RAJ ZOSTRELENÝCH AMERICKÝCH PILOTOV NA SLOVENSKU a TÝRANIE NÁŠHO Pána Prezidenta v AMERICKOM ZAJATECKOM TÁBORE

Publikované 15.04. 2017 o 21:35 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:
V tomto blogu opäť čerpám zo svedectiev ľudí, ktorí opísali to, čo sami v skutočnosti zažili, vlastnými očami videli. Svedectvá ľudí, ktorí osobne zažili Pána Prezidenta Tisu, obdobie nášho prvého samostatného štátu a udalosti v ťažkých vojnových časoch. Podľa týchto informácií sa mi zas a znova potvrdzuje to, o čom som presvedčený už dávnejšie, že Amerika je zlom, že šíria a šírili zlo, násilie a nenávisť, od vtedy ako sa zrodili. Čo sa týka Pána Prezidenta Tisu, tak nie len že porušili medzinárodné právo a vydali ho komunistom čechoslovákom, miesto toho, aby mu poskytli podľa práva politický azyl, tak ho ešte aj trýznili, mučili v zajateckom tábore.

Prezidenta Slovenského štátu !
Veľkí americkí demokrati mučili a týrali nášho Pána Prezidenta a pošliapali jeho práva !

SVEDECTVO GENERÁLMAJORA JÁNA ŠAVELA

Ako sa za Slovenského štátu na Slovensku zachádzalo so zostrelenými americkými a anglickými letcami, ktorí boli nepriatelia Nemeckej ríše.

Ja, dolupodpísaný generálmajor Ján Šavel, vojak a I. dôstojník slovenskej armády za Slovenského štátu, posledný generál československej armády, narodený 12. októbra 1912 v Spišskom Štiavniku, týmto

P r e h l a s u j e m :

Dňa 10. marca 1939 Praha chcela odobrať Slovákom podpísanú autonómiu. Český generál Homola vojensky obsadil celé Slovensko a odzbrojil Slovenskú armádu. Aj ja som bol vtedy medzi uväznenými dôstojníkmi na nariadenie generála Homolu. Medzinárodné udalosti dopomohli Slovákom, že 14. marca 1939 Slovenský snem odhlasoval samostatnosť Slovenskej republiky, lebo Slovensko chceli obsadiť na juhu Maďari a na severe Poliaci.

V roku 1940 pri reorganizovaní slovenskej armády som na čas slúžil u vojska pracovného zboru. V tom čase ministrom národnej obrany bol generál Čatloš, jeho prvým zástupcom bol náčelník štábu generálplukovník Talský a druhým náčelníkom štábu bol generál Borský, ktorý bol Žid. Aj môj zástupca (adjunkt) Weis bol Žid.

V roku 1944 bolo na Slovensku zostrelených 36 anglo-amerických letcov. Pán prezident Dr. Jozef Tiso dal zriadiť pre týchto amerických a anglických letcov “zajatecký tábor” v Griňave, aby ich chránil pred Nemcami. Nebol to zajatecký tábor, ale skôr prázdninový tábor, lebo zostrelení letci mali skoro úplnú slobodu. Tábor nebol ohraničený ostnatým drôtom, ani strážnymi vežami s guľometmi, ako iné zajatecké tábory.

Ja som bol veliteľom tohoto tábora a na rozkaz pána prezidenta Dr. J. Tisu bol som zodpovedný za ochranu a bezpečnosť týchto zajatých (skôr chránených) letcov. Chodili sme so zajatými letcami na kúpalisko. Zajatci mohli mať svoje priateľky. Títo zajatci boli pozývaní aj s priateľkami do vinárskych pivníc v Modre, alebo v Pezinku. Pozývali nás predstavitelia a funkcionári štátnych úradov, niektorí starostovia miest, medzi inými aj pán Ing. Samko Michalka. Ja som mal povinnosť ako slovenský dôstojník a zodpovedný tohoto tábora všade chodiť s týmito zajatými letcami.

