Je skutočne Pravda vo víne? Nielen červené, ale aj Tokajské!

Publikované 10.10. 2017 o 19:02 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

“Vo víne je Pravda!” Takmer každý pozná toto príslovie, ale tak ako vo všetkom, vnímame veci len povrchne, na škodu nás samých…

Vo víne je Pravda, ale nie v tom zmysle, že v “náladičke” nám rozväzuje jazyk!

Podstata tohoto je iná. Tak ako napr. kresťan, veriaci, verí iba povrchne, podstata mu uniká, pretože viera musí byť živá a živá viera môže pochádzať jedine z poznania Pravdy. Pravdy, ako najvyššieho a najčistejšieho Princípu bytia, pochádzajúceho od Boha.

Dnešná viera v kostoloch plná dogiem je žiaľ pramálo podobná živej viere, rýdzej, viere v činoch a viere z presvedčenia.

Ale späť k vínu. Vnímať a prijímať energiu Pravdy má na starosti najdôležitejší orgán v mozgu, tzv. epifýza, šišinka mozgová. Tento orgán mozgu doslovne plní funkciu prijímača a aj má tvar “anténky”, tyčinkovitého výčnelku, ktorý je vyústením a zakončením miechy krčnej chrbtice v centrálnej časti mozgového aparátu. Úroveň šišinky mozgovej je približne v strede čela, kúsok vyššie nad našimi očami.

Všade vo vesmíre je pohyb, obklopujú nás a prenikajú nami rôzne druhy frekvencií a nie inak je to i s “frekvenciou” Pravdy, z ktorej môžeme doslova čerpať dennodene a neustále. Ale tak, ako kulturista cvičí svoje svaly a keď prestane, tak ochabnú, tak aj šišinka mozgová nepoužívaním zakrpatie, stráca schopnosť prijímať nádherné inšpirácie z nadhmotných i Duchvných svetov a z Pravdy samotnej.

Odtiaľto je už len krôčik k strnulosti myslenia, činov i strnulosti života. Dnešná doba je plná tuposti, povrchnosti, plytkosti, stádovitosti, čo prinása so sebou nevôľu, agresivitu, fanatizmus i násilie. Každý to vidíme dene, všade naokolo a dokonca i v nás samotných.

Ako teda trénovať tento mimoriadne dôležitý orgán mozgu, aby sme boli opäť ľudia citu, ľudia ducha a tým aj plní srdečnosti, dobra a pravého Poznania?

Veľmi jednoducho! Rozhodnutím pre individuálny vzostup nášho ducha, nás samotných, nášho “ja”. Akonáhle zatúžime po vzostupe a raste, po zdokonaľovaní a Pravde, budeme sa viac a viac stávať dobrosrdeční, prajní, ale aj bdelí a ostražití a doslova bojovní, ak by malo byť ohrozené toto naše rýdze úsilie po vzostupe.

No a tu je aj koreň myšlienky z úvodného príslovia. Šišinku mozgovú dokáže stimulovať, cvičiť a udržiavať v činnosti nielen modlitba, naša pevná vôľa a trvale dobré rozhodnutia, ale sú ku pomoci človeku pripravené i ďalšie, podporné stimuly.

Premýšľali ste niekedy nad vôňou a chuťou kávy?? Je omyl myslieť si, že nás nabudil iba kofeín, pretože špecifickou vôňou a chuťou kávy je doslova rozvibrovaná činnosť šišinky mozgovej a následne tie vzletné pocity a nálady pri pití kávy poznáme určite každý z nás. Je to tým, že najskôr vôňa, potom chuť i zloženie kávy v nás stimuluje túto činnosť a keďže ide o veľmi príjemný, niekedy až euforický pocit, stalo sa pitie kávy u mnohých závislosťou, čo už je ale na škodu veci v tomto zmysle. Je to podobne, ako keď si donekonečna opakujeme jedno a to isté slovo, zakrátko stratí pre nás obsahový význam. Miera musí byť skrátka vo všetkom.

Sú aj rôzne bylinky a čaje, ktoré toto dokážu, ale najviac dokáže rozvibrovať tento náš unikátny orgán v mozgu “nápoj bohov” – víno!

Červené víno, kvalitné červené víno má v sebe neobyčajnú silu! Okrem blahodárneho pôsobenia na náš organizmus a predovšetkým na srdcovo cievny systém má tento nápoj ešte celý rad ďalších, nemenej dôležitých účinkov. Červené víno má tú výhodu, že jeho počiatočné kvasenie prebieha spolu aj s dužinou a hlavne šupkou.

