Ak je správa pravdivá, pýtam sa…

Publikované 11.10. 2017 o 11:05 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Pred korunným súdom v Cardiffe stál v pondelok Brit, ktorý podľa prokuratúry zavraždil adoptované osemnásťmesačné dievčatko len dva týždne po tom, čo si dievčatko spolu so svojím registrovaným partnerom osvojil. Nariadená pitva preukázala, že Scully-Hicks dievča v čase, keď bol jeho partner v práci, týral opakovane. Už skôr jej privodil krvácanie do mozgu, zlomil jej tiež niekoľko rebier a členok. V januári bola dokonca Elsie hospitalizovaná so zranením na hlave, lekári ale uverili tomu, že spadla zo schodov a po štyroch hodinách ju prepustili.
http://www.hlavnespravy.sk/brit-na-smrt-utyral-dievcatko-ktore-si-s-partnerom-adoptoval/1165998
Píšu o tom Hlavné správy, ktoré sú tzv. „slobodnými a nezávislými“ médiami vo vlastníctve (rieši sa ich krížové vlastníctvo) a stredoškolským profesorom Smatanom s jeho anti konšpiračnou, anti hoaxovou a proti ruskou anti propagačnou partizánskou jednotkou označovaný ako „nepriateľským a agresívnym“ Ruskom podporovaný webový denník.
Správu som si overoval.
Zhodne informujú tieto médiá (do vyhľadávača napíšte Brit utýral dievčatko).
Znova to ale nie sú RTVS ani TA3 ani väčšina najmä mediálneho mainstreamu (SME, Denník N)…
Ultra neo ľavicová Pravda slávnostnou titulkou informuje o tom, že:
Manželia Michael a Kai Korokovci sa stali zrejme prvým homosexuálnym párom v Nemecku, ktorý si adoptoval dieťa.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/444436-v-nemecku-si-dieta-adoptoval-prvy-homosexualny-par/
Jedným vrzom ale pod článkom maže komentáre (reakcia diskutujúceho):