Mali sme povinnosť pravidelne posielať na ministerstvo národnej obrany, ako i na Medzinárodný červený kríž do Ženevy, do Švajčiarska, hlásenie o zajatcoch, vyšetrovacie a zatýkacie protokoly, stravovacie jedálne lístky, ako aj strážne pravidlá tábora. Predsedkyňa Slovenského červeného kríža, pani Murínová navštevovala tábor skoro každý deň. Takto boli chránení zostrelení americkí a anglickí letci pred Nemcami s plným súhlasom prezidenta Tisu a ministerstva slovenskej národnej obrany.

Jedného dňa mi plukovník Surový z Pezinka oznámil, že nemeckí vojaci prišli likvidovať anglo-americký Zajatecký tábor v Griňave s tankami Tiger. Ako veliteľ tábora dostal som znovu rozkaz od samého pána prezidenta Dr. Jozefa Tisu, aby som hneď odviezol anglo-amerických zajatých letcov do bezpečia na letisko Tri duby pri Sliači- Zvolen. To som hneď urobil na rozkaz pána prezidenta Tisu. Z letiska Tri duby ich odviezli anglo-americké lietadlá do Talianska, a tak boli títo zostrelení letci všetci zachránení pred Nemcami. Medzi zostrelenými letcami bol aj americký Slovák Ferko Tomeš, ktorý bol poverený odovzdať zajatcov svojim veliteľom.

Keby bol slovenský prezident Dr. J. Tiso kolaboroval s Hitlerom a s Nemeckou ríšou, nebol by chránil anglo-amerických letcov, ktorí prišli bombardovať Nemecko, ba i Bratislavu. Pretože ich nevydal, naopak ich ochraňoval, a dal ich odviesť do bezpečia, to je dôkazom, že prezident Tiso, nebol nacistom, ani fašistom, ani Hitlerovým kolaborantom, tak isto aj Slovenské ministerstvo národnej obrany a iné slovenské ministerstvá neboli ani fašistické, ani nacistické, keď chránili nepriateľských zajatcov, lebo všetci vedeli o tomto tábore.

Nakoniec prehlasujem a potvrdzujem, že za Slovenského štátu na Slovensku bol skutočný raj a bola skoro úplná sloboda. Ešte aj s nepriateľskými zajatcami sa veľmi slušne zachádzalo, čo neexistovalo cez vojnu v žiadnom inom štáte.

Generálmajor Ján ŠAVEL

(prevzaté z knihy : Zamlčaná pravda o Slovensku )

________________________________________________________________


svedectvo Dr. Karola Murína, tajomníka Pána Prezidenta Tisu…

..koncentračný tábor GARMISCH – PARTENKIRCHEN ..

..ja som sedel za kabínou šoféra, preto som bol pri zosadaní posledný..keď som zoskočil z auta, videl som, ako človek v americkej uniforme hnal Prezidenta tak, že tento musel bežať ku miestu kde boli zložené kufre našej skupiny….bol som ako omráčený, porozumel som, že vojak hnal prezidenta pre kufre, priskočil som ku kufrom aby som ich odniesol kam americký vojak rozkáže

..nato vojak dlhým bičom s krátkym poriskom silno šľahol Prezidenta…bič akoby Prezidenta objal a koniec remeňa zasiahol jeho tvár….v kratučkom zlomku času tvár Prezidenta strnula akoby v obrannom postoji, “ Sám „, povedal Prezident polohlasne, chytil dva kufre a vojak ho hnal bičom do behu s batožinou..

..zoradili nás do dvoch radov, museli sme všetci stáť v pozore a každý najmenší pohyb, čo aj len okom, znamenal mocné zaucho, šľahnutie bičom, silné ťahanie za vlasy, prudké kopance a bolestné krútenie uší…

…americký vojak ktorý krute narábal bičom, bol štíhly, vysoký, plavých vlasov, tvár mal poznačenú vášnivou nenávisťou….terčom zúrivosti divej štvorice, medzi mužmi ktorých som videl boli : Prezident, Nemec a môj brat…..na Prezidenta štekal najrozličnejšie otázky mladík v civile a “ miernejší “ americký vojak ich sprevádzal päsťami a dlaňami……výrastok útočil otázkami o kňazskej a ľudskej dôstojnosti Prezidenta, na každú z nich Prezident musel odpovedať pod hrozbou bitia….mladý rozzlostený inkvizítor, ktorý robil dojem, že konečne našiel človeka, na ktorom treba pomstiť všetky utrpenia…

