Výzva na zbieranie podpisov pre vypísanie referenda 1) Občania ste za to, aby SIS Slovenská informačná služba, ktorá vraždí deti, ženy, mužov a starých ľudí bola zrušená, 2) ….

Publikované 19.08. 2017 o 20:07 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Ak zrušíme SIS usporíme na základný príjem 900 euro pre každého občana SR.

Každý štát má tajné služby, ale nie každý štát dovolí aby sa zneuživali tak brutálným zpôsobom ako Slovenská informačná služba, ktorá vraždí detí zabijá ženy, mužov, starých ludí s jediným cieľom aby sa prislušnici tajných služieb zmocnili majetku radových občianov.Takéto tajné služby nepotrebujeme a určite ich nechceme. Preto po odhalení skutočností uvedené v knihe Eduarda Hakla vznikla iniciativa občanov hlavne z radov poškodenych a obetí ktorá požaduje zrušenie Slovenskej informačnej služby alebo absolutnu zmenu personalneho obsadenia a potrestania všetkých ktorý sa zučasnili na vraždách nič netušiacich občanov. Podla našej mienky je za to zodpovedný predseda vlady či už vedome alebo nevedome, ale Slovenska informačna služba páchá najzávažnejšiu trestnú činnost vraždy. Z týchto dôvodov by sa mali podľa našej mienky zamysliet aj ustavní činitelia a to menovite prezident SR pán Kiska a predseda parlamentu pán Danko a navrhnut predsedovi vlady SR Robertovi Ficovi aby dobrovolne adikoval.

Vyrozumenie pre čitateľa: Čítate vóľne pokračovanie blogov na predchádzajúcu tému „Indície prečo tzv. Mečiarové amnestie sú len špicou ľadovca, pod ktorým sa nájdu desiatky mŕtvych, tisíce prenasledovaných a milióny chudobných…“. V roku 2001 som před prenasledovaním musel utiecť hľadať ochranu do zahraničia, kde som bol od 11.6.2001 do 13.10.1995, ešte predtým som uverejnil na internete knihu Sám proti všetkým farizeom. Dovoľte, aby som uverejnil moje spomienky z roku 2001 zachytené v mojej knihe so súčasnou knihou Eduarda Hakla Odhalenie Slovenskej informaťnej služby: PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTI.

Z mojej knihy z r. 2001 vyberám: Nielen u nás, ale na celom svete prebieha boj dobra so zlom.  Na Slovensku je to však o to horšie, že sme už dávno (v r.1989) prehrali vojnu za lepší život. Ale možno je to aj naša výhoda, lebo gaunerizmus tu nemá ešte pevné korene. Socializmus padol a s ním padli aj sociálne istoty. Otvorili sa dvere ľudskej ctižiadovosti, ľudskej dravosti. Začal sa neľútostný boj informovaných, ktorí sú pri moci proti neinformovaným, ktorí sú pri práci. Ako sa dozviete z príbehu, nikto nechce pomôcť človeku, ktorý sa ocitne v núdzi, žiaľ ani prezident!  Preto som sa rozhodol napísať túto knihu, v ktorej  možno mnohí uvidíte svoje životy –  utrpenie a biedu, ale aj  lásku v rodine a vieru, ktorá hory prenáša. To všetko len preto, aby pravda nezapadla prachom. Možno aj preto, že v kútiku srdca som presvedčený, že napokon všetko dobre dopadne a Slovensko sa stane právnou, ale hlavne mravnou krajinou.

Z knihy E.Hakla z r. 2017 vyberám: Tieto oddelenia nesú názov LIKVIDAČNÉ ODDELENIA. Za akým účelom boli vytvorené uhádne každý. Niekdo to predsa musil schválit a podpísať. Tento človek alebo ľudia sú zodpovední za VRAŽDY A SMRŤ mnohých nevinných ľudi. Majú teda na rukách ich KRV. Zincenované autonehody sú z jedným najvyuživanejších modelov vraždy , pretože sa nafingujú a zverejnia tak , aby to vyzeralo ako bežná a hlavne náhodna autonehoda. Dokonca tak, že si ju zapríčinil vodič automobilu, ktorý je v skutočnosti obeť. Obeť systému, obeť SIS ide o veľmi zákerný a nebezpečný typ vraždy , ktorý sa odohrá ako vopred pripravená autonehoda.

