Priaznivci Slovanstva neodsudzujte kresťanstvo! Škodíte tým slovanskej veci!

Publikované 09.09. 2017 o 11:55 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Existujú ľudia, ktorí sú veľkými priaznivcami Slovanov a slovanstva v jeho najautentickejšej podobe, s ktorou je neoddeliteľne spojené naše pôvodné, dávne duchovno. Avšak žiaľ, mnohí z nich majú jednu neblahú črtu. A síce, priam neprekonateľnú antipatiu voči kresťanstvu.

 

Majú na to samozrejme mnoho oprávnených dôvodov, ale treba si uvedomiť, že tým veci Slovanstva v skutočnosti veľmi škodia. A my si teraz ukážme, v čom konkrétne spočíva táto škoda.

 

Je známe, že dávni Slovania mali svoj špecifický typ kultúry a duchovnosti, dokonale vyhovujúci ich mentalite a naturelu. Ich pôvodná abeceda, takzvaná staroslovienska bukvica, obsahovala napríklad určité bukvice, čiže písmená, ktorých používaním sa v človeku aktivovali vyššie schopnosti. Pôvodné slovanské texty bolo totiž možné čítať dvomi spôsobmi. Jednak tým najjednoduchším, ako sme aj my zvyknutí, ale okrem toho i spôsobom obrazným, ktorý aktivoval úplne inú časť mozgu, než sa deje pri bežnom čítaní. A práve tento, už takmer zabudnutý, obrazný spôsob čítania písma v ľuďoch prirodzeným spôsobom prebúdzal ich vyššie schopnosti, spojené s intuíciou.

 

Priaznivci Slovanstva sú preto presvedčení, že Slovania sa môžu ďalej správne vyvíjať jedine vtedy, ak sa opätovne navrátia k svojim pôvodným koreňom, s ktorými sú bytostne, ba až, ako sa nazdávajú, doslova geneticky spojení. No a preto by sa jadrom našej duchovnosti mala stať dávna slovanská védska múdrosť, veľmi podobná múdrosti Véd indických.

 

Príchod kresťanstva na naše územie však znamenal katastrofu pre pôvodnú kultúru a duchovno. Všetko toto totiž začalo byť potláčané a prenasledované ako pohanstvo. Teda ako čosi, čo musí byť zo sveta definitívne odstránené. Preto kresťania počas dlhých stáročí systematicky likvidovali všetko pôvodné slovanské písomníctvo a boli v tom až tak úspešní, že my dnes veríme a na školách sa učíme, že písmo, a tým pádom kultúru priniesli na Veľkú Moravu až Cyril a Metod.

 

Cyril a Metod si však v skutočnosti vzali za základ svojej abecedy starosloviensku bukvicu a upravili ju tak, že z nej vyňali práve tých päť bukvíc, ktorých vyslovovanie vo verbálnom prejave a obraznosť v písomnej podobe mali schopnosť aktivovať vyššie, intuitívne schopnosti.

 

Cyril a Metod teda v istom zmysle zbavili slovanský verbálny i písomný prejav jeho vyššieho rozmeru. No a v takto „novo vytvorenej reči“ začali hlásať Slovanom evanjelium. Nastala teda doba presadzovania kresťanstva a žiaľ, dialo sa tak i formou násilia, ako aj inými, nevyberavými spôsobmi. A tento stály tlak mal celkom logicky za následok, že Slovania časom zabudli na svoje vlastné, pôvodné duchovno a stali sa kresťanmi.

 

Napokon sa teda slovanská duša stala kresťanskou a počas ďalších dlhých stáročí sa s kresťanstvom bytostne stotožnila. Celkom konkrétne na východ od nás to bolo kresťanstvo pravoslávne, alebo grécko katolícke a u nás prevažne kresťanstvo katolícke a evanjelické.

