RAJ ZOSTRELENÝCH AMERICKÝCH PILOTOV NA SLOVENSKU a TÝRANIE NÁŠHO Pána Prezidenta v AMERICKOM ZAJATECKOM TÁBORE

Publikované 15.04. 2017 o 21:35 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:
V tomto blogu opäť čerpám zo svedectiev ľudí, ktorí opísali to, čo sami v skutočnosti zažili, vlastnými očami videli. Svedectvá ľudí, ktorí osobne zažili Pána Prezidenta Tisu, obdobie nášho prvého samostatného štátu a udalosti v ťažkých vojnových časoch. Podľa týchto informácií sa mi zas a znova potvrdzuje to, o čom som presvedčený už dávnejšie, že Amerika je zlom, že šíria a šírili zlo, násilie a nenávisť, od vtedy ako sa zrodili. Čo sa týka Pána Prezidenta Tisu, tak nie len že porušili medzinárodné právo a vydali ho komunistom čechoslovákom, miesto toho, aby mu poskytli podľa práva politický azyl, tak ho ešte aj trýznili, mučili v zajateckom tábore.

Prezidenta Slovenského štátu !
Veľkí americkí demokrati mučili a týrali nášho Pána Prezidenta a pošliapali jeho práva !

SVEDECTVO GENERÁLMAJORA JÁNA ŠAVELA

Ako sa za Slovenského štátu na Slovensku zachádzalo so zostrelenými americkými a anglickými letcami, ktorí boli nepriatelia Nemeckej ríše.

Ja, dolupodpísaný generálmajor Ján Šavel, vojak a I. dôstojník slovenskej armády za Slovenského štátu, posledný generál československej armády, narodený 12. októbra 1912 v Spišskom Štiavniku, týmto

P r e h l a s u j e m :

Dňa 10. marca 1939 Praha chcela odobrať Slovákom podpísanú autonómiu. Český generál Homola vojensky obsadil celé Slovensko a odzbrojil Slovenskú armádu. Aj ja som bol vtedy medzi uväznenými dôstojníkmi na nariadenie generála Homolu. Medzinárodné udalosti dopomohli Slovákom, že 14. marca 1939 Slovenský snem odhlasoval samostatnosť Slovenskej republiky, lebo Slovensko chceli obsadiť na juhu Maďari a na severe Poliaci.

V roku 1940 pri reorganizovaní slovenskej armády som na čas slúžil u vojska pracovného zboru. V tom čase ministrom národnej obrany bol generál Čatloš, jeho prvým zástupcom bol náčelník štábu generálplukovník Talský a druhým náčelníkom štábu bol generál Borský, ktorý bol Žid. Aj môj zástupca (adjunkt) Weis bol Žid.

V roku 1944 bolo na Slovensku zostrelených 36 anglo-amerických letcov. Pán prezident Dr. Jozef Tiso dal zriadiť pre týchto amerických a anglických letcov “zajatecký tábor” v Griňave, aby ich chránil pred Nemcami. Nebol to zajatecký tábor, ale skôr prázdninový tábor, lebo zostrelení letci mali skoro úplnú slobodu. Tábor nebol ohraničený ostnatým drôtom, ani strážnymi vežami s guľometmi, ako iné zajatecké tábory.

Ja som bol veliteľom tohoto tábora a na rozkaz pána prezidenta Dr. J. Tisu bol som zodpovedný za ochranu a bezpečnosť týchto zajatých (skôr chránených) letcov. Chodili sme so zajatými letcami na kúpalisko. Zajatci mohli mať svoje priateľky. Títo zajatci boli pozývaní aj s priateľkami do vinárskych pivníc v Modre, alebo v Pezinku. Pozývali nás predstavitelia a funkcionári štátnych úradov, niektorí starostovia miest, medzi inými aj pán Ing. Samko Michalka. Ja som mal povinnosť ako slovenský dôstojník a zodpovedný tohoto tábora všade chodiť s týmito zajatými letcami.

Mali sme povinnosť pravidelne posielať na ministerstvo národnej obrany, ako i na Medzinárodný červený kríž do Ženevy, do Švajčiarska, hlásenie o zajatcoch, vyšetrovacie a zatýkacie protokoly, stravovacie jedálne lístky, ako aj strážne pravidlá tábora. Predsedkyňa Slovenského červeného kríža, pani Murínová navštevovala tábor skoro každý deň. Takto boli chránení zostrelení americkí a anglickí letci pred Nemcami s plným súhlasom prezidenta Tisu a ministerstva slovenskej národnej obrany.