Z mojej knihy z r. 2001 vyberám:     Významnú úlohu v tomto boji by mal zohrať prezident. Prezident je prezidentom všetkých ľudí, teda on by mal byť tým, ktorý ako Don Kihote musí bojovať aj proti „veterným mlynom“, keď sa v jeho krajine porušujú ľudské práva. Pre nás radových občanov nastáva každé štyri roky historická príležitosť, kedy si môžeme zvoliť takého prezidenta, ktorý nebude slúžiť politikom a ich cieľom, ale nám všetkým radovým občanom. Preto by mal byť prezident  v prvom rade človek  ľudský, ušľachtilý, rozhľadený, nezaťažený minulosťou, skôr chudobný ako bohatý a najmä otec  usporiadanej rodiny. To je jediná záruka pre nás radových občanov, že nám bude rozumieť!

Z knihy E.Hakla z r. 2017 vyberám: Celý takýto plán, akože „autonehody“ ma aj motiv. Dostať človeka do platobnej neschopnosti, aby ho mohla SIS orabovať, okradnúť o peniaze a majetok , zničit jeho rodinu , zaťažiť jeho rodinu psychickými problémami, vyvolať úmyslene ten najvyšši TYP STRESU aby bol oslabený a tak ľahko ovladateľný. Da sa povedať, že sa jedná o lúpež a o rabovanie pozostalých alebo blízkych postihnutý autonehodou. Týmto ,, prišiel,, ku problémom. Do hry vstupuje aj súd, prostredníctvom ktorého zabezpečia prehru alebo zabezpečia aby dotyčný sud prehral a tak bol ľahko orabovaný, okradnutý o peniaze, majetok, nehnuteľnost a pod… Takto začne Slovenská informačna Služba dotyčne poškodené osoby vydierat a pripravovať o majetok. Plus mu exekútor da zaplatit 80% viac exekučne vymyslené nad hodnotene trovy a tym sa dostane človek do existenčných problemov a teda príde o majetok KTORÝ MU UTAJNE ZOBRALA SLOVENSKA INFORMAČNÁ SLUŽBA.

Z mojej knihy z r. 2001 vyberám:     V tejto útlučkej knižke vám nechcem predložiť analýzu všetkých vlastností, ktoré by mal mať prezident občianskej spoločnosti. Bola by to veľmi hrubá kniha a napokon úprimne, komu by sa chcelo toľko čítať o odborných psychoanalytických úvahách ideálneho človeka, ale ponúkam vám  môj názor. Názor radového občana – s veľkými životnými skúsenosťami z „ranného kapitalizmu“, najmä v oblasti  ľudských práv. Spolu s mojou rodinou som sa dostal do smrteľného ohrozenia organizátormi „nežnej revolúcie“, Prostredníctvom tajných služieb štátu, teda za peniaze nič netušiacich radových občanov, začali skrytú vojnu proti mne a mojej rodine (a nič netušiacich detí) za moje verejné presadzovanie ľudskosti a nadradenosti mravných princípov nad ekonomickými záujmami. Som presvedčený, že nie som sám koho prenasledujú, je nás veľa, nie každý o tom vie a robia všetko preto, aby sme sa nemohli spojiť. Na pokrokovo zmýšľajúcich ľudí sú nasadené tisíce agentov všetkých možmých tajných služieb

