presvedčili, že Rusko sa vie brániť a preto majme na pamäti Putinov odkaz v prejave k Novému roku 2019 ako výzvu pre občanov Európy, „Rusko má namierené rakety proti každému štátu, ktorý dovolil prechod amerických vojsk k ich obklúčeniu, lebo týmto prejavom súhlasil s obkľúčením Ruska ako v prvej etape a následne zničením Ruska ako v druhej „utajovanej“ etape, preto sa Rusko musí brániť a bude sa brániť. Zastavte občania Európy hrozbe III. Svetovej vojny, ktorá bude hrozivejšia než tie doposiaľ, lebo ľudstvo vyvinulo atómove zbrane, vodíkove bomby, dronové rakety a elektromagnetické bojové vlny, zastavte hrozbu vojny, ktorého iniciátorom nie je Rusko, Rusko chce mier, Rusko chce slobodu a pre svojích občanov šťastný život nielen v súčasnosti ale aj život bez ohrozenia pre budúce generácie.“

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milion) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Vyzývam spravodajské služby aby prestali blokovať a obmedzovať tieto webové linky, každý kto pomáha bráneniu šíreniu týchto názorov je spolupáchateľ a skôr alebo neskôr bude odhalený a stíhaný!!!

  Niečo pozitívne o mne:

  https://renemolnar.blog.sme.sk/c/507424/nebude-p-harabin-lutovat-ze-podal-staznost-na-ustavny-sud-z-podozrenia-volebneho-podvodu.html

  https://janmolnar3.blog.sme.sk/c/494718/kandidat-na-prezidenta-moj-zivotopis-v-knihe-boh-je-mrtvy-alebo-v-okovach-diabla-7.html

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Salvini povedal, že pomohol polícii nájsť neonacistické zbrane

  Rím 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/ANSA-Maurizio Brambatti)   Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v utorok povedal, že dal polícii počiatočný tip, na základe ktorého zhabala neonacistickú propagandu a rôzne zbrane vrátane rakety vzduch-vzduch. Informovala o tom agentúra DPA "Som šťastný, že som bol užitočný pri nájdení rakety," povedal Salvini, ktorý je…

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa spolu s turistami vykúpal v červených plavkách v Čiernom mori

  Praha 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vykúpal v červených plavkách v Čiernom mori v ukrajinskej Odese. Pritom rusky komunikoval s turistami Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa počas pracovnej návštevy Odesy vykúpal v Čiernom mori so sprievodom zamestnancov administratívy a miestnych obyvateľov. Na stránke Kancelárie prezidenta…

  Trump: USA sa neusilujú o zmenu režimu v Iráne

  Washington 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Spojené štáty sa neusilujú o zmenu režimu v Iráne, ale o to, aby nemohol získať jadrové zbrane, vyhlásil v utorok americký prezident Donald Trump "Nejde nám o zmenu režimu. Vôbec nám o to nejde... Nemôžu mať jadrovú zbraň," zdôraznil na schôdzke vlády šéf…

  Tím Johnsona zvažuje pred brexitom pozastavenie činnosti parlamentu

  Londýn 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Henry Nicholls)   Tím kandidáta na post britského premiéra Borisa Johsona uvažuje o pozastavení činnosti parlamentu v období pred odchodom Británie z Európskej únie. Informovala o tom v utorok na svojej webovej stránke stanica Sky News Johnson môže podľa plánov jeho kampane v októbri pozastaviť fungovanie…

  Pohoda pri vode? Nie, na kúpaliskách v Nemecku uvažujú o posilnení ochrany

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Nemecko uvažuje o posilnení bezpečnosti na plavárňach kvôli čoraz častejším násilnostiam. V hre je aj zavedenie špeciálnej policajné ochrany. Aktuálne na bezpečnosť na niektorých kúpaliskách a plavárňach dohliadajú súkromné firmy, informuje portál iDnes.cz Nemecké kúpaliska, na ktorých sa vyskytli problémy, chcú aby ich…

  Kukan sa vrátil k facebookovej roztržke s Blahom: Vynadal by som mu ešte raz

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Exminister zahraničných vecí SR Eduard Kukan, ktorý po dvoch funkčných obdobiach nedávno skončil na pozícii poslanca Európskeho parlamentu (EP) sa nedávno veľmi negatívne a ostro vyjadril k poslancovi NR SR a šéfovi parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľubošovi Blahovi, ktorého okrem iného nazval…