Na druhej strane veselo a neohrozene poskytuje svoj priestor aktivistom ultra ľavicových mimovládkok (najmä Inštitútu ľudských práv a jeho persónam).
Ako blogera mi denník Pravda pred pár rokmi zablokoval účet, lebo „odopieram práva sexuálnej menšine“ navzdory tomu, že taká menšina nebola ľudsko-právne definovaná a teda neexistuje (!).
Mazanie slušných a korektných vecných príspevkov a rušenie blogerských účtov denníkom Pravda ja flagrantná cenzúra v rozpore s Listinou základných ľudských práv a slobôd, Chartou práv EÚ a Ústavou SR.
No, nechajme to, lebo k veci, a je toho viac:
Je teda lepšie, než by voľné dieťa pred adopciou bolo umiestnené v ústave, než jeho adopcia homosexuálmi (gejmi) alebo lesbičkami single alebo v páre (?):
http://www.hlavnespravy.sk/brit-na-smrt-utyral-dievcatko-ktore-si-s-partnerom-adoptoval/1165998
Je tu predpoklad, že pravdepodobnosť týrania vlastných alebo adoptovaných detí zo strany žien ako biologických alebo náhradných či adoptívnych matiek z dôvodu rozdielnosti povahy žien nižšia, nakoľko u žien sa predpokladá prirodzene menej agresivity, čo spôsobuje hormonálny mix a jeho pomery (genetika alebo poruchy).
Sexuálne zneužívanie detí ženami, matkami, adoptívnymi matkami single alebo v hetero či lesbickom páre je, existuje, ale skryté, menej často odhaľované, než pohlavné zneužívanie detí mužmi, a to tiež bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu…
Spravidla sú sexuálnymi zneužívateľmi alebo agresormi muži (mediálne správy).
Ale aj u žien bez rozdielu ich sexuálnej orientácie rozlišujeme femínne alebo maskulínne typy, ktoré sú vo vyššej alebo nižšej miere náchylné podľa daných okolností a príležitostí, byť tyrankami a zneužívateľkami, pričom sa o tom dlho alebo vôbec nevie, než sa prípad neodhalí, a dokazovanie býva ťažšie…
Salámová LGBTI loby tvrdí, že pre osamelé alebo cudzie nechcené dieťa je vždy lepšie, ak je zverené homosexuálom a lezbám v páre alebo single, než by bolo umiestnené v ústave. To je obvyklá mantra LGBTI loby za registrované partnerstvá a manželstvá párov rovnakého pohlavia…
K týraniu vlastných alebo zverených a adoptovaných detí dochádza aj prostredí života a výchovy detí hetero pármi (jedným alebo v tandeme).
O smrteľnom incidente v Blave z minulého piatka na sobotu, keď pôvodom Ind nožom zabil Slováka a zranil Ukrajinca prvé informovali ako jedny z prvých práve Hlavné správy, ostatné médiá zjavne politicky korektne a opatrnícky váhali a čakali na oficiálne správy Policajného zboru SR, pričom PZ má oficiálnu fejzbúkovú stránku. Prvá info zo strany PZ SR bola na stránke zverejnená už 7. októbra:
https://www.facebook.com/policiaslovakia/?hc_ref=ARTBpD8mbNGLKdExyNRv_k_5e_GL77DZtozmsWUJc0JDtsILC2py1tQm75zWZlDSFZI&fref=nf
Postupné uznávanie registrovaných partnerstiev plus práva na odopcie detí, detto manželstiev párov rovnakého pohlavia v rámci EÚ sú pokračujúce a napredujúce víťazstvá neomarxistickej kultúrnej revolúcie novej ľavice. LGBTIQ (…) osoby sú novodobý proletariát neomarxistickej novej ľavice ňou zneužitý na politické ciele…
Štatistiky o počtoch týraných zverených alebo adoptovaných detí gejmi, lezbickými ženami alebo pármi rovnakého pohlavia v RP  a manželstve sa nevedú, verejnosť sa o podobných prípadoch dozvedá len ojedinele.
Neexistujúce štatistiky teda nezakladajú možnosť číselne vyjadriť pomery a porovnať takéto skutky, páchané heterosexuálnymi jedincami alebo v páre (manželstvo, registrované partnerstvo) vo vzťahu k reálnemu naplneniu „najlepšieho záujmu“ nimi adoptovaných detí, lebo inštitút RP a manželstiev párov rovnakého pohlavia, vo vzťahu k legalizácii adopcií detí takými pármi je nový, pre Európu a jej hodnotový systém donedávna neznámy, z USA importovaný spoločenský a kultúrny ľudsko-právny a hodnotový fenomén, o ktorom štáty post socialistickej Európy pred vstupom do EÚ nevedeli… (nepredvídali).
Okrem toho, je tu zrejmý záujem systému tajiť, tutlať a zametať tieto činy pod koberec tak, ako je to v prípade incidentov a trestných činov, ktoré spôsobujú prisťahovalci, azylanti a systémom chránené osoby s osobitnými privilégiami, aby správy neprispievali k rastu anti systémového extrémizmu.
Takéto štatistiky ani nebudú žiaduce tak, ako nie sú žiaduce diferencované údaje o trestnej činnosti osôb z iných, mimoeurópskych a neslovanských civilizačných, rasových, etnických kultúrnych a náboženských okruhov, teda, ani osôb s inou než heterosexuálnou orientáciou tobôž iným, než mužským alebo ženským pohlavím a rodom…
Rodová ideológia a ideológia multikulturalizmu sú kľúčovými ideológiami Európskej únie v komplementarite a kompatibilite s ideológiami a hodnotovým systémom euro atlantických štruktúr viazaných neoliberálnym kapitalizmom s „voľným obchodom“ a neomarxistickou ideológiou oboch, teda EÚ, Kanady (CETA) a USA.
O to viac sú medializované prípady pohlavného zneužívania detí katolíckymi duchovnými a s nimi a na nich sa vezúca a rozdúchavaná a jatrená nenávisť voči všetkému kresťanskému a kresťanstvu vôbec, čo je aj z pohľadu právneho poriadku trestný čin s anti kresťanským a náboženským pozadím, v praxi ide o verbálny extrémizmus vo verejnom mediálnom priestore…
Toto ale neplatí pre islam, ktorý je systémom, Bruselom ale aj so systémom vazalskými členskými štátmi EÚ, systémovo a systematicky importovaným a chráneným pseudo náboženstvom, v opore o univerzalitu ľudských, občianskych, politických a náboženkých práv, ktoré dnes o seba narážajú a sú v konflikte.