Z knihy E.Hakla z r. 2017 vyberám: My, občiania Slovenskej republiky žiadne utajovanie NEPOTREBUJEME !!! My, občiania Slovenskej republiky žiadne tajne služby NEPOTREBUJEME !!! ieje čo utajovať . štátné orgány, ktoré často používajú výroky ,, toto je utajené,, , sú práve tie ktoré pracujú pre slovenskú informačnú službu. Sú platení z peňází SIS – teda z našeho vrecka a pritom ako štatný zamestnanci nemožu a nesmú vykonávať dve činnosti a už vobec nie pre slovensku informačnú službu . akto se dostavaju ku majetku a peňazom a takto sa zbavujú našich detí, otcov , rodín , žien , starých ludí a takto sa zbavujú aji dokazov, aby sa neprišlo na skutočnost, že ide o vraždy, lúpeže a poškodzovania ľudí , pacháné ŠTÁTNOU INŠTITUCIOU. Bol som svedkom toho , ako sa takéto akcie pridělovali oficíalne alebo sa robili aj na vlastnú pasť , odo mna chceli, aby som začal vytláčať auta z cesty , aby som začal zastrašovať ludí . Keď som sa týmto príkazom začal vyhýbať , pretože mi začalo dochádzať o čo tu ide, začal som mať problémy a neskor som pochopil , že by som sa mal stať aj ja jednou z obetí .         

Z mojej knihy z r. 2001 vyberám:     Všetci sme obeťami tohto teroru. Modré obálky od polície, prokuratúry, súdov, ktorých je na poštách čoraz viac a viac, či už pre krachujúcich podnikateľov alebo chudobných pracujúcich za neplatenie nájmu, plynu, elektriny nasvedčujú, že 60% národa sa dostalo neprávom do ohrozenia štátnou správou. Tieto riadky sú za všetkých, ktorí trpia. Žiaľ nie každý má  chuť a vôlu, skúsenosti a odvahu napísať o týchto hrozných pravdách. Kedže od roku 1970 pracujem v kultúre a od „nežnej“ revolúcie v oblasti žurnalistiky, je mojou povinnosťou napísať o stave v spoločnosti. Som presvedčený, že všetci sme si doposiaľ  mysleli, že len mojej osobe sa nedarí. Nie je to pravda! Nedarí sa 60% obyvateľom.  A to je dôkaz, že chyba nie je v nás, ale v systéme. Politické hnutia nedokážeme prehlasovať, lebo všetko majú  pod kontrolou tajné služby. Jediná šanca ako sa dostať z tejto šlamastiky, je zvoliť si takého prezidenta, ktorý bude zastupovať všetkých bez rozdielu. Na základe týchto skúseností  vám ponúkam môj tip, aké najzákladnejšie vlastnosti a charakter by prezidentovi nemali určite chýbať.

Z knihy E.Hakla z r. 2017 vyberám: Slovenská informačná služba zabijá naše deti . Sme rodičia našich deti . Ako možeme pripustit zabíjanie nevinného dieťata , ako sa možeme pozerať na vraždu človeka ? Zabili niekolko stovek našich deti zabijajú ich intenzivne a stále surovo, špinavo a zákerne zabijajú nevinné deti . Zabijajú ich roznymi metodami a vopred pripravovanými metodami , zincenovánými udalosťami ktoré vykonávajú spoločne zo spolupracovnikmi určenými na likvidáciu dieťata. Denno dene sa podielajú na vraždach a pokusoch o vraždu detí či sa podarí alebo sa nepodarí, na takéto účely su vazani mlčenlivosťou aby nemohli rozprávať o zábijaní detí . … Vraždy detí majú vo svojej činnosti ako model a metodu, ktorú nazivajú systém. Je to pomenování na vraždu dieťata. Je to jedno o aké dieťa ide či o babetko alebo čtvor, peť , desať ročné dieťa. Neberú ohľad ani na nevinnost dieťata matky su uvedené do omylu v domienke, že ide o uplnu náhodu nie to však pravda.   Matkine dieta bolo zabité. Zabila ho Slovenská informačná služba pro peniaze. Zabila ho Slovenská informačná služba za naše vlastné peniaze. Zabila ho preto, aby vyvolala čo najvyšší stres v rodičoch. Aby im následne v psychickom oslabeniu mohla prostťednictvom exekutorov a lebo podobých prostredkov šiahnut na rodinný majetok.

