CIGÁNSKA KARTA VO VOĽBÁCH DO VÚC

Publikované 21.10. 2017 o 07:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

CIGÁNSKA KARTA

 

 

Cigánska karta sa zdá byť opäť veľmi nápomocná a určite pomôže rozhodnúť voľby do VÚC 2017, hlavne v Prešovskom samosprávnom kraji. Na mušku som si zobral kandidátov na predsedu PSK, ktorí majú najväčšiu šancu zvíťaziť.

NOVÁ ENERGIA PRE NÁŠ KRAJ

 

Začnem u demokratov, pravicových, keďže svedomie mi nedovolí nazvať ich kresťanskými, nie len kvôli divnému spolku s diablom. [1] Pán Milan Majerský zďaleka nie je NOVÁ ENERGIA PRE NÁŠ KRAJ, ako hovorí jeho predvolebný slogan. Svoje horalky v osadách rozdával už dávnejšie a bol tiež riešený protikorupčným úradom.[2]

Predseda KDH Hlina behá ako pojašený po cigánskych osadách na východe Slovenska a robí predvolebnú kampaň kandidátovi Majerskému, pritom celú svoju činnosť komentuje, resp. skrýva za dualistický myslené heslo “Rómovia nepredávajte svoj hlas” – farizej.[3] S osadníkmi pracujem často a poznám ich mentalitu veľmi dobre, a mnohí, ktorí dodnes nemali tušenia o kupovaní hlasov,  a hľa už hľadajú niekoho, kto by im zaplatil.  Na Hlinu by malo byť podané trestné oznámenie, za navádzanie cigánov  na spáchanie trestnému činu. Pri  osobe Majerského však visí veľký otáznik. Prečo kandiduje človek, ktorý háji kresťanské hodnoty  na spoločnej kandidátke s liberálmi, dobre vieme, že spoločné body nie je možné nájsť a hodnotový rebríček jedných aj druhých je od seba na hony vzdialený? Na otázku resp. dotaz, ktorý som dostal od priateľa z Facebooku však sám nedokážem odpovedať – odkázal, aby som sa pýtal pána Majerského, prečo v životopise zámerne vynecháva, že študoval v seminári, z ktorého bol vyhodený a boli za ním zabuchnuté dvere?!

OPORA NÁŠHO KRAJA

 

Súčasného predsedu PSK, Petra Chudíka zo Smer-u netreba obzvlášť predstavovať, je to starý, prefíkaný, tretí krát ženatý špekulant, zrkadlo súčasnej politiky, za ktorého hospodárenia PSK v súčasnosti dlhuje 64 miliónov Eur. Hlasy v  osadách ma zabezpečené cez spriaznených starostov obcí, svedčí o tom aj známa kauza z obce Lomnička a osady v Rakusoch “Krabička cigariet za cigánsky hlas”. Taktiež ma pod palcom všetky domovy sociálny služieb(DSS), ktoré sú v pôsobnosti PSK. Je zaujímavé sledovať štatistiky v obciach, kde je DSS zriadený. Chudík obyčajne vyhráva, ba často získa viac hlasov ako Róbert Fico. Ako som sa mohol osobne presvedčiť v posledných voľbách,  DSS zväčša nie je samostatný okrsok, takže tam prinesú prenosnú volebnú urnu a každý klient DSS volí na svojej izbe v prítomnosti iba pracovníka DSS a  krúžkuje. V prípade, ktorý opisujem, to bola pracovníčka DSS – vlastná sestra riaditeľa tohto zariadenia, samozrejme nominanta SMERu. Zhoda okolnosti, v ten deň mala službu. Keď som tieto neobyčajné praktiky oznámil polícii a okresnej volebnej komisii, len konštatovali, že nedochádza k porušovaniu zákona, keďže klient má právo požiadať o pomoc. Takže podčiarknuté – podpísané, aká je to OPORA NÁŠHO KRAJA?

