O západných zlodejoch poľnohospodárskej pôdy i všetkých vyšších hodnôt

Publikované 20.04. 2017 o 11:08 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Čo všetko sa dá národom ukradnúť? Podniky! Voda! Ale aj orná pôda! Je neuveriteľné, že súčasný voľný trhový systém umožňuje, aby nám bola celkom legálne a zákonne ukradnutá ešte aj vlastná, rodná zem pod nohami. Lebo tí, čo majú, chcú mať ešte viac a tí, čo nemajú, alebo toho majú iba veľmi málo, majú prísť aj o to málo. Takýto bezohľadný je scenár, ktorý diktujú bohatí nášmu svetu.

Zvýrazniť a podporiť je však treba fakt, že krajiny vyšehradskej štvorky sa vo vzťahu k poľnohospodárskej pôde snažia tomuto trendu zabrániť. Napríklad Poľsko ju zadefinovalo ako najcennejšie národné bohatstvo s odôvodnením, že predsa národy kedysi viedli vojny o územia, čiže o pôdu, pretože im poskytovala obživu.

Slovensko a Maďarsko sú Bruselom tlačení k zmene legislatívy, ochraňujúcej ich pôdny fond, pretože inak im hrozí žaloba na európskom súde za to, že vraj diskriminujú občanov ostatných európskych štátov v ich právach na voľný nákup poľnohospodárskej pôdy v EU. Česko je zatiaľ jedinou krajinou, ktorá predaj pôdy nereguluje.

Vypočítavá zákernosť presadzovania princípu voľného trhu vrámci EU je však postavená na istote finančnej prevahy. Prostredníctvom nej je možné ovládnuť absolútne všetko, čo sa aspoň trochu nebráni. A práve toto je tým najdôležitejším dôvodom, prečo staré krajiny EU a Brusel tak vehementne tlačia na uplatňovanie princípu voľného trhu aj v oblasti pôdneho fondu. Lebo každému, snáď aj tomu najhlúpejšiemu musí byť jasné, že hromadne skupovať pôdu nezačnú Slováci v Holandsku, ale naopak, Holanďania u nás presne tak, ako sa to deje.

Poľnohospodári krajín V4 svorne tvrdia, že sú ohrozovaní kapitálovo silnejšími cudzincami, ktorí sa ich snažia obrať o základný výrobný prostriedok. Stratou pôdy je zároveň oslabovaná potravinová sebestačnosť, čo môže v budúcnosti ešte viac zhoršiť kvalitu potravin pre našich spotrebiteľov.

Žiaľ, realita je taká, že cudzinci sa aj napriek obmedzeniam dokážu dostať k stredoeurópskej pôde prostredníctvom rôznych nastrčených, najčastejšie domácich firiem, alebo inými nekalými, ale legislatívne regulárnymi spôsobmi. Zo strany krajín V4 je však snaha pohotovo reagovať na všetky legislatívne medzery a brániť cudzincom v nakupovaní vlastnej pôdy, čo sa samozrejme Bruselu vôbec nepáči.

Maďarsko napríklad odvážne deklarovalo, že tak, ako sa doteraz nezľaklo Bruselskej kritiky svojich vlastných postupov, nezľakne sa ani teraz.

Celú, vyššie popísanú kauzu možno vnímať ako určitý zásadný spor o hodnoty. Na jednej strane tu totiž máme názor starých členských štátov EU, pre ktoré je všetko iba tovarom. Tovarom, ktorý je možné voľne predávať a kupovať.

Na druhej strane je tu ale postoj stredoeurópskych národov, ktoré aj napriek morálnemu a mravnému balastu, prichádzajúcemu k ním zo západu predsa len ešte aspoň v určitých veciach vyciťujú, že nie všetko je možné merať iba peniazmi. Že jednoducho národy, ako i jednotliví ľudia musia mať aj nejaké vyššie hodnoty, ako iba peniaze a zisk.

A celkom konkrétne v našom prípade je to hodnota pôdy. Hodnota rodnej zeme, ktorá nesmie skončiť v rukách cudzincov. Lebo čo potom zostane národu, ak príde i o vlastnú zem? Veď potom nebude u nás doma naše celkom nič! Úplne všetko bude patriť iba cudzincom a my sami sa staneme cudzincami vo vlastnej krajine.