..najdlhšie trvalo vyzvedanie : “ koľko ľudí ste zavraždili ?“ Prezident odpovedal : “ žiadneho „, bol iba viac podráždený …..“ koľko ľudí ste dali zavraždiť ? „….Prezident znova odpovedal “ žiadneho „….počas prúdu nadávok a ľubovoľných odhadov o počte Prezidentom “ zavraždených “ ľudí, zasiahol “ mierny “ vojak, azda aby vynútil “ priznanie „…neviem ako dlho trvalo chlapčisko na tomto bode, stratil som celkom pochop času…keď ani údery vojakov nevedeli zmeniť odpoveď Prezidenta, výrastok akoby chcel prejsť na inú tému, zlostne kričal na Prezidenta : “ čo ste robili na Slovensku ? „……..“ slúžil som svojmu národu „…pevným, ale bolesťou a rozrušením modulovaným hlasom odpovedal Prezident..

…stratil som pochop času…neviem ako dlho trvalo toto podivné “ poľné cvičenie „…zauchá..ponižujúce a bolestné “ vyšetrovanie “ Prezidenta a brata…..“masáže“ hrdla, dva vylomené zuby….mnoho sprievodných úderov bičom a rukami – to nie je presná časomiera…

…..aj toto smutné, ponižujúce svedectvo nájdete v tejto knihe.. Dr. Karol Murín – tajomník Pána Prezidenta Tisu.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Orbán obvinil Sorosa z podpory nelegálnej migrácie

Budapešť 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Viktor Orbán: "Všetko sa to točí okolo Sorosa" Maďarský premiér Viktor Orbán obhajoval dnes vládnu novelu vysokoškolského zákona, ktorá ohrozuje ďalšie pôsobenie Sorosovej Stredoeurópskej univerzity (CEU) v Maďarsku. Podobný zákon platí napríklad aj v Českej republike a preto nie je možné tam túto univerzitu…

V Sýrii výbuch zasiahol konvoj s evakuovanými civilistami, najmenej 100 mŕtvych. Útočníkmi sú s najväčšou pravdepodobnosťou "rebeli"

Damask 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Explodovala nálož umiestnená v aute. Rebeli takto pravdepodobne chceli zabrániť záchrane a presunu civilistov do oblasti, ktorú kontrolujú vládne vojská Viac ako 100 ľudských životov si vyžiadal výbuch, ktorý dnes zasiahol konvoj autobusov s evakuantmi čakajúci na vstup do sýrskeho mesta Aleppo. Oznámili to…

Študenti zorganizujú v Bratislave Veľký protikorupčný pochod

Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   V utorok 18. apríla na výročie popravy Jozefa Tisa v Bratislave uskutoční veľký protikorupčný pochod Slovenskí študenti, zhodou okolnosti práve na výročie popravy Jozefa Tisa, organizujú Veľký protikorupčný pochod. Uskutoční sa v utorok 18. apríla v Bratislave. TASR o tom informoval jeden z organizátorov…

Martin Fedor: Falošná propaganda sa stáva účinnou zbraňou, je povinnosťou štátu konať

Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Martin Fedor verí, že štátne orgány nepodceňujú tieto hrozby Bezpečnostné hrozby stále viac pôsobia cez kyberpriestor, cez internet. V súčasnosti sú tieto hrozby v mnohých štátoch kladené priamo na úroveň vojenského ohrozenia. Je to celosvetový trend, ktorý sa nevyhýba ani Slovensku. Uviedol to…