 

CESTA DOMOV – NEZÁVISLÝ KANDIDÁT

 

Právnik Ján Garaj, sa chváli tým, prečo je najlepšie voliť NEZÁVISLÉHO KANDIDÁTA. Podľa mojich informácií je pán Garaj, nezávislý presne od vtedy, od kedy sa rozhodol, že bude kandidovať. Poďme teda poporiadku. Šušká sa, že v minulosti bol členom HZDS a vykonával funkciu pokladníka. V roku 2009 ešte kandidoval do VÚC s podporou SMERu a HZDS, do parlamentných volieb v roku 2012 už bol na kandidátke strany 99%. [4] Na jar tohto roku, bol ešte členom Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Členstvo popiera, no samotná fotka ho usvedčuje.  Milan Mazurek – krajský predseda ĽS NS mu na nej slávnostne predáva členský preukaz strany.[5] Evidentne však chcel stranu použiť  iba ako nástroj, k jeho vysnívanej ceste, stať sa županom. Veľmi dobre vedel aká je strana populárna a koľko voličov môže, skrz ňu osloviť. Keď ho však Marian Kotleba lepšie “prekukol” a odmietol ho vymenovať za kandidáta na  predsedu PSK za ĽS NS, urobil v prešovskej krajskej organizácii malú revolúciu a stiahol k sebe niekoľko liberálne naladených členov. Od tejto chvíle, by sme mohli veriť v jeho nezávisloť. Facebook kandidáta je tiež plný cigánskych podporovateľov, čo evidentne nasvedčuje tomu, že osady Prešovského kraja, už so svojím tímom navštívil. Áno, je priam nevyhnutné otvoriť  CESTU DOMOV, všetkým Slovákom, ktorí boli nútení vycestovať za prácou alebo za ňou stále musia dochádzať. Nemyslím si však, že toto je ta správna cesta. Pán Garaj sa mimochodom aj pasoval plateným článkom [6] na SME.SK do roly favorita medzi kandidátmi na predsedu PSK. Zmanipulovaným internetovým prieskumom[7], má len veľmi ťažko dokáže presvedčiť o svojej čestnosti a radím ho k štandardným politikom, ktorých túžba po moci, nemá prekážok.

 

 

 

NIE JE VÁM TO JEDNO?

 

Kandidát Andrej Gmitter oficiálne patrí k nezávislým, v nedávnej dobe pôsobil v politicky nominovanej funkcii, ako riaditeľ Národného  inšpektorátu práce. Z funkcie bol odvolaný súčasným ministrom práce Richterom, vraj v rámci koncepčných zmien. Aj vďaka bulvárnym médiam,  je možné dohľadať ako tam pán Gmitter  hospodáril a poviem vám  NIE JE MI TO JEDNO[8]. On je vlastne príčinou vzniku tohto príspevku. Naštartovala ma aj fotka a komentár uverejnený na FB profile kandidáta. „Nie sú všetci Rómovia paraziti, sú to ľudia ako iní. Som proti akýmkoľvek prejavom fašizmu!“, a na znak toho sa vyfotí sa so šiestimi deťmi príslušného etnika. No kto je podľa Vás teraz tým parazitom? Čiže aj pán Gmitter, vo svojej kampani nevynechal spoluobčanov tmavšej pleti. Zostáva veriť, že ostalo len pri sľuboch.  Tiež som veľmi nepochopil, prečo pán kandidát potrebuje prízvukovať, že je proti akýmkoľvek prejavom fašizmu.

NASTAL ČAS VEĽKÝCH ZMIEN

 

Jozef Mihalčin taktiež navštevuje cigánske osady, no nie s horalkami ani cigaretami. Za posledné tri mesiace, navštívil len na východe minimálne obce Huncovce a Medzilaborce. No v oboch prípadoch Jozefa Mihalčina  policajti odmietli vpustiť do osady, so slovami “Je to kvôli Vašej bezpečnosti”. A prečo vôbec išiel Mihalčin do cigánskej osady a ešte s policajtmi? No vedzte, všade kde je niekto od kotlebovcov, sú aj nasadení policajti. Návšteva týchto osád tiež nebola náhodná, aj v Huncovciach a v Medzilaborciach došlo v nedávnej dobe k ohavným útokom so strany marginalizovanej skupiny obyvateľstva(cigánov) na občnov majoritnej skupiny obyvateľtva (gádžov). Prišiel teda preto, aby hájil záujmy práve tej skupiny obyvateľstva, na ktorej mu najviac záleží a nedostáva sa jej toľko práv a výhod ako tej druhej.