  Nemci ironicky: „Gratulujeme, mesto Ashausen bude mať 1000 nových občanov“

  Berlín 16. júla 2019 (HSP/Foto:Screenshot video)   Gigantický biznis pokračuje. Pašeráci vozia migrantov do Európy maskujúc sa humanitárnymi a humanistickými heslami. Ale ide o čistý podradný biznis. Keďže sa stále väčšia časť európskej verejnosti začína búriť proti kšeftom s migrantami, pašeráci sa snažia utajiť svoju činnosť, ale márne   Správy o vylodení migrantov zverejňujú mnohé…

  Europoslanci rozhodli, von der Leyenová je prvou ženou na čele Európskej komisie. Poďakovala podobne ako Čaputová

  Brusel/Štrasburg 16. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)   Ursula von der Leyenová (60) sa od 1. novembra stane prvou ženou na čele Európskej komisie (EK). Podľa tlačovej agentúry DPA o tom rozhodli v utorok večer poslanci Európskeho parlamentu (EP) Nový predseda EP David Maria Sassoli uviedol, že za von der…

  Feministka a potratová aktivistka, ktorá falošne obvinila Trumpa zo znásilnenia, si myslí, že mužov je potrebné posielať do "preškoľovacích táborov"

  Washington 16. júla 2019 (HSP/LifeNews/Foto:SITA/AP-Craig Ruttle)   Médiá, ktoré v poslednom čase nariekajú ohľadom „sexizmu,“ neváhajú propagovať svoj vlastný druh sexizmu. V rozhovore pre VOX zverejnenom 2. júla prispievajúca autorka E. Jean Carrollová uviedla, že „svet je veľmi, veľmi, veľmi príjemné miesto bez mužov.“ Podľa Carrollovej, ktorá nedávno obvinila prezidenta USA Donalda…

  Susedia gruzínskeho televízneho redaktora, ktorý nadával na Putina, mu na dome umiestnili tabuľu s uštipačným textom

  Tbilisi 16. júla 2019 (HSP/Foto: KP)   V Gruzínsku neutícha škandál, ktorý vypukol po tom, ako tamojší novinár Georgij Gabunia v priamom televíznom prenose nadával na Putina. Vulgárne a šovinistické správanie televízneho chuligána vyvolalo v Gruzínsku búrku nevôle a masové demonštrácie. Jeho susedia mu na dom umiestnili tabuľu s uštipačným textom  „V Tbilisi…

  "Budeme musieť nájsť cesty, ktoré existenciu vesmírneho objektu vysvetlia." Českí vedci objavili hviezdu, ktorej nerozumejú

  Praha 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-NASA/ESA/Hubble Heritage Team/A. Nota, Westerlund 2 Science Team via AP)   Českí vedci v Astronomickom ústave AV ČR - Ondřejov si pripisujú nový objav hviezdy, ktorá sa však vymyká súčasným predstavám o vesmíre. Nový objav možno označiť za náhodu, pretože vedci mierili na hviezdu HD 99458…

  Londýnsky starosta nepovolil výstavbu mrakodrapu "Tulipán"

  Londýn 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Frank Augstein)   Londýnsky starosta Sadiq Khan zablokoval plány na výstavbu 300 metrov vysokého mrakodrapu neďaleko rieky Temža. Štíhla stavba prezývaná "Tulipán" so sklenenou vyhliadkovou plošinou by podľa starostu priniesla iba obmedzený verejný osoh a narušila by panorámu britskej metropoly, informovala v utorok tlačová agentúra Reuters…

  Nemecký politik Peter Bystroň exkluzívne pre HS o von der Leyenovej: Tá žena zaručene urýchli rozklad EÚ. Každý, komu EÚ len trochu leží na srdci, sa musí nad týmto personálnym návrhom zhroziť

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:PB, SITA/AP-Francisco Seco)   Nemecká ministerka Ursula von der Leyenová ašpiruje na líderku Európskej komisie. Niektorých slovenských europoslancov nemecká politička zaujala, iní sú skeptickejší a uvádzajú, že o nej nič nevieme. O stanovisko na menovanú političku sme požiadali aj nemeckého politika Petra Bystroňa (AfD). Ozrejmil, prečo…

  Sen sa skončil, Eduard Chmelar zakladá nové politické hnutie nazvané Socialisti: Chcem byť radikálnou alternatívou kapitalistom

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Eduard Chmelár chce založiť nové politické hnutie nazvané Socialisti. Informoval o tom na sociálnej sieti s tým, že chce ponúknuť voličom alternatívu. Chmelár sa už v roku 2015 neúspešne pokúšal o registráciu politického hnutia SEN "Rozhodol som sa vstúpiť do politického zápasu a…

  Afganky, ktoré cez víkend hrali na Pohode, zmizli. Sú už v Nemecku?

