Ktorý fašizmus Slovensku a Európe škodí ?

Publikované 07.08. 2017 o 10:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

<!–
@page { margin: 0.79in }
P { margin-bottom: 0.08in }
–>

Na Slovensku s absolútnym pokojom sledujeme boj vládnej moci proti extrémizmu a teda aj proti fašizmu a fašistom. Pod vedením Róberta Fica v tomto boji začína polícia a teda Slovensko dosahovať „dobré“ výsledky. Bola odhalená vraj neonacistická bunka – Ľudová strana – Naše Slovensko a traja poslanci Národnej rady SR za túto bunku sú stíhaní políciou, ktorá odhalila veľmi závažné prejavy fašizmu ohrozujúce obyvateľstvo Slovenska, Európy a sveta vôbec. V prvom prípade išlo o nenávistné facebookové statusy namierené proti oceneným štátnou cenou prezidenta SR Andreja Kisku, v druhom prípade o hanobenie príslušníkov inej rasy. Tretí prípad sa dotýka, podľa Nového času, vraj samotného vodcu slovenských fašistov za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd a súvisí so šekom v hodnote 1488 eur. K tomuto „úspešnému postupu“ polície a vládnej moci vôbec je potrebné doplniť žiadosť generálneho prokurátora na Najvyšší súd, aby zakázal politickú stranu ĽS – NS.

Hovorí sa, že kto mlčí, tak ten svedčí. Ak nám na Slovensku tento spôsob boja proti fašizmu ako jedného z prejavov extrémizmu vyhovuje, potom to znamená, že sa nad svojim vlastným osudom a nad politickými procesmi a javmi veľmi nezamýšľame a máme dôležitejšie veci na riešenie. Je to ale v poriadku, pretože to, čo sme doteraz na Slovensku z „fašistických praktík“ objavili, nám nedáva dôvod znepokojovať sa. Neonacistická symbolika či vraj nenávistné prejavy členov ĽS – NS nemôžu ohroziť mierovú existenciu v Európe, pretože nie sú previazané s politickou mocou v krajine a nadnárodnými politickými štruktúrami. Rovnako nám neprispeli v Európe k vzniku konfrontačnej politiky demokratického Západu s Ruskom.

Naša vládna moc, média a tretí sektor pokladajú za skutočných fašistov kotlebovcov. Znamená to, že ich prejavy fašizmu pokladajú pre Slovensko a svet za veľmi nebezpečné. Takouto propagandou a politickou praxou sa vládna moc pokúša verejnosť zorientovať v problematike fašizmu, aby občania – voliči uverili deklarovanej hrozbe či ich výmyslom. Lenže hrozba fašizmom zo strany ĽS – NS v skutočnosti predstavuje zástupný problém oveľa väčšieho problému, ktorý sa dotýka skutočného fašizmu. Všetky kroky, ktoré sa podnikajú v súčasnosti proti členom ĽS – NS, slúžia prinajmenej dvom účelom:

a) ako uviedol časopis Nový čas, má to byť jeden z podporných argumentov pre zákaz politickej strany a

b) „výcvik a vzdelávanie“ verejnosti z „fašizmu“ kotlebovcov je hustou dymovou clonou, ktorá v týchto rokoch a v tomto období zastiera nárast konfrontačnej politiky demokratického Západu s Ruskom spojenej s militarizáciou priestoru východnej Európy z úrovne NATO.

Ak vládna moc, média a tretí sektor si dovolili presviedčať obyvateľov Slovenska, že v krajine sa rozrastá skutočný fašizmus, tak potom je potrebné zdôrazniť, že okrem vymysleného „fašizmu“ ĽS – NS musí zákonite existovať ešte ďalší fašizmus, akási ďalšia kategória fašizmu, alebo najjednoduchšie – musia existovať skutočné prejavy fašizmu, sympatie k nemu, jeho podpora a určité prejavy. Tento fašizmus je na hony vzdialený od „fašizmu“ kotlebovcov. Kto je nositeľom podpory skutočného fašizmu ? Nositeľom podpory skutočného fašizmu je demokratický Západ. Tento typ fašizmu je už, na rozdiel od kotlebovcov, spojený s politikou demokratického Západu a politickou mocou národných a nadnárodných štruktúr.