Jedného dňa mi plukovník Surový z Pezinka oznámil, že nemeckí vojaci prišli likvidovať anglo-americký Zajatecký tábor v Griňave s tankami Tiger. Ako veliteľ tábora dostal som znovu rozkaz od samého pána prezidenta Dr. Jozefa Tisu, aby som hneď odviezol anglo-amerických zajatých letcov do bezpečia na letisko Tri duby pri Sliači- Zvolen. To som hneď urobil na rozkaz pána prezidenta Tisu. Z letiska Tri duby ich odviezli anglo-americké lietadlá do Talianska, a tak boli títo zostrelení letci všetci zachránení pred Nemcami. Medzi zostrelenými letcami bol aj americký Slovák Ferko Tomeš, ktorý bol poverený odovzdať zajatcov svojim veliteľom.

Keby bol slovenský prezident Dr. J. Tiso kolaboroval s Hitlerom a s Nemeckou ríšou, nebol by chránil anglo-amerických letcov, ktorí prišli bombardovať Nemecko, ba i Bratislavu. Pretože ich nevydal, naopak ich ochraňoval, a dal ich odviesť do bezpečia, to je dôkazom, že prezident Tiso, nebol nacistom, ani fašistom, ani Hitlerovým kolaborantom, tak isto aj Slovenské ministerstvo národnej obrany a iné slovenské ministerstvá neboli ani fašistické, ani nacistické, keď chránili nepriateľských zajatcov, lebo všetci vedeli o tomto tábore.

Nakoniec prehlasujem a potvrdzujem, že za Slovenského štátu na Slovensku bol skutočný raj a bola skoro úplná sloboda. Ešte aj s nepriateľskými zajatcami sa veľmi slušne zachádzalo, čo neexistovalo cez vojnu v žiadnom inom štáte.

Generálmajor Ján ŠAVEL

(prevzaté z knihy : Zamlčaná pravda o Slovensku )

________________________________________________________________


svedectvo Dr. Karola Murína, tajomníka Pána Prezidenta Tisu…

..koncentračný tábor GARMISCH – PARTENKIRCHEN ..

..ja som sedel za kabínou šoféra, preto som bol pri zosadaní posledný..keď som zoskočil z auta, videl som, ako človek v americkej uniforme hnal Prezidenta tak, že tento musel bežať ku miestu kde boli zložené kufre našej skupiny….bol som ako omráčený, porozumel som, že vojak hnal prezidenta pre kufre, priskočil som ku kufrom aby som ich odniesol kam americký vojak rozkáže

..nato vojak dlhým bičom s krátkym poriskom silno šľahol Prezidenta…bič akoby Prezidenta objal a koniec remeňa zasiahol jeho tvár….v kratučkom zlomku času tvár Prezidenta strnula akoby v obrannom postoji, “ Sám „, povedal Prezident polohlasne, chytil dva kufre a vojak ho hnal bičom do behu s batožinou..

..zoradili nás do dvoch radov, museli sme všetci stáť v pozore a každý najmenší pohyb, čo aj len okom, znamenal mocné zaucho, šľahnutie bičom, silné ťahanie za vlasy, prudké kopance a bolestné krútenie uší…

…americký vojak ktorý krute narábal bičom, bol štíhly, vysoký, plavých vlasov, tvár mal poznačenú vášnivou nenávisťou….terčom zúrivosti divej štvorice, medzi mužmi ktorých som videl boli : Prezident, Nemec a môj brat…..na Prezidenta štekal najrozličnejšie otázky mladík v civile a “ miernejší “ americký vojak ich sprevádzal päsťami a dlaňami……výrastok útočil otázkami o kňazskej a ľudskej dôstojnosti Prezidenta, na každú z nich Prezident musel odpovedať pod hrozbou bitia….mladý rozzlostený inkvizítor, ktorý robil dojem, že konečne našiel človeka, na ktorom treba pomstiť všetky utrpenia…

..najdlhšie trvalo vyzvedanie : “ koľko ľudí ste zavraždili ?“ Prezident odpovedal : “ žiadneho „, bol iba viac podráždený …..“ koľko ľudí ste dali zavraždiť ? „….Prezident znova odpovedal “ žiadneho „….počas prúdu nadávok a ľubovoľných odhadov o počte Prezidentom “ zavraždených “ ľudí, zasiahol “ mierny “ vojak, azda aby vynútil “ priznanie „…neviem ako dlho trvalo chlapčisko na tomto bode, stratil som celkom pochop času…keď ani údery vojakov nevedeli zmeniť odpoveď Prezidenta, výrastok akoby chcel prejsť na inú tému, zlostne kričal na Prezidenta : “ čo ste robili na Slovensku ? „……..“ slúžil som svojmu národu „…pevným, ale bolesťou a rozrušením modulovaným hlasom odpovedal Prezident..