  Trenčianske Teplice 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto: screenshot video)   Polícia pátra po štyroch členkách ženského afganského orchestra ZOHRA, ktorý cez víkend vystúpil na hudobnom festivale Pohoda. TASR o tom informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička Podľa denníka Nový čas, ktorý na zmiznutie členiek upozornil, dievčatá sú v Európe legálne…

  Prokurátor Generálnej prokuratúry, ktorý vypracoval podklady na rozpustenie ĽSNS, je už na dôchodku

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky (GP SR) Ivan Minár, ktorý spracoval podklady k návrhu na rozpustenie ĽSNS, je už na dôchodku "Prokurátorovi GP SR, ktorý spracoval návrh na rozpustenie strany Kotleba – ĽSNS, zanikol služobný pomer prokurátora z dôvodu vzniku nároku na starobný…

  Pri páde budovy v Bombaji zahynulo najmenej sedem ľudí

  Bombaj 16. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SarcasticDude Twitter)   Najmenej sedem ľudí zahynulo v utorok v Bombaji, kde sa zrútila štvorpodlažná budova. Záchranárom sa podarilo spod trosiek budovy vytiahnuť deväť preživších vrátane jedného dieťaťa, ktoré už medzičasom po ošetrení prepustili z nemocnice Záchranári pátrajú po ďalších osobách, ktoré pravdepodobne uviazli pod troskami.…

  Predseda parlamentu Danko sa zúčastní na pochode Hrdí na rodinu. Vyzval na účasť a podporu, že otec a mama, čiže muž a žena sú to najlepšie pre deti

  Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/NR SR)   Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko potvrdil, že sa zúčastní na pochodu Hrdí na rodinu. „Každý má právo žiť ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo…

  TopDesat

  Toto sa stane, ak sa nebudeš pozerať na dopravné značky!

  0

  Aj vy jazdite po pamäti? Je to bežná prax, najmä pri kratších jazdách v okolí, ktoré dobré poznáte. Ťažšie to majú profesionálni vodiči. Tí musia sledovať oveľa viac podnetov a dopravné značky im nič „neodpustia“. Výška nákladiaka, dodávky, skriňového auta… Čo sa stane, ak sa „nezmestia“ do tunela alebo pod most? Chlapi…

  Posledné jedlo dinosaura odhalilo neznámy druh jašterice - Indrasaurus wangi

  0

  Neuveriteľne dobre zachovalý obsah žalúdka dinosaura, ktorý zomrel čoskoro po skonzumovaní posledného jedla, odhalil predtým neznámy druh jašterice, ktorý sa odhaduje, že žil pred 120 miliónmi rokov, informuje portál RT. Táto jašterica dostala meno Indrasaurus wangi. Jašterica, pomenovaná Indrasaurus wangi, je na rozdiel od akéhokoľvek známeho d

  Tieto divné selfies si zamiloval celý internet

  0

  Selfies sa v posledných rokoch stali akousi povinnosťou pre všetkých, ktorí využívajú sociálne siete. Niektorí sú dokonca schopní vytvoriť si 50 rovnakých fotiek iba kvôli tomu, aby si mohli vybrať tú správnu selfie. Prvé selfies vznikli pravdepodobne v Austrálii pred desiatimi rokmi, keď sa takto fotil jeden opitý muž. Pravdepodobne…

  Opustené hotely: Kedysi niečo znamenali, no dnes iba chátrajú

  0

  Tak ako aj v minulosti sa výstavba hotelov rozkvitla s nárastom obyvateľstva. Kedysi známe pohostinstvá sa pritom neudržali nad hranicou krachu a skončili dodnes opustené ako pripomienka, že niekedy po nich dopyt predsa len bol. Tieto opustené hotely v minulosti niečo znamenali, no dnes sú iba obyčajnými ruinami. Royal Hotel, Birdsville

  Reklama nemusí byť otravná. Tieto reklamy sa zamerali na vážne problémy

  0

  Mnoho z nás si myslí, že reklama môže byť iba otravná a nudná. Ani sa tomu nečudujeme, keďže slovenské reklamy nám mnohokrát dajú poriadne zabrať. Billboard sem, billboard tam, otravná inzercia v časopisoch a na internete. Občas na nás dokonca v televízii vybehne podivný zelený mužíček. Takáto však nemusí byť…