 

V súčasnosti je teda svet Slovanov už hlboko spojený s kresťanstvom a toto jeho spojenie siaha historicky mnoho storočí dozadu. A paradoxne, dnes môžeme mnohé slovanské národy priradiť k tým národom, ktoré ešte udržujú živou pochodeň kresťanstva na Zemi. Pochodeň toho kresťanstva, ktoré nám bolo prinesené z najvyšších výšin samotným Synom Božím, a to i za cenu obetovania jeho pozemského života, pretože vznešené Slovo ním prinášané už vtedy narážalo na ľudskú zlovoľnosť a nepriateľstvo. A hoci toto učenie hovorilo predovšetkým o láske k blížnym, bolo práve týmto zlovoľnými ľuďmi po zavraždení Syna Božieho zneužité k teroru voči blížnym. K teroru voči mnohým ľuďom i voči mnohým národom.

 

Áno, kresťanstvo bolo naozaj veľa krát zneužité, ale pre jeho zneužívanie zlovoľnými kreatúrami ho v nijakom prípade nemožno odsúdiť paušálne ako celok. Veď predsa drahocenná perla nemôže v nijakom prípade stratiť svoju cenu tým, že spadne do bahna! Veď predsa v rukách každého, kto ju nájde, umyje a očistí okamžite zažiari vo svojej plnej kráse a duchovnej drahocennosti.

 

A presne tak je to s kresťanstvom! Je drahocennou perlou, ktorá je ponorená v bahne nízkosti našej Zeme, avšak v rukách každého, kto má dobrú vôľu a je schopný od seba oddeliť zlovoľné ľudské zneužitia jeho ideálov od jeho pôvodného, zdravého jadra, prineseného na zem Synom Najvyššieho, v rukách každého, takýmto spôsobom hlbšie uvažujúceho človeka musí zažiariť táto drahocenná perla svojim žiarivým, nádherným duchovným jasom.

 

Vyššie spomínaní, novodobí priaznivci slovanstva však žiaľ tieto veci nerozlišujú a odsudzujú kresťanstvo ako celok tvrdiac, že Slovania môžu ďalej napredovať len vtedy, ak sa vrátia nazad k svojmu pôvodnému duchovnu. Podobné názory sú však názormi absolútne nekonštruktívnymi, pretože uvaľujú slovanský svet do zmätkov. Do škodlivých a deštruktívnych zmätkov tým, že súčasných Slovanov, spojených s kresťanstvom sa snažia prinavrátiť k dávnym koreňom ich pôvodnej duchovnosti. Tvrdia napríklad, že kresťanstvo je už vo svojej podstate geneticky orientované západno – židovsko – sionistickým smerom, zatiaľ čo jedine naša dávna kultúra a duchovnosť je plne geneticky kompatibilná zo Slovanstvom.

 

Tieto myšlienky sú ale chybné a deštruktívne, pretože Kristov princíp lásky k blížnemu, ale i celé jeho učenie je určené všetkým národom Zeme bez rozdielu. Bez akéhokoľvek rozdielu rasy, genetiky, alebo čohokoľvek iného.

 

Naozaj striktný, opätovný návrat k pôvodnému slovanskému duchovnu a negácia kresťanstva je teda čímsi, čo je úplne nesprávne, pretože je to len nevedomé pokračovanie dávneho konfliktného prístupu. Súčasná doba a predovšetkým skutočné dobro Slovanského sveta však vyžadujú namiesto konfrontácie princíp zrelej syntézy. Princíp múdrej syntézy kresťanstva, s ktorou je slovanský svet spojený, s jeho dávnymi koreňmi pôvodnej duchovnosti.

 

Slovania sa teda nesmú a nemajú začať duchovne trieštiť a radiť k jednej, alebo druhej strane, čo by nevyhnutne znamenalo len ďalšie rozkoly. Slovania majú zostať kresťanmi, ale môžu byť zároveň i hrdými na svoje pôvodné duchovno, pretože v ňom šlo o duchovnosť vysokú a čistú. Duchovnosť, ktorá z našich predkov formovala ľudí dobrých, čistých, spravodlivých a vnútorne ušľachtilých.

