Drahí priatelia, tu je mojích sedem dôvodov, prečo premier SR Robert Fico by mal odstúpiť, dobrovoľne, alebo vynúteným referendom….

Publikované 15.09. 2017 o 22:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Mnohí čitatelia by dali na prvé miesto dôvod „zavlečenia“ SR do JADRA EU, podľa JUDr. Harabina predseda vlády chce urobiť zo Slovenska nemecký protektorát, iní zase podozrenie z prepojenia na podsvetie, čo podľa bývalého siskára Martina Bavolára znamená, že chráni korupciu a mafiu a napomáha organizovanému zločinu, iní zase zo zodpovednosti za SIS, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí, o čom podal svedectvo vo svojej knihe bývalý siskár Eduard Hakl, iní zase za ďalšie a ďalši dôvody hodné osobitného zreteľa, ale ja na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd. Každý máme na to svoj názor, ponúkam ten môj podporený empirickými dôkazmi.

Siedmi dôvod(rozkrádačky): Stručný prehľad rozkrádačiek a plytvania Ficovej vlády podľa Richarda Sulika. (Výber z 80 kauz rozkrádačiek)

Štátne lesy zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov eur drahšie ako bez obstarávania. Štát odsúhlasil 6,1 mil. eur poradenskej firme z tendra ako ušitého na mieru. Národná diaľničná spoločnosť vybrala o 4 milióny eur drahšiu firmu, lacnejšie ponuky vylúčila pre nízku cenu. Poórova firma dostala 12 miliónovú dotáciu na 400 pracovných miest. Smer vyberal poradcu pre miliardovú privatizáciu bez tendra. Cargo dalo zákazku za 880 tisíc eur kamarátovi bez súťaže. Štát nakúpil cukor a pšenicu od firmy blízkej J&T a prerobil vyše 650 tisíc. Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu. VšZP sa vyhla obstarávaniu rozdelením zákazky, všetky jej časti získala bez súťaže firma blízka Smeru. Štát pochybne zaplatil milióny eur firme bývalého poradcu ministerstva financií. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dáva funkcie svojim príbuzným a známym. 4 poslankyne Smeru išli za takmer 13 tisíc eur na “služobnú” cestu, na ktorú sa nepamätali. Tlač Učiteľských novín za vyše pol milióna eur získala Kmotríkova firma bez súťaže. 21-miliónovú investičnú pomoc mala dostať firma blízka Smeru, bez podnikateľských skúseností a sídliaca v paneláku,. Ministerstvo školstva dalo za 3 a pol mesiaca prenájmu luxusnej Audi firme z Gorily vyše 10 000 eur. Ministerstvo školstva zaplatilo tisíce eur za kytice kvetov. Firma z emisnej kauzy má pre ministerstvo obrany vytvoriť analýzu za 680 000 eur. TA3 získala pochybnú reklamu za 684 tisíc eur na základe “prieskumu trhu”. Ministerstvo obrany kúpilo dve nepotrebné a luxusné lietadlá za 10 miliónov eur. Ministerstvo školstva dalo 25 miliónov eur na projekt, ktorý mohlo mať zadarmo. PR služby za 130 miliónov eur mala obstarávať pochybná, čerstvo vzniknutá agentúra. Štátna firma tají zmluvu za 20 miliónov eur pre firmu blízku Smeru. Váhostav dostal bez súťaže zákazku predraženú o 4 milióny eur.

Šiesty dôvod(vládna kríza): Vládna kríza očami Tomáša Kyseľu.

Fico prvýkrát o vládnej kríze: Myslíte, že sa zaoberám žabomyšími vojnami?

„Máte pocit, že ja sa zaoberám nejakými žabomyšími vojnami? Nezaujíma ma to,“povedal premiér.

Akékoľvek špekulácie o predčasných voľbách, ktoré sa objavili po vypuknutí aktuálnej vládnej krízy, dnes premiér Robert Fico zmietol zo stola.

Novinárov, ktorí sa ho dnes po stretnutí s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom pýtali najmä na dianie v koalícii, navyše obvinil, že ich zaujímajú iba žabomyšie vojny.

Fico: Ešte nekončím

„Predčasné voľby, to je koniec akýchkoľvek nádejí ohľadne jadra EÚ,“ vyhlásil Fico.

„Každý má právo kritizovať a robiť si svoju vlastnú opozičnú politiku, ale nad všetkým je národnoštátny záujem tohto štátu, ktorý má historickú šancu byť niekde, kde iné krajiny by mohli len snívať,“ povedal.

Fico dnes niekoľkokrát zdôraznil, že je životným záujmom Slovenska byť v jadre únie a jeho úlohou ako premiéra je urobiť všetko pre to, aby to tak bolo.

Na predčasné voľby pred časom vyzývala najsilnejšia opozičná strana SaS. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka by išlo o jediné poctivé riešenie súčasnej vládnej krízy.

„Každý premiér vie, že musí ukončiť nejakú misiu. Nehovorím, že to bude zajtra. Ale mám pred sebou ešte nejaký čas, ktorý chcem na niečo využiť,“ tvrdil premiér ďalej.

K napätiu medzi koaličnými lídrami sa Fico vyjadril len okrajovo.

„Neťahajte ma do týchto vašich žabomyších vojen. Mojou úlohou ako predsedu vlády je garantovať, že táto vláda pôjde ďalej.