  Zemetrasenia na týchto fotografiách sa stali súčasťou histórie

  0

  Zachytené zemetrasenia spôsobili jedny z najväčších škôd po celom svete. Valvidia, Čile 1960 Zemetrasenie Valvidia sa vyskytlo v Čile 22. mája 1960 a doteraz patrí medzi na

  Vo svete IT

  Herné smartfóny opäť naberú „na sile“. Zoznámte sa s novým procesorom Snapdragon 855 Plus od Qualcommu

  0

  Svetový výrobca mikročipov, Qualcomm, oficiálne predstavil výkonnejší derivát svojho vlajkového procesoru Snapdragon 855, ktorý poháňa tie najsilnejšie smartfóny aktuálne dostupné na trhu. Novinka s označením Snapdragon 855 Plus však nemá byť klasickým vlajkovým procesorom. Jeho cieľovou skupinou sú tie najvýkonnejšie „mašiny“ – herné smartfóny. Vyšší výkon, lepšia konektivita a lepšia…

  R. Raši: „V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať“

  0

  Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu informuje verejnosť, ze 6 malých a stredných podnikov, ktoré uspeli so svojimi projektami v Oblasti kybernetickej bezpečnosti a biotechnológií úspešne absolvovali tréningový program Innovation Leaders Open Gate v izraelskom Tel Avive. „Izraelský akcelerátor SIT4F prostredníctvom špičkového tréningu pomohol našim firmám rýchlejšie preklenúť…

  Huawei tvrdí, že do roku 2021 dokáže byť úplne nezávislý od spoločností a technológií z USA

  0

  Americko-čínska obchodná vojna sa síce pomaly blíži ku koncu, no ani jedna z čínskych spoločností stále nemá vyhraté. Najnovšie vyhlásenia Donalda Trumpa síce napovedajú, že čínski giganti, ako Huawei či ZTE, sa možno časom na trh v USA vrátia, no predstavitelia týchto spoločností sa na slová amerického prezidenta už tak…

  Uniknuté rendery zariadení Honor 9X a 9X Pro odhaľujú pop-up selfie kameru

  0

  Predstavenie zariadení Huawei Honor 9X a 9X Pro sa nezastaviteľne blíži. Malo by sa tak stať 23. júla, teda už o pár dní. So skracujúcim sa časom, sa na povrch dostáva množstvo informácií ohľadne oboch zariadení.  Najnovšie, portál pocketnow.com  priniesol report, v  ktorom upozorňuje na rendery smartfónov, odvolávajúc sa priamo na…

  Xiaomi predstavuje unikátny gadget, ktorý Vás zbaví svrbenia po uštipnutí hmyzom

  0

  Xiaomi opäť raz ukazuje, že má skvelé a  inovatívne nápady. Najnovšie predstavuje užitočný gadget s praktickým využitím. Drobné zariadenie o veľkosti kľúčenky, ktorého účelom je odstránenie nepríjemného svrbenia po uštipnutí komárom či iným hmyzom. Informuje o tom portál Xiaomimagazine.com. Za zhotovením tohto malého zariadenia stojí spoločnosť Konjac, ktorá ho predstavila…

  Microsoft Word pre Android presiahol pomyselnú hranicu 1 miliardu stiahnutí

  0

  Zrejme najpopulárnejší textový editor Microsoft Word oslavuje dosiahnutie veľkého míľnika. Jeho verzia, určená pre mobilný operačný systém Android, totižto presiahla hranicu 1 miliardu stiahnutí. Na presiahnutie pomyselného míľnika poukázal zahraničný technologický portál Techradar. Míľnik, ktorý dosiahol len málokto Spoločnosť Microsoft sa vďaka novému úspechu aplikácie Microsoft Word už po druhýkrát…

  TopSpeed

  Nový Opel Astra má 9-stupňový automat a o 19 % nižše emisie

  0

  S príchodom modernizovanej Astry Opel úplne prekopal aj motorovú ponuku. Výsledkom sú nové motory z vlastného vývoja, nová 9-stupňová automatická prevodovka a až o 19 % znížené emisie. S úpravami motorovej palety konštruktéri zapracovali aj na naladení podvozka, aerodynamike karosérie a výbave kabíny. Nový Opel Astra, ako mu teraz chvíľu budú všetci…

  Rišo Gonda sa opäť prihlásil a získal skvelé pódium!

