• Prečo budem v prezidentských voľbách voliť Mariana Kotlebu

  Publikované 11.03. 2019 o 07:15 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Tieto riadky píšem nie preto, aby som niekoho presviedčal a hádal sa. Túto úvahu píšem z dôvodu, že sa chcem podeliť so všetkými, ktorí sledujú moje aktivity a vyjadrovanie sa k veciam verejným. Článok je taktiež určený pre mojich priateľov a rodinu.

  Súvisiaci obrázokTému prezidentských volieb som začal riešiť už pred viac ako rokom. Za ten čas sa samozrejme moje názory vyvíjali spolu so mnou a takisto spolu s udalosťami a faktami, ktoré som sa počas tohto obdobia dozvedal.

  Svoj občiansky podpis som poskytol Róbertovi Švecovi, Štefanovi Harabinovi, Marianovi Kotlebovi a Martinovi Daňovi.

  Róbert Švec si môj podpis zaslúžil svojim vlasteneckým chápaním politiky a svojou prácou pre národ cez rôzne projekty, ktoré vykonáva ako predseda Slovenského Hnutia Obrody spolu s ostatnými členmi a sympatizantmi tohto zoskupenia. Taktiež sa mi celkom pozdáva jeho vízia o hrdom, zvrchovanom a sebestačnom Slovensku.

  Štefan Harabin sa v mojom povedomí zapísal ako sudca so skvelými právnymi znalosťami a takisto so schopnosťou využiť ich v praxi. Reálne sa podieľal na viacerých právnych analýzach rôznych dôležitých dokumentov. Ukázalo sa to aj pri niektorých jeho rozsudkoch či výhrach v disciplinárnych konaniach nad svojou nadriadenou Danielou Švecovou. Jeho program, o ktorom hovoril minulé leto po Národnej konferencii, sa mi zdal taktiež zaujímavý.

  Marian Kotleba je pre mňa symbolom vytrvalosti a dlhoročného boja so systémom bez finančného pozadia či mediálneho krytia, no i napriek tomu s relatívne značnými výsledkami. Je predsedom v súčasnosti najsilnejšej národnej strany a mal som záujem aj o to, aby aspoň v diskusiách pred prezidentskými voľbami dostal v niektorých mainstreamových médiách priestor, keďže na základe výsledkov posledných parlamentných volieb ho nedostáva ani zďaleka toľko, koľko by v pomere k ostatným stranám a ich predstaviteľom mal.

  Martina Daňa sledujem prakticky od jeho videa v ktorom odhalil možnosť viackrát hlasovať v posledných prezidentských voľbách. Je to svojský človek, no možno aj vďaka jeho vytrvalému pohybovaniu sa na hrane zákona odhalil nejednu kauzu, nezákonnosť či netransparentnosť. Nakoniec však vyzbieral podpisy od poslancov. Ten svoj som mu ako občan dal preto, lebo si myslím, že mal právo na to, aby sa pred verejnosťou obhájil, keďže mainstreamoví novinári a mimovládne organizácie o ňom častokrát hovoria iba v negatívnom svetle a vypichujú jeho prešľapy či ostré vyjadrenia, pričom množstvo pozitív zamlčiavajú.

  Nakoniec som sa rozhodol, ako z nadpisu článku vyplýva, že svoj hlas odovzdám v prvom kole Marianovi Kotlebovi.

  Róbert Švec je na politickej „scéne“ podľa môjho názoru pomerne krátko. Som toho názoru, že začať treba od nižších poschodí – napríklad uspieť cez parlamentné voľby.

  Štefan Harabin bol dlhodobou súčasťou systému a podieľal sa na jeho fungovaní. Ako dlhoročný predseda Najvyššieho súdu SR musí byť zákonite nejakou mierou zodpovedný za to, že ľudia na Slovensku justícii neveria. On si to však odmieta pripustiť. Navrhoval prísnejšie trestať ľudí za popieranie holokaustu. Vravel, že to je preto, aby mohol byť do legislatívy prijatý zákon o popieraní arménskej genocídy – podľa môjho názoru je však trestanie hocijakého historického názoru hlúposťou. Harabin sa taktiež podieľal na vytvorení protiextrémistického zákona. Nijako sa neohradzoval voči prijatiu eura za nevýhodného kurzu, hoci v tej dobe sedel na stoličke ministra spravodlivosti. Hlasoval za prijatie Lisabonskej zmluvy, ktorá značne obmedzuje suverenitu Slovenska z pozície členského štátu Európskej únie pri hlasovaniach. Tieto veci do detailných podrobností rozobral Milan Mazurek vo svojom blogu na portáli Infovojna s názvom Harabin zablúdil vo vlastných klamstvách. Dovolím si teda odcitovať časť tohto článku, ktorá chronologicky popisuje udalosti smerujúce k Harabinovému protiextrémistickému zákonu:

  2. 7. 2008 – Harabin v Izraeli avizoval prijatie zákona o sprísnení popierania holokaustu

  https://svet.sme.sk/c/3957457/harabin-v-izraeli-holokaust-ako-neodskriepitelny-historicky-fakt-uznavame.html

  18. 11. 2008 – Min. spravodlivosti vydalo tlačovú správu v ktorej Harabin avizoval že predloží do legislatívneho procesu novelu Trestného zákona týkajúcu sa extrémizmu.

  http://www.justice.gov.sk/Stranky/aktualitadetail.aspx?announcementID=1019

  Z článku vyberiem iba jeden odsek:

  „Nebudeme sa prizerať na vyčíňanie extrémistov. Preto navrhujeme sprísniť tresty a zavádzame presné a tiež nové definície niektorých pojmov ako napríklad extrémistická skupina. Takýmto spôsobom chceme prispieť k lepšiemu objasňovaniu a potrestaniu páchateľov, ktorí sa snažia narušiť pokojné nažívanie národov, národností a etnických skupín na našom území,“ vysvetlil minister spravodlivosti Štefan Harabin.

  1.12.2008 – bol doručený vládny návrh zákona (ČPT 858), navrhovateľ: vláda (Ministerstvo spravodlivosti SR). V dôvodovej správe je podpísaný Harabin.

  https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=4&ID=858

  Odporúčam si dôkladne naštudovať návrh zákona aj dôvodovú správu. Harabinov zákon totiž obmedzuje slobodu slova dovtedy nevídaným spôsobom!

  4.02.2009 –   I. čítanie – NZ bol prerokovaný na 32. schôdzi NR SR, uznesenie číslo 1235 zo dňa 4. 2. 2009

  Legislatívny proces tohto náhubkového zákona namiereného proti „zlým extrémistom“, ktorí „vyčíňajú v uliciach“ bol následne v druhom aj treťom čítaní prijatý, pričom ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič vrátil, keďže podľa neho neboli jeho paragrafy definované dostatočne jasne a boli tak ľahko zneužiteľné.

  Pripomienky Ivana Gašparoviča si môžete naštudovať v novom čísle parlamentnej tlače, ktoré pridelili zákonu po jeho vrátení prezidentom.

  https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=4&ID=1084

  16. 06. 2009 – prelomenie veta, II. a III. čítanie. Zákon bol schválený v pôvodnom znení.“

  Nehovoriac o tom, že ak si pozrieme Harabinov profil na YouTube, tak zistíme, že s publikovaním videí, kde šíri svoje právne a politické názory, začal až po parlamentných voľbách 2016, kedy bolo jasné, že nacionalistické tzv. antisystémové strany sú v Európe na vzostupe. Môže mať súvislosť s nástupom Harabinovej vlasteneckej rétoriky, no nemusí. Z časového hľadiska je to ale korelačný fakt.

  Čo sa týka (ne)volenia Martina Daňa, tak je to z dôvodu, že mi jeho niektoré vyjadrenia a vízie nie sú blízke. Nemyslím si, že by bolo vhodné ich zrealizovať. Na pozíciu prezidenta sa mi takisto javí ako málo kompetentný. Daňo je jedinečný v tom, čo robí a z pozície, v akej sa nachádza.