Z mojej knihy z r. 2001 vyberám:     Uplynulo už veľa rokov a veľa biedy k tomu, aby sme si konečne uvedomili, že za svoju krajšiu budúcnosť budeme musieť bojovať, zatiaľ nie zo zbraňou v ruke, ale aspoň s rozumom v hrsti. Inak sa lepšie mať nebudeme! A prezidenta, myslím tým svojho prezidenta, ktorý bude slúžiť nám radovým občanom, si budeme musieť doslova vybojovať. Nech sú nám metaforickým príkladom tí nemorálni, ktorí sa spojiť dokázali, spoločne bojujú a musíme priznať, že výsledok majú dobrý. Majú sa rádovo lepšie než my, svoje rodiny si finančne zabezpečili na niekoľko generácií dopredu (nemyslím tým gaunerov, ktorí sa strieľajú, ale nemorální sú aj tí, ktorí nectia princípy ľudskosti a neúmerne sa obohacujú na úkor celej spoločnosti, pričom sa navonok tvária, že všetko robia pre druhých, ale vo vnútri sa všetkým vysmievajú ako úspešne dokážu prelievať milióny…)

Záver: Vyzývam poškodených občanov na založenie petičného výboru a spoločne sme začali zbierať podpisy podpisov pod Petíciu pre prezidenta SR, ktorý je následne povinný vyhlásiť referendum na týchto 5 otázok:

  1. Občania SR, ste za to aby bola zrušená SIS, Slovenská informačná služba?
  2. Občania SR, ste za to aby boli zrušené aj všetky SISFIRMY, ktoré odčerpávajú financie do súkromných rúk a ukladajú financie do zahraničných bánk?
  3. Občania, SR ste za to, aby z takto ušetrených peňazí sa zaviedol základný príjem pre každého narodeného občana po dovŕšení 15 rokov vo výške 900 eur mesačne?
  4. Občania, SR, ste za to, aby súčasný premier vlády SR pán Róbert Fico, bol okamžite odvolaný z funkcie a bolo mu zakázané sa 10 rokov zúčastňovať politickej súťaže alebo pôsobiť v akéjkoľvek štátnej či súkromnej funkcie?
  5. Občania SR, ste za to, aby prezident SR následne vyhlsil referendum na spresnnie podmienok pre vypísanie mimoriadných volieb do Občianského tribunálu, do Národnej rady SR bez účasti starých politických strán?

Vyzývam všetkých slušných občanov aby sa pridali a podporili petíciu svojím podpisom a hlavne šírením tejto výzvy a tohoto blogu do každej domácnosti na Slovensku.

Pokračovanie nabudúce.

Na dnes je to všetko, pokračovanie nabudúce, o pravdivom príbehu sa můžete presvedčiť aj tak, že si knihu objednáte a prečítate a skúste nám veriť, to není výmysle, to je krutá realita.

Eduard Hakl – kniha – linka:

https://www.facebook.com/odhaleniesis/?fref=ts

https://www.facebook.com/charitanapomoc/?fref=ts

Moje svedectvo – záznam z vysielania Občiansky tribunál:

https://www.youtube.com/watch?v=cUgvZad9amM&feature=youtu.be

 

 

442 €

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Británia skúma možnosti, ako zabrániť útokom prenajatými autami

Londýn 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)   Británia skúma možnosti, ako zabrániť používaniu prenajatých vozidiel na trestné činy a teroristické útoky, informovalo dnes britské ministerstvo dopravy v súvislosti so štvrtkovými útokmi v katalánskych mestách Barcelona a Cambrils spáchanými dodávkami prenajatými z autopožičovne Ako informovala agentúra Reuters, práve vďaka použitiu prenajatých…

Veterinári dostanú možnosť predpisovať humánne lieky

Bratislava 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-:TASR-Michal Svítok)   Veterinári budú môcť predpisovať v malých množstvách humánne lieky na použitie pre zvieratá. Ministerstvo zdravotníctva plánuje problematiku upraviť v novele zákona o liekoch, ktorú chce predložiť do legislatívneho procesu v septembri "Dáme možnosť, aby veterinárny lekár predpísal na veterinárny recept humánny liek a…

Fico: Nepovalím si vlastnú vládu, hoci viem, že nie je perfektná

Bratislava 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Premiér Robert Fico (Smer-SD) si odmieta "povaliť vlastnú vládu", hoci pripúšťa, že nie je perfektná. Povedal to dnes vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku. Fico týmto reaguje na tvrdenia šéfa SaS Richarda Sulíka, ktorý si myslí, že v súčasnej politickej situácii sú "jediným…