  0

  Nie len Maťo Homola, ale aj Rišo Gonda pretekal na rakúskom okruhu Red Bull Ring. Rišo už tradične nastúpil s tímom Šenkýř Motorsport v sérii International GT Open. BMW M6 GT3 osedlal spoločne s mladučkou holanďankou, Beitske Visserovou. Premiéru v pozícii juniorského tímu BMW Motorsport okorenili skvelým druhým miesto v…

  Naftové motory sa emisne vyrovnali elektromobilom. Čo bude ďalej?

  32

  Bruselskí úradníci tlačiaci na čoraz masívnejšie presadzovanie elektromobility zostali poriadne zaskočení. Organizácia Euro NCAP zameraná na bezpečnosť automobilov totiž začala s hodnotením Green NCAP. V rámci neho dostávajú testované autá akýsi „emisný“ certifikát hodnotiaci emisie v reálnej prevádzke aj laboratóriách. Naftový Mercedes-Benz C 220d 4Matic pritom dopadol rovnako dobre ako elektromobily. Na "vysvedčení" dosiahol plný…

  VW Slovensko učí majiteľov, ako funguje moderné auto

  0

  Kto si číta návod? Pri skladaní nábytku, samozrejme, drvivá väčšina. Pri vymoženosti ako mobilný telefón, alebo auto? Pri oboch si každý povie, že s telefónom aj autom predsa vie narábať. Častý omyl. Každý typ sa v niečom líši. Preto sa mi neraz stane, že aj po roku ma prekvapí funkcia na…

  Nová Škoda Octavia IV sa nechtiac ukázala obrázkami vnútra

  0

  Svetom internetu sa rýchlo šíria ďalšie špionážne fotografie Octavie štvrtej generácie. Tie opäť potvrdzujú špekulácie o jej celkovom vzhľade a zároveň ukazujú, že jej dizajn naviaže na súčasnú vlajkovú loď automobilky, Škodu Superb aj hatchback Scala. Omnoho zaujímavejší je však pohľad do kokpitu českej novinky. Nová Octavia konečne ukázala aj…

  Euro NCAP Kia Ceed zvládla na 4 alebo 5 hviezdičiek. V čom je rozdiel?

  1

  Po dlhšej dobe je tu opäť auto, ktoré prešlo testy Európske testy bezpečnosti na dve rôzne hodnotenia. Euro NCAP Kia Ceed zvládla podľa výbavy na 4, alebo 5 hviezdičiek. Dôležité je totiž to, či máte vo výbave systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov, ktoré zo 4 spraví 5 hviezdičkové auto.

  KAMzaKRÁSOU

  Je detox zdravý či klam?! Názor odborníkov na „očistu” ťa prekvapí

  0

  Chceme sa cítiť zdravšie, lepšie, mladšie a siahame preto po najrôznejších detoxikačných kúrach sľubujúcich celkovú „očistu“ tela. Detoxy sa naozaj za posledné roky stali takmer synonymom zdravého organizmu, no aj tu platí staré dobré porekadlo, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Je detox zdravý alebo klam a aký…

  Sebarozvoj s koučkou: Voľba postoja so slobodou voľby

  0

  Voľba postoja so slobodou voľby: Je to o postoji – keď si vyberieme, že budeme realistickí, a nie strachoví, môžeme posilňovať svoju sebaistotu. Tá sa vytvára aj tým, že sa do vecí činorodo púšťame, aby sme získavali skúsenosti, rozvíjali sa, a tak sa stávali odvážnejšími.

  Efektívne a lacné cvičenie so stoličkou: Odteraz už žiadne výhovorky!

  0

  Zatiaľ čo mnohí pri cvičení v pohodlí domova preferujú jogu alebo pilates, ktorý dokáže poriadne ponaťahovať všetky svaly na tele, my preferujeme cvičenie so stoličkou. Pri správne zvolených cvikoch dokážete svoje telo rovnako dobre ponaťahovať!

  Deti a digitálne technológie (mobily, počítače, tablety): Pozor na hrozivé následky!

  0

  Digitálne technológie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov, výrazne ovplyvňujú aj deti. Tie sa do kontaktu s mobilmi a tabletmi dostávajú takpovediac „od plienok“ a väčšinou to začína pesničkami a rozprávkami na Youtube, pokračuje hrami a neskôr aj sociálnymi sieťami. Deti už bez toho takmer nevedia existovať a situácia sa zhoršuje. Deti a digitálne technológie – to…

  Prírodný liek na dýchacie cesty: Priprav si tento macerát!