A predsa práve takýto trend razí Bruselská administratíva, z čoho je jasne vidieť, že vôbec neháji záujmy národných európskych štátov, ale predovšetkým záujmy silného nadnárodného kapitálu. Záujmy peňazí a zisku! Tie majú prevalcovať všetky vyššie a ušľachtilejšie hodnoty, ktorých zbytky v stredoeurópskych národoch ešte zostali.

A práve na potrebe ochrany poľnohospodárskej pôdy pred neregulovaným voľným predajom, ako to akútne vnímajú krajiny V4 je krásne vidieť, že ak človek jednotlivec, alebo národ ako celok stratí úctu k vyšším a ušľachtilejším hodnotám, stratí napokon úplne všetko. Stratí podniky vo vlastnej krajine, pôdu vo pod nohami a stane sa doma cudzincom, odkázaným na milosť a nemilosť iným.

Jasne teda vidieť, že dôstojnosť človeka i jeho reálna sloboda sú priamo závislé na preferovaní vyšších a ušľachtilejších hodnôt. Že jedine ten, kto takéto hodnoty má a uznáva môže byť hrdým a slobodným.

Kto však všetko vyššie a ušľachtilejšie nahradí iba zvrátenými hodnotami preferovania peňazí a zisku, ten nastúpil cestu hodnotového rozvratu vlastnej osobnosti a stáva sa buď otrokárom, alebo otrokom. Stáva sa teda buď tým, kto slúži zvrátenému systému ekonomického zotročovania ľudí a národov, alebo sa on sám stáva otrokom, ktorý sa síce pod určitým tlakom, ale viacmenej dobrovoľne vzdal všetkých vyšších a ušľachtilejších hodnôt a preto v strate ľudskej a národnej hrdosti prišiel o svoju slobodu.

Slobodný a dôstojný život môže totiž prežívať iba taký človek, ktorý je ešte schopný vnímať vyššie a ušľachtilejšie hodnoty a preferovať ich. A tými hodnotami nie je len rodná zem a pôda, ale aj napríklad zmysel pre česť, spravodlivosť, dobro, či úcta človeka k človeku. Ak totiž tieto skutočné hodnoty odvrhneme a postavíme nad ne súčasné pseudo hodnoty peňazí, konzumu, materializmu a užívania si, spolu s nimi odhadzujeme i svoje právo na vlastnú slobodu a naša realita sa postupne stane realitou zotročenia a neslobody.

Samozrejme, že peniaze a veci hmotné potrebuje k svojmu životu každý z nás, ale v nijakom prípade by sme ich nemali nadradiť nad čosi také, ako je česť, spravodlivosť, dobro, úcta človeka k človeku, či úcta k rodnej zemi, na ktorú sa nemožno v nijakom prípade dívať iba čisto ako na tovar, teda cez peniaze.

Kto sa však dá strhnúť dobou a pod jej tlakom začne vzývať iba peniaze, zisk, hmotu a konzum, kto sa kvôli tomu stane ochotným byť hoci aj nečestným, nespravodlivým, nedobrým a bezohľadným, ten sa vzďaľuje od duchovnej podstaty vlastnej ľudskosti. Vo svojom vlastnom zotročení ducha sa stáva služobníkom temnoty. Stáva sa živočíchom, otrocky slúžiacim temnote tým, že zotročuje iných a nikdy nemá dosť, alebo tým, že sa on sám necháva zotročovať, pretože sa zriekol všetkého vyššieho a ušľachtilejšieho.

A ak sa na prvý pohľad zdá, že ten, kto dokáže úspešne manévrovať v tomto systéme si môže žiť v pohode, blahobyte a dostatku, je to iba čiastočná pravda, pretože byť úspešným v temnom a zvrátenom systéme bez akýchkoľvek vyšších hodnôt učiní každú podobnú ľudskú dušu temnou a preto neschopnou dosiahnuť pravého šťastia, ale iba toho chvíľkového a dočasného.

A vo svojej strate najelementárnejšej ľudskosti, postavenej na skutočných hodnotách stratí takýto jedinec aj tak napokon úplne všetko. Svoje telo, svoje majetky, svoju dušu i svoje vedomé duchovné bytie, pretože jeho existencia bude vymazaná zo zlatej knihy života tohto univerza, pevne stojaceho na oceľových pilieroch skutočných hodnôt.