Islam ale vyznáva hodnoty nezlučiteľné s kresťanstvom a pôvodnou európskou civilizáciou a kultúrou, všetci to vieme, ale je záhadné, prečo to „nevie“ EÚ na čele s Nemeckom poťažmo Francúzskom, ako lídrov európskej integrácie a jej „jadra“.
A je záhadné, prečo je islam v EÚ tolerovaný, ustupuje sa mu, a stíhané sú prednostne osoby, obvinené a obžalované z xenofóbie a islamofóbie.
Za mučenícku smrť islam svojim džihádistom a preto hrdinským bojovníkom za toto zvrátené náboženstvo v ich islamskom nebi 72 mladučkých a nedotknutých panien. To je už ale „na hlavu“. A z pohľadu kresťanstva ale aj svetského európskeho právneho poriadku pedofília posvätená islamským Allahom a Mohamedom.
Podobná represia a supresia je zjavne vedená a štatisticky overiteľná aj proti homofóbii.
K adopciám – sú krajný prípad riešenia „najlepšieho záujmu“ opustených alebo juvenilnou justíciou odobratých detí. Použitie tohto právneho inštitútu je čoraz častejšie a rozširuje sa na čoraz širší okruh potenciálne oprávnených žiadateľov. Vznikajú špecializované rodinné súdy a súdne senáty. Nik ale reálne nevie, aký plnia účel.
V našej európskej civilizácii a kultúre je sex s maloletými zakázaný v opore o stanovený minimálny vek možného vstupu do manželstva, daný spravidla stanoveným vekom dospelosti. V obzvlášť odôvodnených prípadoch zákon pozná výnimky.
Islamské  právo šaría pozná maželstvá s maloletými, pričom ak EK vyzvala členské štáty EÚ aby zvýšili úilie v boji proti takým manželstvám, ibaže v danom štádiu už Brusel, EK a EP vo veci nezmôžu nič, vôbec nič, lebo narazili na práva detí a ich právo byť a žiť vo zväzku s manželom.
Zaujímavé je (háčik a otázka) prečo ide spravidla o manželstvá mužov s maloletými dievčatmi a nie manželstvá žien s maloletými chlapcami? Niečo mne aj vám ušlo?
Čaká nás v budúcnosti aj manželstvo dospelých homosexuálov mužov s maloletými gej chlapcami alebo aj (lebo rovnosť práv a rovnaké zaobchádzanie!) lezbických žien s maloletými a k lezbizmu nimi naučenými dievčatkami?
No, sa uvidí, aká dlhá je tá ICH saláma…
Iba nemám stále jasno v tom, ako bude v blízkej budúcnosti aproximované a negiociované islamské právo šaría s právom (a rodinným) právom EÚ a Medzinárodným dohovorom o právach dieťaťa…
Vo vzťahu islam verzus kresťanstvo najväčšiu nenávisť proti kresťanom a jeho katolíckemu kléru vykazujú ľudsko-právne ultra radikálne mimovládky a ich dúhová LGBTI loby weisenbacherovského typu. A k tomu sa hlási ešte aj nová pseudo „akože“ ombudsmanka.
Aj dúhová ombudsmanka.
Odporúčam OČTK venovať viac pozornosti aj a najmä silnejúcemu proti kresťanstvu a kresťanským cirkvám orientovanému ľavicovému extrémizmu, aj zo strany ľavicových radikálov, ateistov, pseudo antifa „slniečkárov“ (pseudo liberálov a pseudo liberálnych demokratov) na pozadí akýchkoľvek vecných, reálnych alebo vymyslených pohnútok…
Trestne stíhané, odstíhané a odsúdené osoby pochádzajú nápadne len z prostredia tzv. pravicového extrémizmu (osvetie okolo Kotlebu a jeho ĽSNS).
Vládna koalícia bojuje v župných voľbách s fenoménom, ktorý po dobu svojich vlád (pod vedením strany SMER) počala, vynosila a porodila…
Neomarxistické a neo ľavickové ľudsko-právne mimovládky v ich dotačnej a finančnej závislosti a teda vo vlastníctve Georgea Sorosa, ktorý im „diktuje“ úlohy, program a obsah zamerania ich činnosti. Dotknuté mimovládky ale, ak sú označené ako Sorosovi agenti,  v reakcii na podobné označenia okamžite hystericky kričia…
Warning! Ak Slovensko uzná registrované partnerstvá, nebodaj aj manželstvá párov rovnakého pohlavia, lebo liberáli vo vláde (Progresívne Slovensko s SaS prípadne Zelenými) možno „napadnú“ Ústavu vo veci definície manželstva, na svojej ceste do „jadra“ EÚ, lebo bez uznania práv LGBTI osobám a skupinám, tým potvrdí, že sa viaže na neomarxistickú ideológiu a poprie vlastnú ústavu a jej Čl. 1 odsek 1 v časti ideológia.
Napr. aj preto, že sa už márne uchádza o umiestnenie Liekovej agentúry po brexite na Slovensku, a o túto, inak pre Slovensko zaujímavú príležitosť prišlo, lebo v danom čase (dnes) bez už skôr uznaných RP a manželstiev párov rovnakého pohlavia neuspeje.
Stále ale koketuje s ratifikáciou Istanbulského dohovoru, s ktorou Slovensko stratí ďalšiu časť svojej suverenity.
Sú a budú deti umiestnené v prostredí pseudo rodín, ktoré tvoria osoby a páry rovnakého pohlavia porovnateľne v rovnakom bezpečí ako v heterosexuálnych tradičných rodinách, založených manželstvom muža a ženy, v súlade s najlepším záujmom detí, o ktorý tak každý štát a jeho súdna moc usiluje?
Je tu možná indícia, zatiaľ neusvedčená, a osobne žiadny súd z nej neobviňujem, aby som to niekde nemusel (ako povedal Jan Werich) raz niekde po sebe čítať, ale, ide tu o priam optimálne prostredie pre kolaboráciu „osobnostne a eticky slabších“ sudcov so žiadateľmi o adopciu, pretože inštitút adopcií ale aj juvenilnej justície (odoberania detí biologickým rodičom), taktiež zverenia detí po rozvode jednému z manželov alebo do striedavej starostlivosti predpokladá a potenciálne, v možnosti zakladá veľmi výnosné korupčné správanie.
Slovensko koketuje ale aj s juvenilným justičným systémom United Kinkdom (prípad dvoch už vrátených chlapcov, po mega procese v Anglicku, ktorého základom bolo nepreukázané obvinenie matky britskou sociálkou zo sexuálneho zneužívania týchto dvoch detí) alebo typu nórskeho Barnevern (kauza Česko verzus Nórsko a prípad Michaláková)…