Povedzme si teda otvorene. Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie proti „vodcovi slovenských fašistov“ Mariánovi Kotlebovi za prečin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Toto obvinenie súvisí so šekom 1488 eur. Demokratický Západ cez celú plejádu svojich politických elít zorganizoval založenie konfrontačnej politiky s Ruskom, v rámci ktorej podpora a sympatie k fašizmu na Ukrajine sa stali bežnou agendou politickej praxe, ktorej výsledkom je potláčanie základných práv a slobôd na Ukrajine, občianska vojna a NATO má svoj politický a vojenský dozor nad celým priestorom Ukrajiny, resp. východnej Európy. Bol obnovený fašistický cieľ z obdobia 2. svetovej vojny – likvidácia Ruska ( vtedy ZSSR ). K tomuto cieľu a vôbec k celej konfrontačnej politike demokratického Západu s Ruskom sa bez mihnutia oka prihlásilo aj Slovensko. Polícia ide po krku vraj „fašistom“ za neonacistickú symboliku, ako to napísal Nový čas, ale zatiaľ v tichosti sú organizované vojenské transporty na východ Európy, uskutočňujú sa cvičenia za cvičením a prípravy na vojenský stret s Ruskom neutíchajú. V Európe sa spustila k aktivitám iba konfrontačná politika s Ruskom a žiadne úsilie o mierové spolunažívanie v Európe sa nevyvíja. Žiadna vláda členskej krajiny EÚ či NATO sa svojich občanom – voličov nepýta a nežiada súhlas, čo si môže v oblasti zahraničnej politiky dovoliť a čo nie. Podobne postupuje aj naša vládna moc a ešte okrem toho si dovolila za aktívnej pomoci médií a tretieho sektora organizovať propagandu, ktorou straší obyvateľov krajiny pred „fašizmom“ kotlebovcov.

Je vidieť, že pred „fašizmom“ kotlebovcov nás ochráni samotná vládna moc za pomoci polície a lovcov fašistov. Ale nemáme zodpovedanú otázku, kto nás ochráni pred vládnou mocou, médiami a tretím sektorom, keďže skutočná podpora fašizmu ako nástroja na dosiahnutie určitých politických cieľov je organizovaná vládnou mocou. Ak „vodca slovenských fašistov“ navýši počet darov pre chudobné rodiny z jedného na sto šekov v hodnote 1488 eur, pochybujem, že sa tým zhorší bezpečnostná situácia občanov Slovenska a Európy. Ak demokratický Západ bude cez svoje štruktúry ďalej militarizovať najmä východ Európy a hľadať spôsoby, ako zničiť Rusko, bude sa bezpečnostná situácia všade zhoršovať. Nikto z politických elít nerozpráva o mieri, všetci však svorne rozprávajú o obrane pred agresívnym Ruskom.

Z propagandistických ťahov vládnej moci, médií a tretieho sektora verejnosti na Slovensku sa dáva do povedomia len jeden vymyslený fašizmus – „fašizmus“ kotlebovcov. Ten vraj treba v záujme občanov zničiť, pretože ide o ich bezpečnosť. Kto nepreháňa s aktivitami rozumu a má srdce na právom mieste či trošku občianskeho svedomia, ten takýmto lacným ťahom o hrozbe nepodľahne.

Z reálnych politických procesov, ktoré sa odohrávajú v Európe a vo svete sa rozumu človeka a jeho svedomiu vyjavuje niečo celkom iné: fašizmus má veľkú podporu u demokratického Západu a v tomto našom čase bol použitý pre praktické politické ciele a účely. Ním sa dala vytvoriť konfrontačná politika s Ruskom, využiť Ukrajinu v prospech politických a vojenských cieľov demokratického Západu, či ospravedlniť militarizácia NATO a celého východu Európy. Ide o využitie reálneho fašizmu v politickej praxi, pretože bol obnovený fašistický cieľ z 2. svetovej vojny. A došlo nie iba k obnoveniu tohto cieľa. S definitívnou platnosťou bol nastolený kurz vytvoriť veľkú Európu zničením národných štátov a nástrojom takejto totálnej politiky sa stala EÚ na čele s Bruselom. A opäť sa Slovensko aktivitami vládnej moci na čele s Róbertom Ficom hrnie do náručia totalitarizmu. Občania v každej členskej krajine EÚ ako zdroj štátnej moci stratili napriek ústavným zárukám svoju schopnosť ovplyvňovať politiku v svoj prospech.

Takže otázka na záver je jasná: Ktorý z týchto dvoch fašizmov ( vymysleného a reálneho ) Slovensku a Európe škodí ?