…stratil som pochop času…neviem ako dlho trvalo toto podivné “ poľné cvičenie „…zauchá..ponižujúce a bolestné “ vyšetrovanie “ Prezidenta a brata…..“masáže“ hrdla, dva vylomené zuby….mnoho sprievodných úderov bičom a rukami – to nie je presná časomiera…

…..aj toto smutné, ponižujúce svedectvo nájdete v tejto knihe.. Dr. Karol Murín – tajomník Pána Prezidenta Tisu.

 

442 €

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Eduard Heger k navrhovanej podpore kúpeľníctva: Je to iba symbolický pľuvanec

Bratislava 18. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Včera sme od ministra financií počuli riešenia, ktoré prinesú do parlamentu na septembrovú schôdzu. Zaznel i návrh na podporu cestovného ruchu formou podpory kúpeľníctva.  Nikto nepochybuje o tom, že Slovensko má veľký potenciál v oblasti cestovného ruchu. Kúpele sú pokladom Slovenska. Podľa poslanca…

Zábojník: Podobné útoky ako v Barcelone majú pre teroristov veľký efekt

Barcelona/Bratislava 18. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/archív)   Podobné útoky, k akému došlo v španielskej Barcelone majú pre teroristov veľký efekt. Uviedol to pre TASR bezpečnostný analytik a bývalý šéf slovenských ochrankárov Juraj Zábojník. "V rámci útoku, ktorý sa odohral v Barcelone, sme mohli vidieť ďalší model, pravdepodobne skupiny ľudí, ktorí zrealizovali ďalší teroristický…

Vyčistenie irackých miest od výbušnín môže trvať desaťročia, pomôže armáda USA

Bagdad 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lolita Balder)   Hlavný veliteľ amerických síl v Iraku, generál Stephen Townsend, vyhlásil, že americkí vojaci budú pomáhať s lokalizovaním nevybuchnutých bômb zhodených na iracké územie koalíciou vedenou Spojenými štátmi. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP Veliteľ Townsend povedal skupine novinárov v irackej metropole Bagdad,…

Ministerstvo spravodlivosti: Miera ochrany pre obete trestných činov sa zvýši po všetkých stránkach

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rui Vieira)   Cieľom novej právnej úpravy je jednoznačne zvyšovať mieru ochrany pre obete trestných činov po všetkých stránkach. Uviedlo to ministerstvo spravodlivosti v reakcii na obavy Slovenskej advokátskej komory (SAK). V súvislosti s vládou schváleným návrhom zákona o obetiach trestných činov sa SAK obáva najmä…

Kauza policajnej streľby na auto sa k poslancom vráti už na budúci týždeň

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Na rokovaní za zatvorenými dverami má minister vnútra Robert Kaliňák predložiť informáciu o postupe polície Kauza streľby policajtov na unikajúce auto, po ktorej zahynul 17-ročný mladík, sa do parlamentu vráti už na budúci týždeň. Členovia Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť sa…

Danko po útoku v Barcelone: Musíme sa držať svojich hodnôt a tradícií

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Úprimnú sústrasť a ľútosť nad nevinnými obeťami teroristického útoku v Španielsku vyjadril predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko. „Španielsko sa stalo ďalšou obeťou terorizmu, ktorý sa v Európe šíri ako epidémia a rozosieva strach. Tento strach nás však nemôže rozbiť ani zastaviť.…

Aj v lete si nezamestnanosť udržiava klesajúci trend

Bratislava 18. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   V júli 2017 miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla hodnotu 6,70 %. Medzimesačne, v porovnaní s júnom 2017 (6,90 %) poklesla o 0,20 percentuálneho bodu (p. b.). Medziročne poklesla o 2,74 p. b. (v júli 2016 9,44 %). Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie (UoZ) v…

Maďarské médiá vnímajú Ficove a Lajčákové slová ako zradu a dištanc od pozície V4. Podobne ich vníma aj množstvo Slovákov

Bratislava 18. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Maďarské médiá vnímajú včerajšie Ficove a Lajčákové slová ako zradu a dištanc od aktivít a pozície V4. Ako  zradu ju ale vnímajú aj občania Slovenska, o ktorých vláda rozhoduje systémom „o nás, bez nás“ Viaceré maďarské médiá začali včera, v súvislosti s Ficovými…

