O podstate mediálnej manipulácie, vytvárajúcej z obyvateľstva stádo, ovládané mocnými

Publikované 13.11. 2017 o 10:41 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Len objektívne informácie dávajú človeku šancu vytvoriť si objektívny názor a potom činiť objektívne správne rozhodnutia. To ale nie je chcené! Mocní to nechcú! Mocní chcú, aby sme sa rozhodovali podľa ich prianí! A keďže v súčasnej demokracii sa ešte zatiaľ máme možnosť slobodne rozhodovať robí sa to tak, že sa úmyselne manipuluje informáciami spôsobom, ktorý zaručí, že výsledné rozhodnutie väčšiny obyvateľstva bude nakoniec vždy predsa len také, ako si želajú mocní. A zatiaľ to úspešne funguje!

A kým trebárs v stredoveku držali vládnuce elity obyvateľstvo v područí prostredníctvom absolútnej nevedomosti a nevzdelanosti, dnes, v dobe informačných technológií sa tak deje prostredníctvom manipulácie s informáciami, ktoré sú zámerne neobjektívne a jednostranné.

Kto si to ale neuvedomuje, ten sa síce v rámci súčasnej kvázi demokracie rozhoduje relatívne samostatne, ale na základe zámerne neobjektívnych informácií nesprávne. Nesprávne presne v takom zmysle, v akom si prajú najmocnejší nášho sveta.

Z väčšiny ľudí sa tým pádom stáva iba stádo oviec, ktorých názory, myšlienky, postoje, pohľad na život a hodnoty sú v skutočnosti výsledkom mediálne manipulatívneho, sociálneho inžinierstva.

Skutočnosť, že ide o existenciu, človeka maximálne nedôstojnú, netreba ani zdôrazňovať. Žiaľ, veľmi mnohým to však v ich povrchnosti a plytkosti myslenia vyhovuje, pretože tento princíp manipulácie počíta, ba je priamo postavený na ľudstvu vo všeobecnosti vrodenom sklone k povrchnosti, plytkosti a lenivosti myslenia.

Iba ľudia, ochotní vynaložiť určitú námahu, zameranú na to, aby sa mohli stať osobnosťami, stojacimi skutočne na výške sa môžu vyslobodiť zo súčasného, mediálnou manipuláciou sociálne inžiniersky vytváraného matrixu virtuálnej reality. Žiaľ, sú to len jednotlivci, alebo malé skupiny. Väčšina je príliš preťažená prácou a príliš lenivá samostatnejšie myslieť, aby toho bola schopná.

Pozrime sa teraz trochu bližšie na charakter manipulácie s informáciami:

Každá vec má dve stránky. Stránku pozitívnu, ale i negatívnu. Má svoje klady, ale aj zápory. Má svoj líc, ale aj rub. Z hľadiska pôsobenia médií sa o týchto skutočnostiach vie a reálne by mali byť zohľadnené v takzvanom vyváženom spravodajstve. Vo vyváženom sprostredkovávaní informácií, ktoré berú do úvahy ako jednu, tak i druhú stranu mince. Na základe takéhoto druhu spravodajstva by potom ľudia pochopiteľne mohli bez akéhokoľvek ovplyvňovania formovať svoj vlastný, objektívny pohľad na realitu, svoje vlastné názory i svoje vlastné postoje.

Čosi také, ako objektívne spravodajstvo však žiaľ vôbec neexistuje, pretože médiá na objednávku mocných, ktorí ich vlastnia, šíria iba typ informácií čisto jednostranného druhu. A síce také, aké vyhovujú zámerom a prianím týchto elít.

V konkrétnej praxi to znamená, že ako dobro je prezentované to, čo predstavuje dobro pre elity. Ako správny názor je prezentovaný názor, plne poplatný prianiam elity. Ako na nepriateľa je poukazované na každého, kto sa čo i len v najmenšom prieči zámerom elít, a tak ďalej, a tak ďalej.