Keďže ĽS – NS nevedie náš národ do vojny proti Rusku a má vážne výhrady k tomu, čo robia EÚ a NATO a čo je ich skutočným poslaním, je ťažko predpokladať, že obyvateľov Slovenska a Európy ohrozuje práve tento jej „fašizmus“.

Podľa našej vládnej moci Slovensku a Európe najviac škodí „fašizmus“ kotlebovcov. Podpora fašizmu z úrovne vládnej moci je organizovaná tak, aby nebola zo strany občanov kritizovaná a napádaná. Platí v tomto prípade známe príslovie, že zlodej kričí: Chyťte zlodeja ! Od každého jednotlivca na Slovensku závisí, aby sa nedal zlákať týmto pokrikom, pretože je falošnou hrou vládnej moci s občanmi – voličmi. Vychádza to tak, že Slovensku a Európe ( svetu ) najviac škodí podpora fašizmu zo strany demokratického Západu, pretože v ňom sa dlhodobo „uložené“ skryté záujmy a ciele nadnárodných ekonomických a politických štruktúr.

Dušan Hirjak

442 €

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Žitný: Je určite isté, že dôjde k ďalším podobným terroristickým útokom

Barcelona/Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Giannis Papanikos)   Je určite isté, že dôjde k ďalším podobným teroristickým útokom, aký sa dnes odohral v španielskej Barcelone. Uviedol to dnes pre TASR bezpečnostný expert Milan Žitný. "Filozofiu útokov v Európe, aký sa aktuálne odohral v španielskej Barcelone, narysoval už dávnejšie niekdajší šéf propagandy…

Portugalská polícia zadržala v súvislosti s lesnými požiarmi rekordný počet osôb

Lisabon 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Armando Franca)   Dovedna 91 osôb zadržala portugalská polícia pre podozrenie z možného podpaľačstva Podľa agentúry AP to dnes oznámilo portugalské ministerstvo vnútra. Zadržané osoby sú podozrivé buď z toho, že požiare úmyselne zakladali, alebo že k ich šíreniu prispeli nedbanlivosťou, čo je konanie, ktoré je…

V Sýrii sa začal medzinárodný veľtrh - prvýkrát od vypuknutia občianskej vojny

Damask 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   V sýrskej metropole Damask dnes slávnostne otvorili prvý medzinárodný veľtrh od vypuknutia občianskej vojny v roku 2011. Vláda sa o tomto podujatí vyjadrila ako o "víťazstve" a dôkaze obnovenej dôvery v Sýriu po rokoch ozbrojeného konfliktu. Veľtrh sa koná v oblasti vzdialenej len niekoľko…

Známa ulica La Rambla v Barcelone sa stala dejiskom teroristického útoku: Útočník dodávkou vrazil do davu ľudí, 13 mŕtvych a desiatky zranených!

Barcelona 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:screenshot FRox News, TASR/AP- AP Photo/Manu Fernandez, AP Photo/Giannis Papanikos)   K dnešnému krvavému útoku v Barcelone, medzi ktorého obeťami je aj najmenej jeden cudzinec - občan Belgicka, sa prostredníctvom džihádistom blízkej agentúry Amák prihlásil tzv. Islamský štát 22:15  Ruský prezident Vladimir Putin odsúdil teroristický…

Premiér: Európa musí svojim ľudom v prvom rade zabezpečiť bezpečnosť

Bratislava 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Európa i Slovensko musia svojim ľudom v prvom rade zabezpečiť bezpečnosť. Takto reaguje na dnešný teroristický útok v Barcelone slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD). "Nikdy nevieme vylúčiť vražedné konanie jednotlivcov, ale vždy sa proti podobným hrozbám lepšie a účinnejšie bojuje spoločne," napísal…

Chmelár: Boj o moc vyhral Fico, ale do budúcnosti to tak nemusí byť

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Premiér Robert Fico (Smer-SD) zámerne zvolil spôsob výmeny osoby ministra školstva tak, aby z pozície sily ponížil lídra národniarov Andreja Danka. „Robert Fico dal Andrejovi Dankovi najavo, kto je tu pánom a doslova s ním vytrel podlahu. Andrej Danko to celkom oprávnene mohol…

Szijjártó: Schulz by sa mal namiesto Maďarska starať radšej o svoju stranu

Budapešť 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Szilard Koszticsak/MTI via AP)   Volebný líder Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Martin Schulz by sa namiesto kritizovania Maďarska a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána mal radšej zaoberať svojou stranou. V Budapešti to dnes povedal maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa vyhlásenia rezortu maďarskej diplomacie, ktoré…