 

V úcte totiž treba mať všetko dobré a vznešené, čo ľudí povznáša. A to znamená, že v úcte treba mať aj kresťanstvo, to jest, jeho pôvodné a zdravé jadro, očistené od vypočítavej ľudskej zlovoľnosti, ktorá ho iba zneužívala. A v úcte by sme mali mať i našu pôvodnú slovanskú duchovnosť, avšak aj v tomto prípade predovšetkým jej zdravé a pravé jadro, očistené od všetkých omylov a pokrivení, ktorých sa v súčasných interpretáciách slovanských Véd nachádza veľké množstvo.

 

Toto je správny a konštruktívny postoj! Toto je jediný možný prístup, ktorý nevnáša zmätok do sveta Slovanov a nevťahuje ich do zbytočného nepriateľstva medzi prívržencami pôvodnej slovanskej duchovnosti a kresťanstva. Každý, kto nie je schopný uvažovať takto synteticky a presadzuje ako správny názor jednej, alebo druhej strany je v skutočnosti škodcom veci Slovanstva. Škodcom jeho zjednotenia, pretože medzi Slovanov vnáša úplne zbytočnú vzájomnú konfrontáciu, ktorá nie je vôbec potrebná, ak dokážeme akceptovať pozitívny prínos našej pôvodnej duchovnosti i pozitívny prínos kresťanstva v ich historickej, ale najmä duchovnej komplexnosti. V komplexnosti, z hľadiska ktorej majú v prirodzenom duchovnom vývoji ľudstva svoj hlboký a nezastupiteľný význam oba tieto prúdy. A hľadať, a snažiť sa pochopiť tento význam je tým, čo je konštruktívne! Tým, čo nie je konfliktné a čo Slovanov môže po všetkých stránkach iba obohatiť a pozdvihnúť.

Čiastka potrebná na dofinancovanie bežného chodu Hlavných správ za tento mesiac

Číslo účtu:

0€

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Bugár: Dnešný deň je pamätný, ale aj varovný

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Dnešný deň, v ktorý si Slovensko pripomína obete holokaustu a rasového násilia, je podľa podpredsedu Národnej rady (NR) SR a predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára pamätný, ale aj varovný "Musíme mať na pamäti všetky udalosti, ktoré vyústili do hromadného vyvražďovania nevinných ľudí," hovorí. Avšak…

Galko: Otázka bezpečnosti spája dva myšlienkové prúdy v EÚ

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vonkajšia a vnútorná bezpečnosť bude prioritou vlády, ktorej súčasťou bude strana Sloboda a Solidarita (SaS), vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý vystúpil so svojím príspevkom na medzinárodnej konferencii o bezpečnosti pod hlavičkou organizácie Československý legionář v Brne "Ľudia si často uvedomia, aké je niečo…

Od roku 2002 v Spojených štátoch amerických vzrástol počet obetí heroínu o 533 percent

Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Arnulfo Franco)   V Spojených štátoch amerických počas uplynulých 15 rokov dramaticky vzrástol počet užívateľov heroínu aj počet obetí predávkovania sa touto drogou. Vyplýva to z národného prieskumu o užívaní drog, o ktorom v piatok informovala spravodajská televízia CNN Počet užívateľov heroínu vzrástol od roku 2002…

Nová kniha má deťom na základných školách priblížiť svet programovania

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Svet digitálnych technológií má deťom priblížiť kniha programovania s názvom Scratch Starter – Programovanie pre deti, ktorú v týchto dňoch dostali zdarma všetky základné školy na Slovensku. Vytvoril ju tím odborníkov z Learn2Code a jej krstným otcom sa tento týždeň stal podpredseda vlády pre…

Na Floride nariadili pred hurikánom Irma evakuáciu 5,6 milióna ľudí

Miami 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mike Lang)   Úrady nariadili evakuáciu približne 5,6 milióna ľudí v americkom štáte Florida, ktorý by mal v nedeľu ráno miestneho času zasiahnuť mohutný hurikán Irma. Ide o štvrtinu populácie Floridy, takže je to jedna z najväčších evakuácií v dejinách krajiny, informuje dnes agentúra AP Ďalším…