Severná Kórea vyhlásila, že je pripravená odpovedať jadrovými útokmi

Pchjongjang 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)   Čche Rjong-he: "Sme pripravení odpovedať na totálnu vojnu totálnou vojnou..." Severná Kórea varovala dnes USA pred provokatívnymi akciami v regióne. V deň osláv 105. výročia narodenia svojho zakladateľa Kim Ir-sena vyhlásila, že je pripravená odpovedať jadrovými útokmi. "Sme pripravení odpovedať na totálnu vojnu totálnou…

Android Fedor sa naučil strieľať oboma rukami

Moskva 15. apríla 2017 (HSP/sputnik/Foto:Twitter-Dmitrij Rogozin)   Android Fedor, ktorý poletí do vesmíru v roku 2021, sa naučil strieľať oboma rukami, oznámil vicepremiér Dmitrij Rogozin. "Robot platformy F.E.D.O.R. preukázal schopnosť strieľať oboma rukami. Prebieha práca na drobnej motorike a na algoritmoch prijatia rozhodnutia," napísal na svojom Twitteri.   Робот платформы F.E.D.O.R.…

Vláda od mája sprísni podmienky pre nezamestnaných

Bratislava 15. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Nová novela zákona o službách nezamestnanosti, ktorá nadobudne platnosť začiatkom mája tohto roka, sprísňuje podmienky evidencie uchádzačov o zamestnanie. Informoval o tom portál Kariérainfo.sk Toto sú zmeny vyplývajúce z novely zákona o službách nezamestnanosti: - Ak nezamestnaný predčasne opakovane skončí do 1 mesiaca zamestnanie, ktoré mu sprostredkoval…

Snowden o tom, čo zničili Američania superbombou v Afganistane

Moskva/Nangahár 15. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR-Charles Platiau, Pool)   Bývalý spolupracovník amerických tajných služieb na Twitteri napísal, že úder USA v Afganistane bol namierený na tunely teroristov v komplexe Tora Bora, ktoré svojho času pomáhali financovať práve Američania cez CIA. Bomba podľa posledných informácií zabila najmenej 94 džihádistov   Podzemný systém Tora Bora…

Turecko začalo vyšetrovať skupinu amerických predstaviteľov

Istanbul 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Post)   Dôvodom je podozrenie z napojenia na hnutie moslimského duchovného Fethullaha Gülena Turecká generálna prokuratúra začala vyšetrovať skupinu amerických predstaviteľov v reakcii na trestné oznámenie, ktoré podala skupina tureckých právnikov. Informovala o tom dnes agentúra DPA. Medzi osobami, ktoré vyšetruje turecká prokuratúra, sú líder…

Ruskí vojenskí experti poukázali na nebezpečenstvo, ktoré hrozí Američanom pri útoku na Severnú Kóreu

Moskva/Pchjongjang 15. apríla 2017 (HSP/Warfiles/Foto:TASR-Jo Jung-ho/Yonhap via AP)   Ruský vojenský expert Konstantin Sivkov, člen korešpondent Ruskej akadémie raketových a delostreleckých vied  na portáli Warfiles vysvetlil problémy, s ktorými sa stretáva americká lietadlová loď Carl Winson pri pobreží Severnej Kórey. Podľa jeho slov loď nedokáže efektívne zaútočiť na Severnú Kóreu…

Katolíci dnes počas dňa spomínajú na mŕtveho Krista, večer slávia Veľkonočnú vigíliu

Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Obrady Bielej soboty sa začínajú večer po zotmení Katolícki veriaci na Bielu sobotu počas dňa spomínajú na mŕtveho Krista, prichádzajú do kostolov k modlitbám a poklone pri Božom hrobe alebo pri sv. Kríži. Vo večerných hodinách sa však už radujú zo slávenia jeho…

Waleskí politici chcú zo svojej krajiny spraviť prvé svetové "útočisko" pre migrantov

Wales 15. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)   Waleskí politici robia kampaň na pretvorenie svojej krajiny na prvý svetový „útočiskový národ“ pre „utečencov a žiadateľov o azyl“. Informoval o tom portál Wales Online Waleské národné zhromaždenie, miestny parlament a komunitný výbor vydali správu, v ktorej vydali vyhlásenie, že Wales by sa mal stať prvým „útočiskovým…