Lajčákovi bude v OSN radiť ekonóm, ktorý pomáha aj Guterresovi

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Poradcom Miroslava Lajčáka vo funkcii predsedu Valného zhromaždenia OSN bude americký ekonóm a profesor Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs. Ten v súčasnosti pôsobí aj ako poradca generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa pre otázky udržateľného rozvoja. Súčasný minister zahraničných vecí SR sa…

Paškov tvrdý odkaz Bugárovi: Pred voľbou na ombudsmana si ju prezentoval ako kresťanku a ona sa chystá na dúhový Pride!

Bratislava 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanci Slovenskej národnej strany (SNS) možno už nepodporia žiadneho kandidáta, ktorého do verejných funkcií navrhne Most-Híd. Pripúšťa to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška na sociálnej sieti Facebook. Rozčúlilo ho, že obmudsmanka Mária Patakyová, ktorú nominoval Most-Híd, prijala pozvanie na Dúhový Pride. "Tak…

Bannon: USA sú v hospodárskej vojne s Čínou

Washington 17. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Evan Vucci, File)   USA sa nachádzajú v hospodárskej vojne s Čínou a ak nechcú prehrať, mali by sa zamerať na jej nespravodlivé obchodné praktiky, vyhlásil Trumpov politický poradca Steve Bannon "Sme v hospodárskej vojne s Čínou," uviedol Steve Bannon v rozhovore pre The American Prospect.…

Najvyšší súd vo Venezuele vydal zatykač na manžela odbojnej exprokurátorky

Caracas 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Wil Riera)   Venezuelský najvyšší súd nariadil zatknúť manžela z funkcie odvolanej generálnej prokurátorky Luisy Ortegovej Díazovej. Obaja manželia patria k ostrým kritikom venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Zatykač na Ortegovej manžela Germána Ferrera bol vydaný po tom, ako ho venezuelské úrady obvinili z vydierania podnikateľov pôsobiacich…

SaS: Robert Fico má dvojaký meter na ministrov Smeru-SD a SNS

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Richard Sulík tvrdí, že koalícii neostáva nič iné, len tvrdiť, že voči nej neexistuje alternatíva Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) má dvojaký meter pri ministroch Smeru-SD a ministroch SNS. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil líder opozičnej SaS Richard Sulík s tým, že…

Macron hľadá v Slovensku a Česku spojencov proti Maďarsku a Poľsku

Paríž 17. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Olivier Matthys)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje v dňoch 23. až 25. augusta 2017 navštíviť okrem Rakúska aj Bulharsko a Rumunsko. Stretne sa aj so slovenským a českým premiérom, ale nie s predstaviteľmi Poľska a Maďarska Francúzske ekonomické noviny Les Echos túto návštevu charakterizujú…

Minister školstva Peter Plavčan abdikoval

Bratislava 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Peter Plavčan sa poďakoval za možnosť byť ministrom Minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) dnes abdikoval. Na odchod z funkcie ho vyzval v stredu (16.8.) premiér Robert Fico (Smer-SD), predseda SNS Andrej Danko to akceptoval. "Po zrelej úvahe abdikujem na post ministra školstva…

Ako sa Putin stal americkým Bohom

Moskva 17. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Vladimir Putin)   Na začiatku augusta na kanáli Netflix, ktorý sa principiálne špecializuje na kruté seriály, sex a násilie, vyšiel dokumentárny film Icarus o ruskom dopingu. Film okamžite dostal 98 % kritických pochvál na autorskej stránke "Zhnhité paradajky" a výborný portrét v tlači, ktorý hovorí, že…

Boss gangu Kýbel zostáva vo väzbe, Vincka súd pustil na slobodu, ale on nechce opustiť celu

Banská Bystrica 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)   Boss gangu sýkorovci Róbert L., prezývaný Kýbel, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom dnes Krajský súd v Banskej Bystrici U jeho komplica Ivana C., zvaného Vinco-Vincko, súd síce skonštatoval, že dôvody väzby existujú, ale nahradil ju nielen dohľadom probačného a mediačného úradníka,…

Dramatická situácia v Nemecku: Sťažnosti migrantov pre neudelenie azylu destabilizujú súdy