Ako vraví predvolebný slogan Mihalčina, NASTAL ČAS VEĽKÝCH ZMIEN, ten naozaj príde a zmeny budú radikálne, podobné tým, ktoré už urobil Marian Kotleba v Banskobystrickom samosprávnom kraji. [9]

 

ŠTANDARDNÍ POLITICI

 

Či už pán Garaj, Majerský, Gmitter, Chudík, všetci  sa zrazu správate ako paraziti, ktorí hľadajú obeť v tej najľahšie manipulovateľnej skupine obyvateľstva. Aj tak ich hlas, dostane iba jeden z vás. A pozor, aj vrece zemiakov má svoju váhu.

 

 

Mirko Kašubjak

[1] KDH samo o sebe nie je schopné a dlhodobo nemá žiadnu osobnosť, ktorá by bola schopná nakopnúť kresťanského voliča. Preto vyhľadáva spolky s kde kým len aby sa dostalo ku „korytu“. KDH a SAS tvorili aj koalíciu, dá sa povedať najhoršej vlády, aká kedy na Slovensku vládla, nazývaná aj vlády Ivety Radičovej. Vláda zla.

[2] https://spis.korzar.sme.sk/c/6318039/predvolebne-rozdavanie-sladkosti-riesi-protikorupcny-urad.html (20.10.2017)

[3] http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/VIDEO-FOTO-Hlina-z-drsnych-podmienok-v-romskej-osade-Smeraci-tu-nakupuju-hlasy-Romov-Chceme-rozbit-tento-system-Zaznela-vazna-vyzva-Ficovi-293979 (20.10.2017).

[4] https://presov.korzar.sme.sk/c/20608884/presovsku-zupu-by-chcel-viest-aj-pravnik-jan-garaj.html (20.10.2017)

[5] Autor článku bol prítomný pri odovzdávaní členského preukazu a pri uvítaní nových členov.

[6] https://tlacovespravy.sme.sk/c/20675309/necakanym-favoritom-na-predsedu-psk-je-presovsky-advokat-garaj.html (20.10.2017).

[7] http://presovskyden.sk/anketa-kto-by-mal-byt-presovskym-zupanom/ (20.10.2017), Prieskum som poctivo sledoval, nebol obmedzený na hlasovanie z jednej IP adresy a bolo možné opakovane hlasovať z jedného zariadenia. Prikladám aj tzv. screenshot, ktorý som urobil po niekoľkých hodinách. Pánovi Majerskému a Garajovi boli hlasy pripísané nonstop aj v noci, doslova každých tridsať sekúnd.

[8] https://www.cas.sk/clanok/186722/safarenie-na-inspektorate-prace-tento-apartman-prestavali-za-46-800/ (20.10.2017)

[9] http://www.naseslovensko.net/wp-content/uploads/2017/06/Nase-Slovensko-05-2017.pdf (20.10.2017)

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Múzeum z New Yorku darovalo Kube sochu jej hrdinu boja za nezávislosť

Havana 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ramon Espinosa)   Kuba predstavila v piatok verejnosti sochu svojho národného hrdinu Josého Martího, ktorú jej darovalo múzeum z newyorského Bronxu ako gesto medzinárodného priateľstva, prichádzajúce v čase opätovného zhoršenia vzťahov medzi oboma krajinami Takmer päťmetrová bronzová socha je replikou diela z newyorského Central Parku,…

Z Mjanmarska ušlo za 8 týždňov 589.000 moslimských Rohingov

New York 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- S. Yulinnas)   Celkovo približne 589.000 príslušníkov moslimskej menšiny Rohingov ušlo za uplynulých osem týždňov z Mjanmarska do Bangladéša, vyplýva z údajov, ktoré v piatok zverejnila Organizácia Spojených národov Najnovších takmer 7000 Rohingov prijali v Bangladéši v piatok po tom, ako na štyri dni…