Iránsky parlament schválil 16 členov novej Rúháního vlády, jedného odmietol

Teherán 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Iranian Presidency via AP)   Iránsky parlament dnes vo funkciách potvrdil 16 členov vlády nominovanej nedávno znovuzvoleným prezidentom Hasanom Rúháním. Medzi schválenými kandidátmi je aj Amír Hatámí, ktorý je za posledných 25 rokov prvým ministrom obrany nenapojeným za elitné Revolučné gardy Predseda parlamentu Alí Larídžání informoval,…

Študenti avizujú tretí pochod, bude v Bratislave 25. septembra

Bratislava 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Študenti pripravujú tretí veľký protikorupčný pochod. Bude sa konať v Bratislave 25. septembra. Organizátori tohto podujatia o tom dnes informovali na Facebooku, tam možno získať viac informácií Študenti majú podobné požiadavky ako na predchádzajúcich dvoch pochodoch v tomto roku. Stále žiadajú vyšetrenie káuz "Bašternák"…

Švajčiarsko: Neďaleko alpského priesmyku sa zrútilo lietadlo, tri obete

Sion 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Maire)   Traja ľudia zahynuli dnes pri havárii lietadla typu Piper 28, registrovaného v Švajčiarsku, ktoré sa zrútilo na horskú lúku neďaleko alpského priesmyku Col du Sénin v nadmorskej výške viac ako 2252 metrov v tamojšom kantóne Valois Informovala o tom tlačová agentúra SDA s…

Taliansko navrhuje zdieľanie informácií tajných služieb so severnou Afrikou

Rím/Barcelona 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrea Lasorte/ANSA via AP)   Taliansko dnes vyzvalo na posilnenie spolupráce medzi tajnými službami krajín Európy a severnej Afriky vo forme zdieľania informácií o možných teroristických hrozbách Podľa agentúry AP na tento krok dnes vyzval taliansky minister zahraničných vecí Angelino Alfano, keď si v Barcelone uctil…

V Číne otvorili prvý internetový súd

Chang-čou 20. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   V čínskom  meste Chang-čou v provincii Če-ťiang  otvorili prvý internetový súd v Číne, uviedla centrálna televízia ČĽR Rozhodnutie o jeho zriadení bolo prijaté na 36. zasadnutí ÚV KSČ, ktoré sa konalo 28. júna tohto roku. Inauguračného ceremoniálu sa zúčastnil šéf Najvyššieho ľudového súdu…

Európska únia zakázala pestovanie niektorých druhov rastlín

Brusel/Praha 20. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Po zakrivených banánoch , zákaze vysávačov s vysokým výkonom, či po úvahe o nariadení ako správne upiecť hranolčeky prichádzajú Bruselskí "géniovia" s ďalším skvostom. V auguste vyšlo do platnosti nariadenie, ktoré zakazuje pestovanie niektorých druhov rastlín. Brusel tak namiesto riešenia reálnych problémov zbytočne…

Taliansky premiér: Žiadna krajina sa nemôže cítiť v bezpečí pred teroristickými hrozbami

Rím 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Angelo Carconi/ANSA via AP)   Taliansky premiér Paolo Gentiloni dnes uznal, že Taliansko - rovnako ako ktorákoľvek iná krajina - sa dnes nemôže cítiť v bezpečí pred teroristickými hrozbami "Neverím propagande niektorých islamistických internetových stránok, ale som si vedomý, že žiadna krajina, vrátane Talianska, sa nemôže…

Počas pochodu neonacistov v Berlíne v sobotu dočasne zadržali 39 osôb

Berlín 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Rietschel)   Nemecká polícia zverejnila dnes v Berlíne detaily o priebehu sobotňajšieho napokon odporcami sčasti zmareného pochodu neonacistov ulicami štvrte Spandau hlavného mesta a piatich demonštrácii odporcov podujatia Na rozdelení oboch táborov sa úspešne podieľala asi tisícka policajtov, ktorí zasahovali pri ojedinelých potýčkach, avšak nemuseli…