A silné farbivo šupky červeného hrozna naznačuje, že v šupke je skrytá aj ďalšia jeho sila. Je to celý rad vitamínov a minerálov, ale najmä antioxidanty, kroré majú pre náš organizmus silné protizápalové a protirakovinové účinky. Veď si len predstavme, dužina pod šupkou je takmer rôsolovitého zloženia, ktorá by bez ochrany tejto šupky za pár hodín zoxidovala a vyhnila. Šupka je pre dužinu hrozna svojím tvarom a zložením doslova nedobytnou ochranou!

Ale to najdôležitejšie v hrozne a víne je jeho energia. Hrozno je počas zrenia doslova nabité “vibráciou slnka”, energiou slnečných lúčov v širokom spektre. Tieto sa zachytávajú a transformujú v hrozne ako pozitívne nabité svetelné častice, ktoré odovzdajú vínu svoju špecifickú hodnotu – nabudia nielen celý organizmus, ale posilnia a rozvibrujú šišinku mozgovú dosť výrazným spôsobom, pretože šišinka mozgová je veľmi citlivá na všetky frekvencie svetla v jeho najrozličnejších podobách.

I svetlá pozitívna myšlienka dokáže rozvibrovať dosť výrazným spôsobom šišinku mozgovú a keďže elektrommagnetizmus pôsobí i na úrovni myslenia, je zákonité, že jedna pozitívna myšlienka dokáže doslova pritiahnuť mnohonásobne viac pozitívnych vibrácií, práve skrze epifýzu. Tu ale platí, že toto pozitívne myslenie musí byť vôľou človeka trvale udržiavané a udržateľné. A práve naša náladovosť svedčí o tom, ako sme nestáli a rozkolísaní, čo je na škodu nás samých.

V blízkej budúcnosti budú na Zemi školy, kde sa bude vyučovať Pravda, pochádzajúca od Boha. Náš stupeň vedomostí o tom dnes je skôr karikatúrou toho, kde sme už mohli byť…

Ale vráťme sa k “svetelným časticiam”, ktoré sú obsiahnuté vo víne, resp. víno je nimi doslova nabité, pretože tu pôsobí podobný princíp, ako keď zapojíme napríklad batériu do nabíjačky.

Istý druh eufórie, ktorý je pitím pár dúškov vína sprevádzaný je neklamným znamením toho, čo sa po konzumácii vína s nami deje. Treba však jedným dychom dodať, že tento účinok má iba jeden pohár vína, max 1,5dcl. Pri vyššej a vyššej dávke prechádza človek už do konkrétneho stupňa opitosti, kedy sa v človeku blokuje schopnosť sebaovládania a bdelosti.

Víno je preto pre človeka prospešné maximálne 1-1,5dcl a aj keď mnohí píšu, že je tak vhodné robiť denne, u slabých jedincov toto nieje možné odporúčať. Pretože celkom isto dôjde k návyku a človek je tam, kde nechcel byť. Na dobré víno musí byť aj vhodná príležiosť a stimulovať šisinku mozgovú výhradne vínom by bola priama cesta do pekiel a to doslovne!

Na Slovensku máme dostatok kvalitných viníc s úžasnými červenými odrodami, ale mnohých prekvapí, že existuje druh hrozna a vína, resp. oblasti, ktorý má vo svojej komplexnosti ešte výraznejší vplyv na šišinku mozgovú, než výberové červené vína.

Sú to Tokajské vína! Tokajské výberové výhradne biele vína v cenách zhruba nad 5.- Eur za pol litra, sú už mimoriadne kvalitné, ďaleko prekonávajúce červené vína vo všetkých aspektoch. Nie nadarmo sa v stredoveku toto víno vozilo na francúzsky dvor, kde sa tešilo mimoriadnej obľube.

Dokonca Tokajské vína sa ešte donedávna predávali v malých fľaštičkách v lekárniach ako silné antidepresívum. A práve depresie sú spojené s nečinnosťou šišinky mozgovej!!

Blahodárne účinky Tokajských vín ocenil už nejeden znalec. Je ešte zaujímavé dodať, že najkvalitnejšia Tokajská oblasť je na území juhovýchodného Slovenska. Maďarská časť Tokajskej oblasti je síce mnohonásobne väčšia, ale neprodukujú ani zďaleka tak kvalitné Tokajské vína, ako sú tie na Slovensku.

