• Otvorený list budúcej prezidentke pani Zuzany Čaputovej – zastavte tajný dohľad nad občanmi – žiadajte prepočítanie hlasov – alebo odstúpte bez hanby pokiaľ je čas!

  Publikované 11.05. 2019 o 17:16 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Sťažnosť proti odmietnutému trestnému oznámeniu na organizovanú skupinu z podozrenia štátnej korupcie, potvrdzuje neschopnosť OČTK alebo existenciu štátnej korupcie. Zodpovednosť je na pleciach generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára, ktorý podľa empirických dôkazov stojí na strane ZLA proti ktorému ste Vy osobne vyhlásili boj, tak prosím bojujte aj za moje porušené práva, lebo kto bojuje za svoje práva bojuje aj za práva ostatných a naopak.

  Foto: Koláž s dostupnej galérie na internete

  Vážená pani budúca prezidentka Zuzana Čaputová,

  zo slušnosti a úcte k ženám Vám želám v úvode veľa šťastia a zdravia, ktoré budete v krátkej budúcnosti potrebovať aby ste mohli bez akýchkoľvek podozrení z nečetnosti prezidentských volieb, čestne nastúpiť do úradu prezidentky Slovenskej republiky.

  I napriek tomu, že ste už v médiach informovali verejnosť o Vašich prvých krokoch po nastúpení do funkcie prezidentky, prosím Vás ako „skúsenú“ právničku, aby ste po vyhodnotení odôvodnenia v čo najkratšom čase v zmysle právomoci prezidenta odvolali z funkcie generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára, ktorého nominoval Váš expredchodca Gašparovič a tak zastavila „Tajný dohľad nad občanmi“ o ktorom Vás chcem informovať.

  Odôvodnenie:

  Generálna prokuratúra urobila len kozmetickú úpravu tým, že „presunula“ prvého námestníka pre trestný odbor Mgr. Petra Šufliarského z jedného postu na druhý, bez vyvodenia príslušnej trestnoprávnej zodpovednosti za to, že sa odhalila a preukázala jeho komunikácia so zločincom (prezumpcia neviny pod ťarchou dôkazov už neplatí) a zadržaným „mafiánom“ Mariánom Kočnerom, ktorého súd pod ťarchou dôkazov prikázal vyšetrovať väzobne aby nemaril vyšetrovanie, tak je neprijateľné aby so zadržanou a izolovanou osobou vysoký úradník OČTK (orgánov činných v trestnom konaní) námestnik pre trestný odbor Generálnej prokuratúry udržiaval komunikáciu prostredníctvom SMS. V tomto smere „kvitujem“ slová pána Kisku o tvrdení, že mafia je napojená na štát.

  Osobné zlyhanie Jaromíra Čižnára

  Je to zlyhanie generálneho prokurátora ako osoby, ako občana, ktorému bolo zverené vedenie tak dôležitého úradu štátnej správy ako je Generálna prokuratúra.

  Je nevyhnutné aby v čo najkratšom čase bol odvolaný a kedže ho nominoval exprezident, Gašparovič tak súčasný prezident ho môže aj „dočasne“ odvolať a prevziať dohľad nad touto inštitúciou pre jeho osobné zlyhanie a neschopnosť viesť túto dôležitú štátnu organizáciu, inštitúciu ktorá by mala dohliadať nad dodržiavaním zákonnosti, odhaľovať kriminalitu, lebo sa už preukázalo prepojenie tejto inštitúcie na osobu podozrivú z mafiánskeho spolčovania a závažného podozrenia ako objednávateľa vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice, to je to jeho osobné zlyhanie a je nemysliteľné aby bol na čele spravodlivosti čo len ďalší deň.

  Na podporu mojích tvrdení uvádzam:

  Aj Váš oponent sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin tvrdí vo svojích videách a vystúpeniach, že generálny prokurátor JUDr. Jaromír Čižnár a jeho prvý námestník pre trestný odbor Mgr. Peter Šufliarský rozkladajú právny štát, čo sa aj potvrdilo u jeho námestníka pre trestný odbor, je len otázkou času aby sa potvrdila ja práv časť. Ten čas je už tu!

  Aj keď ho určite nemáte v láske, nakoľko tvrdo bojuje o zneplatnenie volieb pre Vaše „neférové“ advokátske skúšky, Pezinskej skládky a podozrenia z falšovania volieb Vašou progresívnou stranou, jeho názor v tomto smere by sme mali brať vážne aj s prihliadnutím na moje dôkazy a mojími osobnými skúsenosťami, ktoré uvediem v závere tohoto listu.

  Podporný názor JUDr. Štefana Harabina, kandidáta za prezidenta, ktorí sa nebojí hovoriť PRAVDU!

  https://www.youtube.com/watch?v=Y1dScFvhr1Q

  Odborná právna nespôsobilosť Čižnára a Šufliarskeho na čele prokuratúry rozkladá právny štát.

  Ako na Slovensku sa môže dovolať pravdy a práva na štátnych orgánoch obyčajný človek bez právneho vzdelania, keď generálny prokurátor Čižnár a jeho námestník Šufliarsky nepoznajú Ústavu a ani Trestný zákon. Vyhovuje to samozrejme politikom, ktorí kradnú v priamom prenose.

  Ten najmarkantnejší dôkaz uvediem na samý záver vo forme môjho korunného svedectva s vierou, že ako právnička uznáte princip „Nemo plus iuris“, ktorý uviedol Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí a je v neprospech tzv. „dražobných mafii“, ktoré generálna prokuratúra s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou kryje.

  Výzva na štátnicky krok

  V mediálnom priestore sa objavujú rôzne výzvy namierené k objasnenie piatich sťažnosti ohľadne prezidentských volieb smerujúce k prepočítaniu hlasov a opakovaniu volieb, tu by som poukázal aj na názor verejnosti ako prezidentka môže pomôcť s riešením volebnej sťažnosti, ktorú podal kandidát Štefan Harabin, nakoľko podaním volebnej sťažnosti sa otázka voľby prezidenta SR opätovne stala vecou verejnou a dotýka sa všetkých nás, občanov SR. Vyberám tie najvýstižnejšie:

  Zmyslom prvého odkazu je rada ako by mala vyzerať vaša reakcia na sťažnosti s odporúčaním aby ste urobili nasledovné vyhlásenie.