  0

  Dnes vám povieme o jeden bylinke, ktorá predstavuje akýsi prírodný liek na dýchacie cesty. Hoci je často využívaná ako okrasná rastlina, nedajte sa zmiasť. V skutočnosti majú jej kvety blahodarný vplyv na ľudský organizmus a sú nápomocné pri liečbe mnohých zdravotných ťažkostí. Veľmi jednoducho si z nej môžete pripraviť macerát, ktorý…

  TEST: Marlies Möller uv-light & pollution protect hairspray

  0

  Lak na vlasy na ochranu pred UV žiarením a znežistením od Marlies Möller ponúka vlasom komplexnú ochranu a prirodzenú fixáciu s oslňujúcim leskom. Je navrhnutý tak, aby vlasom zabezpečil UV ochranu a predišiel tak ich vysušovaniu a oslabovaniu. Okrem toho vytvára tento produkt na vlasoch akúsi ochrannú vrstvu, vďaka ktorej sú chránené pred…

  Svetlo sveta

  Príde raz pedofília do módy?

  0

  O zákaze jej propagácie momentálne panuje zhoda medzi pravicou i ľavicou. Ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa však sex dospelých s deťmi, najmä mužov s chlapcami, považoval za neškodný, dokonca módny. Táto propaganda sa môže vrátiť. Svedčia o tom štandardy WHO, ktoré by sa teraz mali stať základom pre sexuálnu výchovu…

  17 milostí, ktoré získavaš každým prežehnaním sa

  0

  Znak kríža je základným gestom kresťana. Katolíci sa prežehnajú najčastejšie pred začiatkom a na konci modlitby, pri vstupe do kostola, na začiatku a konci Svätej omše, pri prijímaní Eucharistie a pri jedle. Čo však je obsiahnuté v moci kríža, keď je neodmysliteľnou súčasťou duchovného života? Pri každom prežehnaní sa získavame…

  Sedem z desiatich súrodencov vstúpilo medzi dominikánov

  0

  Jednou z veľkých pozitívnych vlastností mnohopočetných rodín je silnejší pocit jednoty, ktorý sa medzi súrodencami vypestuje. Takto opisoval situáciu vo svojej rodine William Hinnenusch, ktorý sa ako najstarší prvý rozhodol vstúpiť medzi Dominikánov. Následne ho ďalších 6 súrodencov nasledovalo. Cestu do dominikánskeho rádu William našiel cez svoje štúdium na Oxforde,…

  Kultúra smrti ukazuje arogantne svoju prevahu

  0

  Na vrchole svojej arogancie, každý režim, postavený na pilieri ľudskej pýchy, začne byť vražedný. Nenahovárajme si, že vražedná totalita hrozí. Je už tu, len ju dav akceptoval a funguje vykonštruovaným masovým súhlasom, manipuláciou a uplácaním nezaslúženým blahobytom- nemá ani dostatok úprimnosti pre otvorenú tyraniu a sama seba považuje za dobrú…

  Nemecká štúdia: Do Európy migrujú predovšetkým mladí muži patriaci minimálne do strednej triedy.

  0

  Vedúci berlinského inštitútu pre populáciu a rozvoj ( Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) Reiner Klingholz uviedol na adresu migračnej vlny, ktorú zaznamenáva Európa, že jej hlavnou zložkou sú príslušníci strednej a vyššej vrstvy a nie chudobní Afričania. „Ľudia vo veľkej väčšine chudobných afrických krajín si nemôžu dovoliť vysťahovanie. Na to, aby mohli emigrovať…

  Matka Lamberta: Rozplakal sa, keď sa dozvedel, že ho vyhladujú

  0

  Vincent Lambert, ktorý zomrel nariadením súdu vo Francúzsku na dehydratáciu a na vyhladovanie, zomrel podľa kardinála Saraha ako „martýr, ako obeť bláznovstva človeka dnešnej doby.“ Doktori prestali poskytovať Lambertovi stravu aj napriek prosbe jeho katolíckych rodičov, ktorí sú stále nažive. “V tento smutný deň sa modlím za spásu jeho duše, ktorý…

  Armádny Magazín

  Ozbrojené sily Ukrajiny v dôsledku zlyhania zaútočili na vlastné pozície v Donbase: 3 mŕtvi, 11 zranených

  0

  Vojaci ozbrojených síl Ukrajiny sa snažili zopakovať úder Doneckej milície, ktorá úspešne použila jednotku na odstraňovanie mín UR-83 na zničenie opevnenia ukrajinskej armády. Dôstojníci dvakrát použili systém UR-77. Ak však v prvom prípade neboli žiadne ľudské obete, potom druhýkrát viedli k tragickým následkom. Výpočet UR-