Piaty dôvod(Mečiarové amnestie). Premier Róbert Fico sám vyhlásil v televízii ku skupine právnikov, ktorí boli za zrušenie Mečiarových amnestii, že kto si mylsí, že Mečiarové amnestie sa dajú zrušiť, aby odovzdal diplom. Mečiar by mal byť súdený za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Indícia prvá: Spolupráca Mečiara s komunistickou ŠtB. Vyšetrovací spis z archívu Ústavu pamäti národa, ktorého súčasťou sú výpovede svedkov, ktorí opisujú kontakty Mečiara so štátnou bezpečnosťou a KGB obsahuje o.i. aj správu, že  10. Januára 1992 vypovedal Ján Patrnčiak, šéf Trenčianskej ŠtB na poradách vedel od mjr. Chlebana, že zdrojom vo vzťahu k Dubčekovi bol JUDr. Vladimír Mečiar. Indícia druhá: Autohavária, zranenie Alexandra Dubčeka, ktorému podľahol. Čimo tiž spomenul ako to bolo s autohaváriou, pri ktorej bol ťažko zranený Alexander Dubček a neskoršie následkom zranení podľahol. V osudný deň sa Alexander Dubček pred odchodom do Prahy mal stretnúť s Vladimírom Mečiarom. Dubček čakal pred jeho kanceláriou vyše hodinu, čo mu uberalo z času potrebného na bezpečnú jazdu vládnou limuzínou do Prahy aby stihol otvorenie federálneho zhromaždenia. Indícia tretia: Svedok Leonardo Čimo . V druhej polovici februára 1990 prebehlo stretnutie na ktorom boli okrem mňa ešte generálmajor Sámel, Mečiar a Lastovka. Hovorí ďalej Čimo pri mojom osobnom stretnutí vo Švajčiarsku. Všetko sa odohrávalo v jednom konšpiračnom byte v strede mesta. Tam títo mladíci odovzdali dva dokumenty. Jeden, ktorý dokazoval, že Ľudové milície neodovzdali dve tretiny výzbroje a uvádzali presne štyri dislokačné miesta, kde sa tieto zbrane nachádzajú. Druhá informácia sa týkala techniky po KGB a opäť presne určili miesto, kde tá technika je, respektíve ako sa odovzdala na ministerstvo vnútra, ešte za predchodcu Mečiara. Indícia štvrtá: Svedok Július Ivan. Július Ivan bol špičkovým prekážkarom, ktorého oslovil Jaroslav Svěchota aby sa stal šéfom Odboru špeciálnych služieb v Slovenskej Informačnej službe, spomínal Čimo pri našom rozhovore o tejto kauze. Potvrdil, že Jaroslav Svěchota, vtedajší riaditeľ kontrarozviedky, sa údajne stýkal aj s ľuďmi z podsvetia, napríklad s Miroslavom Sýkorom. Indícia piata: Svedok Ján Mojžiš. Vyšiel z prostredia SIS, hovorí ďalej Čimo, kde pôsobil na poste riaditeľa sekcie analytiky. V čase stál a čele úradu, ktorý zodpovedá za ochranu utajovaných skutočností. Indícia šiesta: Svedok Róbert Krajňák. V tlači prebehla správa, že Róbert Krajňák vyhral 250-tisícové odškodnenie od SIS, lebo „tajní“ pod vedením Ivana Lexu ho začali tajne sledovať, keď v roku 1995 uverejnil v tlači inzerát s výzvou na odvolanie vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara cestou referenda.

Štvrtý dôvod (šéf mafie) Mafián Fico šéfuje bande zlodejov vo vláde podľa Martina Bavolára

Taká vláda, aká je na Slovensku, tak je celému svetu na smiech. Kto kradne, klame, podvádza a robí si čo chce, tak taký sa tu majú lepšie, ako poctivý pracujúci ľudia. Tak načo je v tejto republike taká vláda… Nebojím sa Kaliňáka, Bugára, Danka a ani nikoho iného. Ani mafiána Fica, ktorí šéfuje bande zlodejov vo vláde a ich prisluhovačom v súdnictve, parlamente, polícii, prokuratúre, tajných službách, na úradoch, v politických mimovládkach a v systémových médiách. Oni všetci zo seba svojvoľne a účelovo spravili nedotknuteľných nadľudí, maria spravodlivosť   a tak na Slovensku vytvorili novodobý fašizmus s totalitným režimom. Rabuje sa tu štátny majetok, štátne dotácie, štátne zákazky, eurofondy a súkromný majetok cez podvody a neprimerané exekúcie. Každý deň vznikajú vo vláde kauzy a zlodejstvá veľkého rozsahu a pritom nikto nie je potrestaní, nikto nejde do basy, nedodržuje sa tu zákon o preukazovaní pôvodu majetku, nevyšetrila sa kauza Gorila, Bašternák a ďalšie, ktoré sú súčasťou celej mafiánskej chobotnice. Ďalej cez nájomné vraždy, politické prenasledovanie, vykonštruované   kriminalizovanie a existenčné perzekúcie sú likvidovaní ľudia s vlastnými a kritickými názormi proti tomuto prehnitému a neľudskému systému.

Tretí dôvod (tvrdé jadro) Zavlečenie SR do JADRA podľa Štefana Harabina

Fico pripravuje zradu národnej zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska pod názvom „Mníchovská dohoda 2016“.
Fico chce zo Slovenska nemecky protektorát. Nie je to náhodou Anšlus? To si nedovolil ani Hitler.
Tretí sektor, mimovládky platení Sorom, mainstream korumpovaní Ficom a opozícia záhadne Fica v tejto otázke kryjú. Nevadí im ani minister vnútra Kaliňák pochádzajúci z mafiánskeho prostredia Steihubla. Pýtam sa pána Fica či je s nimi dohodnutý?
Dokument „Mníchovská dohoda 2016“ znamená vznik Európskeho super štátu, ktorý spoločne vypracovali a schválil vlády Francúzska a Nemecka.
Celý text je na bežne dostupný na internete.
Členské štáty sa vzdajú:
1) vlastnej armády, vlastných tajných služieb, vlastného zákonodarstva, vlastného daňového systému, vlastnej meny,
2) kontroly nad štátnou hranicou vrátane systému a procedúry vpúšťania a relokácie migrantov,
3) vytvorenia spoločného vízového systému, spoločnej zahraničnej politiky, transformácie NATO.
Vznikne:
spoločná armáda „European Security Compact“ na princípe „ohrozenie jedného štátu – ohrozenie všetkých štátov, rozviedka a kontrarozviedka bude podriadená jednému centru, bude zväčšená právomoc „Európskeho verejného žalobcu“ a vznikne jednotný trestný zákon, národné štáty nebudú mať právo rozhodovať o migrácií a nebudú mať vlastnú azylovú politiku, rozmiestnenie migrantov bude povinné a bude rešpektovať rovnomerné rozdelenie utečencov a národné štáty to nebudú môcť odmietnuť,

Druhý dôvod (SIS vraždí detí…) podľa kmihy Eduarda Hakla

Preto túto knihu berte, vážení čitatelia, ako výzvu na vytvorenie verejneho tlaku, aby bola SIS zrušená, rozpustená a všetky jej protiprávne aktivity odtajnené. A hlavne potrestané ….. Chcem Vám , otvoriť oči aby ste pochopili, že tajné služby vratane SIS sú akymsi vykonávateľmi súčasného systému, ktorému napomáhajú držať nás v šachu, držať nás v napetí a hlavne v ŠACHU….. Npríklad aj to, že SIS VRAŽDI, UNÁŠA A LIKVIDUJE ĽUDÍ či už existenčne, psychicky alebo fyzicky ….. Dozviete sa ako vplýva na chod súdov,  výkon exekútorov, polície či dražobných spoločnosti, ako ovplyvňuje trh s nehnuteľnosťami atď. SIS ovplyvňuje  chod nášho každodenného  života a tvrdým spôsobom  doň zasahuje ….. Že na základe priamych skúsenosti je presvedčený o tom, že Alexander Dubček bol zavraždený. Úmyselne. Je presvedčený, že nehoda speváka Joža Ráža nebola žiadna nešťastná náhoda. ….. Od istej doby sa riadim pocitmi a zatiaľ sa mi to oplatilo……..No a o čo vlastne ide? Ide v prvom rade o peniaze, moc a nekonečný vplyv? Držať ľudí na krátko a oberať ich o majetky, ničiť im zdravie, sebavedomie. Nedovoliť aby niekto kto vytŕča z radu, prejavil svoje schopnosti a šikovnosť. SIS pracuje pre systém a systém riadia ľudia, ktorí sú zatiaľ skrytý za sivým oparom.