  – Odkaz Dušana Hirjaka (blogera na HS)

  Názov článku: Prezidentka SR môže pomôcť s riešením volebnej sťažnosti, podanej Š.Harabinom. Bol by to jej prvý štátnický akt.

  … „Beriem na vedomie, že na Ústavný súd SR bola podaná volebná sťažnosť. Naplnením tohto práva zo strany pána Štefana Harabina vzniká nová situácia, že výsledky voľby prezidenta SR  neboli dosiahnuté v súlade s našimi právnymi predpismi. Je tu teda podozrenie, že moje zvolenie za prezidenta SR nie je legitímne. Táto nová situácia sa nedá vyriešiť tým, že budem robiť sťažovateľovi hlavného oponenta. Ctím si náš demokratický právny štát a v ňom aj postavenie a úlohu Ústavného súdu SR.

  Vyzývam náš Ústavný súd, aby v záležitosti volebnej sťažnosti bezodkladne začal konať, dôsledne prešetril všetky argumenty, ktoré volebná sťažnosť obsahuje a vydal konečný verdikt. Ja osobne, ako kandidát na funkciu prezidenta SR, som nerobila žiadne kroky k tomu, aby som v rozpore s príslušnými zákonmi dosiahla výsledok, aký som dosiahla.

  – Odkaz Slaveny Vorbelovej, predsedníčky národnej strany NÁRODNÁ KOALÍCIA (blogerka na HS)

  Názov článku: Pani Čaputová, prezidentský palác nie je festival Pohoda

  Zuzana Čaputová nie je až také neviniatko, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

  “Dievča, ktoré sa nebálo”nikdy nebolo súčasťou procesu podania na konanie vo veci skládky v Novej jame na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.

  Po pojednávaní vo veci pezinskej skládky na Súdnom dvore EÚ v Luxemburgu napísal vtedajší primátor Pezinka do miestneho časopisu Pezinčan: „V utorok 17. januára sa uskutočnilo konanie vo veci skládky v Novej jame na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.” Mesto Pezinok a jeho občanov zastupovala advokátska kancelária G. Lehnert, k.s. (konkrétne JUDr. Ján Ondruš a JUDr. Katarína Siváková). Účastníkmi konania za mesto boli aj prednosta Mestského úradu Mgr. Miroslav Šebesta a právnička Mgr. Martina Gaalová.” Zaujímavé, že?

  Odkaz Lenky Mayerovej, šéfredaktory Extra plus

  Názov článku: Lenka Mayerová: Maniere Zuzany Čaputovej

  „Historicky prvá žena zvolená za prezidentku Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá ešte ani nenastúpila do úradu, odhodila masku trpiteľky a začína občanom „tejto krajiny“ ukazovať svoju pravú tvár. Len niekoľko dní po svojom zvolení sa vybrala do Českej republiky, kde večerala s kniežaťom a opozičným poslancom českej snemovne za TOP 09 Karlom Schwarzenbergom, ktorý ju v predvolebnom boji podporoval. … Podpredseda českého parlamentu a predseda SPD Tomio Okamura Slovákov už po prvom kole varoval, že Čaputová predstavuje všetko, čo by mala slovenská spoločnosť odmietnuť. … Isto neposledným výstrelkom Zuzany Čaputovej je výmena oficiálnej ochranky z úradu pre ochranu ústavných činiteľov ministerstva vnútra, na ktorú má nárok od 31. marca…. Do inaugurácie prezidentky ostávajú necelé dva mesiace. Uvidíme akých ďalších Zuzaniných manierov sa ešte slovenský národ dočká, nehovoriac o tom, čo sa v štáte udeje, keď bude mať v rukách reálne kompetencie. Napriek tomu, že situácia vo svete sa…

  -Bodku za týmito názormi, ktorých je veľmi veľa je otáznik blogera HS s názvom „Čo“ je Zuzana Čaputová? Od Jozefa Siničáka, ktorý rozoberá v štyroch otázkach Vašu volebnú kampaň, kto sú ľudia, ktorí Vám poskytli, alebo vyslovili podporu, aké názory sama zastávate, aký kurz Slovensko Vaším zvolením naberie so záverom: „Podľa môjho názoru mediálny obraz výbornej prezidentky, ktorý však nie je pravdivý. To, čo opäť dokázali vykúzliť obrovské kopy peňazí a marketingoví géniovia je až zarážajúce. Mediálny obal zásadovej, čistej a dokonalej ženy. Obal, ktorý je však veľmi krehký a pod prílišným tlakom stráca šmrnc. Pravdepodobne aj preto v poslednej dobe odmieta tým pani Čaputovej väčšinu duelov. Pani Čaputová je obyčajná žena so svojimi chybami, aj prednosťami. Je to žena so svojou minulosťou. S minulosťou, ktorá nebude až taká dokonalá, ako sa nám snažia nahovoriť. Žena, ktorú počas kampane, ale aj pred ňou podporovali rôzne skupiny zo Slovenska, aj zo zahraničia. Žena, ktorá bude v prípade výhry pod tlakom týchto skupín, aj napriek tomu, že to sama popiera.“

  Hlas zo sociálnych sieti:

  Aj keď ja osobne nesúhlasím s určitými názormi a tisíckami vyhláseniami na sociálnych sieťach tak v zmysle zásady „aj keď s tebou nesúhlasím urobím všetko preto aby tvoj názor počuli aj ostatní“ Vám dávam na vedomie, že na sociálnych sieťach panuje veľká nespokojnosť a ľud si želá ZMENU a boj proti ZLU, ktorým sloganom sa začala aj Vaša predvolebná kampaň.