"Nemôžeme sa nechať uspať," vyzýva po prieskume kandidát na šéfa BBSK Ján Lunter

Banská Bystrica 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Branislav Račko)   Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter (nezávislý) reagoval na výsledky prieskumu voličských preferencií, ktoré v piatok (20.10.) večer zverejnila televízia TA3, zdržanlivo. Pre televíziu ich urobila agentúra AKO a jej prieskum ho jasne favorizuje za šéfa kraja pred…

K útoku v kábulskej mešite sa prihlásili džihádisti z IS

Kábul/Káhira 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Džihádistická skupina Islamský štát (IS) sa prihlásila k zodpovednosti za útok na mešitu v afganskej metropole Kábul, pri ktorom v piatok (20.10.) zahynulo najmenej 39 ľudí. Vyplýva to zo sobotňajšieho vyhlásenia IS, o ktorom informuje agentúra Reuters IS vo vyhlásení tvrdí, že…

Trump: OSN má pod vedením Guterresa ohromný potenciál

Washington 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Seth Wenig, File)   Organizácia Spojených národov má "ohromný potenciál" pod vedením svojho súčasného generálneho tajomníka Antónia Guterresa, vyhlásil prezident USA Donald Trump v piatok po svojom prvom oficiálnom stretnutí s Guterresom v Bielom dome Trump, ktorý opakovane kritizoval OSN ako neefektívnu a byrokraciou zaťaženú…

Tillerson: Oslobodenie sýrskej Rakky je "míľnikom"

Washington 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Matt Dunham)   Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson v piatok zablahoželal sýrskemu ľudu a Sýrskym demokratickým silám (SDF), podporovaným Spojenými štátmi, k oslobodeniu mesta Rakka od extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Tillerson vo vyhlásení uviedol, že Spojené štáty sú hrdé na to, že stoja na…

Smer-SD má predstaviť sociálny balík aj zhodnotiť boj s korupciou

Bratislava 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Andrej Galica)   Vládny Smer-SD by mal na Konferencii Smeru-SD v Nitre predstaviť balík sociálnych opatrení, ktorý sa chystá prijať vláda. Má tiež zhodnotiť boj s korupciou či mobilizovať ľudí pred novembrovými krajskými voľbami. TASR to potvrdila hovorkyňa strany Ľubica Končalová "Kvalita života, pretavenie dobrých…

Nadácia Slovakia Christiana: Vysoká úradníčka Ministerstva práce Oľga Pietruchová opakovane závažne porušuje zákon

Bratislava 20. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Nezisková organizácia Nadácia Slovakia Christiana poukázala na opakované závažné porušenie zákona zo strany vysokej úradníčky na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny. Riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí pani Oľga Pietruchová v rozpore so Zákonom o štátnej službe aktívne podniká. Za rovnakú vec bola riešená služobným…

Prvé vydanie Playboya po smrti jeho zakladateľa prišlo s prvou transgender playmate. Nie všetci vítajú zmenu

Washington 210. októbra 2017 (HSP/RT/Foto:Twitter)   Prvé vydanie mužského časopisu Playboy po smrti jeho zakladateľa, Hugha Hefnera, si získalo ďalšie prvensto. V plátku sa objavila prvá transgender playmate, čo však vyvolalo zmiešané reakcie Zatiaľ čo francúzska modelka Ines Rauová nie je prvou transgender ženou v Playboy – prvenstvo získala Caroline "Tula"…

Poľská polícia: Motívom útoku nožom v nákupnom stredisku nebol terorizmus

Varšava 20. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:NEWSTG Twitter)   Po útoku hospitalizovali osem osôb Po útoku ostrým predmetom v nákupnom centre v meste Stalowa Wola na juhovýchode Poľska hospitalizovali osem osôb. Útočníkom bol 27-ročný muž, ktorého okamžite zatkla polícia. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na vyjadrenie…