 Prvý dôvod (Fico ignoruje HLAS ULICE) podľa svedectva Jána Molnára

Na prvé miesto dávam „ignoráciu“ HLASU ULICE, ignorovanie ľudí, ktorí volajú o pomoc, organizujú protesty na námestiach a   poukazujú na zakrývanie sociálnych vrážd, ekonomických vrážd a v mnohých prípadoch aj fyzických vrážd.

V Bratislave 4.júla 2016

Vážený pán Robert Fico,

dovoľujem si Vám zaželať veľmi Dobré zdravie, pracovné a osobné úspechy! Aj ja som tiež prekonal infarkt myokardu so zástavou srdca s úspešnou resistúciou a následnou operáciu srdca trojitého bypassu. Spôsobili mi to dlhoročný stres z môjho prenasledovania „tajným dohľadom nad občanmi“. Toto zariadil pre moju osobu jeden občan SR, ktorý je dlhoročný poslanec za SMER – sociálna demokracia. Jeho meno vyslovím až pri našom osobnom stretnutí, nakoľko už teraz sa vystavujem riziku, že dostanem nálepku pre „SIS“ ako potencionálny „terorista“ či „vrah“, čo je spúšťač neuveriteľného „fašizmu“, lebo len preto   sa mohlo stať to, čo sa stalo mne a mojej rodine.

„Oneskorená spravodlivosť nie je spravodlivosť!“ to sú Vaše slová, ale predsa by som rád prijal aj tú oneskorenú spravodlivosť, než žiadnu spravodlivosť.

Pýtam sa priamo Vás, prečo „len“ ja mám trpieť za nevymožiteľnosť práva v Slovenskej republike do takej miery, že na sklonku života, keď už by som si mal

užívať dôchodok, sa mi rozpadla rodina, syn sa stal drogovo závislý v zahraničí                    a moja manželka urobila zo mňa bezdomovca?

Už v minulosti som Vám poslal niekoľko listov a žiadosti ale márne, ostali bez odpovede. Tu je stručný prehľad:

Archív korešpondencie ešte z čias keď ste založili Stredisko pre obete trestných činov z 21.08.1999 www.koloseo.info/stredisko

Zmenšenina transparentu zo stretnutia na Devíne (bez odpovede)

Návrh na zjednanie nápravy z 23.08.2007 (bez odpovede)

Žiadosť o odtajnenie spisu SIS zo dňa 19.09.2007 (bez odpovede)

Žiadosť o dotáciu na film Veľká Morava z 28.02.2008 (bez Vašej odpovede)

Odpoveď Františka Határa z 17. marca 2008 (výhovorka)

Žiadosť riešenie prenasledovania nezákonnosťou z 11.06.2008 (bez odpovede)

Odpoveď Františka Határa z 13.januára 2009 (výhovorka)

List Generálnemu prokurátorovi z 27.11.2013 a 2 prílohy a „čudná“ odpoveď

List prezidentovi SR Kiskovi z 8.7.2014 a „čudná“ odpoveď.

 

Ignoroval ho aj predseda vlády Fico

http://koloseo.blog.pravda.sk/2016/07/09/otvoreny-list-predsedovi-vlady-robertovi-ficovi-ziadost-o-nahradu-skody-za-nevymozitelnost-prava-na-slovensku-aj-vasou-vinou/

Ignoroval ho aj Generálna prokuratúra

http://www.koloseo.info/prokuratura/1pn/

http://www.koloseo.info/prokuratura/2pn/

 

Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: III.kapitola NOVÉ MYSLENIE Než prezident začne robiť prvé kroky, mal by si uvedomiť svetový pokrok nielen vo vede a technike, ale aj v myslení človeka. Vymeniť plošné nazeranie na svet vyjadrené dvojramennou rovnoramennou váhou spravodlivosti za trojrozmerné, v ktorom platí zásada, že všetko so všetkým súvisi a odohráva sa v určitom priestore a v treťom rozmere čase!      „Amerika čelí koncentrovanej kríze, akú nepoznala od svojho vzniku. V kríze je jej model rodiny, ale tak isto jej zdravotný systém, sídelný systém, hodnotový systém a predovšetkým jej politický systém, ktorý z praktických dôvodov stratil dôveru ľudí. Prečo tieto krízy – a mnoho ďalších – prepukajú približne v tom istom období našich dejín?. Sú dôkazom konečného úpadku Ameriky? Nachádzame sa na „konci dejín“? To sú úvahy Alvin Toffker a Heidi Tofflerovej autorov knihy „Utváranie novej civilizácie“. Autori vysvetľujú „svetový morálny úpadok“ práve nástupom novej elektroniky a silou médii. Politická moc sa presunula z parlamentov do úzkych skupín obyvateľstva vybavených informačnou technikou a k médiám. Revolúcia informačnej techniky prináša zmeny nielen v politickom živote, ale aj v hlboké zmeny v rodinnom živote, v biznise, technológii, kultúre a hodnotách. V politickom živote už neplatia formácie „lavicové, pravicové, republikánske, demokratické, konzervatívne, liberálne alebo radikálne“ a podobne. S príchodom novej informačnej techniky akými sú počítače, mobilné telefóny, káblové televízie, internet a krátkovlnné obrazové spojenia vzniká nová spoločnosť využívajúca informačné éru „Tretej vlny“. Pád sovietskeho impéria, zmena povojnovej štruktúry v taliansku, porážka vládnúcej kanadskej strany, pád japonskej liberálnodemokratickej strany po štyridsaťročnom monopole moci, to sú fakty, ktoré dokazujú historické zmeny novej informačnej éry.

Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Dokončenie kapitoly č.8 ,, Skutočné príbehy a ďalší poškodení ,,…  V jeho dome sa mu SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA ,, hrá,, s jeho súkromným životom. Nabúraná elektronika- nabúraná –cez satelit alebo anténu sa Vám dostanú do televizného príjmača , rádia. Cez tieto zaradenia Vám púšťajú rozné zvuky. V jeho prípade ide aj o umistnenie iných tajných zariadeni, pretože jako som vám povedal, rozné druhy zvukov sa Vám akoby pohybovali po dome. V praxi je to tak, že počujete zvuk( napr. klopkanie) v rohu miestnosti a keď tam prídete zvuk je zrazu v inej čiasti miestnosti . Alebo sa presune do inej miestnosti. SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA robí z ludí doslova bláznov. Dalej sa mu nabúrali do všetkých mobilov , tabletov, počítačov…Pred očami mu miznú správy ktoré odošle například manželke. Sú mu posielané fotografie akože jeho manželky, na ktorých nevidno je tvár, ale ostatné detaily su jéj dokonca aj intimné. Jej zasa chodia informácie o tom kde sa nachádza a on tam pritom nieje… VYKONŠTRUOVANÉ KOMPROMITUJÚCE MATERIALY , KTORÉ ZPOSOBUJÚ PSYCHICKÝ TEROR…. Začal piť, kedže stále počuje zvuky, manželka ho považuje za blázna … Sposobuje to medzi nimi hádky . Pri jednej hádke fyzicky napadol manželku ( strčil do nej). Následovalo tretné oznámenie . Výpadky SMS iek a aj mobilov sa dialo aj na policii zastupuje ho právnik, ktorý od neho stihol zinkasovať cca 4 000 euro a nič nevybavil . Určite je pán advokát do vecí zainteserovaný ale pre druhú stranu. Pán advokát, totiž svojmu klientovi stále nahovára že by sa mal liečiť.

 Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: V súčasnosti môžeme rozlišovať len dva politické prúdy. Obranárski politici, ktorí chcú zachovávať alebo obnovovať nefunkčnú minulosť – socialistickú, alebo kapitalistickú, /súčasné politické strany koalície a opozície/a tými, ktorí sú  zatiaľ nepripustení k slovu, ale sú pripravení prejsť k tomu, čo nazývame spoločnosťou informačnej éry „Tretia cesta“ – nový model spoločnosti tretieho tisícročia. Nositelia tejto tretej cesty sú tu, ale zaslepenci sa ju všade snažia potlačiť. Táto nová civilizácia prináša so sebou zmenu myslenia, nový model rodiny, nový spôsob práce, ľudských vzťahov a života, novú ekonomiku, nové politické systémy a okrem toho ešte aj zmenu vedomia. To všetko vďaka pokroku. Záleží na väčšine čestných ľudí, či si tento pokrok podchytia tí nemorálni, tí „čakatelia na príležitosť“ ako rýchlo zbohatnúť na úkor ostatných alebo čestní a statoční ľudia. Kto sú vlastne „čakatelia“, ktorí takmer vždy šliapali po ľudskej dôstojnosti, utláčali svojich spoluobčanov a barbarsky sa obohacovali na úkor iných. História potvrdila, že sú to ľudia, ktorí sa navonok tvárili lojálne ku každému zriadeniu no vo vnútri duše čakajú na príležitosť ako rýchlo zbohatnúť, pričom šliapali po mravných príncipov. Ich prítomnosť história neraz zaregistrovala avšak najúčinnejšie sa odhalili svojím ignorantským postojom tým, že sa nepostavili proti neľudskej deportácii židov do plynových komôr, ale svojou ignoranciou podporovanou vidinou využiť príležitosť a zmocniť sa majetku deportovaných. Takýto „čakatelia“ sú zodpovední za celý „maras“ na naše planéte.

 Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č.9 INFORMÁTORI A SPOLUPRACOVNÍCI SIS SÚ TY, KOTORÍCH SA POTREBUJU ZBAVIŤ AKO PRVÝCH. SIS má svojich spolupracovnikov vo všetkých doležitých inštituciách . Poskytujú jej doležité , ale havne tie najsúkromnejšie informácie o nás. Je to propletavaná pavučina ľudí, ktorí za peniaze nás občianov donášajú a bonzujú- na NÁS … SIS sa zameriavá na všetky oblasti života ľudí, ktoré potom velkou meirov ovlivnujú. V týchto oblastiach sa zamerávajú hlavne tzv. sťažovatelov alebo ak chciete nazvýme ich rebely. Sú to však ľudia ktorí však nerobia negátivné veci , ale naopak poukazujú na to, aké nekalé praktiky sa v inštitúciach, úradoch či firmách robia. Sťažujú sa na konania, ktoré sú buď v rozpore so zákonom alebo poškozujú ekonomicky danú oblasť . vetšinou tímto narušujú plány hry SIS , pretože začinajú vidiet ako sa veci majú, kto je v pozadí, že sa deje niečo nekalé…. Nenáhovarajte si , že aj tak sa nič nezmení. Zmení, pretože tých svinstiev je obrovské množstvo a treba o nich hovorit verejne . Je bežnou praxou pri činnosti SIS , že v radoch spolupracovníkov sú pracovníci Slovenskej pošty . Často sa vám može stať alebo aj sa Vám určite stalo , že ste očakávali doležité písomnosti, týkajúce sa súdných rozhodnutí, odvolání. Prípadne čohokolvek kde hrajú úlohu zákonné lehoty, či termíny… budú ovplyvnovat a znepríjemnovat váš život tak , aby z vás urobili toho čo nedodržuje lehoty alebo dokonca zákon.

Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Nech je ako je, ale aj socializmus zlikvidovali oni, ignorovali požiadavky na vylepšenie sociálnych istôt a čakali až sa to rozpadne, aby potom mohli privatizovať, tunelovať a rozkrádať. Sú to hyeny medzi ľuďmi. Žiaľ zatiaľ sa nenašiel systém ako ich odhaliť, lebo sa skrývajú za heslami „sloboda, demokracia, spravodlivosť“ a podobne. Možno by pomohol systém ktorí oni zavrhujú zo strachu z odhalenia. Zaviesť hodnotu hlasu občana, ktorý by sa určoval podľa bodov, ktoré by dostal do svojho „indexu“ za vynaložené úsilie v zapájaní sa pri budovaní občianskej spoločnosti. Takíto „čakatelia“ a ignoranti ľudských práv, by prepadli na celej čiare. Doteraz to bol problém, lebo všetko sa dá zneužiť. Ale nástupom novej informačnej techniky, najmä počítačov a internetu aj tento sen sa v krátkej budúcnosti môže stať realitou. Len treba nájsť odvážnych ľudí, ktorí svojím novým myslením pomôžu presadiť ľudskosť do spoločnosti. Prišiel rozhodujúci okamih, buď si oni „čakatelia“ podchytia pokrok, alebo  my čestní a statoční ľudia. To je ten veľký boj medzi dobrom a zlom. Kto teraz vyhrá, vyhrá na dlhú dobu. Kto prehrá, bude porazení na dlhú dobu, kým čakatelia sa nezničia sami medzi sebou. Až potom príde koniec civilizácie, ktorú predpovedali mnohí proroci.

Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Ak by mal niekto seriozný zaujem ukončiť spoluprácu, udeje sa to tak iba na oko. Najsmutnejšie na celej veci je však fakt, že osud informátorov a spolupracovníkov je spačatený už vo chvili ke´d je spoluprácaa ponuknuta. Každý informátor či spolupracovník je totiž chodiaci svedok a aj ke´d mnohokrát netuší,   že donášá pre SIS stává sa od začiatku nepohodlným NEPLATIA ŽIADNÉ ZÁRUKY!!! Ani tie, ktoré sú prisľubené. Kto by mal náhodou niekedy záujem s touto ZLOČINECKOU ORGÁNIZACIOU spolupracovať , mal by si to velmi dobre rozmysliet. Spoluprácou so SIS si kupujete iba jednoznačne jednosmerný lístok. SIS postupne na svojcih informátorov a spolupracovníkov praktizuje VŠETKY FORMY LIKVÍDACIE, KTORÉ SME TU UŽ VSPOMÍNALI A LEBO ICH EŠTE LEN ZVEREJNÍME. Treba si uvedomiť , že pod slovom likvídácia rozumiete všetky jej formy. ZDRAVIE, VSTAHY, MAJETOK, ŽIVOT. Na toto všetko sa zamerávajú aby sa,, svojich ĺudí,, zbavili. Činnosť na ktorú takýchto ľudí SIS používá je roznorodá. Od sberania všetkých druhov informácii( zdravotný stav, neduhy, slabosti, majetkové pomery, s kým sa stretáváte apod.) , Až po priamé vykonávanie činnosti, ktoré majú tzv. záujmovým osobám uškodi´t( zastrašpvanie, používanie chemických látok na poškodenie zdravia, dostat záujmové osoby do postele a narušit tak ich súkromný život, rozné druhy provokacii , aby vyvolávali agresivné správanie a sposobili trestné stíhanie apod.

Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: ZMĚNA MYSLENIA, Nedá mi nespomenúť moje hlboké zážitky z UFO kongresu, ktorý sa konal ešte v roku 1994 v Debrecíne. Padlo tam veľa zaujímavých myšlienok. Niektoré som pochopil až dnes. Pán Wordfod z Dánska rozprával príhodu zo stretnutia  s mimozmešťanmi, ktorí mu darovali akúsi paličku, ktorá premietala na čokoľvek geometrické útvary. Povedali mu, že ľudia od počiatku idú na veci opačne. Najskôr si vyrobia nástroj na obrábanie a až potom vec po ktorej túžia. U nich si vyrobia vec priamo pomocou nultej energie /rozlúštenie nás ešte len čaká/. Alebo, že naša reč je veľmi zložitá a nezrozumiteľná. Oni v dôležitých otázkach sa rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie. Dlho som nevedel čo tým mysleli, ale mali pravdu. Až keď som začal písať túto knižku a pokúšal som sa vytvoriť „narýchlo“ nový model spoločnosti, prišiel som na to, že reč sa musí v riadení spoločnosti obmedziť na minimum. Je zavádzajúca. Veci sa vysvetľujú zložito, pomaly, nezrozumiteľne a pri použití klamstiev dezinformujúco.  Naše zákonodarstvo a vôbec celá politika je založená na vyrozprávaní situácie. Obratný rečník môže hovoriť celé hodiny a pritom nič nepovie. Alebo bude hovoriť o slobode, demokracii ale bez iných než ústnych zábezpekách, jednoducho povedané, módou tejto doby je táranie dve na tri. Klamanie, klamanie a opäť klamanie, lebo klamstvá najlepšie profitujú. Zákony sú produktom rečnenia a zachytávajú toto „táranie“ do písmen zhodných so slovnou zásobou. Jedno slovíčko môže zmeniť význam zákona. Ak k tomu pridáme výklad zákona a k tomu ešte korupciu, tak zákony by sa mohli úplne zrušiť, lebo právo je obmedzené len silou peňazí.  Toto sa zneužíva a zákonodarci profitujú z hry, ktorej málokto rozumie. Zákony sú potom pre jednoduchých ľudí nezrozumiteľné. A to je chyba!

Z knihy E. Hakla z roku 2017 vyberám:  Kapitola č. 10 ÚTOKY NA SAMOTNÉHO EDA , SNAHA O JEHO ZABITIE… Edo mi viackrat rosprával o tom, ako sa ho jeho vlastný , bývalí kolegovia pokusili odstránit. A nie raz. Tých pokusov bolo nespotečne veľa a podla toho ako mi tie pokusy opisoval to nebolo vobec žiadná sranda. Išlo tu totiž o život. Útoky na Eda Hakla sa neudiali iba na Slovensku, ale dokonca aj v zahraničí… Naopak Edo dal SIS niekolko krát na súd ako civilná osoba a doteraz sa s jeho podaniami nič neudialo. Nikdo nič nevyšetril, súdy nekonajú. Proste jedno velké absolutné NIČ. Dajte si otázku prečo… Keď som sa začal vdaka Edovi zaoberať touto problematikou, pochopil som sa slová Mikuláša Černáka ktoré vyslovil v jednom rozhovore. Keď sa ho spítali, kto je podla neho najvetší boss podsvatia tak odpovedal, že tými bossmi sú oligarchovia. Porozmýšlajte nad tým , mili čitatelia …   Ak sa Vám to zdá pritiahnuté za vlasy, verte , že nieje. Eduard Hakl totiž disponuje tak závažnými informáciemi , ktoré keď výjdu na verejnost tak sa otriase velké množstvo stoličiek a vela vysoko postavených osob ukáže v pravom svetle. Patril totíž k špičke SIS   a preto bol aj poverovaný zložitými úlohami. Samozrejme tento diabolský scénar bol skutočne dokonale pripravený, pretože vlastne svojich vlastných ludí nájprv SIS poverila úlohami , vdaka ktorým ich hodili do jámy levovej , tj. Priamo prostredia slovenského , ale i medzinárodného podsvatia a potom pomocou dokonale pripvených akcii zase svojich ludí likvidovala a likviduje. Základom týchto likvidačných popráv je skutočnost že musia vyzerať ako pomsta nejakého mafiána či kriminálnika. Podobné intrigy vytváral napríklad i nebohý pán Sviechota.