Je toho veľa, čo by sa dalo povedať a napísať nielen o víne a tak je určite i na mieste toto krátke zamyslenie o ňom. Veď je naplno rozbehnutá sezóna zberu a spracovania vína…

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Maďarská polícia chystá dvojdňovú raziu na staniciach a vo vlakoch

Budapešť 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)   Polícia chce odhaliť a potlačiť protiprávne konanie voči sprievodcom a zamedziť a predchádzať vandalizmu vo vlakoch Odhalenie vandalov, ilegálnych migrantov a tých, ktorí páchajú násilie voči sprievodcom vo vlakoch, je hlavným cieľom dvojdňovej razie maďarskej polície, ktorá sa začne v stredu. Celoštátne veliteľstvo…

Imigranti sa sťažujú na podmienky v Európe: Sme ako väzni!

Európa 10. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Darko Vojinovic)   Namiesto toho, aby boli radi, že sa dostali preč zo svojich "vojnami zmietaných krajín", imigranti sa večne sťažujú. Prekáža im preplnenosť utečeneckých táborov, zlé životné podmienky, chudoba a údajné porušovanie ľudských práv. Informuje portál Globe 24 Tridsaťdvaročný Arash Hampay z Iránu bol politický…

Tusk: Rokovania o brexite sa nepresunú do druhej fázy skôr než v decembri

Brusel 10. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Czarek Sokolowski)   Tusk vyhlásil, že ak budú aj v decembri pokračovať rozhovory o vzájomnom "rozvode" tak pomaly ako doteraz, bude potrebné popremýšľať, kam obe strany smerujú Rokovania o brexite dostatočne nepokročili na to, aby sa diskusie o budúcich obchodných vzťahoch medzi EÚ a Britániou uskutočnili skôr…

Erdogan zaspal na tlačovej konferencii s Porošenkom

Kyjev 10. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/President of the Ukraine Press-Service/Mikhail Palinchak)   Na webe sa objavili zábery spoločnej tlačovej konferencie tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana a ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, na ktorých je vidieť, ako turecký prezident drieme. Videozáznam bol zverejnený na Twitteri Sputnik Türkiye. Je vidieť, že Erdogan v priebehu Porošenkovho prejavu niekoľkokrát…

Erdogan: Turecko už neuznáva veľvyslanca USA v Ankare

Belehrad 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Presidential Press Service)   Erdogan otvorene vyhlásil, že amerického veľvyslanca v Ankare neuznáva a podotkol, že Turecko tento spor nevyvolalo Turecko už neuznáva amerického veľvyslanca v Ankare. Vyhlásil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, čím pritvrdil svoju rétoriku v čase stupňujúceho sa sporu s USA…

Všeobecní lekári budú v ambulanciách viac, ordinačné hodiny sa predĺžia

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Ministerstvo zdravotníctva pôvodne navrhlo, aby praktickí lekári ambulovali minimálne 30 hodín týždenne Všeobecní lekári budú ordinovať viac. Po novom majú byť v ambulancii pre pacientov k dispozícii minimálne 35 hodín, z toho najmenej dvakrát do 15.00 h. Zmenu prináša novela zákona o zdravotnej…

Maďarsko chce pre sporný zákon prehodnotiť dohodu o pridružení Ukrajiny k EÚ: Mlčanie EÚ a medzinárodných organizácií je poburujúce

Budapešť 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Szilard Koszticsak/MTI via AP)   Pre sporný ukrajinský zákon o vzdelávaní sa menšiny žijúce na Ukrajine dostanú do horšej situácie, než boli v časoch Sovietskeho zväzu, domnieva sa maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Šéf diplomacie to dnes povedal v maďarskej verejnoprávnej televízii M1. Zároveň avizoval,…

Matovič sa odmieta zúčastňovať schôdzí NR, kým bude Danko predsedom

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanec Národnej rady SR Igor Matovič nepríde ani na októbrovú schôdzu parlamentu, ktorá sa začne dnes. Nebude do snemovne chodiť, kým bude predsedom parlamentu Andrej Danko (SNS). Svoj postoj zopakoval na tlačovej konferencii v pondelok (9.10.) v parlamente. "Dnes máme za predsedu parlamentu…

Na dofinancovanie zdravotníctva pôjde 100 miliónov eur

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   K takémuto kroku sa pristúpilo po dohode s ministerstvom financií, ozrejmil minulý týždeň šéf rezortu Tomáš Drucker Zdravotníctvo sa má v tomto roku dofinancovať 100 miliónmi eur cez vyššie zdravotné odvody za štátnych poistencov. Poslanci dnes schválili novelu zákona o zdravotnom poistení vrátane…