Jedine to, čo je naozaj hodnotné môže dať bytiu človeka skutočnú hodnotu! Jedine to mu môže dať slobodu, šťastie, radosť, naplnenie a mier!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Premiér: Vláda na seba preberie väčšiu zodpovednosť za duálne vzdelávanie

Kostolné Kračany 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vláda má záujem prebrať na seba väčšiu zodpovednosť za duálne vzdelávanie a odbremeniť firmy. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer-SD) po dnešnom pracovnom výjazde v okrese Dunajská Streda. Premiér v rámci výjazdu absolvoval prednášku pre študentov gymnázia v Šamoríne, stretol sa so…

NAKA zaistila pracovníka a bývalého pracovníka Daňového úradu Košice

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)   Oboch pracovníkov zaistila NAKA v spolupráci s Finančnou správou Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) - Národnej jednotky finančnej polície, expozitúra Východ dnes v spolupráci s inšpekciou Finančnej správy SR zaistili pracovníka Daňového úradu Košice a bývalého pracovníka tohto úradu. Obaja sú podozriví zo…

Mogheriniová v Pekingu vyzvala na užšiu spoluprácu medzi EÚ a Čínou

Brusel 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kenzaburo Fukuhara)   Na spoluprácu s Čínou pri potláčaní protekcionizmu a konfrontačnej politiky vyzvala dnes vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová počas vystúpenia na pôde univerzity Čching-chua v Pekingu. "Ak zaujmeme konfrontačný postoj, je ľahké si predstaviť, kam to povedie. Protekcionizmus…

Egyptská armáda oznámila zabitie 19 islamských extrémistov na Sinaji

Káhira 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Egypt Army spokesman)   Egyptská armáda dnes oznámila, že jej vzdušné sily zabili 19 islamských extrémistov pri operácii v severnej časti nepokojného Sinajského polostrova. Nálety zamerané proti "teroristickým baštám" miestnej skupiny hlásiacej sa k organizácii Islamský štát (IS) viedli podľa oznámenia tiež k zničeniu štyroch vozidiel.…

Tibor Gašpar: Ocenil prácu organizátorov aj polície pri pochode proti korupcii

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Gašpar sa vyjadril aj k požiadavke na jeho prípadné odstúpenie z funkcie policajného prezidenta Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar ocenil zvládnutie bezpečnostných opatrení a priebehu pochodu proti korupcii, ktorý sa uskutočnil v utorok 18. apríla. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii. „My sme…

Igor Matovič: Mandátu sa nevzdám, na Richarda Rašiho podávam trestné oznámenie

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Igor Matovič reagoval na vyhlásenie Rašiho, že je daňový podvodník, ktorý nemá morálne právo sedieť v NR SR Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič sa nevzdá poslaneckého mandátu a na predsedu Mandátového výboru NR SR Richarda Rašiho (Smer-SD) podáva trestné oznámenie pre krivé obvinenie. Vyhlásil to…

Na diaľnici medzi Popradom a Spišským Štvrtkom pracujú aj cestári NDS

Poprad 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)   NDS pomáha aj Slovenská správa ciest Mechanizmy Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na úseku medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, kde sa dnes ráno stala reťazová dopravná nehoda, sú neustále v pohotovosti. Aktuálne sa na tomto 12-kilometrovom úseku nachádza v teréne šesť sypačov s radlicami…

O nespoplatnení D2 medzi Lamačom a Stupavou nechce počuť ani Árpád Érsek

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Iniciatíva mestských častí i obcí na severozápadnom okraji Bratislavy za nespoplatnenie úseku diaľnice D2 medzi odbočkou na Lamač po križovatku Stupava-juh pre osobne autá opätovne narazila na nesúhlas ministerstva dopravy. Proti zmene sa postavil i súčasný minister Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý takýto krok…

Tibor Gašpar: Rektorovi Akadémie ozbrojených síl mali ponúkať úplatok

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Polícia v uplynulých dňoch odhalila dva prípady korupcie Zamestnanec právnickej osoby ponúkal rektorovi Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši úplatok päťtisíc eur. Na dnešnej tlačovej besede o tom informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Polícia v uplynulých dňoch odhalila…

Ministerstvo zdravotníctva je pripravené diskutovať so sestrami o platoch, vie,že ide o motivačný faktor