Európska únia ale k týmto hororom nečinne prihliada, pričom je povinná zaistiť ochranu a bezpečnosť občanov a ich rodín, žijúcich a pracujúcich v iných štátoch Európy. Ide tu o flagrantné prípady dvojitých metrov a štandardov vo vzťahu k Česku a Slovensku.
Nórsko zatiaľ nie je členskou krajinou EÚ, nemá ani euro, je len súčasťou európskeho hospodárskeho priestoru, pretože sa obáva straty suverenity a vo veciach svojho práva a nórskeho právneho poriadku je nezávislé na práve EÚ (detto Rusko s výnimkou vecí a sporov, týkajúcich sa základných ľudských práv, ale i v tých prípadoch je odhodlané odmietnuť súdny výrok ELP v Štrasburgu).
Nórsko má právo si svoje veci svoje veci riešiť ako „svoje veci.“ Tak ako Rusko. Ale aj možnosť odstúpiť od už uzavretých medzinárodných dohôd.
Európska komisia v dôsledku frontálneho tlaku koná zatiaľ len vo veci rôznej kvality potravín distribuovaných a predávaných v rámci EÚ.
Na britský kráľovský juvenilný súdny systém EÚ po brexite už nemá akýkoľvek vplyv.
Odoberaním detí rodičom a na adopcie dochádza nielen k psychickému týraniu nielen údajne zneužívaných detí, ak sa také nepreukáže, alebo inak nevhodného a neprípustného zaobchádzania s nimi, ale aj ich rodičov a rodinných príslušníkov, čo vcelku zamestnáva štát a jeho sociálny systém, v ojedinelých prípadoch aj CIPC a ministerstvá zahraničia Česka aj Slovenska. V prípade detí Ivany Boórovej ale CIPC neexceloval. Viac sa o návrat svojich vnukov zaslúžila ich stará mama.
Je treba ale vzdať hold najmä MZV ČR za viacero úspechov za snahu ale aj za úspech vydania a vrátenia unesených a zadržiavaných osôb domov do Česka.
Zároveň stále nie sú stále uspokojivo vysvetlené nejasnosti a nedostatky v chýbajúcej alebo neúplnej spisovej agende CIPC (Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže) v časti zahraničné adopcie so sídlom na MPSVaR. Nie sú ani známe všetky informácie o tom, ako sa darí deťom adoptovaným do Talianska (pozoruhodný počet detí odoslaných na adopcie práve do Talianska). Aféra bola ututlaná do stratena.
MPSVaR  a jeho minister sa nekorektne správal a naďalej správa voči veciam, týkajúcim sa aktuálne resocializačného zariadenia Čistý deň, prebiehajúcemu trestnému stíhaniu vo veci nedovoleného sexu s maloletými (údajne) „na rozlúčku“ tak, ako ním dlho odmietaným a ignorovaným záverom akreditačnej komisie…
Ľudský faktor a v potencialite možný sklon k týraniu zverenej a slabšej osoby v podriadení a závislosti, je prítomný u všetkých osôb bez rozdielu ich pohlavia a sexuálnej orientácie.
Spravidla ide o osoby (aj stíhaný terapeut Čistého dňa, predtým drogovo závislá, detoxikovaná a liečená dnes abstinujúcca osoba) s vážnymi poruchami osobnosti.
Rovnako je možné a reálne aj inštitucionalizované týranie štátom a to spravidla v „súlade“ s ústavou a zákonmi.
Istanbulský dohovor má byť garantom ako ochrany a prevencie proti násiliu:
Nemecko a Slovensko ho podpísali 11. 5. 2011. Poliaci 18.12.2012, Maďari 14.3. 2014 a Česi 2.5.2016. Z krajín V-4 ho ratifikovalo zatiaľ len Poľsko (27.4.2015). EÚ ako celok podpísala Istanbulský dohovor 13.6. 2017, je pripravený na jeho finálnu ratifikáciu.
ID nepodpísal ani náš zámorský „ľudskoprávny“ vzor USA, ale ani náš úhlavný nepriateľ a porušovateľ ľudských práv, Ruská federácia.
Veľká Británia (UK) dohovor podpísala 8.6.2012, ale ho zatiaľ neratifikovalo.
Je Istanbulský dohovor tým, za čo sa vydáva?
Čo sa bude diať po jeho prípadnej ratifikácii?
Čo je Istanbulský dohovor:
http://moznostvolby.sk/category/istanbulsky-dohovor/
Prehľadná tabuľka signatárskych krajín:
https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/210/signatures
V nadväznosti na Článok 66 Istanbulského dohovoru sa od roku 2015 konštituuje inštitút GREVIO ako nezávislý expertný orgán zodpovedný za monitorovanie vykonávania Dohovoru Rady Európy o prevencii a boji proti násiliu voči ženám a domácemu násiliu (Istanbulský dohovor) zmluvnými stranami. Viac o GREVIO napíšem v inom článku nabudúce.
Majú si Briti sypať popol na hlavu, lebo nezabránili fatálnemu násiliu na bezbrannom dieťati tým, že Istanbulský dohovor (ID) len vzali na vedomie podpisom ale ho neratifikovali, a že ešte naplno pre a proti nim nepracuje monitorovací, kontrolný, odporúčací a sankčný inštitút GREVIO?
Znova a znova opakujem, že Istanbulský dohovor ani GREVIO Slovensko nepotrebuje, je schopné a spôsobilé vyrovnať sa s prevenciou a ochranou proti násiliu na ženách (ale aj mužoch!), deťoch v rodine, škole, na pracovisku a všade, a vyrovnať sa s ním a všetkými agresormi na základe už platnej legislatívy, ktorú stačí dodržiavať a aktívne uvádzať do života! Aby si všetci, čo majú s vecou násilia do činenia, robili poctivo svoju robotu!
Alebo chceme, aby nás kade-kto a kde-kto, trebárs GREVIO z „jadra“ EÚ, staval bárskedy „do pozoru“? Chceme, aby nám agenti GREVIO mohli hockedy vtrhnúť ešte aj do inak Listinou, Chartou a ústavou chráneného súkromia domácností a spální? Tak, ako to robia agenti Barnevernu v Nórsku?
Medializovaný prípad utýrania adoptovaného dievčatka mi umožnil spracovať danú tému z viacerých možných a vzájomne súvisiacich uhlov pohľadu.
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Navrhovaný rozpočet pre zdravotníctvo považuje Union zdravotná poisťovňa za nedostatočný