  Komenty z Facebooku – anonýmny hlas na zamyslenie

  … „JE to smutné,ale…   „Na Slovensku vzniká národný egoizmus, ktorý ohrozuje Európsku úniu.“ ..a slovenský egoizmus vyzerá presne takto:

  – CIGÁNOM staviame domy. – nakupujeme v NEMECKOM Kauflande, – peniaze strkáme do ŽIDOVSKÝCH bánk, – peniaze posielame GRÉKOM, – za to, že si vynášame smeti, platíme RAKÚŠANOM, – za to, že pijeme vlastnú vodu, platíme FRANCÚZOM, – za to, že si svietime, platíme ANGLIČANOM, – za to, že máme doma elektrinu z „našich“ elektrární, platíme TALIANOM, – prezidenta máme AMERICKÉHO agenta, – za ruský plyn platíme NEMCOM, a kryska povie, že sme SLOVENSKÍ EGOISTI a mafiáni!!!!?????“

  Na záver moje svedectvo:

  Som korunný svedok

  Toto svedectvo zverejňujem v zmysle postulátu „Kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných“ lebo to platí aj naopak a v tom je jeho sila. Nie je zmyslom poslania prezidenta sústrediť sa na jednú sťažnosť, ale prezident zvolený v priamej voľbe občanmi by nemal nechať bez povšimnutia ani volanie o pomoc od jednej rodiny.

  Budem veľmi stručný, lebo viem, že tak či tak sa týmto listom nebudete osobne zaoberať tak jako Váš predchodca pán Kiska, viď blog:

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2014/07/25/otvoreny-list-prezidentovi-andreiovi-kiskovi-zastvate-tajny-dohlad-nad-obcanmi-ktorym-sa-cielen-rozkladaju-rodiny/

  Neodpovedal ani pán Fico ako predseda vlády i keď sa to jeho osobne dotýkalo, viď ďalší blog:

  https://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

  Neodpovedal mi ani Váš najväčší oponent pán Harabin, ktorému som napísal prostredníctvom tohoto blogu:

  https://blog.hlavnespravy.sk/8413/otvoreny-list-kandidatovi-za-prezidenta-stefanovi-harabinovi/

  Nebudem zaťažovať čitateľov, ani Vás podrobnosťami, lebo by som musel napísať celú knihu o vplyvu dražobných mafii na Slovensku. V prípade Vášho záujmu riešiť rozklad jednej slovenskej rodiny tajnými službami, všetko pochopíte z vyššie uvedenej linky adresovanej Štefanovi Harabinovi, ktorý ostal bez odpovede, nakoľko pri náhodnom osobnom stretnutí před reštauráciou Palmíra v Mlynskej doline mi pán Harabin povedal, že ako sudca najvyššieho súdu nemôže poskytovať svoje názory na iné právne skutočnosti. (Moja poznámka, ale veď sa vo svojich videách vyjadruje k množstvu iných právnych skutočnosti) Generálny prokurátor je podozrivý, svojou ignoráciou na moje sťažnosti adresované priamo na jeho meno a do jeho vlastných rúk, tým, že listy taktiež ignoruje, že osobne „kryje“ trestuihodné konanie pána Šufliarského, ktorý je osobne zodpovedný za zatajovanie právnych skutočnosti s vyššou právnou silou v mojom prípade – krádeže rodinného domu. Viac z linky:

  https://www.koloseo.info/naka/

  a odpovedi vyšetrovateľa, ktorý moje trestné oznámenie odmietol a já som podal v zákonnej lehote sťažnosť a teraz budem čakať čo sa stane.

  https://www.koloseo.info/naka/staznost/

  Žiadam Vás ako občan, ktorý sa cíti byť prenasledovaný za to, že som si dovolil po tzv. „nežnej revolúcie“ založiť politické hnutie HSP – Hnutie za slobodu prejavu, aby ste vyvinuli aktivity v zmysle Vaších právomoci a zastavili tajný dohľad nad občanmi a to odvolaním generálneho prokurátora JUDr. Jaromíra Čižnára.

  Záverečná otázka pre Vás ako právničky.

  Platí zásada „nemo plus iuris“, ktorú zdôvodnil Najvyšší súd v konaní 2 M Cdo 20/2011 18. 12. 2012 na návrh mimoriadneho dovolania predošlého generálneho prokurátora aj pre terajšieho generálneho prokurátora – ÁNO – alebo NIE – alebo – len pre vyvolených?

  Súd ďalej uviedol: Bez ohľadu na to, či dobrovoľná dražba je len osobitným zmluvným typom, alebo inou skutočnosťou podľa § 132 Občianskeho zákonníka, ustanovenie, ktoré by zásadu „nemo plus iuris“ výslovne prelamovalo zákon o dobrovoľných dražbách neobsahuje. Keďže takéto ustanovenie neexistuje, musí platiť aj v prípade dobrovoľnej dražby všeobecná zásada súkromného práva, ktorou je zásada „nemo plus iuris…“.
  (zdroj) https://merit.slv.cz/2MCdo20/2011
  Podľa vyššie uvedeného Uznesenia vlastnícke práva neprešli aj keď dražba bola vykonaná!!!!!
  Ak je Vaša odpoveď – ÁNO – žiadam odvolať generálneho prokurátora lebo nadržiava „pozemkovej mafii“  https://www.koloseo.info/ciznar09/

  https://www.koloseo.info/ciznar13/
  https://www.koloseo.info/ciznar18/

  Ak je Vaša odpoveď – NIE – žiadam odvolať generáleho prokurátora, pretože už v roku 2007 neurobil nápravu na moj opakovaný podnet ale odpísal mi nezmysly jeho námestník Peter Šufliarský?????

  https://www.koloseo.info/ciznar07/

  (z hrôzou dodatočne zisťujem, že linky nefunguju cez blog, treba ich skopírovať do nového okna aby fungovali – všetky linky)

  Dohovor o ochrane základných ľudských práv platí nielen pre súdnictvo ale aj pre políciu a prokuratúru. Namietam hrubé a úmyselné porušenie mojich základných ľudských práv právo na majetok podľa Dohovoru čl. 1 Dodatkového protokolu „každý má právo pokojne užívať svoj majetok“. Zatajovaním týchto skutočností viedlo k tragickému rozpadu jednej slovenskej rodiny, poškodeniu zdravia najmä môjmu synovi, ktorý nenesie žiadny ani ten najmenší podiel viny za nevymožiteľnosť práva na Slovensku, lebo na strane druhej v zmysle právoplatných rozsudkov mi do dnešného dňa nebolo vydané bezdôvodné obohatenie vo výške 4,7 milióna Sk (rozsudok vynesený v r. 1998), čo bolo spúšťačom neuveriteľných útokov voči mne a mojej rodine.