Slovákov trápi čierny kašeľ, hoci sa proti nemu treba povinne očkovať

Bratislava 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Martin Baumann)   Slovákov stále trápi čierny kašeľ, hoci je očkovanie proti nemu povinné. Minulý rok hlásili lekári 289 takýchto ochorení, tento rok ide zatiaľ o 110 prípadov. V porovnaní s ostanými rokmi však ide o výrazný pokles chorobnosti, uviedol Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Choroba netrápi…

Incident v Belgicku: Auto vrazilo do ľudí vracajúcich sa zo zábavy

Luxemburg 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)   Najmenej štyroch zranených si v noci nadnes vyžiadal incident v Belgicku, keď auto s trojčlennou posádkou zámerne vrazilo do skupiny ľudí, ktorá odchádzala zo zábavy neďaleko mesta Bertrix v provincii Belgické Luxembursko Stav jednej zranenej ženy je vážny, informovala dnes belgická televízia…

Hrdí na rodinu: Bratislava znovu ožila kočíkmi a deťmi

Bratislava 20. augusta 2017 (HSP/Foto:Aliancia za rodinu)   Úprimnú radosť z rodiny a detí prišlo na Hrdí na rodinu vyjadriť viac ako 1000 ľudí, rodín s deťmi, manželských párov a podporovateľov rodiny v sobotu 19.08.2017 v Bratislave. Živou reťazou a pochodom vyjadrili kontinuitu všetkých doterajších generácií rodín, našich mám a tatov,…

Dlho nezvestný austrálsky chlapček predsa len pri teroristickom útoku v Barcelone zahynul

Barcelona 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)   Sedemročný chlapček z Austráílie, ktorý bol po teroristickom útoku najskôr nezvestný a o ktorom v sobotu priniesli médiá s odvolaním sa na policajné zdroje informáciu, že je zranený v nemocnici, je po smrti Španielska polícia nechcela túto smutnú správu zverejniť skôr, ako do…

Bývalý kráľ Michal I. je v Rumunsku stále uznávanou osobnosťou

Bukurešť 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Octav Ganea)   Priaznivci bývalého rumunského kráľa Michala I. si tento rok pripomínajú dve okrúhle výročia. V júli uplynulo 90 rokov od momentu, keď sa ešte ako dieťa prvýkrát ocitol na tróne, v decembri zase budú mať Rumuni príležitosť spomínať na jeho nedobrovoľné odstúpenie spred 70…

Rakúske ministerstvo školstva chce dôrazne skúmať financovanie islamských subjektov

Viedeň 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-/Valentina Petrova)   Rakúske ministerstvo školstva podalo trestné oznámenie na islamskú súkromnú školu vo Viedni po tom, čo zistilo, že je prevádzkovaná bez adekvátneho povolenia Úrad spolkového kancelára vo Viedni navyše uviedol, že jestvuje podozrenie zakázaného financovania zo zahraničia v prípade iných islamských subjektov. Rakúsky rezort…

Skupinu výletníkov zasiahli v Alpách kamene, šesť zranených

Bern 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Karl-Josef Hildenbrand)   Padajúce kamene zasiahli dnes popoludní skupinu výletníkov v Švajčiarskych Alpách Stalo sa tak v okolí jazera Gelmersee ležiaceho v nadmorskej výške 1850 m, asi 100 km juhovýchodne od Bernu. Podľa informácií, ktoré zverejnila polícia z kantónu Bern, utrpelo zranenia šesť osôb, ktorých vrtuľníky…

TopSpeed

FCA bude spolupracovať s BMW na vývoji autonómneho režimu

0

Na vývoji autonómneho režimu pracuje už veľa automobiliek a nielen tie. Do spolupráce so spoločnosťami Intel a Mobileye vstúpilo prednedávnom BMW. Aktuálne zobrali „do partie“ ďalšieho šťastlivca. FCA bude spolupracovať s BMW a tiež s Mobileye a Intelom na vývoji autonómneho režimu. Otverené dvere však majú aj iné automobilky.

Bývalí ľudia Top Gearu budú usporadúvať Rýchlo a Zbesilo na živo!