Bývalá hlava Pentagonu vystríha Trumpa pred jadrovou vojnou

Washington 15. apríla 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP Photo-Jacquelyn Martin, Pool)   Leon Panetta, bývalá hlava Pentagonu, vystríhal amerického prezidenta Donalda Trumpa v riziku rozpútania jadrovej vojny v prípade preventívneho úderu USA na Severnú Kóreu. Informáciu priniesol portál RusVesna "Prezidenti USA v minulosti nevŕtali do Severnej Kórey, pretože vedeli o jej nevyspytateľnosti. V…

Google zaznamenal rekordný počet vyhľadávania pojmu "III. Svetová Vojna"

Kalifornia 15. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Marcio Jose Sanchez)   Po americkom raketovom útoku na Sýriu a po rozmiestnení svojich torpédoborcov v blízkosti plánovanej jadrovej skúšky KĽDR, dáta z Google zaznamenali obrovský nárast vyhľadávania pojmu „III. Svetová Vojna“, ako uvádza denník Daily Mail Takýto nárast vyhľadávania pojmu „III. Svetová vojna“ bol naposledy zaznamenaný v roku 2004.…

Pápež na veľkopiatkovej Krížovej ceste hovoril o hanbe cirkvi aj ľudstva

Rím 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Na tradičnej Krížovej ceste v rímskom Koloseu sa zúčastnilo približne 20.000 pútnikov a veriacich Pápež František počas veľkopiatkovej Krížovej cesty v rímskom Koloseu poprosil Boha o odpustenie za škandály v katolíckej cirkvi a tiež za "hanbu" ľudstva, akou je podľa neho zvykanie si…

Polícia stále vyšetruje dopravnú nehodu Daniela Lipšica

Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vyšetrovanie zatiaľ ukončené nebolo Polícia stále vyšetruje dopravnú nehodu bývalého poslanca Národnej rady SR Daniela Lipšica, vyšetrovanie zatiaľ ukončené nebolo. TASR informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. "Vo veci naďalej prebieha vyšetrovanie," uviedla Mihalíková pre TASR. Policajný vyšetrovateľ vzniesol Danielovi Lipšicovi v januári…

Slováci vypijú ročne desiatky litrov minerálky, je dobré ich striedať

Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Celkovo je na Slovensku 122 uznaných zdrojov liečivej a minerálnej vody Slovensko patrí ku krajinám bohatým na zdroje liečivej a minerálnej vody. Aj preto na Slovensku nemožno nájsť takmer dve identické minerálne vody s rovnakým zložením. Celkovo je na Slovensku 122 uznaných zdrojov…

V Stredozemnom mori vzali záchranári na lode za jediný deň vyše 2000 migrantov. Jarná migrácia začína

Rím 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Santi Palacios)   Séria dramatických operácii Vyše 2000 migrantov pokúšajúcich sa cez Stredozemné more dostať do Európy vzala na svoje lode v priebehu piatka v sérii dramatických operácii talianska pobrežná stráž a viaceré mimovládne organizácie, obviňované z napomáhania prechodu migrantov do Európy a organizácie migrácie. O život prišla…

TopSpeed

Kupujeme jazdené auto III - testovacia jazda

5

V III. pokračovaní série Kupujeme jazdené auto sa dostávame k hlavnej časti, k testovacej jazde. Čo z toho, že auto dobré vyzerá, a sedia všetky identifikátory s údajmi v osvedčení, keď prosto nejde (jedine, že cena za také auto je viac ako priaznivá, a oprava auta vás baví). Prichádza na rad testovacia jazda.…

WestLake MTE Cup race Optima bude 22. 4. 2017

0

Obľúbený seriál MTE Cup pokračuje druhým kolom 22. apríla 2017. Prvý ročník WestLake Race Optima okrem toho, že je zaradený do MTE Cup bude aj premiérovým podujatím Majstrovstiev Slovenska v slalome. Záštitu nad WestLake Race Optima prebral starosta mestskej časti Košice – Juh, Jaroslav Hlinka. Ako už názov napovedá, preteky sa…

Koniec nafty? Predaje prémiových výrobcov to nenaznačujú

34

Koniec nafty? Mnohé automobilky dnes naftový pohon zatracujú. Prispel k tomu aj škandál Dieselgate, ale aj fakt, že ide o „špinavšie motory“. Predstavitelia značiek komunikujú verejnosti správy o tom, že budúcnosť je v hybridoch a elektromobiloch. Je totiž dobré mať „zelený imidž“, v niektorých krajinách naň zákazníci počúvajú. Aká je súčasná realita? Omnoho černejšia.