  Netreba skresľovať dejiny:

  Na úplný záver dovolte uviesť dva postrehy ohľadne víťazstva nad fašizmom, ktoré sme za socializmu oslavovali 9.mája ako dňa kedy fašistické Nemecko vyhlásilo kapituláciu před ruskými vojskami, ktorí porazili Hitlerovu mašinériu.

  Na druhý deň potom, ako Hitler a jeho armáda obsadila Paríž bez najmenšieho odporu, napísal nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, André Gide :
  „Naučiť sa žiť s včerajším nepriateľom nie je zbabelosť, ale múdrosť a tiež uznanie toho, čomu sa nedá vyhnúť“.
  Spisovateľ nemal pravdu.
  Dejiny dali za pravdu Winstonovi Churchilovi adresovanú Nevillovi Chamerlainovi po Mníchovskej dohode :
  „Británia a Francúzsko sa mali rozhodnúť medzi vojnou a hanbou. Vybrali si hanbu, budú mať vojnu.“

  Z prejavu Igora Čombora, primátora města Ružomberok

  https://www.facebook.com/comborigor/videos/2050711555054274/

  Vážená pani budúca prezidentka Zuzana Čaputová,

  Ak i Vy mienite tolerovať to ZLO o ktorom som sa v krátkosti zmienil tak Vás týmto žiadam aby ste odstúpili, pokiaľ je čas s čistou dušou a bez hanby, lebo ak dovolíte aby sa toto ZLO ignorovalo budete mať… každému to čo patrí.

  S úctou

  Ján Molnár, otec prenasledovanej rodiny

  Vážení čitatelia a sympatizanti s právom a spravodlivosťou, tento blog vydávam na počesť víťazstva sovietskych vojsk nad Hitlerovským fašizmom. Prečo sa presunul na 8. mája? Nuž to je len dôkaz, že sa progresívne niekto snaží s manipuláciou dejín. Nemyslíste si priatelia, že FAŠIZMUS pokračuje ale v utajovanej a sofistikovanej podobe? Viete prečo je „demokracia“ vyhovujúca pre tzv, „trhové hospodárenie“? Lebo v tom chaose SLOBODY profitujú len organizované skupiny a vytvárajú pre ostaných „ilúziu“slobody! Preto treba ZMENU, ktorú ovšem radoví občania nedokážu, lebo v tom spleti slobody slova majú prevahu organizované skupiny, ktoré sú v mnohých prípadoch financované zo zahraničia a hlavne z USA. Preto zdravý rozum hovorí, že, Slovensko potrebuje vodcu aspoň vodcu – prezidenta hlavne pre tých, 47% oprávnených voličov, ktorí nechodia voliť, lebo stratili akúkoľvek dôveru v politické strany a prezidenta, aspoň kvôli tejto mlčiacej takmer väčšiny je potrebný národne orientovaný vodca aspoň prezident s podporou minimálne väčšinou a nie len 24% z väčšiny oprávnených voličov, ale takého vodcu, ktorému môžeme dôverovať, určite NIE podvodníkov.

  Odkaz 9. mája, Rusko nie je naším nepriateľom ani spojencom, Rusko nie je hrozbou ale dejiny nás presvedčili, že Rusko sa vie brániť a preto majme na pamäti Putinov odkaz v prejave k Novému roku 2019 ako výzvu pre občanov Európy, „Rusko má namierené rakety proti každému štátu, ktorý dovolil prechod amerických vojsk k ich obklúčeniu, lebo týmto prejavom súhlasil s obkľúčením Ruska ako v prvej etape a následne zničením Ruska ako v druhej „utajovanej“ etape, preto sa Rusko musí brániť a bude sa brániť. Zastavte občania Európy hrozbe III. Svetovej vojny, ktorá bude hrozivejšia než tie doposiaľ, lebo ľudstvo vyvinulo atómove zbrane, vodíkove bomby, dronové rakety a elektromagnetické bojové vlny, zastavte hrozbu vojny, ktorého iniciátorom nie je Rusko, Rusko chce mier, Rusko chce slobodu a pre svojích občanov šťastný život nielen v súčasnosti ale aj život bez ohrozenia pre budúce generácie.“

  Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!

  Ešte raz na záver:

  Bude nás 1.000.000 (milion) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

  Linka na petíciu:

  https://www.peticie.com/vyhlasenie_neplatnosti_prezidentskych_volieb_v_roku_2019_a_ich_opakovanie

  Linka na Facebook: https://www.peticie.com/a/228130

  Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

  Vyzývam spravodajské služby aby prestali blokovať a obmedzovať tieto webové linky, každý kto pomáha bráneniu šíreniu týchto názorov je spolupáchateľ a skôr alebo neskôr bude odhalený a stíhaný!!!

  Niečo pozitívne o mne:

  https://renemolnar.blog.sme.sk/c/507424/nebude-p-harabin-lutovat-ze-podal-staznost-na-ustavny-sud-z-podozrenia-volebneho-podvodu.html

  https://janmolnar3.blog.sme.sk/c/494718/kandidat-na-prezidenta-moj-zivotopis-v-knihe-boh-je-mrtvy-alebo-v-okovach-diabla-7.html

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Známky Zuzany Čaputovej sa tlačia v Hradištku, pre mesto je to veľká udalosť

  Praha/Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Slovenská pošta)   Nové poštové známky s portrétom historicky prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej inaugurácia bude už o necelé štyri týždne, sa tlačia v Českej republike v meste Hradištko neďaleko Prahy Podľa riaditeľa tlačiarne Jaroslava Štefka je to pre celé mesto veľká udalosť, ako uviedol…

  Rusov zaujíma iba zlato, Česi sa nechcú dostať pod tlak a Švédi si nevybrali Fínov