Slobodné rozhodovanie ľudí v akýchkoľvek zásadných veciach, alebo dokonca aj v maličkostiach je teda už vopred ovplyvnené týmto typom informácií, takže konečné rozhodnutie bude napokon vždy viacmenej také, aké si želá elita. Výsledným produktom, ako už bolo spomínané, je poslušná ovca, ktorej životné postoje, názory a filozofia sú jej rafinovane nanútené elitou najbohatších bez toho, že by to ona sama zbadala.

Kto však nechce byť takto manipulovaný mal by brať do úvahy aj iný pohľad, než mu ponúkajú oficiálne médiá. A ten môže v súčasnosti získať prostredníctvom alternatívnych médií.

A až keď porovná jedno i druhé, môže si urobiť určitý objektívny názor na vec. Môže si vybudovať objektívny pohľad na realitu. Jedine na základe takéhoto prístupu sa potom môže stať samostatnou osobnosťou, ktorá vlastní určitý objektívny pohľad na skutočnosť. Osobnosťou, ktorá je potom schopná rozhodovať sa samostatne a bez ovplyvňovania. Osobnosťou, ktorou nie je možné ľahko manipulovať. Osobnosťou, ktorá sa už nedá dotlačiť tam, kam chcú iní.

A možno neuveríte, ale vyššie spomínaný, manipulatívny trend nie je uplatňovaný len v oblasti bežných spoločenských, či politických informácií, ale dokonca i v oblasti duchovného poznania. Príčina je totiž stále rovnaká a spočíva v snahe ovládať ľudí a manipulovať nimi. A opäť samozrejme tak, aby to vyhovovalo vládnucim elitám v každej dobe a v každom storočí.

Celkom konkrétne sa pozrime trebárs na kresťanstvo, ktoré sa ako v minulosti, tak i v súčasnosti vždy pohybovalo v určitej nesprávnej, manipulatívnej jednostrannosti.

Ako totiž vieme, Biblia sa skladá zo Starého a Nového Zákona. Starý Zákon sa nesie v duchu prísnej, až tvrdej spravodlivosti, zatiaľ čo Nový Zákon je posolstvom lásky. A táto spravodlivosť a láska sú dvomi stranami jednej a tej istej mince. Sú rubom a lícom jedinej veľkej, celistvej Pravdy, ktorá je harmonickým súhrnom spravodlivosti a lásky.

Inými slovami povedané, to zdravé, správne, pravdivé, harmonické a ideálne môže vzniknúť iba za vzájomného spolu pôsobenia spravodlivosti a lásky. Spravodlivosť bez lásky musí byť totiž nevyhnutne krutou a tvrdou, avšak láska bez spravodlivosti musí byť zase nevyhnutne slabošskou a zmäkčilou. A presne tieto dva extrémy, z ktorých každý je svojim vlastným spôsobom škodlivý sú jasne čitateľné v celej histórii kresťanstva. A to žiaľ až do dnešnej doby.

V stredoveku sa totiž kresťanstvo v súlade zámermi elít o ovládnutie más a dosiahnutie poslušnosti jednostranne orientovalo predovšetkým na princíp spravodlivosti. Trebárs stredovek a feudalizmus takmer nepoznali lásku, ale iba tvrdú prísnosť a bič! To bola živná pôda pre vznik inkvizície, pre vyvražďovanie pohanov, pre križiacke vojny a podobne. A táto jednostrannosť orientácie kresťanstva iba na spravodlivosť, za účelom dosiahnutia slepej poslušnosti más má počas dlhej histórie ľudstva na svedomí veľké množstvo utrpenia i životov.

V súčasnosti, v kontraste s minulosťou sa v kresťanstve a tým pádom latentným spôsobom aj v celej spoločnosti hrá zase na inú strunu. Pretože otvorené násilie ako v stredoveku už nie je možné, cielene sa využíva jednostrannosť preferovania princípu lásky, ktorému chýba spravodlivosť. Ľuďom sa stále hovorí len o láske, alebo vo svetskom ponímaní len o humanizme, a preto sa stávajú povoľne mäkkými a slabošskými. A preto vo svojom slabošstve nakoniec akceptujú aj veci, ktoré by v nich museli za normálneho stavu vzbudiť oprávnený a spravodlivý hnev. No a netušená ďalekosiahlosť takéhoto nezdravo jednostranného princípu sa prejavuje v mnohých negatívach súčasného spoločenského diania.