Prieskum: Masaker z Las Vegas nezmenil názory Američanov na strelné zbrane

Atlanta 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- David J. Phillip)   Zavraždenie desiatok ľudí na hudobnom festivale v Las Vegas nemalo takmer nijaký vplyv na názory Američanov na legislatívu týkajúcu sa strelných zbraní. Vyplýva to z piatkových výsledkov nového prieskumu Spojené štáty sú takmer napoly rozdelené v otázke toho, či by obmedzenie…

MichoMajdan, deň štvrtý: Veľký vodca Micho avizoval, že v nedeľu sa pred budovou parlamentu uskutoční „Majdan reforiem“

Kyjev, 20. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook)   Dnešný, už štvrtý deň MichoMajdanu je zatiaľ ten najpokojnejší. Pred budovou ukrajinského parlamentu v Kyjeve je menej protestujúcich a policajtov. Všetci čakajú na nedeľu: práve v ten deň Veľký Micho mieni uskutočniť „Majdan reforiem“. Pred 11. hodinou aktivisti zvolali poradu, riešili, ako ďalej. Dostali befel…

Europarlament začal realizovať Sorosov plán, tvrdí vládny Fidesz

Budapešť 20. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR- Ladislav Vallach)   Európsky parlament (EP) začal  realizovať migračný plán amerického finančníka Georgea Sorosa, povedal v piatok v Budapešti komunikačný riaditeľ maďarskej vládnej strany Fidesz Balázs Hidvégi Podľa agentúry MTI sa Hidvégi vo svojom vyhlásení odvolal na štvrtkové rozhodnutie Výboru EP pre občianske slobody,…

Médiá: Cez more prichádzajú migranti aj z Tuniska, Alžírska a Maroka. Cesta pripomína skôr zájazd rozjarenej mládeže ako útek z domova

Rím 20. októbra 2017 (HSP/echo24/Foto:TASR/Ciro Fusco/ANSA via AP)   Do Talianska a Španielska prichádza stále viac migrantov, ktorí necestujú z Líbye, ale z Tuniska, Alžírska a Maroka. V Taliansku sledujú tento vývoj s obavami „Cesta pripomína skôr zájazd rozjarenej mládeže ako útek z domova. Dobrý tucet mladých mužov sa uvelebil na drevenom člne, spievajú si a rozprávajú sa,…

Rozhovor s kandidátom na predsedu KSK, vojakom, ktorý vrátil vyznamenania NATO, Róbertom Bačinským: ĽSNS nie je jedinou stranou s patentom na rozum

Košice 20. októbra 2017 (HSP/Foto:Archív R. Bačinský)   Pred blížiacimi sa voľbami do VÚC pokračujeme v sérii rozhovorov s kandidátmi na nových županov. O preferencie v Košickom kraji sa s volebným číslom 1 uchádza nezávislý kandidát Róbert Bačinský v súčasnosti pôsobiaci v zahraničí, no s plánom vrátiť sa domov s…

Bývalý šéf britského úradu pre boj proti terorizmu: Plánom teroristov je, aby sme sa všetci nenávideli a boli ochotní navzájom sa zabiť

Londýn 20. októbra 2017 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Michael Probst)   Komunity po celom svete musia pracovať na tom, aby sa radikáli cítili tak, že neradikálni ľudia majú silnejší hlas," povedal Chris Phillips, bývalý šéf Britského národného úradu pre boj proti terorizmu. Riaditeľ britskej spravodajskej služby Andrew Parker varoval, že hrozba terorizmu je v súčasnosti na…

V brazílskom meste Goiania iba 14-ročný žiak zastrelil v škole dvoch a zranil štyroch spolužiakov

Rio de Janeiro 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:G1 Twitter)   Iba 14-ročný brazílsky žiak spustil v piatok streľbu vo svojej škole v meste Goiania v strednej časti krajiny, zabil dvoch a zranil ďalších štyroch spolužiakov. Informovala o tom webová stránka G1. Policajné zdroje podľa miestnych médií uviedli, že útočník vytiahol z…

Česi majú za sebou prvý deň volieb do Poslaneckej snemovne, záujem bol vysoký

Praha 20. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petr David Josek, Martin Baumann)   V Českej republike sa dnes začali dvojdňové voľby do Poslaneckej snemovne ČR. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24. Voliť svojich zástupcov môžu svojprávni občania, ktorí dosiahli plnoletosť. O 200 poslaneckých mandátov sa uchádza 31 politických strán a hnutí. Tohtoročnou…

TopSpeed

Ako funguje pruženie a tlmenie v praxi?