  Košice/Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Štvrtok druhého týždňa je na majstrovstvách sveta v hokeji tradične vyhradený štvrťfinálovým zápasom. Slovákom sa síce ich sen o postupe do vyraďovacej časti po šiesty raz za sebou rozplynul, ale štvrťfinálové dvojice sľubujú dramatické zápletky aj hokejovú kvalitu V Bratislave od 16.15 h…

  Na štatistickom úrade bude výsledky eurovolieb sumarizovať 1 200 ľudí

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Štatistický úrad SR zabezpečí výsledky hlasovania vo voľbách do Európskeho parlamentu v päťdesiatich Odborných sumarizačných útvaroch (OSÚ) na území celého Slovenska. Počas volebnej noci zo soboty 25. mája na nedeľu 26. mája bude na týchto pracoviskách pôsobiť 1 200 ľudí a bude nasadených…

  Muž, ktorého v stredu v Petržalke postrelili, je mimo ohrozenia života

  Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslav Košírer)   Muž, ktorého v stredu (22. 5.) postrelili v bratislavskej Petržalke, je už mimo ohrozenia života. TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská "Aktuálne je pacient po operácii, jeho stav je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života. Naďalej však zostáva hospitalizovaný a…

  Minimálna suma gastrolístkov sa zrejme zvýši až od 1. júla

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Minimálna hodnota stravných lístkov sa v tomto roku zvýši zrejme až od 1. júla. Vlani pritom najnižšia suma gastrolístkov stúpla už od 1. júna. Dôvodom mesačného posunu oproti minulému roku má byť aktuálny stav legislatívneho procesu pri návrhu opatrenia o sumách stravného "Keďže…

  V Čadci platí výstraha 3. stupňa pred povodňou

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V okrese Čadca stále hrozí povodeň z trvalého dažďa. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, výstraha 3. stupňa tam platí dnes od 10:00 do 19:00 "Vzhľadom na nasýtenie povodí spadnutými zrážkami a predpokladanými ďalšími trvalými zrážkami predpokladáme vzostup až výrazný vzostup vodných hladín na…

  V súvislosti s nepriaznivým počasím mali hasiči viac ako 80 výjazdov

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)   V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý v stredu zasiahol územie Slovenska, mali hasiči do dnešného rána desiatky výjazdov vo viacerých krajoch. Takmer 290 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri viac ako 80 udalostiach Ako informovalo agentúru SITA Prezídium Hasičského a záchranného zboru, ich…

  V dvoch českých mestách sa objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre eurovoľby

  Praha 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Radnica v Českom Těšíne v okrese Karviná vydala v stredu večer upozornenie pre svojich obyvateľov. Rovnako ako v Ostrave sa aj tam objavili chybne vytlačené hlasovacie lístky pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú v Českej republike konať dva dni,…

  The Times: Mayová svoje odstúpenie oznámi v piatok

  Londýn 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Britská premiérka Theresa Mayová by mala odstúpenie zo svojej funkcie oznámiť v piatok 24. mája. Vo štvrtok to bez citovania zdrojov napísal britský denník The Time. Na základe tohto údajného plánu Mayová zostane premiérkou, kým v dvojfázovom procese nebude zvolený jej nástupca. O dvoch…

  Muž, po ktorom polícia pátrala pre streľbu, je mŕtvy

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Polícia SR)   Dušan Jakubík z bratislavskej Petržalky, po ktorom polícia v stredu pátrala pre streľbu, je mŕtvy. Ako Polícia Slovenskej republiky uviedla na facebookovej stránke, pravdepodobne spáchal samovraždu Policajti v stredu pátrali po 43-ročnom mužovi, ktorý po streľbe v Petržalke utiekol ozbrojený. "Na Holíčskej ulici…

  Ovečkin sa zatiaľ trápi a je skúpy na slovo. Napriek tomu je už lepší ako v roku 2011 na Slovensku

  Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Mal patriť medzi najväčšie hviezdy hokejových majstrovstiev sveta na Slovensku, zatiaľ sa však trápi. Ruský kanonier Alexander Ovečkin nazbieral v siedmich zápasov bratislavskej B-skupiny iba tri body za dva góly a jednu asistenciu Z toho dva body (1+1) získal pri suverénnom triumfe nad…

  Sulík: Ivan Mikloš by nemal problém každému občanovi Slovenska napariť 8-tisíc eur nových dlhov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pravicoví politici, ktorí majú blízko ku ekonomickým témam - bývalý minister financií Ivan Mikloš a šéf strany SaS Richard Sulík - sa sporia o to, ako by malo vyzerať odstraňovanie dlhov v Európskej únii Zatiaľ čo Ivan Mikloš je toho názoru, že dlhy…

  Blaha rozobral "zväzáka" Klusa

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot)   Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer) sa v televíznej diskusii na TA3 stretol s poslancom za SaS Martinom Klusom Na úvod redaktor spomenul kritické vyjadrenie premiéra Pelegriniho na status Ľuboša Blahu. Od tejto kritiky si veľa sľubovali Blahovi odporcovia,  ktorí ho nevedia argumentačne…

  "Šimečkovci sú nevoliteľní" - Chmelár k voľbám do EP: "Kandidáti mladší ako 30 rokov by podľa mňa nemali začínať svoju politickú dráhu na európskej úrovni"

  Bratislava 22. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Politológ Eduard Chmelár uviedol, že zvyčajne nedáva odporúčania pred voľbami, keďže je podľa jeho slov neúctou voči voličovi vnucovať mu vlastné predstavy o tom, komu by mal dať svoj hlas, no pred víkendovými voľbami do Európskeho parlamentu svojim sledovateľom ponúkol pomôcku, na lepšiu…

  Lajčákov rezort zahraničia v predvolebnom videu mobilizuje voličov. V hlavnej úlohe Kiska, Pellegrini, Čaputová, Sajfa, Zomri

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí SR predvolebné video, v ktorom presviedča verejnosť, aby prišla k volebným urnám. Rezort zahraničia v propagačnom videu upozorňuje na to, že Slovensko malo v posledných voľbách do EP najnižšiu účasť spomedzi všetkých…