Ruský prezident v Ázii ukázal, kto je tiger. Japonci a Korejci to pochopili

Washington 9. september 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev)   Rozhovory Vladimíra Putina s predstaviteľmi ázijských štátov, najmä z Južnej Kórey a Japonska, zanechali zvláštny pocit Nešlo samozrejme o plány politickej a ekonomickej spolupráce, ale o to, že komplimenty hláv ázijských štátov ruskému prezidentovi pôsobili ako až príliš nápadné lichôtky: či už sa…

Na Slovensku HIV nákaza rastie. V ročnom meradle ju diagnostikovali najväčšiemu počtu ľudí. Podiel homosexuálnych mužov najväčší - cez 64 percent

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Nových prípadov HIV infekcie na Slovensku pribúda. Posledné tri roky dokonca lekári zaznamenali historicky najvyšší výskyt nových prípadov HIV infekcie v jednom kalendárnom roku (80 až 90 ľudí ročne) "Stúpajúci trend vnímame na Slovensku v poslednom desaťročí," uvádza Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Najviac…

Rusi zlikvidovali ďalších významných teroristov v Sýrii

Damask 9. septembra 2017 (HSP/politikus/Foto:TASR/AP-Ghouta Media Center)   Portál politikus publikoval včera informácie o ruskom leteckom útoku v blízkosti mesta Deir ez Zor Ruské bojové bombardéry zaútočili na veliteľské centrum teroristov v provincii, v ktorej sa nachádzali minimálne štyria vyšší poľní velitelia ISIS. Bunker v ktorom sa teroristi ukrývali dostal…

Mali by sme odsúdiť každú formu nenávisti už v jej zárodku, tvrdí Martin Korčok

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Dnes už vieme, ako ďaleko môže zájsť slovná nenávisť a vyčleňovanie ľudí na základe rasy, vierovyznania a národnosti. Práve preto by sme mali byť ostražitejší a odsúdiť každú takúto formu nenávisti už v jej zárodku Uviedol to vedúci Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok…

Bizarný krimi príbeh: Žena sa vlámala do domu a zaspala nahá v posteli

Anderson 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-o/David Goldman)   Americká polícia informovala v piatok o čudesnom krimi prípade, keď muž zo štátu Kalifornia prišiel v utorok z práce domov a našiel neznámu nahú ženu spať vo svojej posteli Najprv našiel na verande svojho domu v mestečku Anderson nôž a otvorený balík. Vošiel…

V Kyjeve vybuchlo auto. Zahynul čečenský terorista, ktorý bojoval na strane Kyjeva na Donbase

Kyjev 9. septembra 2017 (HSP/ vzgljad/Foto:screen shot youtube)   Portál vzgljad  sa venoval výbuchu automobilu v centre Kyjeva, pri ktorom zahynul čečenský rodák a gruzínsky občan Timur Machauri. Machauri ako žoldnier bojoval v ozbrojenom konflikte v Donbase na strane ATO, v radoch čečenského bataliónu "Šejk Mansúr" Smrť Machauriho potvrdil jeho brat,…

Mária Zacharovová o "prehliadkach" na ruských konzulátoch v USA: „Podobné konanie najhrubším spôsobom porušuje medzinárodné právne normy“

Moskva 9. septembra 2017 (HSP/Foto: Kremlin)   Washington rozpútal skutočnú diplomatickú vojnu proti Rusku. Napriek tomu, že Biely dom začal so sankciami voči Rusku, vo Washingtone sa stále čudujú, prečo Rusko odpovedá na nepriateľské kroky Bieleho domu. A Washington podniká nové... Najnovšie rezonuje kauza s vpádom amerických tajných služieb do diplomatických objektov…