Z mojej knihy z.r. 2001 vyberám: Ešte raz zopakujem odkaz „O dôležitých otázkach sa  rozprávajú vizuálne v geometrických symboloch, je to rýchlejšie, zrozumitelnejšie a bezpečnejšie“. To je ono. Predsa ani televízor nemôže fungovať bez presnej schémy, bez symboloch ktoré znamenajú určité obmedzenie /odpor/, zhromažďovanie /kondenzátor/,  transformovanie /cievka, transformátor/, zosilňovanie /tranzistor, tyristor, číp../ a podobne. V dôležitých otázkach by sa aj ľudia mali vyjadrovať  vizuálne. Áno tak je to. Grafickou zámenou sa nedá zmeniť význam symbolu,  to čo vie urobiť slovo, reč. Preto sa všeobecne klame až sa z huby práši, lebo rečami sa môže biela obrátiť za určitých okolností na čiernu, štvorec na kosoštvorec a podobne. Ale skúste ukázať niekomu kruh a presviedčať ho že vidí štvorec! Iný symbol iný význam. Symbolike treba navrátiť jej pôvodný a hlbší význam. Každý zákon v občianskej spoločnosti by mal byť vyjadrený graficky, aby nemohlo prísť k jeho zneužitiu. Celý život by mal byť graficky vyjadrený podľa veku, profesie alebo inej kategórie. Cesta slobody by mala mať svoje grafické symboly a beda tomu, kto ich poruší. Potom by aj jednoduchý občan mohol kvalifikovane rozhodovať a nie cestou svojich zástupcov, ktorí ho legálne okrádajú. Chce to len zmenu myslenia. V prípade vážneho konfliktu sa dosadia do počítačových „šuplíkov“ smer cesty dvoch konfliktov a počítač vydá „rozsudok“. To by bola spravodlivosť, ktorú by nemohlo ovplyvniť  politikárčenie, mafiánstvo ba ani sila peňazí. Nastal by raj pre čestných ľudí a galeje pre podvodníkov, hochštaplerov a „čakateľov“ na mamóniu. To je méta tretieho tisícročia.

Pokračovanie nabudúce.

O pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

Eduard Hakl – kniha – linka:

https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

Moje svedectvo – záznam z vysielania 9.8.2017 Občiansky tribunál:

https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

 

Zvýšiť hodnotenie Znížiť hodnotenie

 

 

 

Čiastka potrebná na dofinancovanie bežného chodu Hlavných správ za tento mesiac

Číslo účtu:

0€

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

K dnešnému útoku na stanici londýnskeho metra sa prihlásil Islamský štát. V Británii platí najvyšší stupeň teroristického ohrozenia

Londýn 15. septembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Sylvain Pennec via AP)   Vo vozni londýnskeho metra plnom ľudí došlo dnes dopoludnia podľa miestnych správ k výbuchu. Stanicu metra Parsons Green uzavreli a dopravu na príslušnej trati dočasne zastavili, oznámila polícia. Na miesto dorazili početní členovia záchranných zložiek. Stanica BBC informovala o viacerých…

Slováci vedú po prvom dni nad Poľskom 2:0, Martin zdolal Majchrzaka

Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí tenisti vedú po úvodnom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:0 O dôležitý druhý bod sa zaslúžil Andrej Martin, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú jednotku Kamila…

Chmelár: Z "dobrého anjela" Kisku je obyčajný politik, na ktorého ušili búdu

Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Kauza s krátením dane o 27.000 eur firmy Kiska Travel Agency (KTAG), ktorej majiteľmi sú prezident SR Andrej Kiska s bratom Jaroslavom, má viacero rozmerov. Z technického hľadiska sa trestnosť činu stratila potom, ako firma využila inštitút účinnej ľútosti a chýbajúce dane aj…

Ruský útočník Washingtonu Capitals Ovečkin oficiálne vyhlásil, že sa nezúčastní na Olympiáde v roku 2018

Washington 15. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Nick Wass)   Ruský útočník klubu Washingtonu Capitals a ruskej reprezentácie Alexander Ovečkin oficiálne vyhlásil, že sa mu nepodarí zúčastniť na Olympiáde v roku 2018. Príčina je jednoduchá: vedenie NHL hráčov na Olympiádu nepustí... Svoje vyhlásenie zverejnil dnes na portáli americko-kanadskej hokejovej ligy NHL: „Všetkých hráčov NHL a aj…

Bitka za Deir ez Zor: Rusi a Sýrčania likvidujú ISIS a snažia sa predbehnúť kurdsko-americkú koalíciu

Deir ez Zor 15. septembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR-Russian Defense Ministry Press Service via AP)   Portál RusVesna dnes ráno publikoval informácie z bojov v oblasti mesta Deir ez Zor. Za posledných 24 hodín ruské letectvo a sýrske jednotky zo svojimi spojencami uštedrili teroristom ISIS tvrdé lekcie. Z východnej strany sa k…

Trangenderová toaleta aj na akademickej pôde: fakulta vo Francúzsku vyhovela požiadavke jednej študentky

Tours 15. septembra 2017 (HSP/Foto:Pixabay)   Fakulta medicíny na univerzite François-Rabelais v Tours sa rozhodla nainštalovať vo svojich priestoroch toaletu určenú pre transgenderových študentov. Ide o prvý takýto prípad vo Francúzsku Toaleta je plánovaná najprv v priestoroch fakulty medicíny, neskôr by podobné toalety mali byť nainštalované vo všetkých budovách univerzity. Univerzita pristúpila…

Malá duša generála Malomuža: Poľský vicepremiér dal Ukrajine 10 rokov života

Varšava/Kyjev 15. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)   Obyvateľstvo Ukrajiny vymiera rýchlym tempom, práceschopní občania Ukrajiny ju masovo opúšťajú, aby si zarobili na živobytie v zahraničí. Tieto skutočnosti robia otáznym ďalšie jestvovanie Ukrajiny, povedal bývalý šéf Služby zahraničnej rozviedky Ukrajiny, armádny generál Nikolaj Malomuž. „Smerujeme k degradácii. Dokonca aj poľský vicepremiér nám počas…

Vo Francúzsku sa rozbieha boj o umelé oplodnenie pre lesbičky, ktoré prisľúbil Macron. Normalita má vážne argumenty, ktoré zdá sa nebudú vypočuté

Paríž 15. septembra 2017 (HSP/Foto:Pixabay)   Francúzska vláda pripravuje otvorenie prístupu umelého oplodenia (PMA) pre všetky ženy, t.j. aj pre slobodné ženy bez partnera a lesbické páry. Podľa súčasnej legislatívy majú k umelému oplodneniu prístup len heterosexuálne páry, u ktorých bola diagnostikovaná neplodnosť. Už počas prezidentskej kampane sa Emmanuel Macron vyjadril…

Oficiálna vládna správa vo Veľkej Británii: Namiesto trestného stíhania dávajte čiernych kriminálnikov na liečebné terapie, aby sa tak znížil počet väzňov z etnických menšín

Londýn 15. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)   Už viackrát sme vás informovali o absurdných krokoch politikov v západných krajinách v rámci multikultúrnej spoločnosti a politickej korektnosti. Tentokrát sa vláda v Británii rozhodla, že potrebuje znížiť počet väzňov z etnických menšín, aby sa na nich nepozeralo ako na kriminálnikov, preto bola…