Trebárs napríklad v slniečkársky naivnom prijímaní utečencov, ktorí sa sem neprichádzajú prispôsobiť našej kultúre a už vôbec nie našej duchovnosti, ale naopak, prichádzajú sem s úmyslom presadiť vlastnú kultúru a vlastnú duchovnosť.

Ďalším príkladom môže byť falošné, zdanlivo humanistické presadzovanie najrozličnejších ľudských úchyliek ako spoločenskej normy. Viď registrované partnerstvá, alebo zvrátená gender ideológia o možnosti voľnej zameniteľnosti pohlaví.

Ako v stredoveku, tak i v súčasnosti je teda kresťanstvo zneužívané na to, aby jednostrannou manipuláciou duchovných princípov vytvorilo prianiam elít povoľnú masu, ktorá bude pod pláštikom ľudskosti a humanizmu akceptovať absolútne všetko. Akúkoľvek nemravnosť, akúkoľvek zvrátenosť, akúkoľvek agresiu voči iným národom, len nech je to ľúbivo skryté pláštikom tých najušľachtilejších, humanistických a demokratických ideálov.

Kto sa však chce stať skutočnou osobnosťou, musí sa vyvarovať každej jednostrannosti. Musí byť ochotný skúmať nie len líc, ale aj rub každej veci a každého javu, ako i každej duchovnej pravdy. Musí sa jednoducho naučiť byť objektívnym, aby mohol objektívne vnímať skutočnosť a na základe toho sa potom mohol objektívne rozhodovať.

Jedine potom mu jeho rozhodnutia prinesú úžitok. Úžitok osobnostný i duchovný!

Jedine takto môže človek rásť po všetkých stránkach až k výšinám vlastného človečenstva. Toho človečenstva, ktorého dosiahnutiu bolo na našej zemi vždy všetkými možnými spôsobmi bránené. Bránené silami temna, elitami nášho sveta a ich veľkým množstvom poskokov na všetkých úrovniach riadenia spoločnosti, ktorí za judášsky groš zrádzajú celé národy a robia všetko preto, aby sa ľudia nestali samostatnými a zrelými osobnosťami, s ktorými by už nebolo možné tak ľahko a tak jednoducho manipulovať.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

PAHREBA. Prekvapivé /?/ výsledky župných volieb: totálna prehra SMERu a Kotlebovcov, opozícia oslavuje, SNS hlási „tajný úspech“

Bratislava 13. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR)   Nedávne voľby župné voľby priniesli viaceré prekvapenia. Boli však skutočne až také prekvapivé? Sprevádzali ich strategické chyby, hádky a šachové kombinácie. Všetko to hodnotia dvaja naši „pouliční experti“... Nazdar, Jožo, čo hovoríš na tie župné voľby? Boli to samé prekvapenia. Prečo? Viaceré zmeny sa…

Nový systém hráčov presvedčil, Šatan: "Videli, že funguje"

Bratislava 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Hoci Slováci predviedli tri ucelené výkony Generálneho manažéra hokejových reprezentácií SR Miroslava Šatana teší fakt, že nový systém, ktorý aplikuje tréner A-tímu Craig Ramsay, si hráči osvojili pomerne rýchlo. Hoci Slováci triumf na tradičnom jesennom turnaji v Augsburgu neobhájili, predviedli tri ucelené výkony,…

Najväčšie evanjelizačné Godzone tour pozýva mladých ľudí k odvahe

Bratislava 13. novembra 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)   Už deviaty ročník podujatia Godzone tour má v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie meniť svet vôkol seba a zastaviť tak strach, apatiu či nezáujem. Organizátori pripravili pre účastníkov akcie celovečerný koncert. Predchádzať mu budú viaceré aktivity, napríklad aj dobročinná aktivita v mestách určená ľuďom bez…