NRSR: Rokovací týždeň sa začne už v pondelok, poslancov čakajú ďalšie návrhy

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Rokovací týždeň Národnej rady SR bude pokračovať v pondelok (11.9.) od 10.00 h, hoci pondelky nepatria k tradičným rokovacím dňom. Zvyčajne rokovacie týždne trvajú od utorka do piatka, najbližší piatok je však sviatok a voľno V pondelok budú poslanci pokračovať v rokovaní o poslaneckých…

USA požiadali o hlasovanie o nových prísnych sankciách voči KĽDR v BR OSN

New York 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-)   Spojené štáty požiadali, aby Bezpečnostná rada OSN v pondelok hlasovala o rezolúcii, ktorá by uvalila doteraz najtvrdšie sankcie voči Severnej Kórei. Informovala o tom dnes agentúra AP Administratíva Donalda Trumpa zvolila ohľadom tejto rezolúcie úplne nový prístup, keď dala v utorok kolovať svoj…

Dánsko nasadí pri kontrolách na hranici s Nemeckom aj vojakov

Kodaň 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hanz Putz)   Dánsko plánuje nasadzovať svojich vojakov pri kontrolách na hranici s Nemeckom, ktoré zaviedlo v januári 2016 v súvislosti s prílevom migrantov. Cieľom tohto kroku je znížiť zaťaženie polície, uviedla vláda vo vyhlásení, ktoré priniesla agentúra DPA Popri hraničných kontrolách majú dánski vojaci po…

Z archívu CIA. Čím sovietska flotila prekvapila americké námorníctvo počas studenej vojny?

Washington 8. septembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Nanna Navntoft/Ritzau Foto via AP)   CIA vo štvrtok prvýkrát zverejnila oficiálny archív dokumentov z obdobia studenej vojny o sovietskom námorníctve. Obsahuje 82 materiálov: analytické zápisky, zvodky, informácie získané agentúrou a ďalších – celkovo viac ako dvetisíc naskenovaných stránok textu Na základe zverejnených dokumentov je vidieť,…

Maďarský premiér Orbán k verdiktu ESD o kvótach: Plne súhlasím s postojom Roberta Fica

Budapešť/Bratislava 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Verdikt Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý v stredu zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti dočasnému mechanizmu EÚ na prerozdeľovanie utečencov na základe kvót, treba vziať na vedomie, čo však nie je dôvodom na zmenu prisťahovaleckej politiky Maďarska, tvrdí maďarský premiér Viktor Orbán…

Pred výročím útokov z 11. septembra neevidujú nijakú presvedčivú hrozbu

Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Americké orgány pred výročím teroristických útokov z 11. septembra 2001 nevedia o nijakej "presvedčivej" teroristickej hrozbe namierenej proti Spojeným štátom Povedal to v noci nadnes poradca Bieleho domu pre vnútornú bezpečnosť Tom Bossert, ktorého vyjadrenie priniesla agentúra AP. Podľa Bosserta nebola zaznamenaná nijaká "aktuálna,…

TopSpeed

Nové Porsche Cayenne zmenili viac vnútri ako vonku

3

Nové Porsche Cayenne je tu a veru zpredu a zo strán sa naň treba pozerať pozorne a dlhšie, aby ste ho rozoznali. Jedine zozadu máte vďaka svetlám podobným novej Panamere okamžitú šancu. Ak je Porsche v niečom konzervatívne (možno až príliš) tak je to v dizajn. V ostatnom určite nie. Naopak, v…

Alpina D5 S má 3 turbá, 388 koní, xDrive a je fakt rýchla

6

Alpina bol vždy malosériovým podnikom, ktorý vyrábal exkluzívne modely. Či už išlo o exteriér, interiér alebo o pohonné jednotky, vždy to bol unikát. Vznetové verzie v Alpina nemajú dlhú tradíciu, nevyrábajú ich ani 20 rokov. Alpina D5 S tak reprezentuje vznetovú alternatívu k nedávno predstavenej B5 a pokračuje v stopách predchodcu…