Gruzínski „legionári“ sľubujú, že na Ukrajine vybudujú raj na zemí: tvrdia, že zabezpečia, že „sa ukrajinské hospodárstvo zdvojnásobí päťnásobne“

Kyjev, 15. septembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Gruzínsky víchor – Michail Saakašvili lieta po Ukrajine, propaguje svoju politiku a sľubuje, že v krajine vybuduje raj na zemi. Ukrajinskí novinári zisťovali, ako sa darí Michovi, pretože na nejaký čas sa akosi úplne stratil... Pravá ruka energického Micha, člen jeho strany „Ruch nových…

Merkelová: Pozastaviť prístupové rokovania s Tureckom možno aj väčšinou v EÚ

Berlín 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa domnieva, že pozastavenie prístupových rokovaní Európskej únie s Tureckom by bolo možné aj proti vôli jednotlivých členských štátov EÚ. "Existuje aj možnosť rokovania pozastaviť väčšinovým rozhodnutím," povedala šéfka Kresťanskodemokratickej únie (CDU) pre nadchádzajúce sobotňajšie vydanie denníka Passauer Neue…

Prečo rusko-bieloruské cvičenia Západ 2017 znepokojujú NATO

Moskva/Minsk 15. septembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR-Vayar Military Agency photo via AP)   Portál RusVesna sa dnes ráno venoval dlho avizovaným vojenským cvičeniam ruskej a bieloruskej armády s názvom Západ 2017. Podľa expertov NATO sa cvičenia zúčastňuje takmer 200 tisíc vojakov a obrovské množstvo techniky. Nervozita niektorých európskych politikov a generálov pochopiteľne…

Pentagon vynaložil 2,2 miliardy dolárov na zbrane pre sýrskych rebelov v sovietskom štýle

Washington 15. septembra 2017 (HSP/OCCRP/Foto:Pixabay)   Pentagon sa spoliehal na armádu zmluvných partnerov a subdodávateľov – od vojenských gigantov až po firmy spojené s organizovaným zločinom – na dodávky zbraní a streliva v sovietskom štýle v hodnote 2,2 miliárd dolárov sýrskym povstalcom, ktorí mali bojovať proti islamskému štátu (ISIS) Zbrojárske…

Severná Kórea po najnovšej raketovej skúške pohrozila ráznejšími krokmi

Soul/Washington 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)   Severná Kórea po najnovšej skúške balistickej rakety stredného doletu, ktorá preletela ponad Japonsko, pohrozila ešte ráznejšími krokmi voči "nepriateľskej politike" USA. Washington naopak vyzval Čínu a Rusko, aby zvýšili tlak na Pchjongjang, informovala agentúra Jonhap. V súvislosti…

Zdravotníci odchádzajú k súkromníkovi aj z Univerzitnej nemocnice Bratislava

Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Odchod zdravotníkov do súkromného centra v bratislavskej Petržalke sa netýka len Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), ale aj Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Odchádza niekoľko sestier aj neurológov, priblížil minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD). „V súčasnosti plynie dvojmesačná výpovedná lehota trom…

Internetový portál vytvoril zoznam najmenej priateľských krajín na svete

Svet 15. septembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Afganistan, KĽDR, Somálsko a Turkménsko jednoznačne vedú poradie najmenej prívetivých krajín sveta. Ako naznačuje rating Passport Index, tieto krajiny nemajú žiadne dohody o bezvízovom styku Na druhom mieste bola Angola, ktorá umožňuje bezvízový pobyt len ​​pre turistov z Namíbie. O tretiu priečku sa delia…

Ministerstvo spravodlivosti USA sa zastalo pekára, ktorý odmietol upiecť tortu na "svadbu“ homosexuálneho páru

Washington 15. septembra 2017 (HSP/kath.net/LSN/jg/Foto:Pixabay)   Ministerstvo spravodlivosti USA poslalo Najvyššiemu súdu list so stanoviskom v prospech kresťanského pekára Jacka Phillipsa z Lakewoodu (Colorado). Phillipsa odsúdili, lebo odmietol upiecť tortu na „svadbu“ homosexuálneho páru. V rozpore so správami Phillips v princípe neodmietal dodávať výrobky homosexuálom. Ponúkol im iné produkty z pekárne. Odsúdili ho, pretože nedokázal…

Gombosova nočná mora je už minulosťou, proti Poliakom prvýkrát bodoval

Bratislava 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Norbert Gombos potvrdil úlohu papierového favorita Úvodný daviscupový zápas proti Poľsku bol pre slovenského tenistu Norberta Gombosa ako nočná mora. Pred dvomi rokmi v Gdyni prehral v rozhodujúcej dvojhre s Michalom Przysieznym a šance Slovenska na návrat medzi elitnú šestnástku sa rozplynuli. Teraz v dueli…

TopSpeed

Polo VI GTI dostalo 200-koňový dvojliter

14

Nie je to tak dávno, keď mal VW Polo GTI pod kapotou 1,4 litrový 4-valec s dvojitým prepĺňaním. Trh však v tomto prípade jednoznačne ukázal, že downsizing a GTI nejdú dokopy. Vyžiadal si zmenu motora za väčšiu 1,8-ku TSI už pri modernizácii minulej generácie. Nová, šiesta generácia Pola v trende…

Prispôsobivé pneumatiky od Continentalu

4

Continental si iste spájate s rôznymi výrobkami pre automobilový priemysel. Najpravdepodobnejšie to budú práve pneumatiky. Po tom, čo nedávno predstavili disk kolesa s integrovanou brzdou, tu máme dnes ďalšiu novinku. Prispôsobivé pneumatiky majú zmenou tlaku a elektricky vodivou gumou so snímačmi zabezpečovať vždy to najlepšie spojenie vozidla s cestou.

Audi Elaine vie ako sa cítite. Empatik v sériovej podobe v r. 2019

6

Vyzerá ako koncept E-Tron Sportback, v skutočnosti je Audi Elaine oveľa pokročilejší. Je to autonómne auto 4. úrovne so systémami pre komfort a maximálne hýčkanie pri jazde. Na rozdiel od futuristickej štúdie Audi Aicon, Elaine príde v sériovej podobe už v roku 2019. Umelá inteligencia dostáva priestor aj v automobiloch…

Thunder Power SUV je prvý konkurent pre Teslu X

1

Thunder Power SUV je najnovší produkt automobilky, ktorá má sídlo v Honk Kongu. Ľudia z Thunder Power už pred dvomi rokmi priniesli sedan EV, ktorý sa skryl do kabáta od Zagato. Číňania zapracovali aj na tomto sedane, ale horúcou novinkou v ich expozícii je práve nové SUV. Celý koncept pôsobí…

Nepoučiteľní Slováci. Za volant sadajú opití!