Nový duchovný správca SKM v Ríme bol oficiálne uvedený do úradu

Rím/Slovensko 13. novembra 2017(HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)   Nový duchovný správca Slovenskej katolíckej misie v Ríme, kňaz Žilinskej diecézy Tomáš Šandrik, bol dnes oficiálne uvedený do úradu na pôde Rímskej diecézy. Poverovací dekrét s podpisom vikára Svätého Otca pre mesto Rím Mons. Angela De Donatis prevzal pri dnešnej svätej omši spoločenstva…

Filipíny pokračujú vo svojom kurze zbližovania s Ruskom a Čínou

Manila 13. novembra 2017 (HSP/Politikus/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)   Olga Smerčenková na portáli Politikus venovala svoju pozornosť čoraz zreteľnejšiemu približovaniu sa Filipín k Rusku a Číne. Dnes zohrávajú Filipíny kľúčovú úlohu v ázijsko-tichoocenánskom regióne. Filipíny sa v poslednom čase stretli s viacerými problémami. Objavili sa teroristické hrozby, ekonomické i politické ťažkosti, ktorých…

Za dlhodobým kašľom dieťaťa môže byť nesprávne držanie tela

Bratislava 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pixabay)   Infekcie horných dýchacích ciest patria medzi časté ochorenia v detskom veku. Pokiaľ však trápi dieťa dlhodobý kašeľ, vyšetriť by ho mal aj fyziater či špecializovaný fyzioterapeut. "Pri ochoreniach dýchacích ciest sa často zabúda na to, že dva zdanlivo nesúvisiace systémy – pohybový a dýchací,…

Inšpekčná skupina z USA mieni monitorovať centrálne a východné regióny Ukrajiny vrátane Krymu. Na Kryme tvrdia, že vo Washingtone neovládajú zemepis

Kyjev, 13. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Vadim Ghirda)   Dnes na Ukrajinu príde inšpekčná skupina z USA, ktorá mieni monitorovať centrálne a východné regióny Ukrajiny... vrátane Krymu. Na Kryme vyjadrili poľutovanie nad tým, že „v USA neovládajú zemepis a nevedia, že Krym je súčasťou Ruska...“ O tom, že dnes príde monitorovacia skupina z USA, informovalo ministerstvo obrany…

GoPro kamera prežila lávu. Zachytila úžasné zábery

Washington 13. novembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/)   Malá kompaktná kamera GoPro zachytila úžasné, jedinečné video roztavenej lávy, ktorá sa k nej pomaly blížila. Malá kamera sa odmietala pokaziť aj napriek tomu, že bola zaliatá v niekoľko sto stupňovej láve Havajský sprievodca Erik Storm sprevádza turistov v národnom parku Hawai'i Volcanoes. Nedávno sa mu…

Gitaru Boba Dylana predali za takmer 400.000 dolárov

Dallas 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-David Vincent)   Gitaru, s ktorou odohral americký spevák Bob Dylan viaceré koncerty v 70. rokoch, vydražili v sobotu na aukcii Dallase za takmer 400.000 dolárov. Informovala o tom agentúra AP. Aukčný dom Heritage Auctions uviedol, že Dylanovu akustickú gitaru 1963 Martin D-28 získal neznámy záujemca…

Musk navštívil Erdogana. Hovorili o spoločnom projekte prvého tureckého auta. Médiá sú však skeptické

Ankara 13. novembra 2017 (HSP/DWN/Foto:YouTube)   Zakladateľ automobilky Tesla Elon Musk navštívil Turecko. Rozhovory sa zamerali na spoluprácu v automobilovom priemysle a vesmírnych projektoch Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan minulý týždeň prijal v Ankare šéfa americkej automobilky Tesla Elona Muska. V centre debaty bol projekt tureckej vlády, ktorá túži vyvinúť prvé turecké…

John McCain opätovne tvrdo kritizuje Donalda Trumpa

Washington 13. novembra 2017 (HSP/Politikus/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Portál Politikus venuje svoju pozornosť opätovnej hystérii amerického senátora Johna McCaina, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že ruský prezident Vladimír Putin a americký prezident Donald Trump dokázali na stretnutí vo Vietname znova nájsť spoločnú reč. Ešte sa ani poriadne nestihol vrátiť Donald…