Extrémny koncept John Cooper Works GP od MINI

2

Mini predstaví na autosalóne vo Frankfurte dva koncepty. Víziu elektrického auta, ktoré začnú vyrábať v roku 2019. A kontrast k „zelenej“ verzii aj John Cooper Works GP - malého diabla na kolesách! Je to najextrémnejší koncept od MINI. Môže byť predkrmom pred uvedením produkčnej verzie GP na konci životného cyklu súčasného Coopera. Súčasná generácia,…

Virtuálna realita Audi ponúkne v predajniach nový zážitok

1

Obdobný krok v podobe virtuálnej reality už skúša aj konkurenčné BMW. Audi dorovnáva a tak v niektorých predajniach v Nemecku, Británii a Španielsku ponúkne túto zaujímavú novinku. Virtuálna realita Audi vám prinesie podľa značky zážitok, akokeby ste svoj model mali priamo pred sebou. Dá sa tomu veriť? Nahradí to kedy reálny zážitok? My sme trochu…

Matej Koník v ťažkých pretekoch MSR vo Vysokom Mýte na 3. mieste

1

Motokárové Majstrovstvá Slovenska a Moravský Pohár pokračovali počas prvého septembrového víkendu na motokárovej trati vo Vysokom Mýte. Matej Koník z tímu LSR Racing mal pred sebou náročné preteky a na českej trati to vôbec nemal jednoduché. Nehodil flintu do žita, ale snažil sa dosiahnuť čo najlepší výsledok.

Bilancia nehodovosti za leto 2017 na Slovensku

5

Bilancia nehodovosti je len štatistika. Vkladajú sa do nej údaje zo všetkých okresov Slovenska. Dovolím si konštatovať, že kľúč na vkladanie údajov nie je riešený najšťastnejšie. Najviac mi vadí, že za obeť dopravnej nehody sa nepovažuje osoba, ktorá zomrie neskôr ako 24 hodín po nehode. Obdobne aj s rozsahom zranení, údaj v štatistike…

KAMzaKRÁSOU

Zapletané obočie: Bláznivé trendy neustále pribúdajú!

4

Určite ste si všimli zaujímavý trend vlnkového obočia, ktorý obletel celý svet. Eros Gomez, 17-ročný make-up umelec z Los Angeles však rozpútal novú mániu. Zapletané obočie ovládlo všetky sociálne siete! Mnohí ľudia tvrdia, že to sú len výtvory Photoshopu, no my sme našli reálne videá, v ktorých si môžeme pozrieť…

Video Čo vznikne spojením architektúry a pečenia? Neuveriteľné geometrické torty!

1

Myslíte si, že cukrárske umenie a architektúra nemajú nič spoločné? Možno nie, no keď sa oboje zladí, môže z toho vzniknúť neodolateľný gastronomický zážitok. Zabudnite na perníkové chalúpky, šéfkuchárka Dinara Kasko totiž kombinuje architektúru a pečenie, čím vytvára dezerty, ktoré z určitých uhlov skôr vyzerajú ako zmenšeniny budov. Famózne geometrické torty - inšpirujte sa výnimočným…

Video Jedinečné miesta: Ostrov Vaadhoo a More hviezd

2

Ostrov Vaadhoo je známy pre svoju neobyčajnú krásu. Videli ste už niekde, aby morské vlny svietili? Ak nie, tak sa poďte s nami pozrieť na pobrežie, na ktorom uvidíte to, čo na mnohých miestach nie. To, že vlny svietia, má na svedomí Bioluminiscenčný fytoplanktón. Nejde o žiaden trik ani paranormálny jav, vlny…

Recept: Bleskové čokoládové taštičky z lístkového cesta

2

Recepty z lístkového cesta patria medzi najrýchlejšie. Hodia sa vždy, keď nemáte veľa času, ale predsa len chcete niečo pripraviť či už deťom alebo aj pre návštevu. Tieto čokoládové taštičky potešia každého, kto má rád sladké.