9

V stredu 13.9.2017 sa konala zaujímavá tlačová konferencia. Jednalo sa o 6. ročník osvetovej kampane „Deň zodpovednosti“. Na jej základe bude nasledovať celoslovenská dopravná akcia, v ktorej sa zamerajú na alkohol. Nepoučiteľní Slováci častokrát sadnú za volant opití. A ako veľmi pod parou? No niekedy dokonca „na šrot“...

S vetrom vo vlasoch dá Lamborghini Aventador S stovku za 3 s

3

Lamborghini nie je práve automobilka, ktorá predáva veľa rôznych typov. Po špekuláciách o novom SUV značky (oficiálne ho už potvrdili) však na autosalóne vo Frankfurte predstavili otvorenú verziu Aventadoru. Lamborghini Aventador S vám s vetrom vo vlasoch ponúkne zrýchlenie na 100-ku za 3 sekundy a maximálku až na hodnote 350…

KAMzaKRÁSOU

Zelené nápoje: Prečo by ich mal piť úplne každý?

0

Hovorí sa, že modrá je dobrá. Ak však hovoríme o tom, čo je dobré pre naše telo a zdravie, jednoznačne vyhráva farba zelená. Nápoje tejto farby sú totiž pre náš organizmus hotovým pokladom. Skrývajú v sebe množstvo živín, vitamínov, minerálov a ďalších cenných látok. Zelené nápoje dokážu účinne zasýtiť, podporiť očistu organizmu aj chudnutie. Navyše,…

Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!

3

Počúvame to všade vôkol nás: Treba sa pravidelne hýbať, mali by sme športovať. Je to ale naozaj tak? Čísla však nepustia. Ak chceme mať svoju hmotnosť pod kontrolou, musíme spáliť toľko kalórií, koľko sme prijali. A to je veľký problém v dobe, kedy podľa prieskumov až 80 % pracovných pozícií patrí buď k sedavým…

Je morská soľ nebezpečná? Najnovšie zistenie ťa šokuje!

4

Vedci pri najnovších štúdiách zistili, že morská soľ získavaná z oceánov našej planéty je kontaminovaná plastom. V USA, v Číne a dokonca aj v Európe prenikajú stopy plastu do morskej soli. Výskum viedla Sherri Mason, profesorka na Štátnej univerzite v New Yorku, ktorá spolupracovala s výskumníkmi na univerzite v Minnesote, kde skúmali mikroplasty nachádzajúce sa v soli,…

Rada nad zlato: Ako sa zbaviť myší a pavúkov? Skús tento trik!

3

Stalo sa vám niekedy, že ste si užívali príjemné ticho v domácnosti, no zrazu ho prerušilo nejaké šuchotanie? V tej chvíli človek zbystrí pozornosť a hľadá, odkiaľ ten zvuk prišiel. Často sa za týmto nepríjemným zvukom ukrývajú myši. Áno, tie malé štvornohé hlodavce sa dokážu dostať všade, a to nemusíte ani bývať v dome. Ony si dokážu…

Jesenná móda s F&F: Buď štýlová aj v chladnejšom počasí!

0

Letné prázdniny sa pomaly končia a spolu s novým školským rokom prichádzajú do obchodov aj prvé jesenné kolekcie. Hoci teploty ešte nepripomínajú studené a sychravé obdobie, je najvyšší čas na to, aby sme naše šatníky naplnili novými trendy outfitmi. Jesenná móda v F&F vás aj tento rok premení na štýlovú krásku…

Refresh pleti - je načase dať si pokožku do poriadku!

2

Aj keď prechod z teplého do zimného počasia zvykne mať nostalgickú príchuť, keďže nám je ľúto za slnečnými lúčmi, naša pokožka to vidí inak! Slnko na nej zanechalo neblahé následky v podobe nepekných pigmentových škvŕn, cievok či vrások. Refresh pleti - je načase dať si pokožku do poriadku!

TopDesať

Top 10: Ktoré mesto je najdrahšie na svete?

0

Rozmýšľal si niekedy, ktoré mesto na svete je to úplne najdrahšie? Odpoveď ponúka portál Numbeo. Ten vypracoval index nákladov na život v jednotlivých mestách sveta. Porovnáva ceny potravín, dopravy, alkoholu, ale aj energie či cigariet. Indexe nezahŕňa náklady na bývanie. No čo povieš? Ešte stále je na Slovensku draho?   …

10 raritných fotografií z útoku na dvojičky, ktoré si ešte nevidel

0

Ubehlo už 16 rokov od ničivých teroristických útokov, ktoré sa odohrali 11. septembra v New Yorku. Teroristi si za cieľ vybrali dvojičky (Svetové obchodné centrum). Pri nich zomrelo až 3000 ľudí. Z dňa, kedy k útokom došlo, sa podarilo zachovať obrovské množstvo videozáznamov a fotografií. Bored Panda preto zozbierala 10 týchto…

Neuveriteľná zámena manželiek. Čo je ešte normálne a čo hraničí s pedofíliou?

0

Zámena manželiek je pomerne známa a sledovaná šou. V zámenách z rôznych kútov sveta sa už vystriedali kdejaké indivídua. Jeden by si myslel, že nás televízie už ničím nemôžu prekvapiť. Avšak nikdy nehovor nikdy! A nikdy nehovor určite! Teraz však táto šou vygradovala snáď na maximum. Keď už pred kamerami…

Dubaj: 30 fotografií prehnaného luxusu

0

Niekedy sa nám možno zdá, že ľudia v Dubaji majú svoj vlastný svet. Ako inak by sme mohli vysvetliť niektoré veci, ktoré si môžeš pozrieť na nasledujúcich fotografiách. Na nich uvidíš miestami až zbytočný luxus, ktorý si doprajú obyvatelia tohto mesta. Playstation zo zlata

Takúto poctu slovenské devy ešte nedostali. Krásna pieseň s ľudovým motívom

0

Na slovenskej hudobnej scéne sa znova objavil unikát, ktorý si zaslúži našu pozornosť. Postarala sa oň mladá kapela Iconito a ostrieľaní hudobníci Zlaté Husle. Takúto poctu slovenské devy ešte nedostali. Pieseň je poctou nielen krásnym slovenským ženám, ale aj slovenskej prírode a krajine ako takej. K tomu prispieva aj krásny…

Sekcia Štúroviny - vo co go?

0

Sme Slováci, často sa dušujeme a bijeme do hrude za náš národ. Nie len dnes ale aj v minulosti. Bojovali sme za naše práva, kultúru, za náš štát a hlavne za náš jazyk. Ach koľko básni, ód a eposov napísali naši národní umelci, kým Slováci dostali toto právo, právo na…