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR- Michal Svítok)   Poisťovňa nepovažuje navrhovaný rozpočet za dostatočný, pretože podľa nej niektoré oblasti zaznamenajú nárast výdavkov Union zdravotná poisťovňa (ZP), ktorá dlhodobo upozorňuje na potrebu výrazne dofinancovať zdravotníctvo, označila avizovaný rast zdrojov pre sektor za dobrú správu. "Navrhovanú výšku však nepovažujeme za dostatočnú," povedala…

V Pohronskej Polhore strieľali na dom rómskej rodiny

Bratislava/Pohronská Polhora 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   V obci Pohronská Polhora v okrese Brezno sa strieľalo. Na dom, v ktorom býva rómska rodina, vystrelili z idúceho auta niekoľko rán zo samopalu. S informáciou prišli portál cas.sk i televízia Markíza. Mladíkov, ktorí sa v identifikovanom aute viezli, zadržala polícia, dvaja…

Generálporučík Hofmann:Predsunutá vojenská prítomnosť NATO vysiela odkaz jednoty

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Hofmann je hrdý na to,  že sme považovaní za strážcov bezpečnosti tohto priestoru Bojové skupiny NATO, ktoré boli tento rok rozmiestnené v Estónsku, Litve, Lotyšsku a Poľsku v rámci tzv. predsunutej vojenskej prítomnosti, sú výrazne integrované do národných obranných síl a demonštrujú, že…

Žitňanská: Budúci rok bude priorita personálna stabilizácia súdov a ZVJS

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Ministerka vyjadrila spokojnosť, že rozpočet pokrýva súdnu reformu z tohto roka Nadchádzajúci rok bude v znamení personálnej stabilizácie slovenskej justície. Na margo dnes vládou schváleného návrhu rozpočtu verejnej správy to uviedla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). V rozpočte jej rezortu je na rok…

Žiga: Keby Kiššová sledovala realitu, vie, že každú stredu zasadá vláda

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister Žiga reagoval na svoju dnešnú neúčasť na výbore, ktorý zvolala opozícia Stáva sa už politickým folklórom predsedníčky Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jany Kiššovej (SaS), že zvolá výbor, pozve ministra a nedohodne si s ním termín. Vyhlásil to dnes šéf rezortu…

Štefan Mikuš: Muž, ktorý položil život za Hlinku

Bratislava 11. októbra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Aktuálne video z dielne Memorial/Prepamät sa venuje roľníkovi Štefanovi Mikušovi, ktorý sa narodil 9. augusta 1859 v Ratkovciach. Po skončení základnej školy ešte v slovenskom jazyku, pracoval doma na hospodárstve a vykonával aj funkciu richtára. Z jeho piatich detí sa najstarší syn Rudolf stal kňazom-jezuitom. Po…

Ukrajincom úplne zakážu cestovať do Ruska. Návrh zákona o „dočasnom obmedzení cestovania do krajiny – agresora“ už podali do Najvyššej rady Ukrajiny

Kyjev, 11. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Sergei Chuzavkov)   Kyjev sa rozhodol úplne „odstrihnúť“ od susedného Ruska. Zaviedol viaceré zákazy a obmedzenia komunikácie s východným susedom a v súčasnosti pripravuje skutočne neordinárne opatrenie – úplný zákaz cestovania do susednej krajiny. V Najvyššej rade Ukrajiny zaregistrovali návrh o „dočasnom obmedzení práva Ukrajincov na cestovanie do Ruska“. Autormi tohto…