Vyjadrenie Ivetty Macejkovej k medializovanému nálezu vedenému na Ústavnom súde – sťažovateľ Ľudovít Hudek

Košice 18. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vyjadrenie predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetty Macejkovej k medializovanému nálezu vedenému na Ústavnom súde Slovenskej republiky pod sp. zn. III. ÚS 232/2017 – sťažovateľ Ľudovít Hudek Viaceré slovenské printové a elektronické médiá uviedli skresľujúce informácie týkajúce sa rozhodovacej činnosti Ústavného súdu Slovenskej republiky (ďalej…

Psychologický test Fanty v dvoch krajinách

Bratislava/Budapešť 18. augusta 2017 (HSP/Foto:Screenshot:Video:Facebook-Patrick Linhart Bez Cenzúry)   Nasledujúca dvojminútová reportáž vám odkryje presne to, ako myslia spotrebitelia. Urobili sme psychologický test na niekoľkých respondentoch na Slovensku i v Maďarsku. Tento test bol prevedený reportérkou programu Patrick Linhart Bez Cenzúry. O čo ide? Zmyslom celého pokusu bolo zistiť, či respondenti reagujú kladne…

Prezident: Na očakávanie zásadných zmien v školstve treba silný optimizmus

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezident Kiska rešpektuje, že osoba nového šéfa rezortu školstva bude vecou dohody partnerov vo vládnej koalícii Aké máme školstvo, tak bude naša krajina vyzerať v budúcnosti. Vzhľadom na doterajší výkon zodpovedných od parlamentných volieb je však potrebná silná dávka optimizmu, aby človek očakával v…

Fico: Rezort školstva by mohol dočasne viesť minister obrany Peter Gajdoš

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predčasné voľby predseda vlády a Smeru-SD vylučuje Pokiaľ SNS neprinesie meno nového ministra školstva súčasne s odchodom Petra Plavčana (nom. SNS), rezort školstva s najväčšou pravdepodobnosťou povedie minister obrany Peter Gajdoš (nom. SNS). V dnešnom rozhovore pre denník Pravda to povedal premiér Robert…

Medzi obeťami teroristického útoku v Španielsku zatiaľ Slováci nie sú

Bratislava 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Cambrils)   Obete a zranení sú príslušníci 27 krajín Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR zatiaľ nemá informácie, že by medzi obeťami teroristických útokov v Španielsku mali byť občania Slovenskej republiky. TASR o tom informoval riaditeľ Tlačového odboru MZVaEZ SR Igor Skoček. „Obete a…

Britská tieňová ministerka musela rezignovať po vyjadrení svojho názoru: "Británia má problém s britskými pakistanskými mužmi, ktorí znásilňujú a zneužívajú biele dievčatá"

Londýn 18. augusta 2017 (HSP/Foto: wikipedia)   Labouristická tieňová ministerka pre rovnoprávnosť Sarah Championová bola nútená vzdať sa funkcie po svojom "nevhodnom" komentári pre denník The Sun Championová v ňom napísala, že "Británia má problém s britskými pakistanskými mužmi, ktorí znásilňujú a zneužívajú biele dievčatá". Reagovala tak na incident, keď 17 mužov…

Americký generál uistil Japonsko o podpore v čase krízy okolo Severnej Kórey

Tokio 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)   Najvyššie postavený americký generál zopakoval dnes "neotrasiteľné odhodlanie" Washingtonu pri zaisťovaní bezpečnosti svojho blízkeho ázijského spojenca Japonska. V čase napätia v regióne okolo Severnej Kórey predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Joseph Dunford svojmu partnerovi v Tokiu povedal, že "útok na jedného…

Voliči Kotlebu by nemali mať právo voliť, myslí si Martin Klus

Bratislava 18. júla 2017 (HSP/Foto:screenshot You Tube)   Kandidát na župana BBSK, Martin Klus (SaS) vo videu kde odpovedal na otázky ľudí sa poriadne rozohnil. V odpovedi na reakciu voliča Mariana Kotlebu vyhlásil, že nie je si istý, či by ľudia ako on mali mať volebné právo. Klus taktiež odkázal…

Šimkovičová o Pride: Bojovať za dôstojnosť a uznanie s dúhovou vlajkou v holom zadku je to isté, ako bojovať za rovnoprávnosť žien v burke