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister Tomáš Drucker pripravený diskutovať aj o otázke finančného ohodnotenia Mzdy sestier rástli v posledných rokoch rýchlejšie ako priemerná mzda v národnom hospodárstve. Tvrdí to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v reakcii na dnes zverejnený prieskum Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA), ktorý…

Na premietanie filmu Alojza Hlinu o Hitlerových lekároch pred sídlom úradu BBSK prišlo asi 10 ľudí

Banská Bystrica 20. apríla 2017 (HSP/Foto:Facebook-Richard Tokušev)   Malo to byť veľkolepé predstavenie predsedu KDH, Alojza Hlinu poukazujúce na fašizmus, ktorý vládne v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Premietanie dokumentárneho filmu "Hitlerovi lekári" si však pred sídlo úradu predsedu BBSK prišlo pozrieť len asi 10 ľudí "Slovensko by malo prestať tolerovať politiku ĽSNS…

Fillon má najvyšší stupeň ochrany, napriek tomu mu v Lille vykradli auto

Paríž 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Claude Paris)   Neznámy páchateľ vykradol prenajaté auto, ktorým sa v utorok v meste Lille presúval konzervatívny kandidát francúzskych prezidentských volieb Francois Fillon. Informoval o tom dnes denník Le Parisien s tým, že z auta značky Renault Espace bol odcudzený notebook MacBook, náboje, dve policajné pásky…

Szijjártó: Maďarsko bude chrániť práva Maďarov žijúcich v Spojenom kráľovstve

Budapešť/Londýn 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Attila Kovacs/MTI/AP)   Maďarská vláda sa nevzdá svojho zámeru ochrániť práva Maďarov žijúcich a pracujúcich v Spojenom kráľovstve, povedal dnes v Budapešti minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý rokoval s britským ministrom pre brexit Davidom Davisom. Szijjártó podotkol, že podľa oficiálnej britskej štatistiky v Spojenom kráľovstve…

Radovan Geist: Očakávam, že z britských volieb vzíde jednofarebná konzervatívna vláda

Bratislava 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Predčasné parlamentné voľby sa budú konať v Británii 8. júna Analytik Radovan Geist z Euractiv.sk si myslí, že úspešné zvládnutie vystúpenia Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ si vyžaduje stabilnú vládu. "Z pohľadu britskej premiérky Theresy Mayovej má vyhlásenie predčasných…

OĽaNO-NOVA: Odstráňme krivdy minulosti, ale nevytvárajme nové

Bratislava 20. apríla 2017 (HSP/Foto:HSP)   Poslankyne za hnutie OĽANO-NOVA Erika Jurinová, Anna Verešová a Soňa Gaborčáková sú presvedčené o tom, že prísť s odstraňovaním krivdy na starodôchodcoch vytvorením nových krívd je nielen neetické, ale priam tragické. Reagujú na vyjadrenia ministra práce J. Richtera. Viac ako desať rokov sa o…

Na idúce auto spadol zlomený strom

Nitra 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Nitre)   Strom sa zlomil v dôsledku prudkého nárazového vetra Silný nárazový vietor v Nitre a okolí spôsobuje problémy chodcom i motoristom. Dnes krátko po šiestej hodine spadol strom na osobné vozidlo. Dopravná nehoda sa stala na úseku cesty medzi obcou Ivanka pri Nitre…

Farmár bez obalu o poľnohospodárstve

Bratislava 20. apríla 2017 (HSP/Foto:Screenshot:Video)   TV Bez Centúry uviedla jedinečnú výpoveď farmára. Je o ľudskej hlúposti, bio-produktoch, eurofondoch a odrboch, odpade a Sorošových ezoterikoch.   3 minúty s géniom s nadhľadom nad vecou, ktoré vám otvoria oči. 3 minúty s vynálezcom Agrokruhov, pánom Šlinským ..... od Bez Centúry TV.  …

Francúzsko zverejní dôkazy, že za útokom v Chán Šajchúne je Asadov režim

Paríž 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault vyhlásil, že francúzske tajné služby majú dôkazy o tom, že v sýrskom meste Chán Šajchún boli 4. apríla použité chemické zbrane. Chemický útok si vyžiadal 87 obetí na životoch, vrátane 31 detí "Je to otázka pár dní, ale…