Saudská Arábia začne otvárať letiská a prístavy v Jemene

Dubaj 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hadi Mizban)   Vojenská koalícia pod vedením Saudskej Arábie začne už čoskoro znovuotvárať letiská a prístavy v Jemene. Oznámila to v pondelok diplomatická misia Saudskej Arábie pri OSN. "Prvý krok v tomto procese sa uskutoční v priebehu 24 hodín a zahŕňa otvorenie všetkých (vzdušných a námorných)…

Slovensko - Nórsko v znamení rozlúčky Ďuricu, Škrtel: "Zápas o emóciách"

Bratislava 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Slovensko má s Nórskom negatívnu bilanciu Po prehre 1:2 na Ukrajine sa slovenskí futbalisti predstavia v záverečnom zápase tohto roka pred domácim publikom, v utorok 14. novembra od 18.00 h si v Trnave zmerajú sily s reprezentáciou Nórska. Duel bude mať špeciálny význam…

Na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici začali zasnežovať svahy

Vysoké Tatry 13. novembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)   Počas uplynulého víkendu (11.-12.11.) začali na území Tatier so zasnežovaním prvých zjazdoviek. „Roztočili sa vrtule na snežných delách na Štrbskom Plese v okolí vrcholovej stanice lanovky na Solisku a spustilo sa aj technické zasnežovanie v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici,“ informovala…

Počet obetí zemetrasenia v iracko-iránskom pohraničí stúpol na najmenej 339

Teherán 13. novembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pouria Pakizeh/ISNA via AP)   Na najmenej 339 sa zvýšil počet obetí nedeľňajšieho zemetrasenia v iracko-iránskom pohraničí. Takmer všetky obete sú z Iránu, informovala v pondelok iránska televízia Press TV. Teherán potvrdil 328 mŕtvych a približne 2530 zranených. Najviac obetí je v západoiránskej provincii Kermanšáh,…

Saganove vylúčenie z Tour de France predsa len preverí arbitrážny súd

13. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)   V závere 4. etapy tohtoročnej Tour de France sa slovenský cyklista Peter Sagan v záverečnom šprinte dostal do kolízie s britským jazdcom Markom Cavandishom a rozhodcovia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) napokon 27-ročného jazdca tímu Bora-Hansgrohe vylúčili z podujatia. Sagan a jeho tím sa na…

V Indii na rieke Krišna sa prevrátila loď, hlásia najmenej 13 obetí

Hajdarábad 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rafiq Maqbool)   Najmenej 13 ľudí sa utopilo a niekoľko ďalších zostalo nezvestných po tom, čo sa v nedeľu prevrátila preplnená loď na rieke Krišna v indickom štáte Andhrapradéš. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. K nešťastiu došlo zhruba…

Kozák so Škrtelom pokrstili Veľkú knihu emócií pokosenou trávou

Trnava 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   V nedeľu podvečer sa v trnavskej City Arene uskutočnil krst 160-stranovej publikácie s názvom Veľká kniha emócií. Autor fotografií Peter Šurík do nej vybral 920 emotívnych záberov, zachytávajúcich zaujímavé okamihy na tribúnach i na ihriskách, zo štadiónov, letísk i miest, kde slovenská futbalová…

TopSpeed

Viete ako jazdiť v Rakúsku? 1. časť

0

Pravidlá cestnej premávky sú síce v Európe podobné. Podobné však neznamená rovnaké. Napriek tomu má jazda v zahraničí špecifiká a rôzne lokálne úpravy či doplnky. Preto si v ďalšom seriáli predstavíme základné pravidlá, ktoré platia u našich bezprostredných susedov, a neskôr v jednotlivých krajinách EÚ. Začíname témou: Viete ako jazdiť v Rakúsku?…

Mercedes-AMG E63 S je najrýchlejšie kombi Nürburgringu

0

Na okruhu Nürburgring testujú takmer všetci výrobcovia. V poslednej dobe sa rozmohol trend v určovaní najrýchlejšieho vozidla na tomto okruhu. Najrýchlejšie SUV na okruhu, alebo najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo na Nürburgringu. Tušili ste, že je aj kategória najrýchlejšie kombi Nürburgringu? Nie? A prvenstvo v nej si nateraz uchmatlo kombi v podobe najvýkonnejšieho…

Evolúcia jedného z naj športiaku sveta v kocke – Porsche 911!