Španielska vláda dala katalánskemu premiérovi ultimátum

Madrid 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)   Španielska vláda dala dnes katalánskemu premiérovi Carlesovi Puigdemontovi ultimátum, aby do pondelka oznámil, či vyhlásil nezávislosť Katalánska od Španielska Informovala o tom spravodajská televízia Sky News. Predseda katalánskej vlády Puigdemont v utorok pred regionálnym parlamentom v Barcelone vyhlásil, že Katalánci v referende získali…

Muž obvinený z vraždy švédskej novinárky v Nórsku trestný čin nespáchal

Štokholm 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Tom Wall)   Na tele novinárky bolo celkove 15 bodných rán Testy vzoriek DNA odobraných dánskemu vynálezcovi a majiteľovi ponorky Petrovi Madsenovi, ktorý je obvinený z vraždy švédskej novinárky Kim Wallovej, nepreukázali, že by bol spojený s niektorým z nevyriešených trestných činov spáchaných v Nórsku. Bežný…

Kauza Veľký Slavkov a "záhadný" ústavný činiteľ: Pôvodní majitelia, dnes lukratívneho pozemku, podávajú žalobu

Bratislava 11. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/Martin Baumann)   Podpredseda SNS Jaroslav Paška poukázal na ďalšie nezrovnalosti týkajúce sa hlavy štátu, prezidenta Andreja Kisku. V kauze Veľký Slavkov sa objavujú nové informácie a pôvodní majitelia avizujú podanie žaloby Jaroslav Paška vysvetlil, že v roku 1999 došlo na katastrálnom úrade v Poprade k trom rýchlym transakciám.…

Český europoslanec Zdechovský: Predstava najlepšieho sociálneho systému sa rúca. Nórsko sľubuje, že prestane kradnúť deti

Oslo 11. októbra 2017 (HSP/Foto:Facebook/Zdechovský)   Nórska sociálka barnevernet je neslávne známa svojim kontroverzným odoberaním detí. „Stále ešte patríte medzi tých, ktorí si myslia, že v Nórsku nikdy neodobrali dieťa len tak a vždy k tomu je veľmi vážny dôvod? Tak to vám tento článok neurobí radosť. Donúti vás totiž…

Petryovej nový politický subjekt sa bude zrejme volať Modrá strana

Wiesbaden 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Monika Skolimowska)   Či Petryová naozaj zakladá novú stranu sa možno ukáže v priebehu najbližších dní Dva dni po parlamentných voľbách v Nemecku, teda 26. septembra, boli predložené dokumenty potrebné na registráciu novej politickej strany pod názvom Modrá strana (Die Blaue Partei). Vyplýva z nich, že…

Kosovský prezident by chcel pre krajanov albánske občianstvo, aby mohli bez víz do EÚ

Priština 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Armend Nimani)   Thaci by takto chcel obísť  platnú vízovú povinnosť pre krajanov pri ich cestách do štátov Európskej únie Kosovský prezident Hashim Thaci by rád dosiahol, aby jeho krajania dostali albánske občianstvo. S predmetnou žiadosťou sa podľa mediálnych informácií obrátil dnes na svojho albánskeho partnera…

Žiga: S vyrokovaným znížením odmeny pre Bžána nie som celkom spokojný

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister Žiga očakával sumu niekde na úrovni advokátskeho tarifu, to znamená niekde na úrovni medzi 1 až 2 % S vyrokovaným znížením odmeny za víťazstvo v arbitráži ohľadom Vodnej elektrárne Gabčíkovo (VEG) na 2,5 % nie je šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter…

Komisár Rady Európy kritizuje Taliansko: Hoci má nejaký štát problémy s prílevom migrantov, má stále povinnosť chrániť a zabezpečiť ich ľudské práva

Paríž 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:Nils Muiznieks Twitter)   Komisár Rady Európy (RE) pre ľudské práva Nils Muižnieks upozornil Taliansko na možné porušovanie európskeho dohovoru o ľudských právach v prípade, ak by migrantov zachytených na mori odovzdávalo líbyjským úradom. Muižnieks v dnes zverejnenom liste talianskemu ministrovi vnútra Marcovi Minnitimu žiada objasnenie,…

Hollywoodom otriasa škandál. Oscarový producent Weinstein, ktorý mal znásilniť tri ženy, obťažoval aj herečky Paltrow a Jolie

Los Angeles 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)   Dve z najmocnejších žien Hollywoodu zrejme definitívne spečatili osud amerického producenta Harveyho Weinsteina a prispeli k šokujúcemu pádu toho podnikateľského magnáta, uviedla dnes agentúra AP. Herečky Gwyneth Paltrowová a Angelina Jolieová vo svojich výpovediach uviedli, že v začiatkoch svojej kariéry…