Slovensko 18. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   V súvislosti so zajtrajšími podujatiami v Bratislave sa rozpútala celoslovenská vlna diskusie. V sobotu sa totiž v hlavnom meste uskutoční pochod Hrdí na rodinu. Rovnako je naplánovaný aj dúhový Pride LGBTI skupiny. Práve k Pridu sa vyjadrila aj poslankyňa NR SR Martina…

Charlottesville posúva USA nebezpečným smerom

Charlottesville  18. augusta 2017 (HSP/regnum/Foto:TASR/AP-The Daily Progress via AP)   Jurij Barančik uviedol zaujímavé informácie na portáli regnum, v ktorých reaguje na posledný vnútropolitický vývoj v USA Podľa Barančikových slov, to čo sa momentálne udialo v Charlottesville, nie je náhoda. Udalosti v Charlottesville odrážajú tie udalosti v rozvíjaní vnútorného politického…

TopSpeed

Honda Civic dostane modernizovaný motor 1,6 i-DTEC

0

V marci 2018 dostane Honda Civic komplexne vynovený dízlový motor 1,6 i-DTEC.  Výkonovo si nepolepší, stále bude mať 120 koní a 300 Nm. Je však jednou z prvých pohonných jednotiek, ktorú budú testovať v rámci nového cyklu spotreby a emisií paliva WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure).

Prejde Fiat pod čínske krídla?

1

Budeme si v budúcnosti zvykať na spojenie Fiat Čína? Onedlho totiž môže prebehnúť spojenie Fiatu s niektorou z čínskych automobiliek. Koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles) totiž dlhšie hľadal kupcu, ktorý by odkúpil značky Fiat, Jeep alebo Chrysler. O také Ferrari alebo Aston Martin sa však báť nemusíte, tie na predaj…

Baby Driver vs. Initial D

1

Vážení čitatelia, dnes pre vás porovnáme dva skvosty svetovej kinematografie z automobilového prostredia. Tým prvým je novinka americkej produkcie Baby Driver a tým druhým legenda japonskej animovanej tvorby Initial D. Ale nie, robím si srandu. Baby Driver priniesol nový vietor do autíčkarských filmov a musím priznať, že sa mi páčil. Internet je…

Kvóty v Číne na elektro-autá budú už budúci rok!

2

Kvóty v Číne plánujú zaviesť na predaj áut s elektrickým pohonom od budúceho roka. Správa vyvolala poplach medzi nemeckými automobilkami Volkswagen, Daimler a BMW, ktoré vyrábajú aj v Číne. Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonickom rozhovore, ktorý sa uskutočnil ešte vo februári tohto roku, nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú ubezpečil, že na nemecké automobilky sa…

Bude mať nové BMW X5 laserové svetlomety?

5

Technológia laserových svetiel je síce "stará" už niekoľko rokov, no aktuálne ju majú v ponuke len 2 automobilky, Audi a BMW. Audi len v superšporte R8, BMW v dvoch typoch i8 a 7. Očakávaná nová 5-ka túto techniku ešte nezískala, možno tak príde až s jej modernizáciou. Budúci rok však…

Rišo Gonda odštartuje na VC Slovenska!

0

Rišo Gonda bude jednou z najväčších pretekárskych hviezd Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov na okruhu. Pred domácim publikom sa predstaví po siedmich rokoch súťaženia na svetových tratiach. Okrem trate si bude musiež zvyknúť aj na uplné nové auto. Národný sviatok rýchlych kolies sa uskutoční od 18. do 20. augusta…

KAMzaKRÁSOU

Kalórie v potravinách: Zavádzajú nás obchodné reťazce?

3

Známa americká fitness blogerka Lucy Mountain nazrela do sveta obľúbených potravín z pohľadu energetickej hodnoty. Jej výsledky šokovali celý svet a zmenili pohľad na mnohé obľúbené pochúťky. Nie každá potravina je totiž tak nezdravá, ako si mnohí z nás myslia. Pozrite sa na výsledky jej štúdie a budete prekvapení. Kalórie…

Figy: Pre toto si ich treba dopriať čerstvé i sušené!

2

Leto je obdobím, kedy si ľudia asi najviac pochutnávajú na rozmanitom osviežujúcom ovocí. Je dostupné v našich záhradách a dokonca aj tie exotickejšie druhy nie je problém nájsť v obchodoch. Figy patria medzi menej tradičné ovocie, ktoré nie je typické pre naše oblasti. V súčasnosti však nie je problém tieto chutné plody dopestovať…

Olejový prírodný botox - výsledok vás naozaj prekvapí!