  Z reakcií môjho okolia, v internetových diskusiách, anketách či na sociálnych sieťach je jasné, že národné a protestné hlasy sú rozdelené. Dovolím si tvrdiť že najväčšie kusy z tohto elektorátu si odkrojili Harabin s Kotlebom. Už dlho je medzi vlastencami a voličmi takýchto strán túžba po zjednotení. Po neúspechoch vo voľbách do VÚC a komunálnych zastupiteľstiev sa aspoň sčasti podarilo kotlebovcom zjednotiť národné sily pre voľby do europarlamentu. Čo sa ale asi nepodarilo nikomu, je zjednotiť národných a protestných voličov pred voľbami do funkcie hlavy štátu. Áno, niektorí budete namietať že Kotleba s Harabinom nemá o čom rokovať a že Harabin nie je vlastenec, s čím do značnej miery súhlasím, ale z vyjadrení Mariana Kotlebu a jeho spolustraníkov je zrejmé, že takéto rozhovory a stretnutia pred minulým letom prebehli.

  Čo sa týka snahy o zjednotenie týchto síl do prezidentských volieb, podľa môjho názoru preto najviac urobil Róbert Švec, ktorý vyzval Kotlebu a Harabina na rokovania a verejnú diskusiu o spoločnom postupe do volieb. Jeho výzva nebola vypočutá ani po opätovnom zopakovaní, keďže po odstúpení Mistríka reálne hrozí, že v druhom kole budeme mať dvoch prozápadne naladených kandidátov.

  Moje okolie je v otázke prezidentských kandidátov nastavené rozlične. Keďže sa v ňom nepohybujú iba vlastenci a odporcovia liberalizmu, tak som svedkom toho, že pri rozhovoroch na túto tému padajú najčastejšie mená Čaputová, Kotleba a Harabin. Harabin má medzi mojimi známymi podporu najmä medzi ľuďmi nad 40 rokov, Kotleba s Čaputovou u mladých.

  Od začiatku zberu podpisov pod kandidatúry prebiehali všelijaké volebné prieskumy, ktoré favorizovali z dvojice Harabin – Kotleba práve Harabina. Ja prieskumy neberiem vážne, keďže viem, ako sa mýlili v minulosti (VÚC Banská Bystrica 2013, Parlamentné voľby 2016, Prezidentské voľby 2016 v USA, referendum o Brexite..) a v súčasnej situácii, kedy pretláčali ako top kandidáta nevýrazného Mistríka, ktorého dovtedy takmer nikto nepoznal, a následne ho niekoľkonásobne preskočila Čaputová, ktorá bola taktiež pomerne neznámou persónou, sú pre mňa prieskumy veľmi nedôveryhodnou záležitosťou. Skôr patrím do tej skupiny obyvateľstva, ktorá je presvedčená, že prieskumy verejnej mienky od tých najznámejších agentúr majú za cieľ verejnú mienku skôr tvoriť ako mapovať. Nehovoriac o tom, že tá vzorka obyvateľstva sa vo väčšine pohybuje od 800 do 1200 ľudí, čo má minimálnu výpovednú. Ak by som chcel, tak urobím na vzorke 1000 ľudí prieskum, kde budú na prvom mieste kandidáti, ktorí skončia vo voľbách poslední. Stačí ak približne viete, kde a koho sa má človek pýtať. Pred niekoľkými rokmi mal na túto tému zaujímavú Informačnú vojnu v Slobodnom vysielači Norbert Lichtner, kde mu o praktikách prieskumných agentúr hovorili dve pracovníčky z tohto prostredia.

  Niektorí voliči ĽSNS a značná časť médií (mainstream i alternatíva) živili teóriu, že medzi Harabinom a Kotlebom je dohoda, že Kotleba si užije svoj priestor v diskusiách, mobilizuje voličov a potom sa vzdá v prospech Štefana Harabina. Sám som tejto teórii istý čas veril, avšak prestal som potom, ako som si vypočul názory radových, ale i relatívne vysoko postavených členov strany ĽSNS. Bolo mi jasné, že takéto niečo sa nezrealizuje a ak by sa to udialo, v strane by nastal rozkol, čo by možno práve Mariana Kotlebu stálo miesto predsedu, stranu preferencie a Slovensko by prišlo o doteraz jediný parlamentný subjekt, ktorý vzišiel z ulice a ľudu. Voliči tejto strany však v tejto otázke do istej miery rozdelení sú. Drvivá väčšina z tých, ktorí vo voľbách dajú hlas Harabinovi a patria do elektorátu ĽSNS však na internete deklaruje, že vo voľbách do Európskeho parlamentu a v budúcoročných parlamentných voľbách ich hlas dostanú opäť kotlebovci – aspoň čo mám možnosť sledovať.