0

Aké je vaše najobľúbenejšie športové auto? Odpoveďou mnohých z vás bude Porsche 911. Je to legenda a jeden z najdlhších typových radov naprieč všetkými automobilkami. Za jej úspechom stojí skvelý dizajn, jazdné vlastnosti a ploché šesťvalce boxer. Práve evolučne poňaté zmeny generácií a citlivé dizajnové úpravy prispeli k hodnote pojmu, ktorým…

Dá sa opraviť po totálke BMW radu 7? Fachman dokazuje, že áno

0

Oprava moderných a hlavne drahých áut ozaj nie je jednoduché a ani lacné. Množstvo káblov, plastov, držiakov a všeličoho, čo bráni klampiarom dokáže nejedného riadne vytočiť. Ako opraviť po totálke BMW radu 7, pôvodne krásne drahé auto? Toto BMW 750i dokázal známy karosár Arthur Thussik podľa priložených fotografií a videa dať do takmer pôvodného stavu.

Hrozí, že mnohí cukrovkári prídu o vodičák! Vraj až 200-tisíc

1

Ľudia v dnešnej dobe trpia chorobami, ktoré tu pred desiatkami rokov neboli, resp. sa o nich nevedelo. Poznáte úplne zdravého človeka? Bez akejkoľvek alergie? Je ich minimum. EÚ sa však rozhodla vstúpiť do života niektorých ľudí viac, ako by sa na pohľad mohlo zdať. Týka sa to 200 tisíc ľudí na Slovensku,…

Keskomobile Auto Show dal bodku za sezónou 2017

0

Sezóna 2017 je za nami, Keskomobile Auto Show na Slovakia Ringu dal parádnu bodku za motoršportovým rokom 2017. V sobotu 11. 11. 2017 okruhu zišli všetci, ktorí si chceli ešte pred zimou posledný krát zmerať sily v rally štýle na Slovakia Ringu. Napriek tomu, že nešlo o body, ale hlavne o zábavu, pretekári ukázali…

KAMzaKRÁSOU

Ako správne chudnúť pomocou tukov? Je to vôbec možné?

1

Ako správne chudnúť? Kde sa to môžeme dozvedieť, keď už niekoľko desaťročí sa nás kopa farmaceutických spoločností a expertov (väčšinou platených práve týmito spoločnosťami) snaží presvedčiť, že tuky sú zlé. Veď prečo by nám mali klamať? Určite im nejde o zisk ale o naše zdravie. A kto spolupracuje s farmaceutickými spoločnosťami? Presne tak, naši lekári!

Ako využiť mrazničku v domácnosti? Toto ťa šokuje!

3

Znie to bláznivo? Áno, aj my sme ostali prekvapení! Avšak, existuje veľké množstvo užitočných spôsobov. Ako využiť mrazničku? Sme nadšení, že sa s vami môžeme podeliť o ďalšie zaujímavé a netradičné spôsoby. 

Recept na zdravý domáci coleslaw: Príloha, ktorá ťa dostane

2

Aj vy milujete kapustu? Táto zelenina plná vitamínov a blahodarných účinkov na ľudské telo má teraz svoju najväčšiu sezónu, a preto by bola škoda ju nevyužiť v rôznych obmenách vo svojom jedálničku. Recept na domáci coleslaw sa stane vašou obľúbenou a zdravou prílohou a možno zatieni aj klasický slovenský kapustový šalát „nakyslo“. 

Facebook prieskumník: Nájdi nás medzi novinkami!

5

Našťastie to vyzerá tak, že celý tento pokus je naozaj len testovací a o chvíľu by sme sa mali vrátiť späť do starých koľají. No momentálne si však budeme musieť vystačiť s tým, čo máme a naučiť sa s tým pracovať.    Čo je najhlavnejšie, netreba sa zabúdať prepínať do…

Máš doma starý chlieb? Vyskúšaj 7 výborných receptov, ako ho využiť!