Vačok po zverejnení nových informácií: Všetci očakávajú pravdivú odpoveď, kto zavraždil Ernesta Valka

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko)   Podľa advokáta verejnosť očakávala a má v podstate právo na pravdivú odpoveď týkajúcu sa vraždy Ernesta Valka Bude vecou ďalšieho dokazovania, či skutočne ten, kto bude obvinený z vraždy prominentného právnika Ernesta Valka, alebo kto už je obvinený z tohto trestného činu, je…

Premiér ČR Sobotka: Musíme rýchlo prijať euro

Brno 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Česká republika musí zostať v tvrdom jadre Európskej únie a čo najskôr, hneď ako to bude možné, prijať menu euro. Na pondelňajšom sneme českého Zväzu priemyslu a dopravy (SP ČR) v Brne to povedal premiér Bohuslav Sobotka. Podľa jeho slov iná cesta nie…

Novou šéfkou Parlamentného zhromaždenia Rady Európy sa stala cyperská poslankyňa Stella Kyriakidisová

Brusel/Štrasburg 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:Stella Kyriakidis Twitter)   Kyriakidisová je treťou ženou, ktorá bude zastávať tento post Cyperská poslankyňa z politickej frakcie európskych ľudovcov (EPP) Stella Kyriakidisová (61) bola dnes zvolená za novú predsedníčku Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZ RE). Stala sa prvý predstaviteľom Cypru, ktorý zastáva túto funkciu a…

"Fľandra, obleč sa, lebo ťa znásilníme!" Video českého fotografa z Rakúska vyvolalo opäť diskusiu o migrantoch

Viedeň 10. októbra 2017 (HSP/Foto:Screenshot video)   Český fotograf Tomáš Busek, ktorý dlhodobo pôsobí vo Viedni nedávno zverejnil video, na ktorom sa počas trávenia voľných chvíľ pri jazere skupina cudzincov vyhráža jeho polonahej manželke znásilnením, pokiaľ na seba niečo neoblečie. Spolu s blížiacimi sa rakúskymi parlamentnými voľbami sa tento incident stal…

Turecký premiér: Nepotrebujeme povolenie od USA na stíhanie svojich občanov

Ankara 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Prime Minister Press Service via AP)   Turecký premiér Binali Yildirim dnes vyhlásil, že jeho krajina nepotrebuje povolenie od Washingtonu na stíhanie svojich občanov. Ide o najnovšie vyhlásenie v eskalujúcom spore s USA ohľadom zatknutia zamestnanca konzulátu USA v Istanbule, uvádza agentúra AP. "Turecko je štátom…

Daňo: Auditor Kiskovej firmy KTAG je trestne stíhaný za krátenie dane viac ako 220.000 eur

Slovensko 10. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook Ginn Press)   Na verejnosť sa dostal protokol z daňovej kontroly vo firme prezidenta Andreja Kisku KTAG. Do firmy však opätovne prišli daňoví kontrolóri, tentokrát chcú preveriť rok 2013. O samotnej kontrole a výpovedi v súvislosti zo začatím nového policajného prípadu informoval prezident sám. Podľa informácií, ktoré zverejnil…

Suchánek chce, aby štát platil odvody len za ľudí poistených vo VšZP

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Podľa Suchánka štát je povinný správať sa racionálne a využívať svoje vlastné organizácie na správu majetku spočívajúceho vo finančných hodnotách Ľudia, za ktorých zdravotné poistenie platí štát, by mali byť poistení v štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP). Navrhuje to vo svojom pozmeňujúcom návrhu…

Vašečka a Škripek nesúhlasia s obmedzovaním vyučovania náboženstva na školách

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Systém slovenského školstva by mal v nasledujúcich desiatich rokoch prejsť zásadnou reformou. Prvé opatrenia z plánu s názvom Učiace sa Slovensko by sa mohli začať realizovať už budúci rok. Jedným z opatrení je aj zaviesť etiku ako povinný predmet pre všetkých a náboženstvo by sa následne stalo len…

Kiska oceňuje postoje Klusa a Mičeva a ich podporu Luntera: "V našej krajine sa šíri zlo v zelených tričkách"

Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: screenshot video Tablet.TV)   Prezident SR Andrej Kiska dnes prijal Martina Klusa a Stanislava Mičeva, ktorí sa rozhodli vzdať kandidatúry na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a vo voľbách do vyšších územných celkov podporili Jána Luntera. Prezident v rovnakej súvislosti ocenil aj postoj vládnych strán…

TopSpeed

Neplatná STK? Časť poslancov chce pokutu znížiť, dokonca zrušiť.