  V Číne bol TOS-1A nazývaný "najstrašnejšou ruskou zbraňou"

  0

  Čínsky časopis Sina tvrdí, že ťažký plameňometný systém TOS-1A je "najstrašnejšia ruská zbraň". Hoci sa nazýva „flamethrower tank“, samotný systém s tým nemá nič spoločné, okrem platformy, na ktorej bol vytvorený - je to viacvrstvový raketomet, ktorý odpáli termobarické, alebo zápalné strely do vzdialenosti 12 km. Bo

  Vedúci osobitného oddelenia FSB "Alpha" bol prepustený

  0

  Šéf špeciálnej divízie FSB "Alpha" Valerij Kanakin bol prepustený zo svojho postu. Prepustenie Kanakina údajne nie je spojené so zadržaním niekoľkých dôstojníkov špeciálnych síl pre podozrenie z lúpeže. Po prepustení, sa Kanakin stal prezidentom združenia veteránov špeciálnych síl. Kanakin pracoval v Alpha od roku 1984, od roku 2014

  FN 509 Tactical

  0

  Spoločnosť FN America predstavila svoju novú 9mm sériu FN 509, aby sa mohla zúčastniť kontraktu pre americkú armádu. Predchádzajúca séria FNS (Striker fired ) s vymeniteľnými zadnými rukoväťami a skvelou spúšťou, bola tiež silným uchádzačom a teraz je populárnou zbraňou na civilnom trhu. Teraz je tu nové, limitované vydanie, v…

  Najproblematickejšie vojenské vybavenie NATO

  0

  Moderné, drahé, ozbrojené a ... surové. Najnovšia britská lietadlová loď, Queen Elizabeth, tento týždeň prerušila námornú plavbu a kvôli úniku sa vrátila do Portsmouthu. Najväčšia loď britskej flotily naďalej rozstrapkáva nervy posádky: toto zlyhanie nie je prvé. RIA Novosti publikuje výber najzraniteľ

  Nový ruský delostrelecký komplex "Palma"

  0

  V Petrohrade sa prvýkrát objavila vzorka najnovšej protilietadlovej rakety a delostreleckého komplexu ZRAK 3M89 "Palma". Systém je už v službe námorníctva a je dodávaný zahraničným partnerom. Jedinečnosť Palmy je, že je schopná zasiahnuť všetky druhy letiacich objektov (lietadlá, vrtuľníky, drony a protilietadlové rakety) vo vzdialen

  Tvoja Svadba

  Farebné svadobné šperky podľa znamení: Čo o vás prezradia

  0

  Farby šperkov môžu ovplyvňovať našu náladu aj zdravie. Spájajú sa s nimi naše hviezdne znamenia. Vyberáme si ich podľa nášho vkusu a samozrejme aj podľa toho, čo máme oblečené. Niektoré šperky sa dedia, majú špeciálny sentimentálny význam a iné sú len jednoducho kúsky, ktoré sme si obľúbili. Farebné svadobné šperky sú menej časté,…

  Lego svadba: Neuveríš vlastným očiam, kde sa dá stavebnica použiť

  0

  Začnime radosťou pre vašich svadobných hostí. Čo tak vyrobiť pre nich postavičky, ktoré si môžu zobrať so sebou domov? Využiť môžete ich obľúbených rozprávkových hrdinov, farby alebo postavičky, s ktorými vyrastali. Lego je úžasné v tom, že jeho tém je skutočne veľmi veľa. Vyberať teda bude z čoho. Nemusíte sa tiež báť, že…

  Bavlnovník vo svadobnej výzdobe: Očarujúci a ľahký ako pierko

  0

  Bavlna je jedna z najstarších textilných surovín na svete. Pestuje sa na stonkových kríkoch, z ktorých sa po dozretí zberajú kúsky jemnulinké a ľahučké ako vzduch. Tieto vatovo vyzerajúce guličky sú základnou surovinou našich obľúbených tričiek či iného oblečenia. Bavlnovník vo svadobnej výzdobe pôsobí exoticky, ľahko a dá sa krásne kombinovať s inými kvetmi.