0

Kauza zrušenia starého Top Gearu je už pomerne ustálená záležitosť. Svätá trojica moderátorov sa presťahovala na Amazon Prime. Lenže okrem televízneho Top Gearu existovala aj superúspešná live show. Tam prišla trojica moderátorov na známe štadióny po celom svete a predvádzali divákom živé vystúpenie. Ľudia, ktorý organizovali toto podujatie ostali po…

Koncept podrobne ukazuje, aké bude nové BMW Z4

5

BMW na akcii Pebble Beach Concours d’Elegance predstavilo 80% sériovej podoby nového BMW Z4. Ako to? Ľudia z BMW hovoria práve o tom, že z 80% vidíme sériovú podobu kultového auta. Čo je ešte zaujímavejšie, je zdieľaná platforma s novou Toyotou Supra....

Continental predviedol disk s integrovanou brzdou

1

Continental je svetovým výrobcom, ktorý vyvíja rôzne prvky pre vozidlá. Nedávno na seba upozornili konceptom interiéru, ktorý k ozvučeniu nevyužíval bežné reproduktory, ale výplne dverí, stropnicu alebo iné časti interiéru. Dnes tu máme opäť ďalšiu novinku, disk s integrovanou brzdou určený pre elektromobily. Úplne presné pomenovanie to však nie je, ale…

Karbónové disky na Porsche sú za cenu lepšej jazdenky

0

Karbónové disky nie sú až tak veľkou novinkou. Avšak ani tak ich nemá v ponuke prakticky žiaden veľký výrobca. Situácia sa však zmení. Karbónové disky na Porsche budú od budúceho roka príplatkovým prvkom a značka zo Štutgartu sa stane ďalším výrobcom automobilov, ktorý bude mať v ponuke karbónové disky.

Ako funguje SPCCI motor Mazda SkyActiv-X?

0

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti prúdu. Okrem toho, že robí jazdecky veľmi príjemné autá, jej tromfom je práve zdokonaľovanie spaľovacieho procesu. Dôkazom je ich SPCCI motor. Dovolím si tvrdiť, že v tomto sú jej inžinieri…

KAMzaKRÁSOU

Oblečenie na vyhodenie? Ani omylom, toto musíte vidieť!

6

Aj vaše skrine praskajú vo švíkoch? Oblečenie na vyhodenie už neviete kam dať? Pozor nie všetko musí ísť hned z domu preč. Inšpirujte sa ako štýlovo ušetriť. Čo takto staré pánske košele. Stačí trochu kreativity a môžete ich využiť na niečo nové. Táto žena z nich vytvorila nevídané. Dostala nápad,…

Kozmetické procedúry: Viete, ktoré sú ilegálne?

6

S postupom času zaznamenáva aj kozmetická veda výrazný pokrok. Svet nám ponúka kozmetické ošetrenia a procedúry, o ktorých sme ešte pár rokov dozadu ani len nesnívali. Nemožné sa stáva skutočnosťou, no spolu s ňou prichádzajú aj zlé nápady. Kozmetické procedúry a zdanlivo neškodné chirurgické zákroky robia niekedy nesprávni ľudia. Tí tento svet premieňajú na ilegálny…

Hluchavka biela: Pŕhľava, ktorá nepŕhli, no taktiež lieči!

4

Hluchavka biela je liečivá rastlina, ktorú by ste si mohli v prírode jednoducho pomýliť s pŕhľavou. Tieto byliny sú si podobné hlavne svojimi listami, rozdiel medzi nimi by ste však určite spoznali pri dotyku. Listy hluchavky totiž na rozdiel od žihľavových vôbec nepŕhlia. Aj preto je možno hluchavka ľudovo známa ako hluchá pŕhľava.…

Zaujímavé fakty o mužoch: Toto ste nevedeli!

5

Napriek tomu, že sú muži a ženy rovnaký druh, myslia, konajú i vnímajú veci celkom odlišne. Dnešné fakty o mužoch vás možno prekvapia a možno aj pobavia. Spoznať muža. To je jedno veľké želanie žien už od praveku. Možno sa to nikdy tak úplne nepodarí, ale to isté si oni môžu…

Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

11

Čo si dáte na kúpalisku alebo na nejakej letnej akcii v stánku s občerstvením? Pokiaľ vám „oči nevylezú“ na langoš či varenú kukuricu, ďalším horúcim kandidátom sú určite zemiakové placky. Tak jednoduché jedlo a vždy tak vzácne. Poďte si ich spolu s nami pripraviť! 