6

Neplatná STK (správne TK a EK) a výška pokuty za jej prepadnutie je stále v plnej diskusii. Sú tresty naozaj prísne pre nezodpovedných vodičov, či držiteľov? A to aj v prípade, že existuje automatický notifikačný systém, do ktorého sa stačí len zaregistrovať? Malo by upozornenie prísť automaticky? To je len časť otázok, ktoré…

Spoznáte Audi RS3 po nehode v rýchlosti nad 200 km/h? Video z nehody je hrozivé!

2

Rýchlosť je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Prečo ľudia jazdia rýchlo? Na otázku sú rôzne odpovede. Niektorí preto, lebo sa niekam ponáhľajú, iní z frajeriny. A prečo si ľudia kupujú rýchle, športovo ladené autá? Existujú rôzne psychologické aspekty, o ktorých by sa dala napísať záverečná práca na vysokoškolskom štúdiu. Mnoho z…

Dostane budúca wankel Mazda TENTO patentovaný spojler?

1

Mazda do súčasnej doby „nepasuje“. Myslím to iba v dobrom, keďže stále vymýšľajú nové riešenia „inak“ ako ostatní. Prečo si situáciu zjednodušiť, a prijať globálne mainstream riešenia, keď môžeme prísť s niečím novým, jednoduchým, ale napriek tomu originálnym. Takto pristupujú k technickým riešeniam konštruktéri hirošimskej značky. Patentovali nový typ spoileru, ktorý sa…

Kompletná príprava auta na zimu nezahŕňa iba výmenu pneumatík

5

Do povinného prezutia áut na zimné pneumatiky zostáva len mesiac. Aj napriek tomu, že sa babie leto hlási o slovo, nemali by ste na túto povinnosť zabúdať. Neprekvapí vás tak súvislá vrstva snehu, poprípade ľadová pokrývka na ceste. Výmena pneumatík nie je jediná úloha, na ktorú by ste mali pred…

Dehydratácia za volantom je nebezpečná, Nissan má riešenie

4

Koľko z vás reálne dodržuje prestávky na dlhších trasách a pravidelne sa osvieži vodou? Ani ja nepatrím k výnimkám a na dlhších cestách na pravidelné dopĺňanie tekutín zabúdam. Nissan však má na riešenie, ktoré je v skutočnosti efektne jednoduché. Sedadlá a volant totiž dokážu indikovať, či ste dehydratovaní, alebo nie. Dehydratácia za…

Maťo Homola v TCR pokračuje v šnúre porúch

0

Predposledné preteky šampionátu TCR Maťovi opäť nevyšli. Do Číny prišiel v dobrej nálade aj s partiou kamarátov, lenže to bola jedna z mála vecí, ktorá sa dá označiť ako pozitívna. V prvom tréningu síce dokázal zlepšiť svoj čas zo včerajška a už bol aj spokojnejší s nastavením podvozka, no na…

KAMzaKRÁSOU

Ako bojovať s menopauzou? Skúste to s prírodnou medicínou!

2

Menopauza, prechod, klimaktérium - pod týmito názvami poznáme obdobie v živote ženy, ktorej telo prechádza určitými zmenami. Ak sa už u vás menopauza začala, iste pozorujete príznaky, ktoré nemusia byť príjemné, dokonca môžu byť rušivé. Ako bojovať s menopauzou? Pomocnú ruku vám rada podá príroda.

Šokujúce! Prsty na nohách o tebe prezradia aj to, čo ani sama nevieš!

1

Po celú dobu našej existencie ľudia prichádzajú na svetlo sveta s najrôznejšími spôsobmi, ako spájať naše fyzické atribúty s určitými typmi osobnosti. Veľká pozornosť sa zväčša sústreďuje na hlavu a ruky, pričom všetko od našej farby očí, cez vzhľad pleti až po tvar nechtov na rukách, to všetko o nás dokáže prezradiť mnoho. A to…

Ergonomické nosenie - ako správne nosiť bábätko?

0

Nosiť dieťatko pri srdiečku je krásny zážitok. Mamička môže ovoniavať jeho hlavičku a ono cíti tú najdôležitejšiu osobu vo svojom živote pri sebe. Aby sme bábätko správne nosili, musíme spĺňať niekoľko ergonomických zásad. Tak ako správne nosiť bábätko?