  Vyhraj 3x Lanvin A GIRL IN CAPRI - toaletná voda v hodnote 35 €

  0

  A GIRL IN CAPRI - toaletná voda: Bájna sladkosť sadov a záhrad prekypujúcich zrelými plodmi. Kompozícia sa otvára esenciou citróna Primafiore. Charakterizuje ho žiarivá vôňa, intenzívne optimistická, ako obedňajšie slnko dopadajúce na chodníky tichých ulíc. Tento citrón vyznieva nezvyčajne, pretože v sebe obsahuje výnimočnú kvalitu vonných olejov a neustále kvitne, takže celoročne…

  Tradičná talianska svadba: Prečo sa strihá ženíchova kravata?

  0

  Tradičná talianska svadba- boli ste už na nejakej? Taliani sú známi svojím šarmom, temperamentom, vyberavúm módnym vkusom, vynikajúcou kuchyňou, pápežom, mafiánskymi príbehmi, jedinečnými Benátkami. Určite ste počuli výraz talianske manželstvo. Ako vyzerá taká tradičná talianska svadba? Poďte sa s nami pozrieť.

  Klinčeky vo svadobnej kytici aj výzdobe: Z akých druhov si môžeš vyberať?

  0

  Na tomto webe pre vás búrame rôzne predsudky o svadobných výzdobách, kvetoch, ktoré nepoznáte a mali by ste aj o veciach, ktoré nemôžete vedieť len preto, lebo svadbu (v tom lepšom prípade) organizujete len raz za život. Klinčeky alebo klince poznáte skôr z kytíc pre pani učiteľku na záver školského roka. Tie dnešné sú…

  Tvoje Zdravie

  Pozor, toto je TOP sezónna zelenina! Prečo sa oplatí jesť cuketu?

  0

  Cukety práve v prebiehajúcom období v hojnom množstve dorastajú v našich záhradách a dobre dostupné sú aj v obchodoch či na miestnych trhoch. Hovoríme tu o úžasnej zdravej a chutnej zelenine, ktorá sa dá pripraviť na množstvo spôsobov. Vyberiete si cuketové placky či krémovú cuketovú polievku? Alebo máte v obľube iné zdravé…

  Ako sa prejavuje salmonelóza? Tieto fakty potrebujete ovládať!

  0

  Salmonelózu môžeme zaradiť medzi najznámejšie a pomerne i rozšírené ochorenia tráviacej sústavy. Práve letné obdobie s horúcimi dňami sú pre rozvoj tejto choroby o niečo viac rizikovejšie. Salmonelóza je charakteristická krátkou inkubačnou dobou, pričom sa prejavuje najmä zažívacími ťažkosťami. Ako sa prejavuje salmonelóza aj čo je jej príčinou a aká…

  TOP zaujímavosti o ľudskej pečeni: Dokáže nám dorásť?!

  0

  Keďže sme vám už priniesli už rozličné zaujímavosti o ľudkom mozgu aj prekvapivé fakty o žalúdku, dnes prišiel na rad ďalší dôležitý orgán, ktorý sa konkrétne ukrýva v brušnej dutine. Ide o pečeň, ktorú údajne v starovekom Grécku považovali za miesto, v ktorom sa nachádzajú emócie. Vedeli ste napríklad o…

  Ako pôsobí aeróbne cvičenie na človeka? Pomáha vôbec pri chudnutí?

  0

  Aeróbny alebo inak aj vytrvalostný tréning vplýva na naše telo hneď v niekoľkých smeroch. Ako sme spomínali už v úvode článku, pohybové aktivity z tejto kategórie cvičení sú veľmi nápomocné pri chudnutí. Sú totiž skvelým prostriedkom na spaľovanie prebytočného tuku. Ak sa snažíte zhodiť zopár kíl, tak okrem zdravej stravy svojmu…

  Prospešné zvieratá v záhrade: Tieto sú v nej skutočne potrebné!

  0

  Zvieratá v našej záhrade predstavujú jeden veľký prírodný svet. Už ako deti v škôlke sme sa učili o rôznych zvieratách, ktoré môžeme nájsť v našich záhradách. Niektoré z nich našu úrodu dokážu zničiť a nám ostanú prázdne debničky v pivniciach. Ale nájdu sa aj také, ktoré sú pre našu záhradu…

  Základné meditačné pozície: Viete, ako na to správnym spôsobom?

  0

  Už ste niekedy skúšali meditovať? Viem, znie to neuveriteľne, že by sedenie s prekríženými nohami a predýchavanie malo dopomôcť k spokonejšiemu životu… Meditácia je v skutočnosti veľmi dobrá praktika, ktorú môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek, za rôznych okolností a v rôznych pozíciách. Práve o tých si niečo povieme v tomto…