1

Iste vás niekedy zaujímalo, ako funguje pruženie a tlmenie v praxi. Konkrétny youtube kanál súčasť podvozku otestoval. Protagonisti natočili prejazd vozidla cez jamu pri rôznych rýchlostiach. Výsledok na spomalených záberoch naozaj stojí za to. Po tomto už možno budete jamy na našich skvelých cestách obchádzať ešte obozretnejšie. Napriek tomu, že auto je…

Volkswagen a lacné autá? V Ázii už čoskoro

1

Pred časom sme vás informovali o rozpadnutí spolupráce VAG s Tata motors. Lenže v koncerne sa nechcú vzdať plánov vstúpiť na trh v ázijských najľudnatejších krajinách. Logicky, chcú si ukrojiť kus z veľkého koláča. Kde je veľa ľudí, tam predsa potrebujú autá. Do roku 2020 chce Volkswagen pripraviť až 3 lacné autá pre Áziu.…

Akcia vidieť a byť videný prebehne už po tretíkrát

8

Okrem bŕzd a správne fungujúceho podvozku sú svetlomety jedným z najdôležitejších súčastí moderných vozidiel. V zimnom období ich správna funkcia môže znížiť množstvo nehôd voči rovnakému obdobiu v letných mesiacoch. Akcia vidieť a byť videný sa tak zameriava na stav svetlometov a ich správne nastavenie. Vodiči si v rámci tretieho ročníka budú…

Poznáte Budackov cyklus motora? VW ho nasadil do 2,0 TSI

8

Konštruktéri VW vyvinuli nový pracovný cyklus motora. Pomenovali ho „Budackov cyklus“, alebo B-cyklus po vynálezcovi Ralfovi Budackovi. Ide o variáciu Millerovho alebo, ak chcete, Atkinsonovho cyklu. Princíp je iný, riešenie prináša podobné výhody ako spomíname M a A-cykly. Volkswagen ho nasadil v americkom Tiguane pri motore 2,0 TSi EA 888 3B. O…

Najväčšia EÚ továreň na batérie LG Chem bude v Poľsku!

0

Schyľuje sa ku zlatým časom pre elektrické autá? Najväčšia továreň na batérie bude v susednom Poľsku. LG Chem ju vybuduje budúci rok na základe zvýšeného dopytu po článkoch pre „módne“ elektromobily a hybridy. Podľa Reuters, firma z Južnej Kórei zainvestuje 1,63 miliardy dolárov a postaví haly v okolí Wroclawi. Baterky budú…

Škaredá Alfa Romeo? Veru áno, je ňou AR Sprint Zagato

7

Môže byť Alfa Romeo škaredá? Môže byť vôbec talianske auto škaredé? História nás presvedčila, že áno. Pri pojme "nepríťažlivé talianske auto" každému hneď napadne Fiat Multipla. Na druhej strane tu je Alfa Romeo. Značka, ktorú po dizajnovej stránke nie je možné kritizovať. A predsa aj majster tesár sa niekedy utne. Tak to…

KAMzaKRÁSOU

Zázračný trik, ako odstrániť mliečny povlak od umývačky riadu!

0

Bohužiaľ sa niekedy stane, že namiesto toho, aby bol riad čistý a lesklý, je po vybratí z umývačky matný a špinavší. Kde je chyba? Nevieš, ako nadobro odstrániť mliečny povlak od umývačky riadu? A čo tak skúsiť umývačku vyčistiť octom? Postaraj sa o ňu týmto jednoduchým trikom!