Biele zuby na dosah: Vyskúšaj jednoduché triky pre krajší úsmev

2

V tomto prípade neexistujú žiadne výnimky. Žlté zuby jednoducho nie sú ani reprezentatívne, ani atraktívne. Pokiaľ vás trápi žltší úsmev aj napriek tomu, že si zuby umývate pravidelne a poctivo, máme pre vás cenné rady. Vyskúšajte niekoľko našich jednoduchých a dostupných trikov. Neuveríte, ale pomôžu vám pri tom úplne obyčajné,…

Rôzne druhy podláh v domácnosti? Čisti ich ako profík!

2

Upratovanie je nikdy nekončiaca téma. Dnes sme sa zamerali na podlahy. Určite mnohé z vás používajú jeden čistiaci prostriedok na všetky druhy podláh, ktoré doma máte. Niekedy je však potrebné podlahy ošetriť špeciálnym prípravkom. Môžete sa po nich poobzerať v drogérii alebo jednoducho využijete to, čo poskytuje domácnosť. Nezabúdajme - mať…

TopDesať

Hurikán Irma. To, čo dokázal, je neuveriteľné!

0

Hurikán alebo zriedkavo uragán je lokálny názov tropickej cyklóny v Karibskom mori a na juhovýchodnom pobreží USA. Vyskytuje sa najčastejšie od júna do novembra. http://topdesat.sk/25-uzasnych-zaberov-opustenych-miest/ Ako vznikne hurikán? Najprv musí mať more aspoň 26,5 °C (79,7 °F), najmenej do hĺbky 70 metrov. Keďže túto teplotu majú moria až koncom leta,…

Chlapec sa každý deň od svojich 12 rokov fotografoval. Vzniklo toto úžasné video

0

V roku 2008, 12-ročný Hugo Cornellier z Kanady zazrel video od fotografa Noaha Kalina, v ktorom sa zobrazuje časový rámec tvoriaci autoportréty. Inšpiroval sa tak a začal robiť to isté. Každý deň sa odfotografoval. Nedávno tento mladý človek publikoval video zo svojho projektu, ktoré sa končí poslednou fotografiou z jeho…

10 celebrít, ktoré mali prekvapujúce zamestnanie, než sa stali slávnymi

0

Keď vidíš svoje obľúbené celebrity v televízii alebo v časopisoch, je ťažké uveriť, že niekedy boli len obyčajnými ľuďmi, ktorí mali obyčajné zamestnanie. Ale aj tie najjasnejšie hviezdy niekde museli začať, než sa stali slávnymi. Či už si hasič, kaderník, alebo vojak, je pravdepodobné, že aspoň jedna z najznámejších tvárí, ktoré…

Oslobodila sa z pút a následne ukradla policajné auto

0

Ženu z Texasu prenasledovali policajti po tom, čo sa dostala z pút a jednej z hliadok ukradla policajné auto. Celý incident zachytila kamera v aute. Policajti z policajného oddelenia Lufkin odpovedali na núdzový telefonát majiteľa obchodu, ktorý bol vykradnutý. Policajti zatkli podozrivú 33-ročnú ženu, ktorú posadili do auta. Zatiaľ čo…

Toto sú krajiny s najvyšším priemerným IQ. Je medzi nimi aj Slovensko?

0

Premýšľal si niekedy o tom, aká inteligentná je naša krajina v porovnaní so zvyškom sveta? Mnoho ľudí sa túto  otázku pýta a počas mnohých rokov sa uskutočnilo hneď niekoľko prieskumov priemerného IQ. Jeden z najnovších a najkomplexnejších výskumov IQ vykonal v roku 2016 štatistický výskumný ústav Statistic Brain Research Institute, medzinárodný vzdelávací…

12 jedinečných domov, v ktorých by si nechcel bývať

0

Dom, náš domov a miesto na ktoré sa radi vraciame po ťažkom dni. Je to miesto, kde žijeme spoločne s našimi rodinami a kde sa cítime najlepšie. Ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie. Žiť môžeme v jednoduchých rodinných domoch, prípadne v bytových domoch, no niektorí ľudia majú radšej extrémy.…