11

Už naše staré mamy nás učili, že chlieb sa nemá vyhadzovať. Prečo aj, keď sa dá ešte nejako využiť a ušetriť tak pár eur. Ak starý chlieb nechcete vyhodiť ale neviete čo s ním, tak práve pre vás tu máme 7 tipov na jeho využitie! Dokonca aj so starším chlebom vytvoríte…

Vanilkový struk: Prečo sa ho oplatí používať v kuchyni častejšie?

12

Vanilkový struk sa v bežnej domácnosti veľmi nevyužíva. Siahajú po ňom najmä gazdinky, ktoré majú v obľube vypekanie. Oveľa častejšie sa na dosiahnutie vanilkovej vône a príchuti používa vanilkový cukor či syntetická aróma. Vedeli ste však, že pravý vanilkový struk dokáže toho poskytnúť oveľa viac? Obsahuje totiž množstvo telu prospešných látok, pozitívne…

TopDesať

5 detektívnych hádaniek, ktoré otestujú tvoju logiku. Dokážeš ich vyriešiť?

0

Detektívky. Ľudia sa delia na dve skupiny: buď ich zbožňujú, alebo im nevedia prísť na chuť. Do ktorej skupiny patríš ty? :) Ak do tej prvej, tak sa pohodlne posaď, pretože sa chystáme potešiť tvoju detektívnu myseľ. Tu je 5 detektívnych hádaniek, ktoré skutočne otestujú, ako ti to páli.   …

Rodičia a deti - známe tváre sa až neuveriteľne podobajú

0

Jablko nepadá ďaleko od stromu. Je to všeobecne známe porekadlo, ktoré si si už určite vo svojom živote neraz overil. Nasledujúce fotografie, na ktorých figurujú rodičia a ich deti, ti to však názorne dokážu. To, ako sa deti podobajú svojim rodičom je až neuveriteľné. 

Escobarove milióny cez dvadsať rokov pod zemou? Kolumbijská vláda súhlasila s pátraním

0

Meno a príbeh Pabla Escobara, člena presláveného drogového kartelu, siedmeho najbohatšieho a v jednej chvíli najhľadanejšieho človeka na svete, pozná každý seriálový fanúšik. Od jeho smrti v roku 1993 stále kolujú zvesti o hromadách peňazí zakopaných po celej Kolumbii. Nájdu sa niekedy Escobarove milióny?

600 vyfajčených cigariet zmení tvoje telo na nepoznanie

0

Chris Notap, zahraničný youtuber sa rozhodol urobiť jednoduchý test, ktorý v sebe zahŕňal 600 vyfajčených cigariet. Do sklenej nádoby umiestnil vatové guličky, ktoré simulovali pľúca fajčiara. Pripravil si 600 cigariet, ktoré vyfajčí priemerný fajčiar v priebehu 30 dní (20 cigariet denne = 1 cigaretová krabička). Už predom upozorňujeme, že sa…

TOP 10 Najlepších škandinávskych detektívok

0

Nájsť si čas na dobrú knihu je niekedy veľmi ťažké, ale neprečítať si tie najlepšie detektívky z krajín ako Švédsko, Nórsko, Dánsko a Fínsko by bola škoda. Autori z týchto krajín sú vo svojom odbore najlepší a počet týchto kriminálok na našom trhu narastá za posledných päť rokov veľmi rýchlo. Píšu dynamicky, pútavo a stále…

10 neuveriteľných miest, ktoré nikdy nenavštíviš

0

Ľudská bytosť takmer preskúmala celý svet, dokonca pristála aj na vzdialenom Mesiaci. Nám sa však podarilo nájsť 10 neuveriteľných miest, ktoré nikdy nenavštíviš a pri tom sa nachádzajú na našej planéte. 10 neuveriteľných miest, ktoré nikdy nenavštíviš: 10. Trezor, kde sa nachádza tajný recept na výrobu Coca-Coly, Georgia, USA