Berlín 17. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Jens Meyer)   Nemeckí sudcovia majú plné ruky práce kvôli migrantom, nie však kvôli výtržnostiam a násiliu, ale kvôli tisíckam sťažnosti kvôli neudeleniu azylu. Situácia sa z roka na rok dramaticky zhoršuje. V roku 2015 riešili súdy približne 50 000 sťažností kvôli neudeleniu azylu. V roku…

Súkromná televízia Markíza sa vysmiala organizátorom a účastníkom Hrdí na rodinu. Televízia dala prednosť dúhovému pridu

Bratislava 17. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR - Eduard Fašung)   Už túto sobotu, 19. augusta, sa o 14:30 pred parlamentom v Bratislave uskutoční pochod Hrdí na rodinu. Mladí ľudia a rodiny opäť vytvoria živú reťaz, čím verejne vyjadria, že rodina je skutočne výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú…

TopSpeed

Baby Driver vs. Initial D

0

Vážení čitatelia, dnes pre vás porovnáme dva skvosty svetovej kinematografie z automobilového prostredia. Tým prvým je novinka americkej produkcie Baby Driver a tým druhým legenda japonskej animovanej tvorby Initial D. Ale nie, robím si srandu. Baby Driver priniesol nový vietor do autíčkarských filmov a musím priznať, že sa mi páčil. Internet je…

Kvóty v Číne na elektro-autá budú už budúci rok!

2

Kvóty v Číne plánujú zaviesť na predaj áut s elektrickým pohonom od budúceho roka. Správa vyvolala poplach medzi nemeckými automobilkami Volkswagen, Daimler a BMW, ktoré vyrábajú aj v Číne. Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonickom rozhovore, ktorý sa uskutočnil ešte vo februári tohto roku, nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú ubezpečil, že na nemecké automobilky sa…

Bude mať nové BMW X5 laserové svetlomety?

5

Technológia laserových svetiel je síce "stará" už niekoľko rokov, no aktuálne ju majú v ponuke len 2 automobilky, Audi a BMW. Audi len v superšporte R8, BMW v dvoch typoch i8 a 7. Očakávaná nová 5-ka túto techniku ešte nezískala, možno tak príde až s jej modernizáciou. Budúci rok však…

Rišo Gonda odštartuje na VC Slovenska!

0

Rišo Gonda bude jednou z najväčších pretekárskych hviezd Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov na okruhu. Pred domácim publikom sa predstaví po siedmich rokoch súťaženia na svetových tratiach. Okrem trate si bude musiež zvyknúť aj na uplné nové auto. Národný sviatok rýchlych kolies sa uskutoční od 18. do 20. augusta…

Porsche 928 oslavuje 40. narodeniny

1

Porsche má dôvod oslavovať. Jeho model 928 slávi tohto roku štyridsiatku. Aj keď to nie je taká ikona ako model 911, toto luxusné GT si právom zaslúži pozornosť a medzi fanúšikmi je uznávané. Podľa niektorých jazdilo dokonca lepšie ako 911. Porsche 928 začali ponúkať už v roku 1977 a bol to…

Hyundai chce skrátiť vývoj auta na 18 mesiacov!

8

Automobilka Hyundai skráti proces vývoja áut od výkresu po výrobu na 18 mesiacov. Viceprezident dizajnu pre Hyundai a Genesis, Luc Donckerwolke, povedal, že juhokórejská automobilka plánuje reagovať na trendy a dopyt po nových modeloch výrazným skrátením životných cyklov. "Životné cykly sa skracujú a v budúcnosti to bude ešte drastickejšie. Nepochybujem,…

KAMzaKRÁSOU

Kalórie v potravinách: Zavádzajú nás obchodné reťazce?

0

Známa americká fitness blogerka Lucy Mountain nazrela do sveta obľúbených potravín z pohľadu energetickej hodnoty. Jej výsledky šokovali celý svet a zmenili pohľad na mnohé obľúbené pochúťky. Nie každá potravina je totiž tak nezdravá, ako si mnohí z nás myslia. Pozrite sa na výsledky jej štúdie a budete prekvapení. Kalórie…

Figy: Pre toto si ich treba dopriať čerstvé i sušené!

0

Leto je obdobím, kedy si ľudia asi najviac pochutnávajú na rozmanitom osviežujúcom ovocí. Je dostupné v našich záhradách a dokonca aj tie exotickejšie druhy nie je problém nájsť v obchodoch. Figy patria medzi menej tradičné ovocie, ktoré nie je typické pre naše oblasti. V súčasnosti však nie je problém tieto chutné plody dopestovať…

Olejový prírodný botox - výsledok vás naozaj prekvapí!