TopSpeed

Takto vyzerá nový slovenský AeroMobil 4.0

1

Sci-fi filmy v minulom storočí nám sľubovali lietajúce autá. Dobre vieme, že autá ešte nezačali lietať. No, čoskoro to možno zmení malá slovenská spoločnosť. Firma AeroMobil predstavila lietajúce auto, ktoré by sa malo do predaja dostať ešte v priebehu tohto roka. Nejde teda o ďalší prototyp, ale o sériové auto…

Audi e-tron Sportback je koncept budúcnosti od Audi

0

Na autosalóne v Šanghaji predstavili automobilky niekoľko zaujímavých modelov. Štyri kruhy na túto výstavu priniesli futuristický koncept elektromobilu Audi e-tron Sportback, ktorý si tiež nájde cestu do sériovej výroby. Práve na autosalóne v ďalekej Číne predstavujú značky veľmi zaujímavé prototypy. Ďaleký východ je totiž najväčším automobilovým trhom na svete.

AUTOvKELLY: Ako vyleštiť plastové svetlá svojpomocne?

4

Plastové kryty svetiel sa na autách používajú už druhé desaťročie. Spočiatku sa im každý potešil, pretože sú ľahšie než sklenený kryt a majú istú pružnosť, takže nie každý kamienok ich praskne, či poškodí. No majú aj negatíva. Keďže sú k telu svetlometu "privarené", nie je možné ich meniť samostatne. To…

Autosalón Bratislava 2017 - hraj o 2 lístky

0

Iste vám neušlo, že budúci týždeň sa v Inchebe koná ďalší tradičný jarný Autosalón Bratislava 2017. V spolupráci s organizátorom Incheba Expo pre vás máme malú súťaž. Správnou odpoveďou na jednoduchú otázku nižšie môže 15 z vás získať 2 lístky na Autosalón Bratislava, ktorý sa pre verejnosť koná budúci týždeň, presnejšie od…

Nové BMW M4 CS je ďalším zástupcom v ringu zadokoliek

2

BMW M4 CS síce nie je najvýkonnejší model M4, avšak vytvára ponuku medzi „základným“ M4 s balíkom Competition Package a nekompromisným okruhovým špeciálom M4 GTS. Model s prívlastkom CS tak bude novým názvoslovím divízie M, ktorý bude na prechode od sériového modelu k špeciálu GTS. Výkonovo však voči balíku Competition Package veľmi neposilní.

Súd v Brne zakázal Uber po 2 mesiacoch

4

Taxi vs. Uber? Otázka, ktorá rozhádala mnohých. Ani v redakcii nemáme jednotný názor. Osobne proti tejto službe nemám nič, hoci by sa mali niektoré legislatívne veci dotiahnuť, aby bola aj ovca celá aj vlk sýty. Jedno je však isté. Služba je úspešná, zákazníkov a vodičov pribúda a na druhej strane…

KAMzaKRÁSOU

Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

2

Slovenská modelka, moderátorka a finalistka súťaže krásy Simona Leskovská nepochybne patrí k najkrajším Slovenkám. Žiarivý úsmev, exotické črty tváre a havranie vlasy z nej robia osudovú ženu „femme fatale“.  Rodáčka z Bratislavy by sa nestratila ani vo svete, pretože by pokojne mohla robiť dablérku ruskej modelke Irine Shayk.  Na prvý pohľad totiž obe dámy vyzerajú…

Guatemala - pre turistov stále neznáma krajina II.časť

3

Guatemala je stále pomerne neznáma krajina, od ktorej však môžu turisti veľa očakávať. Najmä čo sa týka indiánskych tradícií a histórie pôvodných obyvateľov Ameriky. Guatemalská republika, ako ste sa mohli už v minulom článku dozvedieť, sa nachádza v Strednej Amerike. Dnes vám priblížime typické indiánske domčeky, pozrieme sa na nádherné námestie…

Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

4

Potravinové škandály - určite si na niektoré z nich pamätáte. V poslednej dobre je to hlavne o plastovej ryži, ktorá sa údajne vyrába v čínskych továrniach. No aké sú tie ďalšie a pred čím by sme sa mali mať na pozore? My sme si dnes posvietili na 3 kauzy, ktoré otriasli celým svetom.

Podbeľ liečivý je skvelý na mastnú pleť aj dýchacie ťažkosti!