  Pentagon chce vyslať na Blízky východ 10 tisíc vojakov

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Česká novinárka a publicistka Tereza Spencerová vo svojom dnešnom komentári opisuje a približuje napätú situáciu medzi USA a Iránom Potom, čo minister obrany Shanahan oznámil, že rozhodný americký postoj zastrašil Irán a jeho hrozby sú preto "zastavené", chce Pentagon po Trumpovi vyslať…

  Pekarík si zaspomínal na bundesligový titul spred 10 rokov. O tvrdých tréningoch Magatha by mohol napísať knihu

  Berlín 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/DPA-Bildfunk)   Nestáva sa často, že sa slovenský futbalista stane ligovým šampiónom v niektorej z popredných európskych súťaží (Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Taliansko, pozn.). V novodobej slovenskej histórii sa niečo také podarilo iba dvom Na Petra Dubovského a jeho triumf s Realom Madrid v španielskej Primera…

  Mimovládka Post Bellum: Aby sa zabránilo extrémizmu, treba už od detstva zlepšiť politickú prácu s obyvateľstvom

  Bratislava 23. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook-Post Bellum SK / Príbehy 20. storočia)   V pondelok sa v Bratislave konala verejná diskusia občianskeho združenia Post Bellum a Kolégia Pamäti národa s názvom „Naša pamäť. Naša zodpovednosť. Eurovoľby 2019“, ktorá bola zamyslením nad kolektívnou európskou pamäťou a jej odkazom pre súčasnosť v kontexte…

  TopDesat

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Pravidlá sú na to, aby sa porušovali: Títo ľudia o tom vedia svoje

  0

  Život nás prekvapuje každý deň. A to aj napriek tomu, že na svete sú nastolené určité pravidlá, ktoré musíme rešpektovať. Samozrejme, väčšina z nás tieto pravidlá dodržiava. Nájdu sa však aj takí, ktorým sa zdá zábavné tieto pravidlá nedodržiavať. Namiesto toho sa rozhodli, že si vymyslia svoje vlastné metódy na…

  Záchrana planéty: Tieto mestá urobili neuveriteľné kroky!

  0

  Čím rýchlejšie sa ľadovce v Antarktíde roztápajú, tým viac ľudí premýšľa o environmentálnej situácii, znečistení ovzdušia a hroziacom globálnom otepľovaní. Vedci si myslia, že kvalita ovzdušia zabíja viac ľudí ako fajčenie. Preto sa mestské samosprávy snažia zmeniť spôsob, akým fungujú, a učiť svojich obyvateľov, aby robili to isté. Záchrana planéty…

  Unikol Abraham Lincoln pred vlastnou manželkou do funkcie prezidenta USA?

  0

  Na mnohé udalosti z histórie sa viažu legendy. Niektoré majú v sebe viac pravdy, iné menej. Na väčšine však je minimálne jedno zrnko pravdy. Jedna z legiend ohľadom drevorubača, neskôr právnika menom Abraham Lincoln, ktorý to dotiahol až do prezidentského paláca hovorí, že Lincoln od svojej manželky doslova do Bieleho domu utiekol. Prečo?…

  Vo svete IT

  Na Huawei sa sype ďalší problém. Tentokrát sa týka dodávok procesorov

  0

  Ekonomická vojna medzi Amerikou a Huaweiom naberá na obrátkach. Od momentu, kedy americká vláda zaradila spoločnosť Huawei na „entity list“, teda zoznam spoločností, s ktorými majú americké spoločnosti zakázané obchodovať, bez toho aby im to vláda odobrila, sa na nich sype jeden problém za druhým. Kríza v podobe služieb od spoločnosti Google bola…

  Prekonávate často jet lag alebo pracujete na smeny? Ak áno, výrazne tým zvyšujete riziko vzniku rakoviny

  0

  Ak vnútorné hodiny nie sú synchronizované s rytmom deň a noc, produkcia proteínu, ktorý urýchľuje delenie rakovinových buniek (pozn. redakcie: bunkové delenie je fyziologický proces, ktorý prebieha v takmer všetkých tkanivách za rôznych okolností. V normálnom prípade je rovnováha medzi delením buniek (proliferácia) a programovanou bunkovou smrťou (apoptóza) ustálená. V…

  Nepremeškajte akciu na rýchlonabíjačka od Xiaomi do auta, ktorá kombinuje držiak

  0

  Držiaky, resp. holdery, sa v autách stávajú pomaly povinnou výbavou, ktorá prináša dodatočný komfort, ktorý oceňujú mnohí vodiči – telefón máte vždy po ruku, vidíte notifikácie a v neposlednom rade ho je možné využiť aj ako držiak na navigáciu. A práve preto by sme Vám dnes radi dali do pozornosti Držiak Xiaomi Mijia Shunzao,…

  Xiaomi potvrdzuje vybrané špecifikácie ešte nepredstaveného zariadenia Redmi K20. Máme sa na čo tešiť

  0

  Oficiálne predstavenie smartfónu Xiaomi Redmi K20 sa nezastaviteľné blíži, stať sa tak má 28. mája, teda už o pár dní. O zariadení Xiaomi Redmi K20 sme doposiaľ mohli počuť viacero špekulácií, ktoré dodnes neboli nikým kompetentným potvrdené. Na tému upozorňuje portál FoneArena.com. CEO Redmi Lu Weibing potvrdzuje vybrané špecifikácie CEO…

  Vedci poukazujú na spojitosť infekcie a vzniku duševných porúch u detí a dospievajúcich

  0

  Deti a dospievajúci, ktorí boli liečení na infekciu, sú vystavení zvýšenému riziku následného vzniku duševnej poruchy. Pri infekciách vyžadujúcich hospitalizáciu sa pravdepodobnosť takéhoto ochorenia zvýšila o viac ako 80%. Na štúdiu upozrňuje portál wissenschaft-aktuell.de. „Naše výsledky ukazujú, že infekcie a imunitný systém sa podieľajú na vývoji duševných porúch u detí…

  Finančný výsledky Xiaomi za prvý kvartál ukazujú, že sa spoločnosti opäť darilo. Rástla dvojciferným číslom