0

Túžite po krásnej hladkej a pružnej pleti. No nie ste ochotné ísť pod skalpel, či dať sa umelo napichať a čakať, či sa to vyplatilo? Spoznajte prírodný botox! Je ním cenný opunciový olej zo semien kaktusov rastúcich v Maroku, ktorého účinky určite ocení každá dáma v zrelom veku. Je známy…

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

0

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je? Príčinou je statická elektrina. Premasťujúce látky obsiahnuté v aviváži majú kladný náboj a sú priťahované k bielizni,…

Neuveriteľné: Umelkyňa vytvára realistické obrazy vyzerajúce ako fotografia

0

Reisha Perlmutter je umelkyňa, ktorá vytvára ohromujúce hyperreálne obrazy - realistické obrazy vyzerajúce ako fotografia. Je málo umelcov, ktorí túto techniku ovládajú tak dokonalo ako Reisha. Umelkyňa s neskutočným nadaním dokáže vytvárať portréty žien pod vodou, ktoré vyzerajú realisticky, akoby boli odfotografované. Tu vás preto musíme hneď vyviesť z omylu – sú…

Som ľavák: Výhoda či prekliatie?

6

Vo svete väčšiny pravákov sú vystavovaní množstvu nástrojom, ktoré sú pre ich každodenný život nepoužiteľné. A nielen to, „bežnému“ pravákovi ani len nenapadne, koľko nástrah ponúka život ľavákom. Sú naozaj ľaváci cudzincami v našom svete? Čím vynikajú a naopak, čo je pre nich nočná mora? Ako za sinistralitu (ľavorukosť) a dextralitu (pravorukosť) môžu mozgové…

TopDesať

Čo sa stane, ak dospelák chytí do ruky detské omaľovánky: Čierny humor alebo nechutná zvrátenosť?

0

Čo môže byť nevinnejšie ako detské omaľovánky? Nuž, fantázii sa medze nekladú a ak máš dostatočne zvrátenú myseľ, dokážeš aj z nich spraviť niečo, čo by deti pre dobro ich zdravého psychického vývoja radšej nemali vidieť... Na zábavnom portáli 9gag sa objavili tieto diela, ktoré boli vytvorené kreatívnymi (nielen) amatérskymi…

10 prípadov, kedy si mačky povedali, že sa tam jednoducho zmestia

0

Existuje iba jedna vec, ktorú majú mačky radšej, ako vylihovanie a nič nerobenie - zmestiť sa do toho najmenšieho možného miesta. Naozaj milujú stiesnene priestory ako je krabica od topánok, krabica od pizze. Veľakrát si myslíme, že sa tam jednoducho nezmestia, ale oni nám dokážu opak a nakoniec sa tam jednoducho…

Šialene nízky prelet: Chorvátsky pilot predviedol jeden z najnebezpečnejších letov, aký si kedy videl

0

Neznámy pilot predviedol na lietadle Pilatus PC-9 s turbovrtuľovým motorom šialene nízky prelet. Pre nás z redakcie ide o jedno z najnebezpečnejších a najadrenalínovejších videí, aké sme na YouTube videli. Pilot, ktorý je pravdepodobne členom chorvátskeho akrobatického armádneho tímu "Wings of Storm", na videu lieta len pár metrov nad zemou v miestach…

21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta

0

Oren Shadmi je talentovaný americký umelec, ktorý vo svojich dielach ukazuje všetky nedokonalosti moderného rýchleho života. Bright Side zhromaždili niekoľko z jeho najlepších ilustrácií, ktoré kladú veľmi ostré otázky ľudstvu. Nech sa páči, 21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta. Pozeraj iba pred seba

Štúroviny II. : Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy

0

Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy. Ak nasadzuješ kľukový hriadeľ, ktorý ti napadli zvery. Štúroviny ti ukážu, ako to gramaticky správne napísať kamošom na facebook. Tak poďme na to. //

10 epických dizajnových failov, ktoré skutočne existujú

0

Bol si niekedy v živote svedkom situácie, pri ktorej si sa chytal za hlavu a nevedel, či sa máš smiať alebo plakať? Napríklad polopriehľadné dvere alebo okná na verejných záchodoch, kanál nad úrovňou okolitej cesty a podobne? Nuž, vo svete je toho oveľa viac. Tu je 10 epických dizajnových failov, ktoré…