1

Túžite po krásnej hladkej a pružnej pleti. No nie ste ochotné ísť pod skalpel, či dať sa umelo napichať a čakať, či sa to vyplatilo? Spoznajte prírodný botox! Je ním cenný opunciový olej zo semien kaktusov rastúcich v Maroku, ktorého účinky určite ocení každá dáma v zrelom veku. Je známy…

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

1

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je? Príčinou je statická elektrina. Premasťujúce látky obsiahnuté v aviváži majú kladný náboj a sú priťahované k bielizni,…

Neuveriteľné: Umelkyňa vytvára realistické obrazy vyzerajúce ako fotografia

1

Reisha Perlmutter je umelkyňa, ktorá vytvára ohromujúce hyperreálne obrazy - realistické obrazy vyzerajúce ako fotografia. Je málo umelcov, ktorí túto techniku ovládajú tak dokonalo ako Reisha. Umelkyňa s neskutočným nadaním dokáže vytvárať portréty žien pod vodou, ktoré vyzerajú realisticky, akoby boli odfotografované. Tu vás preto musíme hneď vyviesť z omylu – sú…

Som ľavák: Výhoda či prekliatie?

6

Vo svete väčšiny pravákov sú vystavovaní množstvu nástrojom, ktoré sú pre ich každodenný život nepoužiteľné. A nielen to, „bežnému“ pravákovi ani len nenapadne, koľko nástrah ponúka život ľavákom. Sú naozaj ľaváci cudzincami v našom svete? Čím vynikajú a naopak, čo je pre nich nočná mora? Ako za sinistralitu (ľavorukosť) a dextralitu (pravorukosť) môžu mozgové…

TopDesať

Nevera ako koníček? V týchto krajinách dochádza k podvádzaniu partnerov najčastejšie

0

Podvádzanie partnera/partnerky alebo manžela/manželky nikdy nie je dobrý nápad. Rozhodne to nie je niečo, čím by sme sa mali chváliť a čomu by sme mali uznanlivo tlieskať. Bohužiaľ, nevera je pre niektorých ľudí ako droga, ktorej jednoducho musia podľahnúť.  Na svete snáď neexistuje krajina, o ktorej by sme mohli povedať,…

Čo sa stane, ak dospelák chytí do ruky detské omaľovánky: Čierny humor alebo nechutná zvrátenosť?

0

Čo môže byť nevinnejšie ako detské omaľovánky? Nuž, fantázii sa medze nekladú a ak máš dostatočne zvrátenú myseľ, dokážeš aj z nich spraviť niečo, čo by deti pre dobro ich zdravého psychického vývoja radšej nemali vidieť... Na zábavnom portáli 9gag sa objavili tieto diela, ktoré boli vytvorené kreatívnymi (nielen) amatérskymi…

10 prípadov, kedy si mačky povedali, že sa tam jednoducho zmestia

0

Existuje iba jedna vec, ktorú majú mačky radšej, ako vylihovanie a nič nerobenie - zmestiť sa do toho najmenšieho možného miesta. Naozaj milujú stiesnene priestory ako je krabica od topánok, krabica od pizze. Veľakrát si myslíme, že sa tam jednoducho nezmestia, ale oni nám dokážu opak a nakoniec sa tam jednoducho…

Šialene nízky prelet: Chorvátsky pilot predviedol jeden z najnebezpečnejších letov, aký si kedy videl

0

Neznámy pilot predviedol na lietadle Pilatus PC-9 s turbovrtuľovým motorom šialene nízky prelet. Pre nás z redakcie ide o jedno z najnebezpečnejších a najadrenalínovejších videí, aké sme na YouTube videli. Pilot, ktorý je pravdepodobne členom chorvátskeho akrobatického armádneho tímu "Wings of Storm", na videu lieta len pár metrov nad zemou v miestach…

21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta

0

Oren Shadmi je talentovaný americký umelec, ktorý vo svojich dielach ukazuje všetky nedokonalosti moderného rýchleho života. Bright Side zhromaždili niekoľko z jeho najlepších ilustrácií, ktoré kladú veľmi ostré otázky ľudstvu. Nech sa páči, 21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta. Pozeraj iba pred seba

Štúroviny II. : Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy

0

Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy. Ak nasadzuješ kľukový hriadeľ, ktorý ti napadli zvery. Štúroviny ti ukážu, ako to gramaticky správne napísať kamošom na facebook. Tak poďme na to. //