1

Dnes vám prinášame článok o ďalšej z mnohých liečivých rastlín, ktoré je možné nájsť v prírode. Podbeľ liečivý sa dá zužitkovať rôznymi spôsobmi a pomôže vám pri rozličných zdravotných problémoch. Pripravili sme pre vás zopár tipov, ako túto žltú rastlinku využiť pre svoje zdravie!

Skvelý parťák nech ste kdekoľvek!

3

V dnešnom turbulentnom svete, kde si každý zakladá na kariére a budovaní pracovných skúseností a znalostí, je každá sekunda naozaj vzácna. Preto aj starostlivosť o seba častokrát opomíname. Niekedy však stačí len si vybrať toho správneho pomocníka. Skvelý parťák - Nivea Care vám pomôže so starostlivosťou o vašu pokožku.

Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

4

Jedna z najznámejších slovenských modeliek a bývala Miss Slovensko 1998 Andrea Verešová má postavu, po ktorej túži množstvo žien. Ako sa sama priznala v jej tridsiatich šiestich rokoch už nie je nič samozrejmosťou. Preto nenecháva nič na náhodu a svoje telo a príkladne stará. 

TopDesať

10 faktov, ktoré si pravdepodobne nevedel o rakovine

0

Rakovina. Ochorenie-ktoré-netreba-menovať. Strašiak, ktorý trápi ľudstvo už niekoľko storočí a napriek tomu nemáme univerzálny a 100-percentne účinný liek. Dôležitá je však najmä jej prevencia. Preto sme sa rozhodli pripraviť rebríček desiatich faktov o tomto zákernom ochorení, o ktorom si doteraz pravdepodobne nepočul.   1. Existuje viac než 100 druhov tohto…

Týchto 10 obrázkov ťa presvedčí o tom, že aj splnenie jednoduchej úlohy môže byť obrovským problémom

0

Určite to poznáš, niekedy sa ti jednoducho nič nedarí. Všetko na čo siahneš sa pokazí, rozbije alebo nemá s tvojou pôvodnou myšlienkou nič spoločné. Neboj sa, nie si jediný na svete. Takýto "deň blbec" má každý z nás, niekto častejšie, niekto raz za čas. Nasledujúcich desať fotografií ťa presvedčí o…

Očistná kúra organizmu po Veľkej noci - získaj naspäť energiu

0

Konečne je za nami každoročný ošiaľ plynúci z oslavovania Veľkej noci. Žiaľ, je tu však niečo, čo nám všetkým ostalo - ťažoba v žalúdku z tých všetkých dobrôt. Klobásky, údené mäso, majonézové šaláty, syry, zákusky... Všetkého veľa škodí a kombinácie týchto potravín vo väčšom množstve môžu privolať žlčníkové záchvaty, zápchu alebo hnačku. Problémy…

Robí ti Rubikova kocka problém? Tento chlapík ju dokáže poskladať počas zoskoku padákom

0

Chris Walker sa rozhodol, že si troška okorení skladanie Rubikovej kocky. Spravil neobvyklú kombináciu, keď spojil skladanie Rubikovej kocky pri zoskoku padákom z lietadla. Čo si tak asi mohol vravieť pred samotným zoskokom? Padák? Mám. Okuliare? Tiež. A čo Rubikova kocka? Tak tu mám tiež!   [adrotate group="11"]   Ak miluješ dobrodružstvo…

10 fascinujúcich psychologických faktov, vďaka ktorým lepšie porozumieš nielen sebe

0

Naučiť sa niečo nové o sebe je vždy zaujímavé a v neposlednom rade aj zábavné. Porozumenie psychológie ľudského správania sa k ostatným môže byť náučnejšie a zábavnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. :) V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko najzaujímavejších psychologických faktov, vďaka ktorým lepšie porozumieš nielen sebe, ale aj ostatným…

Ako to dopadne, ak Američan skúša slovenské jazykolamy?

0

Slovenskému YouTuberovi s názvom MichalPPZ sa podaril nevídaný kúsok. Podarilo sa mu natočiť video so svetoznámym americkým YouTuberom Tobuscusom, ktorý má v súčasnosti 6 miliónov odberateľov. Na slovenské pomery je toto číslo takmer nedosiahnuteľné a najbližšie má k nemu zatiaľ iba GoGo s jeho 1,5 miliónmi odberateľov. Presuňme sa ale…