  0

  Vyzerá to tak, že Xiaomi je tigrom v segmente elektroniky, spoločnosť opäť raz rástla raketovým tempom. Podľa zverejneného reportu spoločnosťou Xiaomi za prvý kvartál v globálnom meradle podrástla o 27,2% tempom. Rýchly prehľad ekonomických výsledkov Xiaomi za prvý kvartál Celkové tržby predstavovali 43,8 mld. RMB, čo predstavuje medziročný nárast o 27,2% Hrubý zisk…

  TopSpeed

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  1

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  2

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  Tisíce áut majú problém, lebo sprísnili emisné limity a spôsob merania

  37

  V septembri 2018 sme priniesli podrobný článok o tom, prečo a ako sa zmení spôsob snímania emisií. Dôvod? Podvádzanie. Emisná kontrola v minulosti prebiehala všelijako. Keď sa chcelo, auto prešlo. Tomu by mal byť koniec. Jedným z opatrení, ktoré zaviedli, je zmena snímania či nahrávania vozidiel, ktoré sa podrobujú kontrole.…

  Plná nádrž z Ukrajiny? ČESMAD to chcel obmedziť

  5

  Tankovať na Ukrajine sa stále vyplatí. Cena paliva je tam podstatne nižšia, ako u nás. Keď trafíte, alebo si prostredníctvom online kamier na ukrajinskej strane štátnej hranice odsledujete situáciu, môžete za krátku chvíľu ušetriť pekné peniaze. Aj keď podotýkam, že ani prázdna hranica neznamená, že cez ňu prejdete rýchlo.

  Renault Megane R.S. Trophy-R je najrýchlejšia predokolka Nürburgringu

  2

  Vojna predokoliek pokračuje. S každou novou generáciou chcú výrobcovia svojim fanúšikom a klientom dokázať, že práve ponúkajú to naj náradie na trhu. Kde a čím môže výrobca deklarovať, že má najrýchlejšie auto? Už pár desaťročí platí, že keď auto zaboduje na Nordchleife, zaboduje všade. A tak tu máme ďalšie uchmatnutie rekordu na…

  Autokaravany pri nehode veľmi bezpečné nie sú

  11

  Autokaravany sú čoraz populárnejšie aj u nás. Niektoré nové stoja doslova majland, a preto ľudia často siahajú po starších kusoch. Dokonca sa dajú prenajať. Dovolenka v autokaravane prináša mnoho výhod, ale aj nevýhod. Je nutné však myslieť aj na bezpečnosť posádky. Testy preukázali, že autokaravany pri nehode na tom nie sú najlepšie a…

  KAMzaKRÁSOU

  Najkrajšie chrámy na Slovensku: Jedinečné dedičstvo po predkoch

  2

  Jednotlivé cirkvi majú svoje chrámy, kde veriaci ticho vyznávajú svoje hriechy a chválospevmi vzývajú Boha. Tieto miesta, primárne slúžiace na modlitby, sú takisto historickými pamiatkami. Najkrajšie chrámy na Slovensku sú dedičstvom po našich predkoch. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

  Ľanový olej: Je to najlepšia ochrana proti rakovine?

  2

  Ľanový olej je preslávený mnohými účinkami, a to okrem blahodarného vplyvu na proces trávenia aj schopnosťou chrániť telo pred rakovinou. Okrem toho vie organizmu doplniť množstvo cenných látok, napríklad aj dôležité omega-3 mastné kyseliny. Ak sa chcete viac dozvedieť o jedinečných vlastnostiach ľanového oleja aj ako ich využiť pre svoje…

  Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné

  1

  Možno sa pri príprave svadby nad stoličkami ani nezamýšľate. Sú v miestnosti rovnako ako stoly, koberce alebo dvere. No ak plánujete výnimočne romantickú svadbu, mali by ste zvážiť aj tento detail. Chiavari stoličky sú už dnes súčasťou výbavy mnohých priestorov. Pôsobia elegantne, dajú sa rôzne ozdobiť, ale skvelo vyzerajú aj celkom…

  Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

  1

  Asi s nami budete súhlasiť, keď povieme, že vo výchove detí sa toho dá naozaj veľa pokaziť. Vzťah medzi rodičom a dieťaťom, no nielen toto puto, ale aj všetko to, čo sa dieťaťu odovzdáva cez výchovu, tvorí základ. Tieto kľúčové atribúty totiž ovplyvňujú zásadným spôsobom ďalší život dieťaťa. Preto by malo byť v našom najväčšom…

  Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny

  0

  Máte pocit, že sa na vašej pokožke hlavy vytvorili lupiny, ktoré vás privádzajú do šialenstva? Tak v tom prípade máme pre vás dobrú správnu a hlavne jednoduché riešenie. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny, ktorý je špeciálne vyvinutý presne na tento problém. Obsahuje jemné tenzidy,…

  Ženský pohľad na Renault Kadjar – prvé dobrodružstvá

  2

  Je to už viac ako mesiac, čo aj mne začalo dobrodružstvo s Kadjarom. No a musím povedať, že som sa naň naozaj viac ako tešila. Tohto krásavca sme dostali do redakcie na dlhodobý test. A z toho sa teším ešte viac, nakoľko mám dosť času poriadne ho otestovať, či už ako zaneprázdnená…

  Svetlo sveta

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Koho nakoniec v eurovoľbách podporil Štefan Harabin?

  0

  Končiaca sa kampaň do eurovolieb vyvolala otázky aj o tom, či sa Štefan Harabin otvorene vyjadrí podporu nejakému kandidátovi alebo politickej strane. Skutočnosť, že opäť začal vykonávať činnosť sudcu Najvyššieho súdu mu výrazne znížilo možnosť prejaviť otvorenú politickú podporu, no na druhej strane aj indície o tom, že založí politickú stranu znižujú…

  Arcibiskup Paríža k prípadu Lambert: Stali sme sa obyčajnými odpadkami?