  Jeden z argumentov, prečo by mal Marian Kotleba odstúpiť v prospech Štefana Harabina je ten, že Harabin je pre spoločnosť viac prijateľný a mal by väčšiu šancu v druhom kole. Tento argument považujem za absurdný, keďže Harabin je pre mimovládne organizácie, médiá a mnohých štandardných politikov rovnako neprijateľný ako Kotleba a určite by podporili akéhokoľvek kandidáta, ktorý by sa proti nemu v druhom kole postavil. Samozrejme, nie v prípade, že by to mal byť Marian Kotleba. Ak je medzi čitateľmi tohto článku niekto, kto ešte verí prieskumom verejnej mienky, tak aj tie signalizujú to, že v druhom kole by mali proti presile približne rovnako nízke šance.

  Po Mistríkovom odstúpení z volieb som i ja začal uvažovať nad tým, že svoje rozhodnutie prehodnotím a budem voliť výrazne silnejšieho z dvojice Harabin – Kotleba, keďže som si myslel, že na túto situáciu by bolo vhodné zareagovať. Urobil som si preto osobnú anketu a zdieľal ju do veľkých skupín na Facebooku, aby sa ľudia prejavili a videl som, či sa názor voličov Kotlebu nezmenil a nerozhodli sa predsa len voliť Harabina ako reakciu na ťah protistrany. V mojom prípade by to bol jasne hodnotový ústupok, avšak v politike sa niekedy musia robiť kompromisy, ak si to situácia vyžaduje. Chcel som vidieť či je Harabin natoľko výrazný a presvedčivý, že sa za ním ľudia zjednotili. Zastávam názor, že ak sa nedohodnú kandidáti, musia sa zjednotiť voliči.  Možno to bude naozaj znieť divne, ale bol by ochotný v tomto prípade ísť s davom, keby som videl, že sa ľudia zomkli. Nestalo sa. Trvá už viac ako týždeň a na vzorke 707 ľudí hlasovalo 391 za Harabina a 316 za Kotlebu. To rozhodne nie je veľký rozdiel a nepresvedčilo ma to o tom, že by bolo vhodnejšie voliť Harabina, vykonať hodnotový ústupok a zavrieť si oči pred jeho minulosťou.

  Na reakciách môjho okolia taktiež v poslednom čase bádať, že tí, ktorí chceli ísť voliť Harabina čoraz viac rozmýšľajú nad voľbou Kotlebu. Prirodzene, nie všetci. Čo sa týka mítingov, tak ak sa pozrieme na stretnutia Kotlebu a Harabina s občanmi na rovnakých miestach, tam má Kotleba jednoznačne navrch. Ako príklad môžu slúžiť Košice alebo Martin.

  Aj na ukazovateľoch, ktoré som v tomto článku prezentoval sa ukazuje, že u politikov a kandidátov do významných ústavných funkcií sa treba pozerať na životný príbeh jednotlivých uchádzačov a reálne skutky – nie iba na reči.

  Situácia je taká, že mi umožňuje rozhodnúť sa na základe hodnotového nastavenia a vnútorného presvedčenia.  Nechcem totiž voliť menšie zlo, ale voliť kandidáta, ku ktorému mám najbližšie. Tým je pre mňa aktuálne Kotleba.

  Každý z nás by mal voliť tak, aby bol o tom vnútorne presvedčený. Ja si svoje rozhodnutie vyargumentovať viem aj pred sebou, aj pred ostatnými. Určite moje slová nepresvedčia každého na rovnakú voľbu, akú sa chystám vykonať ja a ani neočakávam, že to budú všetci akceptovať. Ako som už v úvode spomenul, to ale nebolo cieľom tohto článku.

  Neviem, ako sa prvé kolo skončí. Už teraz ale môžem vyhlásiť, že v druhom kole podporím každého, kto sa postaví liberálnym a eurohujerským kandidátom. Ak budú v druhom kole dvaja liberáli – odovzdám prázdny hlasovací lístok.
  ————————————————————————————————–

  Facebook 

  Youtube 

  VKontakte.ru

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…