Hviezdy internetu: Neuveríte, koľko majú tieto rozkošné bábätká dní!

8

S čistým svedomím môžeme prehlásiť, že sme za posledné obdobie nevideli nič rozkošnejšie ako video, ktoré nájdete v článku. Videlo ho už viac ako 5 miliónov ľudí a pri pohľade na spokojne spinkajúce bábätko určite prebudíme nejeden materský inštinkt. Začiatkom mesiaca natočila fotografka Jessie Marrero krátke video na svoj iPhone,…

TopDesať

Motorkár natočil vlastný pád zo strmého svahu

0

Americký motorkár Matthew Murray len zázrakom prežil pád zo strmého svahu v ostrej zákrute v Calabasas v americkom štáte Kalifornia. V čase nehody šiel motorkár rýchlosťou približne 60 kilometrov za hodinu. Matthew sa snažil požiadať o pomoc, ale nakoniec si musel pomôcť sám. "Chcel som sa dostať k motorke, vziať telefón a zavolať 911,…

NASA zverejnila video o približovaní Zeme k najväčšiemu asteroidu v histórii

0

Americká vesmírna agentúra NASA zverejnila video, ako sa k našej planéte približuje najvúäčší asteroid, aký kedy preletel v blízkosti Zeme. Asteroidy Florence, ktorý meria až 4,4 kilometra, preletí okolo Zeme vo vzdialenosti 7 miliónov kilometrov. Pravdepodobne to bude 1. septembra 2017. Vedci tvrdia, že priblíženie nebeského tela nebude predstavovať nebezpečenstvo. V histórii pozorovania asteroidov boli spozorované objekty, ktoré…

Nevera ako koníček? V týchto krajinách dochádza k podvádzaniu partnerov najčastejšie

0

Podvádzanie partnera/partnerky alebo manžela/manželky nikdy nie je dobrý nápad. Rozhodne to nie je niečo, čím by sme sa mali chváliť a čomu by sme mali uznanlivo tlieskať. Bohužiaľ, nevera je pre niektorých ľudí ako droga, ktorej jednoducho musia podľahnúť.  Na svete snáď neexistuje krajina, o ktorej by sme mohli povedať,…

Čo sa stane, ak dospelák chytí do ruky detské omaľovánky: Čierny humor alebo nechutná zvrátenosť?

0

Čo môže byť nevinnejšie ako detské omaľovánky? Nuž, fantázii sa medze nekladú a ak máš dostatočne zvrátenú myseľ, dokážeš aj z nich spraviť niečo, čo by deti pre dobro ich zdravého psychického vývoja radšej nemali vidieť... Na zábavnom portáli 9gag sa objavili tieto diela, ktoré boli vytvorené kreatívnymi (nielen) amatérskymi…

10 prípadov, kedy si mačky povedali, že sa tam jednoducho zmestia

0

Existuje iba jedna vec, ktorú majú mačky radšej, ako vylihovanie a nič nerobenie - zmestiť sa do toho najmenšieho možného miesta. Naozaj milujú stiesnene priestory ako je krabica od topánok, krabica od pizze. Veľakrát si myslíme, že sa tam jednoducho nezmestia, ale oni nám dokážu opak a nakoniec sa tam jednoducho…

Šialene nízky prelet: Chorvátsky pilot predviedol jeden z najnebezpečnejších letov, aký si kedy videl

0

Neznámy pilot predviedol na lietadle Pilatus PC-9 s turbovrtuľovým motorom šialene nízky prelet. Pre nás z redakcie ide o jedno z najnebezpečnejších a najadrenalínovejších videí, aké sme na YouTube videli. Pilot, ktorý je pravdepodobne členom chorvátskeho akrobatického armádneho tímu "Wings of Storm", na videu lieta len pár metrov nad zemou v miestach…