Sebarozvoj s koučkou: Čo s manipulatívnou vojnou?

1

Ľudí zaujíma, kde sa vo vzťahu vytráca príťažlivosť. S nadsádzkou hovorím, že za to neraz môže dĺžeň. Či partnera nazveme „súper“ alebo „super“, rozdiel spočíva v dĺžni. Keď vo vzťahu súperíme, potrebujeme mentálne rozdistribuovať vinu a určiť kto za všetko môže. Potom je v hre to, kto je silnejší a…

Ako si vybrať správny odtieň lícenky? Tento spôsob ťa dostane!

2

Dámy, niekedy to môže byť naozaj ťažké zvoliť správnu farbu na líčka. V obchode je umelé svetlo a tak sa zdá, že nám lichotí každá farba. Vybrať si správny odtieň lícenky a okrem farby aj konzistenciu môže dať poriadne zabrať. Ak nie ste profesionálna vizážistka, zrejme budete potrebovať pomoc najlepšej kamarátky, mami alebo…

Rozjasnená pleť s pomocou 4 krokov? Povieme ti, ako na to!

3

Ani jedna z nás určite nechce kráčať po ulici s nepríjemnými kruhmi pod očami a matnou, unavenou pleťou. Pokiaľ je vaša pokožka doslova ako bez života alebo ste sa práve absolvovali divokú a prebdenú noc, prinášame vám 4 jednoduché kroky, ktoré vás určite potešia. Rozjasnená pleť so zdravým nádychom pridáva na…

TopDesať

10 úžasných faktov, ktoré si pravdepodobne nevedel o Arménsku

0

Uplynulo 26 rokov od toho, čo táto malá krajina, rozlohou a počtom obyvateľom len o niečo viac ako polovica Slovenska, získala nezávislosť od Sovietskeho zväzu. Vedel si však týchto 10 úžasných faktov o Arménsku?   1. Víno sa tu robí už 8-tisíc rokov

Tieto fotografie ti odhalia pravdu o nakupovaní cez internet

0

Nakupovanie na internete má obrovské množstvo výhod: nakupuješ pohodlne zo svojho domova, máš oveľa väčší výber ako v kamenných obchodoch a taktiež si môžeš nájsť danú vec oveľa lacnejšie. Avšak, veci ktoré si kupuješ sa môžu občas líšiť od svojich fotografií. Nasledujúce fotografie ti ukážu, že nie všetko čo sa…

Neobmedzený sex a drogy: Šokujúce video ponúka bizarnú dovolenku na kolumbijskom ostrove

0

Šokujúce video ponúka neobmedzený sex a drogy na dovolene na kolumbijskom ostrove s prostitútkami. Erotické video od firmy Good Girls výslovne propaguje výlet od 24. do 27. novembra ako "skúsenosť so sexuálnym ostrovom". Šokujúce video začína tým, že inzeruje prozaické výhody dovolenky, ako je napríklad odvoz z letiska. Potom sa mladý muž presunie…

Neočakávané fotografie, ktoré sú jednoducho úžasné

0

Fotografie sa stali nevyhnutnou súčasťou nášho každodenného života. Vždy si musíme urobiť zopár záberov z každého úžasného momentu, ktorý počas života zažijeme. Každý z nás sa snaží zachytiť očakávané ale aj neočakávané udalosti. Dostali sme sa do bodu, kedy žijeme vo svete, kde všetkým záleží na fotografiách - sú to…

Nad Čínou vybuchol meteorit. Mohutnú explóziu sprevádzali tri oslňujúce záblesky

0

Obrovská ohnivá guľa sa objavila v nebi nad okruhom Šangri-la v provincii Jün-nan na juhozápade Číny. Vysvitlo, že nad krajinou vybuchol meteorit, výsledkom čoho bola mohutná oslňujúca explózia. Meteor ožaroval nočnú oblohu v Číne približne až 5 sekúnd. Na videozáznamoch, ktoré spravili očití svedkovia, sú jasne vidieť tri záblesky. Bolo oznámené, že…

Na týchto 17 fotografií sa budeš musieť pozrieť dvakrát

0

Najlepšie fotografie vznikajú čisto náhodne a nečakane. Šťastná kombinácia náhodných okolností, humoru a trochu kreativity je výsledkom, ktorý za to naozaj stojí. Týchto 17 fotografií ťa o tom presvedčí. 17 fotografií, na ktoré sa budeš musieť pozrieť dvakrát: Nedostatok spánku?