  0

  Francúzsko 21. mája (RV) Na silne medializovaný prípad francúzskeho pacienta v nemocnici v Reimse trpiaceho tetraplégiou, čiže úplnou obrnou všetkých štyroch končatín v dôsledku úrazu hlavy, ktorému sa lekári rozhodli prerušiť od 20. mája prísun vody a výživy, zareagoval parížsky arcibiskup Mons. Michel Aupetit. Silné napätie vzniklo medzi samotnými členmi…

  Vašečka vyzval Hlinu na spoločný odchod z politiky

  0

  Richard Vašečka má talent povedať v najmenej vhodnej chvíli niečo, čo ovplyvní zásadne vždy nielen jeho politickú kariéru, ale aj tých v jeho okolí. Čo to o tom vedia tí, ktorých s Daniškom vopred „natreli“, že idú z OĽANO do jeho novej strany. Príbeh o tom, ako vzniklo KÚ poznáme…

  Marián Kuffa: Ministerke kultúry dávam jednotku s hviezdičkou

  0

  Katolícky kňaz Marián Kuffa vysoko ocenil rozhodnutie ministerky kultúry odmietnuť poskytovať granty pre genderistické iniciatívy a skupiny presadzujúce agendu LGBTI. Rozhodnutie považuje za historicky jedinečné „Pani ministerka kultúry prvý krát v histórii odmietla príspevok na genderistické aktivity LGBTI. Jednotka s hviezdičkou. Podporme všetci, celý národ pani ministerku v tejto veci.“  Ideológia gender je podľa…

  Kardinál Burke vyzval veriacich, aby sa vzopreli vládam, ktoré podporujú masívnu imigráciu

  0

  Kardinál Burke sa na piatkovej konferencii v Ríme vyjadril, že “postaviť sa proti masívnej moslimskej imigrácii je realizovaním zodpovedného patriotizmu.“ Kardinál rovnako vyzval na bránenie Európy pred islamskou imigráciou, nakoľko hlavným ideovým zameraním islámu je „vládnuť svetu.“ Burke poukázal na situáciu vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku a v Spojených štátoch a iných krajinách,…

  Armádny Magazín

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. V marci bolo oznámené, že prvý let ruského bezpilotného lietadla UAV Hunter spoločnosti Suchoj sa uskutoční v roku 2019. Suchoj Ochotnik“ alebo „Hunter“ j

  Sovietske tankové eso Zinovij Grigorievič Kolobanov so svojím tankom zastavil útok Wehrmachtu na Leningrad

  0

  Tankové vojská dnes predstavujú dôležitú súčasť armád celého sveta. Sovietska či ruská tanková škola a ruská armáda sa môže pochváliť celým radom vynikajúcich tankov a tankistov, ktorí dokázali svoju kvalitu a bojové majstrovstvo na mnohých bojiskách od 1.svetovej vojny až do konfliktu v Čečensku. K takýmto tankom a tankistom patrí…

  Zverejnené zábery z pádu čínskeho stíhacieho bombardéra

  0

  Video o katastrofe čínskeho stíhacieho bombardéra Xian JH-7, sa objavilo na sociálnych sieťach. Tvrdí sa, že lietadlo spadlo v provincii Hainan, kde sa konali vojenské cvičenia čínskych vojsk. Zábery ukazujú, že lietadlo pri vysokej rýchlosti takmer kolmo dopadá na zem, a ihneď dochádza k explózii. Mraky dymu a ohňa stúpajú desiatky metrov.

  Čínsky plán na obsadenie ZSSR

  0

  Plány USA pre napadnutie ZSSR, vrátane použitia jadrových zbraní, sú všeobecne známe. Už menej sú známe informácie o tom, že krátko po 2. svetovej vojne sa i Spojené kráľovstvo chystalo k masívnemu bombardovaniu sovietskych miest. Plány ú

  Najsilnejšie armády v roku 2019 - porovnanie globálnych ozbrojených síl

  0

  Najnovšie údaje z Global Fire Power Index identifikujú najsilnejšie armády v roku 2019. V ktorých oblastiach dominujú niektoré z najsilnejších armád a kde zaostávajú? Aké sú najsilnejšie ozbrojené sily v roku 2019? Každý rok od roku 2006, Global Fire Power Index hodnotí 137 moderných vojenských síl pomocou 55 rôznych parametrov, aby…

  IPSC strelci sa stretli v Michalovciach

  0

  Cez víkend sa konalo v Michalovciach 1.Kolo východoslovenskej Ligy Šariš-Zemplín, kde sa stretli športoví strelci zo Slovenska a Poľska. Strieľalo sa podľa pravidiel IPSC, v divíziách:  Standard, Production a  Open, prinášame výsledky a niekoľko videí.

  Tvoja Svadba

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Doplnky zo živých kvetov: Osviež svoj svadobný deň

  0

  Ak sa povie svadba, prvé čo vás napadne budú svadobné šaty, nevesta, kytica. Zo živých kvietkov ale môžete vytvoriť omnoho viac ako len tradičnú okrúhlu svadobnú kyticu a pierko pre ženícha. Kvietkami môžete ozdobiť svadobných hostí a družičky tiež poteší ozdoba, ktorú môžu použiť tak, ako im to vyhovuje najviac. Doplnky zo…

  Fotenie pri západe slnka: Nápady na unikátne svadobné fotografie

  0

  Svadobné fotenie je vždy najväčšou radosťou pre nevesty a pre niektorých ženíchov predstavuje nekonečné hodiny (niekedy dokonca tri) usmievania sa a bozkávania. Nebojte sa, on vás ľúbi a prežije aj to, že na neho niekto pol dňa mieri (fotoaparátom). Fotenie pri západe slnka, o ktorom chceme dnes hovoriť, vyžaduje trošku prípravy, správne načasovanie a dobre…

  Tvoje Zdravie

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…

  Ako skladovať vajíčka? Rozhodne nepodceňujte ani ich výber a prípravu

  0

  Vajíčka sú často diskutovanou potravinou. Niektorí si nevedia varenie bez vajec predstaviť, iní ich zatracujú. Určite však patria medzi  najhodnotnejšie potraviny vďaka obsahu bielkovín, lecitínu, mnohých minerálnych látok a vitamínov. Kritizovanou súčasťou vajec je cholesterol, preto by ste ich konzumáciu nemali preháňať. Zároveň patria k nebezpečným potravinám, pretože pri nevhodnom skladovaní alebo…