Prezident ČR Zeman v Štrasburgu: "Vyžeňte toho kameramana, lebo ho zabijem"

Štrasburg/Praha 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:Video:Facebook-Newsroom čt24)   Prítomnosť kameramana Českej televízie rozčúlila v utorok v Štrasburgu českého prezidenta Miloša Zemana natoľko, že mu pohrozil fyzickou likvidáciou. Informoval o tom dnes internetový server Novinky.cz. Zeman, ktorý prechádzal cez foyer sídla Rady Európy, vyzval členov svojho sprievodu, aby kameramana vyhnali, inak ho…

Sulík: Položiť vládu pre euroval bola chyba, neviem, prečo to Radičová urobila

Bratislava 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Šéf liberálov týmto vyhlásením reagoval na list poslanca Beblavého, ktorý mu zaslal Líder SaS rozhodne súhlasí s tým, že položiť vládu Ivety Radičovej pre euroval a odovzdať krajinu na minimálne osem rokov Robertovi Ficovi (Smer-SD) bola veľká ekonomická aj politická chyba. Šéf liberálov…

TopSpeed

Neuveríte, koľko trval vývoj laku pre Lexus LC 500. Až 15 rokov!

1

Fascinuje ma pokrok na poli automobilovej techniky. Súčasnosť môjmu záujmu praje aj nepraje. Automobilky skracujú vývojové cykly. Niekedy mám pocit, že nový model vzniká systémom „copy and paste“. Mechanicky je majorita aút podobná tým v 90. rokoch. Niekedy dokonca zjednodušená. Na druhej strane, vývoj palubnej elektroniky, asistenčných a zábavných systémov išiel rapídne dopredu. Tento článok…

Zákony EÚ môžu zapríčiniť ďalší emisný škandál = nový Dieselgate!

6

"Tajné" systémy riadenia emisií môžu zopakovať Dieselgate a vytvoriť nový emisný škandál. Tvrdia to právnici zo skupiny ClientEarth. Podľa nich, európske zákony dovoľujú výrobcom áut "zatajiť", ako riadenie emisií funguje. Chalani z právnickej organizácie sú veľmi angažovaní pri záchrane planéty. V minulosti obvinili vládu Spojeného kráľovstva kvôli zavedeniu nízkych emisných limitov.    …

Volkswagen chystá internetový predaj nových áut

6

Doba sa mení. Zatiaľ čo napr. tento týždeň sme informovali, že značka Genesis plánuje vybudovať novú dílerskú sieť, na druhej strane tu máme značku, ktorá chce dílerskú sieť obmedziť. A možno by ste si netrúfli ani len tipnuť, že niečo také chystá konzervatívne orientovaný koncern Volkswagen. Má sa to týkať…

Takto vyzerá vízia dopravy v Bratislave - I. časť

0

Možno je pre niekoho nadpis trochu zavádzajúci. Možno poniektorí čakajú konkrétnú víziu dopravy na ulice, či mestské časti, alebo na hlavné mesto vrátane širšieho okolia. Tu sa pozriem na všeobecné body, akými by sa mala statická a dynamická vízia dopravy v Bratislave v najbližších rokoch uberať. V článku vychádzam z územného generelu dopravy Bratislavy…

Plánujú v Mníchove obnoviť spojenie BMW CSL?

0

Model BMW CSL sme na trhu nemali už riadne dlho. Posledným modelom so skratkou CSL (Coupe Sport Leichtbau) bolo legendárne BMW M3 CSL generácie E46. Odvtedy je ticho. To sa však môže zmeniť s príchodom top modelu BMW M8, alebo vylepšením najmenšieho z M modelov, BMW M2.

Hľadáte odolné SUV? Rezvani Tank zvládne aj pouličné prestrelky!

3

Máte už dosť mestských SUV a kvázi offroadov, ktoré sa zľaknú aj vyššieho obrubníka? Reputáciu odolných áut lepší Rezvani Tank. Výrobca ho radí do samozvanej kategórie XUV (“street-legal Xtreme Utility Vehicle”). Ponúknutými riešenia ho môžem zaradiť do kategórie „odolné SUV“. Má 5 dverí, praktický interiér a batožinový priestor. Ideálne rodinné…

KAMzaKRÁSOU

Video Vyhrajte atraktívne ceny s francúzskou komédiou Alibi na mieru

0

Užívajte si nerestí, „Alibi na mieru“ to za vás vyžehlia. „Alibi na mieru“ je kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete ísť na futbal namiesto večere s príbuznými? Uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverný? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Hrdinovia z komédie „Alibi na mieru“ všetko perfektne…

TEST: Pharma Hyaluron Body Lotion - hydratačné telové mlieko

0

S príchodom chladných mesiacov ma začína trápiť suchá pokožka pokrytá šupinkami a nepríjemnými vyrážkami. Vyskúšala som už takmer všetko a zatiaľ mi bohužiaľ nič nepomohlo. V okamihu, ako sa mi dostalo do rúk hydratačné telové mlieko od Pharmatheiss s názvom Pharma Hyaluron Body Lotion, získala som novú nádej. Toto telové…

Infralampa a jej skvelé liečebné účinky, ktoré musíš poznať!