Do kín prišlo Rýchlo a zbesilo 8 - vyhraj predstavenie vo svojom meste

6

Dominic Toretto (Vin Diesel) opäť exceluje. V jednej z najúspešnejších filmových sérií je síce možné čokoľvek, ale toto je viac než automobilové zoskoky padákom, prelety áut medzi mrakodrapmi, alebo ťahanie obrieho trezoru ulicami Ria. Rýchlo a zbesilo 8 rozhodne nepôjde na neutrál! Naopak, k absolútnej dokonalosti „vytuningovanú“ siedmu časť, ktorá…

Je podvozok vášho auta po zime v poriadku?

0

Zima je obdobie keď dostáva auto pekne zabrať. Nie je no tom nič zlé, veď má predsa slúžiť vodičovi pre jeho pohodlie. Ujazdený sneh a ľad však často vytvárajú na ceste nepríjemné nerovnosti, s ktorými sa musí podvozok vášho auta popasovať. Navyše sa po roztopení snehu začnú v plnej kráse…

Autosalón Bratislava 2017 bude posledný aprílový týždeň

10

Po roku prichádza najočakávanejšia automobilová udalosť - Autosalón Bratislava 2017. Slovenský automobilový trh má za sebou ďalší rekordný rok v predaji osobných automobilov, v roku 2016 sa ich predalo 88 163, čo predstavuje 13 % medziročný nárast. Za týmito pozitívnymi údajmi v ničom nebude zaostávať ani tohtoročný 27. Autosalón v…

KAMzaKRÁSOU

Unikátna Mária Čírová: Rodina je pre mňa vždy prvoradá!

3

Obľúbená speváčka Mária Čírová žne jeden úspech za druhým. Po víťazstve v šou Tvoja tvár znie povedome sa nezastavila a pokračuje v ďalších projektoch. Prvoradá však pre ňu aj naďalej ostáva jej milovaná rodina. „Unikátna“ speváčka sa teší z jej podareného syn Huga (7) a dcérky Zoe (4), ktoré jej dni napĺňajú nekonečným šťastím.Obľúbená speváčka Mária…

Francúzsky vrkoč - Fotopostup krok za krokom

2

Francúzsky vrkoč - neváhajte a vyskúšajte náš tutoriál. Dokážete si vyčarovať dokonalý francúzsky vrkoč? Ak nie, potom ste tu správne! Prinášame vám ďalší postup, ako sa krok za krokom dopracujete k dokonalému francúzskemu vzhľadu, čo sa týka účesu! Je to tak jednoduché - neváhajte a vyskúšajte tento tutoriál - a…

Svadobné šaty Victoria Soprano 2017

3

Svadobné šaty Victoria Soprano podčiarknu vašu ženskosť a splnia všetky vaše predstavy o dokonalých svadobných šatách. Romantická, ženská a krásne prepracovaná. Taká je snehobiela svadobná kolekcia z produkcie tohto svadobného módneho domu. Starostlivo vybrané čipky, krásne vypracované korzety, nádherné detaily na chrbte a výstrihy. Všetky tieto prvky zvýrazňujú krásu ženskej…

Recept: Syrové a makové paličky

4

Syrové a makové paličky - stačí balenie lístkového cesta, syr, vajíčko, semienka maku, sezamu či černušky siatej. A za pár minút si pripravíte chrumkavé paličky, ktoré sa stanú počas Veľkej noci doslova hitom. A budete ich musieť, rovnako ako ja, piecť ešte raz a hneď z niekoľkých dávok.

Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

7

Káva je dlhodobo po čistej vode druhým najpopulárnejším nápojom na celom svete. Nie je to teda ani čaj, ani pivo, či víno, alebo nejaké energy drinky. Káva je pre mnohých tým, čo ich ráno (cez deň, či večer) obrazne povedané postaví na nohy. Pravidelné pitie kávy pomáha nejednému zamestnancovi v práci,…

Chudnutie: Jeden kúsok ma nezabije, a potom si dám ďalší a ďalší

3

Stavím sa, že si si už pri chudnutí povedala: „Veď jeden kúsok ma nezabije.“ Možno to bolo na návšteve u svokrovcov, kde si nechcela všetkým vysvetľovať, prečo si ty jediná nedáš zo svokrinej krémovej torty. Alebo ťa začal presviedčať a nahovárať niekto iný: „Veď si daj, jeden koláčik ti nijako neublíži.“ – (och,…

TopDesať

Putin, Trump alebo Merkelová. Takto vyzerali (nielen) súčasní svetoví lídri v mladosti

0

Napadlo ti niekedy, ako v mladosti vyzeral Putin, Trump alebo Merkelová? Je zaujímavé sledovať tieto staršie fotografie, na ktorých sú tak mladí a nevinní. Len ťažko by si povedal, že o pár rokov sa rozbehne ich slávna kariéra, vďaka ktorej v súčasnosti riadia a menia smerovanie ľudstva – píšu tak našu históriu. Veď kto by to…

10+ bizarných faktov o Johnnym Deppovi

0

Johnny Depp je meno, ktoré je známe hádam po celom svete. Depp patrí k jedným z najlepšie platených hercov súčasnosti a do pamäti verejnosti sa zapísal najmä ako kapitán Jack Sparrow, alebo pre tých skoršie narodených ako nožnicovoruký Edward. Dnes sa preto pozrieme na niekoľko zaujímavosti práve o tomto hercovi.…

10 nápadov, ako si netradične skrášliť veľkonočný stôl

0

Veľká noc je už za dverami, množstvo povinností je však ešte len pred nami. Tradične sa vypekajú koláče, maľujú sa vajíčka, na stoloch nesmie chýbať baranček či hrudka. V rôznych kútoch sa dodržiavajú rôzne tradície, no každý rok tento sviatok prebieha rovnako. Už ťa nebaví každoročná jednotvárnosť veľkonočných jedál? Kreativite sa…

10+ najironickejších momentov, ktoré boli kedy zachytené na fotoaparát

0

Vesmír je nevyspytateľný. Nemôžeme si pomôcť, ale máme pocit, že niekedy má skutočne zmysel pre humor. Tento zoznam brilantný komediálnych fotografií plných irónie ukazuje niektoré z najväčších neočakávane komických situácií, ktoré kedy boli zachytené na fotoaparát. Pokiaľ máte obraz rozpustilo ironický moment ako jeden z nich, radi by sme to vidieť!…

Najlacnejšia virtuálna realita? Otec vo videu ti ukáže, ako dokázal zabaviť svoju dcéru

0

Virtuálna realita vyštartovala do sveta naozaj bleskovo a zasahuje stále viac a viac do nášho každodenného života. Nachádzame tak stále nové a chytré spôsoby, ako využiť virtuálnu realitu pre čo najlepší zážitok. Jeden šikovný otecko prišiel s geniálnym spôsobom, ako svoju dcéru zapojiť do tejto zaujímavej technologickej novinky. Poskytol jej tak virtuálnu jazdu…

Putujúci sviatok - podľa čoho sa určuje dátum Veľkej noci?

0

Každoročne je to rovnaký scenár. Obchody sú plné čokoládových zajacov, barančekov a rôzneho tovaru s veľkonočným motívom. Deťom sa tieto sladkosti dávajú ako výslužka po šibačke a oblievačke - za predpokladu, že sa ešte nájdu deti, ktoré za to nepýtajú peniaze. Alkohol ide na dračku, to je zase výslužka pre dospelých. V potravinových reťazcoch…