Menu pre postavičku ako lusk: Čo má obsahovať diétny jedálniček?

0

Pokiaľ ide o chudnutie, musíme mať vždy na pamäti jednu podstatnú vec. Nikdy sa nemôžeme riadiť pravidlami, ktoré nám striktne prikazujú takzvaní "odborníci" na internete. Platí to napríklad aj pre diétny jedálniček, ktorý musí byť zostavený špeciálne na mieru. Všetci máme pochopiteľne iné telá, inak reagujeme, trápia nás rôzne problémy…

Trápi ťa plynatosť? Vypusti paru a uži si bezstarostný deň!

0

Nafúknuté brucho, plynatosť, či vetry určite nie sú príjemnou záležitosťou. V niektorých prípadoch nám dokážu poriadne znepríjemniť deň. Snažíte sa robiť všetko možné, no nič nezaberá a vy sa stále cítite ako nafúknutý balón? Každý človek má vo svojom žalúdku určité množstvo plynov, no niekedy sa ho tam nahromadí viac,…

Nevieš, ako si nájsť správny parfum? My ti s tým pomôžeme!

0

Neexistuje vôňa, ktorá by vyhovovala každému vo vašom okolí. Niekomu sa páčia jemné vône, inému výrazné a kvetinové. Môžete milovať voňavku, ktorú vaša kamarátka neznáša. Aj pánske vône rozlišujeme na také, za ktorými sa otočíme a také, ktoré by sme najradšej zakopali pod zem. Dokonca jedna vôňa, ktorá sa páči…

Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

10

Každý už v živote okúsil, čo sú to kŕče v nohách. Medzi typické príznaky patrí brnenie, nepohodlie a bolesť, ktorá sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela. Pri kŕčoch platí, že za všetko môžu svaly. Ide o nedobrovoľné svalové kontrakcie, nad ktorými nemáme žiadnu kontrolu. No najhoršie je to, že svalové kŕče môžu trvať zopár…

Pitný režim počas jesene: Tieto nápoje ťa zahrejú v sychravých dňoch!

11

Pojem pitný režim sa skloňuje hlavne v letných mesiacoch. To však neznamená, že počas ostatných ročných období už nie je dôležité sledovať si denný príjem tekutín. Pitný režim počas jesene musí byť prispôsobený meniacemu sa počasiu. Keďže sú momentálne teplejšie dni už menej časté a niekedy je vonku skutočne sychravo, vhodné je…

TopDesať

Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

0

Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa…

Ak dokážeš vyriešiť tento test do pár sekúnd, máš perfektný zrak

0

Ak dokážeš vyriešiť tento test do pár sekúnd, tak máš s určitosťou perfektný zrak. Dokážeš si všimnúť aj ten najmenší detail. Dôkladne sa pozri na nasledujúce fotografie a nájdi malý detail, ktorý už na prvý pohľad nezapasuje do zbytku fotografie. Správne odpovede nájdeš na konci článku. TEST: 1.

10 skutočných ľudí, ktorí majú superschopnosti

0

Väčšina z nás zbožňuje  filmy a komixy o superhrdinoch. Malí chlapci túžili  mať superschopnosti Spidermana, alebo byť silný ako Hulk, alebo sa stať Ľudskou pochodňou či pánom Fantastickým. Bohužiaľ (alebo našťastie) sme všetci bežní ľudia: chodíme do školy, neskôr do práce a náš život je nudný a monotónny. Napriek tomu sú (respektíve boli) medzi nami ľudia s…

Architekt a pečenie dezertov. Smrteľne dobrá kombinácia

0

Architekt a pečenie dezertov? Výsledok je naozaj úžasný. Dezerty môžu byť nielen chutné, ale aj esteticky krásne. Opäť nás o tom presvedčil Dinar Kasko, šéfkuchár, ktorý pečie nádherné algoritmické dezerty a koláče. Tentokrát sa snažil prezentovať novú čokoládu. Šéfkuchár sa inšpiroval Matthewom Shlianom. Dezert navrhol z 81 jedinečných tvarov z ktorých…

10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

0

Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

0

Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…