5

Mnoho ľudí odkladá návštevu lekára pri zdravotných ťažkostiach na poslednú možnú chvíľu. V súčasnosti však už existuje množstvo prostriedkov, ktoré dokážu uľaviť od problémov so zdravím aj v pohodlí domova. Medzi ne môžeme zaradiť napríklad aj lampu vyžarujúcu infračervené svetlo, ktoré má množstvo pozitívnych vplyvov na ľudský organizmus. Infralampa je veľkým pomocníkom…

Vieš, ktoré základné štetce potrebuješ na líčenie? Určite tieto!

2

V kozmetickej taštičke by ste mali mať nielen základné produkty ako napríklad make-up, rúž, špirálu a nejakú tú farbu na líčka, ale aj štetce. Medzi základné produkty dekoratívnej kozmetiky patria aj kvalitné pomôcky na nanášanie farbičiek. Štyri základné štetce na líčenie by mali byť súčasťou aj vašej zbierky skrášľovacích produktov.   

Neuveriteľné! Toto je tá správna starostlivosť o uteráky a osušky.

8

Niet nad príjemnejší pocit, ako sa po horúcej sprche zabaliť do mäkkého, krásne voňajúceho uteráka, respektíve osušky. Pomáhajú nám udržiavať sa v suchu, čistote a dokonca niekedy slúžia na poutieranie všetkej vody, ktorá si akýmsi nedopatrením dovolila opustiť našu vaňu. Ak ste si práve kúpili nejaké nové kúsky, tak už teraz môžete…

Vyhraj boj s vypadávaním vlasov s týmito účinnými domácimi maskami

6

Každý človek sa denne musí rozlúčiť aspoň s pár vlasmi. Za normálnych okolností by sme mali prísť o maximálne sto vlasov každý deň. Pociťuješ boj s vypadávaním vlasov aj ty? Máme pre teba zopár tipov na domáce vlasové masky, ktoré tvoj problém účinne odstránia.

TopDesať

Najznámejší hit Depeche Mode v podaní folklóru? Výsledok je netradične úžasný

0

My v redakcii sme fanúšikmi zaujímavých a netradične pojatých verzií známych piesní. Nebolo to tak dávno, čo sme písali o Alexandrovcoch a ich verzii Hej, sokoly!, no dnes sa pozrieme, ako dopadne skĺbenie modernej muziky s tou tradičnou. Poľský ľudový zbor si vzal do parády jeden z najznámejších hitov kapely…

Reakcie ľudí, ktorí stretli svojich psíkov po prvýkrát

0

Obdobie, kedy si zaobstaráš svojho psíka je zrejme to najvzrušujúce a najemocionálnejšie v živote. Všetko čo sa udeje ti ostane hlboko zaryté v pamäti. Bored Panda preto požiadala zopár ľudí o fotografie z ich prvého stretnutia s domácim mazlíčkom. Reakcie ľudí sú naozaj nádherné. Nefalšované úsmevy, detská radosť - nádherné…

10 úžasných faktov, ktoré si pravdepodobne nevedel o Arménsku

0

Uplynulo 26 rokov od toho, čo táto malá krajina, rozlohou a počtom obyvateľom len o niečo viac ako polovica Slovenska, získala nezávislosť od Sovietskeho zväzu. Vedel si však týchto 10 úžasných faktov o Arménsku?   1. Víno sa tu robí už 8-tisíc rokov

Tieto fotografie ti odhalia pravdu o nakupovaní cez internet

0

Nakupovanie na internete má obrovské množstvo výhod: nakupuješ pohodlne zo svojho domova, máš oveľa väčší výber ako v kamenných obchodoch a taktiež si môžeš nájsť danú vec oveľa lacnejšie. Avšak, veci ktoré si kupuješ sa môžu občas líšiť od svojich fotografií. Nasledujúce fotografie ti ukážu, že nie všetko čo sa…

Neobmedzený sex a drogy: Šokujúce video ponúka bizarnú dovolenku na kolumbijskom ostrove

0

Šokujúce video ponúka neobmedzený sex a drogy na dovolene na kolumbijskom ostrove s prostitútkami. Erotické video od firmy Good Girls výslovne propaguje výlet od 24. do 27. novembra ako "skúsenosť so sexuálnym ostrovom". Šokujúce video začína tým, že inzeruje prozaické výhody dovolenky, ako je napríklad odvoz z letiska. Potom sa mladý muž presunie…

Neočakávané fotografie, ktoré sú jednoducho úžasné

0

Fotografie sa stali nevyhnutnou súčasťou nášho každodenného života. Vždy si musíme urobiť zopár záberov z každého úžasného momentu, ktorý počas života zažijeme. Každý z nás sa snaží zachytiť očakávané ale aj neočakávané udalosti. Dostali sme sa do bodu, kedy žijeme vo svete, kde všetkým záleží na fotografiách - sú to…